Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    11-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winterprik biedt volop kans op krokus-skipret in eigen land
    De historische sneeuwchaos van gisteren zindert nog volop na, maar de naweeën vallen deze morgen best mee. In de provincies Antwerpen en Limburg is er nog verse sneeuw gevallen en vooral rond Antwerpen zit het verkeer toch weer danig in de knoop door een ongeval met een vrachtwagen, maar de recordfiles van gisteren dreigen voorlopig absoluut niet.

    Genoeg gezeurd over de (vele) negatieve ellende van deze nieuwe winterprik, laat ons het eens hebben over de voordelen: zoals sneeuwpret in eigen land bijvoorbeeld. Ook op de Hoge Venen is extra sneeuw gevallen en in de Ardennen wrijven de uitbaters van skipistes zich de handen al warm. Ook de komende dagen valt er nog wat verse sneeuw en het blijft ook overdag vriezen. Alvast tot midden volgende week is sneeuwpret verzekerd in de Oostkantons.


    Voor alle zekerheid eerst nog even een update meegeven voor de vele Vlamingen die nu nog de weg op moeten. De nieuwe sneeuw begon te vallen in Antwerpen en Limburg en breidde zich uit naar Vlaams-Brabant en Oost-Vlaanderen. Later vanochtend komt ook West-Vlaanderen aan de beurt, zodat heel Vlaanderen een vers laagje sneeuw krijgt. In het oosten en het zuiden van het land kunnen de hele dag sneeuwbuien vallen.

    Preventief gestrooid
    De combinatie sneeuw-vriestemperaturen geeft gladde wegen. Zo stond een vrachtwagen een tijdje dwars op het Viaduct van Merksem. Ook in de regio Gent zijn er tussen 4 en 6 uur enkele incidenten gemeld. Er is preventief gestrooid, maar de linkerrijstroken zijn vaak nog niet berijdbaar, onder meer op de ring rond Antwerpen, waar de linkerrijstrook in twee richtingen is afgesloten. De ochtendspits is iets drukker dan normaal met rond 7u30 zo'n 150 km file. Als het zoals nu bij lichte sneeuw blijft, zal een chaos zoals gisteren er zeker niet komen, maar het is wel opletten geblazen.

    Sneeuw en ijskoud
    Heel wat mensen ruilen morgen de ellende van de sneeuw voor de winterpret. Wie geen zin heeft om aan de voet van de Alpen urenlang te staan aanschuiven, kan vanaf morgenavond voor een krokusvakantie in eigen land gaan. Op de Hoge Venen lag gisteren nog altijd tot 40 cm sneeuw en die laag wordt de komende uren en dagen nog een stuk dikker. Vandaag wordt het in Elsenborn niet warmer dan -5 graden, in het weekend amper een graadje 'zachter', met de hele tijd uiterst strenge nachtvorst tot -10 graden. Bovendien valt er de komende drie dagen nog verse sneeuw en pas midden volgende week wordt het iets minder koud met dagtemperaturen net boven het vriespunt.

    Meer dan 30 cm
    Het moet lang geleden zijn dat er uitgerekend in de voor het wintertoerisme zo cruciale krokusvakantie een pak sneeuw gelegen heeft in ons land. Op de Hoge Venen ligt meer dan 30 cm sneeuw en zijn alle ski- en langlaufpistes open. Ook in het noorden van de provincie Luxemburg ligt nog voldoende sneeuw en ook daar is volop winterpret mogelijk. (kh)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlaggendrager in Vancouver


    Kevin Van der Perren is vlaggendrager in Vancouver
    Kunstschaatser Kevin Van der Perren is door het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC) aangeduid als vlaggendrager voor de Belgische delegatie op de openingsceremonie van de Winterspelen in Vancouver.

    De openingsceremonie vindt vrijdag plaats. Het is al de tweede keer dat Van der Perren de Belgische vlag het olympisch stadion mag binnendragen, na Turijn 2006. In Salt Lake City in 2002 viel de eer te beurt aan shorttracker Simon Van Vossel.

    De 27-jarige Van der Perren, die in 2007 en 2009 brons behaalde op het EK, is aan zijn derde Winterspelen toe. In Salt Lake City werd hij 12e en in Turijn 9e. Hij schaatst in Vancouver zijn korte kür op 16 februari en zijn vrije kür op 18 februari. De Belgische delegatie in Vancouver bestaat uit 8 wintersporters:

    bobsleevrouwen Elfje Willemsen en Eva Willemarck, kunstschaatsers Kevin Van der Perren en Isabelle Pieman, slalomskiërs Karen Persyn, Jeroen Van den Bogaert en Bart Mollin, en shorttracker Pieter Gysel. (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Logeren bij Belgen in het buitenland (vijf)
    Tussen de zee en de woestijn

    Greta en Georges trokken weg uit België en begonnen in Egypte met hun "Ghannah Lodge", een groep bungalows tegen een achtergrond van roodgekleurde bergen, en met zicht op zee. Geen volgepakte stranden hier: je kan er lekker eten in het restaurant, relaxen in speciaal daarvoor ingerichte ruimtes, lange wandelingen maken langs de kust of safaritochten ondernemen door de Sinaïwoestijn.
     


    © flickr -

    Het domein ligt vlakbij het vissersdorpje Mezzina, tussen Taba en Sharm el Sheik. Het gebied is bewoond door Bedoeïenen en dat thema proberen de eigenaars van de lodge zo veel mogelijk naar voren te brengen. (Lili)

    Ghannah Lodge, Mezzina, Egypte
    http://www.ghannahlodge.net/


    >> Reageer (0)
    10-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fruit op school succes

    De acties om schoolkinderen meer fruit te laten eten, zijn een succes. Meer dan duizend scholen en meer dan 230.000 leerlingen nemen deel aan de schoolfruitactie die wordt gefinancierd door de Vlaamse overheid, Europa en de sector. Dat zei Vlaams minister-president en minister van Landbouw Kris Peeters (CD&V) woensdag in het Vlaams parlement.

    ‘Een half jaar na datum mogen we terecht fier zijn op deze actie’, zei Peeters. ‘Onlangs nog kreeg Vlaanderen felicitaties van de Europese Commissie omdat we de allereersten waren binnen de Europese Unie die dergelijke actie hebben uitgewerkt. In landen als Nederland, Frankrijk en Italië is de actie zelfs nog niet gestart en ook in Wallonië maakt men geen gebruik van de regeling die het fruitverbruik bij onze jeugd moet stimuleren.’

    Fruitautomaten
    Veerle Heeren (CD&V), die als Vlaams minister van Volksgezondheid aan de wieg van deze actie stond, is blij met het succes. Zij wil echter nog een stap verder gaan en suggereert om het gebruik van fruitautomaten te stimuleren.

    Peeters kan niet beloven dat deze fruitautomaten op dit moment kunnen gesponsord worden door Europa. ‘We denken er binnen de administratie over na hoe we vooral de leerlingen van secundaire scholen tot meer fruitverbruik kunnen verleiden. De stuurgroep die de schoolfruitactie begeleidt zal daarom nagaan of er alternatieven zoals de fruitautomaten kunnen aangeboden worden’, aldus nog de minister.

    Volgens Peeters mogen fruitautomaten ook niet gezien worden als een wondermiddel. De apparaten zijn vrij kostelijk en er komt logisitek heel wat bij kijken. (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie is verantwoordelijk voor verkeerschaos?
    Weermannen verdedigen zich, Gekibbel over verantwoordelijkheid.
    Na de zware verkeerschaos van deze ochtend door de sneeuwval kibbelen Touring, de strooidiensten en de meteorologen over wie de verantwoordelijkheid draagt.

    Volgens de mobiliteitsorganisatie Touring hebben 'de strooidiensten en automobilisten zich laten misleiden door de weersvoorspelling van dinsdagavond en dinsdagnacht’. 'Alleen voor West-Vlaanderen werden er af en toe lichte sneeuwbuien voorspeld. Maar in het binnenland sneeuwde het uren aan één stuk door. Het is duidelijk dat er een zware sneeuwzone van west naar oost trok en niet met een beetje sneeuw zoals voorspeld, maar met veel sneeuw, met alle gevolgen vandien.'

    ‘Niet waar’, reageert weerman Frank Debooser op VRT. ‘In het centrum van het land is wat meer sneeuw gevallen dan verwacht, zo'n vier tot vijf centimeter’. ‘In het westen van het land ligt één centimeter en in het oosten van het land ligt er zo goed als niets. Als je daar een gemiddelde van maakt, krijg je één tot twee centimeter, en dat is wat we hadden gezegd.’

    Grenzen meteorologie bereikt
    ‘Gisteravond heb ik in het weerbericht trouwens twee keer gewaarschuwd voor een moeilijke ochtendspits. Meer kunnen wij niet doen, denk ik.’ Voor volgende nacht verwacht Deboosere nieuwe sneeuwbuien, die van het noorden naar het zuiden trekken.

    ‘Neerslaghoeveelheden voorspellen blijft moeilijk omdat we daarvoor bijna volledig afhankelijk zijn van de weercomputers, die nu vaak niet in staat zijn om plaatselijke fenomenen goed in kaart te brengen’, zegt ook weerman David Dehenauw.

    ‘In het centrum zaten we er goed naast, maar ik denk niet dat we veel beter konden doen met de info waarover we gisteren beschikten’, zegt Dehenauw. ‘We zijn woensdagochtend op de grenzen van de meteorologie gebotst.’

    VAB: 'Ongelukkige samenloop omstandigheden'
    Volgens Marc Van Damme van VAB waren de monsterfiles een ongelukkige samenloop van omstandigheden. 'Er is wel degelijk preventief gestrooid en dat is ook tijdig gebeurd, maar de sneeuw is later gekomen dan voorspeld. Midden in de file. Dan haalt het zout niets uit.' Bovendien is de ondergrond nog ijskoud, waardoor de sneeuw blijft liggen.

    'De hoeveelheid sneeuw die er vanaf 6 uur in de driehoek Gent-Antwerpen-Brussel uitviel, was té groot om het strooizout te laten inwerken en doordat het verkeer stilstond, kon ook de noodzakelijke vermenging van zout en sneeuw niet optimaal gebeuren. Bij deze hoeveelheid moet de sneeuw geruimd worden', zegt Van Damme, maar dat kan natuurlijk niet als er files staan.

    Crevits: 'Bijzonder moeilijke omstandigheden'
    Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits (CD&V) kan vooralsnog geen oplossing bedenken om een dergelijke chaotische ochtendspits in de toekomst te vermijden. 'Als de sneeuwval net tijdens de spits valt, dan is het bijzonder moeilijk om hier gepast op te reageren. Er moet dan sneeuw geruimd worden, maar dat is niet mogelijk als de wegen bomvol auto's staan', zei ze in Het Journaal op één. 'We zouden - en dat is ook vandaag al op enkele plaatsen gebeurd - de wegen kunnen afsluiten om de machines hun werk te laten doen. We zullen moeten nagaan of dat de chaos kan vermijden.'

    Crevits verwijt de strooidiensten niets. 'We hebben de voorbije weken al bewezen dat we alles doen wat we kunnen', verwijst ze naar de voorgaande besneeuwde ochtendspitsen. 'Er moet een paar uur voor de sneeuwval gestrooid worden, en dat is in West- en Oost-Vlaanderen ook perfect gebeurd. Maar de sneeuw in de andere provincies was totaal niet voorzien', klinkt het ook bij haar. 'Met strooien moeten we voorzichtig zijn. We mogen enkel efficiënt en effectief te werk gaan. Er is al een tekort aan zout.'

    Meer sneeuwbuien op komst 
    De sneeuwbuien die nu vooral nog voorkomen over het centrum van het land trekken naar het zuiden weg. In de namiddag is er een nieuwe impuls van bewolking die vanuit Nederland komt. Daaruit kan opnieuw wat sneeuw vallen. Woensdagavond en -nacht is het zwaarbewolkt met van tijd tot tijd lichte sneeuw.

    Ook donderdag valt er nog wat sneeuw. Van vrijdag tot en met maandag blijft het koud met tamelijk veel bewolking, soms ook enkele opklaringen en in het algemeen weinig neerslag. De temperatuur ligt overdag rond het vriespunt. In de nacht en ochtend is er lichte tot matige vorst. Videoplayer (nieuwsblad)

    Bekijk het weerbericht


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 'Big Blubber' houdt je calorieverbranding in de gaten
    Een meettoestelletje dat nauwkeurig bijhoudt hoeveel calorieën je eigenlijk verbrandt op een dag, is dat de toekomst in de strijd tegen obesitas? Het zou kunnen, want met de Ki Fit is er nu zo'n toestelletje op de (Britse) markt

    Door sommige Britse bladen werd het al omgedoopt tot 'Big Blubber', naar analogie met allesziende 'Big Brother'. Als je het apparaatje draagt, zou niets aan zijn aandacht kunnen ontsnappen: niet hoeveel calorieën je opneemt, en niet hoeveel je er ook werkelijk verbrandt.

    Sensor en website
    Ki Fit is een multisensor monitor die je draagt om je bovenarm en genadeloos alles meet wat je verbrandt. Elke stap, elke ademtocht, elke spurtje naar de bus: het wordt allemaal bijgehouden, ook terwijl je slaapt.

    Via een online luik moet je (eerlijk!) opgeven wat en hoeveel je die dag hebt gegeten en gedronken, zodat het verschil kan gemaakt worden door een synchronisatie van de sensor en je computer. Een aparte beeper laat je toe om je vooruitgang (i.e. aantal verbrande calorieën die dag) te bekijken.

    Dagelijks rapport
    Je dagelijkse rapport bevat grafieken van je slaappatroon, bewegingen en voedingsinname. Een taartgrafiek toont hoeveel procent van je voeding uit welke voedingsgroep (koolhydraten, proteïnen, vet en alcohol) bestaat.

    "Opent de ogen"
    Een journaliste die het apparaatje testte, omschreef het als een 'ogenopener'. "Het bewijst hoe weinig van de kennis over diëten overeenkwamen met de realiteit. Op een avond had ik fish and chips en was ik een hele avond in de pub, op een andere avond ging ik 45 minuten sporten. Op de eerste avond verbrandde ik 500 calorieën meer! Het meeste calorieën verband ik niet door te sporten, maar door stress en rondhollen van hot naar her, dat heb ik geleerd. Net als het feit dat ik minder goed slaap dan ik dacht: 6 uur in plaats van acht."

    Nadelen
    Maar er zijn ook nadelen aan het apparaat. Zo moet je het 24 uur, 7 op 7 dragen, behalve als je douchet of zwemt want het is niet waterproof. Bovendien wordt het dragen in de zomer, als de topjes en strapless jurkjes en bikini's weer boven komen, wel heel lastig. Het is nogal zichtbaar, het valt op en het verpest je look. En iedereen stelt je dan continu vragen, natuurlijk.

    Ruimte voor valsspelen
    Een ander nadeel is dat je zelf je calorie-inname moet opgeven, wat ruimte openlaat voor valsspelen en onnauwkeurigheid. Om over 'vergeten' nog maar te zwijgen. Er bestaat ook een kans dat je op een obsessieve en ongezonde manier bezig gaat zijn met calorieën en gewicht

    Conclusie? "Het heeft me een beter zich gegeven op hoe mijn lichaam werkt, en het kan mensen 'die echt niet te veel eten' toch wijzen op een paar ongezonde gewoontes."

    Het apparaatje kost zo'n 200 Britse pond, een abonnement op de website nog eens 10 britse pond per maand. Meer info op: www.kiperformance.co.uk. Of het ook snel in België verkrijgbaar zal zijn, is niet zeker. (edp)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KASK 250 jaar Academie

    Van een verjaardag gesproken: dit jaar bestaat de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Kortrijk maar liefst 250 jaar. Een gebeuren dat een enorm feest verdient .

    En met 'enorm' bedoelen we niet alleen groot, maar ook lang en breed, want het hele jaar door staan er allerlei uiteenlopende festiviteiten en overzichtstentoonstellingen op stapel. Even een (kleine) greep uit het aanbod van de komende weken. Een spetterende aftrap vormt alvast het kinder- en jongerenfeest op 27 februari op de Houtmarkt.

    Wat mag je verwachten? Spektakel, workshops, volksspelen en zowaar een kleurenstoet doorheen het stadscentrum. Het zijn ten slotte de jongeren die al 250 jaar lang het kloppend hart van het K.A.s.K. vormen.

    De Academie grijpt dit jubileumjaar aan om zowel terug te blikken, vooruit te kijken én het heden onder de loep nemen. De thema's Verleden, heden en toekomst werden dan ook in drie overzichtelijke blokken gegoten. Het rijke, prachtige verleden van de Academie komt tot haar recht in de tentoonstelling 'K.A.S.K. Kortrijk 250', die loopt van 19 maart tot 25 april in het najaar komen vervolgens de thema's 'heden' en 'toekomst' aan de beurt.

    Het Broeimuseum, K.A.S.K. zelf en Design & Interieur Gyselinck zetten samen de schouders onder dit luik, waarbij ze telkens een ander aspect belichten.

    Een andere 'verjaardagstentoonstelling' is 'Snapshots'. Het dagatelier schilderkunst ging op creatieve wijze aan de slag met fotografische snapshots dit door ze al schilderend te gaan interpreteren. Het resultaat is van 20 maart tot en met 20 april te zien in het Ondernemerscentrum en in het stadhuis.

    Het mag wat uitdagend klinken, maar het is wel degelijk als uitnodiging bedoeld: 'Défense d'afficher!' - vrij vertaald: verboden affiches te plakken is een feest in open tuin dat wordt georganiseerd door het atelier fotografie. Deze tentoonstelling loopt van 21 maart tot en met 31 mei in de Academietuin.

    In april en mei staan verder nog de tentoonstellingen 'Metamorfosen', 'Movements' en 'Kleur in de Cerf' op stapel. Daarover in een volgende UIT in Kortrijk ongetwijfeld meer, maar we geven het nu toch al even mee. Kwestie van alles toch even uit de 'KASK' te halen. 250 jaar Academie
    doorlopend in 2010 programma: http://www2.kortrijk.be/kor-kunstac/


     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gebeurtenis

    10 februari is de 41ste dag van het jaar in de Gregoriaanse kalender.
     
    U vraagt zich waarschijnlijk af, wat is daar zo belangrijk aan?

    Voor velen onder ons is deze dag heel belangrijk! En we laten dit zomaar niet voorbijgaan.

    Aandenken aan de verjaardag van Frederiek.



    Gefeliciteerd jongen


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Logeren bij Belgen in het buitenland (vier)

    Een zonnige Villa Flandria, Hvar, in Kroatië

    Kroatië wint bij de Belgen alsmaar aan populariteit. Niet verwonderlijk als je het oude centrum van Dubrovnik ziet, dat tussen de blauwe Adriatische Zee en de bergen in ligt. Het ommuurde stadsgedeelte staat op de UNESCO-wereldergoedlijst. Ook het paleis van Diocletianus in Split, de historische stad Trogir en het natuurschoon in het binnenland zijn een bezoek meer dan waard.

    © flickr -

    Oceaandeskundige Jacques Cousteau omschreef het eiland Hvar, voor de Kroatische kust, als één van de mooiste ter wereld. Op dat eiland, tussen de olijfboomgaarden, lavendelvelden en wijnstokken heeft een Vlaamse familie z'n oog laten vallen op Villa Flandria. Ze verhuren er 2 appartementen met zeezicht. Het eiland is te bereiken per ferry vanuit Split en is een paradijs voor wandelaars, fietsers en mountainbikers. (Lili)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eenvoudig valentijnboeket

    Vervaardigd door Petra (tuinadvies)

    Er bestaan verschillende theorieën over het ontstaan van Valentijn. Zeker is dat op deze dag geliefden elkaar extra aandacht geven met cadeautjes, een kaartje of zelfgemaakt gedichtje, een leuk restaurantbezoek…Of je kunt je geliefde natuurlijk ook in de bloemetjes zetten met een heel eenvoudig valentijnsboeket.

    Wat hebben we nodig voor het maken van dit valentijnsboeket?

    • Glazen vaas

    • Hart in sisal of kokosvezel met ruimte om je bloemen in te schikken.

    • Pakje ranonkels

    • Een aantal T-grassen (verkrijgbaar in groen en wit/groen gestreept)

    • Eventueel vilten hartjes

    Hoe gaan we te werk bij het maken van dit valentijnsboeket?
    Zet het hart op je vaas en vul deze al met water.
    Reinig je ranonkels en zorg dat ze de juiste lengte hebben om te schikken in je vaas.
    Je stapelt je bloemen in het hart. Steek er hier en daar wat T-grassen tussen. De uiteinden van de grassen kan je tussen een sisalvezel steken. Zo blijft dit gebogen staan.
    Werk af met een aantal vilten hartjes. Je boeketje is klaar!

    Tips en weetjes bij het maken van dit bloemstuk.

    • Aan een dergelijk hart van sisal zijn al metalen draden bevestigd. Indien je bijvoorbeeld geen gepaste vaas hebt geeft dit je ook de mogelijkheid om je boeketje te binden en zo af te geven. Let wel op dat je niet te hard aanspant want anders ga je de tere stengels breken. Het hart en de viltjes kan je verkrijgen in de hobbywinkel.

    • Ranonkels zijn typische voorjaarsbloemen. Ze kondigen als het ware een beetje de lente aan. Deze bloemen gaan toch een tijdje mee en zijn zeker niet duur.

    • Grassen zijn altijd dankbaar om te gebruiken en hier maken ze het stuk ook iets groter. Durf experimenteren en heb er vooral plezier in om iets te maken voor je geliefde! Succes, Petra (tuinadvies)


       

     


    >> Reageer (0)
    09-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit met Sean Dhondt

    Sean Dhondt is een rocker in hart en nieren. Als drummer en zanger bij de Sint-Niklase band Nailpin trok hij in 2005 door Amerika, toen muziekzender TMF hem opmerkte en prompt als presentator vroeg. Vorig jaar maakte Dhondt de overstap van TMF naar JIM. Ondertussen is Sean ook drumleraar en geeft hij workshops zang, drum, samenspel en songwriting aan jonge muzikanten. Was hij zelf al van jongs af aan zo begeesterd door de muziek?

    ‘Muziek was inderdaad mijn allereerste passie. Op mijn zes jaar begon ik met piano spelen, op mijn elfde begon ik te drummen en zingen en richtte ik mijn eerste bandje op. Van toen af speelde ik in verschillende bands tot ik – samen met Shaun Van Steen – Nailpin oprichtte. De allereerste show van mijn allereerste bandje speelde zich trouwens af op het kerstfeest van mijn basketbalploeg.’ (lacht)

    Was je een cultureel kind? Heb je een concrete ‘eerste culturele herinnering’?
    ‘Het is te zien wat je met 'cultureel' bedoelt, want dat is toch een breed begrip. Naast muziek kon me aanvankelijk weinig echt boeien qua cultuur. Zaken als theater, film of musea begonnen me pas later te interesseren. Ik had het geluk om vaak naar voorstellingen te gaan in de Sint-Niklase Stadsschouwburg, omdat mijn ma er al jaren werkt. Mijn vader gaf me dan weer de muziekmicrobe door: hij is zelf bassist in een aantal lokale bands. Lezen deed ik als kind wel veel en graag: griezelboeken van Anthony Horowitz kon ik verslinden en op school hield ik soms 'wedstrijdjes' met vrienden: ‘Wie kan er in één maand het meeste boeken lezen?’ (lacht)

    Als je een artistiek talent zou mogen kiezen, waar zou je dan heel goed in willen zijn?


    ‘Ik had heel graag wat beter kunnen tekenen. Tekentalent is mij niet gegeven, en dat vind ik jammer, want ik zou het zalig vinden om zelf cd-hoezen of tattoos te ontwerpen.’


    Welke kunstdiscipline bekoort jou het meest? En welke het minst?

    ‘Wat me het meest bekoort moet toch wel muziek zijn. Ook wat betreft mijn tv-werk bij TMF en JIM ben ik daar altijd duidelijk in geweest: ik zet me honderd procent in voor dat werk, maar de muziek zal steeds voorgaan. Het minst voel ik voor schilderen, dat zegt me echt niks.’

    Welke drie kunstenaars (muzikanten, schrijvers, acteurs, schilders…) vraag je mee voor een gezellig avondje tafelen?

    ‘Dat zouden zijn: Alison Krauss, mijn all-time favourite bluegrass zangeres, Tom Hanks, mijn favoriete acteur met geweldige films op zijn naam en... Max Martin, een Zweedse muzikant en songwriter die al voor de grootse artiesten der aarde wereldhits schreef. Van hem zou ik dus wel heel graag eens wat tips krijgen, en dan wil ik ook ineens graag binnenpiepen in zijn wereld.’

    Zou je het gesprek in een bepaalde richting sturen?
    ‘Hmm, ik zou gewoon graag de mensen achter de artiesten beter leren kennen, aangezien ik er heilig van overtuigd ben dat het alle drie sympathieke mensen zijn. Dat kan in realiteit natuurlijk tegenvallen, maar dat zien we dan wel als het ooit zover is!’

    Welk cultureel-historisch moment had je live willen meemaken? In welke periode had je willen leven?
    ‘Het bouwen van de piramides van Gizeh in het oude Egypte. Die hebben me van kleins af aan al gefascineerd. Ik maakte zo rond mijn veertien jaar ooit nog een heel schoolwerk rond de drie piramiden en de sfinx. Hoe konden zo'n gigantische bouwwerken tot stand komen, welke uitgebreide kennis van de astrologie hadden die mannen … Ik kan nog altijd niet genoeg krijgen van de documentaires over het onderwerp.’

    Stel dat in de hemel drie kamers gevuld zijn met kunst of met artistieke taferelen. In welke kamers zou je tot in de eeuwigheid kunnen verblijven?
    ‘Een erg gemakkelijke en voor de hand liggende keuze zou een studioruimte zijn. Ik doe niets liever dan in mijn eigen studio thuis nummers te zitten schrijven en opnemen, voor mezelf of voor anderen. Dat is iets magisch voor mij, een klein stukje hemel, zo je wil.
    Kamer twee en drie dan... Misschien een comedykamer? Met een aaneenschakeling van verschillende soorten comedy en een gemakkelijke zetel met wat drank en versnaperingen erbij en dan maar lachen tot je buik er pijn van doet.
    En als laatste een bioscoopje met een oneindig aanbod aan films, zolang ze niet gedubt zijn tenminste. Geef mij maar de originele.’

    Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld?
    ‘Goh, ik zet eigenlijk niemand graag op een voetstuk. Er zijn enorm veel getalenteerde mensen op deze aardbol en dus ook in Vlaanderen en België, maar laten we daar dan vooral gezond mee omgaan en niet vervallen in eindeloze en grenzeloze idolatrie, dat heb ik nooit helemaal begrepen.’

    Welke artiest/kunstenaar zou je voor één dag uit de dood willen terughalen? En wat zou je hem of haar vragen?

    ‘Freddy Mercury zou voor mij wel nog eens een comeback mogen maken: wat een zanger en charismatisch figuur! Met hem zou ik uren kunnen kletsen over zangtechniek en hem hopelijk nog snel wat lijntjes laten inzingen op mijn volgende plaat voor hij weer de kist in moet.’ (uit in Vlaanderen)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.GMail krijgt facebook trekjes
    Google gaat deze week wat extra snufjes toevoegen aan zijn e-maildienst GMail. Dat melden Amerikaanse media.

    Volgens de New York Times (NYT) zal Google nog deze week nieuwe functies aan GMail toevoegen die het mogelijk maken om berichtjes over je dagdagelijkse bezigheden online te publiceren. Dat lijkt erg op de ‘status’-berichtjes die Facebook en Twitter zo populair maken als sociale media.

    Via de chatfunctie van GMail is het vandaag al mogelijk om heel korte statusberichtjes te publiceren. De nieuwe functie zal uitgebreider zijn en meer interactie tussen gebruikers toelaten. Of GMail ook de link zal leggen met concurrerende netwerksites is nog niet duidelijk, aldus de NYT.

    Google heeft ook al enkele jaren een eigen sociaal netwerk, Orkut, dat onder meer in Brazilië erg populair is. Het bedrijf lanceerde eerder ook de toepassing Sidewiki, waarmee je makkelijk informatie over een bepaalde site kan delen met andere surfers, en een profieldienst waar mensen informatie over zichzelf kunnen publiceren. Later meer hierover.
    (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hondjes paraderen op carnaval
    Videoplayer. In afwachting tot het echte carnaval van start gaat in Rio de Janeiro, mochten de honden alvast de show stelen in een echte carnavalsparade. Zo'n 300 honden toonden er de leukste verkleedkostuumpjes. (nieuwsblad)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe mannen denken over Valentijn
    Mannen en vrouwen beleven de dag van de liefde op een heel andere manier. Dat stelt de Amerikaanse psychoterapeut Barton Goldsmith. Hij werpt een amusante blik op de mannelijke psyche.

    1.    Vergeet Cupido, dames. Het spook van Valentijn dwaalt in de mannelijke geest alsof het Magere Hein betreft. Bibberend in zijn combatboots, hoopt elke man die dag goed te overleven.

    2.    Mannen hebben jarenlang hun woede tegenover deze dag opgestapeld omdat één of ander wenskaartenbedrijf hen aanmaande om voor één dag een combinatie van Romeo, Casanovo of Johnny Depp te zijn. De gemiddelde man hoopt echter maar een ding: dat zij de nacht voor lang niet meer zal vergeten. Dan is de moeite toch niet voor niets geweest.

    3.  De liefdesmarathon begint voor de moderne man met de jacht naar het perfecte kaartje, net als een holbewoner zoekt naar een wolharige mammoet. De perfectie maakt dat hij  zich doorgaans door een dozijn kaartjes moet  worstelen voor dat ene goeie. (helaas is er geen kaartje dat beschrijft: "ik hou echt veel van je, maar de gedachte van een huwelijk maakt me wild van het Vreemdelingenlegioen").

    4. 
    Hopelijk heeft hij een waar bloedbad vermeden door aan reservaties te denken, weken op voorhand, liefst in een restaurant met linnen tafelkleden en kaarsjes op tafel.

    5.  Een man houdt het graag simpel door thuis iets af te leveren. Tip: scoor extra punten door je pizza bijvoorbeeld in een hartvorm te laten leveren. Vergeet niet dat het de drukste thuisleveringsavond is van het jaar, bel tijdig je bestelling door als je vrolijke gezichten wil.
     
    6. De volgende zoektocht betreft het kopen van bloemen. Om één of andere reden verdubbelen de bloemenprijzen 48 uren lang.  De slimsten onder ons weten dat supermarkten de beste deals opleveren.
     
    7.
      De meeste vrouwen zijn pro-romantisch aangelegd. Valentijn is hun hoogdag. Toont een man dat het een zware taak beterft, is de leute voor de vrouw er ook af. Geloof het of niet, heel wat vrouwen zijn gelukkig met een zelfgemaakte kaart, een bloemetje of een lekker aperitiefje. Ook al gaan ze niet uit met Bill Gates, Valentijn kan altijd een zoete ervaring zijn.

    8.  De meeste Valentijndates worden onthouden. Een slechte ervaring dwaalt als een virus op een computer rond en kan je relatie beschadigen. Niet voor niets is Cupido een man: hij doet  mannen herinneren dat Valentijn geen vrouwenaangelegenheid betreft. Het is een feest voor een koppel. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fietsgekte in Kortrijk

    Tot tweemaal toe is Kortrijk helemaal in de ban van de fiets: Kuurne-Brussel-Kuurne scheert (voor het eerst) langs in de stad Kortrijk en amper een week later start op de Grote Markt de 3-daagse van West-Vlaanderen .

    Het mag duidelijk zijn: bij het begin van het nieuwe wielerseizoen staat Kortrijk op de eerste rij. Niet met één, maar met liefst twee koersen. Misschien niet de grote klassiekers, maar wel heel mooie en aantrekkelijke voorjaarsklassiekers.
     
    Op 28 februari wordt de 63e editie van Kuurne-Brussel-Kuurne gereden. Voor de allereerste keer passeert die koers dit jaar op Kortrijks grondgebied.
    13 teams uit de Pro Tour komen aan de start, met eerst een rit van 167 kilometer voor de boeg en vervolgens twee plaatselijke rondes van 13,5 kilometer. En het is hier dat het bijzonder interessant wordt, want die plaatselijke rondes lopen over het grondgebied van Kuurne en Kortrijk.

    Kortrijk kan op dat moment bewijzen een wielerminnende stad te zijn, want het is de bedoeling dat overal langs het parcours de hartverwarmende kreet 'Ze zin doar!' uit duizenden kelen weerklinkt.
     
    De Grote Markt is vervolgens op 5 maart het decor van de start van de 3-daagse van West-Vlaanderen. Kan je zolang niet wachten? Kom dan op donderdagavond 4 maart al naar Markt afgezakt, want daar zullen de ploegleiders en de nieuwste volgwagens uit de karavaan te zien zijn. Op dat moment is er immers briefing op het stadhuis.

    Maar uiteraard is het pas op 5 maart alle hens aan dek. Rond 11 uur verzamelen alle ploegbussen en mecanicienwagens op het Schouwburgplein en worden de ruim 140 renners voorgesteld op het podium. Dé kans voor het wielerminnend publiek om de renners hoogstpersoonlijk aan te spreken en te fotograferen.
     
    De start is voorzien om 12U30 voor een parcours dat zich onder meer langsheen Kuurne, Tielt, Marke en Bellegem slingert.

    Vanaf 14 uur rijden de renners 5 keer voorbij op Bellegemplaats, waar uiteindelijk, na 183,5 kilometer koers, ook zal gestreden worden om de overwinning.

    Tip: Vermijd de verkeershinder in het centrum en parkeer de wagen op de P&R Parking van Kinepolis, van waar De Lijn je gratis naar de Grote Markt brengt.

     Kuurne-Brussel-Kuurne zo 28 februari www.kuurne-brussel-kuurne.be  info@kuurne-brussel-kuurne.be 

    3- daagse van West-Vlaanderen  vr 5 maart www.3dwvl.be of www.ksvbellegem.be


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Logeren bij Belgen in het buitenland (drie)
    Authenthiek logeren in Kenia.

    Middenin de oceaan, voor de kust van Kenia, ligt Lamu. In de gelijknamige hoofdstad lijkt de tijd te hebben stilgestaan: smalle straatjes waar enkel voetgangers en ezels doorslenteren, gebouwen uit de 18 de eeuw die gebouwd zijn met hout en koraal en grasdaken. Een bezoekje aan het fort van Lamu of het Swahili House Museum zijn gegarandeerd een onvergetelijke belevenis. In die stad ligt Lamu House, een hotel dat is opgebouwd uit twee huizen in Swahilistijl.


    © flickr -
    Je kan er een kamer of een compleet huis huren. Op de binnenplaats is er een zwembad en de chef trakteert z'n gasten maar al te graag op lokale gerechten. Bovendien kan je in de omgeving zeilen en snorkelen aan een scherpe prijs. (Lili)

    Lamu House, Lamu Island, Kenia
    http://www.lamuhouse.com/


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gefeliciteerd aan de 70 jarige Willem Vermandere

    Willem Vermandere (Lauwe, 9 februari 1940) is een Vlaams kleinkunstenaar, schrijver, dichter, beeldhouwer, levensfilosoof, zanger en schilder.

    Willem Vermandere werd geboren in 1940 in Lauwe, een deelgemeente van Menen. Hij groeide op in muzikale sferen tussen moeders keuken en de werkbank van vader-wagenmaker-klarinettist. Hij stapte zelf al heel vroeg mee in de dorpsharmonie Sint-Cecilia. Willem leerde Grieks en Latijn, maar was meer geboeid door de gitaar.

    Ook tekende hij zijn kladschriften vol ventjes en karikaturen van zijn leraren (bron?). Later begon hij melodietjes te componeren en zette gedichtjes op muziek. Op latere leeftijd studeerde Vermandere godsdienstwetenschappen te Gent en gaf hij drie jaar les in Nieuwpoort. Hij beschouwt zichzelf eerder als beeldend kunstenaar dan als muzikant.

    In de jaren 60 werd Vermandere vooral bekend door zijn kleinkunstliedjes in het West-Vlaams over de dagelijkse dingen, zijn Westhoek en de verschrikkingen van de Grote Oorlog. Soms worden zijn liedjes kritisch over de maatschappij en de kerk. Zijn optredens worden afgewisseld met luchtige en doodernstige, droevige en levenslustige liedjes en muziek en zijn typische spitse 'vertelelementen'.

    Hij maakte acht langspeelplaten en even zoveel cd's. Zijn vaste kompanen zijn Freddy Desmedt (fluiten en klarinet) en Pol Depoorter (gitaren en mandoline).

    Zijn bekendste nummers zijn Lat mie mar lopen, Als ik zing, Blanche en zijn peird, Bange blanke man, Duizend soldaten en Ik plantte ne keer patatten. In 2000 werd hij omwille van zijn diverse kunstactiviteiten ereburger van Veurne; hij woont er in de deelgemeente Steenkerke. (wikipedia)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Glucosamine sulfaat en Kurkuma
    ABC gezondheid: Kurkuma verdubbelt pijnstillende werking van glucosamine!

    Glucosamine sulfaat, al of niet in combinatie met chondroitine, is een degelijke natuurlijke remedie tegen artritispijn. Mensen moeten enkel het geduld hebben om de glucosamine opbouw in het lichaam toe te laten. Dit kan drie tot maximaal twaalf weken duren. Het prachtige van glucosamine is dat het tijdens dit opbouwproces probleemloos kan gecombineerd worden met pijnstillers en de klassieke ontstekingsremmers.

    Uit een wetenschappelijke studie blijkt nu dat de pijnstillende en herstellende kracht van glucosamine en chondroitine (GC 12) kan verdubbeld worden door het glucosaminepreparaat samen in te nemen met een voedingssupplement dat Kurkuma bevat (Curmaxell). Kurkuma is een antioxidant die krachtiger werkt dan vitamine E, ruimt dus ook ziekmakende vrije radicalen op waardoor ontstekingsreacties - dit typisch zijn bij artritispatiënten - verminderen. Kurkuma zet het lichaam zelfs aan om eigen natuurlijke cortisone aan te maken via de bijnieren.

    Meer lezen: Artritis aan de knie voorkomen. Zorg voor sterke dijspieren

    >> Reageer (0)
    08-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jarige van vandaag
    Ivan Heylen werd op 8 februari 1946 geboren uit `een boerendochter´ en `een werkmens´. Zijn roots bepalen dan ook zijn repertoire als singer-songwriter. Ivan is een gewezen journalist en columnist voor `Panorama-De Post´ en `Playboy´.

    Hij publiceerde ook een dichtbundel. Ivan had in 1985 ook een eigen BRT-programma: `Op zoek naar de wereld´. In de jaren ´90 was hij ook host van twee talkshows: `Ivan talkshow´ en `Meer man met Ivan´ op VT4. In 1998 verzorgde hij de productie, de regie en het scenario voor de langspeelfilm `De wilde boerendochter´ met Wendy van Wanten en Eddy Planckaert in de hoofdrol.

    Deze film werd echter nooit vertoond. Ivan neemt graag deel aan een spel: hij wil nog zo veel mogelijk meemaken. Hij wil vooral tonen dat iemand van zijn leeftijd nog altijd meekan met het jonge geweld. (zangtalent)

    Geboortedatum: 08-02-1946

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Extract uit bakkersgist

    "Productinfo: bakkersgist wapent tegen infecties"
     "Men" wil ons doen geloven dat een verkoudheid, griep of andere infectie ons zomaar overvalt. Maar vatbaarheid voor infecties wordt vooral bepaald door de sterkte van ons immuunsysteem en niet door toeval. Dat verklaart waarom iemand van de ene infectie in de andere sukkelt, terwijl een andere probleemloos de winter doorkomt. Recent onderzoek toont aan dat een bijzonder extract uit bakkersgist onze weerstand tegen infecties sterk verhoogt.

    De hygiënehypothese
    Een belangrijke wetenschappelijke verklaring voor de zwakke weerstand van de westerse mens is overdreven hygiëne. Hoe meer we onze omgeving schoonmaken en desinfecteren en hoe meer onze landbouwgewassen behandeld worden met allerlei verdelgers, hoe minder ons immuunsysteem geprikkeld of "getraind" wordt om afweerstoffen aan te maken tegen allerlei vreemde indringers, zoals gisten.

    Béta- 1,3/1,6-glucanen geven juiste prikkels.
    Er bestaan in de natuur bijzondere koolhydraten, die heel sterk ons afweervermogen kunnen stimuleren: bèta-1 ,3/1 ,6-glucanen. Deze onverteerbare koolhydraten m.et een heel aparte, vertakte structuur zorgen na inname ter hoogte van het lymfesysteem van de darm voor een gepaste prikkeling van bepaalde afweercellen (macrofagen). Deze geprogrammeerde cellen verspreiden zich vervolgens over het ganse lichaam en stimuleren zo het ganse afweersysteem. De best onderzochte en meest effectieve bèta-1 ,3/1 ,6-glucanen komen voor in de wand van bakkersgist (Saccharomyces cerevisiae). Als men deze bèta¬1,3/1 ,6-glucanen nauwkeurig isoleert, dan verkrijgt men waarschijnlijk de sterkste natuurlijke weerstandsverhoger uit de natuur, die ondermeer echinacea ver achter zich laat.

    Extra weerstand
    Als we op een natuurlijke manier infecties willen voorkomen, dan kunnen bèta-1 ,3/1 ,6-glucanen voor een beter effect nog gecombineerd worden met voedingsstoffen, waarvan is aangetoond dat ze weerstand verhogen: vitamine C, zink, selenium, vitamine A en D.


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs