Steven Van Herreweghe vervangt Tom Lenaerts in De Pappenheimers
Woestijnvis start deze week met de opnames van de nieuwe fictiereeks 'Met Man en Macht'. De reeks wordt geschreven en geregisseerd door Tom Lenaerts en Tom Van Dyck. Daardoor presenteert Lenaerts komend najaar niet 'De Pappenheimers' op Eén, meldt het productiehuis vrijdag. Het is voorts niet uitgesloten dat de serie op VT4 of VIJFtv wordt uitgezonden.
'Met Man en Macht' is een tragikomisch verhaal over 'idealisme en pragmatiek, ambitie en politiek, macht en invloed'. De reeks vertelt het verhaal van een aantal families in het Vlaamse dorp Ransegem, tegen de achtergrond van de nakende gemeenteraadsverkiezingen.
In die periode groeit de gemeentepolitiek uit van een rustige vastheid tot een meedogenloze verkiezingsstrijd. Keuzes moeten worden gemaakt tussen gezin of carrière, tussen eigenbelang of gemeentebelang.
Een greep uit de namen van acteurs en actrices die meespelen: Jan Decleir, Josse De Pauw, Lucas Van den Eynde, Peter Van den Begin, Koen De Graeve, Goele Derick, Stijn Van Opstal, Sara De Roo, Natali Broods, Sven De Ridder, Damiaan De Schrijver, Steve Geerts, Viviane De Muynck, Alice Reijs en Tom Van Dyck.
De opnames lopen tot in het najaar van 2011. Wanneer de reeks precies zal worden uitgezonden, is nog niet bekend. Het is alleszins geen programma dat in opdracht van de vrt wordt gemaakt, zegt een woordvoerder van de openbare omroep vrijdagavond. 'Het is nog niet duidelijk of de reeks op een van onze eigen zenders, op Eén of op nog een andere zender wordt uitgezonden', zegt Olivier Goris, programmadirecteur van het productiehuis. 'We zullen wel zien waar ze terechtkomt.'
Het is volgens Woestijnvis voor Lenaerts niet mogelijk om de regie van 'Met Man en Macht' te combineren met 'De Pappenheimers'. Daarom neemt Steven Van Herreweghe zijn rol als quizmaster over. Die beslissing werd genomen in overleg met Eén. (belga bpr nieuwsblad)
Waalse Witloof Bay sneuvelt in halve finale van Eurosong
Tijdens de tweede halve finale van het Eurovisiesongfestival 2011 heeft de Belgische a capella-groep Witloof Bay zich vanavond niet kunnen plaatsen voor de finale, aanstaande zaterdag in de Esprit Arena in Düsseldorf.
Het liedje 'With love Baby' werd meteen na de uitverkiezing op de RTBF in maart zo goed als kansloos beschouwd. De voorbije dagen deden noch Witloof Bay, noch de Franstalige openbare omroep er iets aan om die negatieve indrukken tegen te gaan. Integendeel, beiden deden geen enkele PR-poging gericht naar de internationale pers en ook de repetities waren nooit overtuigend.
De laatste generale repetitie, vanmiddag in Düsseldorf, bevestigde die trend. Van de negentien landen die aan de tweede halve finale deelnamen, kregen Estland, Roemenië, Moldavië, Ierland, Bosnië en Herzegovina, Denemarken, Oostenrijk, Oekraïne, Slovenië en Zweden een ticket voor de finale. Tijdens de eerste halve finale, afgelopen dinsdag, konden al tien landen zich plaatsen. In de finale op 14 mei nemen 25 landen het tegen elkaar op. De vijf grote Eurovisielanden Spanje, Groot-Brittannië, Italië, Duitsland en Frankrijk - de grootste betalers - zijn automatisch gekwalificeerd voor de finale. (belga/adv) volledig dossier: Eurosong
Ongeschminkt op kantoor verschijnen kan een onprofessionele indruk wekken. Wij geven je zeven praktische make-uptips waardoor je de perfecte werklook krijgt.
1. Begin met een schone lei. Scrub je gezicht en breng vervolgens een hydraterende dagcrème aan. Dit zorgt ervoor dat je make-up straks goed blijft zitten.
2. Kies een fond de teint die dicht bij je eigen huidtint aanleunt. Neem de tijd om de het product gelijkmatig aan te brengen met een sponsje of kwast. Probeer je rimpels niet te verdoezelen door een extra laagje fond de teint, deze houden het product namelijk beter vast en laten je er ouder uitzien. Houd een correctiestick in de buurt om eventuele oneffenheden weg te werken.
3. Breng een beetje blush aan op je wangen voor een gezonde gloed. Collegas zullen alvast niet denken dat je ziek bent of een slapeloze nacht achter de rug hebt.
4. Wees zuinig met eyeliner - een zacht lijntje volstaat om er alert uit te zien. Opteer steeds voor eyeliner en oogschaduw in neutrale tinten, zo kom je vriendelijk over. Smokey eyes zijn absoluut not done op het werk.
5. Een dun laagje bruine mascara versterkt je natuurlijke uitstraling. Een gitzwarte variant die je wimpers extreem lang en krullend maakt, laat je beter in je make-uptas zitten tot het weekend. Te sexy op je werk verschijnen kan ertoe leiden dat (mannelijke) collegas je niet au sérieux nemen.
6. Schenk ook aandacht aan je wenkbrauwen. Mooi geëpileerde en gekamde exemplaren creëren een open, jeugdige blik.
7. Als je lippenstift gebruikt moet je wellicht steeds je make-upspiegeltje bovenhalen om je lippen bij te stiften. Daardoor kan je pretentieus overkomen. Kies bij voorkeur een getinte gloss, deze vrolijkt je zakelijke look op en kan je heel snel en onopvallend aanbrengen terwijl je werkt. ( thegrindstone.com vwh nieuwsblad)
Prins Laurent (47) is niet meer welkom op het paleis.Omwille van zijn omstreden reis naar Congo wordt Laurent voorlopig niet meer uitgenodigd voor officiële activiteiten van de koninklijke familie. De naam van de prins is zelfs verdwenen uit de agenda op de website van het hof.
Dat schrijft Het Laatste Nieuws vrijdag.
Het is niet voor het eerst dat koning Albert zijn jongste zoon uit het paleis bant. Na de rol van Laurent in het marineproces in Hasselt enkele jaren geleden mocht hij een half jaar het paleis niet in.
De geschiedenis lijkt zich te herhalen, schrijft Het Laatste Nieuws. De naam van Laurent is nergens meer terug te vinden bij de activiteiten van de koninklijke familie.
De verbanning geldt niet voor Laurents vrouw Claire en hun drie kinderen. Zij komen wel nog in Laken. 'Claire staat op een goed blaadje bij koningin Paola. Die wil niet dat ze mee boet voor de fouten van haar man', zegt een bron uit de omgeving van de prinsen. (belga lej nieuwsblad)
65 jaar Sint-Pietersparochie en 40 jaar sint-Pieterskerk. Op19 september 1946 tekende prins Karel, 'Prins van België en regent van het Koninkrijk' het officiële document.
Het was het einde van een lange geschiedenis waar de oude woonkernen langs de middeleeuwse 'heerweg' zich verplaatsten naar de baan van Kortrijk-Brugge. De Kathoek en 't Hoge versmolten en scholen werden opgericht. Het was de start van een volwaardige parochie, de bevolking groeide van 1560 inwoners in 1946 tot 3800 nu.
De Kuurnse architecten Piet Devos, Marcel Holvoet en Jaak Vandenweghe ontwierpen een moderne kerk. Ze werd in 1971 ingewijd en heeft 1000 zitplaatsen. Het gebouw is opgevat als een tent in twee delen. Er zit een prachtig glasraam van 80 m|2 in de westgevel. De losstaande toren, 35 m hoog, werd door Paul Van Rafelghem ontworpen.
Dit alles word met de nodige luister gevierd op zaterdag 18 juni 2011 waar iedereen van harte is uitgenodigd.
Programma Om 17.30 feestelijke eucharistieviering, het 40-jarig Sint-Pieterskoor luistert de viering op. Recptie in de kerk, tentoonstelling en beelden die herinneren aan het verleden.
Om 19.30 een gezellige barbecue met vooraf inschrijving.
Moeilijkste taak van Kate: prins William tot ideale man kneden
Kate Middleton bereidt zichzelf voor op de taak van de huisvrouw, maar de grootste uitdaging waar ze voor staat is haar nieuwe echtgenoot om te vormen tot de partner die ze wil dat hij is. Daarom enkele tips van experts voor haar.
De huisvrouw kampt de laatste jaren met een slecht imago, Kate Middleton gaat dit opnieuw heropwaarderen, hopen velen. Door die reputatie weten veel mannen ook niet wat de taak van een echtgenoot is, daarom is het extra moeilijk voor deze generatie huisvrouwen om hun huwelijk te laten slagen. De auteur van 'The Yummy Mummy's Survival Guide' Liz Fraser geeft tips voor het kneden van een nieuwe partner. "Vragen en zagen helpt niet, je moet positieve strategieën uitproberen", is haar voornaamste tip.
Vleierij Als je geen zin hebt om bijvoorbeeld je handen vuil te maken in de tuin, probeer dit dat dan van je partner gedaan te krijgen door hem te vleien. Probeer met zinnetjes als 'Je bent hier zo goed in', 'Je bent zo mannelijk', 'Wat fantastisch dat je dit wil doen, ik voel me echt beschermd'.
Moedig hem aan in de keuken Mannen zijn vaak betere koks dan vrouwen, dat bleek onlangs uit onderzoek. Als jij elke avond kookt, dan laat je heel wat talent verloren gaan. Stuur hem een sms'je op het werk met de vraag of hij twee steaks wil ophalen op weg naar huis, de kans is groot dat hij deze ook zal klaarmaken. De hond van Pavlov Zorg ervoor dat je partner bepaalde huishoudelijke taken associeert met beloningen. Telkens wanneer hij spontaan het gras maait, de afwas doet, de vuilbakken buitenzet, geef hem dan een beloning. Dat kan seks, zijn favoriete voetbalwedstrijd of een koud biertje zijn.
Ruzie Het is niet de moeite om te proberen alle slechte gewoonten van je partner te hervormen. Je zult jezelf uitputten en hij zal zich concentreren op jouw slechte gewoonten. Leer te leven met rondslingerende sokken als hij de kinderen van school gaat halen.
Ruimte Mannen hebben nood aan me-time in het tuinhuis, de keuken of op de fiets. Gun hem dit ook voor een gelukkig huwelijk.
Seks als privilege Privileges zijn er niet alleen om te geven, maar ook terug om af te nemen. Hier valt seks ook onder, probeer dit uit te spelen om dingen gedaan te krijgen. Let hier wel mee op, doe je dit te veel, dan zal je partner wel zijn pleziertjes ergens anders gaan halen.
Geld Laat je partner betalen voor je aankopen, maar sta geen bemoeienissen toe. Wil hij zich moeien, herinner er hem dan verschillende keren aan hoe saai en verschrikkelijk shoppen is en dat je hem graag van deze taak wil ontgrieven.
Koffie Maak hem 's ochtends een kopje koffie voor een succesvol huwelijk. Als je er niet in slaagt hem te verwennen met deze kleine attentie, dan zul je op andere vlakken successen behalen.
Aparte badkamers De strijd om de wc-bril zul je nooit winnen. Daarom is het beter twee toiletten te hebben om de vrede in het huishouden te bewaren.
Lieg over je prestaties Het voordeel van een huisvrouw is dat je geen baas hebt. Als hij denkt dat jij niets doet, kan hij je taakjes beginnen geven. Doe dus alsof je vijf uur met de was bent bezig geweest en vermeld niets over de soaps die je overdag hebt bekeken.
Verwacht niet dat hij gedachten kan lezen Veel vrouwen durven geen taken uitdelen, maar mannen kunnen ook geen gedachten lezen. Dus licht hem in over wat van hem verwacht wordt.
Niet alles samen Veel pasgetrouwde vrouwen maken de fout interesse te veinzen in zijn hobby's. Als je als single niet hield van gevaarlijke fietstochten of auto's bekijken, dan zul je dat de komende 20 jaar ook niet doen.
Auto Zelfs wanneer hij de slechtste chauffeur op aarde is, zal elke man ervan overtuigd zijn dat hij een geweldige chauffeur is. Hem hierin bevestigen is de enige keer wanneer je mag liegen, en dat hij fantastisch is in bed ook natuurlijk.
Met vader vergelijken Veel vrouwen vinden hemelen hun vader ten opzichte van hun partner op. Deze vorm van kritiek doet mannen minder in huis presteren, denk er ook aan dat wij vrouwen ook niet graag worden vergeleken met zijn moeder. (ep)
Zoals veel vorige schoolfeesten is het terug vollen bak in de centrumschool te Kuurne.
Enthousiasme, inzet, spirit, met plezier door het schoolleven, gedrevenheid, werkkracht, steeds verder doen, onvermoeibaar...
Ze gaan weer uit de bol... en dat zullen ze straks tonen op hun schoolfeest nu dit weekend. Er zal geen speciaal thema zijn dit jaar, ze gaan enkel tonen dat ze er voor gaan zoals ieder jaar met zovele mensen voor, tijdens en na het schoolfeest. Dag in dag uit zetten ze zich (leerkrachten, schoolpersoneel, ouders en kinderen) in voor de school en op hun schoolfeest zullen ze het uiten.
Langdurige stress is nefast voor de immuniteit. Mannen die op het werk veel stress ervaren, lopen sneller een verkoudheid op. Stress kan nog ernstigere infecties veroorzaken, zoals een candida-infectie. Spaanse onderzoekers uit Santiago de Compostella onderzochten de invloed van stress op candida bij ratten. Ratten onder stress hadden snel te kampen met een candida-overwoekering in de mond.
Candida albicans is een gist die de darmen en de mond van vele gezonde personen bewoont. Bij verzwakte immuniteit grijpt candida soms de kans om te groeien. Zo'n overwoekering leidt niet alleen tot spijsverteringsongemakken, maar ook tot vermoeidheid en overgevoeligheidsreacties zoals allergie en astma.
1. Lang voor de Rus Joeri Gagarin de eerste mens in de ruimte was, deden vele striphelden dit hem al voor. In 1951 bijvoorbeeld landde Nero op de planeet Pompelanioem. Tot 25 september loopt in het Marc Sleenmuseum de tijdelijke expo Nero, Joeri Gagarin en andere ruimtereizigers, over de ruimteavonturen van verschillende striphelden.
2. De Romeinse keizer Nero vergiftigde zijn rivaal Britannicus als volgt: Britannicus kreeg een drankje aangeboden dat veel te heet was. Britannicus voorproever had van de hete drank geproefd. Het gif zat echter in het water dat bedoeld was om de drank af te koelen. Slim gezien!
3. In de theatervoorstelling Nero (18 -28 mei in NTGent) speelt acteur Wim Opbrouck (Het eiland, In de gloria, ) de kleine keizerlijke hoofdrol. Klein, omdat auteur Peter Verhelst het in zijn gloednieuwe theatertekst heeft over de kleine jongen Nero, en niet over de grote keizer...
4. De Britse drum and bass-band Nero won in 2008, 2009 én 2010 de Beatport-award voor beste dubstep act en beste dubstep track. Nero's debuut 'This Way' werd een van de grootste dubstep tunes van 2008 en 'Blinded by the Lights' was een hit op de radio en in clubs. Nero komt deze zomer naar Pukkelpop.
5. Nero kennen we natuurlijk ook allemaal als de hond van Carmen in FC De Kampioenen. Nero, of liever Neroke, werd sinds 1992 al gespeeld door drie verschillende hondjes: Moestiek (1992-2001), Sloeber (2001-2008) en Lily (2008-2011). In één Kampioenen- aflevering (Nero superstar) speelt de hond de hoofdrol. Een filmproducer wil Neroke casten in een reclamefilmpje voor kattenvoer. (uit in Vlaanderen)
De spilindex werd in april 2011 nog eens overschreden. Dat was van augustus 2010 geleden en houdt goed nieuws in: zowel de sociale uitkeringen (werkloosheid, leefloon, kinderbijslag) als het wettelijk minimumloon en de pensioenen gaan vanaf mei met 2 procent omhoog. En ja, je krijgt ook loonsopslag! De vraag is alleen vanaf wanneer?
Ambtenaren krijgen in mei of juni al meer loon uitbetaald. Twee procent om precies te zijn.
Dat geldt ook voor werknemers uit de non-profitsector, zowel op federaal als op gemeenschapsniveau. Die sector omvat onder meer de ziekenhuizen, geestelijke gezondheidszorg, rusthuizen, thuisverpleging, gehandicaptenzorg, bijzondere jeugdzorg, kinderopvang, sociaal-cultureel werk alsook de beschutte en sociale werkplaatsen.
En in de privé?
'De non-profit is de belangrijkste privésector waar de overschrijding van de spilindex meteen tot een verhoging van de lonen leidt', bevestigt de christelijke vakbond ACV. Wat er in de rest van de privésector te gebeuren staat, hangt af van het paritair comité waarvan de werknemer afhangt en van het indexeringsmechanisme dat voorzien is in de collectieve arbeidsovereenkomst (CAO).
In de financiële sector bijvoorbeeld worden de lonen om de twee maanden aangepast: in januari, maart, mei, juli, september en november. In andere, zoals de farmasector, de audiovisuele sector en de warenhuizen, valt de indexering op variabele momenten.
Maar voor veruit de meeste bedienden, zo'n 300.000 in liefst 50.000 bedrijven, is het wachten tot 1 januari (ANPCB of PC 218). Kortom: nog even geduld. (kv nieuwsblad)
Ze deden er lang geheimzinnig over, maar Sean Penn (50) en Scarlett Johansson (26) vormen wel degelijk een koppel. De jonge actrice verhuisde onlangs haar kleren naar het huis van Penn in Malibu, Californië. Kijk binnen in het liefdesnestje van het nieuwe celebritykoppel. klik hier voor de volledige fotosessie
Het aangename warme weer gaat gepaard met heel wat mode- en beautydilemma's: welke beha draag ik onder dat onthullend kleedje of hoe zorg ik ervoor dat je mijn onderbroek niet door die witte broek ziet? Gelukkig bestaat voor al van deze problemen een oplossing.
Te strakke of transparante kledij maakt dat je je ondergoed door kledij kunt zien. Je kunt echter voorkomen dat iedereen naar je zwarte string staart door naadloos huidskleurig ondergoed te dragen. Dit zit niet alleen comfortabel maar is ook nog eens flatterend, wat verklaart waarom Stella McCartney en Kate Hudson grote fans zijn. Er bestaan zelfs exemplaren speciaal ontworpen voor mama's in spe die comfortabel onder de buik komen.
Witte benen Haast elke dame sukkelt bij de eerste zonnestralen met hetzelfde probleem: de zin om met blote benen te paraderen is groot, maar aangezien deze nog geen zon zagen, zien ze er niet op en top uit. Wie geen tijd heeft om zelfbruiner aan te brengen, kan een boost geven met een hydraterende crème met een kleurtje. Dit wordt vaak op de catwalk gebruikt bij bleke modellen. Neem de crème mee in je handtas in geval van nood. Geen beha Deze zomer zijn jurken met uitsparingen in, maar de moeilijkheid hierbij is een geschikte beha te vinden die hieronder past. Tegenwoordig vind je beha's met beugels die zelfklevend en beloven te blijven zitten, in alle omstandigheden.
Transparante jurk Ze zijn lang en elegant, maar veel van de huidige maxijurken zijn erg onthullend in daglicht. Je kunt dit echter voorkomen door een vleeskleurige onderjurk te dragen.
Uitgelopen make-up Dames die op het strand willen stralen, zullen al gemerkt hebben dat zweet en water je make-up danig kunnen verstoren. Maar tegenwoordig bestaan er waterproof foundation en camouflagesticks. Ideaal wanneer je na een nachtje stappen wil bekomen op het strand én er aantrekkelijk wil uitzien.
Tepels Koele zomeravonden in combinatie met strakke topjes kunnen leiden tot zichtbare stijve tepels. Je kunt dit voorkomen door tepelstickers te kleven.
Hangborsten in bikini Liftits zijn stickers die je boezem steviger en jonger laten lijken. De makers beloven een lift van 5 cm. Okselvijvers Laat vochtplekken onder armen je zomerdag niet verpesten. Plak twee van deze stroken in je kledij en voorkom zo gênante okselvijvers. (ep)
Vier op de tien Belgen meet regelmatig eigen bloeddruk
Bijna 60 procent van de Belgen bezit een toestel om thuis de bloeddruk te meten en vier op de tien doet dat ook minstens één keer per maand. Dat blijkt vandaag uit onderzoek van de Belgische Cardiologische Liga en het Belgisch Hypertensie Comité.
Hypertensie of een hoge bloeddruk is een belangrijke risicofactor voor hart- en vaatziekten. Ruim de helft van de Belgen (58 procent) verklaart op eigen initiatief aan zelfmeting te doen. Eén Belg op de drie doet het op advies van de arts en 6 procent op aanraden van familie of vrienden. Toch blijkt dat de meerderheid niet weet hoe men het toestel correct moet gebruiken. Zo zijn de normale bloeddrukwaarden niet altijd gekend. Moeilijk De meeste Belgen gebruiken een polsbloeddrukmeter. Het onderzoek toont verder aan dat bijna één op de drie het toestel enkel gebruikt als hij denkt een verhoogde bloeddruk te hebben. Hypertensie is echter moeilijk vast te stellen en vergt herhaalde bloeddrukmetingen over een lange termijn en niet op één enkel moment.
De rondvraag werd in opdracht van de Belgische Cardiologische Liga en het Belgisch Hypertensie Comité uitgevoerd door iVox bij 1.000 Belgen tussen 14 en 22 april 2011. Naar schatting twee miljoen Belgen lijden aan hypertensie. Zelfmeting van de bloeddruk laat toe om de strijd tegen de aandoening op te voeren, naast onder meer het hanteren van een gezonde en evenwichtige levensstijl. (belga/ep)
Vrouwen die zoals Els De Temmerman zwanger worden op hun 49ste, zijn 70 wanneer hun kinderen 20 worden.
"Het is zeker een nieuwe tendens", stelt psychotherapeute Claire Wiewauters.
"Meer mensen krijgen, geholpen door de wetenschap, laat kinderen.
Daardoor hebben we niet meer geleerd om te gaan met de grenzen die het leven ons stelt". De Belgische wet laat een vruchtbaarheidsbehandeling toe tot 45 jaar.
Els De Temmerman (49), echtgenote van voormalig CVP-voorzitter Johan Van Hecke, is zes maanden zwanger van een tweeling.
Er wordt gefluisterd het om kunstmatige inseminatie of medisch begeleide zwangerschap zou gaan. Lees het volledig artikel
Wouter Weylandt was graag gezien, door collega's én door supporters. Zijn plots heengaan is voor velen een heuse schok. Wil je jouw steun betuigen of een persoonlijke boodschap achter laten? Teken hier het online rouwregister.
9 mei 2011 werd een gitzwarte dag voor het wielrennen, en voor Leopard-Trek in het bijzonder. Het wielerteam geeft dat ook duidelijk aan op de clubwebsite.
Tienduizenden mensen betuigden ook al hun medeleven via de officële website van de overleden renner. Via een link op de website kan wie dat wil zijn deelneming betuigen en eventueel een bericht nalaten op een Facebook-pagina.
Het Wielermuseum van Roeselare opent een rouwregister, waarin wie dat wil vanaf dinsdagochtend zijn steun kan betuigen aan de familie en vrienden van Weylandt. (vermi nieuwsblad) lees ookhier alles over de fatale val van Wouter
Aan alle lezers van mijn blog, gisteren beloofde ik jullie op de hoogte te brengen van mijn laatste werkweek en mijn eerste weekje pensioen.Wat ik heb moeten ervaren is dat mijne pc het heeft begeven en ik mij nu moet verhelpen om toch maar iets te updaten op mijn blog met de laptop van mijne man. Ik wist niet als je op pensioen gaat, dat dit er ook bijhoorde ! (grapje).
Hopelijk na een bezoekje van de pc dokter zal alles terug normaal verlopen, gelukkig dat mijn geheugen mij nog niet in de steek heeft gelaten en kan ik wat nota's maken op een schriftje zoals vroeger op school. Nog wat geduld en je krijgt alles te lezen.