De voorbije dagen raakte in de pers bekend dat Niels verschillende dagen out was.
Enkele optredens en opnames werden uit voorzorg geschrapt, omdat er bij hem symptomen werden vastgesteld van de Mexicaanse griep. Inmiddels is dit van de baan en gaat Niels sinds woensdag gewoon terug aan de slag. Aanstaande maandag zal hij normaal op post zijn tijdens de opnames van Hit The Road. (zangtalent)
Zelfstandigen hoeven geen Sabam te betalen voor muziek in hun werkplaats. Dat zegt Kamerlid Sofie Staelraeve uit Kuurne (Open Vld) zaterdag in een mededeling. Het staat elke zelfstandige vrij om al dan niet in de deal te stappen die Sabam en het VBO afsloten, luidt het.
Staelraeve pleit er ook voor dat voor muziek op werkplekken met minder dan tien mensen geen auteursrechten moeten betaald worden.
'Volgens Unizo moeten kleine zelfstandigen vanaf 1 juli een vergoeding aan Sabam betalen voor muziek die ze spelen in hun werkplaats. Unizo verwijst in haar mededeling naar de deal tussen Sabam en het VBO over een tarief voor muziek op de werkvloer om te zeggen dat alle zelfstandigen auteursrechten moeten betalen voor muziek op gesloten werkplaatsen. Foute informatie van Unizo', zegt Staelraeve.
'Onder meer het VBO sloot een deal met Sabam over dergelijk tarief, maar het staat elke zelfstandige vrij al dan niet in die deal te stappen. Geen enkele deal kan betaling opleggen aan de zelfstandige', gaat ze verder.
'De kwestie gaat over auteursrechten voor muziek op publieke plaatsen en de uitzonderingen die daarop in de wet bestaan. Die zijn niet altijd even duidelijk. Daarom brengt de rechtspraak soelaas in België. Volgens eerdere arresten worden bejaardentehuizen en werkplekken waar maar een beperkt aantal mensen komen, niet gezien als publieke plaatsen en moet dus geen Sabam betaald worden op de muziek die daar gespeeld wordt. Als de zelfstandigen toch gezeur krijgen, kunnen ze naar de rechter stappen', aldus Staelraeve, die erop wijst dat 'een en ander in het najaar zal worden besproken door het parlement, dat net een nieuwe wet op de controle op Sabam heeft goedgekeurd'. (standaard)
Met de nieuwe thematische fietstocht Malende molens gaat Westtoer dieper in op de geschiedenis van de vele molens die zich nog her en der in het landschap tussen Ruiselede, Pittem en Tielt bevinden. Wanneer men vandaag doorheen het lieflijke landschap fietst, kan men zich maar moeilijk voorstellen dat hier tot begin vorige eeuw nog honderden molens bevonden.
Door de opkomst van diesel- en elektromotoren echter verdwenen heel wat molens uit het landschap. Gelukkig bleven tot op vandaag nog heel wat molens bewaard in de regio, al dan niet in goede toestand. De tocht is niet alleen doorspekt met een waaier aan molenerfgoed en molen-verhalen maar er is ook aandacht besteed aan andere bijzondere bezienswaardigheden in de regio, zoals het gemeentehuis van Ruiselede, het bloemendorp Kanegem en de figuur van Pater Verbiest uit Pittem.
De thematische fietstocht Malende molens start in Ruiselede en loopt via Aarsele naar de Poelberg en dan richting Tielt. Vanuit Tielt gaat het richting Pittem en vervolgens via landelijke wegen terug naar Ruiselede. Op de 50 km lange tocht wordt de fietser getrakteerd op 9 molens en tal van pittige verhalen en spreuken en gezegden over molens. Voor zij die het wat kalmer aan willen doen of wat langer op een terrasje willen vertoeven, is er een inkorting voorzien.
Foto (Poelbergmolen Tielt) De route kost 3 euro en is te verkrijgen in het Provinciaal Informatiecentrum Tolhuis, Jan Van Eyckplein 2 in Brugge, via 0800 20 021 of provincie@west-vlaanderen.be, of bij de lokale toeristische dienst.
Tijdens de Veurnse Prondelmarkt "Veurne voor een Appel en een Ei", bieden de Veurnese winkels op de Grote markt hun overstocks aan voor een prikje.
De prondelmarkt Veurne voor een Appel en een Ei is een verkoop van goederen (vooral kledij) aan sterk verlaagde prijzen. Het is naast een commercieel ook een toeristisch evenement.
In samenwerking met de dienst voor toerisme zorgt een muziekband voor muzikale omlijsting.
Nog meer markten staan in de gratis brochure Westhoekjes 2009. Info: www.toerismewesthoek.be
Hmmm uitslapen. De belangrijkste gebeurtenis in je vakantie is je wekker niét zetten, en wakker worden wanneer je wakker wordt, of ten minste zin hebt om op te staan. Ruim 51.000 fans heeft de fanpagina voor 'even blijven liggen' op Facebook, 'uitslapen' doet met 53.000 fans even goed. Wereldwijd heeft de pagina voor 'sleeping in' ruim 230.000 fans.
Het volstaat te zeggen dat veel mensen graag uitslapen. Maar gezond is het niet: het verstoort je slaappatroon, en je zou dubbel zoveel kans lopen om alzheimer te ontwikkelen. Dat blijkt uit Spaans onderzoek bij 3.826 mannen en vrouwen ouder dan 65.
Dutjes of blijven liggen Elk van de ondervraagden werd vragen voorgelegd over gezondheid en levensstijl, waaronder ook hoeveel uren ze per dag sliepen inclusief middagdutjes. De vrijwilligers werden vervolgens 3 jaar lang gevolgd. Tijdens die periode werd bij 140 personen Alzheimer of een andere vorm van dementie vastgesteld.
Wie meer dan acht uur per dag slaapt, liep dubbel zoveel kans. Dat gold zowel voor wie lang blijft liggen 's ochtends als wie 's middags een dutje doet. De vraag is alleen of het geldt vanaf een bepaalde leeftijd of het altijd gevaarlijk is.
Een vroeg teken? Ook de reden voor het verband, is de wetenschappers niet helemaal duidelijk. Slapen is immers nodig om je geheugen beter te maken. Nu blijkt ook dat te veel slapen je geheugen kan beschadigen. Misschien is overmatig slapen een vroeg teken van Alzheimer of dementie.
Anderzijds kan veel slapen ook wijzen op een depressie, wat op zijn beurt dementie (mee) doet helpen ontstaan. Een middagdutje zou dan weer de hormonale balans van het lichaam verstoren en op die manier de kans op een vorm van dementie te verhogen.
Er is geen kuur om alzheimer of dementie te genezen. De hersenen bezig houden met puzzels en kruiswoordraadsels, veel fruit, groenten, noten en vette vis eten zijn de meest voorkomende aanbevolen maatregelen. (edp)
De zomer suddert nog verder en de Belg is nog steeds verlekkerd op een eigenhandige geshakete cocktail maar er zijn kapers op de kust. Net zoals wijn in bag-in-box duiken ook kant-en-klare cocktails op in een kartonnen doos. Vier trendsetters voor wat er nog rest van de zomer: drie uit de losse pols en een uit een box. (standaard)
Nectar Ingrediënten 50 ml vodka Belvedere Orange 15 ml citroensap 10 ml abrikozenlikeur 5 gedroogde abrikozen een druppel perziklikeur
Bereiding Vul de shaker met ijsblokjes. Plet de abrikozen en meng ze samen met de overige ingrediënten in de shaker. Kort en krachtig shaken. Filter met een fijn zeefje en schenk in een gekoeld tulpvormig glas. Garneer met een rozenblaadje.
Ons oordeel Leuke zomerse cocktail, verfrissend én dorstlessend. Het zoet (de abrikozen en de likeur) wordt mooi gecounterd door het frisse citroensap zodat je in de mond een constant steekspel krijgt tussen zoet en zuur. De alcohol zit goed verweven en is absoluut niet dominant. Opgelet, een cocktail die heel vlotjes naar binnen loopt!
Pink Cosmo Ingrediënten 4 cl Martini Rosato 1 cl Cointreau 3 cl cranberrysap 1 cl vers limoensap ijsblokjes
Bereiding Vul de shaker met ijsblokjes en voeg alle ingrediënten toe. Kort en krachtig shaken. Schenk in een vooraf gekoeld martiniglas met behulp van een cocktailzeef. Werk af met een limoenpartje.
Ons oordeel Het oog wil ook wat en het dient gezegd, deze cocktail ziet er bijzonder feestelijk uit. Rijk qua smaak en evenwichtig, opnieuw niet té zoet en discrete alcohol. Als aperitief vinden we deze cocktail minder geslaagd maar als afzakkertje na een zomerse barbecue zeker aan te bevelen. Vooral voor wie op martini verlekkerd is.
London Ingrediënten 5 cl Hennessy cognac 1,5 cl vers citroensap 2,5 cl kersenconfituur 2 verse kersen en een gedraaid schijfje citroen als garnituur.
Bereiding Vul een shaker met ijs en voeg alle ingrediënten toe. Kort en krachtig schudden. Giet de cocktail via een fijn zeefje in een tumblerglas. Garneer met de 2 kersen en het gedraaid schijfje citroen.
Ons oordeel De Britse adel was er gek op maar ook voor gewone stervelingen is deze heel aparte cocktail toch wel een aanrader. Een flinke scheut alcohol maar dat wordt ruimschoots verzacht door het kersenfruit en de frisse toets van het citroensap. Blijft heel lang nazinderen zodat deze cocktail uitermate geschikt is voor na een stevige maaltijd. Mooie variant op het klassieke digestief maar drink met mate!
Pure passion Ingrediënten Apricot brandy passievruchtenlikeur vleugje gin
Bereiding Kant-en-klaar, bag-in-box van 3 liter, 15% vol. alc. Prijs: 15,99 euro, verkrijgbaar in de supermarkten
Ons oordeel Toegegeven, we fronsten onze wenkbrauwen toen we voor het eerst deze bag-in-box zagen maar het resultaat mag er best zijn. Vooral voor wie op een zomerse avond vrienden over de vloer krijgt en een feestje wil bouwen. Geen overdreven alcohol maar veel sappig fruit en mooi in toom gehouden zoet. Goed fris schenken, liefst met enkele ijsblokjes. Ook lekker met een geutje tonic of fruitsap. De doos wel best binnen de twee weken soldaat maken!
Tips 1. Uit een doos Het aanbod kant-en-klare cocktails is weliswaar nog beperkt, maar toch lijkt het heel wat succes te kennen voor wie niet over een goed gevulde barkast beschikt of niet zo handig weet om te springen met de shaker. Is een bag-in-box iets voor u?
inspecteer grondig de doos: hoe recenter gebotteld, hoe beter
na openen binnen de veertien dagen soldaat maken
2.Uit de losse pols Voor wie toch liever de handen uit de mouwen steekt geven we graag nog enkele tips mee voor een geslaagde cocktail:
Kanaal video: In het Nederlandse Zwolle kunnen leerlingen zes dagen per week, 52 weken lang naar school. Naast onderwijs staat de school ook in voor kinderopvang en dat voor kindjes vanaf 0 jaar. In Nederland is een nieuw onderwijsconcept geboren! (hln kanaal video)
Slechts 1 live-show gepland! Vanaf 23 augustus brengt vtm wekelijks een aflevering van de talentenjacht K2 zoekt K3. Opvallend is echter dat er voor de eerste keer in de geschiedenis van alle talentenjachten slechts 1 grote liveshow zal zijn. Na de eerste auditieronden zullen op zondagavond 6 september de 8 finalistes bekend zijn.
In de afleveringen die nadien volgen beginnen deze 8 meiden met een intensieve voorbereiding naar de eind-streep, de LIVE finale die zal doorgaan op zaterdag 3 oktober 2009.
Karen en Kristel gaan samen met een vakjury op zoek naar een toffe meid uit Vlaanderen of Nederland die alles met hen zal delen Optredens in beide landen, opnames, stress, succes, overrompelende aandacht van massas fans,
Het nieuwe K3tje moet alles in huis hebben voor een kant-en-klare carrière. Uit meer dan 4000 kandidates zal de uitverkorene geselecteerd worden. Nog nooit was de inzet zo hoog bij een talentenwedstrijd! (zangtalent)
"Tussen abdijen en kastelen" Deze thematische fietstocht heeft Brugge als uitvalsbasis. Het thema "kastelen" uit een vorige uitgave, Buitengoed, zomerverblijven van de Brugse elite, wordt hierbij nog verder uitgediept.
Vertrekkend langsheen de groene vesten rond Brugge gaat het richting Kasteel van Rooigem en Kasteel De Spijker. Ook de kastelen van Ryckevelde en van Male passeren de revue. Bij het kasteel van Male komt ook de ontstaansgeschiedenis van de Abdij St.-Trudo uitgebreid aan bod, een verhaal dat perfect te linken valt aan de Abdij van Steenbrugge, de tweede abdij langsheen deze route.
Via de oude spoorwegbedding "de Abdijenroute" kom je al snel in het open landschap van Oedelem. Hierbij zijn kasteel Wapenaer, Oostveld en het Koningsbos drie locaties op grondgebied Beernem die de nodige aandacht verdienen. Via het charmante dorpscentrum van Oedelem en de oude trambedding ter hoogte van de Assebroekse Meersen tenslotte fietst je langsheen Steenbrugge terug naar Brugge .
De fietstocht verkent 44 km autoluwe fietswegen tussen Brugge en Beernem en zestien verschillende topics worden nader toegelicht.
Een overzichtelijke routekaart vervolledigt de 40 bladzijden tellende brochure.
De route kost 3 euro en is te verkrijgen in het Provinciaal Informatiecentrum Tolhuis, Jan Van Eyckplein 2 in Brugge, via 0800 20 021 of provincie@west-vlaanderen.be, of bij de lokale toeristische dienst.
Vlaamse scholen kunnen vanaf september een subsidie krijgen om elke week een stuk fruit te verdelen onder de leerlingen.
Het besluit van de Vlaamse regering hierover verscheen vandaag vrijdag in het Staatsblad en kadert in een Europees initiatief. Europa maakt hiervoor subsidies vrij, op voorwaarde dat de nationale of regionale overheden ook een inbreng doen.
1,5 miljoen euro steun voor Vlaams schoolfruit De Europese Unie heeft 90 miljoen euro vrijgemaakt voor het project. Voor Vlaanderen is 900.000 euro Europese steun voorzien. De Vlaamse regering maakte 600.000 euro vrij voor de fruitbedeling op school.
In de Franse gemeenschap zijn er nog gesprekken bezig tussen de verschillende kabinetten om een dergelijk project op poten te zetten. (hln)
Gisteren raakte bekend dat politica Marie-Rose Morel genezen is verklaard van haar uitgezaaide baarmoederkanker.
U bent dus nu genezen?
"Ja en nee. De tumoren zijn weg, ik ben kankervrij, maar ik heb wel een zeer grote kans om in de loop van de komende vijf jaar te hervallen. Tot 90 procent, zegt men. Maar ik had nu maar 10 procent kans om te overleven. Volgens Van Limbergen ben ik door het oog van de naald gekropen. Dus ik ga me niet ongelukkig maken, wel goed letten op elk mogelijk symptoom. Dinsdag krijg ik alvast een nieuwe scan en gaan de draadjes van de operatie er uit."
Heeft u nog klachten nu?
Mijn linkerbeen is dubbel zo dik als het andere, want het zijn de lymfeklieren die je benen draineren. Dat duurt nog enkele weken.
U vond uw uitvallende haar wel heel erg.
Het is enorm hoe je persoonlijkheid gekleurd wordt door je haar. Zelfs die pruik, hoe goed gemaakt ook, voelde fout aan. Ik ben dolblij dat het weer groeit. Een centimeter per maand, dus over twee jaar ben ik eindelijk weer de oude.
U was de eerste BV die het gevecht tegen kanker dag aan dag publiek maakte. Dat heeft wel wat zure reacties opgeleverd.
Niemand is verplicht naar mijn website te gaan. Ik moest mijn verhaal kwijt en het heeft honderden lotgenoten steun gegeven. Mijn dagboek heeft tot 10.000 bezoekers per dag. En ik sta nog 7.000 e-mails achter.
Uw partij zit in een cordon sanitaire, maar voor uw ziekte maakte iedereen een uitzondering.
Ja, de eerste bloemen waren van Kris Peeters, en zelfs het Anti-Fascistisch Front heeft me beterschap gewenst. Ik ben daar blij om, we moeten uiteindelijk allemaal beschaafde, meelevende mensen zijn. Ongeacht onze politieke tegenstellingen.
Is gelcondoom de toekomst voor vrouwen in de Derde Wereld?
Een nieuw soort gel kan een 'vaginaal condoom' worden.
Het zou zaad en alles wat er in zit, zoals virussen, opvangen. Op die manier kan dit zogenaamde gelcondoom 'de ultieme emancipatie' voor vrouwen worden, omdat ze zich te allen tijde kunnen beschermen tegen zwangerschap én ziektes. Dat schrijft New Scientist.
Vloeibaar tot vast De gel is vloeibaar zolang het enkel in contact komt met de zure omgeving van de vagina. Eens het in contact komen met iets 'basisch' zoals zaad, wordt het hard. Elk deeltje groter dan 50 nanometer wordt gevangen in de gel. Onder meer zaadcellen, het hiv-virus, herpes en het papillomavirus zouden tegengehouden worden.
Amerikaans team Een team Amerikaanse wetenschappers, verbonden aan de universiteit van Utah in Salt Lake City, ontwikkelde de gel. De bedoeling is vooral om de gel te gebruiken bij vrouwen in landen waar dringend een goedkope bescherming tegen hiv nodig is en waar mannen niet bereid zijn condooms te dragen. "Zo kunnen vrouwen zich beschermen zonder de medewerking van hun of een man", aldus Patrick Kiser.
Testen De gel is enkel nog maar getest in een labo. Op klinische testen is het nog drie tot vijf jaar wachten. Kiser hoopt van die lange wachttijd te kunnen profiteren door de gel nog te versterken, met bijvoorbeeld een medicatie dat hiv doodt voor de gel uit de vagina wordt gewassen.
Falen Kiser wil er ook op wijzen dat eerdere pogingen om hiv te vatten met een gel jammerlijk faalden. Een gel verhoogde zelfs het risico op infectie doordat het witte bloedcellen aantrok, en het virus zo gemakkelijker kon doordringen. (edp)
Kanaal video: Naar jaarlijkse gewoonte trekken de pinguïns uit de zoo van San Francisco te voet naar hun nieuw verblijf. Ook vier nieuwe kleine pinguïntelgen maakten voor het eerst kennis met hun familie en het zwembad. (hln kanaal video)
Wie is Hans Christian Ørsted Hans Christian Ørsted (Rudkøbing, 14 augustus 1777 Kopenhagen, 9 maart 1851) was een Deense natuurkundige en scheikundige en navolger van Immanuel Kant.
Biografie Ørsted, de zoon van de apotheker Søren Christian Ørsted en Karen Hermandsen, raakte al op jonge leeftijd geïnteresseerd in de wetenschap. Samen met zijn broer, Anders Sandøe Ørsted (1778-1860), verkreeg hij zijn opleiding via privé-onderwijs maar vooral door zelfstudie. In 1793 vertrokken ze naar Kopenhagen, waar ze na een toelatingsexamen het jaar daarop werden toegelaten tot de universiteit.
Aan de universiteit van Kopenhagen studeerde Ørsted farmacie, astronomie, scheikunde en wiskunde. Tijdens zijn studie kwam hij in aanraking met de kritische wijsbegeerte van Kant en werd spoedig een fervent aanhanger van het kantiaanse gedachtegoed. In 1799 behaalde hij zijn doctoraat met een proefschrift waarin hij de filosofie van Kant verdedigde.
Op een betaalde studiebeurs reisde hij drie jaar door Europa en bezocht hij verscheidene natuurkundigen. In Duitsland ontmoet hij Johann Wilhelm Ritter, een natuurkundige die hem sterk beïnvloedde. Terug in Denemarken begon hij openbare lezingen te geven, die zo succesvol waren dat hij in 1806 gevraagd werd om professor te worden in Kopenhagen.
In de jaren 1812 en 1813 ondernam hij zijn tweede buitenlandse reis naar Frankrijk, België en Duitsland. Terug in Denemarken huwt hij Birgitte Ballum, met wie hij 5 dochters en 3 zonen kreeg. Van 1815 tot aan zijn overlijden was hij, naast hoogleraar aan de universiteit, de secretaris van de koninklijke Deense Academie van Wetenschap en Letteren.
Carriére In 1820 ontdekte Ørsted het verband tussen elektriciteit en magnetisme, dat hij met een zeer simpel experiment aantoonde. Hij demonstreerde hoe een draad waardoor een elektrische stroom loopt in staat is om een uitwijking te veroorzaken in de naald van een kompas.
Hij was echter niet in staat een voldoende verklaring voor het fenomeen te geven, noch probeerde hij een wiskundig model op te stellen voor het verschijnsel. In juli 1820 publiceerde hij een artikel in het Latijn, met het resultaat van zijn ontdekking: Experimenta circa effectum Conflictus Electrici in Acum Magneticam; dat al snel vertaald werd in de belangrijkste Europese talen. Het was de Franse wiskundige André-Marie Ampère die kort na de publicatie van Ørsted de wiskundige onderbouwing gaf van de relatie tussen magnetisme en elektriciteit.
Ørsted was echter niet de eerste persoon die het verband tussen de grootheden elektriciteit en magnetisme ontdekte. Achttien jaar eerder al werd hetzelfde ontdekt door de Italiaanse jurist Gian Domenico Romagnosi. Er verscheen een artikel over Romagnosi's ontdekking in een lokale Italiaanse krant, maar de wetenschappelijke gemeenschap viel het niet op.
In 1825 kwam Ørsted met een grote bijdrage aan de scheikunde door als eerste aluminium te produceren. Daarvoor, in 1819, had hij de stof piperidine geïsoleerd uit peper.
In het verouderde cgs-stelsel is de eenheid van magnetische veldsterkte, de oersted, naar hem vernoemd. In 1820 kreeg Ørsted van de Royal Society of London de Copley Medal. (wikipedia)
Marktplein Kermisattracties op zaterdag en zondag 15 & 16 augustus
Tentoonstelling
In de Klinker H. Hartstraat te Kuurne
Thema tentoonstelling : "NESTEN en NOAZOATEN" een overzichtstentoonstelling van het werk van Nesten en zijn artistieke kinderen. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk.
12e editie van de Rommelmarkt in de Centrumstraten van Kuurne.
Info en inschrijvingen bij Christ Soens en Joseph Deplae op het nummer 056 71 71 17 na 18 uur. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen.
Kortrijk/Bossuit - lekker varen: Schipper Philippe Vandenbroucke neemt je mee op zijn oude tjalk doorheen de Leiestreek.
Deze zomer kan je aan boord van een oude tjalk, momenteel het oudste schip dat onder de Belgische vlag vaart, een culinair tochtje maken op het Kanaal Bossuit -Kortrijk. Vanuit Bossuit of Kortrijk geniet je twee uur lang van ontbijt, picknick, een verwen-koffie of bubbels terwijl je door de Leiestreek glijdt.
Twaalf jaar geleden schafte Harelbekenaar Philippe Vandebroucke zich een tjalk aan. Een plan dat hij al opvatte als jongen bij de zeescouts, al bleek het vinden van een 'ou de' tjalk niet zo eenvoudig. Tot hij het schip Uit nood gedreven ontdekte : een van de laatste nog varende paviljoentjalken, gebouwd in 1896. "Tjalken werden aanvankelijk ingezet als vrachtschepen; ze vervoerden letterlijk alles. Maar er zijn er nogal wat vergaan tijdens w.o. II toen men er vluchtelingen mee over de Noordzee probeerde te brengen, en daarna geraakten ze door de kornst van grotere en modernere schepen in onbruik.
In de jaren '60 werden veel resterende tjalken omgebouwd tot woonboten", vertelt Philippe die ook van zijn tjalk een 'tweede verblijfje' maakte. "Ik ben daarbij zo dicht mogelijk bij het origineel gebleven, net als de meeste eigenaars van zo'n schip."
Op zoek naar een 'culinaire variatie' op hun succesvolle boottochten in de Leiestreek, ontdekte Toerisme Kortrijk een tijdje terug de tjalk van Philippe. Met als resultaat dat je deze zomer kan inschepen voor een twee uur durend boottochtje, waarbij je onderweg allerlei lekkers voorgeschoteld krijgt. Er is keuze uit vier formules : ontbijt op het water, picknick over de middag, een 'zoete' koffietafel, of een tochtje in de vooravond met een glaasje bubbels en hapjes (20 en 25 euro p.p.). Er is plaats voor 12 personen per vaart. Starten kan zowel vanuit Kortrijk als Bossuit.
Naast deze culinaire arrangementen organiseert Philippe Vandenbroucke ook tochtjes op maat: voor groepjes vrienden, familie, bedrijven. Hij houdt het daarbij op dag-of halve dagtochten, en al of niet romanti¬sche avondtochtjes, van mei tot oktober. Maar daarbinnen is zowat alles bespreekbaar met hem : van combinaties met wandel- of fietstochten in de regio, of een bezoekje aan Kortrijk tussendoor, tot feestformules en vergaderingen.
Belgische militair met hersenvliesontsteking overleden
Brussel - De Belgische militair die in Afghanistan slachtoffer werd van een hersenvliesontsteking, is vandaag donderdagavond overleden. Dat meldt Defensie.
Korporaal Alexandre Carraro werd op zeven augustus opgenomen in het Franse militair ziekenhuis in Kaboel met symptomen van hersenvliesontsteking. Wegens de ernst van de situatie werd besloten tot een repatriëring. Woensdagavond kwam hij toe op de militaire luchthaven van Melsbroek, vanwaar hij werd overgebracht naar een burgerziekenhuis. Hij is vandaag donderdagavond overleden.
De militair maakte deel uit van het regiment Ardense Jagers, dat instaat voor de veiligheid op de militaire luchthaven van Kaboel.
"Minister van Defensie Pieter De Crem, Chef van Defensie generaal Charles-Henri Delcour en het voltallige personeel van Defensie wensen hun medeleven en steun te betuigen aan de echtgenote, kinderen en familie van Alexandre Carraro en zijn collega's van het Detachement", staat in de mededeling. (nieuwsblad dsl belga)