Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    12-06-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.David en Goliath

    Het hele circus rond het Europees Kampioenschap voetbal heeft bij mij, en bij veel andere mensen, vooral ergernis opgewekt. Niet omdat ik de sport niet genegen ben, maar wél om de privileges die de voetballers krijgen. En ook wel om het schandalig gedrag van de voetbalsupporters en hoe dat (vreemd genoeg) oogluikend wordt toegestaan.

    Maar er is toch een moment geweest waarbij ik even kon glimlachen. Dat was bij het bericht dat Rusland boos en geschokt gereageerd heeft op de Oekraïense voetbalshirtjes. Oekraïne heeft het namelijk aangedurfd om een schets van hun landsgrenzen op die shirts te zetten, en in die schets is het Krim schiereiland binnen de grenzen van Oekraïne opgenomen. Wat overigens volstrekt correct is, en in overeenstemming met alle internationale regels en afspraken. Maar de Russen, die de Krim al enkele jaren bezetten en (onrechtmatig) geannexeerd hebben, zijn in hun wiek geschoten, en beschouwen dit als een "provocatie". (Wat uiteraard ook de bedoeling was...)

    Hoe groot mijn sympathie ook is voor deze gedurfde zet, ik weet goed genoeg dat het uiteindelijk helemaal niets zal uithalen. Oekraïne versus Rusland, dat is zoals David tegen Goliath. Met dat verschil dat David hier geen enkele kans maakt. Als de Russen het Krim-gebied (en binnen afzienbare tijd ook stukken in het Oosten van Oekraïne) willen annexeren, dan doen ze dat. Er is niets dat Oekraïne daartegen kan beginnen. Tenzij dan steun vragen van de Westerse bondgenoten. En die steun hebben ze gekregen, althans toch verbaal. De Westerse bondsgenoten hebben "ferm" geprotesteerd, en "economische sancties" uitgevaardigd. En dat was dat. Vladimir Poetin heeft zich daar publiek even boos over gemaakt, en er binnenskamers, in zijn riant buitenverblijf met Versailles-allures, eens flink mee gelachen. De Krim is geannexeerd, en de Krim blijft geannexeerd.

    En niet alléén zal deze originele vondst niets uithalen, de kans bestaat dat deze "provocatie" ernstige (militaire) consequenties zal hebben. Want de Russen tonen zich "oprecht verontwaardigd". "Ziedend" zelfs.
    Voor een normaal mens, zoals u en ik, is zoiets heel moeilijk te begrijpen. Als een dief mijn nieuwe auto zou stelen, dan kan ik me niet voorstellen dat hij achteraf luidkeels zou protesteren als ik uitroep dat het de mijne is. Of wel? Blijkbaar kan dat in de internationale politiek wél. Of dan toch in sommige gevallen. Er zijn blijkbaar landen, zoals Rusland, die in volle ernst beweren dat het gestolen goed van hen is, en die zich oprecht aangevallen voelen door iedereen die het tegendeel beweert. Dat getuigt niet alléén van een grenzeloze arrogantie, het getuigt vooral van een zieke en verwrongen geest.
    Maar zolang ze er mee weg komen, zullen ze dat blijven doen. Uiteraard !

    En nee, de Russen zijn daarin niet de enigen. Ook Israël lijdt aan datzelfde syndroom: het gevoel van onaantastbaarheid en de zekerheid overal mee weg te komen. Als Israël beslist om Oost-Jeruzalem te annexeren, dan doen ze dat. En als ze beslissen de gebieden te annexeren, die ze gekoloniseerd hebben op de Westelijke Jordaanoever, dan doen ze dat. Sterker nog: als iemand durft te beweren dat Oost-Jeruzalem Palestijns gebied is, dan reageren ze in Israël hoogst verbolgen en verongelijkt. Zij kunnen natuurlijk, in tegenstelling met de Russen, altijd terugvallen op die ene onwrikbare "waarheid": dat land is hen door Jahweh beloofd.

    Er is ook niemand die hen daarbij een strobreed in de weg legt. De Palestijnen zélf, die doen maar wat, met hun flut raketjes, maar de strijd is ongelijk. En de rest van de wereld, die "veroordeelt" de Israëlische annexaties "met klem". Maar het blijft bij woorden.

    David en Goliath... Het lijkt een verhaaltje uit het Oude Testament, maar het gebeurt nog elke dag. Met dit verschil dat David heden ten dage altijd aan het kortste eind trekt.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs