Het artikel dat in de "Krant van West-Vlaanderen", meer bepaald "Het Wekelijks Nieuws" verscheen... Klik hier!
VOLGENDE WEDSTRIJD(EN) HERMES, 4 OKTOBER
OLIFANT 18 OKTOBER
Over mijzelf
Ik ben Francis Coucke
Ik ben een man en woon in Veurne (Belgie) en mijn beroep is Beroepsmilitair.
Ik ben geboren op 12/07/1967 en ben nu dus 57 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lopen, MTB, muziek, lectuur, informatica,....
BESTTIJDEN
MTLG: 2,4 km in 8'14" (15 april 2008)(3'26" de km) Trio-triathlon: 3,5 km in 11'58" (7 nov 2006) Korpscross: 4,1 km in 14'04" (14 nov 2006) Westerkwartier: 5 km in 17'52" (19 sept 2008)(3'34" de km) Westerkwartier: 6 km in 21'38" (19 sept 2008)(3'36" de km) Westerkwartier: 8,66 km in 31'32" (19 sept 2008)(16.5 km per uur)(3'38" de km) Keignaert (Oostende): 9 km in 33'47" (06 juni 2008) Oostkamp: 10 km in 36'56" (5 aug 2006)(3'41" de km) Gistel: 12 km in 46'15" (18 nov 2006) Dwars door Brugge: 15 km in 56'30" (7 mei 2006) Sluis (10 Mijl): 1h02'55" (15 maart 2009)(3'55" de km) Sluis: 1/2 Mar in 1h22'38" (15 maart 2009)(3'55" de km) Parijs: Marathon in 2h55'51" (05 april 2009)(4'10" de km)
1.LOMBARDSIJDE : 10,8 km in 42'34" op 6 jan 2.MOL : 1O km in 38'34" op 14 jan 3.SAS : 6 km in 21'59" op 4 feb 4.GROBBENDONK: 7,8 km in 31'17" op 15 feb (cross) 5.OOSTENDE-BRUGGE: 10 Mijl in 1H04'36" op 4 maart 6.SLUIS: 1/2 mar in 1h 27'08" op 18 maart 7.DAMME: 9 km in 34'17" op 25 maart 8.HAZEGRAS: 11 km in 43'27" op 7 april 9.ST.-JANSLOOP: 10 km in 40'59" op 22 april 10.DWARS DOOR BRUGGE: 14.3 km in 55'52" op 6 mei 11.REMBERTCORRIDA TORHOUT: 10 km in 38'07" op 11 mei 12.GAILLY TE EUPEN: 1/5de marathon in 34' op 16 mei 13.KEIGNAERT: 9 km in 34'53" op 18 mei 14.PAREL DER KEMPEN (MALLE): 10 mijl in 1h 04' 41" op 20 mei 15.20 VAN BRUSSEL: 20,1 km in 1h 23'28" op 27 mei 16.MCBRIDE: 1/2 marathon in 1h 32' 17" op 3 juni 17.JEAN BART: 11,1 km in 42'17" op 15 juni 18.NVV MARATHON: 42,195 km in 3h08'03" op 22 juni
NA ENKELE MALEN NET NIET DE MAGISCHE GRENS VAN DRIE UUR TE BREKEN, SLAAG IK DAAR DIT JAAR DAN TOCH IN TE PARIJS: 2H55'51". KAN HET NOG BETER? WE ZULLEN ZIEN...
15-10-2007
Eindejaarsoverzichtje of nog niet?
De marathon in Eindhoven was mijn laatste dit jaar. Oorspronkelijk maar ééntje gepland, gelopen heb ik er uiteindelijk vier. Gepland was de "Nacht van Vlaanderen", waar ik mijn wereldrecord wilde breken, wat ook lukte met amper 40". Het plan was om me volgend jaar eens deftig voor te bereiden voor een marathon nog wat dichter bij de magische grens van drie uur.
En toen had dekselse Mario een droom! Een marathon in Eindhoven, ja dat zag ik wel zitten. En mij er voor laten sponsoren voor het goede doel, ok. Ik was wel zeker dat ik de marathon zou uitlopen, maar hoe? Ik begon terug specifiek te trainen en het ging wat vlotter dan in het voorjaar. Zou ik mss...? Of beter toch niet? We zullen wel zien. Ik geraakte goed in vorm en besliste om twee van mijn lange duurlopen te houden tijdens de IFF-Marathon en de Leie-Marathon. Na de IFF-Marathon had ik een stevige piek in mijn vormpeil, maar het was te vroeg hé. Mss had ik de IFF-Marathon moeten aangrijpen om mijn PR te verbeteren? Ondertussen liet ik andere wedstrijden ook niet links liggen en werden er veel koolhydraatjes verspild...Maar aan alsen en misschienen heb ik alleen maar baat als ik mij hierover eens goed bezin.
Dus liep ik Eindhoven met een dubbel gevoel. Ik probeerde mijn PR te breken, maar ik wilde zeker uitlopen. Ik mocht vooral niet plooien, want mijn sponsors en MAW mochten zeker niet teleurgesteld achterblijven. En het is dus een mélange van de twee geworden. Goed vertrokken, goed standgehouden en op het einde net niet geplooid..."Piepedood" aan de aankomst. Ik heb nu zes marathons achter de rug en dit was één van de twee waar ik bijna onderdoor ging. Verbazend genoeg was ik snel gerecuprereerd. Ik hoopte wel dat Sjarlot terug naar het zeetje wilde rijden, want de beentjes waren wat stijfjes.
Zaterdag waren we dus ook richting Eindhoven vertrokken. Na goed twee uur waren we ter plaatse. Zoals iedereen ondervonden heeft, rare parkeerstoestanden. In het hotel (Crown, ongeveer een halve ster waard) moesten we al gauw de beloofde faciliteiten opnieuw afdwingen. U weet wel, douchen na de marathon enzo. Dan gingen we de nummers halen en door de sfeer kreeg ik er al zin in (om te lopen). Daarna Sjarlot terug naar het hotel (studeren) en ging ik de auto in een woonwijk zetten, waar er geen parkeermeters stonden. Gestolen misschien. De auto stond zo op ongeveer 7 minuten van het hotel. Daarna maakte ik een kleine verkenningswandeling richting startplaats. Net op tijd terug om mij klaar te maken voor het buffet!
Wij op tijd naar het eerste verdiep alwaar het restaurant zich bevindt. Daar verwees men ons naar de bar, want men was een oplossing aan het zoeken omdat men niet voorzien was om zoveel mensen eten te geven! Nochtans was hier aanvraag voor gedaan... De oplossing was ons naar een ander hotel te laten gaan om daar deel te nemen aan het buffet. Het werkte mij al wat op de zenuwen, want ik wilde niet met een volle maag naar bed. En toch gebeurde dit, tss!
De nacht was verschrikkelijk. Fuif aan de gang in de buurt en heel de nacht boenke boenke. Daarna begon men Eindhoven te kuisen en van nachtrust bleef er eigenlijk niets meer over. Als een zombie naar de ontbijttafel gestrompeld en wat gegeten, maar het zat niet goed. Voorbode? Daarna nog wat op bed gaan liggen, maar het kwaad was al geschied. Hartslag in rust zat veel te hoog. Ik voelde dat het niet goed ging gaan.
Om tien uur naar de startplaats voor de groepsfoto. Daar nog wat gepraat links en rechts en ik voelde me toch al wat beter. Dan naar de start en redelijk vooraan kunne postvatten. Johan Watthy was bij me. Om elf uur zetten we aan. De eerste km in 3'57". Dan wat afremmen. Al gauw komt Vince erbij en Patrick. We volgen Sven dan al een tijdje op de hielen. Ik voel al snel aan dat ik ze ga kwijtspelen. Ik probeer zo weinig mogelijk te forceren en als ik zie dat mijn hartlsag naar 90% gaat dan rem ik af naar 88%. Maar ik voel me steeds beter. Halfweg op schema (1H30), maar rond 25 km loop ik plots 20" achter op schema. En je weet niet wanneer dat is gebeurd hé! Ik probeer de schade te beperken en aan km 30 loop ik net geen 2' buiten schema. Ik hoop dat ik dat nog zal kunnen inhalen maar ik reken er al op dat ik rond 3H06' zal binnenkomen en heb nog altijd deze mening rond km 41. Maar dan loop ik ongeveer 7' over de laatste 1200 meter, die volgens mij toch zeker een meter langer is dan 1200 meter!
Aan de aankomst wilde men mij nog interviewen, maar ik bedankte met een wijsvinger op mijn voorhoofd. Kon echt niet. Moest even tot mezelf komen, beetje rondstappen, iets drinken. Zag Johan Watthy zitten die drie minuten rapper was dan ikzelve (weeral sterk Johan). Dacht dan van even terug te keren om dan toch dat interview te geven en uit te leggen wat ik daar eigenlijk deed (MAW), maar ik verlangde plots naar dat warme badje.
Na het bad gaan kijken naar de 21-ers. De Spensers gezien, Leen, Jogginggirl en Sjarlot die zich toch nog moest reppen om binnen de twee uur de finish te halen (dat werd 1H59'57" en proficiat daarvoor!). Na hun passage ging ik mij effe neerleggen in de hotelkamer,want ik had het toch zwaar hoor. Hoewel het rondwandelen wel de stijfheid in de benen deed genezen. Loslopen zat er deze keer niet in. Toen Sjarlot binnen kwam wist ik algauw dit ik ging moeten terugrijden, maar dat zag ik nu al wat beter zitten. Nog een terrasje meegepikt met KJ en Sylvia, Alain Poppe en Rita en Lazyhorse. Tijdens het terugrijden nog even gestopt om iets te eten, want nadat de maag ietwat hersteld was, kreeg ik dan toch nog honger.
Deze ochtend wat losgefietst en dan de hele dag wat gewerkt.
Planning?
Dit jaar nog de laatste van het OLC, de halve marathon te Ploegsteert, Langemark, Gistel ( 2 december bij KVS ) en de eindejaarsloop te Westerlo. Maar het zal rustig zijn voor de rest van het jaar.
Volgend jaar zit voorlopig de Maasmarathon in mijn hoofd en Flanders Fields. En daaraan verbonden een deftige en strenge voorbereiding. Al moet ik daarvoor pater worden.
Ga nu in vrede...
Reacties op bericht (10)
16-10-2007
Boerejaar 2007
Met andere woorden twas een boerejaar voor je . Je koos eerder voor de langere afstanden ipv een criterium op volle kracht. Tot Zaterdag daar ist bie mien op 3/4 kracht
16-10-2007 om 23:19
geschreven door clint
Eindhoven
Ik heb alle bekende lopers eens bekeken op video en het zag inderdaad dat het moeilijk was op het einde. Nu dat is relatief natuurlijk, moest ik aan dat tempo lopen heb ik al halfweg medische hulp nodig ! In elk geval mag je weeral terugkijken op een super prestatie. Ik maak ook al plannen voor volgend jaar dus zijn we zeker nog niet marathon moe ! Tot zaterdag. Groetjes http://www.bloggen.be/wimdeolifant nog een beetje reclame mag ook hé
16-10-2007 om 20:16
geschreven door wim
Knap gelopen!!
Dag Francis. Ik ben blij je nog eens gezien te hebben. Hopelijk heb ik de volgende keer wat meer tijd, om wat na te praten. Drie marathons zo kort op een, en zo weinig verval. Je duikt volgend jaar wel onder die drie uur grens. Misschien tweemaal een blokken-tempoloop in je voorbereiding zetten. Tot nog eens.
16-10-2007 om 13:53
geschreven door Joggerke
Proficiat!
Blij je nog heel even gezien te hebben. Als je volgend jaar op één bepaalde marathon focust, vestig je gegarandeerd een prachtig nieuw PR!
16-10-2007 om 11:36
geschreven door Sven
Proficiat
Knap hoor! Ondanks dat je er geen goed gevoel bij had, toch een heel mooie prestatie neergezet!
16-10-2007 om 01:19
geschreven door Runnergirl
15-10-2007
sterke prestatie
Spijtig dat het met het hotel, het eten en de nachtrust wat misgelopen is. Anders was je ons misschien toch kunnen volgen. Of zou de korte opeenvolging van marathons zijn tol geëist hebben ? Toch nog een knappe tijd gelopen. nb: ook bedankt voor al de moeite die je gedaan hebt voor de MAW-actie.
15-10-2007 om 23:45
geschreven door patrick
Knap!!!
Eerst en vooral leuk je eens gezien te hebben... maar ja, ik had meer tijd om rond te kijken (langs de kant ) dan jij.
Knappe prestatie!
Groetjes
15-10-2007 om 22:36
geschreven door Tinne
Proficiat
Francis, een knalprestatie, die magische grens van 3 u die lukt je wel .. met een echt marathonbuffet en wat extra slaap haal je dat zeker. Super gelopen. Geniet beiden maar van jullie prestatie. Tot de volgende keer !!!!
15-10-2007 om 22:29
geschreven door Edith
.
Mooi verslag Francis, en vooral een knappe prestatie!! We zijn nog maar midden oktober. Het jaar eindigt op 31 december. Volgens mij kan er nog een Marathonneke bij...
15-10-2007 om 22:21
geschreven door Homer
Toch sterk hoor
Gefeliciteerd met je -3u10 tijd.Als alles es meezit moet die magische 3 u er wel es uitkomen.Mss volgend jaar.....
15-10-2007 om 22:20
geschreven door gino
WEBALBA
OVERNACHTEN IN DE STREEK? KLIKKEN OP DE FOTO'S HIERONDER!
MARATHONS
1. Belgisch kampioenschap 04 juni 2005 Eernegem 3h23'00" (12,47km/h) 69ste plaats 2.Nacht van Vlaanderen 16 juni 2006 Torhout 3h08'41" (13,41km/h) 23ste plaats 3.Nacht van Vlaanderen 22 juni 2007 3h08'03" (13,46km/h) 46ste plaats 4. IFF 09 sept 2007 3h16'53" (12,86km/h) 64ste plaats 5. Leie-Marathon 16 sept 2007 3h35'37" (11,74km/h) 80ste plaats 6. Eindhoven 14 Okt 2007 3h09'45" (13,342 km/h) 237/1392 7.Visé 11 Mei 2008 3h02'48" (13,85 km/h) 38/739 8. IFF 14 September 2008 3h01'34" (13,944 km/h) 37/439 9. Parijs 05 april 2009 2h55'51" (14,39 km/h) 675/30334 10. Leie-Marathon 20 sept 2009 Opgegeven 11. Berlijn 25 Sept 2011 2h59'42" (14,09 km/h) 1136/42619