Ik ben Ria Coeckelberghs, en gebruik soms ook wel de schuilnaam RiCo.
Ik ben een vrouw en woon in Houthalen-Helchteren (België) en mijn beroep is Freelancejournalist.
Ik ben geboren op 05/11/1956 en ben nu dus 68 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lezen, schrijven, fotograferen, decoreren, koken.
Handbikeploegen in 24 uur van Zolder, artikel 34 HBvL
26/08/2009 Handbikeploegen in 24 uur van Zolder
Bij de start van de tweede editie van de Lotto 24 hours cycling Zolderin het weekend van 29 en 30 augustus zullen er voor het eerst ook handbikers meedoen aan dit alom bekende wielerteamevenement..
Twee teams van vijf deelnemers moeten zoveel mogelijk ronden afleggen. Het komt erop neer dat elke handbiker vier à vijf uren fietst gedurende een etmaal. Tussendoor wordt er gerust en geslapen in mobilhome, bus of vrachtwagen.
Ploegleider Bert la Lau voert het team van vzw Warm Hart uit Houthalen aan.
Jos Verstappen uit Eksel is leider van de andere ploeg De Rouges genaamd naar hun rode outfit.
De start is zaterdag om 15.00 uur en eindigt zondag om 15.00 uur.
Sinds vorig jaar is het circuit van Terlaemen volledig verlicht zodat men ook 's avonds op een afgesloten en veilig parcours kan fietsen. Zo is de omloop elke maandag van 18.30 uur tot 21.30 uur gereserveerd voor de sportavond van de handbikers onder leiding van Bert la Lau. Mindervalide sporters uit heel Vlaanderen treffen elkaar daar voor een kwaliteitsvolle training. Geinteresseerden kunnen zich opgeven bij: bert_lalau@telenet.be.
Vzw Warm Hart , een vereniging die armen de kans biedt om het woord nemen, zoekt vrijwilligers die willen helpen.
Tuinman Bestuurslid Rudi Lauwers zoekt dringend tuinmannen voor de moestuin van de vzw. De kippenren aldaar met enkele hanen en hun harems leggen per week zon zestig kakelverse eitjes. Elke woensdag-en vrijdagochtend worden de biologisch gekweekte groenten in Lillo geoogst. In de namiddag worden ze samen met de eieren te koop aangeboden in het TIKB-gebouw aan de Pastorijstraat in Houthalen-Helchteren.
Keukenhulp
Daar kan men ook éénmaal per twee weken op woensdagmiddag in het sociaal restaurant een driegangenmenu krijgen voor slechts vier euro.
Om alle geoogste groenten te bereiden, verwerken en in te vriezen doet het andere bestuurslid Magda Cuppens een dringend beroep op nog enkele keukenhulpen.
Activiteiten
De vereniging werkt aan de uitbouw van een praatcafé, elke woensdag-en vrijdagmiddag van 14.00 uur tot 18.00 uur in het TIKB-gebouw aan de Pastorijstraat.
Ze organiseren ontmoetingsactiviteiten, thema-avonden, uitstapjes en vakanties.
Ook werken ze samen met andere organisaties zoals het Sociaal Huis, het OCMW, de Sint Vincentiusvereniging en Rimo Limburg vzw.
Vzw Warm Hart heeft zich ten doel gesteld om de situatie van mensen, die in armoede leven, te verbeteren. Dit is hard nodig omdat in een welvarend land als België toch nog 11 procent van de bevolking onder de armoedegrens leeft.
Mijn mooiste vakantieherinnering, artikel 32 Gezond Nu
12/08/2009Mijn mooiste vakantieherinnering
Het is tien jaar geleden toen mijn man het idee opperde om eens een stuk van de Tour de France te gaan verkennen met de auto. We hadden een volumewagen en wilden rondtrekken zoals met een camper. Dus moest het interieur van de auto wel even worden aangepast. Dat vergde heel wat creativiteit, temeer omdat mijn man rolstoelgebruiker is. De tweede bank werd eruit gehaald, gordijntjes kwamen voor de ruiten en er werden vernuftige opbergmogelijkheden gecreëerd. Na twee weken klussen was het dan zover. Met veel enthousiasme begonnen we aan ons avontuur, de kinderen goed verzorgd bij oma en opa achterlatend.
Na een dag rijden werd het tijd om een overnachtingsplaats in de omgeving van Nancy te zoeken. Het regende pijpestelen! Om te kunnen slapen moest eerst de rolstoel naar buiten en alle bagage naar de voorbank worden verplaatst. Over de rolstoel bevestigde ik een zeil en toen ik weer in de auto stapte was ik drijfnat. Mijn man zat me een beetje beteuterd aan te kijken en reikte me een handdoek aan Nu moest alle bagage nog naar voren en het bed opgemaakt. Het leek wel circus in de auto! Na de nodige capriolen vielen we vermoeid in slaap. De volgende ochtend werden we wakker met een stralende zon. Gelukkig konden we buiten ontbijten en daarna alles in de auto weer verhuizen om onze reis verder te zetten. We genoten van de prachtige omgeving. Onderweg stopten we op een mooi plekje om koffie te drinken of om buiten een simpele maaltijd te bereiden op ons tweepitsgasbrandertje.
Toen we in de bergen arriveerden hebben we de nacht doorgebracht aan een rivier waar nog meer campers stonden. Het kabbelende water had een rustgevend effect en we vielen voldaan in slaap .De volgende ochtend haalde ik er water uit om ons ermee te verfrissen in de buitenlucht. Wat voelden we ons vrij!
De meest spannende ervaring was toch wel de beklimming van de Col du Galibier.
Ik durfde niet door mijn raampje naar beneden te kijken. Het zweet stond in mijn handen. Mijn man lachte mijn bezorgdheid weg want hij zat aan het stuur en hij was een goede chauffeur. Eenmaal boven stapte ik uit om me op het hoogste punt te laten fotograferen. Wat was het daar koud! De gure wind sneed in mijn gezicht maar het uitzicht was grandioos!
Op de Alpe dHuez kwamen we veel fietsers tegen die toch éénmaal in hun leven de berg wilden bedwingen. Velen moesten afstappen maar degenen die het haalden werden dan ook met muziek verwelkomd en op de gevoelige plaat gelegd. Zo ook mijn man, maar niet echt...Op 100 meter van de finish haalde hij zijn rolstoel te voorschijn en reed onder applaus van de omstaanders naar de top. Even wou hij het gevoel hebben wat andere wielrenners meemaakten. Wat als een grapje begon werd nu een ervaring die hij niet had willen missen!
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen) Categorie:Recreatie Tags:Tour de France, Col du Galibier, Alpe d'Huez
05-08-2009
Solarfestival aan Maasplassen Roermond, artikel 31 HBvL
05/08/2009 Solarfestival aan Maasplassen Roermond
Dit weekend viert het multiculturele crossoverfestival Solar zijn vijfjarig jubileum. Aan het recreatiewater De Weerd zal weer het creatieve dorp Solar verrijzen mét strandcamping. Voor de campinggasten is er de bekende preparty op vrijdagnamiddag vanaf 16.07 uur. Solarweekend heeft muziekareas met house, disco, techno, funk, electro, soul, dubstep, salsa, live electronics, minimal, hiphop, pop en zelfs Intelligent Dance Music.
Solar is een creatieve ontdekkingsreis. Kunstenaars geven vorm aan het Solardorp. Er zijn theatervoorstellingen, workshops en karikatuurschetsers. De breakdancewedstrijd en datesessie zorgen voor interactie met het publiek. Zo ook Theater Vistazo uit Sittard met hun voorstelling Circo Fantastico. Dit is een show in een kleine circustent van zes meter doorsnee waar op humoristische wijze de draak wordt gestoken met echte circusacts.
Illustrator James Jetlag verzorgt de schilderingen op het entreehokje en de boog boven de tentingang. Het is een persiflage op de echte circusschilderingen. Ik maak een boosaardige clown in plaats van een lachende. Vorig jaar heb ik ook al een deel van de beschildering van hun toenmalige act gedaan. Verder is er op het festivalterrein een flink stuk wand ter beschikking gesteld voor graffiti-artists en andere muralists, om gedurende twee dagen van het festival volledig beschilderd te worden. Ook daarvan zal ik een stukje in beslag nemen, zegt de Heerlense specialist in grote muurschilderingen.
Op fietsroute 300, vanaf de grens Houthalen-Zonhoven tot het volgende knooppunt, leek het wel herfst afgelopen zondag. Fietsers, handbikers en skaters moesten allert zijn vanwege een dikke bladerdeken die het eigenlijke fietspad helemaal bedekte.
De storm die vorige week kortstondig woedde had ook hier zijn sporen nagelaten.
Inmiddels is het fietspad weer helemaal vrijgemaakt , getuige de opgehoopte bladeren die nu langs de kant liggen.
Inwoners en toeristen kunnenweer veilig van ons fietsroutenetwerk genieten.
De snelheidsduivel op zijn rollend materieel zal het niet opvallen maar de opmerkzame wandelaar kan mooie en minder fraaie taferelen vastleggen.
Havikeniers trainen roofvogels langs fietsroute, artikel 29 HBvL
22/07/2009Havikeniers trainen roofvogels langs fietsroute
Het is geen alledaags tafereel om langs de fietsroute bij knooppunt 316 in Houthalen-Helchteren, een wandelend koppel aan te treffen met elk een havik op hun linkerarm. Jan en Lina trainen hier elke dag hun roofvogels om ze af te richten. Het zijn Amerikaanse woestijnbuizerds die luisteren naar de naam Limon en Cello, vernoemd naar het lievelingsdrankje Limoncello van Jan en Lina.
Jan, hoe ben je aan deze hobby gekomen? "Mijn liefde voor vogels begon als kind voor parkieten, later werden dat kraaien en nu zijn het haviken. Mijn vriendin Lina is al even gepassioneerd als ik en beoefent de Valkerij sinds een paar jaar. Het zijn geen huisdieren en ze zitten dan ook zomer en winter buiten in een volière.We hebben drie haviken, de twee vrouwtjes zijn hier en het mannetje zit thuis. De vrouwtjes wegen ongeveer een kilo en zijn éénderde groter dan het mannetje".
Wat is de essentie van Valkerij? "Het is eigenlijk een speciale manier van vogelspotten. De valkenier wil getuige zijn van de jacht en het schouwspel dat zich voor zijn ogen voltrekt. Globaal zijn er vier groepen roofvogels waarmee getraind kan worden. Dat zijn valken, haviken, arenden en uilen. De beoefenaars van deze sport noemt men in het algemeen valkeniers maar wij zijn havikeniers omdat wij met haviken werken".
Moetjeeen vergunning hebben om roofvogels te houden? "Nee, dit geldt alleen voor Europese vogels . Die van ons zijn Amerikaanse, alhoewel we ze in België hebben gekocht. Ze zijn hier gekweekt en geboren. Onze woestijnbuizerds uit Zuidwest-Amerika zijn geringd en gechipt en ze zijn de ideale valkeniersvogels. In het wild jagen ze in kleine groepjes en dat doet geen enkele andere roofvogel. Dank zij deze eigenschap heeft hij ook geen extra training nodig om met mensen samen te werken. Ze worden ongeveer vijftien jaar oud. De aanschafprijs is 700 euro voor een vrouwtje en 500 euro voor een mannetje.
Hoe gaat het africhten in zijn werk? "De opleiding van de vogels duurt ongeveer een maand. De vrouwtjes zijn geliefder omdat ze groter zijn en dus ook grotere klauwen hebben. Ze moeten een beetje hongerig zijn om mee te trainen. Het vlieggewicht ligt bij deze vrouwtjes rond de 850 gram". Jan maakt de vogel los van zijn handschoen en zwiert hem de lucht in zodat hij naar een boom of de brug vliegt. Het belletje aan zijn poten verraadt zijn verblijfplaats. Hij heeft lokaas in zijn tas waarmee hij de vogel verleidt door het tussen zijn gehandschoende vingers te nemen. Ondertussen roept hij de naam van de vogel en slaat op de handschoen. Het dier zweeft majestueus richting Jan en maakt een perfecte landing op zijn arm. Meteen rijt hij het stukje kuiken aan flarden en verorbert het.
Raak je als havikenier gehecht aan deze vogels en is het omgekeerd ook zo? Nee, niet echt. Ze moeten wel vertrouwen in je hebben maar dat gebeurt algauwals je met eenhapje vlees op de proppen komt". Om dat te demonstreren mag uw reporter aan den lijve ondervinden hoe het voelt om valkenier te zijn. En het is waar, ook op mijn arm landt hij perfect en trekt gretig aan het stukje vlees.
Gaan jullie ook jagen met de vogels zoals de adel dat in de middeleeuwen deed? "Nee, de meeste getemde roofvogels hebben tegenwoordig een andere functie. Ze worden ingezet om andere vogels te verjagen of om ongedierte te bestrijden".
Waaraan heeft de Valkerij haar toenemende populariteit te danken? "Ïk denk dat de films van Harry Potter daar veel aan hebben bijgedragen. Wij worden door de organisatoren van evenementen gevraagd om shows te geven. Heel vaak is dat bij middeleeuwse taferelen en kastelen, zelfs in Nederland. Er is veel interactie met het publiek en er wordt ook wel gelachen. De toeschouwers raken gefascineerd en vinden het magisch om een wilde vogel zo te kunnen africhten".
Heb je een opleiding of cursus voor valkenier gevolgd? "Ik train ze al twintig jaar en heb altijd samengewerkt met Wim Huygen, maar een opleiding of cursus heb ik er nooit voor gevolgd. Vijftien jaar geleden waren er in heel België slechts drie beroepsvalkeniers. In Limburg is Wim Huygen de bekendste en hij is een jaar geleden gestart als lesgever voor de tweejarige opleiding tot valkenier bij Syntra Hasselt".
Kunnen jullie wel op vakantie als je drie van zulke exemplaren hebt? "Daar hebben wij geen behoefte aan. Elke dag dat we met onze haviken op stap kunnen in de natuur is voor ons een beetje vakantie. In de zomer, als er veel toeristen op het fietspad zijn, worden we vaak aangesproken en zo leggen we leuke contacten. Het is in principe wel mogelijk om de vogels een week in de volière te houden en ze van eten en drinken te laten voorzien door een andere verzorger. Met een volle krop hebben ze geen behoefte om te jagen want eigenlijk zijn ze nogal lui van aard".
Hebben jullie nog andere dieren? "We hebben een honden dat gaat goed samen. De vogels negeren hem gewoon".
Zijn jullie lid van een vereniging? "Ja, van vzw De Steppearend in Zutendaal en ons clublokaal hebben we in Manège Bosscherhof. De vzw bestaat bijna vijf jaar. Onze vereniging informeert en begeleidt de leden. Er is nood aan goede voorlichting want aspirant-kopers van roofvogels weten vaak niet waar ze aan beginnen. Sommige vogels vliegen weg en komen dan terecht bij het vogelopvangcentrum. Zulke eigenaren bezorgen de Valkerij een slecht imago. Dat is erg vervelend want de meeste valkeniers zijn heel toegewijd en serieus met hun sport bezig".
Onlangs heeft de Vlaamse en Waalse gemeenschap de Valkerij opgenomen als immaterieel cultureel erfgoed. Het is de eerste keer dat een jachtsport op deze wijze wordt erkend. De Belgische Valkerij Federatie is een overkoepelend orgaan van vier toonaangevende valkeniersverenigingen. Voor info: www.valkeniers.be
Lillonaar op podium van handbikerace in Tsjechië, Artikel 28 HBvL
14/07/2009 Lillonaar op podium van handbikerace in Tsjechië
Zaterdag en zondag vonden er in Louny, Tsjechië, diverse handbikewedstrijden plaats. Dit groots evenement maakte deel uit van het Europese Handbike Circuit.
Er verschenen in totaal 150 handbikers uit de hele wereld aan de start.
Zelfs de gouden en zilveren medaillewinnaars van de tijdrit op de Paralympics in Peking waren van de partij. De Nederlanders waren goed vertegenwoordigd, dit in schril contrast met slechts drie aanwezige Belgen: Wim Decleir, Jurgen De Neve en El Abbadi Abdeljalil
Tijdrit
Nederbelg en Lillonaar Bert la Lau viel op door zijn prestaties in de tijdritten. In de individuele tijdrit over 15 kilometer behaalde hij de 12de plaats met een tijd van 26 minuten 25 seconden. Later op de dag was er nog een criterium gepland van een uur en één ronde. Zoals zo vaak bleek de startopstelling chaotisch. Volgens zijn resultaat in de tijdrit moest Bert op de tweede rij starten. Dit verliep niet naar behoren zodat hij in de derde rij terecht kwam. Omdat elke deelnemer al zijn eigen plaats had uitgekozen heeft de organisatie het hierbij gelaten.
Op 150 meter na de start maakte de weg een scherpe bocht naar rechts zodat iedereen meteen op de binnenbocht afstormde. Dit veroorzaakte een crash waar Bert ook bijna bij betrokken raakte. Inmiddels was de kopgroep al weg en had een gat van 200 meter geslagen zodat Bert niet meer kon aanpikken.Zonder hulp van mederenners probeerde hij er toch zo dicht mogelijk bij te geraken en het tempo vast te houden. Dit leverde hem nog een mooie 14de plaats op.
Wereldkampioenschappen
In de ploegentijdrit over 15 kilometer op zondagochtend behaalde de ploeg van Bert de derde plaats, op 19 seconden van het tweede team. Deze rit werd afgelegd in 25 minuten 35 seconden, bijna een minuut sneller dan zijn individuele tijdrit.
Jammer dat we niet op de prijsuitreiking konden wachten om op het podium te zitten want dit is mijn eerste internationale prijs. We hadden immers nog een terugreis van 750 kilometer voor de boeg. Ik hoop door deze prestatie uitgenodigd te worden voor deelname aan de wereldkampioenschappen in Italië begin september.
De bondscoach van Nederland heeft al interesse in mij getoond. Ik wil me nog bijschaven op de tijdrit omdat ik daar nu nog niet in getraind ben. Als het zover is ben ik er klaar voor! zegt een tevreden Bert.
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen) Categorie:G-Sport Tags:EHC, Tsjechië, handbikerace, Bert la Lau
06-07-2009
Stad Hasselt pikt mindervalidenparkeerplaats in, artikel 27 HBvL
03/07/2009 Stad Hasselt pikt mindervalidenparkeerplaats in
Op vrijdag 3 juli kon één gehandicapte minder van de invalidenparkeerplaats aan de Kanaalkom in Hasselt gebruik maken. Er stonden namelijk 22 dranghekken geplaatst die een halve parkeerplaats in beslag namen. Drie autos van gehandicapten moesten samen twee parkeerplaatsen delen.
Een mindervalide man ter plaatse kon er zijn aangepaste bus met lift niet kwijt en ging onverwijld naar huis terug.
Ik wou samen met mijn vrouw naar de solden, maar mijn grote bus kan ik niet in elke straat parkeren vanwege de lift die er aan de zijkant uitklapt. De overheid heeft toch een voorbeeldfunctie? Nou, daar heb ik me dus deerlijk in vergist klaagt de man teleurgesteld.
These boots are made for walking And that's just what they'll do
Dit zong Nancy Sinatra in 1966. Anno 2009is deze titel heel toepasselijk op de Antishoe, gebaseerd op de MasaïBarefoot Technology. De Masaï is een volksstam in Kenia die blootsvoets (barefoot) op een zachte ondergrond loopt. Alle spieren van het lichaam werken mee om het lichaam in balans te brengen.
De Zwitserse ingenieur Karl Müller ontwikkelde een afgeronde zool met de gepatenteerde Masaïsensor. Deze creëert de instabiliteit die nodig is om hetzelfde effect te bereiken op een vlakke en harde ondergrond.
Het is een uniek produkt dat niet te vergelijken is met andere schoenen.
Alstrainingsapparaat komt het meer tot zijn recht.
Professionals in de medische en paramedische sector hebben niets dan lof over de MBTs. Ze trainen de bekkenbodemspieren, rug, billen en benen. Pezen en gewrichten worden minder belast. Alsof dat nog niet genoeg is verbruikt het lichaam ook nog eens twee- tot driemaal meer caloriëen.
De antischoen wordt ten zeerste aanbevolen voor mensen met rugklachten en de ziekte van Bechterew.
H. Schipper, sportarts in Venlo zegt: Een slechte houding en een slechte rompstabiliteit zijn een probleem in de huidige maatschappij. MBT helpt mensen een betere houding aan te nemen wat preventief kan werken om welvaartskwalen te voorkomen door het trainen van de houdingsspieren.
De schoenen zijn ideaal voor mensen met een staand of lopend beroep.
Een muis hoort ze niet aankomen, zo geruisloos zijn ze.
De MBTs zijn er in tweeëntwintig modellen voor vrouwen en mannen in vier stijlen:
sport, casual, sandalen en professioneel..
De maten variëren van 33 tot 49 met telkens éénderde tussenmaat. Een paar weegt één kilo, maar van dat gewichtis niets te merken want het is net of je over de grond zweeft. Als je alle gezondheidsvoordelen optelt zijn ze de prijs van 210 euro dubbel en dik waard. Bij aankoop ontvang je een gratis instructie- DVD. Ze zijn verkrijgbaar bij sportzaken, centra voor medische hulpmiddelen en de betere schoenwinkel. Voor adressen kijk op: www.theantishoe.com
Dierenasiel Heerlen ten onrechte in discrediet gebracht, artikel 25 HBVL
24/06/2009 Dierenasiel Heerlen ten onrechte in discrediet gebracht
Sinds enkele dagen circuleert er een brandbrief op de netwerkcommunity Hyves
met betrekking tot het zwerfkattenbeleid van het asiel aan de Kissel.
Hierin stelt de schrijfster Jolanda dat eigenaar Rob De Boer alle kittens jonger dan vijf weken direct laat inslapen. De moederpoezen laat hij rondlopen, zoekende naar haar jongen. Die interne informatie zou ze gekregen hebben van dierenambulancemedewerkers die ontslag hebben genomen omdat zij zich niet konden verenigen met deze manier van werken. Jolanda zelf is opvanggezin voor zwerfpoezen met hun kittens.
Zij roept iedereen op om dit verhaal zoveel mogelijk door te vertellen en vooral geen dierenambulance te bellen als mensen jonge kittens hebben gevonden. In plaats daarvan is Kittenbemiddeling Parkstad meer aangewezen. Deze werkgroep wenst echter niet in te gaan op de inhoud van de brief en zegt dat het een individuele actie betreft. Dit staat op hun website te lezen: www. kittenbemiddelingparkstad.nl
Reacties
Het is inhumaan om jong leven te beëindigen. Wij verzetten veel werk om de kittens elke twee uur te voeden met een spuitje. Deze persoon wil mij en het Dierentehuis Mijnstreek bewust beschadigen. Ik overweeg dan ook om juridische stappen te ondernemen. Binnenkort houden wij een open dag en dan is iedereen uitgenodigd om te zien hoe wij hier werken, aldus Rob De Boer : www. dierenasielheerlen.nl
Een medewerkster van Dierenambulance Zuid- Limburg verduidelijkt:Als de kittens gevonden worden is er vaak geen moederpoes bij. We raden de mensen aan, die de oproep hebben geplaatst, om eerst de moeder te vinden vooraleer wij de jongen meenemen. In het asiel leggen wij ze bij een andere poezenmoeder zodat zij ze kan voeden. Het is niet zo dat we alle kittens onder de vijf weken laten inslapen, maar alleen kittens jonger dan twee weken indien er in het asiel geen voedster beschikbaar is. Zij hebben moedermelk nodig om te kunnen overleven en in poedermelk zitten niet dezelfde stoffen. We kiezen er dus voor om die kittens meteen te laten inslapen omdat ze anders sterven aan een hartverlamming.
Dit is het punt waarop de zaken uit hun verband zijn gerukt en zo de miscommunicatie tot stand is kunnen komen. De hele heisa berust dus op onvolledige en verkeerde informatie en is één groot misverstand.
Interieurvormgeving Mechelen in trek bij Nederlandse studenten, artikel 23 HBVL
14/06/2009 Interieurvormgeving Mechelen in trek bij Nederlandse studenten
Aan de Sint Lucasschool, gelegen te Boxtel in Nederland, hebben 250 studenten hun meesterproef behaald in diverse creatieve opleidingen. Van de uitstroomprofielen Projectleider Interieur & Exterieur, Stand-, winkel- en decorvormgever en Vormgever productpresentatie zijn er acht studenten die verder willen studeren aan de Katholieke Hogeschool Mechelen. Ook zijn er acht uitblinkers die nominaties en prijzen in de wacht hebben gesleept. Dit valt te lezen in het Jaarboek 2008-2009 dat enkele eindejaarsstudenten hebben samengesteld.
Van 11 tot en met 17 juni houdt de school een eindexamenexpositie van de huidige afgestudeerden met als thema Museum.
Dit valt samen met het 60-jarig bestaan van de school. Sint Lucas is in 1948 geboren als Levensschool, waar meesterschilders werden opgeleid tot specialisten in decoratie en restauratie. Tot midden jaren zestig droegen de studenten een witte jasschort en zwarte schoolbaret waarop drie sterren en een speld met het opschrift Schildersschool Boxtel. Nu biedt de nieuwe school plaats aan 1200 studenten in drie verschillende studierichtingen met telkens twee uitstroomdifferentiaties: Interieurvormgever, restauratie & decoratie/ Vormgever ruimtelijke presentatie & communicatie/ Mediavormgever. In de toekomst wil men hier de opleiding Ambachtelijk Schoenmaker en Lederwarenmaker nog aan toevoegen. Nu is de svgb Nieuwegein de enige opleider in Nederland. Hun expositie werd voor deze gelegenheid naar Boxtel verhuisd.
Bij Sint Lucas kan men na vier jaar middelbare school toelatingsexamen doen om een vierjarige opleiding in vormgeving te volgen.
Limburgs kampioenschap voor mindervaliden in Lillo, artikel 22 HBVL
06/06/2009 Limburgs kampioenschap voor mindervaliden in Lillo
Zaterdagnamiddag stond een vijfentwintigtal renners aan de start bij de vrije basisschool met hun twee- en driewielers. Er waren handbikers in lighouding en één in kniepositie, fietsers op een tandem en een deelneemster met een aankoppelfiets. Trapfietsen met één voorwiel en twee achterwielen en de gewone koersfietsen zonder aanpassingen maakten het veld compleet.
De organisatie van het Limburgs kampioenschap was een samenwerking van de vzw Warm Hart met de vzw het Gaat om-U tegen de Noord-Zuidomleidingsweg.
De wedstrijd was onderdeel van meerdere festiviteiten ter ere van de eerste verjaardag van Onafhankelijk Lillo Zo was er een kinderwielerronde voor 6- tot 12- jarigen en de Ronde van Lillo waar iedereen tussen 13 en 99 jaar aan mee kon doen.
Helaas zat het weer niet mee. De wind was koud en de temperatuur onaangenaam.
De renners moesten een uur en een kwartier rijden. Elke ronde bedroeg 3 kilometer. Moderator Karel Elen becommentariëerde de wedstrijd met verve.
Sommigen hadden na de finish 40 kilometer op de teller staan.
Ondertussen werden er witte en zwarte ballonnen opgelaten waar Lillonaren een kaartje met een wens aan hadden gehangen. Op de speelplaats van de school stonden een groot springkasteel voor de kinderen en een frituur-worstenkraam die goede zaken deed bij dit koude weer.
De prijsuitreiking vond plaats in de parochiezaal waar alle kampioenen een mooie fietstrofee, een Limburgs Kampioen wielershirt en een envelop in ontvangst mochten nemen. De prijzen werden uitgereikt door Warm Hartmedewerker Rudi Lauwers en de organisatoren Bart Demyttenaere en Karel Elen.
s Avonds werd de eerste feestdag afgesloten met babbel-drink-en dansplezier voor jong en oud.