Ondertussen al op een kleine 3 weken van de halve marathon van Velaines. Kan tamelijk vlot het schematje volgen die ik opstelde. Nu en dan wel problemen met een ontstekingske in het scheenbeenvlies maar gelukkig kan ik het er uitlopen. De wedstrijden verlopen nog niet optimaal maar kvoel wel dat de uithouding goed zit. De 20km trainingen kan ik toch redelijk vlotjes afwerken. Alleen de intervaltraining st el ik soms uit om de ontsteking niet te veel te voeden.
Een derde plaats in Herinnes (gem 3:33/km) en een 5de plaats in Basecles bevestigen wel da de vorm er is. Alleen de snelheid is momenteel nog een vraagteken. Toch hoop ik om de halve van velaines onder de 1u15 uit te lopen.... Hopen op fris weer zou ik zeggen
Nu zaterdag trek ik naar Esplechin voor een 10km koerske vlammen (rond de 3:30) en dan mss nog de halve van Lakosta waar ik10 a 15 km probeer aan 3:30 te lopen. Maar da is nog nie zeker.
Ziehier nog wa actiefotos. Nog nie scherp maar met nog 2 weken te gaan ga ik wel nog een kilootje verliezen. Beloofd!
Ondertussen zitten we al aan 3:35/km op een zwaar 10km koerske (ILM van Kain) Het gevoel wordt beter en beter. Wanneer ik eens meer tijd heb en eens een "goeie" wedstrijd loop dan volgt er zeker een verslagje. Momenteel loop ik er bij wedstrijden slechts als top 20 vulling bij maar dit moet dus binnen een paar weken veel beter!
Hier nog een foto van verleden zaterdag waar ik dus belange nog nie goed zat
De laatste week van februari stond vooral in teken van vele km lopen. (+ 120km) Op zaterdag stond er Bury op het programma maae door "de natuurlijke gang van zaken) liep ik slechts een 53ste plaats. Gelukkig spaarde ik mij wat voor de loodzware trail van zondag. Tamelijk vroeg met Gino Tuyttens richting Montignies sur roc getrokken. Door overvloedige regen was het parcours modderachtig te noemen. De hoogtemeters vielen mee (ong +300) Startuur was om 09u45 en al snel liep ik samen met de 2de op tamelijk grote afstand van den eerste. Na enkele km sloeg ik mijn voet zeer ongelukkig om en dat deed toch wel tamelijk pijn. Gelukkig kon ik doorbijten. Op het einde moesten we nog door 2 beken en tijdens een zoveelste afdaling moest ik de 2de laten gaan. Ik viel dan nog eens en dan moest ik wel vrede nemen met terug een derde plaats op een trail. Dit bewijst toch weer eens dat trails toch wel mijn ding zijn (8*deelgenomen en 7 * top 3) Op naar de volgende (Gougnies 35km op 27/03)
Maar nu gaan we vooral trachten goed te scoren tijdens de 12km van Blicquy en de 10km van Kain. Indien ik acrho wil winnen dan gaat de form moeten beginnen komen! Gisteren woensdag geen interval doordat de enkel nog wa pijn doet maar vanavond haal ik dat in met enkele 1000tjes samen met Casteele Mathijs. We zien wel wanneer de snelheid toeneemt... (heb zon nodig en moet nog altijd 2 kg kwijt)
Nu Zondag ga ik het normaal eens gaan proberen in Frankrijk. Een 10km koerske waar ik wat aan de snelheid ga schaven
Momenteel is de conditie nog geen echte hoogvlieger (eveneens het updaten van mijn blog) Maar in allebij komt er beterschap op komst. Als ge eens een goed koerske loopt dan hebt ge ook meer zin om er over te praten
Ondertussen al 2 koerskes van den Acrho voorbij. Een eerste in Velaines waar ik echt heb afgezien en een 2de beter koerske in Herseaux waar ik vond da ik al verder sta dan gehoopt. Nu zaterdag Bury waar ik hoop aan 17 per uur te lopen (of ietsje meer mag ook) en zondag een Trail van 32km waar ik vooral de uithouding ga trainen
Ik hoop snel eens een uitgebreider verslag te kunnen posten alsook eens een top 3, overwinning,.... Blijven trainen is de boodschap. Tot gauw
Hopelijk kan ik volgende week een top 5 publiceren .... Maar een eerste echte test zie ik op 12 maart. De 12 km van Blicquy waar ik eens echt goe wil lopen en zo een koerske van meer dan 900 punten kan scoren.
Na een eerste pittige trainingsweek stond er een trail op het programma van 30km. Er was maar liefst 1200 hoogtemeters te overwinnen. 98 procent van het parcours was onverhard. zwaar dus . Door de vorst van de voorgaande dagen, lag het parcours vol keiharde bulten (o a door koeienpoten). Het was koud een uur voor de start (-4 graden). Ik had er nie echt een goed oog in want met nog altijd 3kg overgewicht en het ontbreken van snelheid ging ik al content zijn met een top 10 plaats. Natuurlijk hoopte ik op meer.
Om 10u30 waren we weg met een kleine 400 man.Ik startte tamelijk snel en had al gauw 100 meters op het achtervolgende peleton . Na een km begon de eerste van de zoveel pittige hellingen. Twas Loquet Thomas die me rond km 4 bijbeende (de uiteindelijke winnaar). Rond km 10 werd ik nog voorbijgesneld door 2 lopers (liep dan 4de) maar op het einde kon ik er nog terug eentje inhalen
Tussen km 10 en 25 was er nie veel te vertellen. Gewoon lopen waar het mogelijk was en de stijlste stukken zo goed mogelijk beklimmen zonder veel te veel te verzuren was de grootste opdracht. Was dan ook zeer gelukkig met die 3de plaats .
Volgende wedstrijd is Tiegem - Harelbeke waar ik ook nog nie te veel ambities heb. Won deze wedstrijd wel al 3 keer en werd er ook eens 3de. Dus top 3 hoop ik te halen. We gaan wel zien. De week erna is er dan een eerste testje te Velaines.
Uiteindelijk nog es op mijnen blog geraakt. Twas al geleden van 12 december . Maar veel te vertellen is er niet want na mijn marathon van Spijkenisse heb ik de schoenen aan den haak gehangen voor 4 weken ! Twas dan ook al bijna 2 jaar op rij dat ik weekelijks mijn wedstrijden en km deed. Zat ook een weekske in Tunesie dus een ideale rustperiode .
Ondertussen is 2011 al bijna een maand jong . Op 8 januari liep ik mijn eerste km en ondertussen (3 weken verder) kan ik al terug anderhalf uur vlot aan 13 per uur lopen. Gisteren deed ik zelfs de eerste intervallekes.
Eerstkomende wedstrijd is nu zondagochtend op de Mont St Aubert. Een 30km lange trail. Verleden jaar deed ik ook mee maar dan zat ik al iets verder qua conditie. Twas dan ook zeer koud en gladdig (viel 2 keer op de heup). Dit jaar geven ze nachtvorst uit, maar sneeuw zal er nie liggen .
Veel ambitie heb ik nie. Gewoon vlot de 30 km uitlopen zonder blmessurerisico's te nemen!
Op 6 februari staat dan terug Tiegem-Harelbeke op het programma. Won dit clubkampioenschap al 3 maal en werd ook eens 3de. Een 4de maal winnen zal moeilijk zijn door een in vorme Debersaques Pascal. Maar wie weet.... Na de trail van zondag en de intervallekes nog de woensdag zal ik mss toch al een redelijke vorm te pakken hebben. De benen zitten momenteel fris. Vermoeidheid is er nie aanwezig (normaal als je 4 weken niets hebt gedaan) Als het nie gaat dan ga ik er nie wakker van liggen zulle. De week erna begint den Acrho opnieuw. De eerste puntenkoers is op 26 februari. Dan WIL en MOET ik top zijn.
2011 wil ik dus de Acrho winnen. Indien ik zie na een paar maanden dat er toch terug iemand sterker is dan mij (bv een Delombaerde, ....)Dan ga ik meer andere wedstrijden lopen (Harelbeke, enkele halve marathons, 1 of 2 snelle marathons, ne keer meer een weekendje weg naar de ardennen,....) 2011 kan dus alle kanten uit!
Na lang lang aftellen was het dan zover. Mijn 2de marathon 2 maandan na mijn eerste marathon.
We vertrokken al de zaterdag. Samen met Xavier Deprez (begeleider) en zijn vrouw Liane, Rocco met zijn vrouw en ikzelf. We hadden namelijk een hotelletje geboekt in Spijkenisse (Carlton Oasis). Rond 14u30 waren we weg en we kwamen rond 16u30 aan in een prachtig hotel! Sauna en zwembad zagen er aanlokkelijk uit maar ik hield me kalm want saunatje de avond voor een marathon is niet echt aangeraden
Ik en Rocco deden dan maar een wandelingetje. Voor het eten kon ik het niet laten om toch 1 Duvelke te drinken. Dit kan geen kwaad hé Na een lekkere maaltijd kroop ik tegen 22u30 in bed. Twas een zalig bed en al snel was ik vertrokken. Gelukkig geen zenuwen en dus een ideale nachtrust. Tegen 7u30 zaten we aan de ontbijttafel en ik at toch ietsje teveel. Twas dan ook zo lekker Om 9u45 begaven we ons dan naar de piste van Spark (Spijkenisse) Het afhalen van de startnummer, de kledij aan en dan wat gaan opwarmen op de piste. De benen voelden opmerkelijk fris aan. De twijfel om onder de 3 uur te geraken werd dus beetje getemperd Mss ging het toch lukken....
Om 11u00 waren we vertrokken. Eerst een toerke op de piste en dan waren we weg. Het was vooral een zeer open marathon. Weinig huizen en langgerekte paden. De Noorderwind van 4 Bft ging in het 2de wedstrijddeel ferm tegensteken. Met de goeie moed was ik er dus aan begonnen. De eerste km werd in 3:55 gelopen en dit voelde zeer goed aan. Proberen om de 4minuten de km aanhouden was dus mijn doel na 1 km. Dit lukte aardig. Xavier stond klaar aan km 3 met water en sportdrank klaar. Hij ging me dus 39km begeleiden. De eerste km is er niet zo veel te vertellen. Nu en dan een klein heuveltje en een pittig windje en al snel liep ik in een groepje van 3 man met daarin ook 2 halvemarathonlopers. Na 5 km klokte ik 20:06 af. Ideaal op schema voor een 2:50 dacht ik toen. Volhouden was de boodschap. Rond km 8 liep ik dan samen met Gert Mertens. Een babbeltje slaan dus en we liepen vlot richting km 10 (40:05) Ook naar km 15 ging zeer vlot (1:00:18) In de verte zagen we nog een loper en deze haalde ik dus in rond km 20? (1:20:02) Aan het halve marathonpunt klokte ik 1:24:26 af. Dit was identiek dezelfde tijd als in Beloeil! Ik voelde me nog altijd goed en ik begon lichtjes te versnellen. Mss wel ietsje te vroeg maar ik zat goed. Km 25 dus in 1:39:54. Mijn rapste 5 km dus.
Km 25 tot 30 was het vooral jagen op Marco Tramontina. Die beende ik bij rond km30. Hier had ik 1:59:30. Ideaal op schema dus. Een 2:48 kwam in me op. Maar dan moest ik zo doorlopen. Aan km 32 was het dus tegen wind en twas een felle koude noorderwind. Gelukkig kon ik me deels achter Xavier plaatsen maar toch was het zeer zwaar. Ik bleef stand houden en km 35 klokte ik 2:19:28 af. Nog altijd 30 seconden boven de 15km/u grens. Maar hier kreeg ik het zeer moeilijk. Toch bleven de km redelijk snel komen. Rond km 39 zei Xavier me dat hij iemand zag wandelen voor ons. En inderdaad! Het was Bart De Groove die volledig leeg was gelopen. Km 40 liet ik hem dus achter mij en hier klokte ik 02:39:35 af. Ik liep opeens op een 4de plaats! Nu was het volhouden! Achter mij was er toch leegte en dit stokte beetje het tempo. Echt versnellen kon ik echt niet meer en zo eindigde ik in 02:48:13 Volledig leeg maar ferm voldaan. En dit na enkele kwakkelweken! De basis moet dus inderdaad zeer goed zijn. Bleek dat ik dan nog 1ste Belg was en 1ste Niet aangeslotene!
Mocht dus het podium op voor een bos bloemen en een enveloppe met ping ping zeer tevreden dus! Slechts 2 leffes gedronken en dan naar huis waar ik moe maar voldaan ging slapen! Volgend jaar gaan we zeker eens voor 2u40 of lager Met een betere en specifieke voorbereiding is dit zeker mogelijk!
1: Luc krotwaar 2:37:16 (besttijd 2:10) 2: Bram van Rijswijk 2:39:12 (is een pupil van Krotwaar) 3: Ralf Preibisch 2:41:51 (won de voorbije 3 edities) 4: VANLEDE LUDOVIC 2:48:13 5: Bart De Grove 2:50:31 (zijn 10de marathon dit jaar en ook voorbije 3 edities 2de ) 6: Marco Tramontina 2:50:58 (winnaar marathon Geldrop). 7: Martin Verveer 2:53:17 8: Gert Mertens 2:56:13 (ultraloper waar ik een babbeltje mee deed rond km 20) 9: Gert Van der Vinden 2:56:34 10: Franki Leus 2:59:20
FOTOS VOLGEN
Achteraf was iedereen het eens dat de wind toch wel voor iedereen 5 minuten bij de tijd deed. Al bij al was en ben ik dik tevreden! Deze week gaan we het zeer rustigaan doen. Zaterdag nog 1 maal de benen losgooien in Antoing (9km) en dan gaan we een weekje naar Tunesië. Gaan opladen om er in 2011 weer volledig tegenaan te gaan!
Ne een hele tijd is het dan zover: De MARATHON VAN SPIJKENISSE .... Eindelijk was dit mijn debuutmarathon maar een vormpiekje in september besliste daar anders over. Het werd dan zoals iedereen weet in Beloeil waar ik won in 2u46. Direct was mijn opdracht geslaagt . Ik was dan wel al ingeschreven voor Spijkenisse, dus ik ga hem ook lopen dacht ik toen maar graag ietsje rapper .
Te vlug ben ik te zwaar beginnen te hertrainen en dit is me zuur opgebroken. Het heupje begon weer te pruttelen en ook de goesting werd kleiner en kleiner. Ook het weer was slecht te noemen. Weken vlogen voorbij, soms geraakte ik wel nog aan 100 km maar er waren ook 2 weken van 45km . De plensbuien van 11 november en de 2 weken vorst deden me zeker geen deugt! Ondertussen zijn we nu op amper 2 dagen. De rust is al sedert woensdag begonnen. Dinsdag deed ik nog 2 trainingen (eentje van 7km en eentje van 21km aan 4:15/km).De 8 weken voor Beloeil had ik een goeie 900km. De 8 weken erna voor Spijkenisse heb ik een goeie 600km. Dit is 300 minder! Maar wel heb ik meer eens 2* per dag gelopen en ook dan 2 a 3 dagen op een rij. Dus geen gespreidde trainingen maar redelijk veel "zware blokjes". Ook de wedstrijden waren de laatste tijd niet echt hoogvliegers. Voor Beloeil was dit opmerkelijk anders!
Het wordt hopen op goede benen, goed weer want er zijn veel open gebieden en lange wegen. Het wordt ook hopen dat mijn ondertussen lichte verkoudheid niet evolueerd . Ik zal in ieder geval met hetzelfde gevoel aan de start staan zoals in Beloeil. Bijna geen stress, geen tijdsbesef. Alleen terug proberen onder de 3 uur geraken. Als het niet lukt dan ben ik ook gelukkig zulle. zolang ik maar met niet te veel moeite arriveer!
Alé Tot na het weekend of op de blogbezoekersleegzuiger "facebook" )
Uiteindelijk was het dan zover, de allerlaatste wedstrijd van het zware acrho-criterium. Mits ik mijn 2de plaats toch kwijt was ging dit een wedstrijdje zonder stress worden. Ging het beste ervan maken maar doel was vooral om te proberen een gemiddelde van 3:30 de km te halen. Twas inHerseaux te doen. 10.35km licht glooiend.
De start werd om 15u gegeven. De grootste tegenstand bleek het af te weten. Twas loquet en Descodt die vooral favoriet waren. Ook Delombaerde, Lelong,... waren aanwezig. Om 15u waren we weg. Ik deed eens zot en vloog er als een gek vandoor. gevolg was dan ook een km van 03:05. Erna bekoop je dit natuurlijk en zo liet ik mij bijbenen tot Phelizon bij mij kwam. Ik ging hem vooral proberen te helpen om wat puntjes te sprokkelen.
Alles ging goed tot ik aan km 5 overgeefneigingen had. Moest echt een 100tal meters bijna te voet gaan. Dit gevoel ging weg en zo kon ik terug Phelizon bijbenen. We bleven dus samen en een Demeestere en Delombaerde waren zichtbaar maar dichtte toch het gat niet. We deden dus de 10.35km in 37:35 (16.5 per uur) Mocht daar wel tevreden mee zijn door het voorvalletje aan km 5.
Dik tevreden eindig ik dus 3de in het acrhoseizoen 2010. Na een 2de plaats in 2009. Indien ik eens wil winnen dan ga ik volgend jaar echt alles moeten doen volgens de boekskes. Op tijd pieken en de koerskes zorgvuldig uitkiezen maar dit zijn zorgen voor binnen een paar weken.
Momenteel zou ik nog enkele lange duurlopen moeten doen maar met de diepvriestemperaturen is dit geen simpele opdracht. De marathon op 12/12 wordt bijzaak. Nu zaterdag ist souper van den Acrho. Ervoor ga ik mss ergens een koerske lopen. Na de marathon loop ik mss nog in Antoing een 10km. en dan ga ik naar Tunesië. Een weekje opladen om er dan na nieuwjaar terug opgeladen in te vliegen. Eerste opdracht is den train van 30km op de mont St aubert op 30 januari. Hopelijk kan ik vanaf februari in topvorm het siezoen 2011 goed inzetten!!!!
Het is inderdaad al een eindje geleden dat ik nog iets schreef en de reden is dat er eigenlijk niet te veel meer is gebeurd na de marathon. De goesting is opeens ver te zoeken. Daarom heb ik al een eindje een rustigere periode ingelast. Op 12/12 doe ik namelijk nog een marathon maar mits de vorm achteruit gaat zal ik deze als lange duurloop inschakelen. Toch ga ik de 3u proberen te halen. Door het aankomende koude weer zal het moeilijker worden om nog 1 a 2 lange duurlopen te doen. We zullen wel zien hé.
Ondertussen ben ik ook mijn 2de plaats kwijtgespeeld in den Acrho. Niet dat het erg is want ik sta nog altijd op het podium (3de) Aanstaande zaterdag is er nog een laatste koers voor het jaar 2010 (Herseaux) Proberen terug de goesting om te lopen terug te vinden
Hopelijk kan ik snel terug mijn ritme terugvinden maar ik vrees dat het niet meer voor 2010 zal zijn. We zien wel want op 21/12 ga ik een weekje uitrusten in Tunesië. Een welverdiende congé na een lang en zwaar loopjaar
Dit jaar staan er maar een paar koersen meer op het programma. Zaterdag Herseaux, ergens een koerske op 4 december (mss strépy) de marathon op 12/12 en een kerstcorrida te Antoing.
Vooral ben ik aan het uitkijken naar volgend jaar met op 30/1 een trail op de Mont St Aubert en 6/2 Tiegem-Harelbeke. Erna wil ik fris zitten om eens goed aan den acrho te beginnen. Terug pogen podium te lopen (en liefst eens winnen....)
Zaterdag was er nog eens een challenge in het heuvelachtige Flobecq. Een koers die ik nog nooit gedaan had maar het was een parcours die me ging liggen hoorde ik al vertellen van Dimitri en Joost. Ikzelf zat met wat twijfels wegens een dipje na mijn marathon. Deed alle dagen mijn km en ook de intervalsessie van woensdag verliep vlot. Maar ik begon wat last te krijgen van het heupje. Tijdens het lopen heb ik er weinig last van dus dacht wel dat het tijdens de wedstrijd goed ging gaan.
Tijdens de opwarming begon het ferm te regenen en te waaien. De goesting was direct ver te zoeken. Uiteindelijk sleepte ik mij naar de start. Deed zelfs voor het eerst een looptruitje aan met lange mouwen. Zo koud had ik het.
De start verliep vreemd maar al snel plaatste ik me voorop. Samen bij de gekende gezichten. Ik plaatste me achteraan het groepje want kende het parcours niet. Ik voelde na een km (3:13) dat het zwaar ging worden, heel zwaar. Had geen kracht in de benen.Al snel moest ik dus lossen uit het groepje en na 3km begon het dan. Het heupje begon opeens pijn te doen. en dit beterde niet aan km 4 want dan moesten we La Houppe oplopen. Voor mij zou dit geen probleem zijn maar alles viel stil. Ook tijdens het afdalen stokte alles en werd het een ware veldslag. Gelukkig had ik al vrede genomen met een snipperwedstrijd en liep dus de laatste 5 km gewoon uit voor de fun. De 11,1km werd in 41:01 gedaan.
Achterna gezien verstandig want het heupje is al terug verbeterd. Waarschijnlijk vanavond een extra rustdag en dan gaan we er terug aan herbeginnen. Op 7 november wil ik toch wel nog eens goed presteren. Ook den 11ste november (Ploegsteert) en 20 november (laatste belangrijke acrhokoers) zouden goed moeten verlopen. Ook ga ik een duurloopje of 3 inlassen van meer dan 30km om dan op 12 december nog een marathon te proberen in Spijkenisse.
Dat de goesting maar vlug terug komt en ook het bijhorende piekje
Het is hier inderdaad al een kleine periode stil geweest op dezen blog. De dag na de marathon was het vooral genieten van de overwinning. De benen voelden tamelijk goed aan. Daarom na 2 rustdagen het lopen terug hernomen. Dit ging redelijk vlot. Een week na de marathon (dus verleden zaterdag) was er een 10 km wedstrijd op piste te Izegem. Samen met Steven Cossement naar daar getrokken.Van mij ging het vooral een test worden hoe de benen gingen aanvoelen. Niet echt een fris gevoel maar we gingen er het beste van maken. Tweer was nie echt goed te noemen. buien, wind en soms een felle zon. typisch onstuimig herfstweer.
Om 9u werd de start gegeven. Veel te vroeg en dat voelde ik degelijk. Won wel de wedstrijd in 35:12 maar twas niet met een vlot gevoel. Daarom op zondag terug een rustdagje ingelast.
Ondertussen zijn we terug een nieuwe week begonnen. Op maandag liep ik 18km zeer vlot maar de goesting is momenteel ver te zoeken. Waarschijnlijk het bekende dipje de 2de week na een marathon. Ook zit ik met een beetje pijn aan het heupje. Rustig aan doen wordt de boodschap.
Normaal gezien ging ik op 31 oktober nog een voorbereidende marathon lopen en deze keer een eindtijd van tussen de 2u40 a 2u45 viseren. Maar zoals het er nu naar uitziet ga ik deze niet lopen en pieken richting Ploegsteert, Mont Trinité en trail de la Hunelle. Ook natuurlijk probeer ik nog de marathon van Spijkenisse waar het weer een grote invloed zal zijn.
Nu zaterdag trek ik normaal richting Flobecq om de laatste twijfels voor die 2de plaats weg te lopen...
Hopelijk is het heupje maar een licht overbelastingsblesuurke.
Eindelijk was het zover 9 oktober 2010. Een dag die al enkele weken angstvallig werd bekeken. Een dag die vol twijfels zat. Ik deed namelijk mijn marathondebuut en naar mijn eindtijd was het gokken. Ik was ook bang voor het zogezegde marathonmuurtje
Maar toch mocht ik met enige ambitie de dag starten. De vorm is er wel degelijk aanwezig. Ook het vertrouwen is momenteel hoog.
Ik stond op rond 06u30. Fris was ik. Ik nam een licht ontbijt en stipt om 8u vertrokken ik en Rocco richting Beloeil. Het was eerst redelijk mistig maar naarmate we Doornik naderden kwam het zonnetje flink schijnen. Het ging een typische belgische nazomerdag worden. 21 graden, een weinige wind en blauwe hemel. Veel drinken was de boodschap en dat deed ik
Iets voor 9u kwamen we het symphatieke Beloeil binnen. Al snel zagen we het prachtige kasteel en zijn mooie tuinen. We begaven ons naar de inschrijvingstent en daar kreeg ik een "tegenvaller" De dame aan de inschrijftafel vertelde me dat ze mij niet mocht laten meedoen???? Oe zei ik? " Je bent nog geen 20 jaar" kreeg ik als verklaring. Het lachen brak me uit, Ze keek me angstig aan. Op het papiertje stond 1981... ik vroeg welk jaar we waren... Ze keek me aan en draaide zich met schaamrode kaakjes weg. Haha ze had het door
Maar dit deed me niet twijfelen. Ik dronk een koffie en al snel zag ik Ludo Depoortere die ook de marathon deed. Ook gavertrimmers Geert Defoort, Patrick Verhaeghe en Franki Vandoorne kwamen lopen (halve en 10km)
De start was om 10u35. Ik hoorde ook dat de grote lus van 21km als 2de ronde doorging en niet als laatste ronde. Dit was een meevaller want iedereen die het bos kent weet dat dit redelijk zwaar ligt. Vals plat en nog redelijk modderig van de dagen ervoor.
Weg waren we stipt! Al snel kwam een loper me vergezellen en ik zag dat het een marathonloper was. Vermeulen Laurent was de naam en zijn doel was 02u50. Mijn doel was aanvankelijk 03u maar ik paste me vlotjes aan richting 2u50 We gingen wel zien.
De eerste 5km was het zoeken naar een goed tempo en al snel zaten we rond de 04:00/km. Nu en dan moest Laurent me intomen want het tempo ging iedere keer de hoogte in. Na 5km hadden we 20:23. Hier begon de 2de grote lus . al snel was het in het bos te doen. Modderstrookjes en keien. Het tempo bleef 04:00. Km 10 werd 40:09. We bleven aan dit tempo lopen tot aan km 30. tussen 10 en 30 is eigenlijk niet veel te vertellen. Een kort toiletbezoek aan km 28 maar dit nam amper 5 seconden in beslag. Haha. Aan km 30 zag ik dat mijn collega het moeilijk begon te krijgen. Aanvankelijk paste ik mijn tempo aan maar dit was opeens 04:05/km en ik voelde me nog te fris om te vertragen. Aan km 32 begon ik dus te versnellen. Laurent zei dat ik mocht gaan en dat deed ik. Met nog 10km te gaan had ik kans op een overwinning en dat gaf me vleugels. Het tempo ging richting 03:45/km en dit ging goed, zeer goed. Km 35 tot 40 deed ik in 18:24. Ik vroeg me af wanneer 'de man met de hamer' ging komen. rond die 39ste km moet ik een schampschot van die hamer gekregen hebben. Een kort zwak moment maar al snel zag ik km 40 staan en kwam ik er door.
Die laatste 2,195km deed ik aan 16.45km/uur. De laatste 100 meters waren dan ook echt genieten. Ik eindigde dus in 02u46m27s. Ongelooflijk maar waar. Mijn eerste direct onder de 3 uur en nog eens een overwinning. Moment zelf kon ik het moeilijk geloven. En dan nog bijna niet afgezien! 2de werd dus Laurent Vermeulen in 02u49m48s en 3de De Coninck Wim in 03u9m18sec.
De leffes na de wedstrijd smaakten. Samen met Ludo Depoortere en Rocco kaarten we wat na. Ook Etienne Hiernaux was afgekomen om te supporteren (ik begeleide hem in de IFF marathon)
Momenteel voelen de benen tamelijk goed aan. Daarom ben ik van plan om morgen de training rustig te hervatten. Een weekje rustige duurloopjes en dan richting Spijkenisse.... Doel daar is natuurlijk onder de 3 uur lopen. Weersomstandigheden zullen een grote factor zijn. Met ideale omstandigheden probeer ik een tijd van 02u40 a 02u45 te lopen. Lukt dit niet dan is het geen probleem. 2010 kan toch niet meer stuk!
Ja ja het is bijna zo ver. Nog 3 keer slapen en ik loop voor het eerst in mijn leven een marathon
Augustus 2005: Ik had me laten overtuigen om me in te schrijven voor de Halve marathon van kuurne. Had toen 1 maand tijd om me voor te bereiden. Doel was uitlopen. Ik liep hem uit in 01u37m15. Acherna zei ik NOOIT MEER . 2 dagen nadien was ik gedeeltelijk hersteld en liep ik terug al 10 km los. De week erna liep ik mee in Dwars door Geluwe. We waren vertrokken. Ik bleef bij kortere versies. Toen over een marathon praten was uitgesloten. Ik vond het een bende zotten......
Nu denk ik er helemaal anders over. Ik besliste om op 12 december 2010 Spijkenisse te lopen (Sparkmarathon). Maar dit is nog zo ver en ik had er vroeger zin in. In een wilde bui besliste ik enkele weken terug om Beloeil mee te lopen. Niet met een tijd in het achterhoofd maar gewoon eens om de 42.2 km te voelen. In 8 weken tijd probeerde ik zoveel mogelijk te lopen. Moest ook nog opletten want tussenin zaten er nog enkele belangrijke wedstrijden. Niet de ideale voorbereiding maar zoals al gezegt is het doel 12/12/10.
Hier een overzichtje van mijn "voorbereiding" sedert het grote verlof:
Totaal 903km met als langste duurloop 2u45 einde week 38. Alle andere weken zaten er halve marathons in en ook enkele +20km loopjes.
Ondertussen zijn we in WEEK 40. Maandag deed ik een laatste testloop van 21km in 01u29m en dit ging zeer vlotjes. Ook direct de laatste lange training want dinsdag een 10 km en vanavond ongeveer 7km met mss 1 a 2 km marathontempo. Morgen rustdag en vrijdag mss 20 minutjes (of niets). Zaterdag is het dan zover. De start is om 10u35. Ze geven mooi weer uit en een tamelijk rustig Oostenwindje.
Er zijn 4 verschillende ronden. 3,958km, 6,827km, 10,912km en tenslotte nog 20,5km. Die laatste grote ronde gaat voornamelijk door op het parcours die we verleden zaterdag moesten lopen in den Acrho. Dit kan toch voor enige zware km zorgen op het laatst Een eindtijd durf ik nie zeggen of raden. We proberen wel al rond of net onder de 03u te lopen. De schrik voor het "marathonmuurtje" zit er wel degelijk in wegens te weinig hele lange trage duurlopen te hebben gedaan. Maar mss toch voldoende????