André-Mutien Léonard, de bisschop van Namen, volgt kardinaal Godfried Danneels op als aartsbisschop van België. De bevestiging van het aartsbisdom zal er wel pas maandag komen.
Het aartsbisdom liet weten dat het maandag een persconferentie houdt en is niet van plan die te vervroegen.
André-Mutien Léonard werd op 6 mei 1940 geboren in Jambes. In 1964 werd hij priester gewijd - ook zijn drie broers werden priester. In 1991 wijdde kardinaal Danneels hem tot bisschop van Namen. Twee jaar eerder had Léonard de naam Mutien aan zijn voornaam toegevoegd nadat paus Johannes Paulus II Mutien-Marie Wiaux, een Waalse broeder van de Christelijke Scholen, heilig had verklaard.
Dat Léonard, die overigens perfect Nederlands spreekt, een conservatief is, mocht recent enkele keren blijken. In 2007 zorgde hij voor een controverse door te beweren dat homoseksuelen in een psychologische ontwikkeling een blokkering hebben meegemaakt, 'wat hen abnormaal maakt'. De bisschop van Namen is ook een tegenstander van het embryonaal stamcelonderzoek. (nieuwsblad)
Milow is door Europese muziekliefhebbers uitgeroepen tot beste debutant van 2009. Hij kreeg gisteren tijdens het Groningse muziekfestival EuroSonic Noorderslag de eerste Public Choice EBBA uitgereikt.
Succes in buitenland met debuut De European Border Breakers Awards (EBBA's) worden jaarlijks uitgereikt aan artiesten die met hun debuutalbum buiten hun eigen landsgrenzen succes oogsten. Dat succes wordt bepaald aan de hand van onder meer verkoopcijfer, airplay en optredens op buitenlandse festivals. Met de prijzen wil de Europese Commissie de creativiteit en diversiteit van de Europese hedendaagse muziek benadrukken.
In november werden de winnaars van de EBBA's al bekendgemaakt. Esmée Denters was met haar album 'Outta Her'e volgens de organisatie in 2009 van alle debuterende Nederlandse muzikanten het meest succesvol over de grenzen. Milow was met zijn gelijknamige album de meest succesvolle Belgische artiest. Publieksprijs De Brit Charlie Winston kreeg een EBBA voor zijn plaat 'Hobo', de Duitser Peter Fox voor 'Stadtaffe' en de Oostenrijkse zangeres Soap&Skin houdt een EBBA over aan 'Lovetune for Vacuum'. Kerli uit Estland won met 'Love is Dead' de Europese muziekprijs, de Zweedse Jenny Wilson met 'Hardship's en Buraka Som Sistema uit Portugal met debuutalbum 'Black Diamond'. Ook de Franse Sliimy ('Paint Your Face') en de Italiaanse Giusy Ferreri ('Non Ti Scordar Mai Di Me') kregen een EBBA.
Voor het eerst mochten Europese muziekliefhebbers uit alle winnaars een algemene favoriet kiezen. Vanaf half november konden zij hun stem uitbrengen voor de Public Choice EBBA. Die favoriet werd dus Milow.
De uitreiking van de prijzen, gepresenteerd door de Britse tv-persoonlijkheid Jools Holland, was door heel Europa live op televisie te zien. (lb)
Een Amerikaanse wetenschapper heeft een computermodel ontwikkeld dat valse Bruegels onderscheidt van echte.
Verstokte romantici zullen het niet graag horen, maar grote kunst blijkt perfect wetenschappelijk analyseerbaar.
De Amerikaanse onderzoeker Daniel Rockmore van het Dartmouth College heeft de code gekraakt van wat het werk van de Belgische meesterschilder Pieter Bruegel de Oude precies zo uniek maakt. Hij baseerde zich daarvoor op sparse coding, een techniek die normaal gebruikt wordt om digitale foto's te analyseren.
Samen met zijn collega's onderzocht Rockmore bij acht werken van Bruegel de penseelstreken van de kunstenaar. Daarvoor scande hij acht echte Bruegels in. Van de afbeeldingen die dat opleverde, bakende Rockmore vervolgens secties af die hij uiteen haalde op basis van de richting van de penseelstreken. Behalve de horizontale, verticale of diagonale oriëntering van de streken werden ook de dikte en de lengte ervan in kaart gebracht.
Beperkingen Aan de hand van de statistieken die dat opleverde, stelde Rockmore het profiel op van de unieke stijl van Bruegel. De handtekening van de schilder, als het ware.
Na jaren van sleutelen aan de software slaagde hij er uiteindelijk in om met behulp van de computer acht authentieke Bruegels te onderscheiden van vijf bekende vervalsingen.
Een mooie verwezenlijking, maar toch wijst Rockmore op de beperkingen van de techniek. Er is behoorlijk wat 'bronnenmateriaal' nodig om het profiel van de kunstenaar op te stellen, en de wetenschapper moet op voorhand duidelijk weten wat de objectieven van zijn vergelijkend onderzoek zijn.
Toch hoopt Rockmore met zijn nieuwe techniek een bijdrage te kunnen leveren aan het onderzoek naar vervalsingen. Bovendien zou sparse coding subtiele nuances in het werk van schilders kunnen opsporen, die normaal het menselijke oog ontgaan.
Al is het allerminst zijn bedoeling om de menselijke expertise te vervangen. Liever wil Rockmore kunstwetenschappers, historici en conservatoren een nieuw hulpmiddel aanbieden. Die bedienen
zich nu al vaak van de nieuwste technologieën, zoals chemische analyse en infrarood. 'Onze methode is helemaal gebaseerd op kwantitatief cijfermateriaal en laat de enorme ervaring van kenners buiten beschouwing. Ze biedt aanvullende mogelijkheden bij het kunstonderzoek, met als grote voordeel dat ze rigoreus objectief is', verduidelijkt een collega van Rockmore. (standaard)
Peter Van De Velde (15 januari 1967) is een Vlaamse acteur. Hij begon al met acteren toen hij 9 jaar was. Buiten televisie, film en theater spreekt hij ook regelmatig reclamespots in en leende zijn stem aan diverse animatiefilms.
wTelevisie Oud België - Mario Bonanza (2010) Steracteur Sterartiest seizoen 3 - Deelnemer (2008-2009) F.C. De Kampioenen - Kolonel De Brandt (2008) Op zoek naar Evita - Jurylid (2007) F.C. De Kampioenen - Stef (2004) Flikken - Koen Van Bever (2002) Piet Piraat - Piet Piraat (2001-) Wittekerke - Jan Struys (1998-2004) Recht op Recht - Dokter Hof van Assisen - Dokter Koen Stalpaert (1998) Samson en Gert - Achterneef Bob Verder heeft hij ook nog gastrollen gespeeld in Thuis, Familie, Editie en Gilliams & De Bie (VTM), en Vennebos (VT4)
Film Piet Piraat en het zwaard van Zilvertand - Piet Piraat {2008} Piet Piraat en het Vliegende Schip - Piet Piraat (2006) Piet Piraat en de Betoverde Kroon - Piet Piraat (2005)
Theater The Sound of Music (musical) - Kapitein Van Trapp ( augustus 2009 ) Daens (musical) - Opzichter Schmidt (2008-2009) Beauty and the Beast (musical) - Lumière (2007) The Sound of Music (musical) - Kapitein Von Trapp (2004) Robin Hood (musical) - Kleine Jan (2001) Verder ook nog theaterproducties als Demonen, Silicone, Mussen En Zwanen, Play Strindberg, Van De Kant In De Gracht en Taxi Taxi (Run For Your Wife-Ray Cooney).
In de categorie 'hoe schrik je mensen af': de deurmatweegschaal. Vooraleer je binnengaat, wordt je gewogen terwijl je je voeten afveegt. De perfecte manier om een gesprek te starten, vindt ontwerper Emilio Alarcon. (vandaag)
De doormat scale is simpel gezegd een lelijk deurmatje met een extraatje: een ingebouwde weegschaal. Vooraleer je bezoek dus binnen kan komen, wordt het eerst geconfronteerd met zijn of haar gewicht. "Leuk", vindt ontwerper Alarcon.
"Wanneer er plots bezoek voor je deur staat is het vaak moeilijk om een gespreksonderwerp te vinden. Om die vreselijke stiltes voor te zijn, creëerde ik een ludiek artikel dat iedereen aanspreekt.
Dankzij mijn ontwerp zal ieder bezoekje met een glimlach beginnen", besluit de designer.
Shampoo en zepen met moedermelk: dat is de nieuwste trend in Japan. Bij nader onderzoek blijkt dat er eigenlijk niet echt moedermelk zit in de producten van Shiseido, maar het 'concept van moedermelk'. Dit betekent dat ze de voedzame ingrediënten in moedermelk toevoegen aan het schoonheidsproduct.
Het is niet de eerste keer dat moedermelk (of stoffen eruit) wordt geprezen omwille van zijn voordelige effecten. Het zou rimpels bestrijden, er zou ijs van gemaakt worden en het zou zelfs een basis zijn voor juwelen. Al is er ook een keerzijde: borstvoeding zou de groei vertragen én het risico op teelbalkanker doen toenemen. (edp)
Soms lijk je om een of andere reden eindeloos over een taak te doen. Zit je echt tegen de deadline aan, dan kunnen deze tips helpen om de klus op tijd te klaren.
De telefoon rinkelt, je collega vraagt je iets, nog maar eens een meeting Soms lijkt het of je nooit nog de tijd vindt om je werk af te krijgen. In dat geval doe je er goed aan niet de teamspeler uit te hangen.
'Dit is de voicemail van ' Hoeveel van de 'dringende' oproepen op je gsm kunnen echt niet wachten? Er is dus geen reden om meteen op te veren zodra je ringtone gaat.
You've got mail Ook door je mailbox om de vijf seconden te checken, geraak je niet vooruit. Schakel dus maar dat irritante envelopje uit dat je waarschuwt dat er een nieuw bericht is. Is er iets dringends, dan kunnen ze je bellen, toch? Of alleszins iets inspreken op je voicemail.
Kom 5 minuten te vroeg Bundel de kantoorpraat tijdens een kort maar krachtig roddelmoment. Zo raak je opgeladen voor de werkdag en moeten je collega's je niet constant storen met onbenullige nieuwtjes.
Doe een tukje Het lijkt waanzin, maar vijf minuutjes tukken kan wonderen doen voor je energiepijl. Oefen hoe je jezelf zo kan plaatsen dat niemand ziet hoe jij stiekem een oogje toe nijpt. Tukken maar!
Neem de trap De lift is dé plaats bij uitstek om collegas tegen het lijf te lopen. Vooral die collega's waar je dringend even mee moet bijpraten. De trap vormt dan een sneller en gezonder alternatief. Wordt vervolgd. (jobat) Lees de vorige tips hier
'Sommige mannen worden handtastelijk' vertelt ons Petra Gysen (31) fiat
'Het is de derde keer dat ik op het autosalon sta', zegt Petra Gysen. 'Ik kom maar voor één dag. De eerste keer heb ik de volledige tien dagen uitgedaan, maar dat nooit meer. Tegen de avond worden sommige mannen echt handtastelijk. Ze hebben dan hier en daar al wat gedronken en dan zijn alle remmen los. Op den duur hebben ze paaltjes met touwen rond mij moeten zetten, want het kon echt niet meer zijn. Dat ze eens een praatje willen slaan of mij desnoods hun gsm-nummer willen geven, tot daar aan toe. Je wéét dat mannen meer aandacht hebben voor de pitspoes dan voor de auto zelf.'
1.000 euro voor 1 dag 'Vorig jaar waren hier veel meer meisjes, iedere auto had zijn eigen mannequin. Vorige keren was hier een kapster en een make up-artiest, nu heb ik alles zelf moeten doen. Ik ben een zelfstandig model en leef van fotoshoots voor magazines en modemerken. Een leuke job, met veel afwisseling. Ik zie de hele wereld. Om hier vandaag te staan verdien ik 1.000 euro, met alle onkosten inbegrepen. Gewone hostessen verdienen tussen de 10 en 25 euro per uur. Ze staan hier van al van 7 uur deze ochtend tot middernacht en ook op de gewone salondagen kloppen ze ellenlange dagen. Ook daar begin ik niet aan, om 16 uur ben ik hier weg.
Stiletto's Heb je mijn schoenen al eens goed bekeken? Stiletto's met hakken van 9 centimeter, dat is geen lachertje. En als die deuren hier naast mij open gaan, is het berenkoud. Dan sta ik hier te bevriezen in dit niemendalletje.'
'Let wel, ik doe dit graag. Het is eens iets anders. Het bevalt me hier wel op de Fiat-stand. Veel luchtiger en minder strak dan die van de andere autobouwers. De kleren die ze voor mij hebben uitgekozen, zijn kleurrijk en apart. Ik draag niet het zoveelste zwarte jurkje. Die Italianen durven al eens buiten de lijntjes te kleuren en daar hou ik van. En ondertussen ken ik hier heel veel andere meisjes. Het is een gezellige sfeer en tijdens de pauzes kunnen we lekker bijkletsen. Wij worden niet geacht om uitleg te geven over de auto's maar omdat het al mijn derde keer is, ken ik er al het één en het ander van. Als die mannen mij niet alleen vragen om te poseren kan ik dus nog wat informatie geven over de auto waar ik bij sta.' (nieuwsblad)
De Gouden Schoen draait dan wel rond de voetballers, maar evenzeer rond de voetballersvrouwen. Er was dan ook een hoop schoon en bekend volk op de rode loper in Oostende. De vrouwen lieten zich van hun beste kant zien. (videoplayer)
Onzichtbare Jovanovic wint Gouden Schoen. ( de winnaar was er niet bij en dit is voor de eerste maal gebeurd).
Eindelijk heeft Milan Jovanovic zijn Gouden Schoen. De spits van Standard, die schitterde door afwezigheid, klopte het Anderlecht-duo Mbark Boussoufa en Romelu Lukaku in een niet eens zo spannende eindsprint.
Het gespreksonderwerp van de avond was niet zozeer de winst van Milan Jovanovic, daar was niet echt veel discussie over. Het feit dat Standard afzegde na een verwerpelijke peiling op de website van Het Laatste Nieuws, de organiserende krant, beheerste alle gesprekken. In die peiling werd Axel Witsel, de winnaar van vorig jaar, na zijn tackle op Wasilewski op dezelfde hoogte geplaatst als Kim De Gelder, de moordenaar van zuigelingen.
Het was natuurlijk heel ongewoon. Het gebeurde nooit eerder dat de winnaar op het moment suprême zijn kat stuurde. Het was ook de eerste keer dat een landskampioen de gala-avond boycotte. Wat een zicht: premier Yves Leterme, toevallig Standard-supporter, stond daar met de Gouden Schoen in de handen als vertegenwoordiger van de Rouches. Over samenwerkingsfederalisme gesproken. Het zal hem in Wallonië alweer wat meer sympathie opleveren.
De irritatie over het gedrag van Standard stond in schril contrast met de sympathie die Anderlecht plots kreeg. Vijf dagen voor de topper tegen de Rouches zondag lichtte de club kandidaat-winnaars Mbark Boussoufa en Romelu Lukaku om half zes s ochtends van hun bed om uiteindelijk met lege handen achter te blijven. Het leverde paars-wit geen trofee op, wel bemoedigende schouderklopjes. Het was echter opvallend dat, behalve Standard, ook veel andere spelers van eersteklassers niet aanwezig waren.
Dankzij slechte prestaties
Milan Jovanovic was er niet maar zal binnenkort de trofee toch op de schouw mogen zetten. De linkspoot is de tiende buitenlander die de trofee wint. Hij behaalde zijn zege op basis van de tweede stemronde, die van juli tot en met december loopt. Op het eerste gezicht is dat vreemd omdat Standard pas zevende staat in de rangschikking en de 28-jarige Serviër de jongste maanden zelfs door zijn eigen aanhang soms werd uitgejouwd.
Hoe raar het ook mag klinken, het zijn de slechte prestaties van Standard die de Servische international de zege hebben bezorgd. Terwijl de stemmen voor de fiere competitieleider Anderlecht in de tweede stemronde werden verdeeld tussen Mbark Boussoufa en Romelu Lukaku, ging Jovanovic met alle stemmen van Standard lopen. Aan de eindmeet hield de Standard-spits, die na juni nog 34 punten minder had dan de tweede Boussoufa, nog 44 punten voorsprong over.
Lukaku niet de jongste
Romelu Lukaku wordt dus nooit de jongste winnaar van de Gouden Schoen. Het 16-jarige rastalent van Anderlecht scoorde wel goed in de tweede ronde maar dat was niet genoeg om Paul Van Himst, winnaar in 1960 met 17 jaar en 3 maanden, naar de geschiedenisboeken te verwijzen. Volgend jaar zal Lukaku 17 jaar en 8 maanden zijn en zonder ongelukken de Gouden Schoen winnen.
Lukaku treurde niet over zijn derde plaats en zijn entourage nog minder. De meest prestigieuze voetbaltrofee was in deze fase van zijn ontwikkeling een vergiftigd geschenk geweest.
Defour had moeten winnen
De blessure van Steven Defour heeft hem zijn tweede Gouden Schoen gekost. Na de eerste stemronde (95 stembiljetten) stond de Standard-aanvoerder ruim aan de leiding maar na zijn blessure half september speelde hij niet meer en bleef hij in de tweede ronde (108 stemformulieren) op drie puntjes geweest. Bryan Ruiz was ook kanshebber geweest als hij in juli niet naar Twente was verkast.
In de einduitslag wurmt STVV-doelman Simon Mignolet zich als negende tussen allemaal spelers van de Grote Drie. Opvallend is dat van RC Genk geen enkele speler een punt kreeg. De andere eersteklasser die geen punt kreeg is Charleroi, ook al een club met niet zon best imago.
De top vijf na de eerste stemronde 1. Steven Defour (Standard)143 2. Mbokani (Standard)122 3. Bryan Ruiz (AA Gent)95 4. Mbark Boussoufa (Anderlecht)69 5. Milan Jovanovic (Standard)35
De eindstand 1. Milan Jovanovic (Standard) 218 2. Mbark Boussoufa (Anderlecht) 174 3. Romelu Lukaku (Anderlecht) 167 4. Steven Defour (Standard) 146 5. Dieumerci Mbokani (Standard)136
Bart Goor (Germinal Beerschot) werd voor zijn knappe lob tegen Standard beloond met de trofee voor het mooiste doelpunt uit de Belgische competitie 2009.
Rode Duivel Thomas Vermaelen, de centrale verdediger van Arsenal, werd verkozen tot beste Belg in het buitenland.
Helmut Lotti en zijn vrouw Jelle Van Riet willen een schadevergoeding van al wie de naaktfoto van Jelle uit 'De slimste mens ter wereld' publiceerde.
Het artikel kan je nalezen in story
Even opfrissen. Goed twee weken geleden was een naaktfoto van Jelle Van Riet, ooit genomen voor een dichtbundel, het onderwerp van een quizvraag in De slimste mens ter wereld. Een incident dat door productiehuis Woestijnvis werd afgedaan als 'een goedbedoeld grapje'. De dagen erna werd het item breed uitgesmeerd in kranten en weekbladen, soms mét en soms zonder publicatie van de bewuste foto.
En dat is duidelijk in het verkeerde keelgat van het echtpaar Helmut Lotti en Jelle Van Riet geschoten. Deze week ontving een aantal media een formele ingebrekestelling van het stel. Omdat er volgens hen een inbreuk is op het auteursrecht van de fotografe, omdat er onrechtmatig werd gereproduceerd en omdat er geen toestemming was van Jelle Van Riet eist het koppel samen met de fotografe een schadevergoeding. Desnoods via de rechtbank.
Vreemd genoeg kreeg ook Story een brief van de advocaat van de Lotti's. 'Terwijl we die foto niet eens getoond hebben', zegt hoofdredacteur Thomas Siffer. Volgens de advocaat van Lotti moet een loutere verwijzing naar het beeld gelijk worden geschakeld met een reproductie van de afbeelding. 'Je reinste waanzin', fulmineert Siffer. 'Iemand beschuldigen van het schenden van auteursrechten van een foto, als je de foto niet hebt gepubliceerd. Helmut is nu een reuzenstap te ver gegaan. Hij heeft het volste recht om te vragen om niet meer te berichten over zijn privéleven, maar hij kan niet vragen om boven de wet te staan en de zonnekoning van de media te worden.'
Professor Fabienne Brison, specialist auteursrecht aan de VUB, treedt Siffer bij. 'Ik vind het ook nogal kort door de bocht. Je kunt Story moeilijk van een ongeoorloofde reproductie betichten als het bewuste beeld niet in het blad stond. Een reproductie is altijd iets materieels. Ik acht het dan ook onwaarschijnlijk dat een rechter Story daar ooit voor zal veroordelen.' Volgens de professor wil Helmut Lotti met de ingebrekestelling vooral een signaal geven. 'Hij wil zijn stellingname duidelijk maken. Hij werpt zich op als een ridder.'
Het management van Lotti, Piet Roelen Entertainment, distantieert zich van de actie van Lotti en Van Riet. 'Wij hebben daar geen commentaar op. Dat is een privézaak.' De twee hebben dus alleen gehandeld, zonder inspraak van het management van de zanger. Ook het stel zelf wenste gisteren niet te reageren.
Opmerkelijk: Woestijnvis, het productiehuis van De slimste mens, dat verantwoordelijk is voor de hetze, wordt blijkbaar niets kwalijk genomen. Daar viel geen brief in de bus. (standaard)
Johanna Maria (Joke) Bruijs (Rotterdam, 14 januari 1952) is een Nederlands actrice, zangeres en comédienne.
Biografie Op vijftienjarige leeftijd begon Bruijs met optredens met radio-orkesten, en niet lang daarna stond ze in het theater, onder anderen met Jan Blaaser, Don Quishocking en Mini en Maxi. Naast cabaret speelde en zong zij ook in musicals als Kaat Mossel en Mooi Katendrecht.
Op televisie kwam Bruijs vooral in de schijnwerpers met haar rol als Nel Kooiman in de serie Toen was geluk heel gewoon. Zij speelt daarin naast haar ex-man Gerard Cox, en met Sjoerd Pleijsier en Mouna Goeman Borgesius. Inmiddels is deze serie gestopt. In 2005 werkte Bruijs mee met André van Duins jubileum-theatershow. In de serie TWGHG aflevering 1 van seizoen 15 kwam Van Duin ook even voor.
In 2003 ontving zij van de stad Rotterdam de Erasmusspeld.
Trivia Op zaterdag 22 augustus 2009 maakte de Telegraaf bekend dat Bruijs mee gaat spelen in de soapserie Goede tijden, slechte tijden. Joke zal de rol van Maria de Jong gaan spelen. Maria is de in Canada woonachtige moeder van Rik de Jong (Ferri Somogyi) en Danny de Jong (Jan Kooijman). Joke neemt de rol over van actrice Janine Veeren die de rol in 1996 en 1997 speelde. De opnames zijn gestart in september en zullen worden uitgezonden vanaf november. Joke zal tot januari opnames hebben, dus dat betekent dat ze tot eind februari of begin maart te zien zal zijn.
Filmografie Drie recht, één averecht (1988) Vreemde praktijken (1989) - Sjaan De Zeemeerman (1996) - Mevrouw Romijn Toen was geluk heel gewoon (1994-2009) - Nel Kooiman Goede tijden, slechte tijden (2009-heden) - Maria de Jong (#2) (wikipedia)
Vanaf vandaag loopt Het regent gehaktballen in de bioscoop. Daarin hoor je Peter van de Veire als Flint Lockwood, een onhandige uitvinder die een machine uitvindt die het cheesebeurgers, spaghetti en snoep laat regenen. 'Als ik mocht kiezen, regende het elke dag frieten met vissla', zegt Peter. Jan Ruysbergh
Hey Peter! In Horton was je al een onhandige burgemeester, en Flint is ook al een beetje een nerd. Maak je je geen zorgen dat je altijd voor zo'n rollen gevraagd wordt?
Peter: (lacht) Nee, want het klopt redelijk: ik ben af en toe zelf ook zeer onhandig. Ik heb voor kerst ooit plastic wijnbekers gekregen omdat ik die de hele tijd laat vallen. Ik heb namelijk weinig dieptezicht. Het regent gehaktballen is wel een 3D-film, maar ik zal dat toch iets minder beleven dan de gemiddelde kijker vrees ik.' 'Onhandig klopt dus, maar ik ben alleen niet zo'n uitvinder als Flint Lockwood. Als kleine jongen knutselde ik wel heel veel. Aan een heliumballon kleefde ik bijvoorbeeld een papieren mandje om een luchtballon te maken.'
Wat vond je van de uitvindingen van Gobelijn? 'De vliegende bol en verkleindrankjes en drankjes waar je staarten van krijgt: super! En de grasmobiel vond ik fantastisch. Hoewel, al dat verbrand gras zal wel niet zo lekker geroken hebben. Dat dacht ik ook bij die machine die
eten spuwt. Fijn, al die biefstukken die zomaar naar beneden vallen. Maar als al dat vlees ligt te rotten, jakkes.' (lacht)
Stel dat je op de MNM-redactie een machine hebt die naar believen voedsel spuwt. Wat mag er op het menu staan?
'Frietjes met ijskoude vissla! Die combinatie klinkt misschien raar, maar het is ongelooflijk lekker. Echt een aanrader! O ja, en snoep. Ik ben een echte zoetekauw. Ik ben ooit eens voor Ketnet een reportage gaan draaien in een snoepfabriek. Ik ben daar toen een dag niet goed van geweest. Je wilt niet weten welke ongezonde dingen er allemaal in snoep zitten! Beendermerg en zo. Maar ik kan het snoepen toch niet laten.'
In de film bloeit er iets moois tussen Flint en weervrouw Sam. Welke van de Belgische weervrouwen vind jij het leukst:
Jill of Sabine? 'Het zijn allebei leuke weervrouwen. Sabine Hagedoren mag zeker mee een avondje uit, maar ik zou ook graag een milieuvriendelijke pint gaan pakken met Jill Peeters. Vroeger vond ik het weer onbelangrijk.
Ofwel schijnt de zon, ofwel sneeuwt het, dacht ik. Maar nu ik elke ochtend het weerpraatje doe met Frank Deboosere op MNM merk ik toch hoe hard het weer ons hele leven beheerst. Het weer is echt boeiend.'
Ben je bezig met de klimaatopwarming? 'Net iets te weinig. Ik heb een composthoopje en sorteer papier en zo, maar voor mijn werk kan ik niet zonder mijn auto. Het is eigenlijk een schande dat er nog niet meer elektrische auto's rijden. Of meer grasmobielen. Gobelijn was zijn tijd echt ver vooruit!' (lacht) (nieuwsblad)
Supermarktketens zouden afspraken hebben gemaakt over de prijs van Nutella.
De afspraken over de prijs van Nutella zijn onderzocht door het auditoraat van de Raad voor de Mededinging. Het verslag erover is overgemaakt aan de Raad zelf. Die moet bepalen of de feiten ernstig genoeg zijn om tot sancties over te gaan. Het auditoraat heeft vastgesteld dat de drie grote supermarktketens Carrefour, Delhaize en Colruyt vanaf 2002 met Nutella-fabrikant Ferrero afspraken maakten over de verkoopprijs in de winkel.
Dat is verboden, omdat op die manier de normale concurrentie wordt uitgeschakeld. Dergelijke afspraken werken in het voordeel van de verkoper en de fabrikant, maar in het nadeel van de consument. Die betaalt meer dan strikt nodig.
De afspraken hadden betrekking op Nutella-chocoladepasta en snoepwaren van Ferrero. Vooral op de markt van chocoladepasta is Nutella dominant aanwezig. De afspraken hielden in dat de prijs systematisch werd verhoogd.
Ook zou er gevoelige commerciële informatie' zijn uitgewisseld. In het kader van het onderzoek zijn er in mei 2008 huiszoekingen uitgevoerd door een vijftigtal speurders.
De betrokken supermarktketens waren gisteren karig met commentaar. Carrefour-woordvoerster Julie Stordiau noch Hans Michiels van Delhaize kon informatie geven omdat de zaak nog hangende is.
Financieel directeur Wim Biesemans van Colruyt zegt dat de prijzen in de winkels autonoom' worden bepaald, niet in samenspraak met de fabrikant. Afspraken maken zou in strijd zijn met onze strategie om de laagste prijzen te hanteren.'
Alleen voor sommige promoties kan het gebeuren dat Colruyt hetzelfde prijsniveau als de concurrentie hanteert, zegt Biesemans. De conclusie dat Colruyt ten onrechte in het onderzoek betrokken is, wil Biesemans nu echter nog niet trekken. We gaan eerst een analyse ten gronde maken van het verslag', zegt hij. (standaard)
Vorige week was het nog groot nieuws dat er iets moois bloeide
tussen acteur Guy Van Sande en ex-Miss België Sandra Joine. Maar het
sprookje is inmiddels uit, en hoe! "Ik was zijn prinses, tot hij me in
de vrieskou op straat zette", getuigt Joine in Dag Allemaal. Allemaal
omdat ze een man op televisie niet herkende, en ze volgens Van Sande
dus niet 'op zijn niveau' zit.
Guy Van Sande met Stephanie Clerckx, zijn vorige vriendin.
Tien dagen. Zo kort heeft de romance tussen Guy en Sandra geduurd. De
'Zone Stad'-acteur maakte abrupt een einde aan wat volgens Joine kon
uitbloeien tot een mooie relatie. Jarenlange vriendschapsband Vorige
week zei Guy Van Sande, eveneens in Dag Allemaal, dat hij niets wilde
overhaasten. Met Sandra Joine had hij al jarenlang een vriendschapsband
en hij zou wel zien wat daaruit zou voortvloeien.
"We zijn
inderdaad jaren gewoon bevriend geweest. Tot Guy me in december meenam
naar een feestje van fotograaf Marc Lagrange. Toen zijn we een koppel
geworden", vertelt Joine.
Woordenwisseling Het
koppel ging een paar dagen naar Amsterdam, maar de dag voor nieuwjaar
liep het fout. "Er kwam een man op tv van wie ik de naam niet kende en
voor Guy was dat voldoende om te concluderen dat ik niet van zijn
niveau ben. Er kwam een woordenwisseling en hij zette me op straat.
Letterlijk, in de vrieskou."
Nog verliefd De
ex-Miss België voelt zich vernederd, maar is nog steeds verliefd op Van
Sande. "Misschien komt het nog goed, maar ik durf niet hopen." (hln)
Matige drinkers zijn gelukkiger dan geheelonthouders
Mensen die af en toe alcohol drinken, zijn gelukkiger dan
geheelonthouders. Dat blijkt uit de eerste resultaten van een
langlopend onderzoek van de Erasmus Universiteit Rotterdam naar geluk.
7,5 op geluk Gemiddeld
genomen scoorden deelnemers een 7,5 op de vraag of ze gelukkig waren
het voorbije jaar. Dat komt overeen met het Nederlandse gemiddelde.
Opvallend hierbij is dat deelnemers die een beetje drinken gelukkiger
zijn dan deelnemers die alcohol helemaal verbanden.
Ontspanning Deelnemers
die 1 tot 2 dagen in de week 2 of meer glazen alcohol drinken, scoren
gemiddeld een 8, terwijl geheelonthouders blijven steken op een 7,5.
Deelnemers die minstens 3 dagen per week 2 of meer glazen drinken zijn
ongelukkiger en komen uit op een 6,6. Opvallend is dat matige
drinkers zich vooral prettiger voelen in situaties waarin ze
ontspanning zoeken bij vrienden of familieleden in vergelijking tot
geheelonthouders.
Op termijn moet nog blijken of matige drinkers langer gelukkig blijven dan geheelonthouders. (belga/ep)
De prijzen van prei en spruiten stijgen door het winterweer. Volgens woordvoerster Anne-Marie Vangeenberghe van de Boerenbond is er een grotere vraag naar wintergroenten als prei. "En door dit weer is het bijna onmogelijk om te oogsten. Het gebeurt, maar in moeilijke omstandigheden. De vraag neemt toe, het aanbod daalt, dus de prijzen stijgen."
Prei in Koelcellen De Boerenbond verwacht dat die prijsevolutie zich doorzet. "De koude houdt aan, het aanbod zal dus beperkt blijven. Momenteel wordt nog prei bewaard in koelcellen. Maar hoe langer de koude, hoe kleiner de voorraad."
Kapotgevroren Voor spruiten een vergelijkbaar verhaal. Landbouwexpert Luc Busschaert spreekt ook van schade aan spruiten die onbeschut aan de windkant van de plant hangen. "Bij temperaturen van min 10 of lager is er zelfs kans op inwendig bruin of kapotgevroren stokken", zei hij.
Geen kwaliteitsverlies Maar de Boerenbond heeft voorlopig geen weet van kwaliteitsverlies. "De sneeuw is een isolerende factor (...) Het is ook niet uitzonderlijk koud. Spruiten zijn eeuwenoude wintergroenten die bestand zijn tegen dit weer."
Serregroenten Overigens zouden niet alleen de prei- en spruitenprijzen stijgen. "Voor de prijzen van serregroenten zijn we afhankelijk van andere Europese lidstaten. Tomaten en paprika's worden waarschijnlijk duurder, doordat het aanbod in andere Europese landen zal afnemen. Het is een fenomeen dat we ieder jaar vaststellen rond de feestdagen." (belga/vbd)
Ogen van man verraden zijn intenties op liefdesvlak
Als een man gedurende lange tijd in je ogen kijkt, dan wil hij een lange relatie met je aangaan. Kijkt hij eerder naar je lichaam, dan heeft hij enkel zin in een kort avontuurtje. Uit onderzoek blijkt namelijk dat mannen het lichaam de helft zo belangrijk vinden dan gezichten in hun zoektocht naar een vaste partner. Flirt of relatie? De onderzoekers lieten tien vrouwelijke en tien mannelijke modellen poseren in hun ondergoed. Vervolgens moesten 127 mannelijke en 133 vrouwelijke vrijwilligers beelden van het andere geslacht bekijken. De vrijwilligers kregen eerst aparte beelden van het lichaam en het gezicht te zien, pas op het einde zagen ze beide. Dan gaven ze een score op de aantrekkelijkheid van de modellen voor zowel een lange relatie als een korte flirt. Zo ontdekten ze dat wanneer mannen op zoek zijn naar een vaste relatie, slechts 20 procent van hen hogere scores gaven op het lichaam van de vrouwen dan de gezichten. Dat steeg naar 40 procent wanneer ze de aantrekkelijkheid voor een korte affaire moesten beoordelen.
Aandacht verschuift De aantrekkelijkheid van het gezicht was een betere indicator voor het algemene succes van het model dan de aantrekkelijkheid van het lichaam, behalve wanneer de mannen op zoek waren naar een onenightstand. Bij vrouwen daarentegen maakte de aantrekkelijkheid maakte het niet of ze op zoek waren naar een lange relatie of een korte flirt op de aantrekkelijkheid van het gezicht of lichaam. Psycholoog Anthony Little: "Als mannen op zoek zijn naar een flirt geven ze er niet om dat een vrouw een mooi gezicht heeft, het lichaam wordt dan iets belangrijker en verschuift hun aandacht." (ep)
Prostitutie is niet langer een taboe, steeds meer mooie en intelligente vrouwen komen er voor uit dat ze een centje bijverdienen door hun lichaam te verkopen. Belle du Jour, een anonieme blog van een Britse callgirl waarvan later de televisieserie 'Secret Diary Of A Call Girl' werd gemaakt, zorgde voor de romantisering van het beroep.
Glamour Billie Piper, de Britse actrice de de rol van de prostituee op zich neemt, schetst een glamoureus beeld van het beroep. "Secret Diary Of a Call Girl is het verhaal van een intelligente, hoger opgeleide vrouw die veel van seks houdt en die er graag veel geld voor krijgt. Ze excuseert zich er niet voor, het is haar keuze en ze heeft controle over de situatie." Bevredigende job De Britse televisieserie was populair, het haalde een gemiddelde van 780.000 kijkers. Het schetst een beeld van zijden negligés en dure, verleidelijk lingerie. Het verhaal is gebaseerd op dat van een echte callgirl. Professor Brooke Magnati verdiende tijdens haar studentenleven bij op deze manier en vertelde haar ervaringen anoniem op het internet, haar blog werd snel razend populair over de hele wereld. Nu ze een vriend heeft, stopte ze met haar 'bijverdienste'. Ze beweert dat ze haar vroeger leven mist en zegt dat het een 'bevredigende job' was.
Negatieve kant? Het blijkt echter niet allemaal rozengeur en maneschijn te zijn. Magnati gaf achteraf toe dat haar vader tijdens haar jeugd 150 prostituees had bezocht en dat deze hele ervaring een negatieve indruk op haar heeft achter gelaten. En nu Billie Piper moeder is geworden, is ze blijkbaar ook van gedacht veranderd. Sinds ze enkele seksscènes van de nieuwe reeks inblikte, bekijkt ze het beroep toch anders. "Een deel van me denkt, ik moet naar huis gaan en mijn zoon eten geven. En ik moet vooraf enkele douches nemen en veel bidden."
Ophef Deze uitspraken veroorzaken heel wat ophef in het Verenigd Koninkrijk. Uit cijfers blijkt namelijk dat prostitutie alles behalve een glamoureus beroep is, drie vierde van de prostituees kregen al te maken met lichamelijk geweld, 90 procent wil stoppen met haar beroep. Nog meer schokkerend is dat zeventig procent met posttraumatische stress kampt die gelijk is aan het niveau van oorlogssoldaten en slachtoffers van martelingen. Deze cijfers spreken het idee tegen dat deze vrouwen de controle behouden bij het uitoefenen van hun beroep en dat ze het uit eigen keuze doen. (ep)