Vanochtend was X nog steeds ziek, zelfs het kleinste koekje moest ze overgeven en haar braaksel had geen al te frisse kleur; dus programma omgegooid en geen wandeling om te beginnen maar om 9u30 richting vetrenario;
Omdat haar braken gisterochtend begon toen ze op haar nieuw speeltje aan het kauwen was leek het voorr de zekerheid toch maar X ray te nemen om te checken of er niks verstopt was.
Dit bleek niet het geval, maar weeral een maagonsteking dus 2 spuiten gekregen, nog dagske vasten en vanaf morgen 3 pillen daags gedurende 5 dagen.
Terug thuis alleen vertrokken voor wandeling pueblo en bocadillo con queso y jamon besteld bij Ripoll als laat ontbijt.
Heel de dag bleef ze ons aankijken met vragende blik, waar blijft men eten? Gelukkig was ze wat gekalmeerd door de spuiten maar tegen de avond kwam er terug meer leven en had ze zowaar een poes gespot die onbeweeglijk op rots zat nast oprit.
Morgenvroeg mag X kleine portie eten om te zien of het lukt zonder braken.
Sinds gisternamiddag zijn we terug thuis van 3 daags campeer weekend in Alcaniz, heel plezant en alles prima gegaan
Vrijdag ochtend vertrokken met 7 Harleys (1 spanjaard, 3 Belgen en 4 Zweden) vanuit A La V, even na Valencia paar stevige regenbuien maar daarna bleef het droog; Na ritje van kleine 500 km rond 18 u toegekomen en tentjes opgezet, er waren liefst 30.000 aanwezigen vanuit alle windstreken zelfs Finland, Lithouwen en Rusland waarvan de 99% met de Harley & tent. Het evenment was aan het motorcircuit Motorland Aragon, zo een 9 km van Alcaniz welk op zijn beurt ergens in de bergen tussen Barcelona en Andorra ligt; De tent opzetten was niet simpel omdat er een zeer harde wind stond die alles losrukte wat je probeerde vast te kloppen, de ondergrond was keihard dus dan maar met de nodige hulp de tentjes een per een opgesteld; Ondertussen waren men 2 Belgische vrienden van Tienen die donderdag al aankwamen aan het wachten aan den toog.
Er waren verschillende grote tenten met muziekoptredens etc en het was rond 2u dat we terug naar ons tentje afzakten maar slapen was ze goed als onmogelijk door het vele lawaai, De wind bleef tekeergaan en de tent schokte en fladerde heen en weer en overal lagen er al brokstukken van weggewaaide stukken tent. Dan maar vroeg uit de veren om 7u30 waren we allen al wakker en om 8 uur gaan ontbijten. Men vrienden gingen naar Alcaniz voor sigaretten te kopen, ik bleef wat rusten; in de namiddag wat rondgelopen en buiten samen nog wat dorst gelest. De stoelen en tafels vlogen in het rond door de gekke rukwinden en op het kampeerterrein lagen er bijna evenveel tenten plat dan er nog rechtstonden, Gelukkig had ik nog extra lange piketten gekocht zodat mijn tent stand hield. Ik had voor men Belgische amigos een fleske spaanse whiskey meegebracht en daar waren ze heel blij mee; zij vertrokken zondagochtend al om 7 uur want van hun tentjes bleef ook niveel meer over, alle stokken gebroken en volledig plat, niet da ze zich daar veel van aantrokken zoals de meesten hier als zombies rondlopen na 2 dagen. Ook de 2de nacht kon niemand deftig slapen.
Wij vertrokken rond 9 uur en geraakten vlotjes terug thuis tegen 16 u; Met L & X was alles ok gegaan; vandaag vond X het wel nodig mijn thuiskomst op te vrolijken met een 5 tal x overgeven, denkelijk heeft ze een stuk touw van haar nieuwe speeltje mee naar binnen gespeeld
Na de ochtendrituelen gingen we richting C om de nodige foodstuff in te slaan zodat L voor 3 dagen verder kan.
Vanaf morgen 9u30 zijn we ribbedebie voor drie daagse Superrally in Alcaniz hier zo een 500 km vandaan, dit is elk jaar zowat het grootste HD evenment in Europ en dit jaar in Espana georganiseerd
We zijn met 7tal motos die samen vertrekken en iedereen was vandaag bezig met de voorbereidingen, het campingmateriaal moet wat evenwichtig opgeladen worden en stevig vastgegsnoerd.
2 van men Belgische amigos kwamen vanavond al aan, ze waren gister vertrokken en hadden nog 11 uur op de moto gezeten vandaag; hopelijk gaat het bij ons wat vlotter.
X kreeg nog een nieuw balletje zodat ze zich wat kan bezighouden tijdens men afwezigheid.
Mijn blog activiteit zal de komende dagen dan ook op hold staan.
Vanavond tot na acht buiten in het zonneke gezeten;
In de vroege ochtend passeerde nog een onweer met flink wat regen maar daarna was het azuurblauw en zonnig; De eekhorentjes waren vroeg uit de veren en zoals steeds op zoek naar lekkers om te knabbelen.
X heeft haar voetbal zodanig kapot geknabbeld dat er een groot gat inzit waardoor hij onmiddellijk zinkt als ze hem in het zwembad laat vallen.
Vanmiddag gingen we naar Murcia, L had daar nog paar valiezen staan op het appartement waar ze vroeger woonde en nadat we eerst in de afrikaanse barrio aan foodshopping hadden gedaan haalden we in totaal 5 valiezen / zakken op. Overal hing de was hier buiten aan rekjes te drogen, de temperatuur ging hier boven de 25 grados.
Morgen gaan we ons tripke naar Alcaniz voorbereiden en kampeermateriaal al is op de moto laden. Twee van men Belgische motorvrienden uit Tienen vertrokken al vanochtend vroeg, zij hebben 1600 km voor de boeg en hopen donderdagavond te arriveren.
Bijna de hele dag grijs wolkendek maar het bleef droog en rond 16 u stak er een strakke wind op die de wolken eindelijk wat kon uiteen drijven; de zon en blauwe lucht kwamen piepen; vanaf morgen zijn we terug vertrokken voor een zonnige en warme periode.
X ligt graag op haar rug en zo ook op het terras bij de koffie; In de pueblo op de parking stond het rare voertuig van een oude Duitser ; deze komt soms met de tractor, versierd met vlaggen etc en met de fiets erachterop; Rare vogel
Terug thuis demonstreerde X nog is haar kunsten door een Casillas imitatie en er is niks zo plezant als van de tuinslang drinken.
Even naar C geweest om mijn meeuwenafschrikinstallatie wat meer aan te kleden;
De avondwandeling ging langs urbanisatie Alhama springs en verder door naar El Ravanell, een rustige mooie straat met grote villas en geweldige tuinen; Alhoewel kerstmis al een tijdje achter ons ligt had er nu pas iemand zijn kerstboom buiten gezet.
Vanmorgen men brood gehaald in de enige panaderia die de pueblo rijk is, nu de supermarkt weekje dicht is kan ik daar terecht ook al vind ik hun barra de pan aan de harde kant.
Op het terras tijdens de koffie keek X me ongeduldig aan, ze wou verder stappen, en als ze dan toch even ging liggen ging haar oor rechtopstaan.
Vandaag was het afwisselend bewolkt, zon, buitje, zwoel, onweer enz; Naar de Mercadona geweest, vuilblik met lange steel gekocht zodat L volgend weekend netjes de grote boodschappen van X kan opruimen als ik weg ben, en nog in zwembadwinkel van Nederlander binnengegaan om daar ook prijs te vragen voor verwarming en of afdekking installatie.
Ik heb nu 3 prijsoffertes en alle drie raden ze iets anders aan, dus denk dat het het beste is van gewoon niks te doen voorlopig, het is nu toch bijna zomer;
Alhoewel voor vrijdag voorspellen ze regen maar wel 24 graden hier maar omdat we om 9:30 smorgens vertrekken naar Alcaniz (daar zou het maar 18 graden zijn) om 3 dagen te gaan camperen zou ik toch liever droog toekomen.
Na de siesta soep gegeten die L gister had gemaakt, pikant amaai; enkel samen met stokbrood te eten.
Daarna met X op wandel langs de sportvelden dus wat geoefend en laten rennen achter tennisbal waar je natuurlijk grote dorst van krijgt.
Vanochtend vroeg opgestaan voor trip naar V maar omdat L niet de geschikte kleren vond verkoos ze maar thuis te blijven; Vrouwen en hun kuren ze blijven me verbazen.
Niet getreurd, dan maar uurtje de benen losgewandeld richting watertoren langs het wandelpad Bernia met X als trekpaard, die was blijkbaar goed uitgerust.
Omdat het weer maar zusenzo was en er regen op komst was ging ik dan maar niet motorrijden maar wel op verkenning omdat ik binnekort ook een tochtje moet organiseren voor mijn zondagse bikeramigos.
Met de coche richting Vall de Laguar om in Benimaurell is rond te kijken of er iets mogelijk was van met groep te komen drinken / eten op een zondag; Dit kleine dorpje is een van men favorieten, niet enkel om zen smalle steegjes, kleurrijke balcons, verse eieren en lekkere kersen etc maar ondat de weg die ernaar toe loopt in dit dorp stopt en je kan enkel rechtsomkeer maken, het lijkt een beetje op het eind van de wereld; een beetje terug kan je in Fleix de 6.000 trappen wandeling starten die langs de bergflanken naar de uitgedroogde rivier in de vallei slingert; Een absoluute aanrader voor de goedgetrainde sportievelingen.
Teruggereden langs C om bij de abu's wat grief op te halen dat ze niet hadden opgebruikt, morgenvroeg vliegen ze terug naar het mooie weer in Belgica; Wij moeten het hier nog 3 tal dagen stellen met bewolkt, vochtig weer zonder al te veel zon maar niet gezeurd want binnenkort zal de temperatuur wel tegen de 30 graden gaan tikken.
Zaterdagmorgen was de ochtend van de loslopende honden in de pueblo, eerst kwam er een pincherke X lastig vallen toen ze aan de krantenwinkel netjes buiten lag te wachten op mij, ik nam ze dan maar mee binnen maar dat hielp ni veel want de zwerver kwam mee en hief eerst nog zijn poot tegen een etalagekastje dat naast de inkom winkel staat; Toen ik bij bar Ripoll aankwam hadden we de pincher afgeschud maar daar wachtte er een bruine stratier ons op die wel zin had in een spelletje met X en vice versa;
Rustig koffie drinken en de krant lezen was er dus niet bij en dan gingen we maar weer huiswaarts
Vervolgens met de scoot richting C om wasmachientje te gaan insteken en dan naar de markt in Jalon waar ik een jumbo Thuringer bratwurst uitprobeerde, niet dat ik heimwee had naar mijn Munchener verleden maar gewoon omdat er ni veel anders te vinden is
Na het wekelijkse praatje met Marie, een begroeting met Arthur en Senna ging het terug richting C waar ik bij de abu's paseerde omdat het wolkendek niet veel goeds voorspelde vertrok ik terug huiswaarts en onderweg begon het inderdaad te druppelen maar ben toch nog grotendeels droog thuis geraakt
Siestake gedaan voor wat op te warmen en met X naar C terug om wasmachine uit te laden en terwijl kon ze wat rondcrossen op de hondeweide aldaar
Het weer blijft wat kwakkelen, niet veel zon gezien, af en toe een buitje en rond de 20grados dus morgen gaan we niet motorrijden maar richting V
Deze ochtend kwam ik tot de ontdekking dat de supermarkt in de pueblo al heel de week open was en dat de reformas pas morgen beginnen en hij dan pas voor weekje sluit. Dus vanmorgen brood en napolitana chocolade koek gekocht.
het zonnetje had het moeilijk om door de wolken te geraken maar er was geen wind en de temperatuur was aangenaam, Een ideaal wandelweertje en zo dachten ook T1 en S erover en rond 15 uur zakten ze af voor een fikse bergwandeling.
Eerst klommen we via het bergpad dat aan de Urbanisatie Alhama springs begint tot aan de pick nick plaats aan de sierra de Bernia, ongeveer anderhalfuur bergop en vooral T1zag enige sterretjes om mijn tempo te kunnen volgen.
Boven aan de pick nick plaats kwam X en ikzelf als eerste boven, het was een 5tal minuutjes wachten op de T1 & S. Daarna keerden we terug via het asfaltwegje tot in A La V, nog is anderhalfuur dalen waar het nu S was die last kreeg van kramp; gelukkig bracht een tussenstop bij Ca Toni hernieuwde moed en terug thuis hadden we een milka cornetto dik verdiend.
Enkel X had nog een pak energie op overschot en wou nog met haar tennisbal spelen, maar na een laatste zotte bui en spurtjes rond het zwembad ging ook bij haar het licht uit.
Vanmorgen in de pueblo stapte ik zoals elke morgen de krantenwinel binnen voor men krant te kopen, ik wou betalen maar de winkelierster keek me aan en vroeg; ben je zeker dat je die krant gister al niet hebt gekocht? En ja dus, toen ik de foto / selfie van Josje terug zag viel mijn frank; vandaag feestdag in Belgica dus geen krant.
Tussen de appelsienbomen lag een poes die ik er nog niet eerder tegenkwam te wachten op een zonnestraaltje maar die waren eerder schaars vandaag; Ik besloot mijn campingmateriaal al is op te stellen zodat alles klaar is tegen vrijdag de 13de wanneer we naar Alcaniz vertrekken voor 3 daagse Superrally Harley treffen.
X vond de tent heel leuk maar ik besloot mijn siesta in de tent toch zonder haar te houden uit veiligheidsoverwegingen.
Een uurtje later begon het te druppelen dus vlug alles terug afgebroken en binnen opgeplooid; Na de regen met X wandeling naar de sportvelden om wat te oefenen en savonds toch buiten gegeten ondanks het terugkerend gedruppel.
Het zijn zo van die zeldzame dagen dat het weer in Belgica beter is dan hier, goed voor die wie van een mooi lang weekend kunnen genieten. Hier is het volgens het weerbericht wachten tot volgende vrijdag tot de zon terugkeert en das wel heel lan
Vanochtend terug alles in het teken van het sollicitatiegesprek van de 2de kans voor L, om 10u30 gepland.
Met de nodige nervios toch op tijd vertrokken en L afgezet aan lokaal (soort kamer van koophandel gebouw) waar ze afspraak had, aan de geparkeerde autos te zien was het al duidelijk dat ze niet de enige kandidate ging zijn.
Ik ging ondertussen naar la Marina voor een nieuwe halsband X en een nieuw coupke voor mij.
Rond 11u30 kwam L terug en het was niet zo geweldig gegaan; eigenlijk was het geen gesprek geweest maar een gezamelijke info / test sessie met 35 kandidaten tegelijk voor een nieuw, in july te openen shopping center outlet van El Corte Ingles hier vlakbij.
Voor de oefeningen was het nodig perfect spaans te schrijven, er zaten ook rekenen en logica testen bij dus niet direct L haar ding I am afraid.
Terug thuis dan maar siestake gedaan in afwachting van de zwembadman die rond 15u elke woensdag langskomt.
Daarna stond etentje met la familia op de agenda en werden er eerst wat fotos getrokken op mijn terras. De prijs van de mooiste foto ging naar Xenna met Trihn en Sam :)
L twijfelde tot de laatste minuut om mee te gaan want ze voelde zich davy (zoals dat in het spaans heet) maar ging uiteindelijk toch mee naar de resto.
Over vandaag kunnen we kort zijn; het was te warm om iets te doen of kwam het misschien door mijn stramme spieren na mijn bergwandeling van gisteren.
Goed nieuw van Imed, het hospitaal kreeg toelating van men verzekering om scan van mijn rug en nek uit te voeren en we hebben dit op maandag 16/5 gepland, nadat ik terugkom van weekendje motor & camperen.
Na de ochtendwandeling en krant lezen voelde ik me al klaar voor siestake, daarna praatje gemaakt met buur M over de afloop Engelse voetbalcompetitie waar gisteren alles beslist werd dankzij een doelpunt van een kleine belg.
Met wat overschot van mortel een muurtje gerepareerd aan terras achteraan en omdat ik met L gewed had dat ik vandaag ging zwemmen men zwembroek uit de kast gehaald en in la piscina 2 lengtes gezwommen en daarna in de jacuzzi terug op temperatuur geraakt.
Ook T1 & S hadden wel zin in een zwempoging en zakten nog af om het zwembadwater en jacuzzi te testen.
Wat begon als een luie dag eindigde toch nog met een fikse bergwandeling.
Na de gebruikelijke ochtendwandeling naar de pueblo nam ik de krant door in het zonneke bij het zwembad; daarna ging het richting Mercadona voor foodshopping;
Ondertussen was de temperatuur al flink opgelopen, ook deze van het zwembadwater en nog steeds geen wolkje aan de lucht en ik deed een siesta in de zon, en nog eentje in de schaduw.
Lara en mama zijn ondertussen thuis en aan de fotos te zien wacht haar een toekomst als motera
Tegen 18u30 toch maar de wandelschoenen aangetrokken en richting Bernia voor anderhalf uur klimmen en dalen;
Thuis nog de plantjes water gegeven en het zonneke is gaan slapen, bij mij gaat dat ook ni te lang meer duren.
Deze ochtend vroeg naar de pueblo om bij panaderia wat chocoladekoeken en stokbrood te kopen zodat ik ontbijtje kon klaarzetten tegen T1 & S aankomen; de granaatappel smootie was ook klaar tegen dat ze arriveerden en na een kleine rondleiding konden we in het zonneke buiten ontbijten. Daarna ging het voor hen richting C met T1 achter het stuur en ik ging met de scoot richting El Cisne, de gezellige rastro in Beni, waar op de parking ernaast men amigos hun plantenverkoop uitprobeerden op de oranjemarkt vandaag georganisserd ter ere van koniginnedag; Het was er een oranje bedoening, (met opvallend veel Nederlands elftalvoetbaltruitjes in de aanbieding (hoe zou dat komen); de hollandse muziek deed mij echter al snel andere oorden opzoeken want mijn vrienden hadden al aardig wat biertjes op en begonnen mee te lullen.
Ik keerde terug via Albir waar ik een kijkje nam in een nieuwe leuke loungbar Pane y Amore, en thuis na het slaatje was het tijd voor de siesta;
In de avond nog even naar C bij de abuelos binnengesprongen en daarna nog een uurtje gewandeld met X
Het is de tijd van het jaar dat ierdereen hier begint met verbouwingen, na bar Ripoll is men nu al tijdje bezeig in de enige bank die de pueblo rijk is en toen ik vanmorgen geld afhaalde in de automaat stond die er nog maar bouwvallig bij, gelukkig hield X een oogje in het zeil; Vanaf maandag gaat het supermarktje waar ik men brood haal ook dicht voor een weekje reformas.
Op het terras bij de koffie was het een rustige zaterdagmorgen, naast mij aan het tafeltje Sir David op zen eentje ook met de krant en zijn sigaartje.
Van de voorspelde regen was niks te bekennen, de zon kwam er snel door en het werd een zonnige dag tot er rond 4 uur onweer langskwam vanover de Bernia maar niet zoveel regen. En zeggen dat ze speciaal de oranjemarkt verplaatst hebben naar morgen omdat ze bang waren van de regen die hollanders. Verder wat in de tuin gewerkt, wasmachientje gedraaid met de lakens en L deed de housecleaning.
Savonds ging ik langs bij de afhaalchinees en kwam 1260 armer terug buiten. Na de avondwandeling met X liet ik de jacuzzi nog is draaien zodat we die eerstdaags terug kunnen gebruiken,
Na 2 dagen intensieve training / rollenspel was ze er helemaal klaar voor; Het sollicitatiegesprek (La entrevista) deze ochtend om 10u30 in Beni.
Geen ochtendwandeling gemaakt zodat we netjes op tijd konden vertrekken en rond 10 uur de parking onder de ayuntamiento binnenreden; Van hieruit was het nog 10 minuutjes tevoet via verkeersvrije steegjes in oud Beni tot de plek van het interview; Omdat we deze gisteren al hadden verkend wist ik dat er verschillende peluquerias waren dus zou ik terwijl mijn haren laten knippen. Om 10u25 ging L binnen en wou ik wat verder binnengaan bij de kapper maar 1 minuut later rinkelde men tel al. Ik keek om en jawel L stond al terug buiten. het sollicitatiegesprek was niet vandaag maar wel degelijk gisteren geweest op donderdag 28 april....
Toen ze eerder deze week tel kreeg van Servef (spaanse RVA) had ze verstaan dat ze zich op vrijdag moest aanbieden, maar in de mail die ze achteraf kreeg met meer info stond wel degelijk 28/4 als datum.
We zijn dan maar langs Carrefour gepasseerd want had nog stevige haringen nodig en terug thuis konden we via Servef nieuwe datum vastkrijgen voor sollicitatiegesprek op woensdagochtend 4/5 nu in La marina Finestrat.
X zat op hete kolen om te gaan wandelen dus nog richting pueblo gegaan voor krant te kopen en daarna tijd voor mijn specialiteit: de lange siesta;
Om 17 u komt men van firma om te kijken wat men kan voorstellen ivm zwembadverwarming.
Onze Noorse bikerfriend die op olieboorplatform aan het werk is liet weten dat hij ok is want min 10 arbeiders kwamen vandaag om bij heli crach voor Noorse kust; hijzelf zit al paar dagen vast op platform wegens te dikke mist om afgehaald te worden.
We gaan dus niet zeuren voor de paar druppeltjes die er vandaag gevallen zijn
Vanochtend omstreeks 2 uur werd Lara geboren, 3 kg en moeder en dochter stellen het goed, de vader Alex waarschijnlijk ook want hij won onze weddingschap op welke datum de geboorte zou zijn.
Het weer viel nog mee s morgens, vlotjes naar de pueblo gewandeld, brood en krant gekocht en koffie gedronken in bar ripoll waar ook David en zen vrouwtje aanwezig waren; als ze er samen zitten leest zij op haar smartphone alle berichten en nieuwtjes voor en David luistert terwijl hij van zijn sigaartje geniet.
Na het ontbijt richting Beni om L haar sociale zekerheidsnummer in orde te maken, deze was ergens in 2015 vervallen had ze gisteren ontdekt en om aan het werk te kunnen heb je zo een nummer nodig, Bij de dienst van dseguridad social stuurden ze ons door naar een ander adres, we konden er tevoet heen en kregen een nummerke, wel dienden we eerst formulier in te vullen en fotocopia van paspoort te gaan maken een beetje verder; Nadat het formulier was goedgekeurd konden we op computer die saar ter beschikking was inloggen op website en kreeg ze een document, ter plaatse afgedrukt waarin bevestigd wordt dat haar nummer geldig is; Goed geregeld dit systeem moet ik zeggen.
We namen ook al kijkje in de straat waar ze morgen om 10u30 moet zijn voor haar sollicitatie maar een fotograaf om pasfotos vonden we niet direct.
Terug thuis siestake gedaan, maar omdat het wat steviger begon te waaien maar binnen in de zetel en rond 4 uur begon het wat te regenen; Om 17u30 gingen we naar A op zoek naar pasfotos en in het centrum vonden we een fotograaf die dit kon fixen.
Rond 19 u nog wandeling met X gemaakt langs de sportvelden, waar we wat oefenden op "naar de plaats terugsturen" wat ze een leuke oefening vind en onderweg kwam ik Kees tegen, de vorige eigenaar van mijn casita, Hij was net terug van holland en het was er pokkekoud man. We gaan dus niet klagen dat er voor de volgende dagen hier regen wordt voorspeld
Deze ochtend was het Holland boven in de pueblo, er was zelfs eentje met zen buggy afgezakt om de krant te kopen.
Tijdens de koffie had X last van lentekriebels want wou constant met haar poten omhoog liggen.
Op de middag met de scoot naar Alfaz om bij Annemieke Rood, Nederlands verzekeringskantoor waar ik mijn rollend materiaal hier laat verzekeren sinds ik mijn eerste autoke hier kocht bij Eddy kramer, om de verzekeringpolis van mijn nieuw transportmiddel af te halen; Onderweg gestopt bij Sanden pools, op aanraden zweedse amigo, voor bijkomende prijsofferte zwembadverwarming; De zaakvoerster, een zweedse, keek wat verbaasd dat ik nu nog om zwembadverwarming kwam, ze vertelde me dat zij nu al gewoon zwom zonder iets van verwarming, 20 graden vond ze al perfect. Ook gestopt aan brievenbus die zoals gewoonlijk leeg was, volgend jaar ga ik toch proberen bus vast te krijgen op bovenste rij zodat ik mij ni zo geweldig moet bukken.
In de vooravond stevige wandeling richting Bernia met X en ontmoeting met Jacko, de mooie Finse poolhond van antwerpse dame die in urbanisatie hiertegenover woont.
Vanavond zou normaal Alex, onze poolse biker amigo papa worden, hij stuurde foto met zen vrouwtje vanuit ziekenhuis en hun dochterje zal Lara gaan heten. Wie uit ziekenhuis ontslagen werd ondertussen is Tony Loco die thuis verder hersteld van zen breuken samen met Ugo de opvolger van X
Iedere ochtend zet ik X in haar buitenren rond 7u45 met haar eten en daar blijft ze rustig wachten tot we aan wandeling beginnen. Deze ochtend ging ze echter flink tekeer en bleef blaffen; Toen ik ging checken zat ze onschuldig omhoog te kijken; er was een eekhorentje bovenop de elektriciteitspaal aan haar ren gekropen en dit zat daar verstijfd van de schrik en durfde niet te bewegen. Na een tijdje was het toch verdwenen.
Om 11 u ging het richting C om de abuelos op te pikken en dronken we eerst iets op mijn terras; L kreeg net telefoon van Servef (de spaanse RVA) dat ze een jobaanbieding hadden voor haar, ze mag vrijdagochtend gaan soliciteren in Benidorm als verkoopster in kledingwinkel ze dacht van Primark.
Om 13u30 gingen we naar Chiringuito El Cranc in la Olla, vlakbij zee gelegen en al sinds 1982 heel bekend hier in de streek. Als je met L voor de erste keer een resto test denkt ze dat je zoals in masterchef alle gerechten de grond moet inboren of je eten terugsturen, vandaag was het niet anders, de ensalda mixta trok op niks en de sepia a la plancha was niet vers; toen vond ik het welletjes en heb ze even de mond gesnoerd zodat we bij de paella niet werden gestoord.
Ik moet wel toegeven dat het mij ook wat tegenviel, zo was er bij de paella met kip een vergrootgelas nodig om een stukje kip te vinden maar het is dus vooral het kader dat het daar speciaal maakt.
Na het eten de verplichte siesta en daarna wandeling met XL naar de urbanisatie waar we zoals steeds opgewacht worden door de Alaskan malamute honden. Er lopen er een zestal in de tuin van wat denkelijk een kennel is maar gelukkig blaffen deze sooort honden bijna nooit en kijken ze gewoon tot je voorbij gewandeld bent.
Volgens het werbericht zou het vanaf donderdag gaan regenen en pas zondag terug droog en zonnig worden. Let tomorrow come first zou L zeggen
Vanmorgen op het terras van bar Ripoll zat er een hollands gezin met 4 blonde koters van allen rond de 8 a 10 jaar oud in mijn hoekje, wat een drukte en lawaai zeg, ik zocht met X dan maar de andere kant van hetr terras op voor de koffie.
Het is te hopen dat die rap terug huiswaarts keren maar ik vrees ervoor want eind van de week is het hier oranjemarkt in Beni en zijn er verschillende feestdagen in nederland.
Na het onbijt heb ik mijn parasolvoet 6 cm ingekort aan één kant met de slijpschijf zodat hij nu netjes naast mijn zetel past.
Daarna met L naar de mercadona en ons karretje volgeladen voor 40 euritos.
Het was warm maar zwemmen lukt toch nog niet, dan maar pootje baden en naar goede gewoonte op maandag een lange siesta om te recuperen van het week end.
In de namiddag toerke met de scoot, ik passeerde aan la Olla waar ik wou gaan reserveren in Chiringuito El Cranc voor morgen met de abuelos te gaan eten maar het was al dicht en in dees periode zijn ze enkel open van 13.30 tot 16:30; we zien dus wel morgen wat het wordt