Stropkestocht:
Vandaag ging ik met Willy en Christiane naar St Denijs Westrem waar er een wandeling was van de wandelclub uit Gent de Florastappers.
We vertrokken vanuit het Sint Paulusinstituut te Sint Denijs Westrem. Van bij de start was er reeds een splitsing, waarbij de 13 en 21km richting gemeenteplein stapten.
 Zicht op het gemeenteplein,een vierkantig plein werd tussen 1895 en 1899 in het centrum van Sint Denijs Westrem aangelegd.
 Hier een oude type van citroen.
 We verlieten het plein via de Adelaarsstraat en enkele autoluwe wegen alvorens we de drukke Kortrijksesteenweg moeten dwarsen.
 Hier gaan we het portaal Grand Noble binnen. We wandelen een viertal km door dit gebied.De boskern "Grand Noble" is één van de 5 elementen die het parkbosproject zullen omvatten.


 Het Parkbosproject beoogt de uitbouw van een multifunctionele groenpool van ongeveer 1200ha op de grens van Sint martens-latem, De Pinte en Gent. In deze groenpool is ruimte voorzien voor 340ha oud en nieuw bos,200ha park en natuurgebied en 500ha duurzaam landbouwgebied. Oost Vlaanderen en in het bijzonder de Gentse regio, is bosarm en er heerst ook een tekort aan toegankelijk groen.

 Willy en Christiane waren in hun sas.
 Heel mooi en rustig om erin te wandelen.
 Na genoten te hebben van dit prachtig stukje natuur gingen we terug richting startzaal.

 Het parcours van de 21km.
 Na iets te hebben gedronken begonnen we aan het 2°gedeelte van deze tocht. Nu gingen we richting Afsnee.
 De kerk van St Denijs Westrem
 Via rustige en aangename wandelwegen wandelden we naar Afsnee.





 Hier komen we aan in Afsnee.
 Het vroegere schooltje doet nu dienst als cultureel centrum. Wij moeten hier een lus maken van 8,5km alvorens we terug keren naar de rustpost.


 Hier scheiden de wegen van de overige afstanden met de 21km stappers.
 We dwarssen eerst enkele maisvelden,alvorens we de brug van de E40 bereiken.
 Via een passerelle onder de brug bereiken we een heel mooi natuurdomein de Keuzemeersen.
 De Keuzemeersen is een prachtig natuurgebied op het grondgebied Baarle-Drongen. Het omvat in de winter natte weilanden die nu nog maar zelden overstromen.
 Hier wandelen we langs de Leieboorden.
 Een mooi en rustig pad langs de Leie.
 Christiane had wat problemen met zand in haar schoenen.
 Geniet nu even mee van enkele sfeerbeelden.

 Zicht op Baarle-Drongen.


 Nog een laatste hindernis bedwingen


 En zo komen we terug aan het cultureel centrum. Na terug iets te hebben gedronken vertrokken we voor het laatste gedeelte van deze mooie wandeling.



 Hier kregen we nog een laatste stukje natuur alvorens men terug aan de startzaal aankwam.



Het was een hele mooie tocht met heel veel variatie.
|