5 februari 2012 Nu de meesten onder jullie bibberend de vrieskou trotseren, proberen wij zoveel als mogelijk de felle zon te vermijden. Dit moment is immers zo ongeveer het midden van het droogseizoen en de maand februari is gekend als de heetste maand van het jaar met temperaturen die vaak de 35 graden overstijgen. Gelukkig valt er s nachts wel eens wat regen zodat de natuur er weinig onder te lijden heeft en de frisgroene kleur van bomen en planten het hele jaar door gegarandeerd blijft!
De voorbije twaalf dagen waren drukbezette dagen want net zoals vorig jaar bracht Kris van Acres of Hope Belgium een bezoek aan Liberia en logeerde ze bij ons. Haar bedoeling was om de school die vorig jaar gebouwd werd met Belgische fondsen nu ook effectief te laten opstarten en
het is haar gelukt! Kris is vannacht wellicht uitgeput maar met een gerust hart weer naar België vertrokken.

Er stonden de allereerste dagen heel wat interviews en meetings op het programma maar een werfbezoek was meer dan nodig, wilde Kris de school op 1 februari laten starten. Er was overleg met de werfleider en alle dringende werken werden besproken, gaande van het schilderen van de twee klaslokalen die nu in gebruik zouden worden genomen, het herstellen van de afsluiting die eerder door dievenbendes was weggehaald, het assembleren van de dakgoten en het afwerken van het sanitair blok in de achtertuin van de school. Maar er was nog precies één week te gaan en we zien in onze leefwereld ook wel eens dat tijdsdruk de zaken wat kan versnellen
Diezelfde dag hebben Kris en ik ook hard gewerkt aan het sorteren van de goedgevulde bananendozen die eerder met de twee containers vanuit België hierheen waren gekomen. AoH Belgium stuurde trouwens al zes containers met hulpmateriaal naar Liberia en één van deze dagen zouden eindelijk al de bankjes en de schoolborden hun definitieve bestemming bereiken!

De boog kan niet altijd gespannen staan dus besloten we een dagje mee te draaien met Debbie van Orphan Relief and Rescue. Na een gezellige babbel reden we richting Firestone waar we een eerste weeshuis bezochten dat door ORR ondersteund wordt. Deze week hadden de kinderen vrijaf van school omdat het eerste semester afgelopen was en het tweede net zou beginnen. De kinderen waren fier ons hun klaslokalen en slaapplaatsen te kunnen tonen en wij genoten van dit enthousiasme! Kris deelde nog ballonnen en handpopjes uit die ze meebracht van België en de kinderen zongen wat liedjes voor ons. Na de lunch bezochten we een tweede weeshuis tegenover SKD, het grote sportcomplex en ook daar werden we met open armen ontvangen!

Er volgden enkele heel drukke dagen voor Kris met o.a. de intake van de leerlingen voor de nieuwe school maar op dinsdag had ze haar agenda vrijgehouden want Br. Emmanuel Mars , de directeur van Living Faith Welfare Foundation (het schooltje waar ik wekelijks les geef) had haar uitgenodigd voor een speciaal programma ter ere van haar en Acres of Hope. In één van mijn vorige stukjes blog vermeldde ik al dat AoH 40 armstoeltjes voor leerlingen had gedoneerd en nu wilden ze hun dankbaarheid daarvoor ook tonen! Het werd een anderhalfuur durend spectakel met heel veel zang en natuurlijk optredens van hun eigen groep culturele dansers! Nu ze een personal coach hebben, worden ze steeds beter!
Na de middag gingen we met zn allen nog naar de school van AoH waar 80 kinderen met hun ouders vol spanning zaten te wachten of ze al dan niet zouden geselecteerd zijn want de dag erop zou de school opstarten met twee klasjes van telkens 25 kinderen. Het werd een heel lange en zware dag voor Kris!
En dan was het eindelijk zover! Drie leerkrachten en één verpleegster stonden op donderdagmorgen paraat om de 50 kinderen een leuke eerste schooldag te bezorgen! Prachtig uitgedost in hun uniformpje (momenteel een t-shirt met het logo van AoH) zaten de kleuters voor het schoolgebouw te wachten tot ze dan eindelijk de eerste keer op de (Belgische) schoolbankjes konden zitten! Grote knuffelberen keken hen toe vanuit de hoogte want iedereen had er alles aan gedaan om het lokaal op te fleuren!
Dit is dus het begin van een nieuwe episode
gefeliciteerd Kris en de groep van AoH, het is jullie gelukt!

Als dank voor dit alles was er gisteren een heel speciale namiddag met de mensen van de community en genodigden van ministeries en ngos en natuurlijk met Kris als eregast! Er werd gezongen en gedanst en uiteraard volgden ook heel wat speeches. Voor Kris was het heel aandoenlijk maar ze heeft haar doel bereikt. De school van AoH is opgestart en de mensen van Rock Hill kunnen hun kinderen eindelijk van degelijk onderwijs laten genieten!
|