Ingrediënten : 1 kg kalkoenstoofvlees 1 mango 250 gr champignons 250 ml room 1 eetlepel sojasaus 2 venkelknollen sap van 1 appelsien 1 koffielepel gember 1 koffielepel currypoeder peper en zout
Bereiding : Snij de venkel in julienne. Bak het kalkoenvlees in de boter. Bak de venkel en de champignons in boter. Voeg het dichtgeschroeide stoofvlees bij de groenten en laat dit samen nog 25' stoven. Voeg sojasaus, room, appelsiensap, currypoeder en zout toe en laat even sudderen tot de smaken goed vermengd zijn. De saus eventueel binden als dit nodig is. Schil de mango en snij in blokjes. Juist voor het serveren de mangoblokjes samen met de gember bij het stoofvlees voegen.
Geef hier naar keuze pasta, rijst, kroketjes,...... bij.
Ingrediënten : 200 gr bladerdeeg 100 gr chorizo 12 zwarte olijven verse basilicum
Bereiding : Steek kleine vormpjes uit het deeg. Beleg het deeg met chorizo en een basilicumblaadje. Dek af met een 2de stukje bladerderdeeg. Druk de zijkanten goed dicht met een vorkje. Bak af in een heet wafelijzer. Serveer deze wafeltjes met een prikker waarop een olijf gewikkeld in chorizo zit.
TIP : Deze wafeltjes kan je ook naar smaak maken met kruidenkaas en gerookte zalm of geitenkaas met een appelschijfje.
Ingrediënten : 500 gr mascarpone 100 ml volle room 125 gr speculaaspasta 50 gr suiker 100 ml amaretto 150 ml sterke koffie 2 eidooiers 1 pak speculaas bloemsuiker ( afwerking ) cacaopoeder ( afwerking )
Bereiding : Klop de eidooiers met de suiker op tot het wit ziet ( nu heb je een ruban ). Spatel de mascarpone, de speculaaspasta en de room mooi onder elkaar. Voeg de ruban bij het mascarpone mengsel en meng de amaretto hieronder. Dop de speculaas in de koffie en leg het koekje in een schaal. Doe hierop de mascarpone. Wissel af met het vormen van de laagjes maar eindig met de mascarpone. Plaats de tiramisu 6 à 8 uren in de koelkast. Meng de cacaopoeder met wat bloemsuiker en poeder het geheel af.
TIP : Serveer bij deze tiramisu een bolletje speculaas ijs !
Ingrediënten : 100 gr veldsla 2 pink lady appelen 300 gr gerookte spekblokjes 2 sjalotten 400 gr krielaardappeltjes 2 bollen rode biet ( gekookt ) 100 gr pijnboompitten 5 eitjes
Bereiding ; Stoof de sjalot en laat de spekblokjes en de krielaardappelen hierin bakken. Rooster de pijnboompitten in een pannetje ( zonder vetstof ). Snij de appelen en de rode biet in fijne julienne of in blokjes. Meng al de ingrediënten samen in een kom. Voeg als laatste de veldsla toe. Verdeel de salade op de borden en werk af met een spiegelei.
Ingrediënten : 1 vel bladerdeeg 4 jonagold appelen 1 vanillestokje 100 gr goede boter 2 eieren 150 gr fijne suiker 35 gr maïzena bloem 1 koffielepel kaneelpoeder
Bereiding : Schil de appelen en snij ze in blokjes van +/- 1 cm. Smelt de boter op het vuur maar zorg ervoor dat deze niet kleurt. Voeg de suiker, de maïzena bloem en het binnenste van het vanillestokje toe en roer goed. Haal van het vuur en roer de eieren erdoor. Druk het deeg met het bakpapier in de taartvorm. Verdeel de appelblokjes over de taartbodem. Giet het mengsel over de appelblokjes. Bestrooi met de kaneel. Bak de taart 40' in een voorverwarmde oven op 180°C. Haal de taart uit vorm en laat afkoelen op een taartrooster.
TIP : Serveer deze appeltaart eventueel met een bolletje ijs !
Ingrediënten : 200 gr pizzadeeg 3 eetlepels havermout 200 gr volle platte kaas 3 eieren 1 broccoli 150 gr Ardeense hesp 3 eetlepels gemalen kaas 1 koffielepel paprikapoeder peper
Bereiding : Verdeel de broccoli in roosjes en snij de hesp in reepjes. Stoom de broccoli gaar. Leg het deeg in een taartvorm met bakpapier en strooi 2 eetlepels havermout op de pizzabodem. Verdeel de broccoli en de hesp over de bodem. Klop de platte kaas op met de eieren, 1 eetlepel havermout en kruiden met peper en paprikapoeder. Giet dit kaasmengsel over de vulling. Strooi de geraspte kaas erover en zet dit in een voorverwarmde oven van 200°C gedurende 30à40 '.
TIP : Dit kan je ook perfect eten als hoofdgerecht . Serveer dit dan met een frisse salade !