Mannenmagazine Maxim heeft uitgevogeld wie zich de grootste vrouwenverslinder mag noemen. Niet Gene Simmons van Kiss had de meeste vrouwen, en ook niet seriesekser Julio Iglesias. Bovenaan de toptien van 'Living Sex Legends' staat de tot nog toe onbekende Umberto Billo.
Hoewel, onbekend? Minstens achtduizend vrouwen lieten zich Umberto's bijzondere room service welgevallen. Zijn succes bij de vrouwen in een hotel in Venetië leidde ook tot zijn ondergang. Umberto werd ontslagen, volgens zijn voormalige baas "omdat hij vaak zo uitgeput was dat hij de bagage van de gasten niet meer kon dragen".
Umberto deed het naar eigen zeggen soms met vier vrouwen tegelijk en had thuis ook nog eens een onverzadigbare vrouw. Na zijn ontslag nam een Amerikaanse zakenvrouw zijn verdediging op: "Dankzij de diensten van Umberto gaf ik duizenden dollars uit in zijn hotel". Charlie Sheen Op de tweede plaats in de veelsekserslijst staat Charlie Sheen, die het naar eigen zeggen met 5.000 vrouwen deed. Gene Simmons, die met de lange tong van Kiss, paste voor de drugs maar greep gretig in de seks en rock-'n-roll: 4.600 vrouwen, astublief, dankuwel.
Engelbert Humperdinck humpte met 3.000 vrouwen, bij benadering ook het aantal streepjes dat Julio Iglesias in zijn bedsteil kerfde. De vrouw van Engelbert Humperdinck is van oordeel "dat vergevingsgezindheid het mooiste is wat je kan geven".
Lemmy Dat je geen Adonis hoeft te zijn om vrouwen te lokken, bewijst ook Lemmy van Motörhead, die aan 1.200 vrouwen vage herinneringen heeft. Of neem Bill Wyman, toch niet de knapste Stone, die zijn bandmaats het nakijken geeft door 1.000 vrouwen aan zijn eensnarige bas te rijgen. (lb)
Madeira heeft de meeste schade hersteld die het noodweer in februari veroorzaakte. Het eiland is weer helemaal klaar voor het zomerseizoen. Toeristen worden teruggelokt met kortingen tot meer dan 100 euro per persoon.
Op het eiland is maar weinig meer te merken van de gevolgen van het noodweer. De meeste schade liep het historische deel van hoofdstad Funchal op, maar de stad is weer volledig schoon en opgeruimd. De hotelzone, die ten westen van de stad ligt, bleef onbeschadigd. Alle hotels zijn dus open.
Bloemen Het dagelijks leven in Funchal heeft zich snel hersteld. De stadsbussen rijden weer op schema, de markt en de musea zijn open, de kathedraal is te bezoeken en de gele sightseeingbussen rijden ook opnieuw rond. Alle excursies van reisorganisaties worden uitgevoerd. Er is geen enkele reden voor de vakantieganger om het eiland te mijden. Dat zou ook zonde zijn, want Madeira heeft veel te bieden.
Bovendien is precies in de late lente, Madeira op zijn mooist, wanneer de vele exotische bloemen die er in het wild groeien in bloei staan.
Het overgrote deel van de bezienswaardigheden heeft geen schade ondervonden van het noodweer. De meeste wandelpaden in de bergen, de zogenaamde levada's, zijn open voor de wandelliefhebbers. Ook alle andere bezienswaardigheden zoals de botanische tuin in Funchal, de driehoekige huisjes in Santana, de natuurlijke zwembaden van Porto Moniz of het Nonnendal zijn open voor publiek en hebben geen schade opgelopen.
De madammen-presentatrice Ilse Van Hoecke (35) is begin deze maand in het geheim getrouwd met haar vriend Sam Coeckelberghs.
'We zijn in alle stilte getrouwd op een romantisch plekje, net over de grens, in aanwezigheid van broers, zussen en enkele vrienden', aldus Van Hoecke.
De Radio 2-presentatrice is al zeven jaar samen met haar vriend en het koppel heeft twee kindjes: Lars (4) en Lou (1,5). Ze hadden naar eigen zeggen gewoon zin om te trouwen, maar niet in een groots huwelijksfeest en al helemaal niet in 'de hele dag handjes schudden'. (nieuwsblad)
Topkok Sergio Herman en zijn vrouw Ellemieke Vermolen zijn zwanger.
Er komt dus nog een broertje of zusje voor hun eerste zoontje Noah. Ook Boy (10) en Moon (3), Sergio's kinderen uit een vorig huwelijk, krijgen er een halfbroertje of zusje bij. De Nederlandse tv-presentatrice Ellemieke is in de zevende hemel en ook Sergio is blij.
'We weten al het geslacht, maar we zullen dat niet verklappen', aldus Sergio. Het wordt druk ten huize Herman. 'Vier kinderen, dat wordt inderdaad een heksenketel, maar Ellemieke kan dat allemaal heel goed organiseren', zegt hij. Of hij nog een vijfde wil? 'Neen, vier is genoeg. Het is mooi zo.' (nieuwsblad)
Ondanks de crisis gaat 77 procent van de Belgische gezinnen deze zomer met vakantie. Dat is 6 procent meer dan vorig jaar. Bovendien stijgt het vakantiebudget van de Belgen naar gemiddeld 2.325 euro per gezin. Dat blijkt uit de vakantiebarometer van reisverzekeraar Europ Assistance.
89 procent van de Belgische toeristen zal zijn vakantie in het buitenland doorbrengen. Het land bij uitstek voor een gezinsvakantie is Frankrijk (40 procent), maar ook Spanje (14 procent) en Italië (13 procent) zijn populair.
De keuze van de bestemming wordt vooral bepaald door het klimaat (44 procent), de toeristische infrastructuur (36 procent) en de gezondheidsrisico's (32 procent). De Belgen die in eigen land met vakantie gaan (11 procent) verkiezen de zee.
Strand De meeste Belgen gaan op strandvakantie (53 procent), maar ook het platteland (20 procent), de bergen (20 procent) en de stad (15 procent) worden gesmaakt. 23 procent van de vakantiegangers gaat op rondreis.
Wat de duur betreft blijven de Belgen de voorkeur geven aan een reis van twee weken (40 procent).
85 procent boekt zijn reis op voorhand en de meerderheid doet dat via het internet (57 procent). Ze boeken via de websites van luchtvaartmaatschappijen of hotels. (nieuwsblad)
Kuiltjes in de wangen. Meer vrouwen willen kuiltjes in de wangen. Plastische chirurgen beweren dat de vraag alleen maar toeneemt. Britse specialisten reageren verontrustend over de zware ingreep.
Cheryl Cole en ook andere celebs hebben hun beauty mede te danken aan kuiltjes in de wangen. Dat zet onder meer Britse en Amerikaanse vrouwen aan om bij de plastische chirurg aan te kloppen. Op twee maanden tijd nam de vraag al met meer dan 11 procent toe.
Litteken Britse specialisten zijn niet te spreken over de nieuwe trend en vinden het hoogst verontrustend. 'Designer kuiltjes', zoals ze genoemd worden, kunnen na een ernstige ingreep. Een stuk huid wordt uiteindelijk vastgenaaid aan de diepere huid, waardoor er een permanent litteken ontstaat. De gevolgen bij het ouder worden zijn niet gekend. Mannen Niet enkel vrouwen ondergaan de ingreep, ook mannen willen de operatie nadat ze vaak door toenemend gezichtsvet hun kuiltjes zijn kwijtgeraakt. (lvl)
Op het strand van Oostende is dinsdagnamiddag de nieuwe oogst Belgica-mosselen voorgesteld. Het gaat om de productie van kwekerij Reynaert-Versluys. Zij kweken mosselen via de hangcultuur aan drijvende pontons voor de kust van Nieuwpoort. De kwekerij verwacht dit jaar tot 300 ton mosselen, of een verdrievoudiging van de kweek vorig jaar.
De Belgica-mosselen zijn door hun manier van kweken kleiner dan de Zeeuwse. "Echt grote mosselen zullen wij nooit hebben", zegt Willy Versluys. "We hebben drie klassen: de juniors tot vijf centimeter, de prestige van vijf en zes centimeter en de royals van meer dan zes centimeter. Het vleesgehalte bedraagt momenteel tussen de 30 en 35 procent. Later op het seizoen kan dat oplopen tot 45 procent."
Betere kennis Elk jaar stijgt de kennis en ervaring van de kwekers. Daardoor kan er dit jaar drie keer zoveel worden geoogst als de voorbije jaren. De verdeling gebeurt voortaan via de visveilingen van Zeebrugge en Oostende. Daar kunnen de groothandelaars hun bestellingen plaatsen. Er wordt daarna afhankelijk van de vraag geoogst. Als er deze zomer een storm zou opsteken die enkele dagen duurt, kan de aanvoer tijdelijk stilvallen. "We hebben een buffer van twee tot drie dagen", zegt Willy Versluys. "De prijs ligt ook vast. De groothandelaars betalen gemiddeld 4 euro voor een kilogram."
Kweekproject Intussen wordt er voor de kust verder wetenschappelijk onderzoek gedaan naar nieuwe mogelijkheden voor vis- en schaaldierenkweek. Momenteel wordt onderzocht of er ook tussen de windturbines voor de oostkust een kweekproject kan worden opgezet.
Ontvangen in mijn mailbox opzegging abonnement (humor)
Geachte Heer en Mevrouw,
Hierbij wil ik U laten weten dat ik mijn abonnement op uw "Controle der Belastingen" op wil zeggen.
Na een jarenlang lidmaatschap is mij gebleken dat de voordelen duidelijk niet opwegen tegen de nadelen.
De kosten van het lidmaatschap zijn doorgaans erg onvoorspelbaar en eerlijk gezegd heb ik het meestal ook te druk om de door U toegestuurde lectuur, die veelal niet echt duidelijk is en bijzonder veel tijd en energie van de abonnee vergt, te lezen.
Mede hierdoor lijkt een verderzetting van een dergelijk abonnement, in deze toch al dure tijden, voor mij eigenlijk ook niet langer zinvol.
Hierbij verzoek ik U dan ook vriendelijk mijn gegevens per direct uit Uw bestanden te verwijderen en mij niet langer te vervelen met uw duidelijk herkenbare enveloppen.
Eventueel toch nog toegestuurde facturen voor de periode na 01-01-2010 zullen dan ook niet meer worden voldaan.
Abonneenummer (door U ook wel nationaal-nummer genoemd) Met vriendelijke groet
Op weg naar Santiago de Compostela (laatste etappe 780 km)
San Sebastian - Santiago laatste etappe van Claire & Jean Pierre.
Het is misschien niet de eerste stad waar je aan denkt als je een vakantie boekt, maar voor Claire en Jean Pierre begint op deze locatie de laatste etappe naar Santiago. Een tocht die sinds de middeleeuwen al velen voor hun hebben gemaakt.
Waarom willen ze dit doen? Het is een periode van bezinning en een sportieve uitdaging, het telt allemaal mee.
Tijdens de laatste tocht zullen ze ervoor zorgen dat het thuisfront op bepaalde tijdstippen kunnen mee volgen wat ze beleven tijdens hun laatste pelgrimstocht.
Als herinnering heeft Claire een blog aangemaakt. Je kan ten allen tijde haar blog bekijken klik daarvoorhier
Deze blog is het mooiste bewijs van wat ze tot hiertoe hebben beleefd en nog zullen beleven.
Topsport van Karl Vannieuwkerke. Sportverslaggevers zijn niet per definitie zelf actieve sporters. Karl Vannieuwkerke, deze zomer te zien in de VRT-sporttalkshows 'WK 2010' en 'Tour 2010', is dat wél. "Ik ben weer aan wat topsport toe", zegt de 39-jarige West-Vlaming, die een jaar of acht geleden even een wielercarrière als liefhebber had. (Johan Verstraete)
Je was zelfs behoorlijk goed, Karl ? "Mwa, maar nu ook weer geen topper. Ik heb in 2002 en 2003 samen zo'n tachtig koersen gereden, bij de liefhebbers. Mijn beste resultaat? Twaalfde op 190 deelnemers, én tweede op het WK voorjournalisten. Ik stond toen messcherp, dat wel." Ben je ook nadien blijven sporten? "Ja, zij het recreatief. Van fietsen kwam er in de loop der jaren steeds minder van. Omdat je voor een deftige fietstocht toch algauw vier uur moet uittrekken en ik daar door mijn drukke agenda nog zelden aan toe kom. Als het er toch nog een keer van komt, kruip ik in het wiel van de betere wielertoeristen en die krijgen me er nog altijd niet af. (Lacht) Zelfs zonder' brommerke' (doelt op mechanische doping, red.).
Ik ben tegenwoordig meer een loper: drie keren per week zo'n 40 à 50 minuten. Daarvoor kan ik wél nog tijd vrijmaken."
En wandelen, doe je dat soms? "Niet zo vaak. Wandelen kadert voor mij in een familiegebeuren. We doen dat wel eens bij ons in de buurt van Diksmuide wanneer de zussen van mijn vrouw op bezoek komen. Maar dan meer om gezellig onder elkaar te keuvelen, dan om de lichaamsbeweging. Ik kan me niet uitleven in wandelen. Te rustig. Wandelen lijkt me meer iets voor mijn 'oude dag...
Je nadert de 40. Voel je dat bij'tsporten ? "Niet of nauwelijks. Ik kan je trouwens nu al aankondigen dat ik op 41ste fitter zal zijn dan op mijn 39ste. Ik ben immers van plan om binnenkort sportief weer een tandje bij te steken. Er borrelen enkele plannen in mijn hoofd. Wees gerust, ik ga niet de Marathon des Sables lopen. Maar ik ben wel weer toe aan wat topsport."
VRT-wielerjournalist Karl Vannieuwkerke zal over de komende Ronde van Frankrijk verslag uitbrengen via Twitter, een internetdienst waarbij gebruikers korte berichtjes publiceren.
Vannieuwkerke, die tijdens de Ronde de dagelijkse talkshow Tour 2009 zal presenteren, wil via Twitter zijn mening geven over de rit of aankondigen wie er in de uitzending van s avonds zit.
De examens lopen op zijn eind en binnenkort starten de oudercontacten. Dat verloopt niet altijd zoals gewenst. Klasse geeft enkele tips om het gesprek in goede banen te leiden.
1. Bereid je voor op een gesprek. Wat wil je precies weten? Wat wil je vragen? Wat wil je zelf zeggen? Maak vooraf een lijstje. Neem het mee en overloop het lijstje met de juf of meester. Heeft hij dezelfde indrukken over je kind?
2. De juf of leraar is geen tovenaar of allesweter. Wijs hem of haar niet als de schuldige aan. Probeer altijd verwijten te vermijden. Beter zoek je samen naar een oplossing.
3. Voorkom discussies over thuis. Vraagt de juf: 'Gaat hij wel op tijd slapen' buig je om naar 'Waarom denkt u dat? Zit hij in te dommelen in de klas?'
4. Vertrouw erop dat de juf aan jouw kant staat bij de opvoeding van je kind, niet tegenover je.
5. Het gaat niet goed met je kind? Erken het probleem en vraag: 'Hoe denkt u dat dit gedrag/dit cijfer kan verbeteren? Wat kan u daaraan doen, wat kunnen wij doen?' (lvl)
Een Brugse kunstenaar moet 21.500 euro betalen aan een kunstenaarsechtpaar uit zijn stad, omdat hij acht jaar geleden een van hun bronzen standbeelden bekritiseerde. Jan Verhaeghe wou er sumbolisch een nieuw kunstwerk van maken door er een lint over te hangen met de boodschap: 'Kijkverbod'. Het echtpaar kon er niet mee lachen.
'Ik ben een beetje als Tijl Uilenspiegel te werk gegaan', geeft Verhaeghe toe. Brugge was in 2002 de Europese culturele hoofdstad. 'Ik ben trots op mijn stad, maar ik heb mijn bedenkingen bij standbeelden die in de straten staan. Sommige zijn gewoon lelijk, Brugge verdient beter. Ik had 21 beelden uitgekozen en daarop een rood-wit signalisatielint gehangen met de boodschap 'Kijkverbod'. Het project paste in het cultuurjaar, en ik had de toestemming van het stadsbestuur. Ik heb nooit schade aangebracht aan die beelden, en de linten hebben er drie weekends gehangen, al bij al zes dagen.'
Kritiek niet verteren Eén kunstenaarsduo kon de kritiek blijkbaar moeilijk verteren. Verhaeghe had zijn lint ook over het standbeeld De jonggehuwden gehangen, een beeld van het echtpaar Stefaan Depuydt en Livia Canestraro, dat al sinds 1986 op de Burg staat. Het duo verkocht het beeld indertijd aan de stad. 'Al na enkele dagen kwam er een deurwaarder langs. We moesten meteen het bordje verwijderen waarop ik uitleg gaf bij mijn kunstwerk. En dat op straffe van 10.000 euro per dag dat het bordje bleef hangen.'
Ze begonnen een lange juridische strijd tegen Verhaeghe omdat hun beeld onherstelbare schade had opgelopen. Zowel van een Brugse rechter als van het Gentse hof van beroep kregen ze geen gelijk. Maar in mei 2008 verbrak het Hof van Cassatie die laatste uitspraak, en bij een nieuw proces in beroep kreeg het echtpaar onlangs toch gelijk van het Antwerpse hof. De rechter oordeelde dat Verhaeghe de auteursrechten van het koppel had geschonden door van hun beeld een nieuw te maken.
De twee zeventigers wilden gisteren geen commentaar geven op hun jarenlange strijd. 'Ze hebben in al die jaren nooit contact met mij opgenomen', zegt Verhaeghe. 'Ik heb zelf één keer voorgesteld om samen te gaan eten en het uit te praten, maar ze zijn er niet op ingegaan.'
Niet beledigd 'Mijn cliënten hebben nooit de bedoeling gehad om de vrije meningsuiting te beknotten', zegt hun raadsman Michiel Verlinden. 'De rechtszaken kwamen er ook niet omdat ze zich zwaar beledigd voelden. Ze wilden enkel dat hun rechten als auteur van het werk gerespecteerd bleven.'
'Ik heb nochtans geen euro verdiend aan mijn kunstproject', zegt Verhaeghe. 'Integendeel: ik heb door de hele heisa minstens twee exposities gemist.'
Volgens Verhaeghe heeft het vonnis zware gevolgen voor kunstenaars die in openbare ruimtes werken. 'Een artiest mag vanaf nu enkel nog werken van andere kunstenaars gebruiken als hij de uitdrukkelijke schriftelijke toestemming heeft. Er zijn wel meer hedendaagse kunstenaars die bestaande werken gebruiken voor een nieuwe creatie.'
Verhaeghe kreeg ondertussen al de garantie van het Brugse stadsbestuur dat zij voor de schadevergoeding zullen bijspringen. (nieuwsblad)
Henin overtuigt nog niet, maar zorgt voor mooie Belgendag
Justine Henin (WTA 16) is wat dichter gekomen bij haar grote droom: Wimbledon winnen. Tegen de Letse Anastasija Sevastova (WTA 57) stonden er in ronde één na 59 minuten 6-4 en 6-3 setstanden op de tabellen.
Ondanks de toernooiwinst in Rosmalen, was het tennis van Henin er alles behalve bevredigend. Tegen de tweede garnituur had ze nooit veel overschot en speelde ze slechts bij vlagen echt goed. Dat verhaal trok zich door in deze eerste ronde op de All England Club. Haar eerste service bleef steken op een mager percentage van 48% en Henin kon nooit echt afstand nemen van de Letse.
Lange tijd gelijk 'Juju' ging nochtans meteen door de service van Sevestova, maar kon de break niet bevestigen. Na 3-4 achter was het rijk van de defensief spelende Letse dan toch over en won Henin drie games op rij. Ook in set twee kon Henin lang geen afstand nemen. Ze zocht niet al te veel het net op, al won ze daar wel 16 van de 22 punten. Bij 3-3 zorgde Henin dan wel voor een break, waarna de 28-jarige Waalse na net geen uur mocht juichen.
Nu tegen Barrois Het was pas het eerste duel tussen Henin en de acht jaar jongere Letse. In de tweede ronde neemt Henin het op tegen de Duitse Kristina Barrois (WTA 73), die de Oekraïense Mariya Koryttseva (WTA 122) met 6-3 en 6-4 versloeg. Nog geen week geleden klopte Henin de Duitse in de kwartfinales van het toernooi van Rosmalen, dat ze won. Het werd 7-5 en 6-3. (odbs)
Meteen vijf Belgen in actie op eerste dag Wimbledon
Onze dames Hoewel Justine Henin en Kim Clijsters samen al negen Grand Slam-titels in het vrouwenenekelspel op hun palmares hebben staan, was geen van beiden ooit al succesvol op het heilige gras van Wimbledon. Henin was er twee keer erg dicht bij: in 2001 verloor ze de finale tegen Venus Williams en in 2006 moest ze het onderspit delven tegen Amélie Mauresmo.
Clijsters was iets minder fortuinlijk op Wimbledon; ze wist er slechts twee keer de halve finales te bereiken. Vooral voor Henin is Wimbledon een hiaat in haar toch al wel indrukwekkende trofeeënkast, aangezien ze de andere drie Grand Slamtoernooien minstens één keer wist te winnen. Naar eigen zeggen was dat ook één van de drijfveren om een comeback te maken nadat ze op 14 mei 2008 onverwachts bekendmaakte te stoppen.
Kanshebbers Ook dit jaar zijn Kim en Justine weer grote kanshebbers op de titel in het vrouwenenkelspel, evenals de zussen Williams en het legioen Russinnen dat neerstrijkt in Londen.
Mogelijke outsider is de Deense Caroline Wozniacki, die dit jaar erg goed presteert. Bij de mannen zal de strijd vooral gaan tussen Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Roddick en Novak Djokovic. Of kan Andy Murray eindelijk de Union Jack nog eens doen wapperen boven Centre Court? Je kunt het rechtstreeks volgen op de openbare tv-zenders . Lees in bijlage de All England Club
Trotse vestingen, abdijen en kastelen Het land en de valleien van de Naamse Ardennen bekoren door hun steile rotsen, diep uitgesneden valleien, mysterieuze grotten, uitgestrekte plateaus, ondoordringbare bossen en pittoreske stadjes zoals Namen en Dinant. Redenen genoeg om op verkenning te gaan.
Citadel van Namen Dit schitterende groendomein van 8 ha dicht bij het stadscentrum biedt prachtige uitzichten op Namen en de Maasvallei. Er zijn diverse recreatiemogelijkheden: een ritje met een toeristisch treintje, bezoek aan de ondergrondse galerijen, wandelin-gen en de vertoning van de film 'La cita-delle de Namur', die de geschiedenis van deze vesting verhaalt. www.citadelle.namur.be Stoomtrein Drie Valleien Geniet van een nostalgische trip met de stoomtrein van de Drie Valleien en maak kennis met een van de mooiste museum¬spoorlijnen van Europa. De trein vertrekt in Mariembourg, rijdt door Nismes, Olloy¬sur-Viroin en Vierves om het eindpunt te bereiken in Treignes, het laatste station voor de Franse grens. In Treignes kan je een museum met spoorwegmateriaal bezoeken. http://cfv3v.in-site-out.com
Cru pet, een van de mooiste dorpen van Wallonië Cru pet is een charmant dorpje aangebouwd tegen de flank van een beboste vallei. Bewonder er de vele 17-eeuwse, 18-eeuwse en 19de-eeuwse huizen en boerderijtjes van zand- en witte kalksteen. Door het dorp stroomt de Cru pet, die in de 19de eeuw voor een bloeiende industriële bedrijvigheid zorgde. Daarvan getuigen de vijf molens van de papierfabriek, de zoutziederij, de smederij en de brouwerij. www.beauxvillages.be
Dinant Event Dinant Event helpt je bij de organisatie van evenementen in Dinant en de schitte-rende vallei van de Bovenmaas. Deze organisatie adviseert iedereen die in de' regio een meeting, incentive of speciale happening wil organiseren. www.dinant-event.be
Tuinen van Annevoie De Tuinen van Annevoie - Waals erfgoed -staan bekend om hun grote esthetische en historische waarde. Ze werden in 1758 door Charles-Alexis de Montpellier gecre-eerd en verenigen Franse nauwkeurigheid met Engelse fantasie en Italiaanse charme. www.annevoie.be
Abdij van Maredsous De abdij werd gesticht in 1872 door benedictijnen en gebouwd in neogotische stijl. Te bezoeken zijn de kerk en het domein met de tuinen, bibliotheek, begraafplaats, ateliers en college. Je kan hier ook ken-nismaken met de typische producten van de abdij, de bieren en kazen van Maredsous. Het is er bovendien leuk wan-delen in de vallei van de Molignée. www.tourisme.maredsous.be
Kasteel van Vêves Het kasteel van Vêves is misschien wel het mooiste kasteel van Wallonië, gelegen op een rots in Celles, een van de 'Mooiste Dorpen van Wallonië'. Het oude kasteel uit de 8ste eeuw was ooit de residentie van Pepijn van Herstal, vader van Karel Martel. Het slot met een schitterend interieur kan bezocht worden tot begin november. www.chateau-de-veves.be
Domein van Freyr Het kasteeldomein en de bijhorende Franse tuinen van Freyr, ontworpen door de beroemde Le N6tre, liggen vlak bij de Maas. Het historisché renaissancepand dat dateert uit de 16de tot de 18de eeuw, doet denken aan Versailies. Het interieur van het kasteel is verfijnd en kosmopolitisch. Volgens een historische verhandeling uit 1675 zou men hier het eerste kopje koffie hebben geproefd! www.freyr.be
Railbike van de Molignée Een belevenis voor jong en oud(er): een ritje met de gezellige spoorwegfietsen van de Molignée. Je fietst op eigen tempo op een oude spoorweg door de schil-derachtige vallei van de Molignée. Er is keuze uit diverse trajecten, voor elk wat wils: van Warnant naar Falaën en terug (6 km), van Falaën naar Maredsous en terug (8 km) of van Warnant naar Maredsous en terug (14 km). www.draisine.be
Ecomuseum van de Viroin in Treignes Dit Ecomusée illustreert de verschillende traditionele beroepen die vroeger beoefend werden in de regio tussen Samber en Maas, zoals smid, timmerman, kuiper, zadelmaker, wagenmaker en klompenma-ker. Er zijn demonstraties en diverse ani-maties zoals 'Van graan tot boterham'. Nagenieten kan in de cafetaria. www.ecomuseeduviroin.be
Duitser hoopt op wereldrecord na ruim 58 uur strijken
Een 28-jarige Duitser heeft de voorbije dagen een gooi gedaan naar het wereldrecord strijken. Na een strijksessie van maar liefst 58 uur en 40 minuten hing hij zijn strijkijzer aan de haak. Hij zal echter nog een maandje moeten nagelbijten alvorens zeker te zijn of hij het vorige record - op naam van een Zwitserse vrouw - verbroken heeft.
Het Guinness Book of Records wil eerst de nodige bewijzen verzamelen over de stunt van Daniel Peetz. Pas na gesprekken met getuigen en het verzamelen van ander bewijsmateriaal zal de jury zich uitspreken over het huishoudelijke uithoudingsvermogen van de strijkgrage Duitser. (dpa/adv)
In de week van 21 juni haalt chef-kok Jeroen Meus in '1000 Zonnen' herinneringen op aan zijn schooltijd in Heverlee. Ketnet-wrapper en Studio Brussel-presentator Peter Pype stelt de kijkers zijn favoriete zomerboek voor en Michael Bremans, de CEO van Ecover, keert terug naar zijn oude vakantiewerk. Daarnaast hebben Giovani Oosters, Jani Kazaltzis, Ilse Van Hoecke en Olav Grondelaers elke dag een zomerse tip voor de kijker.
Maandag 21 juni Tip van de dag: eten en drinken Chef-kok Giovani Oosters geeft elke week handige tips voor een geslaagde picknick. Op maandag 21 juni toont hij hoe je couscous met rabarber en watermeloen maakt.
Dinsdag 22 juni Tip van de dag: mode Stylist Jani Kazaltzis geeft de kijkers op dinsdag een overzicht van de belangrijkste zomerbasics.
De jobstudent Elke week gaat '1000 Zonnen' met een bekend persoon terug naar de plaats waar hij of zijcvroeger jobstudent was. Michael Bremans is CEO van Ecover. Hij nam als jobstudent vroeger het kleine onderhoud van tweedehandswagens voor zijn rekening. De man achter de milieuvriendelijke onderhoudsproducten heeft dus vele jaren met zijn handen in de olie gewerkt.
Woensdag 23 juni Tip van de dag: evenementenwatcher Op woensdag staat Ilse Van Hoecke weer klaar met een heleboel tips voor zomerse evenementen. Dit keer heeft ze extra aandacht voor festivals: Couleur Café in Brussel, Graspop Metal Meeting in Dessel, de Antwerp Pride in Antwerpen of Rock voor Specials in Evergem.
Donderdag 24 juni Tip van de dag: boeken Op donderdag stelt een Bekende Vlaming zijn favoriete zomerboek(en) voor. Op donderdag 24 juni is het de beurt aan Ketnet-wrapper en Studio Brussel-presentator Peter Pype.
Schoolrapport In het Schoolrapport neemt '1000 Zonnen' elke dag het schoolrapport van een bekende M/V onder de loep. Jeroen Meus gaat terug naar de Sint-Lambertusschool in Heverlee. Met zijn lievelingsleerkracht van toen haalt hij herinneringen op bij zijn schoolrapport.
Vrijdag 25 juni Tip van de dag: architectuur Olav Grondelaers buigt zich deze week over de architectuur van de Carré in Willebroek.
Karaoke Elke week smeert 1000 zonnen de stembanden voor een heus rondje karaoke. Deze week zet de Vlaming zijn keel open met Tom Helsen en Barbara Dex. (TV-Visie) http://www.een.be/1000zonnen
Zeiler zet voor het eerst in drie jaar voet aan land
Een Amerikaanse zeiler die drie jaar op zee vertoefde, is voor het eerst sinds zijn vertrek weer aangemeerd.
De 58-jarige Reid Stowe vertrok in april 2007 vanuit New Yersey en was 1.152 dagen onderweg in zijn 21 meter lange tweemaster. Het GPS-systeem bewijst dat hij gedurende al die tijd nooit voet aan land zette.
De man meerde na een reis rond de wereld aan in Manhattan, waar hij werd opgewacht door zijn vriendin en zijn 23 maanden oude zoon, die hij nog nooit gezien had.
Bekijk via YouTube hoe Stowe in New York arriveert: