Sinusitis ten gevolge van een ademhalingsinfectie komt frequent voor bij hoenderachtigen. Sinussen zijn holtes in de schedel die in verbinding staan met de neusgangen. Bij vogels zijn er openingen in de schedel waardoor de sinussen in verbinding staan met de onderhuid. De etter die zich in de sinussen opstapelt bij vogels is niet dik vloeibaar zoals bij zoogdieren, maar ziet er uit als brokkelige oude kaas. Daardoor zal een abces bij vogels meestal niet spontaan uitbreken.
Deze pauw had al geruime tijd een enorme harde zwelling aan de zijkant van de kop. Er werd vermoed dat het om een groot abces ging uitgaande van een sinusinfectie.
Deze brokkelige etter werd via een insnede in de huid verwijderd. Beetje bij beetje werd de harde etter 'uitgepeld'. Daarna werden de 'weke weefsels' onder de huid met verteerbare draad genaaid, daarna de huid. Alles gebeurde zonder verdoving. Immers alleen de insnede in de huid en het naaien van de huid lokte een pijnreactie uit bij de pauw. Om het risico ten gevolge van een lange verdoving te vermijden, werd dit zonder anesthesie gedaan. De vogel zal na de operatie veel minder pijn gevoeld hebben dan er voor. Nadien werden antibiotica en ontstekingsremmers toegediend.







|