De uitzendingen van 'Goossens zoekt Chef' beginnen in maart 2011. 'We zoeken een culinair talent om bij ons te komen werken', zegt chef-kok Peter Goossens. 'Iemand met passie, gedrevenheid, iemand waar vuur in zit... Een chef die iets in petto heeft, die alles wil geven en die er elke dag voor zorgt dat de mensen in het restaurant een ongelooflijk moment beleven. Zo iemand willen wij opnemen in de familie van Hof van Cleve.'

Kandidaten moeten eerst door een selectieprocedure om tot een kleine groep te komen. Die worden dan 13 weken getest in een speciaal daarvoor 'nagebouwd' restaurant met een professionele keuken en plaats voor vijftig gasten.

'In dit programma kunnen we tonen hoe een écht keukenteam functioneert. Dat is al lang een droom van mij. Wij hebben een mooi, maar apart en zwaar beroep. Zonder passie hou je dat nooit vol. In onze gastronomie wordt kennis van generatie op generatie aan de jonge chefs doorgegeven en dat vind ik super belangrijk.' (vtm mtm nieuwsblad)