Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    10-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open Vld, sp.a én N-VA willen in Vlaamse regering stappen
    CD&V, N-VA, Open Vld en sp.a zijn bereid om in een Vlaamse regering te stappen. Vlaams Belang, Lijst Dedecker en Groen! opteren voor de oppositie. Groen! en Lijst Dedecker willen wel constructief meewerken aan een staatshervorming. Dat heeft ontslagnemend Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V) vandaag gezegd na een eerste gespreksronde met de partijvoorzitters.

    Volgens Peeters zijn er mathematisch vier coalities mogelijk. Zo is er de "grote coalitie" met CD&V, N-VA, sp.a en Open Vld. Daarnaast is er de klassieke tripartite met CD&V, sp.a en Open Vld, een coalitie tussen CD&V, N-VA en sp.a en een coalitie met CD&V, N-VA en Open Vld.

    Over een voorkeur laat Peeters zich nog niet uit. Ook op een concrete deadline wil hij zich niet laten vastpinnen. (belga/ka)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gek op de koersfiets

    Joke Eeckhout (30) uit Ooigem commercieel bediende en zus van Nico Eeckhout, (single) vertelt haar passie voor het wielrennen.

    Steeds vaker zie je vrouwen op een racefiets. Manwijven? Allerminst. Ze wisselen vlot hun hoge hakken voor klikpedalen. Zadelpijn? Onvermijdelijk. Afzien hoort erbij.

    Mijn broer Niko Eeckhout is profwielrenner. Als kind moest ik élk weekend mee naar zijn koersen. Vreselijk. Het parcours afstappen, uren wachten, niet naar de jeugdbeweging kunnen omdat de hele familie op de koers zat. Wielrennen, het zei me absoluut niets. Tot ik vier jaar geleden, na mijn studies, een nieuwe hobby zocht. Ik heb een koersfiets gekocht, zelfs zonder het tegenNiko te zeggen. Hij vindt wielrennen helemaal geen Vrouwensport. Ik heb dus maar gezwegen.

    Ik ging in mijn eentje wat rijden, soms met vrienden, puur als ontspanning. Vorig jaar deed ik toevallig wat testen bij een sportdokter. Die vertelde me dat ik bestwel een goed lichaam had om te fietsen. Zo ben ik competitie beginnen rijden. Dit jaar zit ik bij een semi professionele ploeg. Elk weekend rij ik wedstrijden. Trainen doe ik ongeveer twintig uur per week, na het werk. Ik werk van acht tot vier, van zes tot negen zit ik op de fiets.
     
    Meestal train ik alleen. Ik rij het liefst op mijn eigen tempo. Niet tegen een ander, maar tegen mezelf. Ik geniet van die eenzaamheid. Daarom dat mijn leukste fietservaring ook de beklimming van de Galibier was, een berg uit de Ronde van Frankrijk. Ik reed de helling van 34 kilometer in mijn eentje op. In drie uur, niet onaardig. De nacht erna heb ik geen oog dicht gedaan. Er zat nog te veel adrenaline in mijn bloed.

    Toen had ik niemand die me aanmoedigde. Dat was niet nodig. Maar met het competitie rijden heb ik gemerkt dat het wel goed doet, mensen naast de kant die je naam roepen. Ook al zijn er mannen die behoorlijk denigrerend doen. Ze roepen 'dat het wel geen training maar een echte koers is', als het vrouwenpeloton voorbij komt.

    Echt lastig doen ze nooit tijdens de koers, wel op training. Dan stoort mijn mannelijke aanhang me. Letterlijk. Ik rij vaak een stukje snel, dan weer een stukje traag, omdat mijn trainingsschema dat voorschrijft. Er zijn mannen die dan de héle tijd in mijn wiel blijven hangen, ook al ga ik in de remmen. Niet om naar mijn achterwerk te kijken, nee. Ze willen gewoon bewijzen dat ze me kunnen bijhouden. Heel kinderachtig. Soms kloppen ze zelfs op mijn achterwerk. Dat lijkt opeens te mogen, omdat ik een strakke renners broek aanheb. Niet,dus.

    Mooi vind ik die renners broek trouwens niet, maar ik ben wel best ijdel wat mijn fietstenue betreft. Nu krijg ik een outfit van mijn ploeg Lotto-Belisol. Ervoor zorgde ik er ook altijd voor dat mijn broek en mijn truitje van dezelfde ploeg waren. Een broek van Lotto met een truitje van Quick.Step erop, dat stáát niet. Ik blijf per slot van rekening een vrouw, hé.

    Nu ik bij een professionele ploeg ben, vraagt het fietsen natuurlijk wel veel van me. Feestjes' etentjes, het kan niet meer altijd. Zolang ik het leuk vind, wil ik wedstrijden blijven rijden. Ik heb geen lief. Ik moet voor niemand thuis blijven. Mocht ik een jongen tegenkomen, zou het leuk zijn als hij ook zou fietsen. Als amateur weliswaar. Een profwielrenner moet ik niet: die traint te veel uren. Eigenlijk zoals ik nu. 


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steken in de hartstreek
    Soms heb ik steken in de hartstreek. Het is dan alsof mijn hart letterlijk pijn doet. Wil dat zeggen dat ik het risico loop op een hartinfarct? (Stefanie) 

    Gezond met dokter Liesbeth Van Gestel.

    Pijn rond de hartstreek kan verschillende oorzaken hebben en het hart is niet altijd de boosdoener. Een longvlies-ontsteking een klaplong, een longontsteking of een onschuldige spierverrekking van de grote borstspier kunnen hier ook schuld aan hebben.

    Ons hart krijgt zijn zuurstof via de kransslagaders.Als er een vernauwing optreedt door een proces dat we atherosclerose noemen, krijgt het hart te weinig zuurstof en kan dit resulteren in angor pectoris: een benauwende drukkende pijn rond de hartstreek.
     
    Dat snoerende, beklemmende gevoel treedt meestal meer op de voorgrond dan het pijn gevoel zelf. Vaak straalt de pijn uit naar de linkerarm of linkerhand of hals en kaken. De klachten treden vooral op als de zuurstofbehoefte van het hart is toegenomen zoals bij het leveren van zware inspanningen of stress.
     
    Als een van de kransslagaders verstopt zit door toenemende atherosclerose of een klontertje, krijgt een deel van het hart geen zuurstof en resulteert dit in een hartinfarct. De pijn zal dan ook in rust optreden en vaak gepaard gaan met een algemeen onbehagen, misselijkheid, hevig zweten, kortademigheid ...
     
    De factoren die het ontstaan van angina pectoris of een hartinfarct bevorderen, verschillen wezenlijk niet van elkaar. We weten dat er een aantal factoren zijn waardoor sommigen een groter risico op een hartinfarct lopen dan anderen. De belangrijkste risico factoren zijn roken, een ver-hoogde bloeddruk, een te hoog cholesterolgehalte, overgewicht, suikerziekte en familiale belasting.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opname van stem klinkt anders
    Opgenomen stem klinkt anders

    Klink ik echt zo? is meestal de beduusde reactie wanneer we een opname van onze stem horen.

    We vinden ze hoger, dunner en minder mooi klinken dan onze natuurlijke stem. Nochtans, als we het aan een toehoorder vragen, hoort deze meestal geen verschil tussen de natuurlijke stem en de opname. We horen onze eigen stem inderdaad anders dan andere mensen dat doen.

    De vibraties van onze stembanden bereiken ons binnenoor niet alleen via lucht die in trilling wordt gebracht, maar ook via de beenderen in ons hoofd. Die laatste versterken de diepere vibraties. Alleen wijzelf horen beide. Een geluidsdrager neemt alleen de vibraties op die via de lucht gestuurd worden. Ook andere mensen horen alleen die luchtgestuurde trillingen. (Sciam)

    >> Reageer (0)
    09-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rechter verbiedt gsm-mast wegens gezondheidsrisico
    De rechtbank van eerste aanleg in Gent heeft op 18 mei een verbod uitgesproken tot installatie van een gsm-mast in de Gentse deelgemeente Drongen. In het vonnis houdt de rechter rekening met de onzekerheid over de gevolgen op de gezondheid, om het rechtstreeks belang te aanvaarden van de eisers. Zij wonen in de omgeving van de geplande locatie.

    De actiegroep "Beperk de Straling" hoopt dat de uitspraak "een doorbraak betekent in de erkenning van de potentiële schadelijkheid van gsm-antennes voor de volksgezondheid door de Belgische rechtbanken".

    De eisers, twee koppels uit de Drongenstationstraat, verzetten zich tegen een geplande mast van de NMBS Holding. "De locatie van de geplande gsm-mast was niet verstandig gekozen. In de nabijheid bevond zich een woonwijk, een lagere school en de lokalen van scouts en Chiro", zegt Jan Allein, woordvoerder van de actiegroep en een van de eisers.

    "De rechtbank heeft nu duidelijk geoordeeld dat de overheid bij de toekenning van een stedenbouwkundige vergunning rekening moet houden met het risico voor de gezondheid en milieuverstoring, en niet alleen met visuele aspecten."

    In het vonnis verwijst de rechtbank naar een beslissing van de vrederechter in 2000. "Zolang niet wetenschappelijk bewezen is dat de stralen ongevaarlijk zijn, moet aanvaard worden dat ze waarschijnlijk gevaarlijk zijn", stelt de rechter.

    De actiegroep Beperk de Straling hoopt dat de beslissing navolging krijgt bij andere rechtbanken. De rechtbank van eerste aanleg in Gent hield behalve de onduidelijke gezondheidsgevolgen ook rekening met visuele hinder in het landschap en waardevermindering van eigendommen in de buurt. (belga/mvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Cash voor goede punten' groot succes in VS
    Alize Cancel poseert apetrots met haar 179 dollar voor haar examenreeks.

    Sinds september vorig jaar loopt in de VS een opmerkelijk project waarbij studenten die hoge punten halen, beloond worden met cash geld. In New York City alleen al hebben liefst 8.000 studenten al geld ontvangen dankzij het revolutionaire systeem. Het doel is om vooral arme studenten langer op school te houden.

    Duizenden dollars per jaar
    Het idee komt van de hoog aangeschreven professor Roland Fryer (een Afro-American) van de Harvard University. Het syteem wordt gefinancierd met kapitaal uit de privé. Het project is gericht op arme studenten uit minderheidsgroepen. Het wordt op alle niveaus van onderwijs gebruikt. Studenten die heel hoge punten halen, kunnen zelfs duizenden dollars op een jaar verdienen. Fryer hoopt met deze beloning op korte termijn studenten aan te zetten voor de universiteit te kiezen.

    Vijftiende
    Uit onderzoek bleek dat heel wat leerlingen rond hun vijftiende al afhaken op school, vooral omdat ze (kans)arm zijn. Daarom wilde hij hen met geld aanzetten om verder te studeren. De hoogste score (een A) is goed voor 50 dollar (zo'n 35 euro), een B levert nog 35 dollar op en een C 20 dollar. De leerlingen reageren heel positief op het programma dat ook echt lijkt te werken, want Amerikaanse scholieren uit de armere minderheidsgroepen blijven inderdaad langer op school. (kh)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hellebaut bevallen van Lotte
    Olympisch kampioene hoogspringen Tia Hellebaut en haar partner
    Wim Vandeven zijn vanmiddag de trotse ouders geworden van een dochter Lotte.

     
    Moeder en dochter stellen het goed.


    Lotte kwam om 11u30 ter wereld en weegt 3,170 kg.
    Hellebaut kondigde in december 2008 onverwacht haar afscheid aan toen ze drie maanden zwanger was. Tia is na Kim Clijsters de tweede grote ex-kampioene die een dochter op de wereld zet. Ook voor Kim Gevaert is het aftellen naar de geboorte van haar eerste spruit. Clijsters heeft ondertussen de draad weer opgepikt. Benieuwd of het bij Hellebaut en Gevaert ook ooit opnieuw zal kriebelen?

    Tia Hellebaut heeft een palmares om u tegen te zeggen. Goud op het EK 2006 in Göteborg, goud op het EK Indoor 2007 in Birmingham en goud in de vijfkamp op het WK Indoor 2008 in Valencia. Dé kers op de taart volgde in Peking, waar ze met een sprong van 2m05 als eerste Belgische atlete ooit olympisch goud pakte. (belga/adv)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Waarmee bak ik de kabeljauw?

    Kabeljauw met look en peterselie.



    Nodig voor 4 personen:
    500gr. kabeljauwfilet, wat bloem, Vandèmoortele Culinaire, 1 teentje gehakte look, sap van 1 citroen, tijm en laurier, 4 eetlepels ,gehakte peterselie, peper en zout.

    Bereiding:
    Wikkel de stukken kabeljauw in wat bloem en bak ze langs beide kanten bruin in Vandemoortele Culinaire.

    Kruiden met peper en zout. Laat verder garen in de oven op 180°C. Voeg na 8 minuten look, citroensap, tijm, laurier en peterselie toe. Serveer met aardappelpuree.



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Horoscoop voor de waterman (lifestyle)
    21/01- 19/02

    Watermannen die promotie willen of een nieuwe job zoeken, hebben geluk.

    De sterren wijzen op positieve veranderingen: het perfecte moment sus om nieuwe wegen in te slaan!

    Let wel, het oog wil ook wat, en tijdens die solicitatie kun je maar beter piekfijn voor de dag komen.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.7 op 10 voetballers tegen homo's in eerste klasse
    Volgens de enquête heeft Standard de beste supporters.

    De profvoetballers uit de Belgische eerste klasse zijn massaal gekant tegen de invoering van kerstvoetbal en play-offs. Daarnaast vindt een grote meerderheid dat er in de hoogste afdeling geen plaats is voor homo's. Dat zijn enkele van de meest opmerkelijke resultaten van een enquête die Sport/Voetbalmagazine uitvoerde bij meer dan 300 spelers.

    Geen plaats voor homo's
    Liefst 81,2 % van de ondervraagden is tegen de invoering van het kerstvoetbal vanaf komend seizoen en 65,1 % kant zich tegen de play-offs. Daarentegen is 40 % wel voorstander van een Beneliga, 35,7 % is contra. Nog opmerkelijk is dat 67,8 % van de spelers vindt dat er in de eerste klasse geen plaats is voor homo's.

    Oncomfortabele stadions
    Op de vraag wat het grootste probleem in België is, worden oncomfortabele stadions (24,7 %), de arbitrage (19,9 %) en het niveau van de clubbesturen (16,4 %) als grootste pijnpunten naar voor geschoven.

    Bölöni
    De trainer met wie de spelers het liefst zouden werken is Standard-coach Laszlo Bölöni (36,3 %) voor Michel Preud'homme (Gent/16,5 %) en Jan Ceulemans (Westerlo/12,8 %). Standard (54,2 %) heeft volgens de spelers ook de beste supporters voor KV Mechelen (26,8%).

    Witsel meest overschat
    Axel Witsel (12,9 %) wordt door zijn collega's beschouwd als de meest overschatte speler, voor Steven Defour (9,2 %) en Jeroen Simaeys (5,6 %). Omgekeerd vinden de voetballers Olivier Deschacht (4,3 %) de meest onderschatte speler voor Denis Viane (2,6 %) en Thomas Chatelle (2,0 %).

    Supertalent Hazard
    Eden Hazard (Rijsel) is voor de profspelers dan weer het grootste Belgische talent, de Costaricaan Bryan Ruiz (Gent) de beste buitenlander. (belga/adv)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Freya Van den Bossche is opnieuw zwanger

     



    Freya Van den Bossche is zwanger. De sp.a- politica verwacht haar derde kindje. Dit is het eerste kind met haar huidige partner, regisseur Willem Wallyn. Van den Bossche heeft al twee kinderen.



    Over de algemene uitslag van haar partij was Van den Bossche niet echt tevreden. Ze zei wel blij te zijn met de inzet van de militanten en vond dat haar sp.a er de laatste dagen in was geslaagd opnieuw terrein te winnen.



    "In Gent gaan we bijna naar de 22 procent, dat is meer dan in 2004", aldus de ex-minister gisteren aan de regionale televisiezender AVS. In de aanloop naar 7 juni werd Freya's huis beklad, een paar dagen daarvoor werd een campagnewagen in brand gestoken. (belga/ka/mvdb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe hoop voor kankerpatiënten door behandeling met ultrageluid

    In de Verenigde Staten levert een nieuwe manier om
    tumors bij patiënten met prostaatkanker te verwijderen onverhoopte resultaten op.


    Richard Hindley, hoofdchirurg in het North Hampshire Hospital in Basingstoke gebruikt er ultrasoon geluid om de gezwellen te vernietigen. Dat werkt, en omdat het veel preciezer is dan traditionele behandelingen zoals bestraling, is er nauwelijks of geen schade aan het omringend weefsel.

    Incontinentie- en erectieproblemen
    Een operatie of bestraling om prostaatkanker te genezen, blijkt best effectief tegen de kanker, maar zadelt de helft van de mannen op met erectieproblemen en maakt een vijfde van de behandelde patiënten incontinent. Daarom wordt bij heel veel mannen die traag groeiende prostaattumors hebben vaak een ingreep uitgesteld.

    18 geslaagde testcases
    De nieuwe behandeling werd al uitgeprobeerd bij 18 mannen met prostaatkanker, en geen enkele van hen had incontinentieproblemen achteraf. Slechts één van de 18 hield erectieproblemen over aan de behandeling.

    Perspectieven
    High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) biedt dus mooie persectieven. De dokters 'beschieten' de tumoren met erg precieze stralen van ultrageluid. Ultrageluid of ultrasoon geluid is geluid waarvan de frequentie te hoog is om gehoord te worden door het menselijk oor.

    Ultrasoon geluid werd al gebruikt in de medische wereld, om bijvoorbeeld echo's te maken van het menselijk lichaam. Met ultrageluid, dat doordringt in zachtere weefselstructuren en gereflecteerd wordt aan harde, zoals botweefsel, kunnen namelijk de zachte delen binnen het lichaam zichtbaar gemaakt worden, waardoor dit een aanvulling vormt op de mogelijkheden van een röntgenfoto.

    In de tandheelkunde worden ook ultrasone trillingen gebruikt voor het verwijderen van tandsteen. (mvl)

    >> Reageer (0)
    08-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De Wever mag morgen als eerste op gesprek bij Peeters
    Een dag na zijn verkiezingsoverwinning gaat uittredend minister-president Kris Peeters meteen over tot de orde van de dag. Peeters wil snel werk maken van een stevige coalitie, maar laat het achterste van zijn tong nog niet zien. Al geeft hij wel toe dat hij met Bart De Wever " hebben.

    Morgen gesprekken met partijen
    Vandaag sprak Peeters met de top van de Vlaamse administratie. Morgenochtend start hij dan de gesprekken met de verschillende politieke partijen met het oog op de vorming van de volgende Vlaamse regering. De eerste die om 10.00 uur mag langskomen in Hotel Errera aan de Koningsstraat, is N-VA-voorzitter Bart De Wever. Later op de dag volgen de collega's van CD&V, Open Vld en sp.a. Met de andere partijen zouden afspraken worden gemaakt voor woensdag."Nadien stellen we een lijst op met wie we de komende dagen zullen spreken. Dat zijn buiten de partijvoorzitters ook de sociale partners en andere mensen uit het middenveld", aldus Peeters.

    Belangrijke uitdagingen
    "Eens we weten wat er op tafel ligt, kunnen we beginnen praten over een coalitie. Dat ik meer dan een gezellige babbel met Bart De Wever zal hebben lijkt me wel duidelijk", zegt Peeters. "Het moeilijkste zal zijn een coalitie te vormen die goed ineen zit. We hebben een aantal belangrijke uitdagingen. Hoe gaan we bijvoorbeeld besparen en waarin investeren we als er geld vrijkomt? De verschillende partijen hebben daarover al duidelijke stellingen ingenomen."

    Staatshervorming
    Peeters wil niet veel tijd verliezen. "We mogen niet te snel conclusies trekken, maar hebben ook geen tijd te verliezen. We moeten de belangrijke dossiers dringend aanpakken. De kaarten liggen niet eenvoudig, maar ik maak me sterk dat er een stevige coalitie komt."

    Volgens CD&V-voorzitster Thyssen toont de verkiezingsuitslag dat er een staatshervorming moet komen. "Onze methode is die van de onderhandelde weg. Wie resultaat wil boeken, moet op het veld komen en spelen", zei Thyssen. (belga/sps/eb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open Vld sluit deelname aan Vlaamse regering niet uit
    Guy Verhofstadt zet zich tijdelijk aan het roer van de Open Vld.

    Open Vld, één van de verliezers van de Vlaamse verkiezingen, sluit deelname aan een nieuwe Vlaamse regering niet uit. Dat zei interim-voorzitter Guy Verhofstadt vandaag na afloop van het partijbestuur. Voorwaarde is wel dat er "oplossingen worden aangedragen" op alle niveaus en er onder meer een anti-crisisstrategie komt.

    Communautair en crisis
    "We zijn altijd bereid onze verantwoordelijkheid op te nemen. Maar dan moeten er wel oplossingen worden aangedragen voor alle problemen", zei Verhofstadt. Dat gaat volgens de liberale voorman niet alleen over Vlaams beleid, maar ook over de communautaire problemen. "En er moet een anti-crisisstrategie komen, ook op federaal niveau. We zien dat als een geheel, er moeten goede antwoorden komen op alle terreinen", zei Verhofstadt.

    Verhofstadt interim-voorzitter
    Na de verkiezingsnederlaag van gisteren nam Bart Somers ontslag als voorzitter van Open Vld. Verhofstadt neemt als eerste voorzitter over tot er in het najaar voorzittersverkiezingen komen. "Ik ga dat tijdelijk doen", zei Verhofstadt.

    De ex-premier feliciteerde ook nog eens de winnaars van de verkiezingen. Hij zei ook dat met deze verkiezingen het politiek landschap "moeilijk" is geworden.

    Wat op federaal niveau?
    Voor aanvang van het partijbureau liet federaal minister Guido De Padt verstaan dat ook de positie van Open Vld op federaal niveau bekeken moet worden. Kamerlid Herman De Croo meent dan weer dat Open Vld beter op alle niveaus ofwel meeregeert, of oppositie voert. Federaal vicepremier Karel De Gucht liet zich in dezelfde zin uit. Kamerlid Luk Van Biesen meent dat de kiezer centrum-rechts heeft gestemd en dat Open Vld dus in de regering hoort te zijn.

    Na afloop van het partijbureau verwezen alle aanwezigen naar de verklaring van Verhofstadt. Die is intussen vertrokken naar Berlijn(belga/eb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dedecker blijft dan toch in Kamer


    Ulla Werbrouck verhuist naar het Vlaams parlement.
    Ulla Werbrouck verhuist naar het Vlaams parlement.
    Jean-Marie Dedecker blijft in de Kamer en laat zijn zitje in het Vlaamse parlement aan Yvan Sabbe, de gewezen covoorzitter van LDD. Voor de verkiezingen had Dedecker nochtans gezegd dat hij zou verhuizen naar het Vlaams Parlement indien zijn fractie groter zou worden dan die in de Kamer. Dat is gebeurd, maar toch blijft Dedecker in de Kamer zetelen. In West-Vlaanderen haalde Dedecker 55.000 voorkeurstemmen.

    Kamerlid Ulla Wellebrouck verlaat de Kamer en gaat naar het Vlaams Parlement. Ze wordt in de Kamer opgevolgd door Paul Vanhie, voormalig burgemeester van Ledegem. In het Europees parlement wordt Dedecker opgevolgd door Derk Jan Eppink.

    Geen goud maar brons
    Dedecker is de dag na de Vlaamse en Europese verkiezingen "tevreden, maar niet voldaan". "We hebben geen goud, maar brons gehaald", stelde hij vast. LDD heeft een achtkoppige fractie in het Vlaams parlement en één verkozene in het Europees parlement, maar voor de partijvoorzitter is het duidelijk dat er "te veel Jean-Marie Dedecker" was en dat er nood is aan boegbeelden in de provincies. Enkel op die manier kan LDD vertrouwen wekken bij de kiezer en verder groeien.

    Pijnlijk resultaat in Antwerpen
    Het partijbestuur blies vandaag verzamelen op het partijhoofdkwartier in Gent, waar de resultaten van gisteren per kiesomschrijving geanalyseerd werd. Waar Dedecker zelf op de lijst stond, werd een goed resultaat geboekt, maar vooral het resultaat in Antwerpen is voor hem pijnlijk: "We waren bijna verdronken in de Schelde". De slechte score in de grootste kieskring van Vlaanderen heeft volgens Dedecker het globale resultaat naar beneden getrokken.

    In eigen voet geschoten
    Als oorzaken voor het tegenvallende resultaat - "zonder peilingen was ik een gelukkig man geweest, met de vooruitgang ten opzichte van de federale verkiezingen van 2007" - ziet Dedecker de enorme moddercampagne - "niet alleen van Open Vld, maar er was ook een boek tegen mij en de politiek correcte linkse pers" -, de problemen bij de lijstvorming waarbij het koren van het kaf gescheiden moest worden, de zaak-Vijnck en de privédetective. "We hebben soms in eigen voet geschoten", erkende Jean-Marie Dedecker.

    Boegbeelden creëeren
    Het komt er voor hem nu op aan om provinciale boegbeelden te creëren. Aangezien LDD nu in elke kiesomschrijving verkozenen heeft, kunnen zij worden uitgespeeld als boegbeelden. De Vlaamse fractie, die met Boudewijn Bouckaert (Oost-Vlaanderen) en Lode Vereeck (Limburg) twee professoren telt, is volgens de voorzitter een "straffe equipe", die "veel gewicht van mijn schouders kan halen". De bekende namen die LDD aantrok voor de verkiezingen en die niet verkozen geraakten, zoals Moniek Denhaen, Anne De Baetzelier en Karel Deruwe, blijven volgens Jean Marie Dedecker actief binnen de partij en zullen in de toekomst terug worden uitgespeeld. De drie werden overigens vandaag opgenomen in het partijbestuur.

    Nieuwe partijnaam?
    Pas als de nieuwe boegbeelden er staan, kan er volgens Jean-Marie Dedecker gedacht worden aan een nieuwe naam voor de partij.

    De Vlaams-Brabantse lijsttrekker, Peter Reekmans, wees erop dat LDD slechts op een haar na een tweede zetel, voor Anne De Baetzelier, gemist heeft. De partij kwam volgens hem slechts 0,7 procent tekort. (belga/eb/bdr/mvdb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dell'Anno overstelpt met sollicitaties
    Tientallen mensen stelden zich al kandidaat om te komen werken bij Claudio en Gaëlle van Dell'Anno, het winnende koppel van Mijn restaurant .

    'Pas later deze maand organiseren we een jobdag', zegt Claudio. 'We hebben nog twee mensen nodig in de keuken. Molly en Nicolas komen niet terug. Brecht blijft zeker, en ik hoop dat ik er in slaag Pieter te houden. Ik zal er alles aan doen, ook al twijfelt hij zelf nog. Hij is meer dan een werknemer voor mij.'

    Dell'Anno is nu dicht en gaat ten vroegste weer open op 28 juni. 'Er zullen alleszins een paar zaken veranderen. De mensen zullen ruimer zitten. Er zal niet langer plaats zijn voor 55 mensen maar voor 40.'



    Deze week starten ook de verbouwingen. 'De bar krijgt een andere look, er komt een nieuwe wijnkelder en ook een nieuwe vloer in de keuken.'

    En Claudio heeft nog meer plannen. 'Ik denk er aan de Oude Dekenij eind dit jaar te kopen om dan op de bovenverdieping vier luxueuze chambres d'hôtes uit te bouwen. Ik wil die volgend jaar in maart al kunnen openen.'

    Binnen enkele dagen vertrekken Claudio en Gaëlle dan eindelijk op vakantie naar het zuiden van Spanje. 'Familie van ons huurt een appartement waar we even kunnen uitblazen.' (VFB nieuwsblad)



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 mogelijke Vlaamse coalities met 3 partijen

    In Vlaanderen is de verkiezingsuitslag zodanig dat een coalitie met enkel twee partijen onmogelijk is.

    Met uitsluiting van het Vlaams Belang, zoals het cordon sanitaire vereist, zijn er drie coalities met drie partijen mogelijk.


    En de coalities zijn...
    Ten eerste is er de klassieke tripartite met CD&V, Open Vld en sp.a, met een meerderheid van 71 zetels op 124. Een coalitie tussen CD&V, Open Vld en N-VA komt aan 68 zetels en een coalitie tussen CD&V, sp.a en N-VA aan 67 zetels.

    Probleem: de verliezers
    Het enige probleem met deze coalities is dat zowel Open Vld als sp.a de verkiezingen eigenlijk verloren hebben en dus een deel draagvlakte hebben verloren. Maar veel manoevreerruimte is er niet, nu Lijst Dedecker en Groen! zichzelf al naar de oppositie hebben verwezen.

    Kris Peeters
    Uittredend Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V) liet al meermaals verstaan dat hij zo snel mogelijk gesprekken wil starten voor de vorming van een regeringsploeg met zo weinig mogelijk aantal partijen.

    Onze poll
    Wij stelden dezelfde vraag alvast aan u, onze lezer. Uit de zeer voorlopige resultaten van onze poll (minder dan 1000 stemmen) blijkt alvast dat de combinatie CD&V, N-VA en Open Vld het populairst is. 'Iets anders' verdient de voorkeur voor een regering CD&V, N-VA en sp.a De klassieke tripartite kent al helemaal weinig aanhangers. (edp/belga)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vervolg 10 keer te gek logeren in Frankrijk

    Op zoek naar bijzonder logies in Frankrijk? In tien departementen selecteerden we (A.V nieuwsblad) een ongewone overnachtingsplek: van een 2-pk'tje in Parijs tot een observatorium in de Pyreneeën. 

    De laatste vijf originele plekjes  van een reeks van tien.

    6. Intreden voor één nacht

    Op twee uur rijden van Lyon ligt het idyllische dorpje Nozières. Nozières telt amper 250 inwoners, maar heeft wel een klooster dat vanaf 1760 bewoond werd door de zusters van Saint-Joseph. In 1997 verhuisden de drie laatsten naar een bejaardentehuis. Ursus Gruninger, een theaterdecorateur uit Lyon, vormde de cellen om tot gastenkamers, beschilderde de muren met trompe-l'oeils en legde zich toe op de table d'hôtes. Aan de lange tafel in het refectorium van L'Ancien Couvent de Nozières serveert Ursus zijn klassiekers: auberginemousse met munt uit de tuin, gekonfijte kwartels of konijn met roquefort en polenta. Zijn vrouw Sheila zorgt voor de taart. Wie wil, kan zich nadien bezinnen in zijn cel.

    Prijs: 55 euro voor een dubbele kamer, ontbijt inbegrepen. Table d'hôtes: 20 euro (van aperitief tot koffie), 10 euro voor kinderen tot 10 jaar, gratis onder 5 jaar. http://anciencouvent.nozieres.org

    7. Leven als een kasteelheer

    Wie zich bij het 12de-eeuwse Château de Sédaiges aanmeldt, wordt verwelkomd door de kasteelvrouwe zelf, Bab de Varax. Haar man, Patrice de Varax, is een rechtstreekse afstammeling van de oprichter van het Château de Sédaiges. Het kasteel heeft een spectaculair, oorspronkelijk interieur behouden. Bab de Varax stelt vijf kamers ter beschikking van haar gasten. Zij mogen niet alleen vrij gebruik maken van de zalen van het kasteel, het zwembad en het park van 6 hectare, maar kunnen ook een rondleiding volgen over het kasteelleven in de 19de eeuw of een muziek- en lichtspektakel bijwonen bij de Vlaamse wandtapijten.

    Prijs: 110-150 euro voor een tweepersoonskamer of -suite met ontbijt. www.chateausedaiges.com

    8. Slapen op 2.877 meter hoogte

    Het hoogste hotel van Frankrijk noemt het zich. Tot 2000 was het Observatoire du Pic du Midi, dat sedert 1884 dienst doet, alleen toegankelijk voor astronomen. Toen de Franse staat besloot de subsidies te verminderen, werd toerisme de redding van het observatorium. Een nacht op de Pic du Midi is niet goedkoop, maar de ervaring is onvergetelijk. Het begint met een rit in de kabelbaan van La Mongie, op 1.800 meter hoogte, naar de top van de Pic du Midi op 2.877 meter. Vroeg uit de veren is de boodschap hier. De zonsopgang over de Pyreneeën is adembenemend.

    Prijs: 299 euro voor 2 personen. Warme kledij nodig. www.picdumidi.com

    9. Overnachten op een péniche

    Na 40 jaar goederentransport op de Noord-Franse kanalen kreeg de péniche Dolce Vita een nieuw leven. Richard Castellas en Pernette Zumthor vormden de boot om tot een drijvend hotel-restaurant. Le Boatel ligt aangemeerd buiten het centrum van Arles bij de pittoreske Pont Van Gogh, een reconstructie van de brug die Vincent van Gogh in 1888 vaak geschilderd heeft. De boot, die 50 meter lang is, telt zeven kajuiten die elk een badkamer hebben. Gasten kunnen gebruik maken van de jacuzzi (betalend) of zich laten masseren.

    Prijs: 110 euro voor een tweepersoonskajuit. Weekendtarief: 130 euro per nacht incluis ontbijt en 1 maaltijd (2 personen). www.leboatel.com

    10. Mowgli achterna

    In Orion Bed & Breakfast slapen de gasten in de bomen. Het weelderige domein van de chambres d'hôtes ligt bij Saint-Paul-de-Vence, het dorp van de Fondation Maeght, een van 's werelds mooiste musea voor moderne kunst. In 2004 ruilde Diane Van den Berge haar huis in België in voor dit Zuid-Franse paradijsje. Op het terrein liet ze een zwemvijver aanleggen en vier boomhutten optrekken. Elke boomhut heeft een terras, een badkamer (met een badkuip uit teak) en zelfs internet. Na een verkwikkende nachtrust kunnen de gasten de zwemvijver induiken.

    Prijs (juni): 750 euro voor 3 nachten met ontbijt (2 personen). Minimumverblijfsduur van 1 week in juli en augustus. Vanaf 1.800 euro. www.orionbb.com

    Lees ook de eerste vijf plekjes


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bedwing je honger

    Afslanktip:
    Heb jij ook wel eens moeite met het volhouden van je dieet, omdat je af en toe gewoon echt honger hebt? Een beetje honger is wel goed en je lichaam moet, zeker in het begin, nog een beetje wennen aan kleinere hoeveelheden eten. Maar probeer niet te lang met die honger rond te lopen, want de kans dat je dan gaat snoepen  is erg groot.

    Een goed alternatief om op zo'n trekmoment te nemen, is rauwkost. Rauwkost vult enorm goed vanwege de grote hoeveelheid vezels, maar bevat nauwelijks calorieën. Groentes, zoals tomaat, komkommer, wortel, radijs, paprika, maïs, bleekselderij en bloemkool, zijn erg lekker om rauw te eten en kun je ook gemakkelijk meenemen.

    Ben je niet echt fan van kale rauwe groente, dan mag een rauwkostsalade ook. Neem alle soorten groenten die je rauw lekker vindt en roer hier een of twee eetlepels (slanke) dressing doorheen. Geef het eventueel wat extra smaak door een eetlepel rozijnen toe te voegen.

    Leer het jezelf ook aan om bij je warme maaltijd, en eventueel ook bij je lunch, altijd een bakje salade of rauwkost te eten. Dit vult je maag en voorkomt zo dat je nog een extra keer opschept. Als je vervolgens het toetje bewaart voor een paar uur na je avondmaaltijd, dan kom jij de avond wel door zonder te snoepen! (Willemijn Wissekerke, voedingsdeskundige bij Valtaf.nl)


    >> Reageer (0)
    07-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tom Boonen krijgt sprankeltje hoop voor de Tour
    Tour de France-organisator ASO is van plan het standpunt van de UCI te volgen in de affaire-Boonen. Als de UCI Boonen niet schorst, kan de renner van Quick-Step op 4 juli in zijn ex-woonplaats Monaco aan de start staan van de Ronde van Frankrijk.

    Christian Prudhomme, de directeur van de Ronde van Frankrijk, zal het standpunt van de Internationale Wielerunie UCI volgen in de affaire rond Tom Boonen. Dat heeft de grote baas van Tourorganisator ASO laten weten. Vorige maand had Prudhomme nog klaar en duidelijk gezegd dat Boonen niet welkom was in Monaco, waar op 4 juli de Tour de France op gang geschoten wordt.

    'Wij sluiten ons aan bij UCI-voorzitter Pat McQuaid, die zei dat Tom het imago van de sport beschadigd heeft', zegt Prudhomme. 'Het is logisch dat we de beslissing van de disciplinaire commissie van de UCI volgen en ik hoop dat die nog vóór de Tour een beslissing neemt', klonk het.

    De deur van de Tour de France is voor Boonen dus niet helemaal dicht. Eerder had de renner en zijn entourage nog verklaard eventueel via de rechtbank naar de Tour te willen gaan. Boonen, die tot drie keer toe een positieve cocaïnetest had afgelegd, hernam op 2 juni de competitie in Gullegem.

    Vandaag staat hij aan de start van de Dauphiné Libéré (ProTour). De renner van Quick Step moet nog voor het Belgisch gerecht verschijnen, maar riskeert in principe geen sportieve sanctie. Cocaïnegebruik buiten competitie kan immers niet bestraft worden. Toch wil de UCI Boonen voor de disciplinaire commissie brengen, omdat de ex-wereldkampioen het imago van het wielrennen schade heeft toegebracht.

    Boonen werd bij een controle buiten competitie op 25 april voor de derde keer in zijn carrière betrapt op het gebruik van cocaïne. Vorig jaar mocht hij daardoor niet starten in de Tour de France. (NBL)

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs