We doen een korte wandeling met X in de vroege ochtend, er staat een fris windje en ze had niet veel zin om buiten te gaan maar eens we op stap zijn komt de zon al piepen en gaat de temperatuur omhoog.
Daartna rijden we naar La Nucia waar we om 10u afspraken met de andere biker amigos voor ons zondagsritje. Er wordt besloten naar Moreira te rijden waar een nieuwe biker bar die ook H-D motors verhuurt onlangs opende; Er is een grote parking voor de deur dus das altijd handig, men speelt er toffe muziek maar langs de grote baan hier zitten is toch niet zo gezellig als aan de kust ofzo. Men amigos rijden verder naar de volgende biker bar richting Calpe maar ik wil liever nog is een bezoekje brengen aan de gezellige markt in Jesus Pobre die enkel de eerste zondag van de maand is en Suzy wil wel is mee want ondanks ze hier al meer dan 20 jaar woont heeft ze dit maktje nog nooit bezocht.
We maken een praatje met Marie die hier ook staat met haar spullen en lopen is rond de kraampjes, buiten antieksprul allerlei kan je hier ook streekproducten kopen van appelsientjes en druiven tot zelfgemaakte honing, brood, bier enz.
Als we van de parking wegrijden sla ik blijkbaar een éénrichtingsstraat in om terig op de grote baan te komen en wordt staande gehouden door een policia local, maar ik exuseer me en zeg dat het de eerste x is dat ik hier kom en hou mij van de domme belg en mag verder rijden zonder te dokken.
We doen nog een ritje via Pedreguer, Alcali en Xalo waar we stoppen in Bar Aleluja en wat tapas bestellen. De oude uitbater toont nog is zijn kunnen door wijn vanuit een karaf via zen voorhoofd in zijn mond te laten lopen.
Daarna huiswaarts en siestatime gevolgd door een kleine latenamiddag wandeling met X door het bos waardoor we vandaag op 5.8 km blijven steken.
Op donderdagochtend hoorde ik onderweg naar de pueblo dat er een buis van de waterleiding / rioloering die langs de straat loopt gesprongen was want het water spoot eruit de droge rivierbedding in; nadat ik thuiskwam nam ik maar men scooter om dit te gaan melden aan het waterbedrijf die hier vlakbij een buro hebben want de stank was stillaan niet te harden en blijkbaar had nog niemand het eerder gemeld.
Na de siesta wachtend we op de aankomst van onze bezoekers, De Gille & Katinka waren onderweg vanuit Mazaron en hadden geschat tegen 16u toe te komen; Een uurtje later dan voorzien waren ze er en konden we nog een flesje Cava kraken buiten aan de pool; Nadien gingen wa naar de pueblo bij Ripoll iets eten met zen allen en maakten plannen voor de volgende dag.
Vrijdagochtend ging ik met X, G & K naar de pueblo voor ontbijt en als L wakker en klaar was vertrekken we met zen allen richting Javea waar we gingen wandelen op het schiereiland Cap Prim, nadien eten we vers gevangen vis in de chiringuito in Cala Baraca en tonen we onze gasten ook nog de mooie baai van Grandella. Savonds ga ik met hun nog iets kleins eten bij Ca Tony in de pueblo;
Zaterdagochtend heeft het een beetje geregend maar de zon is al snel van de partij en na een ontbijtje bij Ripoll rijden we naar Albir voor de wandeling naar de vuurtoren.
Tegen de middag doen we een laatste tussenstop aan het haventje van portosenso waar we tapas eten en nadien moeten de valiesjes ingepakt en nemen we afscheid.
In de late namiddag doe ik nog een toerke met X, de afgelopen 3 dagen stapten we telkens ruim over de 10 km wat ons daggemiddelde van de afgelopen maand op 12,4 km brengt dus denk ik in goede form te steken om één van dagen de 6000 trappen wandeling te gaan doen.
Vandaag feestdag dus lijkt de pueblo wel uitgestorven, het supermarktje en alle barretjes langs de baan zijn dicht maar bij Ripoll kan ik altijd terecht voor mijn koffietje en ik lees de spaanse krant die ik kocht.
Na het ontbijt neem ik de Harley en ga naar Bar Overdrive waar men bikeramigos verzamelden om 10u30 voor een klein ritje; Over de bergtoppen verzamelen zich donkere wolken maar regen wordt er niet verwacht. Rune heeft zich overslapen en Tony zijn voorrem dient gerepareerd dus het is al tegen 12 dat ze gaan vertrekken en ik besluit niet mee te rijden omdat normaal de Gille vandag zou arriveren vanuit Granada en ik nog langs de supermercado moet omdat L zonder tomatos gevallen is.
Nabij Urb Bello Horizonte vind ik een supermarktje dat open is en daarna rij ik huiswaarts. De Gille blijft nog een dagske langer in de sierra nevada dus komen ze pas morgen.
Na de siesta doe ik met XL de golfwandeling ; Aan het kerkhofje in de pueblo is het nog steeds druk er er staat zelfs een policia local om het verkeer te regelen.
We zijn tegen 18 u terug als het begint donker te worden en stapten vandaag juist 12 kms.
Ondanks de voorspelde regen zag het er vanochtend niet slecht uit, een beetje aan de frisse kant want er stond wat meer wind dan de afgelopen dagen maar het bleef de ganse morgen overwegend zonnig;
Pas na de middag kwamen er donkeren wolken voorbij maar het bleef droog;
Na de pueblowandeling en ontbijt ga ik 2 gasflessen kopen zondat we niet zonder warm water vallen en tijdens men siesta doet L de wekelijkse kuis.
Daarna neem ik nog is de fiets en ga naar de rio Algar, via de rechterkant van de oever probeer ik ook richting Calossa te geraken maar de vele paadjes en wegjes lopen hier meestal dood of er staan borden privado; ik probeer dan maar terug te keren via een wegje dat ik eerder al is nam, enkel moet je dan geluk hebben dat er op het eind een stuk van de poort openstaat om op de grote baan te komen; In de verte zag ik al dat de poort dicht was maar ik probeer ze open te schuiven en het lukt zodat ik kan ontsnappen.
Na een doucheke ga ik met X nog is door het bos, volgens de stapteller deden we vandaag 12.8 km maar daar heeft hij waarschijnlijk enige fietskilometers bij opgeteld.
Morgen 1 november is het hier ook feestdag maar de spaanse kranten verschijnen wel, ze gaan veel te vertellen hebben nu de afgezette Catalaanse president naar Belgica reisde om vandaaruit verder te proberen de onafhankelijkheid door te drukken en terwijl probeert te ontsnappen aan het spaanse gerecht dat hem en zijn regering oa tot 30 jaar wil veroordelen voor rebellie
Gisteravond toen ik X nog even in de tuin liet voor een laatste plasje zat er een grote kikker op het padje maar omdat hij niet bewoog vond X hem niet interessant genoeg en zo kon hij zen hachje redden.
Zolang hij niet begint te brullen mag hij ook van mij nog verder in de tuin blijven.
Bij de koffie lezen we onze spaanse spreuk, veel volk in de pueblo want herstvakantie en in de supermarkt is het aanschuiven aan de kasse door de vele Belgas die hun inkopen komen doen, je hoort hier meer antwerps en westvlaams dan spaans vandaag.
Thuis ga ik na het ontbijt en de krant verder met het schilderen van de derde laag op het dak van het jacuzzihuisje.
Als ik klaar ben en na een douchke ga ik met L naar de ITV om mijn papieren autocontrole op te halen en deze keer lukt het zonder veel zever om alles af te ronden zodat ik voor 2 jaar gerust ben met trekhaak inbegrepen.
We stoppen aan de Mercadona langs de 332 zodat we niet in Altea centrum moeten wroeten en nadien is het tijd voor de siesta;
Nadien poets ik het appartement want de Gille & C° zijn op komst, vandaag zijn ze in Granada en ze worden hier woensdag verwacht.
Met XL doen we een avondwandelingske en als we om 18u30 terug zijn begint het al aardig te donkeren. Vandaag stapten we 11.6 km
Savonds maak ik al een deel van men spaans huiswerk, woensdag is het geen les wegens feestdag en ook de woensdag erna zijn we vrij zodat we een driedubbele portie deberes meekregen waaronder het lezen van een chinees sprookje "El tigre ovieja" over een tijgerwelp die denkt dat ze een schaap is.