Inhoud blog
  • Calor
  • Scarborough Fair - La Negras
  • El huerto del cura
  • Cubas
  • La cueva del diabolo
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Pura Vida
    Diario La Libertad
    28-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ceratonia Siliqua

    Zaterdagochtend wandelen we naar de pueblo en daarna slapen we wat verder uit want de live muziek in de pueblo klonk tot 3u30 luid genoeg om me grotendeels wakker te houden.

    Na een zwemmeke tokkelen we wat op de gitarra en halen L op van het werk.  Savonds volgt er nog een wandelingske met X tot aan het bronneke en ze wil nog wat balletje gooien spelen als het wat begint af te koelen.

    Er komt een flinke wind opzetten tijdens de nacht die wat verkoeling brengt en de muziek dempt zodat we iets beter slapen,  In de ochtend ligt het terras vooraan bezaaid met de peulvruchten van de Ceretonia Siliqua of johannesbroodboom die hier staat.  Deze vruchten die van groen naar bruin verkleuren in de zomer worden soms gebruikt als zoetstof of alternatief voor cacao maar vooral als veevoeder.  Maar in sommige landen rond de middelandse zee waar deze boom het beste groeit maakt men er likeur of Thee van.

    Zondagochtend begint L aan haar laatste werkdagje van deze week, vanaf maandag is ze 3 dagen thuis dank zij een dagje recup van een gewerkte feestdag.

    We rijden tegen 9 u naar Charlys waar de andere bikers afspraken;  Joery & Letty zijn ook nog is van de partij nu ze even stoppen met hun zondags markt tot midden september.

    Als we willen vertrekken weigert Joery zen Harley te starten en moeten we wachten tot 10 u als bar overdrive en de ernaast gelegen garage Mel opengaan.

    Het is al tegen 11 als er een nieuwe baterij wordt geplaatst en als de bikers vertrekken voor hun rit keer ik al liever huiswaarts.  Iets na 12 rij ik nog naar de masymas aan de russische orthodoxe kerk en omdat de dienst juist gedaan is komen alle matroesjkas hun boodschappen doen in de supermarkt hier.  Hier loopt een kapitaal rond van verbouwde voorgevels en achterbumpers, facelifts en opgespoten lippen en andere plastische ingrepen waarvan de meesten er niet echt geslaagd uitzien.

    We doen de eerste helft van de siesta en deel 2 nadat we L hebben afgehaald.


















    28-07-2019 om 22:08 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertigo

    Woensdag na de pueblowandeling springen we in de pool ter afkoeling en maken ons klaar om naar A te vertrekken voor een uurtje gitaarles bij Victorio; Het is drukkend warm en de zon schijnt binnen in zijn studio.

    Het zweet loopt van mijn rug als ik de notenbalk oefeningen op men gitaar moet spelen en na een half uurtje toont Victorio me een paar oefeningen om de vingers van de linkerhand soepelder en onafhankelijk van elkaar te laten bewegen.

    Gelukkig had ik een handdoekje mee en kon ik me wat droog wrijven want van hieruit wil ik naar de doctora stappen om men duizeligheid en evenwichtsproblemen van de laatste tijd is te laten nakijken.

    Als ik durf vooroverbuigen of al liggend men hoofd naar links of rechts draai begint alles te draaien en lijkt het alsof je juist van een draaimolen bent gestapt;  Met men bloeddruk schijnt niks mis en als ik de verschijnselen beschrijf zegt de doctora dat dit zonder twijfelen komt van een Vertigo, het evenwichtsorgaan tussen de oren dat uit kristallen bolletjes bestaat en als die niet in de juiste positie liggen geeft dit evenwichtsstoornissen, niks ernstig maar wel vervelend.

    Normaal kan een gespecialisserde kinesist dit via een ruk aan je kop opgelost krijgen maar ze heeft niet direct een goed adres hier in de buurt duis geeft ze we wat oefeningen voor thuis waardoor het met de tijd ook zou moeten opgelost geraken

    De rest van de dag wordt er gerust en erger ik me aan de vele krijsende kleuters en luide muziek die van de verhuurde vakantievillas weerklinkt, iedereen wil poolpartys en dit  tot een stuk in de nacht blijkbaar, en dan moeten dit weekend de feesten in de pueblo nog van start gaan wat met live muziek tot in de vroege uurtjes gepaard gaat. 

    Donderdag gaat L terug aan het werk en ik naar de pueblo in de vroegte; tegen de middag rij ik naar Leroy Merlin, ik had nog een kortingsbon die voor het eind van de maand verviel en ik koop er een klein leuk tafeltje voor buiten of binnen aan een zacht prijsje.  Je verspeelt meer tijd met aanschuiven aan de peage momenteel dan met het rijden naar Benidorm; die puta turistas kunennniet eens tegoei hun ticket in de gleuf van de betaalautomaten steken, en als het na 5 pogingen dan eindelijk lukt dan laten ze hun kredietkaart vallen, moeten uit de auto stappen, eronder kruipen enz.  Juli en augustus zijn niet mijn favoriete maanden hier.

    Vrijdag houden we het rustig, in de pueblo drinken we iets met Luc & Tina en spreken al af voor volgende zaterdag als ik met Luc de 21 km lange nachtwandeling ga doen vanaf het meer van Guadelest tot aan de kust.

    We zwemme, halen L af en kijken naar de tour; het wordt onweerachtig en in de bergen dondert het, hier blijft het beperkt tot enkele grote druppels;  We herhalen onze gitaaroefeningen en stappen met X nog is tot aan het bronneke en terug.















    26-07-2019 om 21:02 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.El colchon autorefrescante

    Maandagochtend is de wind samen met een lading warme lucht verdwenen naar het noorden maar ook hier blijft het zweten en halen we voor de zovvelste dag op rij de 35 grados.

    We gaan vroeg naar de pueblo voor krant en brood zodat we voor 10 u terug zijn als het kwik boven de 30 klimt.

    We hebben slecht geslapen en zijn loom en draaierig dus steken we niet veel uit, een plonske en wat getokkel op de guitarrra.  X doet een poging om balletje gooien spelen maar heeft ook niet veel fut.

    Nadat ik L afhaal van het werk gaan we nog naar de Mercadona op de weg naar huis en voor de rest platte rust.

    Dinsdag en L heeft eerste van 2 vrije dagen, we gaan wel naar C want mijn nieuwe bankkaart moet afgehaald en L wil centen afhalen van haar rekening om naar het thuisfront te sturen.  Bij haar bank reclameert ze bij de kassabediende over de ligging van het bankkantoor, helemaal vanboven op het einde van de winkelstraat waardoor er steeds een flink stuk bergop moet gelopen worden en ze vraag tof ze geen 2de kantoor kunnen openen aan de dijk.

    Omdat de locutorio waar ze de centen wil opsturen pas om 10 u opengaat hebben we nog tijd voor een ontbijtje en L gaat voor een full english breakfast.

    Daarna rijden we naar de shopping centre la marina waar ze een kledingstuk wil ruilen dat ze er 2 weken geleden kocht.

    L krijgt telefoon van een nicht die al 20 jaar in Parijs woont maar momenteel op bezoek is in Nigeria en bij L haar mommy langsging om hallo te zeggen.  Normaal had ze vorige week moeten vertrekken maar toen ze op de luchthaven in Parijs aankwam bleken de visa van haar 2 kids niet ok en moest de vlucht herboekt naar deze week.  Ik ga ondertussen is kijken in de nieuwe Mascotas dierenwinkel die aan de overkant opende en kom terug met een nieuw bed voor X dat ook voor enige verkoeling zou moeten zorgen als ze erop ligt en we brengen ook nog een nieuw oranje balletje mee.

    Bij thuiskomst wacht de siesta, doen we af en toe een plonske en oefenen verder op de guitarra.











    23-07-2019 om 18:54 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Concurso de Paella

    Zaterdagochtend begint winderig maar de wind brengt geen verkoeling, wel nog warmere lucht uit het zuiden.  We gaan vroeg naar de pueblo, doen een ontbijtje bij ripoll en oefenen gitaar.

    Tegen 14 u rij ik la naar C om daar naar de Mercadona inkopen te doen en ga op Th zen loft wachten tot L gedaan heeft met werken.

    We kijken naar de tour met een magnum classic, een ideale combinatie.

    Na 21 u gaan we met X voor een klein blokje om


    Zondagochtend om 7 u als we naar C vertrekken is het nog steeds 27 grados dus de liefhebbers van zwoele nachten komen ruimschoots aan hun trekken in deze periode.

    Maar er staat terug een vervelende harde wind met rukwinden vanuit zee zodat op vele stranden de rode vlag uithangt.  Wij doen een wandelingske met X door het bos, op sommige plaatsen is de straat helemaal bedekt met een tapijt van dode dennenaalden die door de wind uit de bomen werden geschud.  We springen in de pool en rijden tegen 9 u naar Charly's waar de andere bikers verzamelden vooraleer aan hun ritje te beginnen.  Ik drink mee een koffietje maar keer daarna huiswaarts en geef la poderosa een welverdiende poetsbeurt waarna het dringend tijd is om gitaar te oefenen.

    Tegen 13 u wandel ik naar het bronneke van santa Ana waar de jaarlijkse wedstrijd paella bereiden wordt gehouden.  Verschillende verenigingen uit de pueblo nemen het tegen elkaar op om de beste paella klaar te maken die nadien wordt uitgedeeld aan de aanwezigen die een score mogen geven.  Maar het is nog te vroeg om al te proeven en ik maak een praatje met Mick die tot hier was gesloft met een rugzakje vol gekoelde cerveza.  Tegen 15 u kom ik huiswaarts en rij naar C om L op te halen van haar zondags werkendagje.  Veel spaanse klanten momenteel in het hotel en dat zijn de moeilijkste van allemaal dus zweet L niet enkel van de warmte.















    21-07-2019 om 19:38 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    19-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Magnum Classic

    Donderdagochtend zit ik bij Ripoll op het terras naast een oude spanjool die wel een praatje wil maken, eerst over zijn hybride auto die hij had gekocht maar volgens hem niks waard was, daarna over allerlei zaken waarin hij verwikkeld was wegens fout geparkeerd op een gehandicaptenplaats waardoor hij 3 x naar Madrid moest mt zijn advokaat;  Zijn geleuter begint me snel te vervelen dus stap ik op en ga huiswaarts om de krant daar te lezen.  Iets voorbij het bronneke is er een waterlek en komt men een put graven om dit te herstellen en X heeft wel zin om dit allemaal grondig te besnuffelen.

    Vandaag is het rustig bij Ripoll maar om de grote warmte voor te blijven komen we om 9u30 terug naar huis.  Als ik me klaar maak om mijn gitaaroefeningen te beginnen wil ik nog iets uit men buro halen maar misstap me en val over de trede.

    Omdat ik een cola blikje en wat koekjes vasthad kon ik men val niet goed breken en ga languit op men rechterzijde liggen maar buiten 2 grote blauwe plekken kom ik er ongeschonden vanaf integenstelling tot mijn petit buerre koekjes die in stukken gebroken verspreid op de grond liggen.  Das nog altijd beter dan Mick die woensdag van zen gips werd verlost maar de breuk in zijn voet is nog niet volledig genezen en normaal zou hij een nieuwe plaaster voor nog is 4 weken moeten krijgen maar dan bedankte hij voor want werd nu al gek van niks te kunnen doen dus huppelt hij zo wat voorzichtig rond maar kan toch al zwemmen en autorijden tenminste

    In de supermarkt zag ik deze ochtend toen ik men stokbrood haalde dat men de voorraad friscos had aangevuld en zodus ga ik met de scoot terug want er waren ook terug Magnum classic; deze Rolls Royce van de friscos zijn even zeldzaam als de bijna uitgestorven Roloway aapjes of trompetkraanvogel en je kan ze bijna nergens meer vinden.  Maar vandaag is men lucky day want ik kan de nog 2 overgebleven dozen bemachtigen.

    Na het gitaaroefenen en een zwemmeke ga ik met La poderosa tot in Orba voor een pizzake en om 15u30 halen we L op met de scoot en zijn nog op tijd terug voor de tijdrit in de tour te zien.

    We wachten tot na 21 u om ons 2de wandelingske met X te beginnen want het blijft lang +30 grados














    19-07-2019 om 20:41 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    17-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eclipse lunar

    Dinsdag heeft L haar laatste verlofdag en ga ik met X vroeg naar het bos.  Daarna rijden we naar C om de sociale zekerheidskaart van L te gaan aanvragen en ze krijgt al een voorlopig kaartje mee dus dat is ook opgelost.

    Na een tussenstop in de Mercadona komen we huiswaarts, we eten een slaatje en doen een siestake.  Er wordt wat notenleer gestudeerd en op de gitaar getokkeld.

    We schrijven ons in voor de nachtwandeling op 3 augustus van Guadelest via de rio Algar tot in Altea, ook Luc uit Tisselt gaat meestappen en misschien mag X ook mee.  Deze wordt voor de 12de x georganiseerd en wou ik al lang is meedoen maar het was er nog niet van gekomen.

    Vannacht was er een mooi zichtbare eclips hier.

    Woensdag gaat L terug aan het werk dus rijden we om 7 u met de scoot naar C en daarna gaan we met X naar de pueblo voor een ontbijtje;  Na een zwemmeke thuis is het tijd om naar de gitaarles nr2 te vertrekken bij Victorio.

    Deze keer was hij al iets properder, lange haren in paardenstaart, baard wat bijgetrimd en een vers hemd; hij laat me zweten met zijn oefeningen maar uiteindelijk maak ik toch wat vorderingen in het lezen en spelen van de noten.

    Hij vertelde dat je muziek leren moet vergelijken met een revolutie, waarbij je beetje bij beetje wat land veroverd en telkens je een gebied meester bent een volgend nieuw stukje gaat innemen, waarschijnlijk  is hij, argentijn zijnde een grote fan van Che.

    Na een uurtje les tracteer ik me op een middagmaal bij l opera.  Het eten is hier lekker, dat het hier stikt van de hollanders moet je erbij nemen en ook de serveuze die als een hyperkinetische adhd in het kwadraat rondholt en alles lekker en fantastisch schijnt te vinden is niet echt mijn ding.  Als ze dan ook nog is mijn flesje cola omduwt en de de cola over mijn benen loopt wordt mijn humeur er niet beter op maar liever cola in mijn schoenen dan in mijn gitaar.  Ik waag het er toch op een volauvent te bestellen en alhoewel hij in Pollo dorada beter was heeft het toch gesmaakt.

    Na de L pick op in C met de scoot doen we onze siesta gevolgd door een paar zwemmekes want de temperaturen gaan weer vlot tot boven de dertig en er wordt weer overal gewaarschuwd voor brandgevaar.












    17-07-2019 om 19:23 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    15-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Baby shower

    Na de pueblowandeling zaterdagmorgend haal ik la poderosa van stal en rij via Guadelest en Benifato tot in La Nucia waar bij Bar overdrive van smiddags een party is ter gelegenheid van hun zesde openingsverjaardag.

    We drinken iets met de bikeramigos van zondags en eten een duitse blockwurst en keren huiswaarts om naar de tour te kijken.  Daarna wil L nog naar La marina want de solden zijn al 2 weken bezig.

    Maar veel koopjes zijn er nog niet te doen en we komen maar met 2 zakjes terug.

    Zondag in de vroege ochtend zoek ik met X de koelte op in het bos;  L gaat naar Clara mee helpen koken want smiddags is er een party Baby shower georganiseerd door Rita de zus van Clara die hoogzwanger is van haar derde; normaal dacht ik dat een babyshower enkel voor de eerste geboorte wordt gehouden maar die zwartjes zullen het weeral verkeerd begrepen hebben.  Ik laar deze hectische bedoening aan mij voorbij gaan en concentreer me in alle rust op men muzieknoten in een poging  mijn huiswerk dat Victorio me meegaf opgelost te krijgen.  Om de harde noten verteerd te krijgen ga ik erna naar de chino resto in El Albir en we maken er daarna een sportieve middag van want we kijken deels naar de tour, wimbledon en de halve finales van de africa cup terwijl we zelf amper 5 km gestapt krijgen.

    Savonds maak ik een praatje met Mick die de ganse dag voro zijn TV gekluisterd zat, niet zozeer vanwege zijn gipsverband maar omdat hij naar de WK finale cricket tussen Engeland en Nieuw zeeland had gekeken dewelke om 11 u begon en tot 19 had geduurd eer er een winnaar uit de bus kwam.  Het is al na 22 u eer L belt dat ze met Clara terug naar huis kan rijden en ik ga ze daar oppikken.

    Maandagochtend gaan we naar C om L haar cheque voor de maand juni te innen bij de bank en de centen op haar rekening te zetten die ze kon openen nu.  Mijn Teo zonnebril heeft een plastiek beentje kwijt waarmee hij steunt op men neus en ik ga bij een paar optiekers langs maar nergens hebben ze een eksemplaar dat erop past.

    Na de siesta, gitaar oefeningen en zwemmen kijken we naar de tour en gaan daarna naar Altea naar een optieker waar ikal is eerder werd geholpen; hij wil wel een poging doen het te repareren mits wat gepruts maar vraagt om binnen een uurtje terug te komen; ik doe dan maar een toerke doorheen de casco antigua, altijd gezellig nu in deze periode.  Als ik terug bij de optieker kom blijkt het echter nog niet opgelost wegens te druk en vraagt hij morgen terug te komen dus wordt vervolgd...




















    15-07-2019 om 20:23 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Victorio
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Donderdagmorgend om 10 u heb ik afspraak bij Victorio in Altea, een gitaarleraar die niet te ver woont en waar ik tijdens de zomermaanden mijn conditie wil onderhouden want van Dario zijn zomerbijlessen hebben we voorlopig nog niks gehoord.

    Victorio is een argenttijn die sinds 2003 in Altea woont op een appartementje boven een italiaans resto met zicht op de dijk, strand en zee, geen slecht plekske enkel is het nogal vervallen en rommelig net zoals hijzelf.

    Hij ziet eruit als een clochard maar blijkt toch een rijk gevulde geschiedenis te hebben.  Hij werd geboren in 1956 in Buenos Aires, zijn moeder een spaanse schrijfster met roots in Valencia, zijn vader een italiaanse beeldhouwer.

    Op zen dertiende begon hij gitaar te studeren en op zen 20ste begon hij te reizen, vanuit Argentinie naar Brazilie, Chili, Mexico en terug tot in Miami vanwaar hij met de auto tot in Los Angeles, Denver en New York geraakte.

    Via Londen belandde hij 3 jaar later in Parijs waar hij bijna 15 jaar bleef rondhangen.  Hier hernam hij zijn gitaarlessen en begon in verschillende groepjes te spelen.  Met een paar van hen reisde hij dan doorheen Europa en Africa.

    Terug in Parijs behaalde hij aan het conservatorium aldaar zijn diploma van Nivel superior de Guitarra.  Vanaf 1986 ging hij zich meer toeleggen op Tango dansen en werkte erna mee aan musicals en theater.

    Hij begon met het geven van Tango dans lessen maar in 1992 keerde hij terug naar Argentinie om zich verder bij te scholen in de Tango argentina.  Hij maakte deel uit van de groep Tangata Rea, een quintet dat optrad met danseressen maar zonder zang.  Zij kenden heel wat succes en mochten op tour naar Europe van Scandinavie tot in Italie.  Maar in 1998 werd de groep ontbonden en verdiende Victorio de kost met gitaarlessen te geven in Buenos Aires en het organizeren van concerten en Tango evenementen en schrijven in weekbladen. In 2000 creerde hij een nieuwe groep, Quintina Gotanova, deze keer wel met zang erbij maar in 2001 moest Victorio de groep verlaten wegens een hartaanval.  Hierdoor besloot hij zijn hectisch leven drastisch te wijzigen en ging zich toeleggen op Tai Chi en verhuisde in 2003 naar het toen nog kleine vissersdorpje Altea.

    Sindsdien verdiende hij hier de kost met het gitaarspelen in parken, bars en het geven van tango en gitaarlessen en momenteel nu de jaren stillaan beginnen te wegen geeft hij nog uitsluitend gitaarles bij hem thuis.

    Ik weet niet op zijn leermethode me veel gaat vooruithelpen maar ik vond het het proberen waard en bovendien is hij een grappige rustige en geduldige man met een Cv om U tegen te zeggen en spreekt met een leuk argentijns spaans accent dus tot in augustus ga ik 1 uur per week bij hem langs voor les en vooral luisteren naar zijn verhalen.












    12-07-2019 om 14:09 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    10-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tostada con tomate

    Maandag blijft het tot savonds onweren en rond 20 u gaat het efkes harde regenen en komt er een lading ssharazand mee naar beneden.  X haar maag ligt overhoop en ze wil niet eten.

    Maar Dinsadagochtend lijkt ze terug ok en ga ik nadat L werd afgezet in alle vroegte naar het bos waar ze nog is los kan rennen en wat is ze blij; ze crost van links naar rechts, kan leuke stokken vinden, graaft putten en ktijgt menige zotte bui.

    Bij de afvalcontainer aan het bronneke heeft iemand zijn oude scooter neergezet in de hoop dat de vuilkar of iemand anders hem meepakt

    Tegen we thuis komen is ze wel bekaf en ga ik alleen naar de pueblo met de scoot voor een ontbijtje bij Ripoll.  Een dubbele tostada con tomate betaal je hier 1.50 € en daarvoor kan ik zelf men broodrooster niet in het stopcontact steken. Daarna is het kuisen geblazen om het saharazand te proberen verwijderen van de terassen etc.

    Ik verkoop men voorraad gasflessen aan Mick nu we deze niet meer gebruiken wegens de nieuwe elktrische boiler.

    Woensdag maken we terug een vroege wandeling nadat we van C terug komen maar X is minder actief en eet heel wat gras wat meestal de voorbode is van een kotsmomentje later.

    Er wordt gitaar geoefend, de nieuwe taranta heeft identiek dezelfde afmetingen als men oude spaanse gitaar maar voelt toch anders en het is aanpassen om de juiste snaren te betokkelen.

    We gaan naar de supermercado in de pueblo voor een nieuwe doos magnums en kijken naar de tourrit terwijl we in slaap sukkelen.

    De korte en zwoele nachten beginnen hun tol te eisen,  Ook L heeft last van enig slaaptekort en kreeg vlammende ruzie in de lift met één van haar mannelijke collegas die als grap in de lift begon op en neer te springen waardoor zij dacht dat ze gingen neerstorten.  Wat niet geheel onmogelijk is want begin van de week storrte 1 van de 2 dienstliften in het hotel van de zesde verdieping naar beneden maar gelukkig zat er niemand in.

















    10-07-2019 om 19:32 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    08-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Monte
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zaterdagavond komt er wat wind opzetten en lijkt het wat af te koelen maar het is slechts de voorbode van nog warmere lucht uit het zuiden.  Als ik snachts rond 3 u opsta voor een plasje en X ook buiten wil lijtk het wel of de verwarming opstaat; de termometer toont 33 grados midden in de nacht dus doe ik een plonsje in de pool maar veel wordt er niet geslapen.

    Na de drop off van L om 7u30 doe ik een klein toerke met X en daarna met de scoot naar de pueblo voor een doos Magnum friscos.

    Als ik daarna de plekken check thuis waar ik rattevergif had gelegd zie ik dat deze er nog ongeroerd bijliggen, ik ga een kijkje nemen in de kelder onder het jacuzzihuis waar ik de nog intacte lijmplaatval had gelegd en ruik een duidelijke kadavergeur en jawel het is bingo, daar ligt ze de dikke rat die X gek maakte de laatste weken.  Ze plakt goed vast deze keer en blijkt al morsdood dus schuif ik gans de handel in een plastiek zak en breng dit naar de afvalcontainer.

    De temperaturen binnen lopen op tot 35 grados en ik laar de airco even draaien want buiten zitten is geen optie want als je 2x met je ogen knippert plak je van het zweet.

    Dus oefenen we wat op de nieuwe gitaar, zwemmen, halen L af, kijken naar de tour en de finale van het WK vrouwenvoetbal waar de hollandse manwijven op hun donder krijgen van de US lesbienas.

    We wachten tot na 21 u voor we nog een wandelingske met X doen ook al is het dan nog steeds 35 grados. Iets voorbij het bronneke van Santa Ana kom ik een jong koppel tegen met 2 kleuters en een mooie Podenco pup.

    Ze vragen me in het engels met zwaar US accent of ik hun hondje al eerder zag want ze hebben hem gevonden thuis aan hun zwembad.  Het blijken een familie russen te zijn, zij een opvallende mooie verschijning, korte blonde lokken met slanke lange benen en een stel koplampen die duidelijk een serieuze opgrade kregen, ze heeft een bikinietje aan die nog dateert van voor haar borstvergroting denk ik zo en verder enkel een kort doorschijnend hemdje dus hoe haar man en de kids eruit zien weet ik eigenlijk niet.

    Ik had de Podenco nog niet eerder in de buurt gezien dus ze besluiten hem een nachtje bij te houden en maandag bij de dierenarts in de pueblo langs te gaan om te checken of hij een chip heeft.   Maar dan komt er een oudere man aangesloft, het blijkt de baas te zijn van Monte want zo heet zijn hond weet hij te vertellen;  Monte lijkt helemaal niet blij te zijn nu hij zijn baasje terugziet en wil liever mee terug met de russen naar het zwembad en ik kan hem geen ongelijk geven.

    Maandagochtend begint onweerachtig en regelmatig druppelt het wat, toch een beetje afkoeling op komst al blijft het drukkend warm.


    08-07-2019 om 12:48 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La Taranta

    Vrijdagochtend op het terras bij Ripoll kreeg ik een telefoontje en het was Francisco Bros die me kon vertellen dat men guitaar die ik er bestelde klaar was.

    L heeft haar vrije dag en wil wel mee gaan om ze af te halen en dan kunnen we derna nog naar de nabij gelegen carrefour.

    Om 11u30 zijn we bij Bros en het is hier druk want veel artistas kwamen hun afgewerkte gitaren uit proberen en afhalen.  Franscisco laat me uit 2 Tarantas kiezen die hij aan verminderde prijs wil verkopen omdat er een paar kleine verkleuringen zijn in het hout maar dat is amper zichtbaar voor mij.  Men keuze valt op de duurste van de 2 maar uiteindelijk valt de prijs nog mee want voor minder dan de helft van een nieuwe Taranta krijg ik ze mee naar huis.

    Deze Flamenco guitaar dankt zijn naam aan een type flanmeco van uit de streek rond Almeria en het bijzondere eraan is dat er 2 verschillende soorten hout worden gebruikt in de voorkant om de verschillen in klank tussen de 3 dikkere en dunnere snaren nog meer tot uiting te brengen.

    Nadat L nog poseerde voor een fotoke bij de gouden plaat van Amy Winehouse rijden we naar de carrefour.

    Voor het komend weekend wordt er terug een hittegolf verwacht met temperaturen tot 40 grados op zondag.  Maar X blijft het druk hebben in haar jacht op de rata.  Ze is niet vanbij de trap weg te slagen waar ze steeds op de uitkijk staat in een poging een glimp op te vangen van haar vijand die zich daar ergens schuil houdt.  Ze wordt minder actief maar tegen de avond gaat X fel tekeer en is het duidelijk dat la rata nog niet overwonnen is.  Dus haal ik de grote middelen boven en plaats de 2 vallen die ik kocht in het pomphuis met wat blokjes vergif naast.  De vallen zijn 2 platen met sterke lijm waarop de rat zich zou moeten vastlopen en niet meer wegkan.

    Nog geen 5 min later horen we een kabaal onderaan de trap en gewapend met een schoffel ga ik kijken.  De 2 lijmplaten liggen buiten, onder de deut van het pomphuis is immers een grote spleet en denkelijk kon ze zich zo loswringen want één van de lijmplaten hangt vol rattenhaar en uitwerpselen.  Dus de strijd is nog niet teneinde.

    Zaterdag ochtend begint met een zwemmeke en een algemene stroompanne als rond 7 u de elktriciteit uitvalt en nadat ik L wegbreng naar het werk blijkt het nog steeds niet opgelost dus moeten we ons koffietje thuis uitstellen.

    Maar rond 8u30 is de elektriciteit er terug en gaan we naar de pueblo.  We doen een 2de zwemmeke en gaan met la poderosa naar de markt in Jalon waar we in de belgische frituur een frietje met valauvent steken.

    Verder is het puffen en zweten en wachten we tot na 20 u om nog een toerke met X te doen.


















    06-07-2019 om 21:27 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La rata

    Sinds enige weken hebben we een dikke grote rat die zich in de buurt van het pomphuis onder het zwembad en X haar buitenren schuil houdt.  We zagen ze ook al over het terras rennen en in de tuin in een hoge boom klimmen dus het is een zeer actieve en X wordt er zowat gek van dat ze deze ongenode indringer met 4 poten en staart niet kan vangen.  Nu heb ik ook liever niet dat we hier een rattenpopulatie kweken dus ging ik al 2 xom vergif maar tevergeefs, het vergif, of het nu zalkjes zijn met granen of pasta verdwijnt bijna direct maar de dikke rat geeft geen kik en blijft X enerveren, X is niet van de trap weg te slaan steeds op de uitkijk staande tot haar vijand zich laat zien.

    Deze ochtend gaat de wekker al om 5 u en een kwartier later rij ik met Th naar Alicante om hem aan de aeropuerto af te zetten.  Om de parking aan het vertrekniveau binnen te rijden is er file maar dat is nog niks in vergelijking met de file om de parking terug buiten te rijden.  Nadat ik Th afzet slalom ik me door de rijen wachtenden,  de vier uitgangen zijn bijna allemaal geblokkeerd door turistas die hun ticket niet betaalden want je mag hier maar 15 min gratis staan, dus mooet er gewacht tot ze terugkomen van de betaalautomaat wat tot gevolg heeft dat de volgende in de file ook de 15 min gratis parkeren heeft overschreden enz.  Op de koop toe staat er een auto in panne vlakbij de uitgang, een engelsman blijkt want hij komt me vragen of hij met startkabels op men batterij mag proberen zijn auto gestart te krijgen maar ik moet hem wandelen sturen want anders geraak ik zelf niet op tijd hier buiten en om 7 u terug om L weg te brengen.

    Het lukt toch om iets na 7 L op te pikken en na mijn ochtend kakske vertrekken we naar C waar we om 7u28 toekomen en L netjes op tijd afleveren, just in time management heet dat dan.

    Terug thuis ga ik in de pueblo bij de ferreteria dus om een derde lading vergif en koop ook een rattenvallenkit in een poging korte metten te maken met la rata.  X neemt een zeldzame pauze in ruglig en ik doe hetzelfde in het zwembad

    Gisternmiddag haalde ik Th op en kwam hij een laatste keer deze maand van de pool en zon gen ieten en savonds gingen we bij Ripoll voor een hapje te eten.

















    04-07-2019 om 19:26 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    02-07-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Peligro de incendio

    Vandaag dinsdag heeft L een dagje vrij, haar 2de vrije dag valt op vrijdag deze week omdat ze ruilde met een collega.

    Maar toch moeten we naar C want gisteren bij het kuisen van één van de kamers waar een klant had uitgeschekt vond ze 2 opladers van Apple en ze vergat die in hun buro af te geven dus staken ze nog ik haar handtas thuis en vandaag kwam de klant terug langs om zijn opladers op te pikken;  Met de scoot zijn we snel heen en weer, het wordt stillaan drukker en drukker.

    Th komt in de namiddag nog even in het zwembad plonsen.

    Afgelopen weekend staken we niet veel uit, zaterdag recup van het Formentera tripje en zondag klom het kwik tot tegen de 40 grados dus begon je al te zweten van enkel maar je tenen te bewegen.

    In de vroege ochtend ging ik met La poderosa tot aan de supermercado, die zijn nu ook op zondag open in deze periode, overal wordt er gewaarschuwd voor brandgevaar, hopelijk komen we deze kurkdroge periode door zonder rook.

    Ik breng L haar favoriete visjes mee en veel water.  Zondagavond gaat Th naar Playa la Olla met het koppel J & D  die ook bij VT werken soms want er zijn wat optredens in La Oletta.

    Wij doen liever een klein toerke met X zodat die toch nog wat energie kwijt geraakt als de grootste hitte is verdwenen, alhoewel tot middernacht blijft het zowat 30 grados en in de vroeg ochtend staat de termometer nog op 27.














    02-07-2019 om 19:32 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    29-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Formentera Parte III

    Bij de meeste parkings in de buurt van het schiereiland hangt het bordje Completo dus dat belooft niet veel goeds, we laten de scoot dan maar achter aan Playa del Levante en gaan van hier tevoet naar het uiterste punt zo een 5  km stappen langs een zandweg die zich door de duinen slingert maar blijkbaar kan je hier toch via scooter en of fiets geraken want er rijden er ons regelmatig voorbij.

    Als we de eerste stukken strand naderen zien we de vele kleurrijke parrasols en liggen de strandgangers in rijen dik naast elkaar, af en toe komen we een chiringuito tegen maar ook hier alles completo, ik kan toch ergens  2 flesjes water kopen van 1/2 Liter voor 8 € aub, de prijzen zijn hier aangepast aan de wet van vraag en aanbod  das wel duidelijk.

    Aan het voorlaatste strand Es Trucadors houden we halt en ploffen is het bloedhete zand;  Th waagt zich aan een zwemmeke in het turqoise water met een botenrij als decor, ik ga nog 1 baai verder tot het allerlaatster strand waar het schiereiland slechts enkele meters breed meer is en steek enkel mijn voeten is in de zee.

    We slepen ons terug naar de scoot met hongerige magen en stoppen in de haven waar we een terras in de schaduw vinden en Th een krokske met frieten en ik een slaatje geitenkaas bestellen.  We kijken naar de drukke bedoening die deze haven is, het is een komen en gaan van ferrys vooral vanuit Ibiza die in sneltempo hun lading turistas komen lossen en terug oppikken terwijl ondertussen rubberbootjes, catamarans, motorjachten, duikboten, zeilboten, vissersboten etc in en uitvaren.  We drinken nog een laatste glas in een bar aan de haven waar TH de muziek wel leuk vindt en tegen 20 u ga ik met de scoot aanschuiven om in te schepen.  Onze ferry zou om 21 u vertrekken maar komt er pas aan iets na 20u30 en het in en uitrijden verloopt weer met de nodige chaos terwijl ondertussen 2 ambulances nog gehavende turistas komen vervoeren.  We stapten zowat 15 km bij elkaar maar op de terugtocht hebben we een gewone zitplaats en het is hier zo een kabaal dat slapen geen optie is.  Rond 23 u zijn we terug in Denia en alle bestuurders haasten zich naar het ruim om hun voertuig, wat weer een botsing tussen een auto en een moto meebrengt tijdens het buitenrijden.  Ik wacht Th op aan de parking en na een nachtelijk rit van 45 min zijn we om iets na middernacht thuis, dringend tijd om een plonske in de pool en een uitbundige begroeting door X die zich afvroeg waar wij zo lang bleven.




















    29-06-2019 om 12:34 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Formentera Parte II

    Ook hier rijden we naar het strand via een lang zandweggetje tot aan de parking van Cala de Saona en als ik zie dat er hier nog heel wat plek is op de parking krijg ik goede hoop dat het hier wat minder druk zal zijn. 

    Het is een heel mooie baai met wit zandstrand en de blauwe zee schittert in de zon met de vele boten van groot naar klein op de achtergrond maar op het strand zelf is het inderdaad rustig en niemand schijnt te zwemmen.

    Er is iets aan de hand en op een bord zien we een waarschuwing: Kwallenalarm...  We moeten oze plannen om een zwemmeke te doen opbergen maar vinden op de top van een klif een leuk klein barretje waar we in de schaduw een Magnum classic kunnen vinden en dat is veel beter dan een kwallenbeet;  2 tafels verder is een redder een kreunende italiaanse aan het verzorgen, zij werd niet door een kwal gebeten maar ging onderuit met haar gehuurde scooter en haar armen en been zitten onder de schaafwonden, ook dat is hier dagelijkse kost blijkbaar; nog wat verder een pas getrouwd koppeltje dat naar hier afzakte om hun trouwfotos te nemen en de bruidegom met lange broek, bretellen en hemd met lange mouwen kreunt van de warmte en dan weet hij nog niet wat hem allemaal te wachten tijdens zijn huwelijksjarenlijdensweg.

    We rijden terug naar de zoutmeren vanwaar we het meest noordelijke punt willen bezoeken, een stuk schiereiland dat  kilometerslang in de zee steekt en alsmaar smaller wordt, in het midden duinen en aan beiden kanten zandstranden en dit plekje Playa de Ses Illetas genaamd is dan ook het meest bezochte deel van Formentera.




















    28-06-2019 om 00:00 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    27-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Formentera Parte I

    Donderdagavond tegen 21 u breng ik L weg naar C waar ze blijft overnachten op Th zijn appartement zodat ze de volgende dag met de bus op haar werk geraakt.  Wij gaan immers vrijdag in alle vroegte vertrekken met de scoot naar Denia waar we de ferry nemen naar Formentera.

    Dit eiland ligt zo een kleine 10 km van Ibiza vandaan en is vanuit Denia na 2 uur varen te bereiken.  Maar omdat we de scoot willen meenemen op de boot moeten we er al om 7 u zijn om in te checken terwijl de ferry pas om 8u30 vertrekt.

    Formentera is een klein eiland, van noord naar zuid ongeveer 20 km lang en is enkel per boot bereikbaar via de eerder kleine haven Port de la Savina.  Nadat we de scoot in het onderruim parkeren wordt hij vastgemaakt door de Balearia werknemers en we gaan ons instaleren in de VIP zaal want op de heen reis kregen we  zowaar VIP tickets.  Het lijkt wat op een vliegtuig business class hier met confortabele zetels per 2, er is een dek achteraan waar je buiten kan zitten met bar.

    Na 2 uur varen over een rimpelloze zee komt er land in zicht, de eerste rotskusten van Ibiza zien we in de verte.  Nog 15 min later meren we aan in La Savina en begint het buitenrijden uit het ruim van de vele autos die hier naast elkaar staan gepropt met maar enkele cms tussen,  er wordt dus regelmatig gebotst en spiegels kan je best inklappen maar onze scoot staat aan de zijkant en we raken zonder schrammen buiten waar ik op Th wacht want de passagiers moeten langs de loopbrug uitstappen.

    Het is hier behoorlijk druk en in dit havenstadje vind je op elke hoek van de straat een verhuurfirma van vooral scooters en fietsen;  de scooter is hier dan ook met voorsprong het meest gebruikte en efficientste vervoermiddel.

    We beginnen onze rondrit langs de 2 zoutmeren die in het noorden liggen en rijden door de nog slaperige dorpjes Pujols en Sant Ferrran de ses Roques wat een hippiedorpje zou moeten zijn maar ofwel liggen ze nog te maffen ofwel zijn ze uitgestorven want veel is er niet te zien, misschien moeten we is terugkomen als het marktdag is hier.

    Onze eerste stop is in het kleine visserdorpje / baai  Cala de Sant Augusti waar we op een terras iets drinken en ontbijten met zicht op de mooi kristalheldere lichtblauwe zee;  We rijden verder naar de Faro de Mola, via een kilometerslange kaarsrechte weg komen we bij de vuurtoren in het uiterste zuiden van het eiland oa bekend van de spaanse film Lucia y el sexo die verschillende prijzen won in 2012 en met de niet onaardige spaanse actrice Paz Vega;  hier heb je geen stranden maar meer dan 100 meter hoge rotskliffen en veel hagedissen, met of zonder staart en een gedenkplaat voor Jules Verne de schrijver die dit plekje in één van zijn boeken beschreef.

    We rijden nu terug richting noorden langs de zelfde weg want er is er maar eentje en stoppen aan de andere kant aan Cala des Morts, een strand bereikbaar via een lang zandweggetje waar het al behoorlijk druk is.  Hier kan je een paar hotels vinden maar nergens zie je die lelijke hoge torens die je aan de costa blanca kust wel ziet en de natuur en vooral duinen worden beschermd want overal zijn er houten paadjes om naar de vele stranden en baaitjes te stappen.  Wat me ook opvalt dat er maar weinig bar en restos zijn dus de meeste zitten overvol en we besluiten onze zoektocht naar een rustiger plekje voort te zetten en rijden naar Cala Saona.




















    27-06-2019 om 00:00 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bankia

    Ook hier lopen de temperaturen op en gaan vlot boven de 30 dus spreekt men van een Ola de calor of hittegolf maar het valt nog best mee want ik heb het al veel warmer geweten.

    Dinsdagochtend drink ik toch maar een agua con gas ipv eeen koffie om niet overmatig te gaan zweten en daarna maken we ons klaar om naar Beni te rijden waar L haar nieuwe tarjeta de residencia mag gaan afhalen.

    Terwijl ze wacht tot haar nr afgeroepen wordt ga ik bij een chino winkel een parasol de coche kopen, een zilveren scherm als bescherming tegen de zon dat je achter de voorruit van je wagen kan plaatsen.

    15 min laer komt L buiten met haar nieuwe tarjeta en is ze voor bijna 4 jaar gerust want ze blijft geldig tot 2023

    We gaan nog naar C om een bankrekening te openen voor L maar omdat ze een copy van haar arbeidscontract nodig heeft gaat het niet en dienen we de volgende dag nog is terug te komen. Na de foodshopping bij Mercadona keren we huiswaarts voor een zwemmeke en siesta.  S avonds gaan we met L en Th naar Ripoll iets eten, X blijft thuis want nog steeds +25 grados en dat zou bijna de ganse nacht zo blijven.

    Vanochtend wandel ik met X en Th naar de pueblo en daarna ga ik met L naar C waar we bij Bankia een 2de poging wagen om een rekening te openen;  nu is het L haar tel die problemen geeft, er moet een app gedownload en er blijkt geen wifi te zijn in het bankgebouw; dan gaan we maar eerst naar een locutorio voor 6 € internetkrediet op haar tel te zetten en gaan terug naar Bankia, nu struikelen we over het downloaden want haar tel heeft niet genoeg geheugen vrij dus moet er eerst vanalles afgezwierd en uiteindelijk lukt het toch en komen we na anderhalf uur bezweet buiten.

    Clara komt langs voor wat haarvlechten en eet samen met L pounded Yam waarna ze beiden een siestake doen binnen en een niet onaardig snurkconcert geven.

    Ik bespreek met Th het programma  want we plannen  nog is een uitstapjee naar een isla, de tickets zijn geboekt en vrijdag in de vroege ochtend rijden we naar Denia waar we met de scoot de ferry oprijden om naar onze bestemming te varen.















    26-06-2019 om 20:37 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Venta Nadal

    Zondagochtend zet ik L af om 7u15 aan het werk en ga erna met X tot aan het bronneke gevolgd door een zwemmeke; 

    Daarna rij ik met la poderosa naar bar Overdrive waar de bikers om 10 u verzamelen voor hun ritje;  Met besluit naar Penella te rijden, een piepklein dorpje in de bergen dicht tegen Alcoy waar er een tof bar restoke is Venta Nadal genaamd bekend om zijn zelfgedraaide saucissen die hier aan de toog hangen te drogen en dus besluit ik nog is mee te rijden met de groep.

    Langs Callosa gaat het via de nieuw geasfalteerde weg tot in Guadelest en Confrides vooraleer we in Penella stoppen.  Hier passeren veel motos die de bochtige wegen komen opzoeken.

    We rijden verder via de Port de Tudons en in Sella splitst de groep zich in 2, ik rij met Fred en Ron huiswaarts terwijl de rest nog wat bochten opzoekt richting Relleu.

    Een lange siesta is daarna welgekomen en ook Th komt na zijn werkendagje uitblazen op het ligzeteltje in het zwembad.

    Ik geef de plantjes water in de tuin en maak een praatje met Mick die rondhuppelt op zijn krukken,  hij wist me te vertellen dat Abe, onze buur van de villa onderaan vanochtend was overleden in het ziekenhuis.

    We wachten tot 21 u vooraleer de avondwandeling te beginnen want het blijft lang warm nu.

    Maandagochtend breng ik L weg met de scoot naar C en ga daarna met Th en X naar de pueblo voor de krant en een onbijtje bij Ripoll waar we croissant a la plancha con mantequila bestellen.

    Na een plonske haal ik terug la poderosa van stal en ga met Th voor een ritje over de col des rates en omdat het nog te vroeg is om een pizzake te gaan eten in Orba stoppen we nog in Campell waar we in de schaduw van de kerktoren op een terras ietske drinken.  Van hieruit gaat het naar de pizeria de la piscina en eten we ons buikje rond.

    Terug thuis is het weeral tijd voor een siestake en L komt met Clara mee naar huis.  Morgenvroeg gaan we naar Beni waar normaal gezien L haar nieuwe verblijfskaart die 5 jaar geldig is zou moeten klaar liggen.




















    24-06-2019 om 19:59 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.El chuleton

    Vrijdagochtend komt Onno de zwembadpomp vervangen; hij heeft zijn zoon mee om te helpen, een 15 jarige slungel die zeer tegen zijn zin blijkbaar zijn begin van de schoolvakantie moet opofferen.

    Ze kibbelen heel wat af en terwijl ze aan het werk zijn in het pomphuis luister ik mee van boven op het terras aan de pool.

    Om 10 u zijn ze klaar en ga ik nog met X naar de pueblo,  Ik kom Yvonne tegen die Mick had afgezet bij de dokter voor een nieuw gipsverband want  de eerste gips kwam tot over zijn tenen en deze waren al serieus beschadigde door eht schurend gips.

    Tegen 15 u zak ik af naar C voor de laatste gitaarles van dit schooljaar;  Dario wil er nog wat theorie inpompen maar dat gaat vrij moeizaam.  In de zomermaanden gaat hij wat bijlessen geven op de dagen dat hij in Calpe verblijft.

    Savonds kijk ik met Th naar de playoff wedstrijd in het spaanse basket gewonnen door Real Madrid waardoor ze zich verzekerden van de titel.

    Zaterdagochtend nadat ik L wegbreng met de scoot gaan we naar Jalon en op de terugweg naar huis stoppen we aan een groot waterdepot voor een kleine boodschap en in de mercadona voor grote boodschappen.

    Het is drukkend warm en na een zwemmeke doen we een lange siesta.  Rond 19 u ga ik met Th naar El Chrininguito in El A om iets te eten;  Er is nog een trouwparty in volle gang met het nodige kabaal en ambiance erbij.

    Ik kies de chuleton en TH gaat voor kip op de bbq met aardappel in de schil.





















    22-06-2019 om 22:04 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    20-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Peluqueria embarazada

    Woensdagochtend gaan we eerst langs Ermita Santa Barbara voor een 7 km lange wandeling alvorens we in de pueblo stoppen voor brood, krant en koffie.

    Op de terugweg naar huis is het zweten geblazen nu de temperaturen snel tot 30 grados oplopen.

    Ik neem de scoot en rij naar El A om een haarknipbeurt bij men vast kapper;  het is terug een oostblokchica die hier vroeger al had gewerkt en ze is redelijk hoogzwanger waardoor haar bolle buik telkens tegen mijn armen botst bij het haarknippen.

    Nadien ga ik bij de chino resto el puente d oro mijn menu del dia eten en hou nog een tussenstop in de Aldi.

    Thuis is een siesta welgekomen gevolgde door wat gezwem en gitaaroefenen.  Th komt in de late namiddag en we kijken om 21u samen naar de 3de wedstrijd in de playoffs van hhet spaanse basketball, de kraker Barca - Real Madrid.  Bij een overwinning was Madrid kampioen maar Barca wist de razend spannende wedstrijd met 1 puntje te winnen;  De volgende partij is vrijdagavond.

    Vanadaag veel uitgelaten kinderen in de pueblo, morgen is het immers de laatste schooldag en daar zijn ze duidelijk blij om.

    L deelt haar vrije dag in met wat kuiswerk, zwemmen en haartreatment terwijl ik wat niksdoe en gitaaroefeningen maak.

    Th ging vandaag 50 km fietsen met zijn testfiets en besliste hem aan te kopen zodat hij vanaf nu met een gitzwart stalen ros rond gaat rijden.

    We doen een avondwandeling met X tot bij ripoll en Th bestelde pan con alioli terwijl ik huevos fritos con patats fritas neem omdat ik daar al een paar dagen goesting voor had sinds ik een koppel engelsmannen dit hier zag eten.

    Morgenvroeg gaat L terug aan het werk en komt Ono mijn zwembadpomp vervangen want de oude heeft het gisteren begeven zodat ik voor 400 € een nieuwe moeet laten plaatsen.















    20-06-2019 om 21:26 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 28/06-04/07 2021
  • 21/06-27/06 2021
  • 14/06-20/06 2021
  • 07/06-13/06 2021
  • 31/05-06/06 2021
  • 24/05-30/05 2021
  • 17/05-23/05 2021
  • 10/05-16/05 2021
  • 03/05-09/05 2021
  • 26/04-02/05 2021
  • 19/04-25/04 2021
  • 12/04-18/04 2021
  • 05/04-11/04 2021
  • 29/03-04/04 2021
  • 22/03-28/03 2021
  • 15/03-21/03 2021
  • 08/03-14/03 2021
  • 01/03-07/03 2021
  • 22/02-28/02 2021
  • 15/02-21/02 2021
  • 08/02-14/02 2021
  • 01/02-07/02 2021
  • 25/01-31/01 2021
  • 18/01-24/01 2021
  • 11/01-17/01 2021
  • 04/01-10/01 2021
  • 28/12-03/01 2027
  • 21/12-27/12 2020
  • 14/12-20/12 2020
  • 07/12-13/12 2020
  • 30/11-06/12 2020
  • 23/11-29/11 2020
  • 16/11-22/11 2020
  • 09/11-15/11 2020
  • 02/11-08/11 2020
  • 26/10-01/11 2020
  • 19/10-25/10 2020
  • 12/10-18/10 2020
  • 05/10-11/10 2020
  • 28/09-04/10 2020
  • 21/09-27/09 2020
  • 14/09-20/09 2020
  • 07/09-13/09 2020
  • 31/08-06/09 2020
  • 17/08-23/08 2020
  • 10/08-16/08 2020
  • 03/08-09/08 2020
  • 27/07-02/08 2020
  • 20/07-26/07 2020
  • 13/07-19/07 2020
  • 06/07-12/07 2020
  • 29/06-05/07 2020
  • 22/06-28/06 2020
  • 15/06-21/06 2020
  • 08/06-14/06 2020
  • 01/06-07/06 2020
  • 25/05-31/05 2020
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 27/01-02/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 30/12-05/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 04/11-10/11 2019
  • 28/10-03/11 2019
  • 21/10-27/10 2019
  • 14/10-20/10 2019
  • 07/10-13/10 2019
  • 30/09-06/10 2019
  • 23/09-29/09 2019
  • 16/09-22/09 2019
  • 09/09-15/09 2019
  • 02/09-08/09 2019
  • 26/08-01/09 2019
  • 19/08-25/08 2019
  • 12/08-18/08 2019
  • 05/08-11/08 2019
  • 29/07-04/08 2019
  • 22/07-28/07 2019
  • 15/07-21/07 2019
  • 08/07-14/07 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 24/06-30/06 2019
  • 17/06-23/06 2019
  • 10/06-16/06 2019
  • 03/06-09/06 2019
  • 27/05-02/06 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 13/05-19/05 2019
  • 06/05-12/05 2019
  • 29/04-05/05 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 15/04-21/04 2019
  • 08/04-14/04 2019
  • 01/04-07/04 2019
  • 25/03-31/03 2019
  • 18/03-24/03 2019
  • 11/03-17/03 2019
  • 04/03-10/03 2019
  • 25/02-03/03 2019
  • 18/02-24/02 2019
  • 11/02-17/02 2019
  • 04/02-10/02 2019
  • 28/01-03/02 2019
  • 21/01-27/01 2019
  • 14/01-20/01 2019
  • 07/01-13/01 2019
  • 31/12-06/01 2019
  • 24/12-30/12 2018
  • 17/12-23/12 2018
  • 10/12-16/12 2018
  • 03/12-09/12 2018
  • 26/11-02/12 2018
  • 19/11-25/11 2018
  • 12/11-18/11 2018
  • 05/11-11/11 2018
  • 29/10-04/11 2018
  • 22/10-28/10 2018
  • 15/10-21/10 2018
  • 08/10-14/10 2018
  • 01/10-07/10 2018
  • 24/09-30/09 2018
  • 17/09-23/09 2018
  • 10/09-16/09 2018
  • 03/09-09/09 2018
  • 27/08-02/09 2018
  • 20/08-26/08 2018
  • 13/08-19/08 2018
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 23/07-29/07 2018
  • 16/07-22/07 2018
  • 09/07-15/07 2018
  • 02/07-08/07 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 18/06-24/06 2018
  • 11/06-17/06 2018
  • 04/06-10/06 2018
  • 28/05-03/06 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 02/04-08/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 12/03-18/03 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 26/02-04/03 2018
  • 19/02-25/02 2018
  • 12/02-18/02 2018
  • 05/02-11/02 2018
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 16/10-22/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 02/10-08/10 2017
  • 25/09-01/10 2017
  • 18/09-24/09 2017
  • 11/09-17/09 2017
  • 04/09-10/09 2017
  • 28/08-03/09 2017
  • 21/08-27/08 2017
  • 14/08-20/08 2017
  • 07/08-13/08 2017
  • 31/07-06/08 2017
  • 24/07-30/07 2017
  • 17/07-23/07 2017
  • 10/07-16/07 2017
  • 03/07-09/07 2017
  • 26/06-02/07 2017
  • 19/06-25/06 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 03/04-09/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 06/03-12/03 2017
  • 27/02-05/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 13/02-19/02 2017
  • 06/02-12/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 25/12-31/12 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 12/12-18/12 2016
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 17/10-23/10 2016
  • 10/10-16/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
  • 15/08-21/08 2016
  • 08/08-14/08 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 25/07-31/07 2016
  • 18/07-24/07 2016
  • 11/07-17/07 2016
  • 04/07-10/07 2016
  • 27/06-03/07 2016
  • 20/06-26/06 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 09/05-15/05 2016
  • 02/05-08/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 11/04-17/04 2016
  • 04/04-10/04 2016
  • 28/03-03/04 2016
  • 21/03-27/03 2016
  • 14/03-20/03 2016
  • 07/03-13/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs