Sloebertocht:
Vandaag besloot ik deel te nemen aan de Sloebertocht, een tocht van 60km, heel gewaardeerd onder de lange afstandswandelaars. Voor het eerst vanuit de Zwalmparel uit Munkzwalm werd er gestart. Een volledig nieuw parcours. Na het inschrijven vertrok ik voor deze tocht. De 20 - 36 en 60km vertrokken langs de sporthal richting kerk van Munkzwalm. Aan het kapelletje volgden we de Zwalmbeek naar de Zwalmmolen, steken over en bereiken het waterzuiveringstation. Daar gaan we de natuur in naar de beruchte paddestraat. Een klein baantje wijst de weg naar een mooi stukje klimwerk in een prachtig decor. Voorbij het nieuwe kerkhof van Zottegem dalen we een veldwegel af, en dwarsen de spoorweg. Hier verlaat de 20km de andere 2 afstanden en stappen richting Rozebeke.
De 36 en 60km wandelen verder naar het Mijnwerkerspad, en via een bosje vervoegen we ons terug bij de 20km stappers richting een drankbevoorrading na een kleine 9km.
 startzaal om 5u35













 Na de bevoorrading gaan we verder richting Elst, waar we met zijn allen de Rekelberg beklimmen, om via kleine veldwegels onze 1° echte rustpost bereiken.


Hier aangekomen in Elst. De 20km stappers wandelen nu richting St Blasius Boekel, de 36 en de 60km stappen via kleine landelijke veldwegels naar een scherpe beklimming, om boven rechtsaf naar de watertoren van Brakel te stappen.








 Na een tijdje steken we de steenweg Oudenaarde - Brakel over en gaan dan de volle natuur in, genieten van afwisselend klim en daalwerk. Nadat we onze volgende rustpost hebben verlaten stappen we richting Opbrakel. We begeven ons naar de Mont de Rhodes, het hoogst gelegen punt van deze wandeling. Ook hier heeft men, reeds voor de zoveelste keer tijdens deze tocht, ogen te kort voor een aaneenschakeling van mooie vergezichten rondom zich. We dalen eerst, om hem daarna opnieuw te beklimmen.


















 Andermaal wandelen we de Mont de Rhodes(op Waals grondgebied) af en bereiken via het bos de rustpos in d'Hoppe.





 Rustpost d'Hoppe.
We trekken verder richting Radars, en bereiken de grote baan Ronse - Brakel. We dwarsen en trekken naar het prachtige bos Ter Rijst die we neerwaarts doorkruisen tot de uitkijkpost in het bosgat.







 Het mooie bos Ter rijst



 Uitkijkpost aan het Bosgat. Ook hier loont het de moeite om even kort te verpozen en te bewonderen hoe mooi het is rondom Schorisse. We duiken terug de diepte in en via de natuur wandelen we naar de Wante, onze rust en bagagepost. Na deze stappen we verder en beklimmen we de Forreest, en zakken dan af naar de pittige Ganzeberg. Via paadjes bereiken we Burreken-bos, waar we de 36km stappers terug aansluiten. Kort daarna verlaten ze ons opnieuw en wij gaan een stukje verder via een mooi wandelpaadje komen we ook aan in het Ruitershof , onze volgende rustpost.











 Nadien vervolgen we deze mooie natuurtocht richting Buikberghoeve en de watermolen t'Perlinck om via kleine stapwegels St Kornelis Horebeke te bereiken.




 Een stuk later dan vroeger gaat de 60km nu af naar het Sloebermoment bij uitstek: de stopplaats in de brouwerij Roman, waar onze dorst kan worden gelest door middel van lekkere sloebers of frisdranken.

 Hier komen we aan in de brouwerij, het hoogtepunt van deze wandeling en de wandelaar.
 Zo gaat dit er aan toe. Sante en laat ze maar komen.

 Nu nog een 12tal km te gaan. We wandelen terug door het veld naar de niet te versmaden Molenberg, waar we ons laatste klimwerk voor de kiezen krijgen. Onderweg pikken we terug de 36km stappers op. Na een tijdje komen we in St Denijs Boekel, van waaruit we via verkeersarme baantjes en weggetjes samen met de 36 en 20km stappers ons richting Zwalmbeek begeven. De 60km stappers krijgen hier nog een extraatje, en na een kleine lus stappen we allen naar de bierwagen voor nog een lekker typisch bruintje Adriaan Brouwer, genoemd naar de patroon van de vermaarde Oudenaardse bierfeesten, waarna we nog een 700tal metertjes verwijderd zijn van de aankomst.











Het was een hele mooie tocht , zeker een aanrader voor degenen die dit nog nooit stapten.
|