kanaries Belgische bultjes
het wel en wee van mijn bultjes
Inhoud blog
  • TEN HUIZE VAN……WERNER VAN DESSEL
  • POSTUURKANARIES WASSEN
  • DE VOEDING VAN ONZE KANARIES.
  • TEN HUIZE VAN DIRK PELGRIMS
  • De achilleshiel van de bloedluis.
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • site WOUT VAN GILS alles over de kanarie
  • vogel links
  • Link beginpagina
  • blog van Marc De Rechter
  • brabantse speciaalclub kleur postuur kanarie
  • FIORINO
  • Belgische bulten groep Oost Vlaanderen
  • Borders
  • 02-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NOG EVEN GEDULD

    NOG EVEN GEDULD

    De kweek is nog slechts een herinnering, voor sommige een goede en voor anderen een minder goede. Het is weer augustus en hoogzomer de hogere temperaturen helpen onze gevederde vrienden om goed door de ruitijd te komen. Ook de ongewenste kleine beestjes(rode mijt) maakt dankbaar gebruik van vocht en warmte om bij menig liefhebber een uitbraak te forceren, her en der steken ze de kop op. De muggen zijn ook van de partij en als verspreider van het gevreesde vogelpokken virus vervullen ze hun taak, op plaatsen waar er een uitbraak is gaan ze voor verspreiding zorgen in heel de buurt. De meeste liefhebbers namen hun voorzorgen om besmetting te voorkomen door de vogels in te enten tegen deze ziekte.

      De jonge bultjes zijn al door de eerste zift gepasseerd en ongeveer de helft bleek er door te vallen. Met de andere helft kunnen we nu verder werken, ze zitten nu per drie in een kweekbak met een TT-kooi er voor, hier kunnen ze nu verder ruien. Door de dagelijkse verzorging kunnen ze wennen aan de korte nabijheid van mensen. De staart en vleugel pennen zijn nagezien en de afgebroken of slechte pennen zijn verwijderd.

    Het is nu zes weken voor de start van het TT-seizoen, op 15 september gaan we van start op de 1dag show te Namen en dan volgen ze elkaar snel op. Namen was vorig jaar men beste 1dag show met een derde best in show was dit men beste resultaat dat ik behaalde. In het Waalse landgedeelte draagt men de Belgische bult hoog in het vaandel wat zich vertaald in een goede reeksindeling. Te Oost-Vlaanderen op de 1dag show was de concurrentie voor men bultjes niet te onderschatten, al de latere medaille winnaars op het wereldkampioenschap met Belgische bult waren van de partij. De mooiste 1dag show vorig jaar was zonder meer Antwerpen de grootst en meest gewaardeerde onder de 1dags shows in België, weliswaar vooral naar de Engelse rassen georiënteerd en met een minder goede  reeksindeling voor de Belgische bult spijtig. Onder de meerdaagse shows was de Gouden ring show te Roeselare de grootste en mooiste show van het land hij kon de concurrentie aan met de grote buitenlandse shows. Te Zandhoven was er de vernieuwde Diamond  Bird show in een prachtige nieuwe zaal met 3800 vogels op weg naar een plaats bij de grootste van het land.

    VOORLOPIGE KALENDER VAN TT WAAR IK GA DEELNEMEN

    15/9 NAMEN 1DAG – 22/9 WEST-VLAANDEREN 1DAG – 29/9 OOST- VLAANDEREN 1DAG – 6/10 ANTWERPEN en/of HAKENDOVER en/of BEERZEL – 13/10 DIAMOND BIRD en DE HEIKNEUTER PIJPELHEIDE – 18-20/10 BPC LIMBURG en/of HOUWAARTSE UIL – 28/10 BPC OOST- VLAANDEREN en/of BEGIJNENDIJK – 3/11 BPC NAMEN + BULTEN SHOW – 10/11 BPC LUIK – 17/11 PROVINCIAAL  HULSHOUT – 24-25/ 11 AMPV  NEDERLAND - 28-2/ 11 GOUDE RING ROESELARE en SPECIAAL SHOW VOOR BELGISCHE BULT TE STEKENE

    Hierna nog het Belgisch kampioenschap AOB dat nu een week later in het jaar plaats vindt. En dan is er nog het wereld kampioenschap te Hasselt waar ik hoop aan deel te nemen. Alles zal afhangen van hoe goed de bultjes zijn in wat vooraf gaat. Als ik hier deelneem moet dit zijn in de overtuiging dat ik een kans maak. De Olympische gedachte dat meedoen belangrijker is dan winnen is voor losers, als ik enkel met deze gedachte moet deelnemen kan ik beter gaan als bezoeker en de vogels bewonderen van de echte kampioenen.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (7 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    02-08-2012, 22:29 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    22-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE VISSERS

    HOOG DAG VOOR VISSEN EN VOGELEN LIEFHEBBERS

    Op 21 juli is het niet alleen nationale feestdag maar traditioneel ook hoog dag voor de leden en vrienden van De Heikneuter Pijpelheide.  Op deze dag gaan ze de strijd aan om uit te maken wie zich voor een jaar lang de beste visser mag noemen van de vogelbond. Het strijdtoneel bevindt zich rond de visvijver van visclub Zoet en Zout, het duel word uitgevochten tussen 14u en 19u, met een uur rust tussenin om de dorstige te laven en terug op krachten te komen.

    De uittredende kampioen van editie 2011 was Willy Winkelmans maar gezien zijn weerbarstige form welke hij de laatste weken liet zien waren er kapers op de kust om de titel over te nemen.




    foto boven: willy in volle actie om zijn titel  proberen te verlengen, maar spijtig genoeg was het zijn dag niet, een gevolg van de stres en druk wie zal het zeggen. Om te beginnen belande zijn visstok nog voor de wedstrijd bezig was al in de vijver en moest men het bootje te water laten om hem te recupereren. En of dat nog niet genoeg was brak zijn stok wat later doormidden tengevolge van een zware karper welke hij aan de haak sloeg. Hij moest zoveel haken vervangen dat hij snel door zijn voorraad zat en moest lenen bij zijn buur om verder te kunnen.

    Dirk Pelgrims had zijn voorzorgen genomen af en toe een goede stand-in, kan niet slecht zijn dacht hij.

    De echtgenote van Dirk ons Marleentje zorgde voor de vrouwelijke inbreng en had de nodige toeschouwers

    Eddy Goyvaerts zorgde voor de vrolijke noot in het gezelschap, met zoals altijd een glimlach om de mond.

    Andre Geraerts gedreven in al wat hij doet een winnaar pur sang, ik vang ze met men ogen toe als het moet sprak hij, en hij voegde de daad bij het woord

    Jos van Woensel zorgde voor het strafste verhaal, ge moet het maar doen zeg ik.

    Wat ruist er door het struikgewas, het is de Maurice verdorie, den Torfs zat op de meest idyllische  plaats aan de put maar de vis beet er niet zoals het moest. Dat men een bootje te water liet om Willy zijn vis stok uit het water te halen was de Maurice volledig ontgaan, maar hij was er vast van overtuigd dat als er een zeemeermin was te voorschuin gekomen hij deze zeker niet zou gemist hebben.

    foto onder: Frans van Dessel is wel familie van de winnaars maar het kon niet baten.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    22-07-2012, 13:17 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE VISSERS VAN DE HEIKNEUTER PIJPELHEIDE

    DE WINNAARS EN DE STRAFSTE VAN ALLEMAAL

    De titel  "beste visser" van vogelbond De Heikneuter dit jaar is een gedeelde eerste plaats van vader en zoon, Louis Van Dessel en zijn zoon Danny zorgde voor deze stunt. En ei zo na was het ganse podium ingenomen door de familie van Dessel, maar de jongste zoon Dirk moest zijn stek voor een half uur verlaten om moeder Manda  te gaan ophalen, en zo belande hij op plaats vier.

    En dan het strafste verhaal van de dag, het  komt van cowboy John Wayne, hij schoot vijf snoodaards dood met drie kogels en uiteindelijk lagen er maar twee neer?? . Of met andere woorden Jos Van Woensel kreeg drie beten op de ganse dag en hij ving vijf vissen,  zette ze in zijn net, en bij het wegen zaten er maar twee in?? Dat kan ook alleen de Jos maar tegen komen, niet proberen achter na te doen om ongevallen te vermijden.




    VADER VAN DESSEL VOLLEDIG  ' GECONCENTREERD ZOALS ALLEEN  EEN WINNAAR  DAT KAN 

    DE GEBROEDERS VAN DESSEL MET DIRK OP DE VOORGROND EN DANNY ER ACHTER
    foto onder:
    The One & Only  John Wayne   (alias JOS VAN WOENSEL)
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    22-07-2012, 12:38 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    19-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZOMERTIJD,,???

    SNOEPJES UIT DE NATUUR VOOR DE VOGELS

    Nu de zomer naar zijn hoogtepunt gaat staat de natuur vol met snoepgoed voor onze vogels, sommige van deze planten kan men langs velden, graslanden of sloten vinden. Andere planten kan men zelf aanplanten en nog anderen worden door de boeren op hun velden aangeplant.

    In mijn eigen tuin staan twee planten waar de bultjes  verzot op zijn, de eerste plant is de zonnebloem. Van deze zonnebloemen kan ik nu de eerste bloemen gaan oogsten, de vele zonnepitten welke hier in zitten worden er vakkundig uitgepeuterd door de bultjes. Met dit peuterwerk kunnen ze zich uren zoet houden. Het gaat wel gepaard met veel verbale dreigementen en spierballen gerol om uit te maken wie nu juist de zaadjes er mag uitpeuteren. Elke dag krijgen ze nu een bloem in hun vluchtje om op te peuzelen, in de verse zaden zit nog geen olie dus kan dit geen kwaad voor de vogels.

    De tweede plant welke ik zaaide in de tuin was Teunisbloem meer bepaald de grote teunisbloem. Deze plant is beter bekend bij de liefhebbers van inlandse vogels, maar ook kanaries vinden dit een lekkernij. Als men de plant voor de eerste keer aanbiedt gaan kanaries wel wat moeite hebben met het zaad uit de behuizing te halen. Voor sijs en distelvink met hun lange spitse bek is deze techniek als het ware aangeboren, maar een kanarie moet wel wat meer moeite doen om aan deze lekkernij te komen. Maar de snuggerste vogels uit de groep zullen al snel een eigen techniek ontwikkelen om met hun dikkere bek ook aan dit zaad te komen.

    Ook de cichorei wortel waar men witloof van oogst en welke men kan vinden op het veld in de winter van de landbouwers. Na het machinaal oogsten blijven er altijd wel een paar wortels achter, als men deze plant zullen ze na de winter opgroeien en zaadknoppen vormen. Deze zaadknoppen worden zeer gelust door de bultjes.

    Nog iets om naar uit te zien is de voedermais welke in grote getalen op de velden is aangeplant door de boeren  als wintervoer voor hun koeien. Door de koude en natte zomer welke we doormaken is de mais nog niet van kolven voorzien, hij is wat verlaat in zijn groei. Eens de kolven zijn voorzien van maiskorrels en zolang deze nog zacht zijn is dit een echt snoepje voor de vogels. Voor men aan het plukken slaat wel eerst de vraag stellen aan de boer of het mag. Men moet deze kolven wel pluk vers aanbieden.

     

     








    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    19-07-2012, 20:35 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    09-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KING ???

    GEEN SANT IN EIGEN LAND

    Bij de vele kontakten met collega vogelliefhebbers en de gesprekken die hier uit voort vloeien kan men altijd wel wat opsteken. Soms leert men hoe het niet moet en soms hoe het beter kan. Men moet natuurlijk niet gaan dansen van het ene been op het andere, of het nu zo doen en een maand later weer helemaal anders. Zowel de vogels als de liefhebber vragen om standvastigheid naar dagindeling en naar vertrouwde zaken in de verzorging. Neem nu het eivoer er zijn een heleboel bekende merken op de markt en wat de ene liefhebber top vind word dan weer door de andere afgebrand tot in de grond. Om nog maar te zwijgen over het bijmengen van allerhande spullen om het nog te verbeteren? Als ik zo eens rond hoor stel ik vast hoe dom ik wel moet zijn, sommige liefhebbers zijn echte professors aangaande eivoer maken. Naar hun mening kennen die mensen die de samenstelling bepalen bij merk A of B er helemaal niets van, ondanks hun gedane studies in de voedingsleer.

    Als het op bijmengen van allerhande zaken in het eivoer aankomt ben ik zeker! dat ik de juiste producten  bijmeng en met mij zijn er nog veel liefhebbers overtuigd van deze stelling(grapje natuurlijk). Om dan nog maar te zwijgen over de liefhebbers die helemaal zelfstandig een eivoer gaan samenstellen en met meer dan 10 of 15 potjes en poedertjes te werk gaan.

     Laat mengen nu juist mijn specialiteit geweest zijn(neen ik ben niet Octaaf de bollen uit Samson & Gert) maar ik mengde wel men hele actieve loopbaan bij de firma Levis allerlei zaken om bepaalde kleurtjes of verven te verkrijgen. Na in men beginjaren de productie te hebben doorlopen en de laatste jaren als laborant gewerkt te hebben weet ik hier wel wat van. Ik weet bv. hoe moeilijk het is om een bepaalde norm te bekomen als men niet over de juiste formule beschikt. Neem maar eens de proef op de som, neem een doos met waterverfkleurtjes van de kinderen of kleinkinderen en begin te mengen. Voor men aan het mengen slaat kiest men een kleur uit zijn omgeving en men gaat die nu namaken met het mengen van kleurtjes uit de waterverf doos. Veel succes maar het zal niet lukken voorspel ik.
     
    Wel een eivoer volledig zelfstandig mengen is net hetzelfde, het is niet moeilijk nee het is gemakkelijk men neme een hardgekookt ei plet dit en mengt er wat beschuit onder zo simpel is dat. Probeer het maar eens, sommige zullen hun jongen wel groot brengen met dit eenvoudig eivoer. Maar eens men met eiwitten begint te spelen is het wat anders natuurlijk hoeveel is genoeg en hoeveel is te veel? En in wat zitten die eiwitten allemaal? Men koopt een bepaald merk van eiwitten en kijkt op de doos voor de juiste hoeveelheid die men moet toevoegen dus alles ok denk ik. Niets is minder waar natuurlijk er staat bv. drie schepjes per kg eivoer maar hoeveel eiwitten zitten er al in dat eivoer? Als het  eivoer van een bepaald merk is kan ik dit op de doos aflezen, maar als ik dit zelf maak waar kan ik dit dan aflezen? Doe ik er twee eieren in of drie en hoeveel eiwitten zitten er dan al in, ik voeg ook nog wat gemalen pellet korrels toe en nog wat hand opfok ook nog wat breedmax en dan nog wat eiwit 90 of 91 en klaar is kees. Na het maken van dit wonderbaarlijk eivoer volgens mij het beste wat er al gemaakt is op deze wereld zat ik wel met één grote vraag? Als zelfmenger kon ik met de beste wil van de wereld niet schatten hoeveel er van alles in zat, hoeveel vitaminen, mineralen of eiwitten in dit eivoer aanwezig waren wist ik niet. Ik troostte mij met de gedachte dat elke zelfmenger dit in de verste verte niet weet. Als er wel  iemand dit zou weten moet men voor deze mens direct een standbeeld oprichten daar het om een groot genie gaat.

    Bij het lezen van een artikel in het maandblad De Witte Spreeuwen van deze maand gaande over vitamines, mineralen en sporenelementen moest ik denken aan de klachten welke ik als eens hoorde tijdens de kweek. De schrijver vertelt hier over wat hij proefondervindelijk vaststelde bij een overdosering van sommige stoffen, echt het lezen waard. Naar aanleiding van dit artikel heb ik besloten om het geweer tegen volgende kweek van schouder te veranderen. Ik ga het zelf bij mengen van allerlei zaken achterwegen laten, een goed basis eivoer met aanvulling van kiem zaad  een  darmconditioner wat broccoli en enkele pinkies  niets meer en niets minder.

    Als basis eivoer ga ik kiezen voor het merk KING een in België minder gekend eivoer maar in Engeland een hoogvlieger. Ik kreeg deze tip van een liefhebber die alles al had geprobeerd en uiteindelijk bij dit merk terecht kwam. Bij navraag in  vogelhandel Van Tendeloo te Nijlen  kreeg ik te horen dat zij zelf geen ander eivoer meer geven aan hun vogels en dat het van uitstekende kwaliteit is voor een zeer gunstige prijs(20euro voor 10kg). Maar weinige liefhebbers blijken dit merk van eivoer te kennen, ondanks dat het een Belgische fabrikant is die het op de markt brengt, vandaar geen sant in eigen land.






    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (21 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    09-07-2012, 00:00 geschreven door avdeynde  
    Reacties (2)
    08-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OVER HET WATER
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Hier een link naar een van de website aangaande postuur kanaries in Engeland het gaat hier wel over Borders maar er zijn ook veel tips op te vinden voor alle kanariekwekeres.  
    www.bordercanaries.co.uk/In cache 


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    08-07-2012, 22:23 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    07-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EEN LEKKERNIJ VOOR DE VOGELS

    KONIGING DER WEIDEN

    Wie deze plant niet kent doet zijn kanaries of vogels in het algemeen te kort. De officiële naam van deze plant is MOERASSPIREA (Filipendula ulmaria) deze plant behoord tot de rozenfamilie en heeft evenveel volksnamen als er dialecten zijn enkele vb. Bloeiende olm, Geitenbaard, Koningin der weiden, Meershout, Riëtte, Robbroodskruid, enz. Voor ons kanarie liefhebbers komt zowel de bloeiende, als de zaaddragende plant van pas ze worden beiden zeer gelust door onze gevleugelde vrienden. De naar amandel ruikende crème kleurige pluim welke de bloemwijze vormt, is maar al te best bekend bij de duivenmelkers. De zuiverende werking op nieren en lever zijn gekend, ook de werking tegen maagaandoeningen en de gunstige invloed als ontstekingsremmend en bacteriedodend middel zijn waargenomen. Dit alles is toe te schrijven aan het salicylzuur dat voorkomt in de bloem en de wortel en een werking heeft als natuurlijke aspirine.

    De zaden welke overvloedig aanwezig zijn worden als een lekkernij gezien door onze vogels, men kan ze oogsten van begin juli tot einde oktober. Men vindt deze plant op de wat lager gelegen gronden en voornamelijk langs (ook droge) sloten of riviertjes en dus is het makkelijk om grote hoeveelheden moerasspirea te vinden waar je bij kunt. Eens men de plant kent zal ze zeker opvallen, de ongeveer  1 à 2 meter grote plant met zijn wiegende pluimen ziet men reeds van ver staan.   Waarom deze plant een aanrader is voor onze kanaries? Wel straks is het weer TT- seizoen en dan verwachten we dat onze vogels een goede bevedering bezitten en gaan we weer te werk met allerhande middeltjes om bij het wassen zowel een goed sluitende als een glanzende bevedering te verkrijgen. Men vergeet soms wel  eens dat de kwaliteit van de bevedering  bepaald wordt tijdens het groeiproces van deze bevedering in de rui en niet door het een of ander middeltje bij het wassen. Een bevedering van slechte kwaliteit mag men wassen met wat men wil het blijft een slechte bevedering. De zaden en bloemen pluim van de moerasspirea gaan er toe bijdragen dat onze vogels de kans krijgen om een goede bevedering aan te maken tijdens de rui. Dit kan er voor zorgen  dat we op de TT dat één puntje meer krijgen voor bevedering wat we nu juist nodig hadden om uitgeroepen te worden tot kampioen of best in show.




    foto boven: best geen kruiden of groen plukken voor onze vogels langs een drukke weg maar langs een veldweg als hier kan dit geen kwaad 

    foto boven: OOK ALS MEN LANGS EEN WATERLOOP PLUKT OPLETTEN DAT DEZE NIET IS VERVUILD

    foto boven: ZOWEL DE BLOEMEN PLUIM ALS DE ZADEN ZIJN GOED VOOR ONZE VOGELS
    foto onder : EN DAT ZE ER PAP VAN LUSTEN ZIET U HIER

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (9 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    07-07-2012, 21:16 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    05-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MEGABACTERIE EEN NIET TE ONDERSCHATTEN BEESTJE

    MEGABACTERIE

    Na een goede kweek komen nu de eerste negatieve gevolgen hiervan aan de oppervlakte. Elk voordeel heb zen nadeel sprak Johan Cruijff  ooit.  Het voordeel van veel jonge vogels is dat er een grote keuze is bij het selecteren van TT of  kweek waardige exemplaren. Het nadeel is dat er veel vogels zitten in een te kleine ruimte en dit is om problemen vragen natuurlijk. Dit probleem draagt de naam megabacterie voor mij.

     Na het samen plaatsen van de jongen van eerste en tweede ronde staken de eerste symptomen de kop op. Een tweetal vogels ging na een paar dagen dik zitten, ik verwijderde ze uit de vlucht en plaatste ze apart in een kooi. Bij het in de hand nemen viel het me op dat ze zeer mager aanvoelden, bij het observeren in hun kooi zag ik ze gans de dag zaden eten. Bij het voederen stelde ik vast dat hun eetbakje vol met meel lag van de gepelde zaden, ze pelden deze wel maar slikten ze niet door.

     Ook vorig jaar stelde ik dit gedrag vast bij enkele jonge vogels, en na een paar bezoeken aan verschillende dierenartsen en ettelijke euro’s verder was het probleem nog niet van de baan en ruimde ik deze vogels op. Aangezien het toen maar over enkele vogels ging dacht ik, als het dit jaar  bij deze twee blijft doe ik net als vorig jaar en klaar is kees. Dit was natuurlijk zonder de waart gerekend, na het opruimen van de eerste twee volgden er meer en meer.

     Met men bezoek aan de dierenarts vorig jaar in gedachte en de slechte resultaten van de behandeling toen stemde een bezoek dit jaar me niet echt hoopvol. Onder druk van ik moet hier iets aandoen maakte ik een afspraak bij Trigenio in Nijlen  ik vroeg naar  Dr. Peter Coutteel  persoonlijk, maar deze bleek ten gevolge van een operatie niet beschikbaar tot september. Dan maar naar zijn collega Dr. Tom Verbeek op consultatie er zat niets anders op. Wetende dat Peter Coutteel  een zeer ervaren vogel onderzoeker is moet zijn collega minder onderlegd zijn dacht ik, maar niets bleek minder waar. Vakkundig en met de nodige uitleg onderzocht Tom Verbeek mijn vogels en kwam tot de vaststelling dat het om Megabacterie ging, de nodige medicijnen(Megabac- New  en  Tylan plus) werden verstrekt om de vogels te behandelen.

    Na de vaststelling door de dieren arts van megabacterie wilde ik hier wel wat meer over weten en zocht ik op het internet naar informatie. Blijkbaar is megabacterie geen bacterie maar een schimmel die in de  klier- en spiermaag gaat zitten, hij veroorzaakt hier een ontsteking  waardoor er minder verteringszuren worden afgescheiden door de spiermaag  en  deze zijn maalfunktie  niet meer naar behoren kan uitvoeren dit zorgt er voor dat onvoldoende verteerd voedsel terecht komt in de kliermaag en zo de ganse vertering in de war brengt.

    Enkele symptomen welke ik zelf kon vaststellen bij vogels met megabacterie. Het eerste wat me opviel was dat ze gaan dik zitten dit ziet men bijna bij alle zieke vogels het geeft aan dat er iets aan de hand is. Bij het in de hand nemen voelt men het borstbeen als ware het een mes in uw hand snijden ondanks dat ze de ganse dag eten. De zaden  worden wel gepeld maar ze slikken ze niet door,  ook de pellets worden fijn gemalen maar niet opgenomen. Ze zitten ook op de bodem van het hok en pikken zand om hun honger te stillen. Het aangeboden zacht voer  nemen ze nog enigszins op en drinken doen ze ook normaal. Bij het spoelen van de krop en spiermaag met aangezuurd water komen er veel slijmen mee naar buiten. Dit spoelen kan men gemakkelijk zelf doen met een kropnaald het zorgt er voor dat er plaats is om het voer op te nemen. Na enige tijd van ziek zijn gaan de vogels witte poten vertonen. Na het toedienen van de medicijnen was er een snelle verbetering bij de vogels welke licht waren aangetast door deze schimmel, bij de zwaarder aangetaste vogels ging de genezing met Ups & Downs en duurde enkele dagen, de echt heel zwaar aangetaste vogels zijn opgeruimd de hokken zijn uitgewassen en ontsmet om hervallen te voorkomen. Nu na tien dagen behandelen is het ergste leed geleden, alles is terug gezond.

    Handelde ik hier nu goed of niet kan men zich afvragen? De tegenstanders van medische begeleiding  bij vogels zullen stellen dat ik enkel maar de vogels heb verzwakt, en de zwakkeren hielp overleven. Zij zijn van menig dat het een Survival of the fittest moet zijn (overleven van de best aan de omgeving aangepaste vogels), en dat de vogels hier dan sterker zullen uitkomen, deze welke overleven toch. Ieder zijn mening natuurlijk maar ik raad iedereen aan om het boek te lezen van Lance Armstrong over zijn strijd tegen kanker en zijn revalidatie erna, en toch won hij nog 7 maal de Tour de France. Dus dat men van ziek zijn en de behandelingen zwakker blijft eens men genezen is moet wel met een korrel zout genomen worden denk ik.

    Om af te ronden nog de moraal van het verhaal, en deze is dat ik een fout maakte door te veel vogels te kweken voor een te kleine ruimte. Ik kan nu twee keuzes maken en deze zijn ofwel uitbreiden van men kweekkamer, of met minder koppels kweken. Men besluit staat al vast het eerste wat ik ga doen is een zeer strenge selectie maken bij men kweekvogels en dit gaat automatisch resulteren in minder kweekkoppels. Op termijn moet deze maatregel minder jonge vogels met een betere kwaliteit geven, laat nu dit juist het doel zijn wat ik nastreef.

     






    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    05-07-2012, 22:38 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    30-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLACK SPOT
     

    Meer uitleg over zwarte stip en hoe het te voorkomen is op deze Engelse website. www.finchniche.com/features_blackspot.phpIn cache

     
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    30-06-2012, 18:59 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    14-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Bulten Show op 1 December!!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen klik op foto om te vergroten
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    14-06-2012, 21:03 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    13-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE CINNAMON

     

    DE CINNAMON EEN BUITENBEENTJE ONDER DE POSTUURVOGELS

    Iedereen kent wel de cinnamon postuurkanarie, hij komt bijna voor bij elk soort van postuurkanaries. Als kleur op zich een zeer mooie verschijning, al verschillen smaken natuurlijk. Het warme bruin doet ons denken of associëren we met chocolade, chocolade melk of met de bruine knuffelbeer die we als kind koesterden. De naam cinnamon of in het Nederlands kaneel  doet ons  denken aan heel wat lekkers, denk maar aan speculaas of gebakken appeltjes met kaneel, alles wat zoet moet zijn smaakt  beter als men de suiker mengt met kaneel.

    En toch heeft de cinnamon kanarie bij liefhebbers soms een slechte naam, er worden hem allerlei slechte invloeden verweten. Wat de kleurslag wel als voordeel heeft is de invloed op de zachtheid van de pluim maar is dit altijd wel een voordeel?

    Als ik het verslag lees op de site(alssemaglosters.nl/) van de heer René Alssema  een gekende gloster kweker uit Nederland, zijn de vooroordelen misschien niet terecht. In dit verslag  verteld hij  over zijn 40 jarige ervaring met de kweek van de  cinnamon  glosters, hij heeft alle vooroordelen proefondervindelijk uitgeprobeerd maar heeft ze allen naar de vuilbak verwezen. Hij stelde enkel maar vast dat de kleur cinnamon een goede kuif, glans en veer geeft en dat procentueel er meer goede glosters komen uit de kleur bruin dan uit groen

    Wat is nu juist die kleur cinnamon of kaneel, de kleur van deze specerij verklaart waarom men deze vogel zo ging noemen. En  ook al willen sommige Engelse kwekers ons laten geloven dat het iets  anders is dan het bruin bij de kleurkanaries moet men vaststellen dat er in de vererving  geen verschil zit, dus lijkt het mij wat ver gezocht. Zoals met het Bordergeel waar ze ook beweren dat dit anders is dan bij de kleurkanaries, dit lijkt me meer op het warm water nog eens te willen uitvinden. We kunnen dus best over een bruine kanarie spreken niets meer of minder.

     Anders dan de vetstof kleuren welke  cultuur mutaties zijn en hun ontstaan danken aan een geel pluimpje te veel bij een groene kanarie, waarna de snuggere kwekers dit cultiveerden  tot de eerst bonte kanaries, en later tot de volledige gele kanaries. Is de bruine kleur het gevolg van een sprong mutatie, een plotse kleurverandering in het nageslacht bij de kweek van groene kanaries. En zoals gewoonlijk bij mutaties is deze kleurverandering het gevolg van iets wat ontbreekt, zo ontbreekt bij de bruine kanarie het gen dat er voor zorgt dat het Eu melanine oxideert tot zwart. Wat is nu het gevolg van deze mutatie kleur? Om dit beter te verklaren eerst een woordje uitleg over de pigmentatie bij kanaries. Bij de klassiek gepigmenteerde kanaries doen de verschillen van kleur zich voor door het meer of minder bezitten, of het anders liggen van twee pigmentvormen in de bevedering.

     De eerste pigmentvorm is Eu melanine de kleur hiervan kan gaan van heel donker bruin tot zwart en komt vooral voor in de dekveren. Een tweede pigmentvorm is het phaeomelanine dit is bruin en bevind zich in bijna alle veren. Bij de mutatie kleur bruin belet er een factor dat het Eu melanine oxideert tot zwart, hiermee word het zwart omgezet naar bruin. Dit alles maakt dat er een warme kleur bruin ontstaat.

    De vererving van de kleur bruin gebeurt geslachtsgebonden dit wil zeggen dat de kleur vastzit aan het X-chromosoom waarvan de man er twee bezit en de pop een. Daar de pop maar één X-chromosoom bezit  kan ze niet split zijn voor geslachtsgebonden factoren, ofwel bezit ze de factor bruin, en dan is ze bruin, ofwel bezit  ze hem niet en is ze groen of blauw en kan ze ook geen bruin doorgeven. De man bezit twee X-chromosomen dit wil zeggen dat hij split kan zijn voor verschillende geslachtsgebonden factoren. Voor dat hij de factor bruin kan laten zien moet hij deze dubbel meekrijgen van uit het ouderkoppel, zowel van de pop als van de man. Dit verklaart ook waarom men uit een bruine man x blauwe of groene pop wel bruine popjes kan kweken maar geen mannetjes, bij de bevruchting geeft de man 50% erfelijk materiaal door en de pop ook 50%. In het deel van de man komt dan één X-chromosoom met een factor voor bruin mee, en aangezien popjes maar een X-chromosoom bezitten en de factor bruin hier aan vast zit zijn ze bruin. De mannetjes krijgen ook één X-chromosoom met een factor voor bruin  mee maar moeten er twee bezitten voor ze bruin kunnen laten zien dus zijn ze blauw of groen, maar bezitten één X-chromosoom met de factor voor bruin dus zijn ze split voor bruin.

    Enkele voorbeelden van koppelingen met bruin en hun uitkomsten:

    MAN= BRUIN   X   POP=BRUIN

    ZONEN EN DOCHTERS ZIJN BRUIN

     

    MAN = BRUIN  X   POP= GROEN OF BLAUW

    ZONEN ZIJN GROEN / BLAUW EN SPLIT VOOR BRUIN   DOCHTERS ZIJN ZILVER OF GOUDBRUIN

     

    MAN= GROEN / BLAUW SPLIT BRUIN   X   POP = BRUIN

    ZONEN ZIJN BRUIN OF GROEN / BLAUW SPLIT VOOR  BRUIN    DOCHTERS ZIJN BRUIN, GROEN OF BLAUW

     

    MAN= GROEN / BLAUW SPLIT VOOR BRUIN   X   POP = BLAUW OF GROEN

    ZONEN ZIJN GROEN OF BLAUW  OF GROEN / BLAUW SPLIT VOOR BRUIN   DOCHTERS ZIJN BRUIN, GROEN OF BLAUW    (er nog bij vermelden dat uit deze laatste koppeling niet alle mans split zijn voor bruin, voor de andere koppelingen zijn wel alle mans split voor bruin)

     

    Enkele weetjes over bruin

    Bij het kweken van vetstof kleurkanaries is een bont vlekje nooit ver weg,  gewoonlijk is dit zwart van kleur maar als er zich ooit een bruin vlekje voordoet, of men ziet in het nest  een jong met lichtere ogen in zijn eerste levensdagen welke later weer verdwijnen, moet men deze vogeltjes koesteren als een diamant? Waarom denkt u!! wel om de eenvoudige reden dat deze vogel een zachte pluim heeft, eigen aan de bruine kleur. Vooral de slimme kwekers van recessief wit weten deze eigenschap te waarderen, het geeft hun vogels die zijden pluim zoals bij de goudvink.

    Als men plots de kleur cinnamon ziet opduiken in zijn bestand van postuurkanaries en men bezit geen vogels met deze kleur, dan kan men er zeker van zijn dat er zich mans onder bevinden die split zijn voor cinnamon . Men kan er ook zeker van zijn dat deze vogel met de kleur cinnamon een popje zal zijn, dit kan ook niet anders omdat de splitvogel maar één X-chromosoom heeft waar de factor bruin aan vastzit en een popje er maar een nodig heeft om cinnamon te zijn.

    Kan men dit nu uiterlijk zien  aan een  vogel of hij split is voor cinnamon? Ik hoorde al meermaals dat een split vogel in zijn eerste levensdagen rode ogen heeft, en dat op latere leeftijd men dit nog kan zien als men hem in de zon plaatst? Niets is minder waar, als er jongen in het nest liggen met rode ogen van koppels die cinnemon  verervend zijn, en men stelt later vast dat het gewoon gele of witte vogels zijn en er van cinnamons geen spraak is wat dan? Dan zijn dit split vogels voor cinnamon denkt men al te vaak. Neen, het zijn geen split vogels maar wel volwaardige cinnamons, enkel kunnen ze dit niet laten zien omdat ze zuiver vetstof zijn. De factor voor bruin kan zich enkel maar laten gelden daar waar pigment aanwezig is in de bevedering of in de ogen. Ook in de ogen gaat de mutatie voor bruin de oxidatie naar zwart beletten  vandaar de lichtere ogen, alle cinnamons bezitten lichtere ogen, en alle splitvogels voor cinnamon bezitten donkere ogen.       

     

     

    WAAROM

    Na deze hele boterham over de cinnamon kleur bij de  postuurvogels  kan men wel raden waarom ik mij in deze materie ben gaan verdiepen en welke ik de mooiste kleur vind bij de Belgische bult. Ik weet wel dat de kleur van ondergeschikt belang is voor de bult en dat ik mij niet mag laten leiden of misleiden door deze voorkeur bij de selectie van men kweekkoppels. Bij de opstart van deze kleurslag kan ik wat toleranter zijn bij men keuze, maar uiteindelijk moeten ze van even goede kwaliteit zijn als alle andere kleurslagen. Dat dit een hele opgave is weet ik, temeer daar er bijna geen bultjes voorhanden zijn in deze kleur maar ja uitdagingen maken het leven boeiend nietwaar.

     


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (9 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    13-06-2012, 22:56 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    21-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE KWEEK VAN HET JAAR 2012

    GOEDE KWEEK OF SLECHTE KWEEK HOE KOMT DAT ?????

    Nu de kweek bij de meeste liefhebbers al een stuk is gevorderd kunnen we bijna de balans op maken over hoe de resultaten zijn voor het kweekjaar 2012. Het is geweten dat wanneer de eerste ronde voorspoedig verloopt en veel jongen oplevert de kweek over het algemeen goed is. De jongen van de tweede ronde zijn dan een surplus, en een derde ronde is  meestal niet meer nodig. Juist andersom kan ook, als de eerste ronde wat minder is kan een goede tweede ronde nog veel rechtzetten. Als eerste en tweede ronde tegen vallen zal een derde ronde de zaak ook niet meer kunnen redden, aangezien uitgeperste dweilen zelden nog wat opleveren.

    Bij het horen van de commentaren aangaande de kweek  van meerdere liefhebbers was een veel voorkomende opmerking dat het niet zo goed gaat. Dikwijls was de tweede opmerking de mogelijke oorzaak van de slechte kweek. De oorzaken van slechte kweek waren van allerlei pluimage, gaande van het slechte weer tot verdenkingen van kwaadwillige opzet van de vogels ten aanzien van de liefhebber. Dat de popjes het vooral moesten ontgelden is te verstaan, van niet willen leggen van eieren over niet willen voederen tot madammen die enkel maar een nest maken om hun gat te warmen waren de meeste opmerkingen. Hoe was die tekst ook weer van Willem Vermandere “MET DE WIJVEN NIKS DAN LAST “  Ik moet gaan geloven dat hij ook kanaries kweekte toen hij dit lied van tekst voorzag.

    Zonder hier de filosoof uit te hangen durf ik stellen dat de grote schuldige in dit alles de liefhebber zelf is natuurlijk. Ik geef een vb. Kweker A geeft het slechte weer van de voorbije periode aan als grootste reden bij het mislukken van zijn kweek. Eerst was het warm in maart en dan weer koud en te nat in april, dit zorgde er voor dat de vogels van slag werden gebracht met een slechte kweek tot gevolg. Als dit de oorzaak zou zijn wat ik betwijfel dan moet dit voor iedereen in België zo zijn, het weer is voor iedereen het zelfde denk ik. Als dit de oorzaak echt is moet deze liefhebber dringend iets veranderen aan zijn kweekkamer zodat het weer geen invloed meer heeft op zijn kweek, door het plaatsen van verwarming en een ont- of bevochtiger kan men alles in de kweekkamer goed sturen denk ik. Dus wie is dan de schuldige van dit alles ??? juist ja de liefhebber zelf.

    Er is geen garantie dat een goed kweekjaar automatisch zorgt voor nog meer van dat, of dat men het dan weet of kent. Dit jaar was goed bij mij maar het kan volgend jaar totaal anders zijn, en dan sta ik ook aan de Klaagmuur natuurlijk. Maar ik zal nooit de schuld bij de vogels gaan zoeken, maar vooral bij mezelf en me afvragen wat heb ik nu weer mispeuterd.

    Een vogel die we tot kweken willen overhalen zal enkel zijn instinkt volgen en dit zegt hem dat hij voor de instandhouding van zijn soort moet zorgen niets meer of niets minder. Het is nu wel zo dat wij als kwekers van postuurkanaries ons vooral bezig houden met het kweken van een rariteitenkabinet onder de kanaries.

     Aan de winnaar van een kampioenstitel of dit nu rond de kerktoren is of op een wereldkampioenschap vraagt men nooit hoe die vogel is gekweekt. Dit is ook niet van belang als men het spel speelt en men wil winnen doet men wat nodig is om het te winnen, of dit nu met pleegouders is of met medicatie dit is allemaal bijkomstig. De winnaar heeft altijd het gelijk aan zijn kant.

     Ook is het dikwijls zo dat hoe hoger de kwaliteit van de vogels hoe moeilijker te kweken, en hoe minder toegevingen bij de kweek of bij het vormen van de koppels hoe moeilijker dat kweken is. Men kiest dikwijls bewust of onbewust voor kwaliteit of kwantiteit. Ook is een goede of slechte kweek niet af te lezen aan het aantal jongen dat men elk jaar kweekt maar wel aan de kwaliteit van deze jongen.

    Vergeet ook maar de theorie dat men bij de uitbouw van zijn stam moet trachten van zowel een goede kwaliteit als een perfect kwekende vogel te bekomen dit is praat voor de boekskes. Als men dit nastreeft zoekt men naar gemiddelden tussen beiden. Iets wat gemiddeld goed is zal nooit de top bereiken of in iets uitblinken enkel in gemiddeld zijn. Wat wij zoeken in onze hobby zijn de uitblinkers die ver boven het gemiddelde uittornen. Zelden zal men deze twee factoren aantreffen in dezelfde vogel, met de perfect kwekende vogel kan men geen punten winnen, op het keurbriefje is deze rubriek niet voorzien. Met de perfect kwekende vogel zijn resultaten of nakomelingen staat men al snel bij de opkoper waar men blij is dat hij ze wil aannemen.

     

      Zo ziet men maar dat alles relatief is als men spreekt over goede of slechte kweek, en bedenk dat wat zeer  goed was gewoonlijk vervolgd met wat minder en wat zeer slecht was met wat beter.

    Genoeg over de kweek hij is voorbij, voor mij is er al een nieuwe periode aangebroken namelijk de eerste voorbereiding op de shows. De TT-kooien zijn van stal gehaald en de eerste 25 jongen bevolken ze nu. De eerste 5 dagen mogen ze wennen aan deze kooi, ze worden bij het voederen tweemaal van het rek gehaald en verplaatst naar het plafond en visa versa. Daarna worden er 15 kooien aan het plafond opgehangen, deze ga ik drie maal per dag in de hand nemen en op ooghoogte plaatsen nu kan ik de eerste schifting doorvoeren. Telkens ik dit doe moeten ze de werkhouding aannemen, een vogel welke dit 5 dagen na elkaar doet mag terug in de vlucht en ga ik later verder africhten, dit herhaal ik tot ze alle 232 aan de beurt zijn geweest. Een vogel welke dit drie dagen na elkaar niet doet krijgt een kleurring aan en gaat aan de kant. Een vogel welke soms wel en soms niet de werkhouding aanneemt mag 10 dagen zijn best doen en moet dan vaak ook weg, met twijfelaars wint men zelden de oorlog.

    Ook ga ik voor elke vogel een kaartje aanmaken met alle gegevens op, zijn afkomst staat hier op van twee generaties terug, de plus en minpunten worden hier op vermeld. Dit kaartje volgt de vogel altijd in welke kooi hij ook zit, zo kan ik te allen tijde weten welke vogel waar zit en welke zijn kwaliteiten zijn. Tegen eind augustus ben ik dan rond met men eerste schifting en kan ik mij richten op deze vogels welke verder africhten waard zijn. Ik paste deze methode vorig jaar ook toe en kon vaststellen dat ik op 176 vogels mij maar eenmaal vergiste en een vogel ten onrechte had veroordeeld voor houding. Natuurlijk zijn er nog meer punten welke moeten beoordeeld worden zoals bevedering of de juiste stand van de poten, of de goede vorm van de driehoeken welke moeten aanwezig zijn. Dit alles is van belang maar de eerste vereiste bij een Belgische bult is de goede werkhouding  anders is hij de naam Belgische bult niet waardig.      


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    21-05-2012, 21:59 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    26-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NIEUWE PLUIMPJES

    NIEUWE PLUIMPJES

    Voor men vroegste jongen welke nu twee maanden oud zijn is de rui van de kleine pluimpjes in volle gang. Elke morgen bij het betreden van de kweekkamer vind ik een laag pluimpjes onder en rond de vluchtkooi. Voor badwater in de buitenvlucht hoef ik niet te zorgen met dit weer, en reken maar als het regent nemen ze een bad. Is het nu om 7 uur in de morgend of om 21 uur in de avond het maakt niet uit maar wassen gaan ze zich doen. Woensdag avond  bij het maken van men laatste ronde langs de kweekbakken en het bijvoederen van de jongen ergens tegen 21 uur schrok ik mij bijna een bult!!!! Bij het horen van de plenzende regen op het dak van de zoveelste stortbui die dag, viel mijn oog op enkele bultjes die schuddend het water uit hun veren werkten. Ze zijn zich weer eens gaan nat maken dacht ik, bij een tweede blik merkte ik dat er iets niet pluis was ze waren niet alleen nat maar zaten ook onder de modder, het waren echte modderduivels. Men eerste gedachte was dit kan niet, men tweede waar halen ze nu die modder vandaan. Aan de grond kunnen ze niet aangezien men vlucht zich op +- 1 m boven de klinkers bevind. Na het ophouden met regenen ging ik op onderzoek uit naar de buitenvlucht, en ja de oorzaak van dit modderbad was snel gevonden. Met de wind was de schaal met biggen compost welke zich normaal onder de oversteek bevind wat opgeschoven tot juist onder de lek van het dak. De rest laat zich raden, door de regen was deze gevuld met water wat zich vermengd had met de rest van de biggen compost en vormde zo het modderbad waar ze maar al te graag intuimelden. Het was ondertussen al aan het schemeren dus zat er niets anders op dan die modderduivels te laten overnachten met het compost er nog op. De volgende mogend gaf ik ze direct een nieuw bad om de modder er af te spoelen. Men vrees dat het voor de witte bultjes wel eens wat problemen kon geven bleek ongegrond, tegen de middag en hun zoveelste plensbui waar ze in ploeterden waren ze als nieuw en was van hun modderbad avontuur niets meer te merken.

    Zoals ik al vroeger melde loopt de kweek bijna af voor dit jaar, de helft van de kweekbakken staat al leeg. Nog vier koppel achterblijvers moeten uitkippen deze maand en dan is het gedaan met kweken. Met 210 geringde bultjes en nog een 20tal te ringen mag ik de kweek geslaagd noemen, met 49 koppels geeft dit een gemiddelde van 4 tot 4,5 bultjes per koppel. Men doelstelling was van 3 jongen gemiddeld per koppel te kweken, dus kan ik niet ontevreden zijn. Voor volgend kweekjaar ga ik dezelfde voorbereiding herhalen met dit verschil dat ik nog 14 dagen vroeger ga starten met de kweek, zodat de eerste jongen begin februari het levenslicht gaan zien.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    26-04-2012, 22:38 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    19-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE KWEEK LOOPT OP ZIJN LAATSTE BENEN

    HET BEGIN VAN HET EINDE IS IN ZICHT

    De eerste kweekbakken staan al leeg 15 april was D-day, tot dan kregen de popjes de tijd om nog eitjes te leggen daarna was het gedaan, nesten weg en mans in de vlucht. Van de 200  ringen die ik bestelde zijn er nog maar een paar over, de  laatste gaan morgen vrijdag aan de pootjes. Ik hoop maar dat men bijbestelling van ringen morgen klaar zal zijn, anders zullen het weer 00 ringen worden. Dat spreekwoord van die ezel hoe was dat weer??? . Nu gaan de eerste honderd twintig jongen nog een week of zes ravotten in de vlucht. Daarna start de africhting en eerste selectie zodat ze tegen september klaar zijn om aan de eerste show’s te kunnen deelnemen.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    19-04-2012, 22:11 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    07-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE LENTE ZON

    EERSTE ZONNEBAD VOOR JONGE BULTJES

    Donderdag was het een mooie lentedag en achtte ik de tijd gekomen om de vroegste jongen(+-120 stuks) te laten kennis maken met de buitenlucht. Tegen de klok van negen opende ik het tussensas zodat ze in de buitenvlucht konden.
     Aarzelend kwam het eerste naar buiten piepen, eens de anderen dit in de gaten kregen was het een stormloop om met zen allen naar buiten te vliegen. Knipperend met hun oogjes staarden ze in de priemende zon, speels als een nest jonge poezen dartelden ze door de vlucht.
     Al snel werden de aangeboden benodigdheden zoals een bad en een schaaltje biggen compost of een stuk droog brood aan een grondig onderzoek onderworpen.
     Ze kibbelde over wie nu juist met de aar trosgierst mag rondzuilen en wie er aan de tak bruidssluier de jonge malse blaadjes mag afknabbelen.
    Als ik de bultjes zo bezig zag dacht ik, voor hen is dit een pretpark.
    En of het nu de zon was die in men ogen scheen, of  de perfecte bult die ik zag zitten ik weet het niet juist meer, want weg was hij tussen al die anderen. 
     Enkel maar toezien bij dit idyllisch tafereeltje maakte dat ik voor een half uurtje op een wolkje dreef in de hoogste sferen van de vogelliefhebbers wereld, of wat onze mooie hobby kan losmaken.




    JA WATTE VEEL VOLK



    LEKKER BADJE NEMEN



    OP HET DROOGREK



    LEKKER SNOEPJE DIE TROSGIERST

    WAT ZE ER IN VINDEN WEET IK NIET??  MAAR ZOEKEN DOEN ZE ALTIJD IN BIGGEN COMPOST

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    07-04-2012, 22:33 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE ITALIAANTJES
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    DE ITALIAANSE HEEFT HET GEDAAN

    Na twee jaar en in haar vijfde nest kwam uit ei nummer 23 en 24 een jong bultje tevoorschijn. Die Italiaanse is een groen popje dat bij men bezoek aan de show te Reggio Emilia mee verhuisde naar de Pijpelheide. Ze was een jaars popje en bracht het in haar eerste kweekjaar bij mij niet verder dan drie nesten van telkens vijf onbevruchte eieren.

     Ik wist natuurlijk dat een jaars popje meer risico op niet kweken meebracht dan een jong popje. Reden te meer omdat het zo een schoonheid was voor een groene bult kwam de twijfel of ze wel zou kweken. De vraag was voor de hand liggend, waarom doet de verkoper zoiets weg na èèn jaar? Juist ja omdat er wat mis is denkt men dan al snel. En het leek er op dat ik mij wat had laten aansmeren daar in Italië.
     
    Ook deze kweek liet niet veel goed vermoeden, en toch was er hoop bij haar eerste nest dit jaar. Weer werden er vijf eieren gelegd en kipte niets uit, twee bleken wel bevrucht te zijn maar het volgroeide bultje zat er dood in. Nu wist ik dat ze in ieder geval niet onvruchtbaar was, bij  de tweede ronde werd met spanning uitgezien naar het kippen. Er werden vier eieren gelegd en twee tekenden zwart af tegen het licht, dus er was hoop.

    En zoals het vroeger bij het duiven letten(opwachten) was, dat ze u moesten verassen omdat het goed zou zijn, zo was het ook nu. De dag van uitkomst was het zo razend druk zoals het alleen bij een gepensioneerde druk kan zijn, dat ik het uit het oog verloor dat ze moesten kippen. Juist voor het avondeten dacht ik aan men Italiaanse furie en stoof van tafel weg om eerst te gaan zien of ze er uit waren.

     Blij als een kind dat met Pasen al die chocolade eieren in de tuin ziet liggen kwam ik terug, ik melde trots aan moeder de vrouw dat men eerste Italiaantjes gekipt waren. Ze zijn op vandaag al van een ring voorzien en groeien voorspoedig op, nu maar afwachten of ze de schoonheid evenaren van de moeder.        


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    07-04-2012, 22:09 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    21-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NIEUW !!!!! NIEUW!!!!!NIEUW!!!!

    WEBSITE VAN WIM HOFMAN

    Ook Wim maakt de stap naar het internet met een eigen website over zijn hobby de Belgische bult. Mooi gedaan Wim ik zal deze site volgen met veel belangstelling. Aan alle vogelliefhebbers die eens een kijkje willen gaan nemen bij Wim hier zijn adres:      wimhofmanbelgischebulten.com


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    21-03-2012, 14:04 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    17-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZWARTE STIP OP BEZOEK

    ZWARTE STIP HOUD  LELIJK HUIS

    Toen ik vorig jaar verhalen hoorde over de zwarte stip leek mij dit èèn ver van men bed show, van die paar bultjes  die het door deze aandoening niet haalde kon ik niet wakker liggen dacht ik. Nu weet ik wel beter, eerst leek er niets aan de hand met de jongen en dan plots als een plaag was het bij het uitkippen van enkele nesten aanwezig. Ik zag wel dat het zwarte stip was maar wist niet wat te doen. Op de maandelijkse vergadering van de Heikneuter kaarte ik het probleem aan bij enkele collega’s kwekers en de oplossing was in de maak. God zij dank zijn er nog liefhebbers die iemand verder willen helpen, waarvoor dank aan deze mensen. Ze zijn niet allemaal zoals sommige liefhebbers die alles in geheimen  hullen en graag de betweter zijn.

    Na wat heen en weer gebel op zaterdag met Dirk Pelgrims zorgde hij er voor dat ik terecht kon bij een liefhebber met naam en faam in de gloster wereld. René vertelde mij hoe ik moest handelen om dit probleem op te lossen, dank zij deze raad kreeg ik het onder controle. Voor een veertigtal bultjes kwam de redding te laat en ze haalden het dan ook niet. Maar niet getreurd een honderdtal zijn van een ring voorzien en de eersten genieten al van hun zelfstandigheid.

    Nu komt de tweede ronde er aan, de eerste popjes broeden al voor hun tweede keer. Ik ben nu wel benieuwd om te zien of de maatregelen die ik nam enig soelaas zullen brengen, en of de stip weer zal opduiken?

     


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (5 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    17-03-2012, 19:58 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    01-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NIEUW !!!!!! NIEUW !!!!!! NIEUW !!!!!!!

    NIEUWE WEBSITE VOOR LIEFHEBBERS VAN BELGISCHE BULTEN

    De vrienden van de Belgische bult uit Oost-Vlaanderen nemen een mooi initiatief met het oprichten van een nieuwe website gewijd aan onze nationale trots. Niet voor niets komt dit initiatief uit Oost-Vlaanderen, aangezien de laatste jaren de heimat van de Belgische bult zich hier bevind. Gedragen en voortgestuwd door een groep van enthousiaste en bekwame kwekers van het ras scheren we hoge toppen op nationaal en internationaal vlak.

    Ik wens de mensen achter deze nieuwe site het aller beste toe en dat ik hier nog veel interessante dingen op mag vinden over het reilen en zeilen van de Belgische bult.  

    belgischebultengroepoostvlaanderen.com


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    01-03-2012, 21:53 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    23-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EERSTE JONGEN 2012 ZIJN ER

    Les Bosse belge nouveaux sont arrivés

     

    Gisteren 22 februari zijn de eerste bultjes van het nieuwe kweekjaar uitgekomen, met hun vieren lagen ze tegen de middag in het nest. Of ze nu met de ooievaar uit de rode kolen of met de paasklokken kwamen weet ik niet, maar ze zijn er. Nu maar hopen dat ze de voorbode zijn van een succesvolle kweek 2012.

     Ze zijn wel van goede afkomst bijna het beste wat er in mijn kweekkamer zit. De vader (09/ 2010) is  van afkomst een kruising tussen een man van Peter Van Essen met een pop van Dirk Leerman, hij behaalde als jonge vogel in zijn eerst TT seizoen (2010) op 5 deelnames  92-94-92-91-91P hij was 3 maal kampioen waarvan één maal goud op de Diamond Bird Show  met 94P. In zijn tweede TT seizoen(2011) als B vogel behaalde hij op 5 deelnames 92-92-92-93-94 hij was driemaal kampioen op een plaatselijke show, behaalde zilver op de provinciale kampioenschappen te Hulshout met 93P en behaalde goud te Roeselare met 94P op de Goudenringshow.

    De pop (79/2011) is van afkomst een kruising tussen een man van Gustaaf Rosart en een pop van Dirk Leerman dezelfde pop die de moeder is van 09/ 2010. Deze jonge  pop 79/2011 behaalde op de 1 dag show te Namen zowel de titel van beste bult in zijn reeks als van het ras, en was beste vogel continentale rassen, zij werd eveneens derde beste vogel in show.

    Te Roeselare op de 1 dag show werd ze tweede beste bult in de reeks lipochroom(48 vogels) ze was zesde beste van het ras(82 vogels), de tegenstand was hier niet min met Dirk Leerman, Wim Hofman, Van Brenk Dick, Pelgrims Dirk en Marc De Keyzer was de kruin van de beste kwekers van Belgische bult aanwezig op deze show . Ze werd na de 1 dag show’s opzij gezet in de vlucht voor de grotere show’s op het einde van het jaar, maar ze kwam hier moddervet terug uit, en kon niet meer mee naar de show’s aangezien dikke bultjes niet  goed kunnen werken.

    Dit alles zegt natuurlijk niets over hun capaciteiten als kweekvogel, maar de verwachtingen zijn wel hoog gespannen voor dit koppel. Deze week zijn er van drie koppels jongen te verwachten en volgende week moet dan de big bang komen met 32 koppels welke jongen verwachten. Afwachten of ze uit het ei komen natuurlijk, we gaan zaterdag nog maar eens een kaarsje laten branden te Scherpenheuvel voor de goede afloop” baat het niet dan schaad het niet” zegt het spreekwoord.




    foto boven: POP met RN: 79/2011 OP 1 DAG SHOW TE NAMEN
    foto onder: MAN met RN:  09/2010 OP GOUDENRINGSHOW TE ROESELARE

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:KWEEKHOK
    23-02-2012, 22:34 geschreven door avdeynde  
    Reacties (0)
    Archief per week
  • 11/09-17/09 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 28/03-03/04 2016
  • 14/03-20/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 04/01-10/01 2016
  • 21/12-27/12 2015
  • 13/07-19/07 2015
  • 18/05-24/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 30/03-05/04 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 06/10-12/10 2014
  • 22/09-28/09 2014
  • 08/09-14/09 2014
  • 04/08-10/08 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 30/06-06/07 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 14/04-20/04 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 16/09-22/09 2013
  • 09/09-15/09 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 20/05-26/05 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 06/05-12/05 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 15/04-21/04 2013
  • 08/04-14/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Belgische bulten groep Oost Vlaanderen
  • club italiano bossu
  • Richard Peeters en zoon Johan --- glosters en yorkshires
  • Belgische bulten Wim Hofman
  • VLAAMSE BORDER & FIFE FANCY CLUB
  • bossu belga Giuseppe Colucci
  • bossubelge
  • visita-al-aviario-de-juan-jose-oliva.
  • Lizards kanarie
    Welkom op mijn blog!
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    keltic1998
    www.bloggen.be/keltic1
    Foto
    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs