Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    06-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Japans prinsesje weggepest van school
    De Japanse prinses Aiko (8) gaat sinds begin deze week niet meer naar haar school, de Gakushuin-basisschool in Tokio. Ze blijft voorlopig thuis omdat ze gepest wordt door schoolgenootjes. Dat vertelt Issei Nomura, woordvoerder van de koninklijke familie, aan het nationale persagentschap Kyodo.

    Aiko, dochter van kroonprins Naruhito en prinses Masako, was bang thuisgekomen van school en had geklaagd over buikpijn. Later bleek dat de prinses en haar klasgenootjes het hard te verduren kregen vanwege jongens uit een andere klas.

    Zenuwaandoening
    Volgens een schooldirecteur was de prinses afgelopen dinsdag geschrokken van een jongen die uit een andere klas weg was gelopen, nadat andere schoolgenoten dingen naar haar hadden gegooid en haar bang hadden gemaakt. Het Paleis heeft de school gevraagd om de zaak aan te pakken.

    De koninklijke familie van Japan is beducht voor stress-situaties. Aiko's moeder Masako komt de jongste jaren nog maar zelden in de openbaarheid. Ze lijdt aan een zenuwaandoening ten gevolge van de druk die het leven voor de koninklijke familie met zich meebrengt. (tw)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bacteriën in buik maken dikker
    Bacteriën in je buik kunnen de oorzaak zijn van je overgewicht. Bepaalde beestjes die in je spijsverteringsstelsel zitten, stimuleren namelijk je hongergevoel en kunnen zo ziekten veroorzaken.

    Dikker
    Het onderzoek gebruikte genetisch gemanipuleerde muizen die meer vatbaar zijn voor bacteriële infecties. Daaruit blijkt dat zij sneller bijkwamen dan hun 'normale' soortgenoten. Die dieren ontwikkelden ook sneller diabetes en hadden meer kans op een vette lever. Wanneer de onderzoekers deze bacteriën verplaatsen bij gezonde dieren verdikten ook zij sneller. Volgens de wetenschappers zullen we hetzelfde resultaat zien bij mensen.

    Metabolisme
    De obesitasepidemie wordt volgens sommigen veroorzaakt door een andere levensstijl en door vetrijk eten. Dit onderzoek suggereert echter dat bepaalde bacteriën in het spijsverteringsstelsel bijdragen tot veranderingen in appetijt en metabolisme. Volgens de wetenschappers zijn deze bacteriën tegenwoordig meer aanwezig door properder kraantjeswater en het wijdverspreide gebruik van antibiotica. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe duurder het hoertje, hoe onveiliger de seks
    Een belangrijk deel van de seksuele contacten met prostituees in België en Nederland gebeurt nog steeds zonder condoom. Opvallend is dat dit vaker voorkomt in duurdere vormen van prostitutie. Globaal komen onveilige seksuele contacten iets vaker voor in België dan in Nederland.

    Orale seks
    "Het grootste probleem situeert zich bij oraal contact tussen een prostituee en haar cliënt, waar bijna een op drie contacten zonder condoom gebeurt. Voor alle contacten samen heeft ongeveer een op drie prostituees (31 procent) wel eens onbeschermde seksuele contacten", aldus de onderzoekers Stef Adriaenssens en Jef Hendrickx.

    Escort
    Van alle ontmoetingen tussen een cliënt en een sekswerker, gebeurt ongeveer een op vier (23,9 procent) onveilig. De kans op een onbeschermd contact is omgekeerd evenredig met de prijs en het prestige van de dienst. Onbeschermde seksuele contacten komen vaker voor in escort en privé-ontvangst (52,7 procent) dan in de lagere segmenten van de raam- en tippelprostitutie.

    Nederland
    Globaal komen onveilige seksuele contacten iets vaker voor in België dan in Nederland. Dat is niet verwonderlijk gezien prostitutie in Nederland gereglementeerd is en voorwerp van vergunningen en controles. Het is merkwaardig dat deze verhoudingen in de raamprostitutie omgekeerd zijn: in Nederland (11 procent) komt vaker onbeschermd contact voor dan in België (5 procent). Algemeen blijken lokale verschillen erg groot, wat doet vermoeden dat stedelijk of lokaal beleid veel invloed heeft.

    Gemiddeld ligt de prijs voor onbeschermde seks 38 procent hoger dan voor contact met condoom. (belga/ep)

    >> Reageer (0)
    05-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gelukkige mensen praten meer én zinvoller
    Gelukkige mensen communiceren meer dan ongelukkige mensen. Bovendien praten ze over zinvollere dingen en nemen ze minder deel aan de oppervlakkige gesprekjes over koetjes en kalfjes.

    Studie

    Bij een onderzoek aan de University of Arizona dienden een aantal proefpersonen vier dagen lang een EAR (Electronically Activated Recorder) te dragen. Op die manier werden gesprekjes gevolgd van de deelnemers. Wat ze vertelden, werd in twee groepen gedeeld: zinvolle gesprekken of babbels over koetjes en kalfjes. Een persoonlijkheidstest rondde het onderzoek af. Daarin werd gepeild naar het algemene welzijn van de deelnemers.

    Minder alleen
    Volgens de resultaten besteden gelukkige mensen 70 procent meer tijd aan praten dan ongelukkigen. Wie zich gelukkig voelt, zou ook 25 procent minder tijd alleen doorbrengen. Opvallend is dat deze laatsten dubbel zo vaak en veel liever deelnemen aan zinvolle gesprekken.

    Geen zin
    Wat de preciese reden is, blijft voorlopig onduidelijk. Zijn het de zinvolle gesprekjes die gelukkig maken? Wel vermoeden de psychologen dat ongelukkige mensen minder zin hebben in serieuze gesprekken en het liever oppervlakkig houden. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ludovic en Jurgen charmeren jury met harde chocomousse

    Ludovic en Jurgen, de grote verliezers van de eerste aflevering, hebben met hun mission statement de harten van de jury veroverd. Het leverde hen 25.000 euro op.

    Het mag duidelijk zijn dat vtm dit seizoen een succeszaak uit de grond wil stampen. Ook nu stond geld centraal in het programma. De kandidaten worden zelfs iedere week bijgestaan door een specialist: Philip Van Eeckhoute. De jury mocht 50.000 euro uitdelen, maar niet iedereen kon overtuigen. En zo bleef een deel van het geld (tijdelijk) bij Peter Goossens en co. Ludovic en Jurgen gingen wel met de helft van de prijzenpot lopen. De verliezers moeten zich volgende week bewijzen.

    Zonder kok
    Net als de voorbije jaren hebben vooral duo's zonder kok het in de beginfase van het programma lastig. Catherine en Inge riepen voor de tweede keer een hulplijn in en serveerden Peter Goossens als dessert een specialiteit van de plaatselijke bakker. Als aperitief kozen ze voor een doodgewone blonde Grimbergen. Niet echt bijzonder, want Grimbergen is een abdijbier dat we in zowat iedere supermarkt terugvinden. Peter Goossens zag de gelei op zijn bord bovendien ook niet echt zitten: "Als ge ermee tegen de muur smijt, komt het terug." Gelukkig voerde hij de daad niet bij het woord.

    Ook hun mission statement was uiterst zwak. De stress zorgde zelfs voor de eerste discussies tussen de twee vriendinnen. Het begon al bij het kiezen van een naam. Catherine wou surfen op het internet, maar Inge ging liever een kijkje nemen op Facebook. Uiteindelijk kozen ze voor de nam 'Caepa', Latijn voor 'ajuin', verwijzend naar de inwoners van hun nieuwe thuisbasis. Maar het duo had nog veel vraagtekens, naar eigen zeggen omdat ze te veel tijd in hun menukaart moesten steken.

    Staalharde chocomousse
    Ook Ludovic en Jurgen hebben geen van beide ervaring in een keuken. Toch deden zij het een stuk beter. Net als de Aalsterse vriendinnen kozen ze voor bier als aperitief. Ze mengden echter Kriek met champagne en dat resulteerde in een mooi drankje. Vooral het roze kleurtje was volgens de jury toepasselijk op de twee kandidaten van Halle. Al spelen ze dat kantje zelf ook graag uit. Zo schreven ze in hun mission statement als sterk punt dat ze homo zijn.

    Peter Goossens had het vooral moeilijk met de chocomousse die staalhard bleek te zijn. "Een zeer groot technisch probleem", aldus Peter. Maar gelukkig kon Ludovic het nadien allemaal goed uitleggen. De zalmverlegger uit de vorige aflevering blijkt een goede entertainer en in combinatie met een goede voorbereiding leverde hen dat 25.000 euro op. Alleen de naam van hun restaurant, 'Les Deux', deed Dirk De Prins onrustig over zijn stoel schuiven. In het Frans verwijst dat immers naar een bepaald mannelijk lichaamsdeel...

    Raviole
    Toch deden ook de echte koks het zeker nog niet uitstekend. Jeroen en Isaura serveerden misschien wel het beste aperitief, Peter Goossens kan het niet laten te benadrukken dat ze uit de Kempen komen. Vorige keer was hun portie te groot, deze keer hun lepels. Helaas bleek ook hun menukaart niet te voldoen. Integendeel, de kaart stond vol schrijffouten. Jeroen had duidelijk een probleem met de letter 'k'. Of wat dacht u van een lekker bord 'raviole'?

    De naam van hun restaurant vonden ze op een bekend standbeeld onder de Sint-Romboutstoren: 'Mechelinea'. Al zullen ze er best nog eens over nadenken. Dirk De Prins dacht meteen aan een meubelzaak. Nu al is duidelijk dat dit duo niet echt met kritiek kan omgaan. Zo vond Jeroen het schandalig dat een betonnen chocomousse 25.000 euro waard is. Toch kunnen we hem eigenlijk wel een beetje volgen.

    Limburg
    Bij alle duo's waren er nog veel twijfels. Logisch want ze moesten hun mission statement snel in elkaar boksen. Kristof wil in Nieuwpoort graag uitpakken met de moleculaire keuken, maar net als zijn vriendin Silke bleek hij zelf niet overtuigd. De naam van hun zaak, 'La Muse', klinkt wel mooi. Met 14.000 euro mogen ze niet ontevreden zijn. Dinsdag kozen de lezers van HLN.BE dit duo bovendien als hun favoriet.

    De Limburgse Lucie en Jimmy deden het opnieuw behoorlijk. Lucie heeft dan misschien niet veel ervaring, voorlopig kan de jury haar niet op fouten betrappen. Enkel de naam van hun zaak is een vraagteken. 'C-Mijnrestaurant' en 'De Schacht' konden ons ook niet meteen overtuigen. Al bij al maakten Lucie en Jimmy wel een goede indruk. Hun concept was niet slecht en, in tegenstelling tot Ludovic en Jurgen, kan de jonge Limburgse wel koken. En dat moet hoe dan ook doorslaggevend worden als hun zaak opent. (Günther Brants)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Diepvriesgroenten zijn soms voedzamer dan vers
    Ingevroren groenten kunnen voedzamer zijn dan zogezegde 'verse' supermarktgroenten, zo blijkt uit een recente studie. Verse groenten verliezen tot 45 procent van hun voedingsstoffen als ze niet tijdig de tafel bereiken.

    Verloren tijd

    De tijd dat verse groenten in de opslagruimte, het transport en in de winkel liggen, kan tot meer dan twee weken oplopen. Zo verliezen groene bonen bijvoorbeeld bijna de helft van alle voedingsstoffen in de 11 tot 15 dagen dat ze elders dan op het bord liggen. Brocolli en bloemkool zouden 25 procent verlies maken, tuinerwten tot 15 procent en wortelen tot 10 procent. De diepgevroren varianten daarentegen behouden een veel hoger niveau van vitamines en voedingsstoffen.

    Opvatting
    Tachtig procent van de shoppers is nochtans van mening dat de verse groenten verkocht in de supermarkt minder dan vier dagen oud is. In werkelijkheid liggen ze al vaak negen dagen elders voor ze in de winkel aankomen.

    Superieur

    Volgens de studie, uitgevoerd door het Britse Institute of Food Research, begint de voedingswaarde van groenten te verslechteren zodra ze worden geplukt. "Het wordt tijd dat we de opvatting dat diepgevroren slechter is dan vers, volledig negeren", aldus de onderzoekers. "Bevroren voedsel is qua voedingswaarde vergelijkbaar en in sommige gevallen zelfs superieur. Snelle en georganiseerde oogstmethoden maken dat diepgevroren groenten zo weinig mogelijk voedingsstoffen verliezen". (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pijnloze laser is nieuwste concurrent van botox
    Het lasertoestel Polaris brengt collageen naar de oppervlakte van de huid en maakt deze zo jonger. De Britse actrice Actrice Anna Friel zegt dat het even efficiënt als botox is tegen rimpels.

    Vroege tekenen
    De Polaris laser bestrijdt de vroege tekenen van het verouderingsproces, het doet lijntjes aan de mond, kraaienpoten en fronsrimpels vervagen. Daarnaast verstevigt het de huid. Het verwarmt de diepere lagen van de huid, waardoor deze zwellen en zo de cellen gestimuleerd worden om collageen te produceren. De behandeling is veilig, je betaalt er 165 euro voor en neemt 40 minuten in beslag. De laser kan ook ongewenst haar te verwijderen. Polaris zou even efficiënt zijn als botox, maar dan zonder de nadelen, aldus de makers.  

    Bevroren gezicht
    De 33-jarige actrice Anna Friel zegt dat ze nog nooit botox gebruikte, haar jeugdige uiterlijk heeft ze te danken aan de laser. "Je ziet meteen het verschil, het is de beste behandeling op de markt. Ik zeg niet dat ik nooit botox zal gebruiken, maar momenteel gebruik ik het liever niet omdat ik vrees dat ik dan mijn gezicht niet meer zal kunnen bewegen." (bang/ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goudenplaat voor meisjeskoor Scala
    Het Aarschotse meisjeskoor ‘Scala’ die op vrijdag 26 maart 2010 om 20uur een spetterend optreden geeft in het concertgebouw van Brugge, heeft een stunt verwezenlijkt! Dus concertorganisators Willy en Sofie Moeyaert, kunnen zich nu al in de handen wrijven, want het fantastische meisjeskoor onder de bezielende leiding van dirigent Stijn Kolacny, heeft met het album ‘Paper Planes’, geheel onverwacht behaald! En …. Dat zal ongetwijfeld zijn gunstige weerslag hebben op de ticketverkoop.

    Ondanks het feit dat hun album ‘Paper Planes’ ook gratis te downloaden is, gingen er toch al meer dan 15.000 exemplaren over de toonbank en verwierf de plaat een gouden status! Naast dit gegeven vonden ook meer dan 30.000 muziekliefhebbers de plaat gratis via de website www.scalachoir.com .

    “Er zullen altijd muziekfanaten- en mensen zijn die cd’s blijven kopen” weet Stijn Kolacny. “Door de plaat online en gratis beschikbaar te stellen, bereiken we een totaal nieuw publiek en vonden veel mensen uit nieuwsgierigheid de weg naar onze muziek en optredens!”
    Of ook het volgende album van het Aarschots meisjeskoor gratis zal te downloaden zijn, weet de dirigent nog niet. Wat wel zeker is, is dat het volgende album een internationale release wordt!

    “Na ‘Paper Planes’ – een album waarop uitsluitend zelfgeschreven nummers stonden – wordt ons volgende album er weer één met arrangementen van bekende songs! Die plaat zal ook in de States uitgebracht worden”, benadrukt Stijn Kolacny.

    Tickets!
    ‘Scala’ die een puike versie van ‘With or without you’ van U2 op het publiek losliet en er fenomenaal succes mee oogstte, komt dus op uitnodiging van Willy Moeyaert van Concert Events bvba, naar de Brugse cultuurtempel: het ‘Concertgebouw’, gelegen pal op ’t Zand van Brugge.

    Tickets voor dit uniek evenement zijn te koop via de ondertussen gekende kanalen: www.concertevents.be of via het nummer 0479/31.84.55 tegen de prijs van 30, 35 en/of 40 euro. Tickets kunnen per telefoon enkel besteld worden tussen 13.30 en 17 uur. West-Vlaamse muziekliefhebber laat deze kans niet liggen, want een optreden van dit buitengewone meisjeskoor is in onze regio eerder een zeldzaam gebeuren.
    (zangtalent)

    >> Reageer (0)
    04-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ann Van Elsen bevallen van June
    Ann Van Elsen en Gunter Van Handenhoven kregen vandaag donderdagmiddag om 12.45 uur een dochtertje June.
    Hun meisje weegt 2310 kilo en is 45,5 cm groot. Dochter June kwam met een keizersnede ter wereld. Ze zou heel goed lijken op haar papa, ex-voetballer Gunter Van Handenhoven.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Peter Goossens in de laatste show

    Peter Goossens is de chef van sterrenrestaurant Hof van Cleve. Op zich al een vrij druk bestaan.



    Maar dat is net nog veel erger geworden, want deze week is het derde seizoen van 'Mijn Restaurant!' van start gegaan, waarin Peter zich opnieuw plichtsbewust van zijn taak als jurylid zal kwijten.

    'De Laatste Show', van maandag tot donderdag rond 22.00 uur op Eén.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Regi van Milk Inc is vandaag jarig
    Regi (Reginald) Penxten (Hasselt, 4 maart 1976) is een Vlaamse producer actief met onder meer de Vlaamse dancegroepen Milk Inc. en Sylver.
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een usb-stick kiezen en gebruiken

    Een USB-stick is klein en bijzonder handig om bestanden mee te nemen, als extra geheugen, om te archiveren...Waarin verschillen de usb-sticks van elkaar?

    Soms is het handig om een bestand fysiek mee te kunnen nemen of over te kunnen zetten van een computer naar een andere. Vroeger deden we dat op een diskette, maar nu die heeft afgedaan, is een usb-stick (ook geheugenstick of geheugenstaaf genoemd) een handig hulpmiddel (niet te verwarren met de Memory Stick, een geheugenkaartje van Sony dat bijv. in digitale fototoestellen wordt gebruikt mar niets met USB te maken heeft). Het grote voordeel van een usb-stick ten opzichte van de diskette: de opslagcapaciteit ligt een stuk hoger.

    De eerste usb-sticks die dateren van 2000 hadden een capaciteit van 8 MB. Intussen bestaan er reeds geheugensticks met een capaciteit van 128 GB. Hoewel usb-sticks van minder dan 1 GB nog bestaan, raden we aan toch minstens 1 GB te kopen. Een usb-stick tot 2 GB kunt u reeds aanschaffen voor minder dan € 10, voor een usb-stick van 128 GB telt u nog wel enkele honderden euro neer. Weet wel dat een usb-stick van meer dan 4GB moet geformatteerd worden. Dat maakt het allemaal misschien net iets te ingewikkeld. Laten we het dus houden bij een usb-stick van 1 tot 4 GB, daar kunnen al heel wat bestanden, foto’s of filmpjes op.

    Meteen klaar voor gebruik
    Een usb-stick wordt gewoon in de usb-poort van een computer gestoken. Tegenwoordig bezit elke computer meerdere usb-poorten. Zitten de usb-poorten bij uw computer op een plaats waar u moeilijk bijkan, omdat uw computerblok bijv. onder uw bureau staat, dan kunt u een hub kopen met een voldoende lang kabeltje, die u dan op een gemakkelijk bereikbare plaats zet. Lees verder hier


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zo koop je de perfecte jeans

    Jeans blijft ook dit jaar de informele mode domineren. Maar een juiste jeans kopen is niet gemakkelijk. Het vergt veel frustrerende pasbeurten en woede-uitbarstingen omdat je niet vindt wat je flatteert. Deze vijf tips helpen je alvast op weg.

    1) De juiste snit

    - voor een zandloperfiguur: een lage jeans met rechte pijpen die redelijk strak zit. Die rondingen mag je tonen, zonder ze te overdrijven.

    - voor volle rondingen: kies voor een passende, boot-cut, liefst in een iets donkerdere tint.

    - voor korte benen: kies voor een skinny jeans, maar vermijd stretchbroeken.

    2) De juiste hoogte

    - korte taille: een lage jeans geeft de illusie dat je een langer lichaam hebt. Blijf weg van baggy jeans, kies wel voor bootcut, wat mooi uitkomt met je heupen.

    - Mollig met brede heupen: geen baggy of skinny dus ook niet te los en niet te strak, kies voor een brede pijp, een gemiddelde hoogte en het komt in orde.

    - lang bovenlichaam: kies voor een hoge taille, daardoor lijken je benen langer en slanker. Vermijd zeker lage jeans, want die doen je bovenlichaam nog langer lijken.

    3) De juiste kleur

    - Blauw: de basiskleur van jeans. Een tof T-shirt erbij, en het is klaar. Hoe donkerder de tint, hoe beter om uit te gaan.

    - Afgewassen: heel afgewassen jeans tot een heel lichte blauwe tint is very 80s. enkel voor fashionista's en wie er voor kiest er ouderwets uit te zien.

    - Gekleurde jeans: heel hot in 2010, maar wellicht geen lang leven beschoren. Koop er dus zeker niet te veel, en kies een tint waarin je je comfortabel voelt en dat je met veel kan combineren.

    -    Zwarte jeans: voor een rock 'n roll-look en voor wie er iets slanker wil uitzien.

    - Witte jeans: alleen als je er de juiste benen en kont voor hebt, anders wordt het algauw ontzettend onflatterend. Wordt vooral in de zomer gedragen.

    4) De juiste lengte

    Het is simpel: een jeans mag net niet op de grond komen als je rechtstaat. Korter of langer is uit den boze. Dit is vaak afhankelijk van de schoenen die je erbij draagt dus hou dit ingedachten als je een jeans koopt: voor welke gelegenheid is deze jeans, en welke schoenen draag je daar meestal bij.

    5) De juiste maat

    Last but not least: de perfecte jeans heeft de juiste maat. Klinkt logisch, maar het is niet. Een jeans kiezen doe je best door je taille te meten, en de maat te kiezen die daarmee overeenstemt. Kies geen kleinere maat alleen maar omdat je dat wil, dat flatteert toch niet. Hou er ook rekening mee dat katoenen broeken nog 2 à 3 centimeter zullen krimpen, maar dat jeans wel uitzet naarmate je het langer draagt. (edp)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bestrijd obesitas met dikkere frieten
    Dikke frieten bevatten minder calorieën en vetten, daarom raadt de Britse overheid restauranthouders aan obesitas zo te bestrijden.

    Aanval op kookkunsten
    De Britse frieten zijn dikker dan onze Belgische versie en daarom zijn ze gezonder dan de gefrituurde aardappels die ze in fastfoodketens verkopen. De Britse eigenaars van fish and chips-restaurants zien dit echter als een aanval op hun kookkunsten. Douglas Roxburgh, president van de federatie van Fish Fryers zegt dat dit totaal oneerlijk is. "De overheid moet zich concentreren op fastfoodketens die dunne frieten maken en niet op de traditionele Britse keuken."

    Pilootproject
    De Britse overheid zal binnenkort het vetgehalte van frieten bestuderen in 80 fish and chips-restaurants in Cambridgeshire, Groot Manchester en Noord-Ierland en op basis daarvan advies geven. Als dat pilootproject succesvol is zal dit in het ganse land geïntroduceerd worden. Ook andere afhaalrestaurants, waaronder de Indische en Chinese keuken, zullen onder de loep genomen worden. "Het doel van het pilootproject is advies te geven aan restaurants dat eenvoudig, praktisch en makkelijk toe te passen is."

    Kok Aldo Zilli: "Onze klanten eten niet elke dag frieten en we frituren al in gezondere oliën. Ik denk dat het formaat hier echt niet van belang is." (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nachtmerrie van dertig lange minuten in muil orka

    Dawn werd maandag begraven.

    Verleden week trok orka Tilly in SeaWorld zijn vrouwelijke trainer onder water in een fractie van een seconde. Voor het slachtoffer Dawn Brancheau duurde de verschrikkelijke nachtmerrie die leidde tot haar dood, maar liefst dertig chaotische minuten. Zo blijkt uit vrijgegeven informatie.

    Nieuwe getuigenissen van mensen die het drama beleefden, onthullen de onmacht van medewerkers van Seaworld en de opgeroepen dokters om de trainer tijdig te bevrijden en haar leven te redden. Niemand kreeg het dier onder controle en zo duurde het maar liefst dertig minuten vooraleer het lichaam van het slachtoffer uit de muil van Tilly gehaald kon worden. Toen was het helaas al veel te laat om Dawn Brancheau te reanimeren. Alle kansen waren voor haar verkeken.

    Vijftig toeschouwers
    De orka greep Dawn Brancheau vorige week woensdag rond half twee in de namiddag plaatselijke tijd bij de schouder of paardenstaart (getuigenissen lopen uiteen) en trok haar onder water. Vijftig toeschouwers waren nog aanwezig toen het uiterst pijnlijke drama zich voor hun ogen afspeelde.

    Geroep en gehuil
    Een andere trainer van het marinepark Jan Topoleski liet onmiddellijk het waarschuwingsalarm afgaan. "Binnen de twee seconden trok de orka haar in het water en ze slaagde er niet in om zich los te trekken uit zijn muil", herinnerde hij zich. De aanwezige kinderen begonnen te roepen en te wenen. Andere medewerkers van het park haastten zich naar de plaats van het onheil om hulp te bieden.

    Zeer akelig
    "Het was ontzettend akelig", vertelde de Nederlandse toeriste Susanne De Wit. "De orka was heel erg wild, hij hield de trainer geklemd tussen zijn grote tanden en sloeg voortdurend met zijn staart." Ervaren Trainer Jodie Ann Tintle zag het ook gebeuren: "De orka wou Dawn maar niet lossen, hij wou haar niet afgeven aan ons."

    Wanhopig
    Dokter Tom Tobin verklaarde hoe wanhopig de situatie was. "Ik belde alle mogelijke reddingsdiensten op want dit liep volledig uit de hand", vertelde hij. De toestand werd steeds erger volgens getuigen omdat de orka voortdurend op en neer dook en verschrikkelijk opgewonden en agressief werd.

    Even grip gelost
    En dan zeer onverwacht loste Orka Tilly zijn slachtoffer even maar niet lang genoeg om een reddingsoperatie succesvol uit te voeren. De orka greep de trainer opnieuw vast om haar, zeg maar, nooit meer te lossen. Het duurde meer dan een kwartier vooraleer reddingswerkers Tilly konden isoleren in een kleiner bassin met een valse bodem. De medewerkers van het park konden het dier dan pas omhoog takelen uit het water maar dat volstond echter niet.

    Tevergeefse pogingen
    De orka weigerde halsstarrig om het ondertussen levenloze lichaam van Dawn te lossen. De hulpverleners hadden meerdere pogingen nodig om de muil van het dier te openen en het slachtoffer te bevrijden. Toen waren er al zeker dertig minuten verlopen.

    Te laat
    Ambulanciers sneden het pak van de trainer onmiddellijk los en bedekten haar lichaam met lakens. Alle hulp kwam te laat. Dawn Brancheau werd doodverklaard. (hlnsydney/kve)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rozenbottels verlichten gewrichtspijnen

    "ABC gezondheid"
    Onderzoekers van de universiteit van Kopenhagen (Denemarken) kwamen tot de bevinding dat rozenbottels gewrichtspijnen verminderen.
    Hiervoor hadden ze 94 patiënten verzameld die aan 'osteoartritis' (gewrichtsontstekingen) aan de knie of de heup leden. Gedurende drie maanden namen ze vijf gram rozenbottelpoeder. De pijn en het gebruik van pijnstillers bleken na die periode verminderd te zijn.

    De onderzoekers verklaarden dit resultaat aan de hand van het ontstekingsremmend effect van rozenbottels. De onderzoekers geloven dat kruidenpreparaten zoals rozenbottel, gember en bepaalde sojaboonextracten een oplossing kunnen bieden voor de problemen die bij farmaceutische ontstekingsremmers opduiken. Die brengen namelijk bijwerkingen met zich mee, soms ernstige. Ook het glucosaminesulfaat is een probaat middel dat de beschadigde gewrichten helpt te herstellen.

    Hoe gewrichtsklachten vermijden?


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chris Dusauchoit doet huwelijksaanzoek op MNM
    Dieren in nesten’-presentator Chris Dusauchoit (47) heeft zijn vriendin Maya Detiège (42) live op radiozender MNM ten huwelijk gevraagd.

    Detiège, kamerlid voor de SP.A, ging in op het aanzoek, maar moest bij haar lief toch even informeren of het niet om een grap ging. Maar dat bleek allerminst het geval.

    Wanneer er getrouwd wordt is niet bekend, maar kinderen komen er volgens Maya waarschijnlijk niet. Zij heeft twee dochters uit een eerdere relatie, Chris één.

    De twee leerden elkaar in 2008 kennen toen Chris in het parlement zijn project voor Bulgaarse weeskinderen kwam toelichten. (story)


    >> Reageer (0)
    03-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ex-eigenaar eist piano terug van Herr Seele

    De zeldzame piano van de hand van de befaamde Parijse pianobouwer Ignace Playel uit 1838, die Herr Seele recent kocht in het kringloopcentrum van Bredene, had misschien al een eigenaar.
     

    Een zekere Dirk Lievens beweert dat de piano zonder zijn medeweten werd verkocht aan het kringloopcentrum.

    Dirk Lievens was de vorige eigenaar van het Albert 2 hotel in Oostende, waar de piano door het kringloopcentrum werd opgehaald. Lievens beweert dat de piano nog steeds van hem is, en zonder zijn toestemming van de hand werd gedaan door de nieuwe eigenaars van het hotel.

    De Vlaamse striptekenaar Herr Seele reageert resoluut: "Ik heb deze piano gekocht en het is nu mijn eigendom. Er zijn van deze piano maar twee exemplaren wereldwijd en ik verzeker je, het is in zeer goede handen.

    Ook Bart Herremans, directeur van het kringloopcentrum Kust waar de piano werd verkocht, reageert onaangeslagen: "Na de ophaling van de spullen moeten de eigenaars een document ondertekenen waarin ze bevestigen dat zij deze spullen verkopen. Dit was ook zo het geval bij de piano." (vandaaag.be StKe)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlaanderen land van de Flandriens

    Voor de liefhebbers op Canvas nieuwe 6- delige documentaire De Flandriens om 21u10

    Over coureurs en blinkende billen,
    over hun gebruinde, getrainde lijven
    die in maartse buien en aprilse grillen
    op hun fiets overeind willen blijven...

    Over winnaars en zij die 't niet halen,
    over kasseien, blank van de regen,
    over wie zware tol moet betalen,
    over wie houdt de favoriet tegen...

    Vlaanderen, land van Flandriens aller tijden,
    land van Briek Schotte, Musseeuw en Erick Leman,
    Vlaanderen; o moogt g'u verblijden:
    de koers; daar kent ge wat van!


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kelly Osbourne ontkent geruchten over maagring

    Kelly Osbourne pronkt tegenwoordig met haar slanke lijn. De dochter van rocker Ozzy Osbourn viel spectaculair af sinds haar deelname aan het programma 'Dancing with the stars'. Al is niet iedereen ervan overtuigd dat Kelly de kilo's kwijt speelde door alleen maar hard te trainen.

    Kwatongen beweren dat de 25-jarige reality-ster plastische chirurgie heeft ondergaan. In haar wekelijkse column in het Britse magazine Closer reageert Kelly furieus op de geruchten.

    'Ik ben zo boos dat er roddels blijven rondgaan dat ik mijn lippen heb laten opspuiten of dat ik een liposuctie liet uitvoeren', schrijft ze. 'Iemand beweerde zelfs dat ik een maagring liet plaatsen. Daar is niets van aan. Ik ben vermagerd in mijn gezicht en daardoor zie ik er heel anders uit.'

    'De enige keer dat ik de praktijk van een plastische chirurg ben geweest, was met mijn moeder', verduidelijkt Kelly. 'Ik zou het zelfs niet kunnen, wegens mijn vroegere verslavingen. De medicijnen die ze bij zo’n operatie voorschrijven, mag ik niet nemen.'

    'De geruchten zijn belachelijk. Ze sturen een verkeerde boodschap de wereld in. Ik heb maandenlang hard gewerkt!', besluit Kelly. (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs