DE KOP IS ER AF
In de vroege ochtend van zaterdag 21 september zo wat tegen de klok van 6 uur was het aanvangsuur van de reis naar de provincie Namen, plaats van afspraak was Spy. Samen met nog +- 900 andere postuurvogels werd daar het startschot gegeven van het nieuwe show seizoen voor men bultjes. De voorspelde ochtendnevel kwam pas zeer laat opzetten en hulde het dorpje Spy in een mysterieuze nevel net als het verloop van deze eerste show van het seizoen nog in nevel was gehuld. Na een voorspoedige rit en een even vlotte inkorving was het aftellen naar de start van de keurmeesters. Voor men collegas uit het Antwerpse was de rit minder vlot verlopen de Willy, Eddy, Maurice, en Werner vreesden er even voor dat ze het niet zouden halen, er was iets niet pluis met de bus van den Dirk, , maar wie de Pelgrims kent weet dat alles goed komt.
De tijd van afwachten naar de eerste resultaten wisten we nuttig te gebruiken door tussen pot en pint wat bij te praten met collegas die we al een tijdje niet meer tegen kwamen. Bij het binnen komen van de eerste ras winnaars voor het nemen van hun foto was er een Norwich van Nottet welke over uitmuntende adelbrieven bleek te beschikken, en volgens W. Winkelmans aanspraak kon maken op winst met best in show. Maar het is nog vroeg in de morgen en de meeste vogels moeten nog passeren bij de keurmeester. Er komt wat onrust onder de aanwezige deelnemers en iedereen wil eens gaan zien of er nog geen vogel van hem bij de fotograaf moet passeren. De spanning stijgt ten top en als er dan een bultje zijn opwachting maakt voor een foto is W. Hofman even het noorden kwijt en herkent hij in eerste instantie deze niet als zijnde van hem.
Tegen de middag zijn de meeste ras winnaars bekend, er blijken drie winnaars van het ras uit onze groep te komen, Winkelmans Torfs met een groene schimmel Border, Wim Hofman met een bont Bultje en Armirotto Nico met een gele Frise- Parisien. De keuring van de Fife- Fancy loopt wat uit door het grote aantal vogels en zal verder gaan na het middag eten. We doen ons te best aan een lekkere barbecue en met vernieuwde krachten wachten we op het verdikt van de keurmeesters welke zich buigen over de winnaars van Les trippel seven best. Blijkbaar brengt onze groep succes, aangezien de drie ras winnaars eveneens winnaars worden van les trippel seven best.
Nu de Norwich het niet heeft gehaald bij de Engelse rassen gaat het Border duo Winkelmans Torfs er in geloven, en durven ze hun kans op winst te verwoorden. Nochtans zal het niet makkelijk worden aangezien de winnaar van vorig jaar met Belgische Bult Wim Hofman hun stevig weerwerk biedt en een verlenging van zijn titel wel ziet zitten, als twee honden vechten om één been
vergeten ze de Parisien? De beslissing is gevallen het is de groene border van het duo Willy&Maurice die het laken naar zich toehaalde en met de BEST IN SHOW titel gaat lopen, Hofman Wim behaald Second best in show en Amirotto Nico is Third best in show.
Voor wat mijn Bultjes betreft ben ik best te vrede met de behaalde resultaten, bij de geel schimmels behaalde ik de 1ste, 2de, 3de en 4de plaats, bij dezen met witte ondergrond de 3de, 4de en 7de plaats, men bonte Bultjes blijven ondermaats en behaalden slechts de 7de plaats, men intensieven waren goed voor de 1ste,2de, 3de, 4de, 5de en 6de plaats. In de beste zeven van het ras behaalde ik de 2de, 3de en 7de plaats. Volgende week worden we verwacht aan de andere kant van het land en zijn we te gast in West Vlaanderen, plaats van afspraak is Lichtervelde, uur van vertrek ergens rond 5 uur in de morgend, wees paraat Paul Here we come
DE TROTSE EIGENAARS VAN DE WINNAAR MET HUN PRIJZEN OVERHANDIGD DOOR VOORZITTER ERIC OLIVIER
 DE WINNAAR VAN DE DAG EEN GROENE SCHIMMEL BORDER WEES MAAR ZEKER DAT WE HIER NOG VAN HOREN
 WIM HOFMAN BEHAALDE DIT JAAR DE TWEEDE PLAATS MET EEN BELGISCHE BULT
 DE KLASBAK VAN WIM IS ER EENTJE UIT ZIJN BEFAAMDE BLOEDLIJN VAN BONTE BULTJES
 EEN MOOIE FRISE PARISIEN BLIJFT ATIJD EEN INPOSANTE VOGEL
 DE WERNER VAN DESSEL WAS WEER STERK MET IRISH FANCY

HET DUO VERCAMMEN-SCHOOVAERTS WAS STERK MET GLOSTER EN PIEKT VOOR BINNEN 14 DAGEN
 DE INKORVING (en weer de Werner)

|