Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    08-07-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voor alles een Uitleg

    Ik zat 's namiddags in onze veranda een beetje te soezen. Half slaperig na alweer een veel te korte nacht. Ik was 's morgens vóór 6 uur al wakker, en de slaap wilde niet meer komen. Om 7 uur ben ik dan maar opgestaan, ook al was het een vrije dag. En dus was ik voor de rest van de dag niet écht "wakker".

    Rond twee uur in de namiddag werd mijn sloom gepieker opeens verstoord door gekletter op het dak en tegen de ruiten van onze veranda. "Vreemd" dacht ik, want ik meende op de buienradar gezien te hebben dat er vóór vier uur geen neerslag verwacht werd. Dat moest ik toch meteen eens checken. Ik heb dus de Buienradar opnieuw geconsulteerd. En ja hoor: "Geen neerslag verwacht". Ook niet in de komende drie uur. Het zou nog zeker tot vijf uur droog blijven. Consequent was de Buienradar wél. Maar ondertussen bleef de regen maar kletteren.

    Geïntrigeerd ben ik eens gaan zien bij de "veel gestelde vragen" op de site, en blijkbaar was ik niet de enige die zoiets maar vreemd vond. Want één van die "veel gestelde" vragen was: "Hoe komt het dat de Buienradar soms geen regen toont, maar er wel regen valt?" Omdat de vraag duidelijk al dikwijls gesteld was, vond ik er ook een antwoord op: "De radarinstallaties zenden radargolven uit die weerkaatsen tegen neerslagdeeltjes. Op deze manier krijgt Buienradar een beeld met allerlei echo's te zien. Indien de neerslagdeeltjes heel klein zijn (vooral bij motregen of fijne sneeuw), kunnen de uitgezonden radargolven deze neerslag wel eens missen. We zien dan geen neerslag op de Buienradar, maar er valt wel degelijk neerslag. Buienradar corrigeert dit in de Motregenradar en de Sneeuwradar."
    Wat er op onze veranda kletterde, was zéker géén sneeuw, en ook geen motregen. Maar goed: misschien was het een kwestie van interpretatie, en dus ben ik gaan zien naar de Motregenradar. En wat dacht u? Geen wolkje motregen over Merelbeke te zien.
    Kortom: ondanks een verdienstelijke poging om zich te redden, heeft de Buienradar alweer schromelijk gefaald. Zoals eigenlijk zowat iedere keer. Ik snap nog altijd niet waarom die app nog altijd blijft bestaan. De software achter de voorspellingen die gepresenteerd worden op basis van radarbeelden, bevat duidelijk méér fouten dan het reservatiesysteem voor de autokeuring. Om maar iets te noemen. Het zou natuurlijk ook kunnen dat het oude communicatieteam van Donald Trump er aan de touwtjes trekt, en ons dus altijd een "alternatieve realiteit" voorspiegelt.

    Het straffe is dat de beheerders van de Buienradar niet gewoon durven toegeven dat hun voorspellingen niet betrouwbaarder zijn dan het voorspellen van de eerstvolgende Lotto-trekking, maar dat ze zich verschuilen achter een flauwe uitleg. Die helaas even hard de mist in gaat.

    Maar het is typisch voor deze tijd, denk ik, dat men altijd probeert om overal mee weg te komen met een pseudo uitleg. In de hoop dat de mensen er vrede mee zullen nemen, en niet verder zullen vragen.
    Zo was er recent nog dat bombardement op een marktplein in Tigray door de Ethiopische luchtmacht. Het Ethiopië van Nobelprijswinnaar-voor-de-vrede Abiy Ahmed, weet u wel. En ja, Tigray ligt in Ethiopië. De bombardementen waren dus gericht tegen de eigen bevolking. Gewone burgers, mannen, vrouwen en kinderen, die boodschappen aan het doen waren. Maar ook hiervoor kwam het Ethiopische leger met een schaamteloze uitleg: het leger had "precisiebombardementen" uitgevoerd op de leiders van de opstandelingen, en de operatie was een groot succes geweest. En jawel: de precisie-aanvallen hadden alle onschuldige burgers gespaard.

    Blijkbaar was die flagrant gelogen verklaring voor de wereldleiders toch even perfect aanvaardbaar als de kromme uitleg van de Buienradar. Want er werd verder geen ophef over gemaakt. Misschien ook wel omdat de Europese leiders te druk bezig waren met hun verwensingen aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orban. Die overigens eigenlijk net hetzelfde gedaan had als wat ze allemaal doen: populistische maatregelen aankondigen waarmee hij de meeste inwoners naar zijn kant kan trekken bij de eerstvolgende verkiezingen. (Waarmee ik de nieuwe wet, en een hele reeks andere eigenzinnige Hongaarse wetten, niet wil goedpraten.)

    08-07-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (18 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    24-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De katholieke Kerk

    Ik vind persoonlijk dat er té veel en té gemakkelijk met de vinger gewezen wordt naar de katholieke kerk. Alsof er in geen enkele andere religie of geloofsgemeenschap mistoestanden bestaan en gruwelijkheden gebeurd zijn. Maar dat betekent niet dat ik doof en blind ben voor dingen die echt zwaar fout lopen.

    Bij het lezen van het volgende bericht zijn mijn tenen in elk geval gaan krullen: "In de Verenigde Staten ijveren een aantal bisschoppen ervoor om de communie niet langer toe te dienen aan 'pro-choice' politici, zoals president Joe Biden." (Voor wie de regels van de katholieke kerk niet goed kent: "Uitsluiting van gelovigen van het ontvangen van de sacramenten is alleen mogelijk als gevolg van excommunicatie, staat van publieke zonde (in bepaalde gevallen) en ketterij." Iemand uitsluiten van het sacrament van de Eucharistie is dus een heel zware sanctie.)

    Die "pro-choice" politici, dat zijn politici die voorstander zijn van de bestaande federale richtlijnen omtrent abortus in Amerika. De conservatieve politici, vooral dan in het Republikeinse kamp, willen het recht op abortus in de Verenigde Staten heel sterk inperken. Zo zou abortus na de zesde week al niet meer toegestaan worden, en ook het recht op abortus bij een zwangerschap na verkrachting zou weer geschrapt worden. De kans is groot dat die conservatieve strekking haar slag zal thuis halen, want de uiteindelijke stem ligt op federaal niveau bij het Hooggerechtshof, waar Donald Trump nog rap-rap voor een conservatieve meerderheid heeft gezorgd in de laatste weken van zijn presidentschap.
    En nu heeft de Amerikaanse katholieke kerk zich ook met de zaak gemoeid. Ik ben géén pleitbezorger van abortus, maar ik vind het wel bijzonder grof dat de katholieke bisschoppen in Amerika iedereen die het recht op abortus durft te verdedigen, zouden willen uitsluiten en "verketteren". Het is bijzonder grof, maar het is vooral ontzettend hypocriet. Want diezelfde Amerikaanse bisschoppen hebben geen enkel probleem met de (republikeinse) politici die de vrije wapendracht verdedigen en op die manier mee verantwoordelijk zijn voor de ontstellende tol die vuurwapens in de VSA eisen. In 2019 waren dat er méér dan 15.000, of zowat 41 per dag. Dat een snotneus zonder enig probleem een semi-automatisch wapen mag kopen én mag gebruiken om een slachting aan te richten in een school, dat is prima in orde voor de Amerikaanse bisschoppen. Maar dat een meisje het na een incestueuze verkrachting niet wil meemaken dat ze daar levenslang mee geconfronteerd wordt, dat kan absoluut niet door de beugel.
    Iedereen mag daarover denken wat hij/zij wil, maar ik vind dat het toppunt van hypocrisie.

    Dezelfde hypocrisie valt trouwens ook te bespeuren bij het nieuws over die talloze vermoorde indianenkinderen in Canada. Voor wie het niet gevolgd heeft: de Canadese katholieke kerk had het op zich genomen om de kinderen van de inheemse bevolking, de "wilden", bij hun ouders weg te halen om hen beschaving en "het ware geloof" bij te brengen. (Een beetje zoals de Europese missionarissen ook in de Afrikaanse kolonies gedaan hebben.) Wat er precies met die kinderen gebeurd is, en of ze veel "beschaving" gezien hebben, niemand die het weet. Vast staat dat er héél veel van die kinderen spoorloos "verdwenen" zijn. En onlangs heeft men in een massagraf meer dan 200 kinderlijkjes terug gevonden. Allemaal het slachtoffer van de "bekeringsdrift" van de paters en de nonnen, zullen we maar zeggen. De Canadese premier heeft al opheldering en bijkomende uitleg geëist van de katholieke kerk. En het lijkt mij niet onlogisch dat de schuldigen zouden opgespoord worden, en dat de kerk als instituut op z'n minst excuses zou aanbieden aan de nabestaanden.

    Paus Franciscus heeft ondertussen al gereageerd. Hij heeft gezegd dat het hem "triestig" maakt. Maar excuses werden niet uitgesproken...

    Ook de houding van de katholieke kerk tegenover de homo-gemeenschap is op z'n minst "dubbelzinnig" te noemen. Volgens de katholieke gezagsdragers, de "Romeinse Curie", is de boodschap: "Homoseksualiteit blijft een 'ongerijmdheid', en holebi's kunnen niet trouwen voor de kerk." Maar daar is dus flink wat tegenkanting tegen gekomen binnen de kerk zelf. In elk geval hier in België, tot op het niveau van de Belgische bisschoppen. En zelfs binnen het Vaticaan: één van de meest invloedrijke kardinalen is het openlijk oneens met het onwrikbare standpunt tegenover holebi's, en omdat hij geen gehoor krijgt, heeft hij zelfs ontslag genomen.

    Ik ben niet helemaal zeker, maar ik denk niet dat "hypocrisie" strookt met de katholieke leer. Heeft Jezus trouwens indertijd de Schriftgeleerden niet voor "huichelaars" uitgescholden? Het lijkt erop dat ze weer helemaal terug zijn.

    24-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (20 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    23-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mensenrechten

    Het was echt ontroerend, de eensgezindheid van de NATO-bondgenoten in hun afwijzing van de gemeenschappelijke aartsvijand China omwille van de schending van de mensenrechten aldaar. Met name de onmenselijke behandeling van de Oeigoeren.

    De Oeigoeren zijn van oorsprong een Turks volk dat in het Noordwesten van China woont. Blijkbaar heeft de Chinese overheid het op zich genomen om die Moslim-barbaren (en mogelijke geradicaliseerde terroristen) "her op te voeden". Een beetje zoals wij "de zwartjes" in Afrika hebben willen bekeren tot het ware geloof en de echte beschaving. Volgens rapporten van Amnesty International en andere mensenrechtenorganisaties gaat de Chinese overheid hierbij bijzonder "drastisch" te werk. Er is sprake van fysieke en psychologische mishandeling in de detentiecentra, en van gedwongen sterilisatie om ervoor te zorgen dat de bevolkingsgroep niet verder zou aangroeien.

    Die eensgezinde agressieve veroordeling, op vraag van president Joe Biden, was inderdaad heel bijzonder. Vooral omdat ook Tayyip Erdogan mee zat rond de tafel van de strenge rechters. Als er nu één land is dat uitblinkt in het schenden van de mensenrechten, dan is het wel het Turkije van Erdogan. Vooral de Koerden ondervinden nog dagelijks aan den lijve wat het is om een ongewenste bevolkingsgroep te zijn in het Ottomaanse rijk. Zij worden zonder veel pardon in de gevangenis gegooid, of erger.

    Of laten we het anders eens over de oorspronkelijke inheemse bevolking van de USA zélf hebben: de Indianen. De manier waarop die bevolkingsgroep in het land van Joe Biden behandeld werd en wordt, is hemeltergend: bedrogen, uitgebuit, afgeslacht, gediscrimineerd. Daar kunnen de Chinezen nog iets van leren. Ik vind het trouwens nog altijd verbijsterend hoe deze schande, deze onvervalste genocide, zomaar kon en kan gebeuren zonder dat ook maar iemand daar bedenkingen bij heeft, laat staan beschuldigingen. De hele wereld staat er bij en kijkt ernaar, maar niemand heeft het lef om er zelfs maar één woordje van kritiek over uit te spreken.

    De harde kritiek tegen China, op het hoogste niveau, staat trouwens ook in schril contrast met de lankmoedigheid tegenover de militaire machthebbers in Myanmar. Daar gaat het niet over discriminatie of "dwangarbeid", maar wel om een onvervalste genocide op de Rohingya. Er is even wat protest geweest aan het adres van premier Aung San Suu Kyi. Maar die heeft dat over haar kant (moeten) laten gaan omdat zij in de praktijk toch niets in de pap te brokken had. En daarna: volkomen stilte, een vergeten probleem.

    Om maar te zeggen: het excuus van de mensenrechtenschendingen om met z'n allen met een beschuldigende vinger naar China te wijzen, is precies wat het woord zegt: een "excuus", een smoesje. De échte reden voor de gecoördineerde aanval op China is natuurlijk dat het land véél te machtig en véél te sterk dreigt te worden. China is goed op weg om de Verenigde Staten voorbij te steken als economische grootmacht, en dat kunnen de Amerikanen uiteraard nooit toestaan. China is ook goed op weg om de hele wereld vér vooruit te zijn als het gaat over technologische ontwikkelingen, bijvoorbeeld bij alles wat met 5G te maken heeft, en dat is een blaam die de Amerikanen nooit over hun kant zullen laten gaan. China is over de hele wereld projecten aan het opzetten, zodat ze in heel veel landen voet aan de grond krijgen, en daardoor verwerven ze een ontoelaatbare wereldwijde invloed. Chinees kapitaal is overal erg actief om te investeren in onder andere Europese bedrijven en projecten: denk maar aan Volvo, of de haven van Piraeus in Griekenland. Op die manier wringen ze zich binnenkort in een positie van onmisbaarheid en ultieme beslissingsbevoegdheid. Ook als het gaat over ontwikkelingssamenwerking vullen de Chinezen trouwens alle leemtes op die de Westerse koloniale mogendheden hebben achtergelaten. Het hele Afrikaanse continent wordt stilaan een Chinees "win-gebied".

    Dáár draait het uiteindelijk allemaal om: China is goed op weg om de belangrijkste en meest invloedrijke natie in de wereld te worden. En dát moet kost wat kost vermeden worden. Vandaar de intense en gezamenlijke campagne om China op alle mogelijke gebieden te ondermijnen en in diskrediet te brengen. Dat hiervoor de mensenrechten als schaamlapje gebruikt worden, is de hypocrisie ten top, en zélfs behoorlijk cynisch.

    23-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    18-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geen Vrouw is veilig

    Dat "seksueel geweld" bijzonder ernstig te nemen is, en in de scherpste bewoordingen moet veroordeeld worden, daar is zowat iedereen het over is. En dat het probleem de laatste tijd alsmaar erger lijkt te worden, dat is ook duidelijk. Al is het natuurlijk niet helemaal zeker of dat betekent dat er nu méér seksueel geweld is dan vroeger, dan wel of het alleen maar méér gerapporteerd en gemeld wordt.

    Al zijn er een aantal redenen en oorzaken die erop zouden kunnen wijzen dat het nu inderdaad écht wel méér gebeurt. De corona-maatregelen hebben duidelijk een heel kwalijk effect gehad. En er is de lakse opvoeding die tegenwoordig meer en meer de regel lijkt te worden, zodat de jongeren geen discipline meer kennen, geen grenzen, geen onderscheid meer tussen goed en kwaad. En dan zijn er zeker ook de effecten van multi-culturaliteit: ook bij ons leven meer en meer mensen die uit een cultuur komen waar seksueel of ander geweld, zeker tegen vrouwen en tegen homo's, "normaal" is.

    Maar bij een artikel met de sensationele kop "Twee op de drie Belgen ooit slachtoffer van seksueel geweld" heb ik toch even de wenkbrauwen moeten fronsen. Dat seksueel geweld méér voor komt dan we denken of dan we horen, dat geloof ik best. Maar "twee op de drie Belgen"? En bij de vrouwen zou het zelfs 81% zijn: vier op vijf vrouwen zijn, volgens die studie, in hun leven al minstens één keer het slachtoffer geweest van seksueel geweld. Dat lijkt me toch erg onwaarschijnlijk. Dit ruikt ontzettend naar sensatiezucht bij de media.

    Als dit inderdaad de realiteit weerspiegelt, dan is mijn gekende vrees dat deze beschaving op haar einde loopt, hiermee alléén maar nog versterkt. Als we in een "beschaafde" wereld leven waarin maar één vrouw op vijf veilig is voor seksuele agressie, dan mag deze "beschaving" voor mijn part héél snel voorbij zijn!
    Maar veel hang natuurlijk af van de definitie van "seksueel geweld". In het onderzoek waar dit artikel naar verwijst, is de term héél ruim geïnterpreteerd: "Het gaat over alle mogelijke vormen van ongewenst seksueel gedrag. Dat kan gaan van seksueel getinte opmerkingen, gedwongen worden je uit te kleden tot aanrakingen en verkrachting." Maar dan nog: het gaat in alle gevallen uitsluitend om "ongewenst" gedrag. Zelfs een "brave" aanraking is fout als die ongewenst is, zelfs een "grappige" opmerking is fout als die ongewenst is. Laat dat duidelijk zijn. Maar we spreken dus niet over een troostende knuffel of een vriendschappelijke zoen; die vallen daar, voor zover ik weet, niet onder.
    Als het inderdaad alléén maar over "ongewenst" gedrag gaat, dan heb ik toch mijn twijfels over de resultaten van het onderzoek. Zou het kunnen dat de enquête enigszins "gestuurd" werd? Als je de gepaste vragen stelt op de gepaste manier, dan is er een grote kans dat je de antwoorden krijgt die je wil krijgen. Ik vermoed dan ook, maar ik heb daar geen enkel "bewijs" voor, dat veel "incidenten" pas a posteriori het etiket "seksueel geweld" gekregen hebben, vooral dan door de gewijzigde tijdsgeest. In veel gevallen zal het "incident" op het moment zelf misschien helemaal niet als "ongewenst" of als "een agressie" aangevoeld geweest zijn, maar wordt het nu, achteraf, wél zo benoemd omdat het bewustzijn helemaal anders geworden is.

    Wat in het bijzonder ook nog opvalt in de resultaten van het onderzoek, is het hoge slachtoffergehalte binnen de "LGBTQIA+"-gemeenschap. Daar zou het zelfs gaan om ongeveer 80%: vier van de vijf mensen die zich tot de "LGBTQIA+"-gemeenschap rekenen, beweren al het slachtoffer geweest te zijn van seksueel geweld. Waarbij ik me toch af vraag of die mensen niet gewoon véél meer "lichtgeraakt" zijn dan de hetero's, en zich véél rapper aangevallen voelen? Maar ook hier heb ik geen enkel bewijs voor.

    Hoe dan ook: als de plaag van seksueel geweld inderdaad zó wijdverbreid is, dan lijkt mij de boodschap van een sexuologe, ook al op de site van VRTNWS, dat er in de les "seksuele opvoeding" véél meer aandacht moet zijn voor het "seksueel genot", niet echt aangewezen. Dat "seks" altijd automatisch "seksueel genot" betekent, is een soort vrijgeleide voor plegers van seksueel geweld: ze hebben immers altijd het excuus dat ook het slachtoffer er, per definitie, héél zeker "genot" bij heeft gehad. En dus is het dan wel okee...

    Nee, wat de jongeren vandaag nodig hebben, is niet een les in het nastreven van "seksueel genot", maar wél een les in het "(h)erkennen van grenzen": grenzen leren stellen, grenzen leren accepteren. En zo komen we eigenlijk weer terug bij het begin van mijn stukje: de opvoeding van de hedendaagse jongeren. Als we onze Westerse beschaving nog een kans willen geven, dan moeten we dringend opnieuw werk maken van het aanbrengen van strikte normen en waarden, en het aanleren van respect voor de (integriteit van de) ander.

    18-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (18 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    12-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.David en Goliath

    Het hele circus rond het Europees Kampioenschap voetbal heeft bij mij, en bij veel andere mensen, vooral ergernis opgewekt. Niet omdat ik de sport niet genegen ben, maar wél om de privileges die de voetballers krijgen. En ook wel om het schandalig gedrag van de voetbalsupporters en hoe dat (vreemd genoeg) oogluikend wordt toegestaan.

    Maar er is toch een moment geweest waarbij ik even kon glimlachen. Dat was bij het bericht dat Rusland boos en geschokt gereageerd heeft op de Oekraïense voetbalshirtjes. Oekraïne heeft het namelijk aangedurfd om een schets van hun landsgrenzen op die shirts te zetten, en in die schets is het Krim schiereiland binnen de grenzen van Oekraïne opgenomen. Wat overigens volstrekt correct is, en in overeenstemming met alle internationale regels en afspraken. Maar de Russen, die de Krim al enkele jaren bezetten en (onrechtmatig) geannexeerd hebben, zijn in hun wiek geschoten, en beschouwen dit als een "provocatie". (Wat uiteraard ook de bedoeling was...)

    Hoe groot mijn sympathie ook is voor deze gedurfde zet, ik weet goed genoeg dat het uiteindelijk helemaal niets zal uithalen. Oekraïne versus Rusland, dat is zoals David tegen Goliath. Met dat verschil dat David hier geen enkele kans maakt. Als de Russen het Krim-gebied (en binnen afzienbare tijd ook stukken in het Oosten van Oekraïne) willen annexeren, dan doen ze dat. Er is niets dat Oekraïne daartegen kan beginnen. Tenzij dan steun vragen van de Westerse bondgenoten. En die steun hebben ze gekregen, althans toch verbaal. De Westerse bondsgenoten hebben "ferm" geprotesteerd, en "economische sancties" uitgevaardigd. En dat was dat. Vladimir Poetin heeft zich daar publiek even boos over gemaakt, en er binnenskamers, in zijn riant buitenverblijf met Versailles-allures, eens flink mee gelachen. De Krim is geannexeerd, en de Krim blijft geannexeerd.

    En niet alléén zal deze originele vondst niets uithalen, de kans bestaat dat deze "provocatie" ernstige (militaire) consequenties zal hebben. Want de Russen tonen zich "oprecht verontwaardigd". "Ziedend" zelfs.
    Voor een normaal mens, zoals u en ik, is zoiets heel moeilijk te begrijpen. Als een dief mijn nieuwe auto zou stelen, dan kan ik me niet voorstellen dat hij achteraf luidkeels zou protesteren als ik uitroep dat het de mijne is. Of wel? Blijkbaar kan dat in de internationale politiek wél. Of dan toch in sommige gevallen. Er zijn blijkbaar landen, zoals Rusland, die in volle ernst beweren dat het gestolen goed van hen is, en die zich oprecht aangevallen voelen door iedereen die het tegendeel beweert. Dat getuigt niet alléén van een grenzeloze arrogantie, het getuigt vooral van een zieke en verwrongen geest.
    Maar zolang ze er mee weg komen, zullen ze dat blijven doen. Uiteraard !

    En nee, de Russen zijn daarin niet de enigen. Ook Israël lijdt aan datzelfde syndroom: het gevoel van onaantastbaarheid en de zekerheid overal mee weg te komen. Als Israël beslist om Oost-Jeruzalem te annexeren, dan doen ze dat. En als ze beslissen de gebieden te annexeren, die ze gekoloniseerd hebben op de Westelijke Jordaanoever, dan doen ze dat. Sterker nog: als iemand durft te beweren dat Oost-Jeruzalem Palestijns gebied is, dan reageren ze in Israël hoogst verbolgen en verongelijkt. Zij kunnen natuurlijk, in tegenstelling met de Russen, altijd terugvallen op die ene onwrikbare "waarheid": dat land is hen door Jahweh beloofd.

    Er is ook niemand die hen daarbij een strobreed in de weg legt. De Palestijnen zélf, die doen maar wat, met hun flut raketjes, maar de strijd is ongelijk. En de rest van de wereld, die "veroordeelt" de Israëlische annexaties "met klem". Maar het blijft bij woorden.

    David en Goliath... Het lijkt een verhaaltje uit het Oude Testament, maar het gebeurt nog elke dag. Met dit verschil dat David heden ten dage altijd aan het kortste eind trekt.

    12-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (19 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    09-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bont Allegaartje

    Zullen we het nog eens over Bibi Netanyahu hebben? Nu Donald Trump er niet meer is voor ons dagelijks vertier, moeten we het stellen met zijn navolgers of na-apers. Zoals Tsaar Vladimir Poetin. Of Benjamin Netanyahu, een betere Trump-leerling dan wie ook.

    Bibi heeft een beetje hetzelfde probleem als Donald: justitie zit hem voortdurend in de nek te hijgen. Zo zijn er aanklachten lopende in een fraude-dossier, een dossier rond omkoping, én een corruptie-dossier. Drie verschillende aanklachten, drie aparte beschuldigingen. Het gaat onder andere over het ontvangen/accepteren/vragen van zowat 230.000 euro aan luxecadeaus van een Australische zakenman, in ruil voor enige politieke "soepelheid" en wat beïnvloeding. Een andere aanklacht heeft te maken met afspraken met een regeringsgezinde krant: die zou de premier in een meer positief daglicht stellen als hij bij wijze van tegenprestatie de concurrentie een beetje zou muilkorven. De derde aanklacht gaat over het toekennen van een telecomlicentie aan een bevriende zakenman in ruil voor (opnieuw) enkele cadeaus en een positieve berichtgeving.
    Bibi Netanyahu zou aan die aanklachten kunnen ontsnappen door zijn politieke onschendbaarheid als eerste minister. Maar daar wringt het schoentje een beetje: na vijf verkiezingen in twee jaar tijd is hij er nog altijd niet in geslaagd een nieuwe, stabiele, regering op de been te brengen. Heel even leek het toch te lukken, samen met zijn aartsvijand Benny Gantz, maar die regering was, uiteraard, maar een héél kort leven beschoren. Na de laatste verkiezingen, in het voorjaar, had Bibi gehoopt het nog een keer te mogen proberen, maar het leek er al gauw meer en meer op dat hij deze keer in het zand zou bijten.

    De Israëlische politieke situatie ligt bijzonder moeilijk, zélfs nog moeilijker dan de Belgische. Dat komt omdat het politieke landschap er totaal versnipperd is. De 120 zetels in het Israëlische parlement, de "Knesset", zijn verdeeld over 13 partijen en partijtjes. Likoed, de partij van Netanyahu heeft de meeste zetels, 30 stuks. Verder is er nog een centrumlinkse partij, Yesh Atid met 13 zetels, maar al de andere hebben minder dan 10 zetels. Wat maakt dat Netanyahu zelfs samen met een aantal gelijkgestemde partijen maar aan 57 of 58 zetels kon raken, en dat was dus niet genoeg. Hij heeft nog een wanhopige poging gedaan om ook de partij van zijn vroegere medestander Gideon Sa'ar te overtuigen toch mee te doen, maar die had zich kort tevoren in een vlammende ruzie van Likoed afgescheiden, en wilde het spelletje niet mee spelen.

    En zo komt het dat er, na 15 jaar, een regering op stapel staat zonder Likoed, en dus zonder Netanyahu. Wat hem in een bijzonder lastig parket zal brengen, want dan staat justitie weer aan zijn deur. Dat verklaart meteen waarom Bibi zo heftig gereageerd heeft op de recente politiek ontwikkelingen. Hij is er zelfs niet voor terug gedeinsd een ware haatcampagne op te starten tegen de toekomstige regeringsleden. Een beetje in de stijl van, inderdaad, Donald Trump.

    Maar misschien moet Bibi nog niet direct panikeren, want de kans dat die nieuwe regering het lang zal volhouden, lijkt mij bijzonder klein. De nieuwe formatie bestaat namelijk uit een bont allegaartje van (acht) kleine partijtjes die eigenlijk maar één gemeenschappelijk programmapunt hebben: hun afkeer voor Netanyahu. Voor de rest komen die partijen in niets overeen, en liggen hun standpunten mijlenver uiteen. Zo zit er langs de ene kant een extreem-nationalistische partij in de coalitie, die liefst meteen alle bezette gebieden zou willen annexeren en voor wie de enige goede Palestijn een dode Palestijn is. En aan de andere kant doet de partij van de Palestijnen die in Israël zelf wonen, ook mee.

    Wat mij dus onwillekeurig doet denken aan onze Vivaldi-coalitie hier in België. Ook die is samengesteld uit een bont allegaartje van (zeven) kleine partijen die eigenlijk niets gemeen hebben (behalve hun afkeer voor de N-VA en het Vlaams Belang), en bij wie de programmapunten in veel gevallen compleet tegenstrijdig zijn. Ook deze coalitie zal volgens mij niet de volle termijn kunnen uit maken. Onder andere gediplomeerd ruziestoker Georges-Louis Bouchez is trouwens al bezig de breuk voor te bereiden.

    Het zal mij benieuwen waar de regering het eerst zal vallen: bij ons of in Israël?

    09-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    08-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Monokini

    Keren we even terug naar de jaren zestig van de vorige eeuw. De periode van de bevrijding uit het keurslijf van de conservatieve bourgeoisie: het begin van het hippie-tijdperk, de jaren van het studentenprotest en de mei-revoltes, de start ook van de seksuele revolutie.

    Het is een beetje in dat kader dat de "monokini" ingang gevonden heeft, vooral in Europa. Vrouwen wilden dezelfde rechten als mannen, en ze wilden af van de omknelling van het bovenstukje van hun badpak of bikini. Vooral aan de Franse Middellandse zeekusten werd de "monokini" eerder de norm dan de uitzondering. Dat paste ook wel in de Franse "libertijnse" levensvisie. In zoverre zelfs dat Toon Hermans er met een knipoog over gezongen heeft: "Méditerannue, so blue so blue."

    We zijn nu zowat zestig jaar verder. Een mens zou denken dat de Fransen, en bij uitbreiding alle Europeanen, ondertussen nóg meer "vrijdenkend" zijn geworden tegenover blote borsten. Zeker als je bedenkt dat die nu ook zonder enige gêne op tv of in films te zien zijn. Niemand kijkt nog op van een blote damesboezem. Om nog te zwijgen over dé Franse nationale trots: de topless revues in de beroemde Parijse établissementen genre Moulin Rouge.

    Maar wat blijkt nu? De Fransen lijken zich ontzettend geschokt te voelen bij de aanblik van een moeder die haar baby de borst wil geven. En dat terwijl er in zo'n geval eigenlijk nauwelijks iets van bloot te zien is, want moeders die borstvoeding geven zijn er meestal op gekleed om hun baby gemakkelijk te kunnen aanleggen zonder zich half te moeten ontkleden. Het "geschokte" gevoel van de eerbare Franse burgers heeft dus niets met het eventuele stukje bloot te maken (dat hoe dan ook véél minder expliciet is dan een monokini).
    En dát ze geschokt zijn, is onlangs nog eens gebleken toen een jonge moeder een slag in het gezicht kreeg van een verontwaardigde dame die vond dat zoiets onfatsoenlijks als in het openbaar de borst geven, écht niet kon: "Stel je voor dat kinderen dat zouden zien!"

    Niet iedereen is even enthousiast over het idee van "borstvoeding". Er zijn (hevige) voor- en tegenstanders. Maar dan vooral omtrent de vrijheid van de moeder om zelf te kiezen of ze al dan niet borstvoeding wil geven. Over het algemeen wordt aangenomen dat moedermelk beter is voor een baby, maar méér en meer vrouwen willen die beslissing liever zélf kunnen nemen, en willen zich niet "verplicht" voelen om borstvoeding te geven omdat dat "nu eenmaal zo hoort". Het is nu wel zo dat Frankrijk niet echt een "cultuur" heeft waarbij borstvoeding aangemoedigd wordt: "Het aantal vrouwen in Frankrijk dat borstvoeding geeft, hoort bij de laagste van Europa."

    Maar dat er in deze eenentwintigste eeuw mensen zijn die het zicht van een vrouw die een baby aan de borst aanlegt afstotelijk vinden, en zelfs ontoelaatbaar want "obsceen", en "niet geschikt voor kinderen", dat is er toch wel zwaar over. En dat men zelfs zijn/haar toevlucht neemt tot fysieke agressie, dat is zonder meer onbegrijpelijk. Bloot, veel méér bloot dan een borst, is tegenwoordig overal te zien, en wie nog de illusie heeft dat tieners de porno op hun tablet of smartphone nog niet ontdekt hebben, die leeft op een andere planeet. Maar een moeder die haar kind de borst heeft, dat kan écht niet voor veel Fransen.
    De agressieve reacties hebben dus weinig of niets met het (heel bescheiden) beetje bloot te maken. Het heeft wél alles te maken met de macho-mentaliteit en seks-obsessie van de Fransen, bij wie een ontblote borst blijkbaar onmiddellijk aan seksualiteit doet denken: "Dat een vrouw die de borst geeft in Frankrijk, kritiek krijgt of zelfs aangevallen wordt, heeft verschillende oorzaken. De dominante mannen- of machocultuur wordt vaak genoemd. Een vrouwenborst wekt lust op en wordt daarom liever niet gezien als voedingsbron voor de baby. In westerse landen is het vrouwenlichaam geseksualiseerd. Dus als een vrouw in het openbaar de borst geeft, wordt de grens overschreden tussen de seksuele functie en de moederlijke functie van de borst. Die twee botsen met elkaar."
    (Merk op dat er ook landen zijn, zoals bijvoorbeeld Australië, waar het expliciet wettelijk toegelaten is dat een vrouw "in het openbaar" haar baby de borst geeft.)

    Wedden dat diezelfde vrouwen die agressief en geschokt gereageerd hebben op een deels ontblote "moederborst", de komende vakantie ongegeneerd topless op het strand zullen wandelen en zonnen?

    Bijlagen:
    https://www.youtube.com/watch?v=SWlK0EVwD-E   

    08-06-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    28-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zeker niet culturaliseren

    Het probleem komt de laatste tijd regelmatig opduiken: de seksuele intimidatie van de vrouw in de Brusselse straten. Of in andere grootsteden.

    Het is zó erg geworden dat vrouwen in sommige buurten nog amper de straat op durven. En al zéker niet op hun eentje, en nooit in het donker. Het is zó erg geworden dat vrouwen al twee keer moeten nadenken over hun outfit vooraleer zich op de Brusselse (of andere grootstedelijke) straten te wagen. Ze moeten er vooral over waken er "niet te sexy" uit te zien: een rokje of een jurkje is uit den boze, bij voorkeur houden ze het bij een seksloze lange broek.
    Dat is uiteraard de omgekeerde wereld: het is niet de vrouw, of de vrouwelijkheid, die uit onze straten moet gebannen worden, het zijn de macho mannen die menen vrouwen te mogen lastig vallen, die uit onze steden moeten weg gehouden worden.

    In Brussel is het ondertussen al zó ver gekomen dat er dagelijks minstens twee klachten over seksuele intimidatie neergelegd worden. En dat zijn dan nog alléén de vrouwen die de moeite willen doen of er de moed voor kunnen opbrengen. Het échte aantal vrouwen die lastig gevallen worden, ligt misschien wel tien keer hoger. En dan hebben we het al vlug over twintig gevallen per dag. In Brussel.

    Volgens professor Karen Celis van de VUB ligt de oorzaak bij "diepgewortelde genderpatronen". Ik citeer: "Dat gaat terug op heel diepgewortelde genderpatronen, waarbij de publieke ruimte mannelijk geconnoteerd wordt en de private ruimte, de huiselijke sfeer, wordt als vrouwelijk aanzien. Dat betekent ook dat wanneer vrouwen zich in de publieke ruimte begeven, dat zij eigenlijk al niet op hun plaats zijn."
    Op de vraag hoe dit kan opgelost worden, heeft de professor niet direct een pasklaar antwoord: het gevoel van straffeloosheid moet aangepakt worden, het onderwijs moet zorgen voor een betere sensibilisering. Maar, zegt de professor, en mét haar alle politiek correcte psychologen en sociologen: "Je kan het niet reduceren tot een specifieke groep en je kan het niet culturaliseren." En dat is weer zo'n typisch omfloerste uitspraak van mensen die bang zijn het probleem bij naam te noemen, uit angst om door mensenrechtenadvocaten verketterd te worden.

    Ik riskeer nu wellicht een "Vlaams Belang"-etiket opgeplakt te krijgen, en van racisme beschuldigd te worden, maar het kan geen toeval zijn dat het probleem zich vooral manifesteert in "multiculturele" grootsteden, met een hoge concentratie moslim-jongeren.

    Ligt het aan de culturele achtergrond van die jongeren, of eerder aan hun frustraties wegens het gebrek aan vooruitzichten en het ontbreken van toekomstkansen? Ik weet het niet. Ik weet wél dat de Islam volgens de meeste interpretaties erg vrouwonvriendelijk is.
    Dat is zéker zo in Moslimlanden met een héél conservatieve Islam-opvatting, genre Saudi-Arabië, waar de vrouwen zo goed als géén rechten hebben. Maar ook in een moderne staat als Turkije zie je meer en meer hoe vrouwen, in naam van de religie, onderdrukt en zelfs fysiek belaagd worden. Herinner u het befaamde "stoelenincident" met mevrouw von der Leyen, en de aanleiding daartoe: dat Turkije zich teruggetrokken had uit de "Conventie voor Vrouwenrechten".
    Veel teksten van de profeet Mohammed, uit de zevende eeuw, verwijzen de vrouw ook expliciet naar die "minderwaardige positie". Althans voor hen die de oeroude teksten op de dag van vandaag toch nog altijd letterlijk willen interpreteren, en die vergeten dat die voorschriften in een totaal andere tijdsgeest geschreven werden.
    Zo staat in Soera 4, vers 34 het volgende: "Mannen zijn voogden over de vrouwen omdat God de enen boven de anderen heeft doen uitmunten en omdat zij van hun rijkdommen besteden. Deugdzame vrouwen zijn dus zij, die gehoorzaam zijn en heimelijk bewaren, hetgeen God onder haar hoede heeft gesteld. En degenen, van wie gij ongehoorzaamheid vreest, wijst haar terecht en laat haar in haar bedden alleen en tuchtigt haar."
    Wat, voor wie dat wil, gemakkelijk kan gelezen worden als een aanduiding van de minderwaardigheid van de vrouw (want God heeft de mannen boven de vrouwen doen "uitmunten"), én als de toelating van de man om zijn vrouw hardhandig aan te pakken. (Wat onder andere in Turkije een ware plaag geworden is.)

    Het zou dus misschien al een goed begin zijn om het probleem gewoon bij naam te noemen, in plaats van er altijd doekjes om te winden. En dan heb ik ergens het gevoel dat er toch mogelijkheden zijn om te remediëren: als men eens écht werk zou maken van de strijd tegen de conservatieve Islam-interpretatie die nog altijd massaal onderwezen en opgedrongen wordt. Het is trouwens datzelfde radicale islamisme dat nog altijd in veel koran-scholen van jongs af aan aangeleerd wordt en jongeren in de richting van radicalisering duwt.

    We zouden natuurlijk ook kunnen pleiten voor meer vrouwelijke ridders in het Lego-aanbod. Want volgens genderspecialiste Veerle Draulans ligt dáár de oorzaak van de fysieke of andere agressie van mannen tegenover vrouwen: in het Lego-assortiment zijn de vrouwelijke ridders niet of nauwelijks aanwezig.

    Als de kleine meisjes net als de kleine jongetjes van kindsbeen af oorlogje zouden mogen en kunnen spelen, zou dit (in die logica) ongetwijfeld een véél betere wereld worden...

    28-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (18 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    24-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klopjacht

    Ik weet niet of u soms naar zo'n Amerikaanse misdaadserie kijkt? Iets in de stijl van CSI? Dat draait om onderzoekslaboratorio die gespecialiseerd zijn in het oplossen van misdaden. Uit de DNA-analyse van één enkel haartje hebben die onderzoekers binnen het kwartier de boef geïdentificeerd. En met de hulp van infrarood-detectoren en warmte-camera's en spionagesatellieten hebben zij de voortvluchtige crimineel binnen de 24 uur al te pakken.

    Ofwel is dat allemaal compleet verzonnen, ofwel zijn onze Belgische opsporingsdiensten totaal incompetent. Dat een man met extremistische ideeën ondanks alle waarschuwingen en bloedrode knipperlichten toch toegang had tot een wapenarsenaal en zó gemakkelijk met een lading oorlogstuig naar huis kon wandelen, doet mij eerder aan incompetentie denken.

    Feit is dat de heer "Jürgen C." na een volle week nog altijd niet gevonden is. En dat men er zelfs nog geen idee van heeft waar hij zou kunnen zitten, en al evenmin hoe zwaar bewapend de man in werkelijkheid is. Akkoord: het gebied waarin hij zich, dacht men, zou schuilhouden, is, naar Vlaamse normen, behoorlijk uitgestrekt en, alweer naar Vlaamse normen, erg ontoegankelijk. Maar toch... Politie, leger, speciale eenheden: iedereen is ingeschakeld. Ze zijn met méér dan 400 man aan het zoeken geweest, en ze hebben hem niet gevonden.

    Als de man dit overleeft, wordt hij gegarandeerd een legende: de "Vlaamse Rambo". Hij zal binnen de kortste keren een succesvol boek kunnen uitgeven, en het scenario voor een nieuwe blockbuster wordt vermoedelijk nu al geschreven. De man zijn fortuin is al gemaakt! Als hij het overleeft, tenminste.
    Maar het lijkt erop dat hij niet van plan is/was om dit te overleven. Wat hij dan wél van plan zou zijn? Ik heb er het raden naar. Naar het schijnt zou hij viroloog Marc Van Ranst willen vermoorden. Althans toch volgens de media en volgens professor Van Ranst zélf. Als zij dat zeggen, dan zal het zéker waar zijn... Maar als dat zo zou zijn, waarom heeft hij dat dan niet gedaan die maandagavond, toen hij bij het huis van de viroloog op de loer lag?

    Uiteraard vallen die moorddadige intenties totaal niet goed te praten of te rechtvaardigen. Ik moet echter toegeven dat de professor mij af en toe ook vreselijk op de zenuwen werkt. Het is een arrogante betweter met een gigantisch ego. Hij schrikt er ook niet voor terug om de waarheid, indien nodig, een beetje te manipuleren om zijn gelijk te halen, wat hier wil zeggen: om ervoor te zorgen dat de terreur van angst over de bevolking blijft hangen. Als ik professor Steven Van Gucht op de tv bezig hoor, dan hoor ik iemand die voorzichtig is, maar tegelijk begrijpend voor de zorgen van de mensen; het is iemand die rust brengt. Bij Marc Van Ranst is dat totaal anders, ook al is zijn boodschap fundamenteel dezelfde; hij creëert paniek en angst. Het is ook een man die heel graag polariseert en provoceert. En er evenmin als zijn tegenstanders voor terugschrikt om de sociale media te bezoedelen met kinderachtige verwijten. Zoals onlangs bij zijn Twitter-ruzie met iemand van de Nederlandse antivaxers: "Laten we een kat een kat noemen: je bent een mafkees. Je kan al je kennis virologie, immunologie en epidemiologie op de achterkant van een postzegeltje schrijven en zelfs nog plaats over hebben. Maar op de wappiekermis sta je wel met een heel groot en opzichtig kraam." (Voor wie net als ik niet bekend is met het woord "wappie", het betekent: "niet goed wijs". Het woord "viruswappie" was in Nederland in 2020 trouwens kandidaat woord-van-het-jaar, en het staat voor een corona-ontkenner.)

    Dat hij "vijanden" heeft, heeft professor Van Ranst dus voor een groot deel aan zichzelf te wijten, en vermoedelijk is dat ook zijn bedoeling. Dat is echter géén reden om de man te willen vermoorden. Er bestaat eigenlijk nooit een reden om iemand te willen vermoorden. Zoiets is nooit te rechtvaardigen.
    (Al moet ik eerlijk toegeven dat de neiging heel sterk zal zijn om mijn raketwerper uit de kast te halen als Frank Deboosere morgen op tv zou komen vertellen dat we ons moeten voorbereiden op een ernstig watertekort, de komende zomer...)

    De bende idioten die de ideeën en wraakzuchtige bedoelingen van Jürgen C. massaal delen en verheerlijken op Facebook, zijn dus zonder meer wat ze zijn: idioten, achterlijke stommeriken. Dit is, nog maar eens, een voorbeeld van de funeste impact van de sociale media. En van het bedroevende intelligentie-niveau van diegenen die in die beschamende hypes mee gaan.

    Eigenlijk zou men al diegenen die gif spuwen op de sociale media gewoon hun computer en tablet en smartphone moeten afpakken. Of misschien wordt het tijd om een soort "rijbewijs" in te voeren voor al wie online zou willen gaan?

    24-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    19-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rijk, rijker, rijkst

    Wie zei ook weer dat deze corona-crisis heel veel mensen in de miserie gestort heeft? Blijkbaar geldt dat dan toch niet voor iedereen...

    Tot mijn grote verbazing heb ik onlangs gelezen dat er nog nooit eerder zó veel nieuwe miljardairs bijgekomen zijn als in 2020. Ja, u leest het goed: nieuwe miljardairs! We hebben het niet over miljonairs, maar wél over miljardairs: mensen met een fortuin van méér dan een miljard dollar. En niet alléén zijn er méér miljardairs dan ooit tevoren, voor de meesten van hen is hun rijkdom ook nog eens buitensporig toegenomen!

    Volgens het zakentijdschrift Forbes zijn er in 2020 in totaal 660 miljardairs bijgekomen, waarvan de helft in China of in de Verenigde Staten. Ze waren eind 2020 al met 2755. U leest het goed: 2755 mensen bezitten een fortuin van méér dan één miljard dollar. En 86 % van die miljardairs zijn er in het corona-jaar 2020 bovendien ook flink op vooruit gegaan.
    Vier van hen hebben nu zelfs een vermogen van méér dan 100 miljard dollar. Waaronder uiteraard Amazon-baas Jeff Bezos met een vermogen van 177 miljard dollar. Wat inderdaad voor een groot stuk te danken is aan de corona-crisis: door de lockdown in de rijkere landen, zijn de mensen massaal gaan overstappen op online shoppen, en daarin is Amazon nog altijd één van de marktleiders. Vreemd genoeg is ook Elon Musk in 2020 gigantisch veel rijker geworden, waardoor hij de tweede rijkste mens ter wereld geworden is. Het fortuin van Elon Musk bestaat vooral uit zijn aandelen in de Tesla-onderneming, en die aandelen zijn (zonder enige aanwijsbare reden) alsmaar in waarde gaan stijgen hoewel de onderneming nog altijd geen winst maakt. Ook Mark Zuckerberg is in 2020 véél rijker geworden door de stijging van de aandelen van zijn Facebook. Alweer door de corona-crisis en de bijhorende lockdown: heel veel mensen hebben Facebook, of één van de onderdelen ervan, leren kennen en gebruiken om de eenzaamheid een beetje te verdrijven.
    Het totaal vermogen van die paar duizend miljardairs is in 2020 gestegen tot 13.100 miljard dollar. Om dat even te situeren: dat is bijna 25 keer de waarde van alles wat in heel België geproduceerd wordt op een jaar tijd (het Bruto Binnenlands Product van België).
    We kunnen dus zonder overdrijven stellen dat de corona-crisis een zegen geweest is voor de superrijken.

    En daartegenover staan dan de sukkelaars.

    Zoals bijvoorbeeld in Congo. Daar zijn naar schatting 27 miljoen inwoners in diepe armoede getuimeld, dat is ongeveer een derde van de totale bevolking. En "armoede" betekent in dit geval niet dat ze geen iPad kunnen kopen, maar wel dat ze in acute hongersnood verkeren. De hoofdoorzaak is, nog altijd, de reeks aanslepende conflicten en de niet-aflatende dreiging van allerlei misdadige milities. Het land bezit immers immense bodemrijkdommen, en alleman wil een deel van de koek. Ten koste van alles en iedereen: geen enkel middel wordt geschuwd om terreur te zaaien en de mensen uit hun dorpen te verjagen zodat het land vrij komt voor de plunderaars. Het Congolese leger is, helaas, niet opgewassen tegen de milities. Het gaat trouwens in veel gevallen even driest en beestachtig te werk, want er is al lang geen enkel centraal gezag meer in het land. En de UNO-vredesmacht? Die staat erbij en kijkt ernaar.
    Met de corona-pandemie is de situatie nog véél erger geworden: veel mensen zijn helemaal zonder inkomen gevallen, veel mensen kunnen niet meer naar de velden om te planten en om te oogsten. En dus zijn gehele dorpen totaal afhankelijk geworden van voedselhulp. Maar door het aanhoudend geweld raken de hulpgoederen niet tot bij die mensen, of anders wordt alles gewoon gestolen door de milities of door het reguliere leger. Het resultaat is dat zowat 7 miljoen mensen dreigen om te komen van de honger.

    Het contrast kan écht niet groter zijn!

    En ik vermoed dat dát misschien wel de belangrijkste impact van de corona-pandemie zal geweest zijn: het contrast tussen wie het goed heeft en wie het moeilijk heeft, is door deze crisis intenser geworden dan ooit.

    19-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    18-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oog om Oog

    Hoe ik ook probeer, ik slaag er niet in een "redelijke" motivatie te bedenken voor de agressie van de Israëlische regering, Benjamin Netanyahu, noch van de Palestijnse leiders van Hamas. Niemand heeft hier iets mee te winnen, er zijn alléén verliezers: de bevolking, onschuldige burgers.

    Netanyahu heeft het over een daad van "zelfverdediging": hij "moet" de Palestijnen in Gaza wel aanvallen om zijn eigen land te verdedigen. Ik ga me niet wagen aan de discussie over "Wie is begonnen?" (al ligt de meest recente aanleiding wel bij de laatste provocatie van de ultra-nationalistische Joden in Oost-Jeruzalem), maar ik weet wél dat de Israëlische reactie totaal buiten proportie is. De "agressie" van de Palestijnen uit Gaza, dat zijn beschietingen met hun zelfgebouwde flut-raketjes waarvan hooguit 5% Israël bereiken en daar dan nog meestal in niemandsland terechtkomen. Het klopt natuurlijk wel dat er af en toe eentje slecht valt, en onschuldige slachtoffers maakt. Hoe onnozel ook, die Palestijnse raketaanvallen zijn uiteraard niet goed te praten. Maar om daar dan op te reageren met een golf van bombardementen op de steden in Gaza, waarbij alles in puin wordt geblazen en er honderden onschuldige slachtoffers vallen, dat is er echt wel zwaar over. Dat is géén "zelfverdediging" meer, dat is "massamoord".

    De vraag blijft dus: "Waarom?" Wat kunnen de beweegredenen zijn voor die slachtpartijen? Misschien is het de eeuwenoude vijandschap tussen Joden en Palestijnen? Is het de oorlogszuchtige retoriek van hun oude geschriften: "Oog om oog, tand om tand"? Of is het gewoon plat populisme van Bibi in een poging zijn kansen op een nieuwe ambtstermijn te verhogen (en zo aan vervolging door het gerecht te ontkomen)? Ten koste van vele levens en ten koste van zijn eigen bevolking? Of zou het de sluimerende veroveringsdrang zijn om toch nog een stukje van "het beloofde land" in te palmen?

    De beweegredenen van de Palestijnse leiders snap ik nog veel minder. Het is waar dat de leefomstandigheden in de (zo goed als volledig afgesloten) Gaza-streek door de Israëlische "vijand" al jarenlang onmenselijk gehouden worden. In de praktijk is de hele Gaza-streek één groot concentratiekamp, zonder meer. En het is ook waar dat Israël, gesteund door de Amerikanen, al jarenlang elke redelijke oplossing blokkeert, en dat het Palestijnse volk stilaan alle geduld, en alle hoop, heeft verloren. Maar wat brengt die aanval met hun speelgoedraketjes bij? De Palestijnse leiders weten zelf goed genoeg dat zij Israël daar niet echt pijn kunnen mee doen, hoogstens een beetje prikkelen. En ze wisten vooraf ook goed genoeg hoe Israël zou reageren, tenzij ze erg kort van geheugen zouden zijn. Ze wisten vooraf dat een bommenregen zou volgen en dat er tientallen of misschien zelfs honderden doden zouden vallen. Ze wisten vooraf heel goed dat hun eigen volk er een zware prijs zou voor betalen. Ze hebben dit wetens en willens over hun eigen mensen, onschuldige burgers, afgeroepen.

    De vraag is dus: "Waarom?" Wat kunnen hun beweegredenen zijn? Religieus fanatisme? Idioot nationalisme? Eerzucht? Of het zou een uiterst cynische manier moeten zijn om medelijden en sympathie op te wekken in de hele wereld, en verontwaardiging over de flagrante oorlogsmisdaden van Israëlische kant?

    Het ergste aan de hele zaak is dat er geen oplossing bestaat voor dit conflict. Al jarenlang is er sprake van een "tweestaten"-plan, maar dat blijft al even lang dode letter. Wegens het intense wantrouwen tussen de beide partijen. Wegens de onverzettelijkheid van Israël. Wegens de onmacht van de rest van de wereld. Alléén de Amerikanen zouden een oplossing kunnen forceren, maar zij hebben al van bij het begin standvastig de kant van Israël gekozen. Wat vooral Donald Trump pijnlijk duidelijk heeft gemaakt (waardoor hij nog wat meer olie op het vuur heeft gegooid). Joe Biden is minder ostentatief pro-Israël. Maar au fond blijft de houding van de Verenigde Staten dezelfde, zoals blijkt uit hun recente weigering om het conflict in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties te bepreken. (Wat hen vanuit China nog maar eens het terechte verwijt opgeleverd heeft dat ze ontzettend hypocriet zijn in hun beschuldigingen van mensenrechtenschending.)

    Misschien, hopelijk, komt er in beide landen ooit eens iemand aan de macht die al die oorlogsellende kotsbeu is, en slagen ze er toch in om een vreedzame oplossing te vinden? Maar ik vrees er voor. Ik ben bang dat dit nog generaties lang zal aanslepen, vermoedelijk tot Israël de Gaza-streek helemaal heeft ingenomen en de Palestijnen er zullen verdreven zijn.

    Het pijnlijke gevolg voor ons, in Europa, is helaas dat dit aanhoudend conflict een ideale broeikas is voor nieuwe en fanatieke terroristen die bij ons hun frustraties op een bloedige manier komen botvieren.

    18-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (24 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    14-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vaccindiscriminatie

    De voorbije decennia is het besef alsmaar sterker gegroeid, althans toch in de welvarende Westerse wereld, dat "discriminatie" écht niet kan. Discriminatie op basis van iemands geslacht, of huidskleur, of afkomst, of geloof, of seksuele voorkeuren, of wat dan ook: het wordt heden ten dage niet meer geaccepteerd. Bij ons in België houdt vooral Unia, het vroegere "Centrum voor gelijkheid van kansen" heel strikt een oogje in het zeil, en al wie zich aan één of andere vorm van discriminatie schuldig maakt, wordt voor het gerecht gesleept.

    Wie weigert een huis te verhuren enkel en alléén omdat de kandidaat-huurder een Afrikaanse naam heeft, wordt aangeklaagd. Wie een man boven een vrouw kiest voor een belangrijke job, terwijl de vrouw beter gekwalificeerd is, zal het geweten hebben. Wie iemand toegang weigert tot zijn restaurant, enkel en alléén omdat de bezoeker een donkere huidskleur heeft, wordt gestraft. Wie een koppel afwijst voor een aanvraag tot adoptie, enkel en alléén omdat de beide aanvragers dezelfde sekse hebben, wordt terecht gewezen. Enzovoort.

    Maar zie: als het woord "corona" valt, gelden de bestaande wetten en regels en inzichten niet meer. Dat hebben we al langer gemerkt. Wat in normale tijden fout is, mag in corona-tijden opeens wel; en omgekeerd. Zo ook als het over "discriminatie" gaat: in corona-tijden mag er opeens wél gediscrimineerd worden. Sterker nog: het wordt zelfs geïnstitutionaliseerd, het wordt georganiseerd door de overheden zélf. Een beetje zoals de "apartheid" indertijd in Zuid-Afrika. Ook dát is dus "het nieuwe normaal".

    Het instrument om die discriminatie te organiseren, is het fameuze "corona-paspoort" dat overal opgang aan het maken is. Ben je ingeënt, dan mag je naar de cinema gaan of naar een evenement als Tomorrowland, anders niet. Ben je ingeënt, dan mag je op restaurant gaan; zo niet, dan mag je niet binnen. Ben je ingeënt, dan mag je overal naartoe voor je vakantie, maar zonder prik moet je in eigen land blijven. Enzovoort, enzoverder.
    Zoiets heet dus "discriminatie": je mag iets of je mag het niet, louter gebaseerd op de vaststelling dat je al dan niet ingeënt bent. Dat is precies wat indertijd in Zuid-Afrika gebeurde op basis van de huidskleur, of wat in veel Arabische landen nog altijd gebeurt op basis van het geslacht. Of wat ook bij ons nog altijd gebeurt, enkel en alléén op basis van hoe je naam klinkt.

    "Ja maar," hoor ik u al opmerken, "je kiest er zélf voor om niet ingeënt te worden. Dat is je eigen vrije keuze. Als je ervoor zou kiezen wél ingeënt te worden, dan mag je al die dingen ook."

    Dat is natuurlijk wel waar, en het is anders bij de huidskleur, om maar iets te noemen: die kan je zelf niet kiezen. (Ook al heeft Michael Jackson een verdienstelijke poging ondernomen.) Maar daar gaat het bij de vaststelling van discriminatie helemaal niet om. Een homo zou er ook kunnen voor kiezen om een heterorelatie aan te gaan als hij/zij een adoptie wil overwegen. De Joden die indertijd, in de jaren dertig van de vorige eeuw, door het Naziregime gediscrimineerd werden omdat ze Jood waren, hadden er ook kunnen voor kiezen om zich tot het christendom te bekeren om toegelaten te worden op de bus bijvoorbeeld.
    Je vrije keuze mag nooit een negatieve impact hebben op je leven en je welzijn. Anders is het geen "vrije" keuze meer, niet? Maar bij corona ligt het dus anders: daar heeft die "vrije keuze" om je al dan niet te laten vaccineren, een gigantisch impact op je hele leven, op de vrijheden die je al die niet gegund worden, op je kansen op een "normaal leven".

    "Vaccindiscriminatie": het nieuwe normaal?

    14-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    13-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eigen Volk eerst

    Herinnert u zich nog mijn ruzie met mijn buurman omdat ik een schaduwrijk stukje van zijn tuin had ingepalmd en daar bovenop ook nog een toegangsweg wilde bekomen om tot op dat stukje grond te raken? Wat zou u ervan denken als ik nu ook nog zijn tuinhuis zou willen confisqueren? Het onze staat werkelijk propvol, met de grasmaaier en de fietsen en de buggy van Liese, en weet-ik-veel wat nog allemaal; een tweede tuinhuis zou heel goed van pas komen.

    Zou het mij lukken, denkt u? Misschien als ik genoeg steun krijg van de autoriteiten en van een rechter die aan mijn kant staat? Het zou wel niet getuigen van "goed nabuurschap", dat geef ik grif toe. Ik zal er toch maar van af zien. (En trouwens: dat ik een stukje van zijn grond zou afgepakt hebben, is ook niet écht, hee!)

    Maar in Palestina kan zoiets uiteraard wél. Daar hebben een aantal "nationalistische" Joden het idee opgevat dat de wijk "Sheikh Jarrah" in Oost-Jeruzalem eigenlijk joods grondgebied zou moeten zijn, en dus moeten de Palestijnen die daar wonen, er weg. En een (joodse) rechtbank heeft de eisers gelijk gegeven.

    Voor een goed begrip: Oost-Jeruzalem is integraal Palestijns gebied, en maakt géén deel uit van Israël. De hele wereld erkent dat. (Behalve Israël zélf dan, en het Amerika van Donald Trump.) Dat ligt al vast in internationale verdragen sinds 1948. Ook al is Oost-Jeruzalem sinds 1967 samen met de Westelijke Jordaanoever door Israël bezet (en weigert Israël zich daaruit terug te trekken, ondanks talloze internationale resoluties).
    Vóór 1948 woonden er inderdaad Joden in "Sheikh Jarrah", maar op het moment van de onafhankelijkheid van het land (in 1948) was Oost-Jeruzalem géén deel van de Israëlische staat zoals die toen erkend werd. De wijk is ondertussen zo goed als volledig bewoond door Palestijnen. Maar er zijn in de voorbije jaren ook een aantal families van orthodoxe Joden die zich daar gaan vestigen zijn, en die vinden nu dat "hun" wijk moet gezuiverd worden van die ongelovige Palestijnen. Omdat dit immers een deel is van "het beloofde land". En trouwens: volgens de Israëlische wet mogen Joden die kunnen bewijzen dat hun familie in Oost-Jeruzalem woonde vóór 1948, een aanvraag indienen om hun "eigendomsrechten" terug te krijgen. (Nee, het omgekeerde kan niet: Palestijnen kunnen géén eigendomsrechten terug eisen.)
    De rest van het verhaal laat zich al raden. De Palestijnen weigerden hun huizen te verlaten, een Joodse rechtbank oordeelde dat ze daar weg moesten, en de politie is hen hardhandig komen verdrijven. Gevolg: straatgevechten, met meer dan 300 gewonden, en oplaaiende spanningen tussen Israël en Palestina. En daarna: raketten en bommenwerpers die over en weer vliegen. De eerste doden zijn trouwens al gevallen. Vooral aan Palestijnse kant, zoals altijd. En allemaal onschuldige slachtoffers.

    De Verenigde Naties hebben Israël aangespoord om die gedwongen uitzetting van Palestijnen uit Oost-Jeruzalem stop te zetten, en ze hebben gewaarschuwd dat deze acties kunnen beschouwd worden als "oorlogsmisdaden". Maar dat maakte op de Israëlische regering geen enkele indruk: zij zijn "immuun" voor een beschuldiging van oorlogsmisdaden.

    "Hoe komt dat toch dat die joodse extremisten daar keer op keer mee weg komen?" vraagt u zich misschien wel af. Want min of meer hetzelfde gebeurt ook met de regelmaat van een klok in de Palestijnse gebieden waar Joodse kolonisten zich gevestigd hebben: het begint met enkele huizen, en daarna een hele wijk, en zodra de kolonisten met genoeg zijn, worden de Palestijnen die daar wonen, verjaagd. Of weg gepest door bijvoorbeeld hun scholen plat te bulldozeren.
    Ik weet het niet. Ik weet het écht niet.
    Er is natuurlijk de onvoorwaardelijke steun van grote broer Amerika, waardoor Israël zich zowat alles kan permitteren zonder dat daar internationale consequenties op volgen. (Of liever: er was de onvoorwaardelijke steun van Amerika, want Joe Biden loopt minder hoog op met het land van top-fraudeur Netanyahu.) En er is de angst voor een wereldwijde escalatie als de spanningen in het Midden-Oosten op de spits zouden gedreven worden. Er is ook nog altijd de universele "schaamte" om wat kort vóór en tijdens de Tweede Wereldoorlog gebeurd is. Die "schaamte" wordt nog altijd consequent door Israël uitgebuit. Ook al is er ondertussen niemand meer in leven die daar enige schuld aan heeft.
    Maar er is, denk ik, vooral de rotsvaste overtuiging van alle Israëli dat zij het recht aan hun kant hebben. Want dat land is hén door Jahweh beloofd. Die overtuiging, die "zekerheid", maakt dat ze geen enkele remming hebben in hun veroveringsdrang, en totaal geen scrupules om (letterlijk) alles te doen wat nodig is. Vergeten we niet dat zij zich gesteund weten door een god die, lang geleden, een volledige stad heeft laten uitbranden, of de muren van een andere stad heeft laten instorten omdat die hen in de weg stond...

    13-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    08-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Genocide

    De kersverse Amerikaanse president, Joe Biden, heeft voor het eerst de slachtpartij van Armeniërs tijdens de Eerste Wereldoorlog, in het toenmalige Ottomaanse Rijk, erkend als een "genocide", een volkerenmoord. Andere landen, zoals ook België, waren hem daarin voor gegaan, maar de Amerikaanse regering had het nooit aangedurfd om dat ook luidop te verkondigen.

    Er kan trouwens weinig twijfel over bestaan: de slachtpartij die het Turkse leger toen heeft aangericht, was een ware "genocide". Naar schatting 1,5 miljoen mensen, burgers, zijn toen vermoord. Mannen, vrouwen, kinderen, zonder enig onderscheid. En zonder enige strategische of militaire reden. Gewoon gedood omdat ze Armeniërs waren, en de Turken met hen nog een eitje te pellen hadden. Want die Armeniërs, dat waren christenen, en ze weigerden zich te assimileren in het islamitische Turkije.

    De Turkse regering, met dictator Erdogan op kop, reageert uiteraard woedend. Turkije heeft altijd ontkend dat het om een genocide ging. Volgens de Turkse versie ging het om geïsoleerde incidenten van een aantal ontspoorde soldaten. En bij die "geïsoleerde incidenten" zouden 1,5 miljoen doden gevallen zijn? Ik vermoed dat ze dat in Turkije zélf niet eens geloven. Maar ja... Hoe zou je zelf zijn? Niemand zal vrijwillig toegeven dat hij, of zijn land, zich schuldig heeft gemaakt aan "volkerenmoord". Er is altijd wel ergens een uitleg te verzinnen, of een excuus. Of het is de schuld van de vermoorden zélf. Zie maar naar de meest recente genocide, in Rwanda.

    Ik moet toegeven dat de Turkse regering wél een punt heeft als ze de Amerikanen aanraadt om eerst eens in de spiegel te kijken. Want ook in Noord-Amerika is er een ware genocide geweest die eigenlijk niet te loochenen valt, maar nooit heeft iemand daarvoor de schuld op zich genomen.

    Over het lot van de Noord-Amerikaanse indianen is héél weinig terug te vinden op het internet. In Wikipedia bijvoorbeeld staat een heel uitgebreid artikel over genocide, met als voornaamste voorbeelden: de Armeense genocide, de Holocaust, de moord op minstens een half miljoen Serviërs door het Nazi-gezinde Kroatische regime tijdens de Tweede Wereldoorlog, de massamoorden door de Rode Khmer in Cambodja, de moord op zowat 800.000 Tutsi in Rwanda. Maar over het lot van de oorspronkelijke bewoners van Noord-Amerika: geen woord.
    Geschat wordt dat er in de jaren 1500, vóór het Amerikaanse continent gekoloniseerd werd, ongeveer 12 miljoen Indianen leefden in Noord-Amerika. Rond het jaar 1900 waren ze nog met amper een kwart miljoen. Maar de wereld komt er niet toe dit als een "genocide" te erkennen. Terwijl het er nochtans vingerdik op lag: Andrew Jackson (president tussen 1829 en 1837) verklaarde dat "indianen inferieur zijn en moeten verdwijnen", en Theodore Roosevelt (president van 1901 tot 1909) vond dat "de enige goede indiaan een dode indiaan is". Alléén de Canadese premier Trudeau heeft recentelijk de moed en eerlijkheid opgebracht om excuses aan te bieden voor de behandeling van de Indianen.
    Trouwens: niet alléén wordt de volkerenmoord op de Noord-Amerikaanse Indianen door geen enkel land als zodanig erkend, bovendien is de behandeling van de Indianen in Noord-Amerika nu nog altijd extreem racistisch en discriminerend. Nog iedere maand sterft een indiaanse taal uit, en Indianen hebben een grotere kans door politie te worden gedood dan zwarte Amerikanen. De meeste Indianen leven ook nu eigenlijk nog in concentratiekampen: ze zitten opgesloten in hun "reservaten", onvruchtbare restjes van de onmetelijk gebieden waarover ze vroeger vrij konden rond zwerven.

    En dus zou het inderdaad niet slecht zijn als de Amerikaanse regering eerst eens in de spiegel zou kijken eer ze met een beschuldigende vinger naar een ander wijst.

    De Mexicaanse president heeft trouwens heel recent het goede voorbeeld gegeven door zijn excuses aan te bieden aan de Maya-bevolking. Niet alléén voor wat de Europese veroveraars indertijd uitgespookt hebben, maar ook voor de manier waarop de inheemse bevolking er nu nog altijd gediscrimineerd en achteruit gesteld wordt.

    Misschien zou Joe Biden eens aandachtig naar Buffy Sainte-Marie moeten luisteren. Zij spreekt (en zingt) immers uit eigen ervaring:

    "You forbid them their languages, then further say
    That American history really began
    When Columbus set sail out of Europe
    Then stress that the nation of leeches that conquered this land
    Are the biggest and bravest and boldest and best
    And yet where in your history books is the tale
    Of the genocide basic to this country's birth
    Of the preachers who lied, how the Bill of Rights failed"

    08-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    07-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het eigen Gelijk

    Ik heb Donald Trump al een aantal keer "een psychopaat" genoemd, een pathologische leugenaar, onveranderlijk overtuigd van het eigen gelijk. Maar Vladimir Poetin is een even grote psychopaat, en jammer genoeg véél gevaarlijker dan Trump.

    Hij is veel gevaarlijker omdat hij een stuk intelligenter is dan Donald, want die is in alle opzichten gewoon een klein kind. Hij is veel gevaarlijker omdat hij véél langer aan de macht kan blijven dan Donald: die moest na vier jaar de baan ruimen, terwijl Vladimir al sinds 2000 aan de macht is en dankzij de recente grondwetswijziging nog tot 2036 aan het roer kan blijven. Hij is ook veel gevaarlijker omdat hij véél meer macht heeft dan Donald: hoe groot de slagkracht van een Amerikaans president ook is, er is nog altijd een parlement om hem te controleren, er is de rechterlijke macht om hem af te remmen, en er is de publieke opinie waar hij rekening moet mee houden. In Rusland is dat alles er niet. Vladimir Poetin is een dictator die door niets of niemand gehinderd wordt: het parlement mag alléén maar "Ja" knikken, de rechterlijke macht is monddood, en er is geen publieke opinie omdat niemand zijn mond nog durft open te doen.

    Maar Vladimir Poetin is vooral veel gevaarlijker door zijn onblusbare ambities en zijn machtswellust. De man ziet zichzelf als de opvolger van de vroegere "tsaren" en hij wil dan ook diezelfde onsterfelijke glorie verwerven. Hij wil ook het grote en roemrijke Russische rijk van het tsarendom in ere herstellen. En daarvoor zal hij zonder aarzelen een paar vervelende hindernissen uit de weg ruimen. En dan vooral aan de Westelijke kant, waar enkele kleinere landen liggen die ooit deel hebben uit gemaakt van het "Tsaardom Rusland": Oekraïne, Letland, Estland, Litouwen. En dan is er ook nog Finland en Polen, maar ik vermoed dat zélfs Vladimir daar zijn handen niet wil aan verbranden.

    Met de herovering van Oekraïne is hij een tijdje geleden al gestart: de Krim heeft hij al geannexeerd, en grote delen van Oost-Oekraïne worden bezet door pro-Russische milities. En al bij al heeft hij dat zonder grote problemen klaargespeeld. Het Westen heeft eens met een vermanende vinger gezwaaid, en dat was dat. Maar hij moet er toch voor waken om niet al té driest te werk te gaan. Hij moet dus zorgen voor een "excuus", een "rechtvaardiging".

    Vandaar zijn "waarschuwing" in zijn recente toespraak voor de partijgetrouwen, maar eigenlijk vooral bedoeld voor de buitenwereld. In die toespraak liet hij duidelijk verstaan dat Rusland onverbiddelijk zal reageren op elke provocatie. Waarbij het in de gedachtewereld van Poetin gemakkelijk is om elke actie of uitspraak die hem niet zint, als een "provocatie" te beschouwen. Dat Tsjechië een aantal Russische diplomaten het land heeft uitgezet na bewijzen dat ze verantwoordelijk waren geweest voor een terreuraanslag in 2014: provocatie. Dat Bulgarije onlangs iets gelijkaardigs gedaan heeft omdat de Russen een aanslag gepleegd hadden op een wapenfabriek die wapentuig leverde aan Oekraïne: provocatie. Dat het Westen sancties oplegt omwille van de willekeurige aanhouding van Navalny en zijn medestanders: provocatie. Dat Oekraïne de grens met Rusland extra in het oog houdt omdat de Russen er massaal troepen naartoe gestuurd hebben: provocatie.
    In de ogen van Poetin is zowat alles "provocatie" en bijgevolg een mooi excuus om zijn militaire macht te gebruiken. Hij heeft het trouwens ook met zo veel woorden gezegd: "Er is een rode lijn die niet mag overschreden worden. Wie dat toch doet, zal de consequenties moeten dragen." En, héél belangrijk: "Wij zullen zelf bepalen, in elk individueel geval, waar die rode lijn ligt."
    Poetin kan dus in om het even welke situatie oordelen dat iemand de "rode lijn" overschreden heeft. Er zijn geen vast-omlijnde regels van wat wel of niet kan, en wat de ene wél mag zal voor een ander dan weer ontoelaatbaar zijn. Wat betekent dat Poetin elke gelegenheid als excuus kan aangrijpen om in actie te komen.
    Het grote probleem daarbij is dat hij zelf volkomen overtuigd is van zijn gelijk en van de justificering van zijn handelswijze. Het probleem is ook dat hij totaal onverschillig staat tegenover de mogelijke gevolgen van wat hij doet. Vermoedelijk ook wel omdat hij heel goed weet dat hij zo goed als onaantastbaar is.

    Als ik in Oekraïne zou wonen, of in de Baltische staten, dan zou ik er in elk geval niet gerust op zijn. Dat die landen in Poetin's vizier liggen, is al langer duidelijk. Het is maar een kwestie van tijd eer hij zijn droom van "Groot-Rusland" zal willen realiseren.

    En dan? Het Westen (Europa, Amerika, de NATO) heeft zich ertoe verbonden die landen te helpen en te beschermen. Maar als ze daadwerkelijk ingrijpen, dan krijgen we een nieuwe oorlog op het Europese continent. Niemand zal dat willen riskeren, denk ik. Zodat het vermoedelijk bij een boze wijsvinger zal blijven. En een reeks sancties, die Poetin als nieuwe "provocaties" zal beschouwen.

    Nee, ik ben niet erg optimistisch. We waren dolgelukkig eenmaal we van Donald Trump verlost waren, maar de ergste psychopaat kan nog vijftien lange jaren ongestoord zijn gang gaan.

    07-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    02-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijenpopulatie

    Het gaat erg slecht met de bijenpopulatie. Wereldwijd, maar vooral bij ons in Europa.

    Wat er precies mis loopt, niemand die het goed weet. Maar feit is dat overal ter wereld bijen massaal sterven. Naar schatting zou in de voorbije 50 jaar het aantal honingbijen gehalveerd zijn. In de zomermaanden van vorig jaar zouden alleen al in Noord-Italië minstens 4 miljoen bijen gestorven zijn op twee dagen tijd. En het aantal hommels zou in de voorbije 20 jaar zelfs met 87% gedaald zijn, zodat die nu al een bedreigde diersoort geworden zijn. Als de trend zich verder doorzet, zijn we binnen afzienbare tijd alle bijen kwijt. En dan meteen ook de oogst van bijvoorbeeld appelen, of aardbeien, of tomaten en ga zo maar door.

    Als grote boosdoener wordt onder andere naar de "Varroamijt" gewezen. Dat is een parasiet die zo'n 30 jaar geleden stiekem vanuit Azië naar Europa en Amerika is kunnen mee reizen, en die bijzonder nefast is voor het welzijn van de honingbij. Die beestjes kunnen op drie jaar tijd een volledige bijenkolonie uitmoorden! Vreemd genoeg lijken alléén bijen die in kasten leven zo kwetsbaar voor de Varroamijt; wilde bijen kunnen er zich (gelukkig maar) blijkbaar beter tegen beschermen.

    Maar we moeten de schuld uiteraard niet alléén bij die mijten leggen, ook de mens zélf heeft schuld aan het instorten van de bijenpopulaties. Door het veelvuldig gebruik van insecticiden, waar ook bijen aan sterven. En door de introductie van de "monoculturen" in onze landbouw, waardoor de bijen niet meer voldoende gevarieerd voedsel vinden. En dan is er, uiteraard, ook de klimaatverandering waardoor ons weer veel meer extremen kent. Die extremen, en dan vooral de winters, worden veel bijen fataal.
    Recent is er dan ook nog het gevaar van de Aziatische Hoornaar bijgekomen, een vraatzuchtige wesp die ook al vanuit Azië zijn weg naar Europa gevonden heeft. De Aziatische Hoornaar is een "exoot", een beest dat hier absoluut niet thuis hoort. En dat vermoedelijk ongewild binnengesmokkeld werd in Chinees aardewerk. Terwijl de bijen de Europese Hoornaar wel herkennen als een vijand die moet aangevallen worden, is dat bij de Aziatische variant niet het geval. Die kan dus ongestoord zijn gang gaan, en hele bijenkolonies vernietigen.

    Indien de bijenpopulatie aan dit tempo blijft afnemen, dan dreigt de soort binnen afzienbare tijd inderdaad volledig uit te sterven. En dan hebben we echt wel een groot probleem, want de meeste soorten groenten en fruit die wij eten, zouden verdwijnen. Honingbijen bestuiven immers naar schatting 70 van de 100 plantensoorten die de voornaamste voedselbron van de mens uitmaken.

    Misschien een idee voor de jongere generatie: niet alléén opkomen voor "het klimaat", maar ook voor de honingbij...

    En alsof dat allemaal nog niet genoeg is om ons zorgen over te maken, lopen er ook vandalen rond die het "leuk" lijken te vinden om bijenkorven te vernielen. Dat is eind vorig jaar nog gebeurd in het West-Vlaamse Kortemark, waar iemand (of een aantal mensen?) wel 11 bijenkasten omver heeft gegooid. Gelukkig was het toen, begin november, nog redelijk zacht weer, zodat de meeste bijen het overleefd hebben. Maar de slachting heeft toch het leven gekost aan minstens 200.000 bijen. Hoe een zieke geest daar in godsnaam bij komt, dat kan er bij mij helemaal niet in. De kans is reëel dat ook dit een geval van "corona-verveling" geweest is, net zoals de onbegrijpelijke vernielingen in het Peutiebos nabij Machelen, heel onlangs, begin april. (Of het zou moeten zijn dat het iemand is die ooit door een bij gestoken is en nu wraak wilde nemen?)

    Dit lijkt zo'n beetje één van de minder bekende symptomen van Covid-19 te zijn (of liever: van de corona-maatregelen): de drang om te vernietigen en te vernielen. Het is datzelfde soort mensen die ook oude eiken en beuken kapot zagen. Of paarden verminken. Zo'n vandalen, zeg maar misdadigers, zouden voor mijn part echt wel héél zwaar mogen gestraft worden.

    De kans is jammer genoeg erg klein dat de daders ooit gevat worden. En dus kunnen dat soort zieke geesten ongestoord verder hun gang gaan. Tot het, zoals kortgeleden in Tielt, compleet uit de hand loopt en één van hen iemand gaat vermoorden als ultieme daad van "vernietiging", gewoon "om te weten hoe dat voelt".

    02-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (39 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    28-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sabotage

    In het weekend van 10-11 april heeft de Iraanse overheid met heel veel show en bravoure de opening aangekondigd van een aantal nieuwe "kerncentrifuges", bedoeld voor de verrijking van Uranium. De voornaamste bedoeling van de show was natuurlijk aan de buitenwereld te demonstreren dat Iran nog altijd de capaciteiten en techniek heeft om zoiets te presteren. Ondanks de jarenlange boycot door ex-president Donald Trump.

    Ik begrijp het concept van een "boycot" trouwens niet, want het is toch altijd de brave burger die de gevolgen moet dragen. Zo ook in Iran. De verfoeide nucleaire installaties bleven gewoon functioneren als voorheen, maar er is geen geld meer over om de bevolking te voeden of om voor geneesmiddelen te zorgen. Het valt trouwens op dat de Amerikanen vooral die landen met een boycot willen treffen die hen ooit ferm belachelijk gemaakt hebben. Iran dus (denk maar aan die mislukte reddingsoperatie van de gijzelaars uit de ambassade in Teheran na de Iraanse revolutie); en Cuba ook.

    De Iraanse religieuze leiders lieten de boycot niet aan hun hart komen, en bouwden ijverig verder aan hun nucleaire macht. Waarmee ze dus fier konden uitpakken in dat glorieuze weekend van 10 april. Tot het de volgende dag compleet fout liep: de nieuwe én de bestaande centrifuges lagen al plat. Spoedig bleek dat er sabotage in het spel was, en dat Israël daarachter zat. Want Bibi Netanyahu heeft gezworen dat aartsvijand Iran nooit of te nimmer de mogelijkheid mag krijgen om kernwapens te fabriceren. Dat volgens Iran die centrifuges bedoeld waren om Uranium te verrijken voor kernenergie en niet voor een kernbom, maakte op de Israëlische premier geen indruk. En dat Israël, tegen alle internationale verdragen in, zélf over kernwapens beschikt, dat bleek nu even niet terzake te doen.

    Dat Netanyahu er alles zou aan doen om het Iraanse nucleair programma te saboteren, is niet verwonderlijk. Maar dat de hele wereld daar zit op te kijken zonder ook maar één kritische reactie, dát is toch wel verwonderlijk. Als een ander land ergens een sabotage-actie durft uit te voeren, wordt er overal met de boze vinger gezwaaid en wordt er gedreigd met "represailles". Al gauw vallen ook termen als "terrorisme" en de boosdoeners komen in het verdomhoekje terecht. Maar niet zo als Israël de "dader" is: het voorval wordt met de mantel der liefde bedekt, en het slachtoffer van de aanval wordt geacht zich koest te houden. Als Iran het ooit zou wagen om op één of andere manier wraak te nemen, of iets gelijkaardigs uit te voeren in Israël, dan is het kot te klein. Daar bestaat geen enkele twijfel over: dan escaleert het hele voorval tot angstwekkende (nucleaire) proporties. Ik vermoed dus dat ze het in Iran bij wat dreigende taal zullen houden, en verder gewoon de brokken zullen lijmen. Ze weten ook wel dat "het beloofde land" onaantastbaar is.

    Het tijdstip van deze sabotage-actie was trouwens heel bewust gekozen. Met een nieuwe president in Amerika werd een voorzichtige poging ondernomen om de gesprekken tussen de USA en Iran weer op te starten in een poging het nucleair verdrag dat Donald Trump had opgezegd, weer tot leven te wekken. Als dat zou lukken, dan zou Iran officieel zijn programma voor kernenergie weer mogen opstarten. Zij het dan onder controle van het Internationaal Atoom Agentschap. Voor aartsvijand Israël, waar ze bij voorkeur zouden verkiezen dat Iran terug naar de Middeleeuwen gebombardeerd wordt, was dat een onacceptabel vooruitzicht. Bovendien zijn de relaties tussen de corrupte foefelaar Bibi en president Joe Biden een heel stuk koeler dan de oude vriendschapsband tussen Bibi en Donald. Het idee dat Joe Biden nu opeens weer vriendjes zou worden met de Iraanse president, was méér dan Netanyahu kon verdragen. En nu zijn de Iraanse leiders boos op de Amerikanen omdat die de Israëlische terreurdaad niet expliciet veroordeeld hebben. Wat precies is wat Netanyahu heeft willen bereiken.

    28-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    27-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tendentieuze Berichtgeving

    Ik zou beter stoppen met het volgen van de berichtgeving op de VRT (online of op tv), want ik erger me elke dag meer en meer aan de kritiekloze, sensatiegerichte en tendentieuze berichtgeving.

    Mijn nieuwste ergernis kwam naar boven bij de reportage over de rampzalige corona-situatie in India, op 23 april. Het verslag ging als volgt: "De voorbije 24 uur zijn er in India opnieuw coronarecords gesneuveld, met 332.730 bevestigde besmettingen en 2.263 overlijdens. India telt nu al meer dan 16 miljoen zieken sinds het begin van de pandemie. Dat is het tweede hoogste aantal, na de Verenigde Staten. De ziekenhuizen kunnen de toestroom aan patiënten nauwelijks aan."

    Het is trouwens niet de eerste keer dat onze Vlaamse nieuwsmakers enigszins meewarig doen over de situatie in andere landen. Zo ging het tot voor kort nog over de rampzalige situatie in Brazilië, waar ze de corona-doden gewoon in massagraven moeten dumpen of op straat laten liggen. En nóg wat langer geleden hadden onze nieuwsankers een brede glimlach op het gezicht bij de vaststelling dat het in de Verenigde Staten of in het Verenigd Koninkrijk compleet in het honderd liep met de corona-cijfers, terwijl wij alles goed onder controle hadden.

    Laten we misschien gewoon eens naar de cijfers kijken, en zien hoe adequaat en objectief de VRT-berichtgeving wel is. Ik heb niet alle landen opgenomen in de tabel in bijlage, alléén die landen die er volgens de VRT echt wel héél erg aan toe waren of zijn. Om de gegevens objectief te kunnen vergelijken, zijn de cijfers herleid tot de aantallen per miljoen inwoners. De gegevens dateren van 24 april.

    Is er iets in deze tabel dat suggereert dat de pandemie op een abominabele manier wordt aangepakt in Brazilië? Is er iets in deze tabel dat aangeeft dat de situatie in India "dramatisch" is? Geven deze cijfers ons het recht om vanuit onze arrogante superioriteit meewarig neer te kijken naar het gepruts in landen als India? Niet dus. Wel integendeel: wij doen het duidelijk ook helemaal niet goed. We behoren zelfs in veel opzichten tot de slechtste leerling van de klas! Wat impliceert dat de epidemie ook bij ons allesbehalve efficiënt werd/wordt aangepakt.

    Maar natuurlijk... Als je als journalist een artikel maakt met als kop: "Méér dan 4000 nieuwe besmettingen in ons land", dan werf je daar geen lezers of kijkers meer mee. Het sensatiegehalte van zo'n headline is nul. Zeker omdat er na méér dan 12 maanden "meer van hetzelfde" een grote mate van gewenning is opgetreden. Als je daarentegen bloklettert: "De voorbije 24 uur zijn er in India opnieuw coronarecords gesneuveld, met 332.730 bevestigde besmettingen en 2.263 overlijdens", dan heb je de aandacht van de lezer of kijker gegarandeerd te pakken. Het sensatiegehalte van zo'n headline is gigantisch veel groter, en dáár draait het uiteindelijk allemaal om: sensatie. Dat India méér dan 100 keer meer inwoners telt dan België, en dat bijvoorbeeld het aantal nieuwe besmettingen of dagelijkse dodelijke slachtoffers er relatief gezien lager ligt dan bij ons, dat wordt gemakshalve niet vermeld.

    Die sensatiezucht bij de VRT (en ongetwijfeld ook bij VTM, en in onze geschreven pers, maar dat weet  ik niet) heeft stilaan een dieptepunt bereikt dat mij misselijk maakt. Het niveau van de berichtgeving in de klassieke media is afgezakt tot dat van de sensatiepers, genre P-Magazine. Van objectieve en eerlijke journalistiek is al lang geen sprake meer.

    Als je bedenkt dat, volgens de journalisten zélf, een eerlijke, objectieve en kritische berichtgeving het fundament is van een gezonde democratie, dan is de conclusie bijzonder pijnlijk. En onrustwekkend!

    Bijlagen:
    Cijfers.JPG (48.3 KB)   

    27-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    24-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hersenspoeling

    Een onderzoeksteam van de Universiteit UA te Antwerpen, heeft in het voorbije corona-jaar aandachtig de hoofdjournaals op VRT en VTM geanalyseerd. En ze zijn tot diezelfde conclusie gekomen die ik lang geleden (op 13 april 2020) al eens had geformuleerd: "corona" was disproportioneel aanwezig in zowat alle journaals gedurende het hele jaar 2020 (vanaf de eerste signalen in maart). In elk journaal kwam "corona" uitgebreid aan bod, waardoor de nieuwsuitzendingen bijna altijd 10 tot 15 minuten langer duurden dan voorheen. En soms was "corona" zelfs het enige onderwerp. De UAntwerpen formuleert het een beetje provocerend en karikaturaal als volgt: "Voor even leek het Vlaamse nieuws op dat van Rusland of China. Er was één dominante invalshoek, en de regering domineerde het nieuws als nooit tevoren. Nieuwsdiversiteit is een groot democratisch goed en het is eigenlijk niet gezond dat één frame of nadruk het nieuws zó domineert als wat we gezien hebben in 2020."

    De VRT-redactie voelde zich hierdoor lichtjes op de tenen getrapt, en ze hebben het over "een gechargeerde uitspraak". Ze verweren zich met de bedenking dat ze immers af en toe ook een kritisch bericht hebben gebracht. Dat zal dan wel zo zijn, maar het punt blijft: het ging altijd over corona en het ging al te dikwijls alléén over corona. (En nu nog altijd, trouwens...)

    Wat de precieze (bij)bedoelingen van die overdaad aan "corona-nieuws" waren, dat weet ik niet. We zullen het vermoedelijk nooit weten. Maar wat het resultaat is, dát weet ik wel: de angst voor de pandemie en voor de verschrikkelijke ziekte Covid is er bij ons allemaal in gehamerd. De onafgebroken stroom aan berichten en reportages over de vreselijke toestanden in de ziekenhuizen en (vorig jaar) in de woonzorgcentra, de dagelijkse cijfers met de besmettingen/ziekenhuisopnames/IC-belasting, de pakkende verhalen van doodzieke mensen, de beelden van patiënten die moesten beademd worden, de massagraven in bijvoorbeeld Brazilië, ... 
    Hoe hard de VRT-redactie ook moge protesteren tegen de "beschuldiging" vanuit de Antwerpse Universiteit dat onze nieuwsuitzendingen in 2020 leken op "nieuws in Rusland of China", het klopt wel. Misschien was het onbewust of ongewild, maar het voortdurend herhalen en benadrukken van altijd maar diezelfde dringende boodschap had inderdaad veel weg van een vorm van "hersenspoeling". Zoals bijvoorbeeld het nieuws op de Noord-Koreaanse tv.
    Het resultaat was in elk geval dat we allemaal, willens nillens, doordrongen geraakt zijn van de ernst van de situatie. En dus van de noodzaak en gepastheid van de door onze regering opgelegde (of opgedrongen) maatregelen. En van het essentieel belang van "het vaccin".

    Iets gelijkaardigs zien we trouwens ook als het gaat over de klimaatverandering.

    Nee, ik ben geen "klimaatontkenner". Ik geloof écht dat ons klimaat drastisch aan het veranderen is, en dat de mens daar een grote rol in speelt. En dat dit een serieus probleem dreigt te worden. Maar ik kom in opstand als de media die boodschap er absoluut willen "in stampen". Als de media mijn overtuigingen en ideeën proberen te "sturen", dan ga ik dwarsliggen.
    En dat "sturen", dat is wat ze (lijken te) doen. Is het u nog niet opgevallen dat bij een reeks warme dagen, dagen waarop de temperatuur beduidend hoger ligt dan het "langjarig gemiddelde", telkens consequent verwezen wordt naar de klimaatverandering? Altijd wordt een "klimatologische uitleg" gegeven voor een reeks warme dagen. Bij de winterse periode in de eerste helft van april, waarbij de temperaturen lange tijd diep onder het "langjarig gemiddelde" bleven hangen, werd met geen woord over een mogelijk "klimatologisch" verband gerept. En er is eigenlijk ook geen noodzakelijk verband. Het heeft alles te maken met de (toevallige) ligging van een hogedrukgebied, ten oosten dan wel ten westen van ons, en met de bijhorende windrichting. Hoe reëel de klimaatverandering ook is, enkele zomerse dagen in maart bewijzen niets, evenmin als enkele winterse dagen in april. Maar tóch wordt bij een warme periode systematisch naar de "opwarming van de aarde" verwezen. Kwestie van hard en lang genoeg op diezelfde nagel te blijven kloppen om zéker iedereen te overtuigen.

    Daar bestaat dus een term voor, voor dat soort praktijken. Dat heet "indoctrinatie" of "hersenspoeling": "Hersenspoeling wordt soms gebruikt in de zin van indoctrinatie. Bij indoctrinatie ligt de nadruk op het kritiekloos overtuigen van doelgroepen of personen. Het begrip heeft dezelfde negatieve bijklank als hersenspoeling, maar is beter geworteld in de realiteit. De meest gebruikte manier is een persoon confronteren met een eindeloze stroom van input, in de vorm van lectuur, films en praatsessies die vaak uren of dagen kunnen duren. Doel is de weerstand te overwinnen en de persoon zijn oude denkpatroon te doen loslaten."

    En dat zijn dus inderdaad praktijken zoals we die associëren met China of Noord-Korea.
    Hoe hard de VRT-redactie dat ook probeert te ontkennen, de Vlaamse journaals hebben in deze corona-tijden heel veel weg van het nieuws dat met veel vurige overtuiging in Noord-Korea gebracht wordt.

    24-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    12-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stoelincident

    Het was een heel pijnlijk zicht toen Europees President Charles Michel en Commissievoorzitter Ursula von der Leyen op 7 april door president Tayyip Erdogan ontvangen werden. De arrogante en licht-op-de-tenen-getrapte Turkse president had het demonische plan opgevat om maar twee stoelen te voorzien voor deze ontmoeting: een stoel voor hemzelf en een stoel voor zijn mannelijke bezoeker. Mevrouw von der Leyen had geen andere keuze dan bedremmeld op een sofa te gaan zitten.

    Wat was de aanleiding voor deze ultieme belediging?

    De heer Erdogan is in sneltempo bezig zijn land om te vormen van een seculiere tot een theocratische republiek waar de islam de staatsreligie aan het worden is. Eén van de kernpunten van de Turkse versie van de Islam is de ondergeschikte positie van de vrouw. (Ik ken te weinig van de Islam om te weten of dit al niet een correcte interpretatie is, maar het lijkt wel het meest gangbare standpunt.) En dat botst behoorlijk met de Europese en Westerse visie over de "gelijkwaardigheid" van de beide seksen. Voor Erdogan was het dus een logische stap om zijn land terug te trekken uit de "Europese Conventie over Vrouwenrechten". Want die conventie "ondermijnt" volgens de conservatieve en traditionele strekking in de Islam de "traditionele familiewaarden". (Erdogan heeft duidelijk heel veel geleerd van zijn idool Donald Trump: ook die trok zijn land systematisch terug uit conventies en verdragen met een doelstelling waar hij het niet mee eens was.)
    Die "traditionele familiewaarden" in Turkije zijn helaas niet bepaald "vrouwvriendelijk". Veel Turkse vrouwen leven bijna constant in angst voor de agressie van hun man: "Huiselijk geweld en geweld tegen vrouwen is een plaag in Turkije. Volgens vrouwenorganisaties zouden er vorig jaar meer dan 300 vrouwen in het land vermoord zijn door hun mannelijke partner of ex-partner. Dit jaar zouden dat er al 77 zijn. Nog veel meer vrouwen zijn het slachtoffer van fysiek geweld en verwondingen. Onlangs werd Turkije geschokt door een video van een man die op straat zijn ex-vrouw aanviel in het bijzijn van hun dochtertje."
    De beide Europese gezanten waren dus naar Turkije getrokken om de heer Erdogan tot inkeer te brengen. Om hem duidelijk te maken dat de Europese Unie niet opgezet was met die recente Turkse démarche, en meer in het algemeen om de boodschap over te brengen dat Europa erg veel belang hecht aan vrouwenrechten, en aan mensenrechten tout-court. Vergeten we niet dat Turkije nog altijd de ambitie of hoop heeft om te mogen toetreden tot de Europese Unie, en dus verondersteld wordt enig belang te hechten aan Europese bedenkingen.

    Tayyip Erdogan was natuurlijk niet opgezet met de Europese bemoeienissen. De relatie tussen Europa en Turkije loopt trouwens al langer erg stroef. Omwille van het optreden van Turkije in de Koerdische gebieden, bijvoorbeeld. Of omwille van zijn dictatoriale trekjes en zijn nonchalante houding tegenover de mensenrechten.

    Het is in die optiek dat zijn geniepige pesterij tegenover de Europese delegatie moet gezien worden. De heer Erdogan voelde zich zwaar beledigd en aangevallen door Europa, en had uiteraard besloten om met gelijke munt terug te betalen. Dat hij daarmee tegelijk de kans kreeg om een vrouw te vernederen, was heel mooi meegenomen.

    Dus ja, de valse macho-arrogantie van Erdogan was weliswaar verwerpelijk, maar toch ook weer niet helemaal onverwacht. De man is nu eenmaal een onvervalste vrouwenhater, en een ongelikte beer. Hij behoort niet voor niets tot de fanclub van Donald Trump.
    Maar Charles Michel, dat is een ander verhaal. De man is president van de Europese Unie, en als dusdanig (per definitie) een voorvechter voor de rechten van de vrouw. En wat deed hij zodra hij merkte dat zijn medegezant Commissievoorzitter von der Leyen geen stoel had om te zitten? Maakte hij daar een kritische opmerking over tegen zijn gastheer? Bood hij, als een ware gentleman, mevrouw von der Leyen zijn eigen stoel aan? Bleef hij in solidariteit dan ook maar recht staan? Niets van dat alles. De laffe hypocriet ging gewoon op de overgebleven stoel zitten, en deed alsof zijn neus bloedde.
    Misschien dacht hij gewoon dat ze een spelletje "Stoelendans" gingen spelen?

    Het was inderdaad een pijnlijk en erg vernederend schouwspel. Maar diegene die hier vooral een belachelijk figuur geslagen heeft, was niet de bedremmelde von der Leyen, maar wel de ruggengraatloze Michel. Ik heb altijd veel sympathie gevoeld voor die man, maar dat is nu wel compleet voorbij. Hij heeft zich een zielige en laffe meeloper getoond. Arm Europa, als dát onze leider is!  

    12-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs