Inhoud blog
  • Calor
  • Scarborough Fair - La Negras
  • El huerto del cura
  • Cubas
  • La cueva del diabolo
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Pura Vida
    Diario La Libertad
    26-11-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Juego del canut

    Met de temperatuur viel het nogal mee in de vroege ochtend als we vertrekken naar Valencia, 14 graden thuis en ginder nog 12 maar de wolken van gisteren zijn verdwenen dus eens de zon op kracht komt is het best aangenaam en halen we 17 grados; koud genoeg om de meesten hier in dikke anorakken te zien rondstappen en bij de jeugdige voetballers die ik even bekijk voor ik het park binnenwandel zijn er zelfs een paar die handschoenen aangedaan hebben.

    In het park installeer ik me met X aan een tafeltje in de zon en eet de reuze koffiekoeken op die we eerder kochten aan de panaderia, deze ligt aan een drukke baan dus maak ik X steeds vast aan een lantaarnpaal voor ik binnenga maar ze blijft voorbeeldig liggen.  In de aangrenzende speeltuin is een chica met een stier op wielen aan het spelen, haar ouders willen waarschijnlijk dat ze later torreadora gaat worden.

    Wat verder in het park stoppen we aan een pleintje waar men een soort petanque achtig spel bezig is; Ik vraag hoe dit spelletje noemt en het blijkt te gaan om El juego del canut waarbij men met munten naar een houten stokje gooit dat op een stapeltje munten staat; rond dit stapeltje en het houten stokje is een cirkel getrokken en het is de bedoeling het stapeltje omver te gooien zodat het houten stokje buiten de cirkel beland, als dit lukt win je alle zich nog in de cirkel bevindende munten;

    Er bestaan verschillende varianten op en hier speelt men een competitie met ploegen zonder echte muntstukken maar met erop lijkende metalen munten ter grootte van een 2 euro stuk.

    Als we de Turia ingaan heeft X geluk, er is nog is een baseball wedstrijd aan de gang en we blijven kijken tot de eerste homerun wordt geslagen, even verder stoppen we aan de vrouwenrugby maar dit is minder boeiend.

    Op de hondeweides rent X eerst met een paar hondjes van haar formaat, als er wat later een grotere reu in de plaats komt is ze wat rustiger maar in vergelijking met vorige keer is ze minder terughoudend.

    Voor we naar de auto stappen haal ik nog een kip kebab af en als ik hem opgepeuzeld heb komt L er al aan en rijden we terug huiswaartst.

    Na de siesta zet ik de parasolvoet van het terras weg en een stuk van de loungezetel verhuist naar de andere kant onder het afdak; morgen en dinsdag wordt nog ok maar woensdag komt er een koudefront met veel regen aan dus moeten we voorbereid zijn.




















    26-11-2017 om 19:39 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-11-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Llosa de Camacho

    Er waren tamelijk wolken vandaag en de zon kregen we amper te zien; van de voorspelde 25 grados kwam dus ook niet veel in huis en smorgens was het behoorlijk fris zodat ik na de pueblowandeling besluit de houtkachel eens aan te steken zodat deze vanaf volgende week ook kan dienst doen bij de aankomst van de eerste koude.

    Ik doe dan ook een extra truitje aan vooraleer ik met de Harley naar Jalon vertrek; Marie is er niet want is naar Biarritz met een gehuurde vrachtwagen om goederen op te halen om te verkopen en Serge heeft het druk met klanten dus zijn we snel rond; ik koop een azuurblauwe agenda voor 2018 aan het zachte prijsje van 3 euros.

    Ik maak nog een toerke langs Llosa de camacho en Pedreger alvorens ik via Benissa huiswaarts rij; morgen kan ik niet mee met de bikers want staat ons November bezoekje aan Valencia geprogrammeerd.

    Thuis geef ik met motor een poetsbeurt en daarna installeer ik me buiten voor een siestake maar X wil liever met haar nieuw balletje spelen dat ik gisteren meebracht van de tienda chino.

    Voor de namiddagwandeling ga ik met haar naar urb terrazas de altea goed voor 11.6 km stappen vandaag.

    De zon kleurt de horizon in mooie kleurtjes als ze ondergaat maar de dikke wolken blijven hangen.

    Daarna eet ik pasta met pesto want L heeft Obolo soep gemaakt en daar pas ik voor.

    We zijn benieuwd hoeveel graden we morgenvroeg halen als we naar Valencia vertrekken.














    25-11-2017 om 21:06 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-11-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joopie

    We stappen om 8u30 al naar de pueblo voor brood en de krant en komen meteen terug want tegen 10 u komt men voor het jaarlijks onderhoud van de pelletkachel langs.

    Samen met X wacht ik buiten terwijl we frisbee spelen

    Iets later dan voorzien komt inderdaad de technieker aan en het blijkt een nederlander te zijn Joop genaamd die de klus komt klaren.  De kachel dient binnenin gedemonteerd en alle asresten volledig gestofzuigd zodat de luchtkanalen terug vrij komen, normaal geeft de kachel aan wanneer dit dient uitgevoerd aan de hand van het aantal uren dat hij draaide maar vorig jaar had hij geen melding gegeven zodat het nu hoog tijd was voor een grote onderhoudsbeurt.

    Joop blijkt een sympatieke wat oudere man die met reuma sukkelt en daarom altijd zijn matjes meesleurt om met zen knieen op te zitten terwijl hij werkt, hij toont me hoe ik de kachel dagelijks moet schoon maken en dit had men mij bij de installatie niet helemaal juist uitgelegd want ik kuis enkel de verbrandingskamer uit maar er moet ook een verluchtingskanaal bovenaan via een heen en weer schuivende stang worden gereinigd en dit had ik nog nooit gedaan.

    Elke zondag gaat Joop 4x4 rijden met zijn Landcruiser jeep en hij geeft me een paar tips om naartoe te rijden als ik is in de mooie natuur / bergen op onverharde paadjes wil gaan rijden in de buurt.

    Hij maaakt me wel 80 euros armer met de rekening maar nu kunnen we terug voor een winter verder pellets branden.

    Daarna wordt er gedouchet en ga ik met L naar de mercadona voor onze frigo te vullen en na thuiskomst gaat L direct aan het kokerellen en maakt een Yam stoofpotje klaar terwijl ik aan de siesta begin.

    De zon is niet zo sterk en we halen net geen 20 grados mar toch goed genoeg om buiten te eten. 

    Hierna ga ik naar de carwash om de 1001dode  insecten die ik verzamelde onderweg naar en van Marbella van de auto te spuiten en ga om een verse lading pellets, 6 zakken in totaal om de eerste koude weken door te komen.

    Morgen wordt een laatste warm dagje voorspeld met temperaturen tot 25 graden











    24-11-2017 om 21:37 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-11-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rodaballo

    Ons leuk verblijfje in Marbella zit er weer op, vandaag reden we naar huis via Alicante waar we een tussenstop maakten om wat Afrikaanse etenswaren in te slaan zoals de lekkere zwarte banga-banga fish, pikante kruiden, rode palmolie etc.

    We kwamen iets na 17 u thuis en X was uiteraard blij en opgewonden haar baasjes terug te zien, ze had zich prima gedragen bij Mick & Ivonne en lijkt me een beetje verdikt alhoewel ze vandaag met hun een grote wandeling deed in de Sierra gelada. 

    Morgevroeg probeer ik naar de pueblo te stappen voor men langs komt om de pelletkachel een servicebeurt te geven tegen 10 u.  We gaan ons kacheltje nodig hebben want vanaf volgende week komt er een einde aan het mooie weer en zachte temperaturen overdag, er wordt een groot koudefront verwacht en hopelijk krijgen we niet teveel regen in één keer.

    Vorige zondag kwamen we na een ritje van zo een 6 uur langs de sierra Nevada aan tegen 16u15 in Elviria een urbanisatie zo een 6 km voor Marbella en namen we onze intrek bij de gastvrije abuelos die er al een tijdje waren maar nog maar pas hun appartement hadden gekregen; we nemen al een badje in de master bedroom en testen het zwembad en jacuzzi al eens uit en gaan daarna samen eten in la taperia waar ik met L een hamburgerke bestel en de abuelos zwart geblakerde vijgen en kippenvleugels eten.

    Maandagochtend beginnen we met een fikse strandwandeling tot aan playa los monteros goed voor 12 km heen en weer, hier staan mooie en lelijke grote villas met geweldige tuinen van supermodern tot overkitcherig en tegen 13 u spreken we af in de chiringuito voor samen te gaan eten, na de ensalada de la casa verwissel ik men rodaballo al horno voor L haar salmon omdat ze de saus hiervan niet zo geweldig vond.  De slokkopen nemen nog een tartuffo als postre.

    Na de siesta bel ik met het ziekenhuis in Beni en cancel mijn geplande schouderoperatie voor volgende week; nu de pijn niet meer constant is en er duidelijk verbetering is kijken we lieveer nog wat de kat uit de boom; daarna gaan we voor de zwem, jacuzzi en sauna sessie.

    Dinsdagochtend wandelen we de andere richting uit en stappen we tot het haventje van Cabo pino, hiervoor moet je langs het strand en duinen van playa cabo pino waar de naturisten talrijk aanwezig zijn, de meesten liggen verdoken tussen de duinen zodat je hoogstend een stuk verschrompeld vel te zien krijgt maar als we terugwandelen zijn er 2 dikbuikige grijsaards die er niks beter op vonden van een potje te golven op het strand vlakbij de zee; zeker als ze hun moeten bukken voor hun (golf)ballen op te rapen kijk je beter de andere kant uit.

    Als we terug zijn gaan we samen buiten eten in het resto van het resort, na de siesta gaan de abuelos naar de receptie en wij rijden is tot in Marbella waar we een wandelingske doen langs de dijk, een aaneenschakeling van resto, bar en casinotoestanden  en in de smalle straatjes van de oude stad, er zijn hier wel leuke steegjes en pleintjes maar die staan overvol met terrastafels van de vele restos waar opdringerige obers vergeefse pogingen doen om klanten te lokken.

    Als we naar de auto terugstappen zien we wel een heel mooie ondergaande zon; bij terugkomst werken we weer onze zwem, jacuzzi en sauna sessie af.

    Op woensdag maken we een kortere strandwandeling richting Marbella en tegen de middag komen Tr & S aan en gaan we met zen allen terug in de chiringuito op het strand waar ik samen met L terug de rodaballo al horno bestel en deze keer past iedereen voor het dessert wegens al volle buiken genoeg.  Na de siesta ga ik nog is naar de zonsondergang hier op het strand kijken en doen we onze laatste zwem, jac en sauna sessie



















    23-11-2017 om 00:00 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 28/06-04/07 2021
  • 21/06-27/06 2021
  • 14/06-20/06 2021
  • 07/06-13/06 2021
  • 31/05-06/06 2021
  • 24/05-30/05 2021
  • 17/05-23/05 2021
  • 10/05-16/05 2021
  • 03/05-09/05 2021
  • 26/04-02/05 2021
  • 19/04-25/04 2021
  • 12/04-18/04 2021
  • 05/04-11/04 2021
  • 29/03-04/04 2021
  • 22/03-28/03 2021
  • 15/03-21/03 2021
  • 08/03-14/03 2021
  • 01/03-07/03 2021
  • 22/02-28/02 2021
  • 15/02-21/02 2021
  • 08/02-14/02 2021
  • 01/02-07/02 2021
  • 25/01-31/01 2021
  • 18/01-24/01 2021
  • 11/01-17/01 2021
  • 04/01-10/01 2021
  • 28/12-03/01 2027
  • 21/12-27/12 2020
  • 14/12-20/12 2020
  • 07/12-13/12 2020
  • 30/11-06/12 2020
  • 23/11-29/11 2020
  • 16/11-22/11 2020
  • 09/11-15/11 2020
  • 02/11-08/11 2020
  • 26/10-01/11 2020
  • 19/10-25/10 2020
  • 12/10-18/10 2020
  • 05/10-11/10 2020
  • 28/09-04/10 2020
  • 21/09-27/09 2020
  • 14/09-20/09 2020
  • 07/09-13/09 2020
  • 31/08-06/09 2020
  • 17/08-23/08 2020
  • 10/08-16/08 2020
  • 03/08-09/08 2020
  • 27/07-02/08 2020
  • 20/07-26/07 2020
  • 13/07-19/07 2020
  • 06/07-12/07 2020
  • 29/06-05/07 2020
  • 22/06-28/06 2020
  • 15/06-21/06 2020
  • 08/06-14/06 2020
  • 01/06-07/06 2020
  • 25/05-31/05 2020
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 27/01-02/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 30/12-05/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 04/11-10/11 2019
  • 28/10-03/11 2019
  • 21/10-27/10 2019
  • 14/10-20/10 2019
  • 07/10-13/10 2019
  • 30/09-06/10 2019
  • 23/09-29/09 2019
  • 16/09-22/09 2019
  • 09/09-15/09 2019
  • 02/09-08/09 2019
  • 26/08-01/09 2019
  • 19/08-25/08 2019
  • 12/08-18/08 2019
  • 05/08-11/08 2019
  • 29/07-04/08 2019
  • 22/07-28/07 2019
  • 15/07-21/07 2019
  • 08/07-14/07 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 24/06-30/06 2019
  • 17/06-23/06 2019
  • 10/06-16/06 2019
  • 03/06-09/06 2019
  • 27/05-02/06 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 13/05-19/05 2019
  • 06/05-12/05 2019
  • 29/04-05/05 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 15/04-21/04 2019
  • 08/04-14/04 2019
  • 01/04-07/04 2019
  • 25/03-31/03 2019
  • 18/03-24/03 2019
  • 11/03-17/03 2019
  • 04/03-10/03 2019
  • 25/02-03/03 2019
  • 18/02-24/02 2019
  • 11/02-17/02 2019
  • 04/02-10/02 2019
  • 28/01-03/02 2019
  • 21/01-27/01 2019
  • 14/01-20/01 2019
  • 07/01-13/01 2019
  • 31/12-06/01 2019
  • 24/12-30/12 2018
  • 17/12-23/12 2018
  • 10/12-16/12 2018
  • 03/12-09/12 2018
  • 26/11-02/12 2018
  • 19/11-25/11 2018
  • 12/11-18/11 2018
  • 05/11-11/11 2018
  • 29/10-04/11 2018
  • 22/10-28/10 2018
  • 15/10-21/10 2018
  • 08/10-14/10 2018
  • 01/10-07/10 2018
  • 24/09-30/09 2018
  • 17/09-23/09 2018
  • 10/09-16/09 2018
  • 03/09-09/09 2018
  • 27/08-02/09 2018
  • 20/08-26/08 2018
  • 13/08-19/08 2018
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 23/07-29/07 2018
  • 16/07-22/07 2018
  • 09/07-15/07 2018
  • 02/07-08/07 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 18/06-24/06 2018
  • 11/06-17/06 2018
  • 04/06-10/06 2018
  • 28/05-03/06 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 02/04-08/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 12/03-18/03 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 26/02-04/03 2018
  • 19/02-25/02 2018
  • 12/02-18/02 2018
  • 05/02-11/02 2018
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 16/10-22/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 02/10-08/10 2017
  • 25/09-01/10 2017
  • 18/09-24/09 2017
  • 11/09-17/09 2017
  • 04/09-10/09 2017
  • 28/08-03/09 2017
  • 21/08-27/08 2017
  • 14/08-20/08 2017
  • 07/08-13/08 2017
  • 31/07-06/08 2017
  • 24/07-30/07 2017
  • 17/07-23/07 2017
  • 10/07-16/07 2017
  • 03/07-09/07 2017
  • 26/06-02/07 2017
  • 19/06-25/06 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 03/04-09/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 06/03-12/03 2017
  • 27/02-05/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 13/02-19/02 2017
  • 06/02-12/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 25/12-31/12 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 12/12-18/12 2016
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 17/10-23/10 2016
  • 10/10-16/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
  • 15/08-21/08 2016
  • 08/08-14/08 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 25/07-31/07 2016
  • 18/07-24/07 2016
  • 11/07-17/07 2016
  • 04/07-10/07 2016
  • 27/06-03/07 2016
  • 20/06-26/06 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 09/05-15/05 2016
  • 02/05-08/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 11/04-17/04 2016
  • 04/04-10/04 2016
  • 28/03-03/04 2016
  • 21/03-27/03 2016
  • 14/03-20/03 2016
  • 07/03-13/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs