Inhoud blog
  • Calor
  • Scarborough Fair - La Negras
  • El huerto del cura
  • Cubas
  • La cueva del diabolo
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Pura Vida
    Diario La Libertad
    22-09-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.El resto teppanyaki
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nu X haar oranje balletje terug heeft neemt ze het overal mee, zelfs savonds als ik ze in de tuin laat voor haar laatste plasje moet het balletje mee naar buiten.

    Zaterdagochtend nadat we L afzetten aan het hotel stoppen we nog is bij panaderia Flandes voor koffiekoeken die we thuis met een bakje koffie opeten vooraleer we in de pueblo de krant halen.

    Rond 11 u vertrekken we met de scoot naar de markt in Xalo en doen onze vaste ronde, men had regen voorspeld maar het bleef droog, toch waren heel wat standhouders thuis gebleven aan de vele lege plekken te zien.

    Marie was er wel en haar vrienden die samen op dezelfde plek staan hadden hun stokoude terrier mee die een dutje deed in een houten krat.  Het oogsten van de druiven is begonnen in de vallei en dit maakt het verkeer extra druk.

    Ik spreek nog af met J & L want vanavond hadden ze een tiental vrienden uitgenodigd in hun favoriete resto Teppanyaki in El A wegens hun 10 jarige huwelijksverjaardag en de verjaardag van Joery komende maandag.

    Iets voor 19 u neem ik terug de scoot om door Altea te rijden waar de feesten ook veel toeschouwers lokken, er is vandaag in het centrum een grote optocht en bijna iedereen loopt er verkleed bij.

    Op de verjaardagsparty zijn we uiteindelijk met 9 om te starten, Nick kon niet komen, Yero kwam later en na een uurtje moet Chelo al weg want hij moet gaan optreden in Benidorm Palace maar samen met J & L, Agnes, Lisa en Alan, Isa en Daniel maken we er een gezellige avond van en de meesten zijn vooral geinteresseerd in de gratis drank a volonté die je hier bij je menu krijgt.

    Rond 22 u komt Yero er nog bij, hij is dan ook spanjaard en eet normaal rond dit tijdstip.  Om 23 u neem ik afscheid terwijl de andere nog naar een cafe verderop gaan verder vieren.

    Zondagochtend nadat we L wegbrachten slapen we wat verder uit en doen dan onze wandelschoenen aan voor een tochtje met X tot boven het waterdepot op de Berniaflank.  Het is behoorlijk warmen X heeft grote dorst en ze zoekt de schaduw op waar ze kan.  We maken de toer dan ook niet te lang en na 7 km zijn we terug thuis.

    Als ik iets voor 3u30 L ga oppikken stop ik even langs de kant want men scoot haalt de kaap van de 20.000 kms rijplezier en daar wou ik een fotoke van pakken.

    L had een drukke werkdag, er was gister een trouwfeest in het hotel en er diende extra gepoetst en opgeruimd maaar er was toch tijd voor een foto met de collegas aan de trouwbloemen






















    22-09-2019 om 17:56 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    20-09-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Festes patronales de Moros I Cristians

    Donderdagochtend rond 3 u sta ik op om een plasje te maken en in de badkamer hoor ik iets kraken onder men sloef, het blijkt om een kanjer van een kakkerlak te gaan die aan zijn nachtelijke wandeling bezig was. Zo een groot exemplaar heb ik hier nog niet eerder gezien en ook de kleur, fel oranje is eigenaardig; ofwel is hij stiekem meegekomen met L haar laatste zending vanuit Afrika of anders is het de klimaatswijzigingen die ervoor zorgen dat de beestjes hier groter en groter worden.

    Ook fel oranje is X haar lievelingsballetje maar dit was al meer dan een maand vermist;  Omdat ik in de keuken onder een rek een kakkerlakval wil zetten vind ik haar balletje echter terug en wat is ze er blij mee.

    Dus ga ik in de loop van de dag maar naar de brico om kakkerlakken lijmvallen en breng een nieuwe zwembadthermometer mee want de vorige had het begeven en nu we terug kunnen zwemmen weet ik graag hoe warm het water nog is.

    Dank zij de zonnige dag en zwembadverwarming haalt het zwembad water 28 grados tegen de avond en is het zalig zwemmen.

    Vandaag vrijdag blijf ik wat langer in de pueblo plakken met Luc & Tina op het terras bij Ripoll, zij gaan volgende week voor een maandje terug naar Belgica, dit dik tegen Luc zijn goesting maar zijn ouders willen hem ook nog wel is in levende lijve zien en Tina hhar dochter heeft haar achillespees afgescheurd en kan wel wat hulp gebruiken.

    Op de middag ga ik een croqske eten in L'opera op de dijk in A.

    Verder doe ik men best om mijn tekort aan siestas van de afgelopen week in te halen en wandelen we ons dagtotaal van 10 km rond met X.

    Vandaag beginnen de feesten in A rond de Moren en Cristians en die duren tot volgende week,  Maandag zijn hier alle winkels zelfs verplicht gesloten.


















    20-09-2019 om 19:47 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    18-09-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.El sequer de Tonica

    Dinsdag heeft L de eerste van haar 2 vrije dagen deze week, na de pueblowandeling houden we ons bezig met het opruimen van de vuiligheid die de gota fria had rondgestrooid, steengruis, keien, dennenaalden en bladeren worden bijeengeveegd en daarna het terrasmeubilair terug op zen plaats gezet.

    Ik zet men windscherm op men Harley en ga al tanken want morgen kan ik naar Valencia rijden, Gister kreeg ik een telefoontje van de garage dat de kit nodig  voor de recall herstelling toegekomen was en we spreken af om woensdag tegen 9 u La poderosa binnen te brengen.

    Vanmorgen vertrek ik dan ook rond 7u30 via de autoweg naar Massanassa, de buitenwijk waar de Harley winkel is;

    Men denkt een 2tal uurtjes werk te hebben en ik ga ondertussen een ensaladilla russa eten tot men klaar is.  Het is warm, zonnig en windstil dus besluit ik in het naar huis rijden niet de autoweg te nemen maar via het natuurgebied van La albufera terug te rijden.  Dit uitgestrekte natuurpark ligt slecht een 10tal km onder Valencia en een lange duinenrij scheidt de zee van een groot zoetwatermeer en de vele rijstvelden errond.

    We stoppen eerst aan de duinen van El Saler, op het strand nog een paar zonnekloppers maar verder is het hier heel kalm en de vele paella restokes hier zijn nog niet open dus rijden we verder naar plaatsje El Palmar enkel te bereiken via een smal baantje met talrijke brugjes over de kanaaltjes tussen de zee en het  binnenmeer dat in het midden van dit natuurpark ligt.  Dit grote meer is op het diepste punt slecht 1 meter diep en er worden dan ook typische platte bodembootjes gebruikt om erop te varen om te gaan vissen of om turistas rond te leiden.  Het water uit het meer is  noodzakelijk voor de vele rijstvelden hier.

    In El Palmar zijn er genoeg restokes om 100 autobussen met turistas van eten te voorzien maar in deze periode op een weekdag is het in dit leuke plaatsje zalig rustig.  Uiteraard is de specialiteit hier de paella waarvan er ontelbare soorten bestaan

    Mijn keuze valt op het resto El Sequer de Tonica aan het einde van het dorpje dat een rijke geschiedenis heeft en oa als inspiratie diende voor de bekende novelle Canas y barro van Vincente Blasco Ibanez.

    Nadat we de paellapan hebben uitgeschraapt springen we terug op la poderosa om verder te rijden tot in Sueca waar we de autoweg oprijden om het laatste stuk terugweg af te leggen.

    Thuis worden we opgewacht door X die zich afvroeg waar wij zolang bleven en een lange siesta is welgekomen.




















    18-09-2019 om 21:01 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    16-09-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Atocha

    Zaterdagavond komt Th langs gepakt en gezakt en klaar om de volgende dag te vertrekken naar Chili;  X merkt dat er iets gaande is en neemt al uitgebreid afscheid.

    Maar zondagochtend hebben we nog ruim de tijd om samen naar de pueblo te wandelen voor een ontbijtje bij ripoll.

    De valiezen worden voor de laatste keer nagekeken en we kijken nog naar de eerst quarter van de wk finale basket tussen espana en argentina.

    Het is zonnig en zwoel, zo een 30 grados met nog steeds harde noorderwind.

    Daarna breng ik Th naar Alicante treinstation vanwaar hij de tgv neemt tot in Madrid Atocha.  Hier had hij nog de kans Tr & S even te ontmoeten die op city trip zijn aldaar.

    Zijn vlucht vanuit de aeropuerto Madrid Barajas vertrok om middernacht en hij zou rond 8 u plaatselijke tijd in Santiago de Chili moeten toekomen.

    Vanadaag maandag neemt de bewolking langzaam af en krijgen we terug onze azuurblauwe lucht te zien, zo kan alles wat opdrogen wat op vele plaatsen wel een paar weken zou kunnen duren als je de zware overstromingen tussen Alicante en Murcia ziet; het lijkt meer op de filipinas na de doortocht van een tyfoon of op oorlogsgebied nu men het leger heeft ingezet om hulp te bieden.

    Hopelijk kunenn we vanaf nu enkel positief nieuws melden ivm de weersberichten





















    16-09-2019 om 18:25 geschreven door Esteban  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 28/06-04/07 2021
  • 21/06-27/06 2021
  • 14/06-20/06 2021
  • 07/06-13/06 2021
  • 31/05-06/06 2021
  • 24/05-30/05 2021
  • 17/05-23/05 2021
  • 10/05-16/05 2021
  • 03/05-09/05 2021
  • 26/04-02/05 2021
  • 19/04-25/04 2021
  • 12/04-18/04 2021
  • 05/04-11/04 2021
  • 29/03-04/04 2021
  • 22/03-28/03 2021
  • 15/03-21/03 2021
  • 08/03-14/03 2021
  • 01/03-07/03 2021
  • 22/02-28/02 2021
  • 15/02-21/02 2021
  • 08/02-14/02 2021
  • 01/02-07/02 2021
  • 25/01-31/01 2021
  • 18/01-24/01 2021
  • 11/01-17/01 2021
  • 04/01-10/01 2021
  • 28/12-03/01 2027
  • 21/12-27/12 2020
  • 14/12-20/12 2020
  • 07/12-13/12 2020
  • 30/11-06/12 2020
  • 23/11-29/11 2020
  • 16/11-22/11 2020
  • 09/11-15/11 2020
  • 02/11-08/11 2020
  • 26/10-01/11 2020
  • 19/10-25/10 2020
  • 12/10-18/10 2020
  • 05/10-11/10 2020
  • 28/09-04/10 2020
  • 21/09-27/09 2020
  • 14/09-20/09 2020
  • 07/09-13/09 2020
  • 31/08-06/09 2020
  • 17/08-23/08 2020
  • 10/08-16/08 2020
  • 03/08-09/08 2020
  • 27/07-02/08 2020
  • 20/07-26/07 2020
  • 13/07-19/07 2020
  • 06/07-12/07 2020
  • 29/06-05/07 2020
  • 22/06-28/06 2020
  • 15/06-21/06 2020
  • 08/06-14/06 2020
  • 01/06-07/06 2020
  • 25/05-31/05 2020
  • 18/05-24/05 2020
  • 11/05-17/05 2020
  • 04/05-10/05 2020
  • 27/04-03/05 2020
  • 20/04-26/04 2020
  • 13/04-19/04 2020
  • 06/04-12/04 2020
  • 30/03-05/04 2020
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 27/01-02/02 2020
  • 20/01-26/01 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 06/01-12/01 2020
  • 30/12-05/01 2020
  • 23/12-29/12 2019
  • 16/12-22/12 2019
  • 09/12-15/12 2019
  • 02/12-08/12 2019
  • 25/11-01/12 2019
  • 18/11-24/11 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 04/11-10/11 2019
  • 28/10-03/11 2019
  • 21/10-27/10 2019
  • 14/10-20/10 2019
  • 07/10-13/10 2019
  • 30/09-06/10 2019
  • 23/09-29/09 2019
  • 16/09-22/09 2019
  • 09/09-15/09 2019
  • 02/09-08/09 2019
  • 26/08-01/09 2019
  • 19/08-25/08 2019
  • 12/08-18/08 2019
  • 05/08-11/08 2019
  • 29/07-04/08 2019
  • 22/07-28/07 2019
  • 15/07-21/07 2019
  • 08/07-14/07 2019
  • 01/07-07/07 2019
  • 24/06-30/06 2019
  • 17/06-23/06 2019
  • 10/06-16/06 2019
  • 03/06-09/06 2019
  • 27/05-02/06 2019
  • 20/05-26/05 2019
  • 13/05-19/05 2019
  • 06/05-12/05 2019
  • 29/04-05/05 2019
  • 22/04-28/04 2019
  • 15/04-21/04 2019
  • 08/04-14/04 2019
  • 01/04-07/04 2019
  • 25/03-31/03 2019
  • 18/03-24/03 2019
  • 11/03-17/03 2019
  • 04/03-10/03 2019
  • 25/02-03/03 2019
  • 18/02-24/02 2019
  • 11/02-17/02 2019
  • 04/02-10/02 2019
  • 28/01-03/02 2019
  • 21/01-27/01 2019
  • 14/01-20/01 2019
  • 07/01-13/01 2019
  • 31/12-06/01 2019
  • 24/12-30/12 2018
  • 17/12-23/12 2018
  • 10/12-16/12 2018
  • 03/12-09/12 2018
  • 26/11-02/12 2018
  • 19/11-25/11 2018
  • 12/11-18/11 2018
  • 05/11-11/11 2018
  • 29/10-04/11 2018
  • 22/10-28/10 2018
  • 15/10-21/10 2018
  • 08/10-14/10 2018
  • 01/10-07/10 2018
  • 24/09-30/09 2018
  • 17/09-23/09 2018
  • 10/09-16/09 2018
  • 03/09-09/09 2018
  • 27/08-02/09 2018
  • 20/08-26/08 2018
  • 13/08-19/08 2018
  • 06/08-12/08 2018
  • 30/07-05/08 2018
  • 23/07-29/07 2018
  • 16/07-22/07 2018
  • 09/07-15/07 2018
  • 02/07-08/07 2018
  • 25/06-01/07 2018
  • 18/06-24/06 2018
  • 11/06-17/06 2018
  • 04/06-10/06 2018
  • 28/05-03/06 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 14/05-20/05 2018
  • 07/05-13/05 2018
  • 30/04-06/05 2018
  • 23/04-29/04 2018
  • 16/04-22/04 2018
  • 09/04-15/04 2018
  • 02/04-08/04 2018
  • 26/03-01/04 2018
  • 19/03-25/03 2018
  • 12/03-18/03 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 26/02-04/03 2018
  • 19/02-25/02 2018
  • 12/02-18/02 2018
  • 05/02-11/02 2018
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 15/01-21/01 2018
  • 08/01-14/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 18/12-24/12 2017
  • 11/12-17/12 2017
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 20/11-26/11 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 30/10-05/11 2017
  • 23/10-29/10 2017
  • 16/10-22/10 2017
  • 09/10-15/10 2017
  • 02/10-08/10 2017
  • 25/09-01/10 2017
  • 18/09-24/09 2017
  • 11/09-17/09 2017
  • 04/09-10/09 2017
  • 28/08-03/09 2017
  • 21/08-27/08 2017
  • 14/08-20/08 2017
  • 07/08-13/08 2017
  • 31/07-06/08 2017
  • 24/07-30/07 2017
  • 17/07-23/07 2017
  • 10/07-16/07 2017
  • 03/07-09/07 2017
  • 26/06-02/07 2017
  • 19/06-25/06 2017
  • 12/06-18/06 2017
  • 05/06-11/06 2017
  • 29/05-04/06 2017
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 17/04-23/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 03/04-09/04 2017
  • 27/03-02/04 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 06/03-12/03 2017
  • 27/02-05/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 13/02-19/02 2017
  • 06/02-12/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 25/12-31/12 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 12/12-18/12 2016
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 21/11-27/11 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 17/10-23/10 2016
  • 10/10-16/10 2016
  • 03/10-09/10 2016
  • 26/09-02/10 2016
  • 19/09-25/09 2016
  • 12/09-18/09 2016
  • 05/09-11/09 2016
  • 29/08-04/09 2016
  • 22/08-28/08 2016
  • 15/08-21/08 2016
  • 08/08-14/08 2016
  • 01/08-07/08 2016
  • 25/07-31/07 2016
  • 18/07-24/07 2016
  • 11/07-17/07 2016
  • 04/07-10/07 2016
  • 27/06-03/07 2016
  • 20/06-26/06 2016
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 09/05-15/05 2016
  • 02/05-08/05 2016
  • 25/04-01/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 11/04-17/04 2016
  • 04/04-10/04 2016
  • 28/03-03/04 2016
  • 21/03-27/03 2016
  • 14/03-20/03 2016
  • 07/03-13/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 22/02-28/02 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs