Marche du Printemps:
Vandaag ging ik met een clubgenoot en de vrouwkes naar Baudour om daar de bekende Marche du Printemps te wandelen. We kwamen rond 5u40 aan in het park waar de startplaats was. Er waren al een aantal stappers(bijna allemaal Vlamingen) aanwezig voor de grote afstand. Toen de man met de startkaarten aankwam gingen we ze ophalen, invullen en wegwezen. We vertrokken voor de 50km, er ging hier en daar wat mist en hopelijk is het niet voor de hele tocht.
 Nog eventjes de gps juist instellen en we zijn vertrokken.
 We starten door het Park van de gemeente om net buiten de dorpskern meteen het bos van Baudour in te stappen.Mooie boswegels laten ons kennis maken met dit mooie stukje natuur.
 De eerste kilometers waren al heel goed met hier en daar wat afwisseling van verharde en onverharde paden. Toen we het bos verlieten waren we bijna aan onze eerste rust van de dag in Villerot.
 Het kerkje van Villerot
 de mist was hardnekkig en de zon kon zich nog niet de bovenhand maken van deze situatie. Van daar ging de tocht verder richting Hautrage via prachtige dreven en enkele rustige wegen.



 Hier waren we in het bos van Stambruges
 We kregen nu een hele tijd hele mooie bospaden onder de voeten geschoven. Dit was echt fantastisch om hier te wandelen.



 Hier verlieten de 25km ons en de grootste afstanden trokken nog een eindje tesamen verder richting Mers de sable.




 Hier kregen we nog gezelschap van andere Vlamingen
 Hier waren we op weg naar La Mer de sable.

 Mooi zicht op La Mer de Sable



 Na de rust hier in een boshut, waar we nogmaals gingen komen stapten we nog een eindje in het bos van Stambruges tot we via enkele dreven aan de boorden van het kanaal Ath-Blaton kwamen.

 jammer van de mist maar dit kon de pret niet onderdrukken. We kregen waar voor ons geld.

 Willy ging voorop




 Mooie dreven , de ene na de andere, er was altijd iets te zien

 Ondertussen waren we al op het grondgebied Beloeil waar we een rust hadden niet ver van het centrum.
 We kwamen het domein binnen langs de achterkant, veel kon men niet zien wegens de mist.

 Nog enkele wandelpaden en we waren bij onze middagrust.



 Het kasteel van Beloeil
 Nu waren we begonnen aan onze terug weg


 We volgden eventjes het kanaal en hier en daar kregen we ter afwisseling wat paadjes die evenredig liepen met het kanaal.

 hier volgden we het laatste stukje kanaal tot aan onze rust in Ecacheries voor de 2°maal

 Zulke rustposten vind men niet in Vlaanderen, dit heeft ook zijn charmes.
 Hier het gesloten kerkje van Ecacheries.
 Hier waren we terug aan de bossen van Stambruges waar we een heel eind gingen in wandelen terug naar La Mer de Sable.

 Mooie zichten, ondertussen was Lora van de partij.

 Heerlijk om te wandelen

 Terug aan de boshut voor controle(2°maal) en dan kregen we een heel mooi stukje bos aangeboden.
 Hier was het op en neer voor een hele tijd.





 En ook wat hindernissen onderweg.


 Hier moesten we een eindje de weg volgen tot Villerot en vandaar ging het terug de natuur in tot aan onze startplaats.


 Terug via mooie dreven en boswegels ging het richting startzaal

 Ook enkele drassige paadjes kruisten onze voeten


 moerasgebied

 Via de kasseien eindigde hier onze mooie tocht, nog een dikke kilometer en het zat erop voor vandaag.


 Terug aan de zaal waar het vanmorgen allemaal begon.

Nog een glimp in de zaal, we waren heel tevreden over deze hele mooie tocht. We dronken nog iets en reden met een goed gevoel terug richting Vlaanderen. Deze tocht is de moeite waard en staat terug aangestipt voor volgend jaar.
|