Vrijdagochtend staan we om 6u30 op, na het drinken van een koffietje, het eten van een stuk chocolade cake dewelke L gisteren maakte, en het ochtendkakje gaan we om 7u07 op stap met X.
Het is nog een beetje donker en dat is perfect want we proberen onopgemerkt tot aan het waterdepot op de Berniaflank te stappen vanwaar we verder de Bernia willen opwandelen. Via het bos en de kleine straatjes in Urb Ravanell komen we zonder problemen voorbij het waterdepot en ons uitkijkpunt waar we meestal halt houden; maar deze keer gaan we wat hoger zitten, half verdoken achter een struik zodat we minder in het oog springen van eventuele drones, helikopters of vliegdekschepen in de buurt.
Het zal niemand verbazen dat het hier wreed rustig is, doodse stilte enkel onderbroken door fluitende vogels , een kraaiende haan en blaffende hond in de verte. De opkomende zon geeft de horizon mooie kleurtjes en de vele lavendel in bloei zorgt voor lekkere geurtjes. Na een tweede rustpauze hogerop achter een groot rotsblok besluiten we toch niet hoger te stappen want we voelen ons wat draaierig en we keren terug via een wegje dat achter het waterdepot ook in urb Ravanell uitkomt en geraken na 2.5 uur wandelen thuis zonder één levende ziel te zijn tegengekomen.
Na een ontbijtje maken we wat cement af en vullen de spleten en gaten in de gevel, tussen de dakpannen en waar de zonnewering werd weggehaald aan het jacuzzihuisje.
De rest van het schilderwerk stellen we even uit, misschien tot morgen of anders tot ergens in 2022.
We maken kipfilet met puree en wortels en erwten en lezen ons boek helemaal uit in het zonnetje;
Na de avondwandeling naar de vuilbakken spelen we nog wat gitaar.
Tijdens dit lange paasweekend blijken er toch vele spanjaarden uit het binnenland naar de kust te zijn afgezakt waar ze een 2de verblijf hebben dit ondanks de vele controles van de policia; In de supermarkten was het de afgelopen dagen heel druk zodat het personeel zich bekloeg over de vele turistas.
Daarom ga ik na de boswandeling deze ochtend met de scoot naar de pueblo tegen 8u30 als het supermarktje daar opent en daarna met de auto om 9 u naar de Masymas om de massa voor te zijn.
Zo hebben we genoeg voorraad voor het weer enkele dagen uit te zingen; Na een rustpauze in het hoekje aan het zwembad waar de vroegste zonnestraaltjes schijnen besluit ik toch maar wat verder te schilderen, eerst probeer ik met een verfrol het hoogste deel van de gevel te schilderen maar door de vele oneffenheden lukt dit maar matig zodat ik overschakel naar de verfborstel.
Verder genieten we van deze zonnige dag want vanaf morgen zou er meer bewolking komen en voor volgende week enkele dagen met regen.
Na de vuilbakwandeling met X maak ik een praatje met Mick die zijn visvijver proper maakt maar per ongeluk zijn schildpadden mee met het vuil had weggekapt, hij had ze teruggevonden en weer in de vijver gezet maar sindsdien niet meer gezien.
Morgenvroeg plan ik terug een stevigere vroege wandeling met X en proberen we het laatste stuk gevel wit te schilderen.
De titel van de western die we dinsdagavond bekeken tijdens onze cineavond in de living was Los hermanos sisters, of The sisters Brothers in engelstalige versie.
Deze donkere western kwam wat traag op gang maar uiteindelijk werd het toch nog een interessant verhaal.
Woensdagochtend begint frisser dan anders, nipt 10 grados als we aan de boswandeling beginnen;
Daarna stappen we naar de pueblo voor stokbrood en passeren een politiepatrouille op zoek naar slachtoffers maar mij laten ze ongemoeid.
Het zal een wolkenloze zonnig dagje worden met temperaturen rond de 20 grados en we kiezen als karweitje van de dag om de zwembadafdekking is grondig te kuisen en daarna halen we de versleten zonnewering van de gevel van het jacuzzihuis en ten slotten plaatsen we de grote parasol want wat schaduw is welgekomen in de namiddag. We spelen op de gitaar en oefenen het strumritme tot ik een bloedblein krijg op men recterduim
Ook donderdag zijn we vroeg uit de veren en om 7u30 stappen we naar het bos alwaar we aan de open plek wat uitrusten, niet op het rotsblok van anders want dat is nogal koud aan je achterste maar we maken een bankje met een boomstam die wat verder ligt terwijl X aan het grazen gaat en haar neusje onafgebroken aan het werk is om de vele verse geuren hier op te vangen.
Na een koffietje thuis ga ik tot in de pueblo en terug zodat we ook vandaag de nodige kms afmalen.
Vandaag stonden er schilderwerken op het menu en doe ik verder aan het wit schilderen van de gevel aan het terras, een werkje dat ik ergens in 2018 was begonnen maar nooit was afgeraakt. L doet ook haar duit in het zakje maar is het na 5 minuten beu. De zon is iets minder van de partij maar na de middag komt ze wel tevoorschijn en klimt het kwik ook boven de 20.
Vanmiddag stemde het spaanse parlement in met de verlenging van de quarantaine tot 26 april alhoewel niet alle partijen meer op dezelfde lijn zitten en het verzet tegen de manier waarop Pedro Sanchez zijn beslissingen doordrukt begint te groeien; Sanchez wil in de verste verte nog niet weten van enige versoepeling en als het van hem afhing had hij ineens voor een maand verlenging doorgedrukt.
Het zijn o.a. de catalaanse en baskische separatisten, samen met Vox de ultra rechtsen die tegen stemmen maar dat ligt meer aan een gebrek aan hersens van hun kant; in Barcelona weigert men zelfs een veldhospitaal in gebruik te nemen om het gebrek aan capaciteit van de ziekenhuizen aldaar op te vangen want het werd gebouwd door een afdeling van de spaanse guardia civil en dat vond de president van de Catalaanse comunidad niet kunnen.
Als men zelfs in deze tijden waar de nood het hoogst geen beetje gezond verstand wil gebruiken vrees ik dat we nog niet aan het einde van de ellende zijn. Ondertussen gaat de spaanse politie weeral stevig tekeer, nu de semana santa is begonnen proberen velen uit het binneland toch naar hun buitenverblijf aan de kust te komen en de controles worden opgevoerd met wegversperringen overal, zelfs tot controles binnen in de supermarkten waar men je vraagt je ID en adres bekend te maken. Toch konden blijkbaar velen door de mazen van het net glippen want de parkings in Altea en omgeving staan goed vol.
Morgen ga ik mijn duit in het zakje doen en als ongehoorzame inwoner plan ik een ochtendwandeling met X tot boven op de Bernia en terug zodat we is kunnen doorstappen.
Maandagochtend en vroeg wakker want bijna volle maan dus beginnen we om 7u30 aan de boswandeling met X.
Daarna naar de pueblo voor stokbrood, de appelsienbomen staan in bloei nu en ruiken heerlijk.
Het is aan de frisse kant dus steken we bij thuiskomst het haardvuur aan. Rond 12 u rijden we met de scoot naat de supermercado Masymas via Altea Hills, dat duurt wat langer en is een baantje met wat bochtenwerk.
Maar op de parking van de supermercado staat een lange rij wachtenden om binnen te mogen één per één telkens er iemand buiten komt en daar heb ik geen zin in dus maken we rechtsomkeer.
We doen de siesta buiten in de schaduw want de zon geeft nu wel van katoen en het werd wermen dan verwacht.
Ik luister wat naar muzien van één van men favoriete blues gitaristen; R. L. Burnside, niet de bekenste maar met een heel eigen sound en manier van gitaarspelen die ik graag onder de knie zou krijgen.
Ook zijn levensverhaal is best interresant, geboren in 1926 aan de Mississippi en zijn vader ging er al vroeg vandoor richting Chicago op zoek naar werk; RL Burnside begon pas gitaar te spelen na zijn 20ste; even later ging hij zijn vader achterna samen met 2 broers richting Chicago maar nadat op minder dan 1 jaar zijn vader, 2 broers en 2 nonkels aldaar werden vermoord keerde hij terug naar het zuiden.
Hij trouwde, verhuisde van hier naar daar en had 13 jobs in een dozijn; Tijdens een ruzie ivm gokken schoot hij een man dood en belande in jail waar hij dankzij tussenkomst van zijn toenmalige werkgeven, de eigenaar van een katoenplantage na 6 maand al terug vrijkwam. Vanaf 1960 begon hij bij te verdienen als part time muzikant en in 1967 werden zijn eerste nummers op plaat gezet.
Pas in 1980 ging hij zich full time met muziek bezig houden en het zou nog tot in de jaren 90 duren eer hij succesvol werd en begon te touren en meer platen opnam. De immer goedlachse en de veel charisma uitstralende Burnside had echter een stevig alcohol probleem wat hem gezondheidsklachten begon op te leveren; Onder tussen had hij 9 zonen en 4 dochters met zijn vrouwtje Alice op de wereld gezet. In september 2005 kwam hij te overlijden aan een hartaanval.
Rond 16u30 doe ik een 2de poging om naar de masymas te rijden en deze keer is er weinig volk dus doen we onze foodshopping.
Daarna de vuilbakwandeling, de gewone huisvuilcontainer wordt nog wel leeggemaakt maar de andere zoals de glasbol zijn al paar weken niet meer geledigd.
Ook dinsdag is het mooi zonnig weer maar door een beetje noorderwind blijft het net onder de 20 grados.
Ook vandaag doen we onze bos en pueblowandeling;
We sproeien wat onkruidverdelger op de oprit en aan het terras achteraan
L is opgelucht want ze kon haar centen naar het thuisfront gestuurd krijgen; Ze maakt couscous klaar en we maken een lange siesta, de eerste helft in de zon en de tweede helft in de schaduw
Vanavond is het terug cinéavond; L koos deze keer, een western uit 2019 maar ik ben de naam vergeten, de voorstelling begint om 20u