Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    26-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Minder stress
    In een dip, weinig energie? Kofie nodig om de dag door te komen, glaasje wijn om relaxed te raken, Weinig zin in seks, moeite om je te concentreren, dan is het tijd om je energievoorraad weer aan te vullen. Met deze tien eenvoudige aanpassingen zet je stres voortaan om in positieve energie. (Anne Peeters)

    Stop op tijd
    Als je in een drukke periode zit, maakt je lichaam meer adrenaline aan om het tempo te kunnen bijhouden. En net die adrenaline jaagt je lichaam steeds verder om nóg meerte kunnen doen. Geef je lichaam daarom heel bewust rust, om die vicieuze cirkel van werk en adrenaline te doorbreken. Je gaat er niet slechter door presteren als je dingen rustiger, maar ook grondiger aanpakt. Dus laat je gsm rustig een paar keer rinkelen voor je 'm opneemt, adem een paar keer rustig vooraleer je aan een nieuwe taak begint,neem een break van een paar minuten voor die volgende vergadering en je kan er weer fris tegenaan.

    Bepaal zelf je agenda.
    Laat je leven niet leiden door anderen, maar maak zelf beslissingen over hoe jij je tijd wilt indelen. Nee, je móét niet met een vriendin gaan lunchen alleen omdat zij het vraagt, terwijl je eigenlijkje boodschappen had willen doen en zo nog een rustige avond had willen overhouden. Nee, je kan misschien niet zomaar stoppen met werken om halfvier, maar je kan wel regelmatig een verlofdag nemen die je aan jezelf besteedt om je batterijen weer op te laden. En nee, dat is niet egoïstisch, integendeel: iedereen wordt er beter van. Door regelmatig me-time in te lassen en door ook af en toe nee te durven zeggen tegen anderen, word je weer meer baas over je eigen tijd. En dat voelt goed.



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Facebook voor leraren barst uit zijn voegen
    Een op drie leerkrachten zit op Klascement

    Bijna een derde van de Vlaamse leerkrachten heeft zich aangemeld op Klascement. Die netwerksite voor en door onderwijzers verwelkomde dinsdag zijn vijftigduizendste geregistreerde gebruiker.

    "Vorig jaar besliste ik op 11 september om een bijkomende studierichting stop te zetten", zegt Heidi Vandewoude (23). Ze was al afgestudeerd als lerares, en vier dagen later had ze al werk gevonden: ze mocht godsdienst gaan geven.

    "Er werd mij gevraagd om een eigen cursus voor dat vak samen te stellen. Dat was even slikken, want ik moest bijna onmiddellijk les beginnen geven. Klascement heeft me toen gered."

    Dankzij het lesmateriaal dat ze op de netwerksite voor leerkrachten vond, lukte het haar om snel en efficiënt die cursus voor haar leerlingen samen te stellen. Uit dankbaarheid probeert ze zelf zo vaak mogelijk lesmateriaal of zelfs delen van haar syllabus op Klascement achter te laten voor haar collega's uit heel Vlaanderen.

    Elkaar helpen
    De oprichters van Klascement noemen de site "een plek waar leerkrachten elkaar helpen". "De bedoeling is dat leerkrachten niet voor elke les of oefeningenreeks opnieuw het warm water moeten uitvinden", zegt Hans De Four, oprichter van Klascement. "Leraren komen via de site met elkaar in contact, ze wisselen materiaal uit of roepen elkaars hulp in."

    De site bestaat een kleine tien jaar. Het duurde even voor het initiatief van de grond kwam, maar de laatste jaren is de website immens populair geworden onder leerkrachten in Vlaanderen. Al meer dan 50.000 leerkrachten zijn op de netwerksite aangemeld. Dat is bijna een derde van alle Vlaamse leerkrachten. De laatste zes maanden meldden tienduizend leerkrachten zich bij Klascement aan. Op 4 november deed ook Charlotte Costers dat. De lerares in spe werd gisteren in Gent in de bloemetjes gezet omdat ze de vijfste gebruiker is.

    Bottom up
    Het succes van Klascement is uniek in Europa. "Ik heb binnenkort een vergadering met de mensen van Kennisnet.nl, onze Nederlandse evenknie. Ze komen kijken hoe wij het hier doen." Volgens De Four heeft het succes van de site te maken met de bottom-upstructuur en de interactiviteit. "Alle informatie komt van de leerkrachten zelf", zegt hij. ‘Bovendien zijn de zestien werknemers van Klascement allemaal leraren. Ze weten dus perfect wat je nodig hebt om voor de klas te staan." (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Calorieën tellen (dag vier)

    Menu op donderdag om de feestkilo's nu al te counteren.



    Gevulde perzik met tonijn

    20 g volle rijst, 100 gtonijn uit blik op water, uitgelekt, 4 (120g) halve perziken op sap, uitgelekt, gemengde rauwkost naar keuze (50 g), 1 volkorenbroodje (50 g), dun besmeerd met minarine, 2 radijzen, in schijfjes gesneden.
    Voor de cocktailsaus
    1 el magere plattekaas, 10 ml magere melk,1/2 el citroensap, 3 el tomatenketchup, worcestersaus, paprikapoeder, peper (en zout)
     
    Kook de rijst beetgaar volgens de verpakking en laat afkoelen.
    Maak de tonijn fijn met een vork. Meng voor de cocktailsaus de plattekaas met de melk, het citroensap en de tomatenketchup. Breng op smaak met enkele druppels worcestersaus, paprikapoeder en peper. Meng de vis met de rijst en twee eetlepels cocktailsaus. Vul de halve perziken hiermee op. Verdeel de rauwkost over de borden, leg er de perziken bij en werk af met radijsjes. Dag 1-2-3


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karakter sterrenbeeld (Vissen)
    Vissen - 19 februari t/m 20 maart

    Vissen zijn mensen met een groot talent: zij zijn in staat om zich echt in anderen te verplaatsen. Zij begrijpen de behoeften van anderen en het geeft hen een goed gevoel als ze iemand kunt helpen.

    Dit talent heeft ook een keerzijde: omdat zij zo gevoelig zijn bestaat het gevaar dat zij snel stemmingen en emoties van anderen oppikken en overnemen. Met name als zij in de buurt zijn van boze, verdrietige of ongelukkige mensen is dit lastig. Toch kunnen zij de mensen niet mijden. Hun grootste vijand is eenzaamheid.

    Zij zijn vaak wat verlegen, kwetsbare personen. Zij zullen zich pas openstellen voor anderen als zij die kunnen vertrouwen. De tranen schieten hen soms snel in de ogen. Alhoewel dit geen negatieve eigenschap is kan dit behoorlijk frustrerend zijn.


    >> Reageer (0)
    25-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit met Kamagurka

    Love him or hate him, maar Kamagurka is ontegensprekelijk een van Vlaanderens meest veelzijdige artiesten. De eigenzinnige tekenaar, schilder en grafische allrounder stelt niet alleen in Knokke tentoon, hij toert tegenwoordig ook het land rond met zijn nieuwe show Kamagurka geneest.

    KamagurkaKreeg je cultuur met de paplepel mee?
    ‘Wat is cultuur, he? Mijn cultuur bestond vooral uit stripverhalen. Voor de rest was het voor mij meer ravotten en buiten spelen. Ik was niet echt geïnteresseerd in kunst, maar er was dan ook nauwelijks aanbod. We schrijven eind jaren 50 - begin jaren 60. De enige cultuur die wij kenden in Nieuwpoort ging over de Eerste en Tweede Wereldoorlog. En af en toe was er Nonkel Bob op tv.’

    Welke strips las je?
    ‘Suske en Wiske, Nero en Pol, Pel en Ping. En de Flintstones, die vond ik fantastisch. Dat was de eerste keer in mijn leven dat ik een tekenfilm zag.’

    Heb je een culturele herinnering die je speciaal is bijgebleven?
    ‘Ik herinner me nog heel goed Sneeuwwitje. Die tekenfilm vond ik grappig en eng tegelijk, met die heks, de ketel en die appel. Het was de eerste keer dat ik naar de cinema ging in Nieuwpoort, in de straat om de hoek. Een intrigerende ervaring.’

    Als je je gave zou mogen ruilen met een (ander) artistiek talent, welk talent zou je verkiezen?
    ‘Geen enkel, eigenlijk. Ik ben tevreden met wat ik heb. Het is ook bewust dat ik deze talenten ontwikkeld heb en andere niet. Ik had evengoed in de muziek kunnen gaan, want ik voelde dat zingen ook in mij zat, maar ik geniet meer van muziek wanneer ik er buiten sta dan als ik er sterk mee bezig ben. Je ziet soms bij mensen die fantastisch viool spelen dat ze zich beginnen ergeren bij het luisteren naar andere mensen. Ik heb dat ook een beetje. Anderzijds: als ik naar een museum ga en ik zie een fantastisch schilderij, doet dat gewoon deugd. Ik denk dat een mens niet genoeg talenten kan ontwikkelen in zijn leven. Maar je moet kiezen, hé.’

    Welke kunstdiscipline kan jou het meest bekoren? Welke het minst?
    ‘Wat mij absoluut niks zegt is dans. Ik weet niet hoe dat komt, maar ik begrijp niet waarom een mens rondspringt en probeert een verhaal te vertellen over een of andere stervende zwaan, terwijl dat verhaal ook kan verteld worden in één zin. Het zal wel met mij te maken hebben. Ik zie alleen dat de mensen die dat doen ongelooflijk moeten trainen en oefenen, maar dat maakt het alleen nog pijnlijker. (lacht)
    Naar goede muziekoptredens ga ik wel graag. Een van de beste optredens die ik dit jaar gezien heb was van Pere Ubu, een Amerikaanse groep. En mijn eigen kinderen maken fantastische muziek met hun band The Hong Kong Dong. Verder hou ik van goede stand-up zoals die van Wim Helsen of Hans Teeuwen.’

    Stel: je mag een avond lang tafelen met een kunstenaar (levend of dood, internationaal, echt of fictief...). Wie is de uitverkorene? Waarover zou het gesprek gaan?
    ‘Ik zou zeggen: de theaterauteur Roland Topor. Hij is gestorven in 1997. Ik had nog een interview met hem gedaan voor Studio Brussel en daarna waren we samen iets gaan eten. Hij wou met mij een opera maken, maar twee weken later heeft hij een hersenbloeding gekregen… Verschrikkelijk. Maar ik zou met hem die avond in ieder geweldig veel lol trappen, ongelooflijk dronken worden en me rot amuseren.

    Welk cultureel-historisch moment had je graag live meegemaakt?
    ‘Ik had erg graag tussen de dadaïsten en surrealisten geleefd. Het was een zware periode in de geschiedenis, met de Eerste Wereldoorlogv en zo, maar de kracht van die gasten was niet te onderschatten. Iemand als De Chirico deed in die tijd bijvoorbeeld de meest krankzinnige dingen. Of mensen als Picasso, Duchamps, Magritte. De wereld werd ineens veel groter dan hij daarvoor was, met de komst van de auto. Bij ons maken we met internet eigenlijk een beetje iets gelijkaardigs mee.

    Stel: in de hemel is er cultuur, die je tot in de eeuwigheid mag bezichtigen/beluisteren. Welke film, boek, muziek, artiest… wil je daar dan aantreffen?
    ‘Er is op dit moment een nummer dat ik vaak beluister: ‘Day in day out’ van de groep Feeder. Ik heb het vandaag opgelegd en het is echt fantastisch. Dat ga ik mee naar boven nemen. En doe ook maar iets van Picasso. En een pen en papier.’

    Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld en waarom?

    ‘Wim Delvoye. Hij kan het dan nog zelf maken, zijn standbeeld. In de Belgische kunst vind ik hem een verademing. En hij is nog jong, dus hij kan nog veel doen.’ (uit in Vlaanderen)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nathalie Meskens gaat naakt in en met David
    Nathalie Meskens is de natte droom van menigeen, maar bovenal - uiteraard! - een schitterende actrice. Laat nu net die twee exclusieve kwaliteiten elkaar gevonden hebben in één en dezelfde scène uit de telenovelle David op vtm. Ja hoor, de wondere samensmelting vond gisteren plaats, en wie het zag, wil het meer dan waarschijnlijk nóg eens zien. Wie het niet zag, krijgt nu de kans.

    Het verhaal
    Mocht ook het verhaal errond u interesseren: David (gespeeld door Jeroen Van Dyck en in het echt de echtgenoot van Nathalie Meskens) is een 'wilde' drenkeling, die vol verbijstering de Westerse waarden (?) ontdekt, nadat hij uit het water werd opgevist en naar België gebracht door Sofie (la Meskens) en diens partner, twee wetenschappelijke onderzoekers.

    Eerste kus
    Maandag was het voor David dan - eindelijk - tijd voor de grote ontdekking der volwassen seksualiteit. En Sofie voegde meteen de - euh - daad bij het woord. Als toetje krijgt u nog de eerste tongkus van de tortelduifjes, een dag eerder bedongen door David. (jv) Videobeelden

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Crisis maakt ons gek op speculoos
    Na de hype van de speculoospasta is de magie van het ouderwetse koekje nog altijd niet uitgewerkt. IJs, brood, chocolade, jenever, yoghurt... Geen product of er bestaat tegenwoordig een variant van met speculoos in.

    Van onze redacteurs (Jan Muylaert standaard)

    Sinds de speculoospasta eind 2008 bijna het Product van het Jaar werd, lijkt het gekaramelliseerde koekje wel hét toveringrediënt bij fabrikanten. Lotus, het bedrijf dat de speculoospasta uit het VRT-programma De bedenkers als eerste commercialiseerde, heeft al een vervolg willen breien aan het succes door een krokante variant van de pasta te lanceren. En naast chocoladefabrikant Côte d'Or en jeneverstoker Filliers ziet zelfs fastfoodketen Quick centen in het koekje uit grootmoeders tijd.

    Surfen al die fabrikanten doodgewoon mee op het succes van speculoospasta? ‘Er is meer aan de hand', zegt smaakspecialiste Anne De Vos van Givaudan, een Zwitsers bedrijf dat voor alle grote fabrikanten smaken ontwikkelt. ‘In tijden van crisis grijpen mensen terug naar smaken die ze kennen. En speculoos eten we al van generatie op generatie. Als speculoos verwerkt wordt in een nieuw product, zijn consumenten er vrij zeker van dat ook dat wel lekker zal zijn. In deze economisch moeilijke tijden heeft niemand zin om met iets nieuws thuis te komen waarvoor het hele gezin zijn neus ophaalt. Dat is meer dan ooit zonde van het geld.'

    Veilige innovatie

    Niet alleen de consument denkt in crisistermen. Ook de fabrikant wil een ‘veilige'  innovatie op de markt brengen. Uit de laatste bedrijfsgegevens blijkt dat de Lembeekse koekjesfabrikant Lotus zich staande houdt in de crisismarkt dankzij de speculoospasta.

    En dus was speculoospasta in meerdere opzichten het juiste product op het juiste moment. ‘Want eerlijk is eerlijk, zonder die tv-hype zou het speculooseffect nooit zo groot zijn geweest', zegt Anne De Vos. ‘Niet alle traditionele producten die vandaag worden verwerkt in een nieuwe vorm, zijn even succesvol. Kijk maar naar rijstpap, cuberdons en andere dessertsmaken die terugkomen in roomijs. Dat werkt veel minder goed.'

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Yves Leterme legt de eed af als premier
    Yves Leterme heeft op het paleis de eed afgelegd in de handen van de koning. Ook alle leden van zijn regering legden de eed af, zoals gebruikelijk is wanneer er een nieuwe premier wordt benoemd. Enkel Inge Vervotte is een nieuw gezicht in deze regering. Zij neemt de portefeuille van Steven Vanackere - Overheidsbedrijven en Ambtenarenzaken - over. De vicepremier wordt minister van Buitenlandse Zaken.

    Eerder vandaag heeft Koning Albert II op het kasteel van Laken het ontslag van premier Herman Van Rompuy aanvaard. Op voorstel van de nieuwe EU-president heeft de vorst Yves Leterme benoemd tot eerste minister. Dat meldt het paleis.
     
    Sleutels Wetstraat 16
    Rond 14.00 uur krijgt Leterme van Herman Van Rompuy de sleutels van de Wetstraat 16 overhandigd. Een half uur later zit de kersverse premier dan de eerste ministerraad van Leterme II voor.
     
    Om 16.20 uur wordt de nieuwe ploeg in het parlement op foto vereeuwigd. Tien minuten later legt de eerste minister in de Kamer de regeringsverklaring af die de ministerraad tegen dan zal hebben goedgekeurd. Om 17.00 uur doet hij die oefening nog eens over in de Senaat. (belga/eb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ingeplante push-up maakt beha overbodig


    Belgische chirurgen planten als eerste Cup & Up bra in bij vrouw
    Mooi gevormde borsten die niet hangen, zonder beha is het voor veel vrouwen een droom. Belgische chirurgen plantten nu voor het eerst bij een vrouw een 'Cup & Up bra' in, een inwendige push-up die de boezem altijd perfect in vorm houdt. Eline Bergmans

    In principe verschilt de ingeplante beha niet zoveel van zijn stoffen variant, behalve dat hij gemaakt is van siliconen. Via een klein sneetje van amper een halve centimeter worden de siliconencups onder de borst geplaatst, een centimeter onder de huid, tussen de vetlaag en het borstweefsel. Vervolgens worden de bandjes met een soort schroeven uit titanium vastgemaakt aan de ribben.

    De Cup & Up bra is een uitvinding van Eyal Gur, een befaamde plastisch chirurg uit Israël. Hij werd drie weken geleden voor het eerst aangebracht door twee Belgische chirurgen bij een dertigjarige vrouw. Volgens Eyal Gur zou de operatie een succes zijn. 'Haar borsten zien er heel natuurlijk uit en hebben het liftende effect dat we voor ogen hadden', zegt Gur in de Britse krant Daily Mail. 'De vrouw herstelde bovendien erg snel.'

    Amper 40 minuten

    Volgens de Israëlische chirurg zou de ingebouwde push-up binnenkort op grote schaal kunnen worden uitgevoerd. 'Niet dat het tijdperk van de beha nu voorbij is, maar we hebben laten zien dat de techniek van een ingeplante beha eenvoudig is en ervoor zorgt dat vrouwen voor de rest van hun leven geen stoffen exemplaar meer nodig hebben.' De belangrijkste troef van de Cup & Up bra is de eenvoud. Waar een borstverkleining, -vergroting of -lifting ingewikkelde ingrepen zijn, is deze nieuwe techniek relatief eenvoudig. De ingreep duurt niet meer dan veertig minuten en is bovendien een stuk goedkoper dan traditionele liftings. Tegenstanders zijn wel sceptisch over hoe blijvend het resultaat zou zijn.

    Het bedrijf Orbix Medical verzorgt de marketing voor de ingebouwde beha. Directeur Adi Cohen gelooft dat de beha binnen anderhalf jaar verspreid zou kunnen worden in Europa. 'We kregen al veel reacties van vrouwen die de beha ook wensen. Hopelijk kunnen we Europese autoriteiten overtuigen van ons product.' (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gaia choqueert met beelden Belgische slachthuizen

    Twee dagen voor het Offerfeest klaagt Gaia de wreede behandeling aan van vee in de Belgische slachthuizen. De dierenrechtenorganisatie toont op een persconferentie in Brussel schokkende beelden van runderen, schapen en geiten die onverdoofd worden geslacht voor de halal markt.
     

    Volgens Gaia worden de dieren onverdoofd geslacht en wordt het vlees zonder etikettering verkocht in het reguliere circuit. De consument is daar vaak niet van op de hoogte. ‘Dit zijn onaanvaardbare, middeleeuwse wanpraktijken, waar dringend paal en perk aan moet gesteld worden,’ reageert GAIA-voorzitter Michel Vandenbosch.

    ‘De afwezigheid van etikettering moedigt de slachthuizen aan meer en meer onverdoofd te slachten, zelfs voor vlees dat niet voor de halal markt is bestemd’, schrijft Gaia in een persbericht.

    Uitzondering

    Sinds 1998 is het onverdoofd slachten in België verboden, maar voor het ritueel slachten is er een uitzondering.

    De dierenrechtenorganisatie eist dat de uitzondering in de wet die onverdoofd ritueel slachten toestaat, geschrapt wordt en vraagt de moslimgemeenschap verdoving te accepteren, om de dieren onnodig lijden te besparen.

    Het Offerfeest is het belangrijkste feest voor de moslimgemeenschap en wordt gevierd terwijl in Mekka de jaarlijkse bedevaart plaatsvindt. (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Calorieën tellen (dag drie)

    Menu op woensdag om de feestkilo's nu al te counteren.




    Groentesoep met broccoli voor 4 personen

    60 g ui, in stukken gesneden, 60 g wortelen, in stukken gesneden, 60 g prei, in ringen gesneden, 300 g broccoli, in roosjes verdeeld (hou enkele roosjes apart voor de afwerking), 1 liter vetarme groentebouillon,tijm, enkele takjes peterselie, fijngehakt, peper, 3 sneetjes gerookte zalm (50 g), 3 sneetjes volkorenbrood, dun besmeerd met minarine.
     
    Breng de bouillon aan de kook en laat de groenten in , ca. 20 min. gaar koken in de bouillon. Breng op smaak met tijm.
    Mix de soep en breng op smaak met peper.
    Voeg de broccoliroosjes toe en laat de soep nog enkele minuten koken.
    Werk af met peterselie. Serveer samen met het brood en de zalm. Dag 1-2

     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karakter sterrenbeeld (Waterman)
    Waterman - 21 januari t/m 18 februari

    De Waterman is een sterk individu: vrij van geest en altijd op zoek naar nieuwe zaken en denkbeelden. Vastgeroeste denkwijzen en patronen boezemen hem afkeer in. Hij keert zich af van mensen die hem proberen in te tomen of ideeën op te leggen: hij wil zijn eigen weg kiezen.

    Hij staat niet alleen open voor nieuwigheden, hij is ook standvastig. Een eenmaal genomen besluit zal hij niet zomaar over boord zetten. Hij kan dan ook wel eens het verwijt krijgen dat hij "koppig" is.

    Als hij zich in een team bevindt streeft hij ernaar te doen wat voor iedereen het beste is, met inachtneming van zijn eigen behoeften. Op het moment dat het groepsbelang in strijd is met zijn eigen behoeften kan dit problemen opleveren. Echter, hij zal er altijd naar streven dat een ieder zijn deel krijgt.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aalst stad van de smaak in 2010
    Onder de titel ‘Een hap uit Aalst’ gooide Aalst zich met succes in de strijd om de titel van Stad van de Smaak 2010 binnen te halen.

    Gesteund door meter Phara de Aguirre komt de stad met sterke plannen naar buiten voor volgend jaar. Aalst wil een breed smaakverhaal brengen en vertrekt hiervoor vanuit het (culinair) erfgoed van de stad: Sint-Maarten, Carnaval en Louis Paul Boon worden als thema’s naar voren geschoven.

    Met plannen voor een kookboek, wandel- en fietsroute, markten en historische avonden zijn de eerste bouwstenen gelegd voor een nieuwe, sterke Stad van de Smaak.

    Stip alvast 11 tot 21 november 2010 aan in jullie agenda’s! Wij werken een heel programma uit waarbij we al je zintuigen laten proeven. Je hoort nog van ons!

    Vlaanderen nodigt Spanje uit aan tafel Vlaanderen en Spanje

    In 2010 worden enkele opvallende nieuwe accenten gelegd. Extra aandacht zal uitgaan naar het culinair erfgoed, de smaakcultuur en voedingsmiddelen uit Vlaanderen. Als gastheer nodigt Vlaanderen Spanje uit aan de tafel. (week van de smaak)


    >> Reageer (0)
    24-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Man ontwaakt na 23 jaar uit Coma

    "Reportage: van  redacteur "Steven De Bock"
    23 jaar lang waren de artsen ervan overtuigd dat Rom Houben (46) uit Riemst weggezonken was in een diepe coma.
    Alleen zijn familie bleef al die tijd geloven dat die kleine reacties die ze meenden te zien echt waren. Ze hebben gelijk gekregen.


    Josephina Nicolaes, bijna 74 jaar, krijgt altijd tranen in de ogen als ze vertelt over de terugkeer van haar zoon. Hoewel ze het zelf niet zo wil noemen. ‘Voor mij is hij nooit weggeweest. Ik heb altijd geweten dat hij begreep wat ik hem vertelde. Ik voelde het, hij was zich bewust van zijn omgeving. Hij kon het gewoon niet tonen.'

    Maar nu wel. Dankzij een klavier, een computer en een logopediste die de hand van Rom Houben begeleidt, zodat hij de woorden kan vormen die hij wil uitspreken.

    Het verhaal is gisteren door het Duitse tijdschrift Der Spiegel naar buiten gebracht, en meteen veroverde het de hele wereld.

    ‘Het was zijn zus die voor de doorbraak heeft gezorgd', zegt Josephina in haar appartement in Luik, waar de telefoon de hele dag door rinkelt. ‘De zus van Rom had op televisie een reportage uit Frankrijk gezien, over een jongen die er net zo aan toe was als Rom. Ze heeft contact opgenomen met de reportagemakers, en die hebben haar doorgestuurd naar een man in het Gentse die over speciale communicatiemiddelen beschikte. Toen we die voor het eerst op Rom wilden uitproberen stonden we allemaal rond zijn bed om te supporteren. Komaan Rom, duwen, riepen we allemaal. En hij duwde, met zijn voet.' Dat is nu drie jaar geleden.

    Rom lag helemaal niet in coma, zo bleek. Hij was locked-in, opgesloten in een lichaam dat reageren onmogelijk maakte. Zijn hersenen zijn grotendeels in orde, maar zijn lichaam is bijna volledig verlamd.

    Dat druksysteem is ondertussen vervangen door een moderner klavier, waardoor hij alle boodschappen kan schrijven die hij wil. Aan Der Spiegel vertelde Rom Houben hoe hij zich voelde toen zijn lichaam niet meer wilde gehoorzamen. ‘Ik heb geroepen, maar er was niets te horen', schreef hij.

    ‘Maar meestal schrijft hij boodschappen over het hier en nu, want hij is alleen geïnteresseerd in het heden. En elk gesprek begint met: Hoe voel je je? De jongste dagen is het antwoord steevast: Ik ben een gelukkig mens. Als ik dat hoor, dan ben ik ook gelukkig.'

    Rom Houben was nog maar twintig jaar toen het noodlot toesloeg. Een begenadigd judoka, en een gepassioneerd surfer. Hij was die bewuste vrijdagavond na een judotraining nog naar Seraing getrokken met enkele vrienden, toen ze met hun auto aangereden werden. ‘Hij is gestorven in dat ongeval', zegt Josephine. ‘Maar toen de ambulance ter plekke kwam, voelde een van de hulpverleners dat zijn lichaam nog warm was, en ze hebben hem gereanimeerd.'

    Toen zijn ouders hem de volgende dag mochten opzoeken in het ziekenhuis van Luik lag hij al in zijn coma. En zo is het jarenlang gebleven.
    Rom had de ogen open, maar een reactie kwam er niet. Behalve dan die kleine, die alleen zijn moeder zag of hoorde. ‘Zuchtjes als ik twee keer na elkaar hetzelfde vertelde bijvoorbeeld', zegt ze. ‘Maar volgens de dokters beeldde ik mij dat maar in.'

    De ouders van Rom gaven echter nooit op. Ze trokken van dokter naar dokter, en van ziekenhuis naar ziekenhuis. Na enkele jaren kwam Rom ook gewoon weer bij hen thuis inwonen. ‘We namen hem overal mee naartoe. We probeerden ons en zijn leven aan de gang te houden. Gedreven door de liefde die we voor hem voelen.'

    Maar de man van Josephine werd ziek. Zijzelf werd ouder. En na twaalf jaar moesten ze hun zoon wel naar een verzorgingscentrum laten gaan. ‘Ik bleef hem wel zo vaak als mogelijk opzoeken, en dan vertelde ik wat er allemaal gebeurd was in ons leven. Maar sinds hij drie jaar geleden zijn klavier kreeg, is het allemaal anders geworden. We kunnen weer praten. Hij is zelfs een boek aan het schrijven over wat hij allemaal doormaakt. Mijn woorden stromen uit mijn vingers, zal hij daarin schrijven. Zo ziet hij dat.' (standaard Steven de Bock)

     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Calorieën tellen (dag twee)

    Menu op dinsdag om de feestkilo's nu al te counteren.


    Calorieën tellen
    Moselsla met mosterdvinaigrette voor 2 personen.


    750 g mosselen. 140 g zoete mais (uit blik), uitgelekt, 75 g bleekselderij, fijngesnipperd, 300 g tomaat, zonder vel en pitjes in blokjes gesneden, 3 sneetjes volkorenbrood, dun besmeerd met minarine.
     
    Voor de mosterdvinaigrette
    4 koffielepels olijfolie, mosterd, azijn
    Sorteer de mosselen, schraap ze en was ze. Zet de mosselen in een bodempje water op het vuur. Laat ze op een hevig vuur open komen, neem van het vuur en haal ze uit hun schelpen. Doe ze in een slakom. Voeg mais, selderij en tomaat toe. Meng voor de vinaigrette alle ingrediënten. Schep die dan voorzichtig onder de mosselsla en verdeel die over de borden. Dag één.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Clouseau te gast in De Laatste Show
    Koen en Kris Wauters hebben twee goede redenen om langs te komen bij Michiel Devlieger:

    in december start in het Sportpaleis de nieuwe concertreeks Clouseau 10 X 10 en hun nieuwe cd Zij aan zij stond wekenlang op nummer één.

    Paul Baeten Gronda heeft één goede reden om in De laatste show te zitten: hij heeft een nieuw lijstje.

    En Roel Smolders en Wim Vancraeynest hebben redenen zat: op vijf dagen tijd sliepen ze acht uur en legden ze te voet, met de mountainbike en de kajak negenhonderd kilometer af op het WK Adventure Racing in Portugal.

    Veilen doet De laatste show deze week voor Handicap International.

    De laatste show: van maandag tot donderdag rond 22.00 uur op Eén. (zangtalent)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deze babyfles warmt zichzelf in 60 seconden op
    Een fles die babymelk snel op de juiste temperatuur opwarmt, is iets waar tal van jonge ouders van dromen. Deze uitvinding, die het leven mama's en papa's heel wat makkelijker maakt, is momenteel al in Groot-Brittannië te koop.

    's Nachts of op restaurant
    De 'Yoomi' kreeg al tal van prijzen omdat hij koude flesvoeding in 60 seconden op de temperatuur van borstmelk brengt. De fles werd ontwikkeld door de Britse advocate Farah en ingenieur Jim Shaikh, het idee ontstond na de geboorte van hun oudste zoon Danial. Toen merkten ze hoelang kersverse ouders sukkelen om 's nachts of op restaurant babyvoeding  op temperatuur te krijgen.

    Gel
    Zes jaar geleden tekende Jim Shaikh het concept uit. Later testte het product op zijn tweede zoon Niall. De fles werkt met een verwarmingselement dat gebaseerd is het principe van handverwarmers met een gel. Door aan de zijkant op een knop te drukken, wordt de vloeistof omgezet naar een vaste stof en geeft zo warmte af. Je kan het proces omkeren door de fles te koken. Door deze te kantelen beweegt de koude melk fles langst een buisje van het verwarmingselement. Als het de speen bereikt, is de voeding op de juiste temperatuur. De fles blijft gedurende een uur op de juiste temperatuur en kan tot 100 keer gebruikt worden.

    Geen koude melk drinken
    Jim Shaikh: "Het is een lang proces geweest, maar we waren heel blij toen we onze eerste bestelling kregen van een grote winkelketen." Vroedvrouw Clare Byam-Cook zegt dat de veiligheid en het gemak van het toestel het leven van ouders en baby's heel wat eenvoudiger zal maken. Koude melk is niet ideaal voor baby's, omdat velen dit weigeren te drinken. De Yoomi kost 24 euro en is te koop bij de Britse keten John Lewis. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Verdronken' Pool komt zijn kleren ophalen bij politie

    Een twee dagen durende zoektocht naar een verdronken man is afgeblazen nadat de 24-jarige 'drenkeling' opdook op de 'plaats van de misdaad'. De jongeman kwam er doodleuk zijn kleren ophalen.

    De Pool Maciej Nowak was verdwenen nadat zijn vriendin hem had gedumpt. Hij werd het voor laatst gezien in Urzedow, waar hij het tot in de vroege uurtjes op een stevig drinken had gezet.

    Zelfmoord
    Wanneer de volgende ochtend zijn kleren werden aangetroffen op de oever van een meer, vreesden zijn vrienden dat Nowak zelfmoord had gepleegd. Er werd een grootscheepse zoekactie opgezet. Net toen de hulpdiensten onderwatercamera's wilden inzetten, verscheen Nowak ten tonele. Hij vroeg wat al die herrie te betekenen had.

    Naakt in huis gehaald
    "Hij verklaarde dat hij zich niet meer kon herinneren waarom hij zijn kleren had uitgetrokken omdat hij stomdronken was", zegt een poltieman. "Mensen uit de buurt hadden Nowak naakt zien liggen en hadden hem in huis gehaald om zijn roes uit te slapen".

    Onnozelaar
    Kasia, de 23-jarige vriendin van Nowak, zegt intussen dat ze niets meer met haar ex te maken wil hebben. "Dergelijke stommiteiten zijn precies de oorzaak waarom ik hem heb laten vallen. Wie wil nu zo'n onnozelaar als vader van zijn kinderen?", aldus de jonge vrouw. (eb)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Elke Vanelderen laatste deel (vier)

    Vervolg, wij doen de meest simpele dingen. Onlangs zaten we met een mierenplaag: dat moet Regi oplossen. Verder genieten wij van kleine dingen. Van fietsen, van wandelen. Decadent? Ja, natuurlijk. Regi drinkt graag wijn. Goeie wijn. En champagne, zoals ik.Van uit het standpunt: waar word je het minste dik van? Van champagne.

    Waar ben je het minste slecht van, als het wat te veel was?
    Van champagne. Maar verder? Ik maak ook preistomp met een eitje door, en dan zegt Regi 'Mmm, lekker schat'. En dan ben ik content.
     
    Volgt hij jouw gezonde dieet mee?
    Ik doe kleinigheden, onbewust. Meer fruit, meer groenten, verse sapjes. Anderzijds: ik ben zijn therapeut niet. Hij moet zijn keuzes maken in zijn leven. Ik leg hem wel supplementen klaar. Of etherische olieën. Maar ik ben zijn mama niet. Als hij te veel drinkt, ga ik niet zeuren: het is zijn gezondheid.

    Wanneer komen er kindjes?
    Net zoals met trouwen: als mensen er niet meer over zágen. Iedereen moet erover zwijgen. (lacht) Maar iedereen is zwanger: Karen van K3, Ann Van Elsen ... Ik wéét het. En gisteren op MNM had Ann Reymen zo'n heel grote zak bij met kleedjes voor de kleine van Ann Van Elsen. Zo schattig allemaal. Ik voel mijn klok nog niet tikken.

    Je ziet er ook echt de romantiek niet van in, van kindjes krijgen.
    Het leven dat Regi en ik nu leiden is goed zoals het is. Zal een kind dat beter maken? Al denk ik wel dat als ik er géén neem, ik daar later spijt van zal hebben. Een kleine pruts van mij en mijn ventje zou ook fantastisch zijn. Volgend jaar bekijken we het opnieuw. Punt.

    Als Regi thuiskomt van een optreden, mag hij je niet zomaar wakker maken, las ik ergens.
    Wel moeilijk om dan kindjes te maken. Ik heb inderdaad een humeur als ik in de zetel in slaap gevallen ben. Als hij me dan wakker maakt, ben ik de grootste feeks die er rondloopt. Dan verwijt ik hem alles wat naam heeft, gewoon omdat hij me lief wakker maakt. Ach, het is een verborgen, slecht kantje van me. Misschien moet ik er maar eens voorin therapie gaan! (lacht) Slot.
    Elke Vanelderen 1- 2- 3


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karakter sterrenbeeld (steenbok)
    Steenbok - 23 december t/m 20 januari

    De Steenbok is een praktisch ingesteld persoon. Voor hem telt eigenlijk alleen de werkelijkheid. Het ongrijpbare, fantasie of jezelf mooier voordoen dan je bent - het interesseert hem niet of weinig. Het is voor hem van belang dat zaken zin of nut hebben. Hij is geïnteresseerd in tastbare resultaten.

    Eenmaal volwassen, hecht hij veel waarde aan status en aan de resultaten die zijn werk opleveren. Om zijn ambities te verwezenlijken werkt hij hard. Alhoewel hij ieder het zijne gunt, staat het hem tegen als een ander zaken in de schoot geworpen krijgt.

    Doordat hij het leven zeer serieus neemt, legt ditzelfde leven een zware druk op hem. Hij heeft een apart gevoel voor humor, waarmee hij zijn eigen ernst wat kan afzwakken: hij is vaak zelf het slachtoffer van zijn eigen grappen.


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs