Inhoud blog
  • Verhuis
  • Vriendschap, het beste Medicijn
  • Voor alles een Uitleg
  • Sensatie
  • Op Reis met Delta
  • Defensie-Uitgaven
  • Het Belgisch Leger
  • Een nieuwe Keuken... altijd een beetje Avontuur
  • Kinderachtig
  • Groene Dogma's
  • Dienstmededeling
  • Vaccinatie-alchemie
  • Die mooie Zomer
  • De katholieke Kerk
  • Mensenrechten
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Categorieën
  • Belgische politiek (48)
  • Covid (69)
  • Cursief (176)
  • De wijde Wereld (134)
  • Persoonlijk (38)
  • Portretten (7)
  • Prinses Liese (19)
  • Wetenschap (40)
  • Sinister
    Een averechtse Kijk op de Wereld
    11-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gefaalde Opvoeding

    Dan doe je als ouder nog zó hard je best om je kinderen goed op te voeden: om hen te laten opgroeien met het besef van de juiste waarden en morele standaarden. Om achteraf te ontdekken dat je volkomen gefaald hebt: je hebt hen groot gebracht met foute ideeën, met slechte rolmodellen, met ontoelaatbare voorbeelden!

    Want je hebt hen in hun kindertijd naar Disney-tekenfilms laten kijken...

    Vijfentwintig jaar geleden wisten we dat nog niet, maar nu is er geen discussie meer over: Disney-tekenfilms zetten aan tot racisme en rassendiscriminatie! Wij hebben onze kinderen daar laten naar kijken, en hebben dus, samen met miljoenen andere ouders, een generatie racisten gekweekt.

    Althans, dat is wat politiek correcte pedagogen ons heden ten dage voorhouden.
    Want de Disney-tekenfilms van weleer zaten vol "racistische" elementen. Zoals de Aziatische kat met spleetogen in "De Aristokatten". Of de Indianen in "Peter Pan", die "roodhuiden" genoemd werden. Of de zwarte kraaien in "Dumbo", van wie de teksten zowaar door blanke acteurs ingesproken werden. Of de luie apenkoning Louie in "Het Junglebook".
    Ik zou zeggen: kies zelf maar een film uit, en ga op zoek. Als je écht je best doet, zal je overal, in elke film of in elk boek, wel iets vinden waar je een negatieve interpretatie bij kan verzinnen. Ik vermoed heel sterk dat er mensen zijn die daar hun beroep, of hun roeping, van gemaakt hebben.

    En wat nog erger is: we hebben onze zonen laten opgroeien tot vrouwenhaters, tot potentiële verkrachters. Want we hebben seksuele intimidatie verheerlijkt en als iets positiefs voorgesteld!

    Althans, dat is wat politiek correcte denkers ons heden ten dage ook voorhouden.
    Het ophef is ontstaan omwille van een nieuwe attractie in het pretpark Disneyland Californië. De attractie draait rond Sneeuwwitje, en is geheel en al onschuldig. Maar de fanatieke "Woke"-aanhangers menen in de kus waarmee de prins Sneeuwwitje, na de fatale appel, weer tot leven wekt, een daad van seksuele agressie te zien: de prins heeft haar immers op de mond gekust zonder dat zij daar toestemming voor had gegeven! Volgens die "Woke"-extremisten zou Sneeuwwitje die agressieve prins dus moeten en kunnen aanklagen. Herinner u de #MeToo beweging.
    Wat de prins gedaan heeft, kan absoluut niet door de beugel, en hij zou daar zwaar voor moeten gestraft worden. En dat zoiets dan uitgerekend als een "happy end" wordt voorgesteld in de film, én openlijk wordt getoond in het pretpark, dát is er echt wel over. Hoe kunnen die Disney-verantwoordelijken zó fout zijn in deze tijden waarin vrouwonvriendelijkheid en seksuele agressie met klem wordt afgekeurd?

    Ik weet niet wat u daarvan denkt, maar mij lijkt het dat je echt wel een zieke en perverse geest moet hebben om in de onschuldige, levenwekkende kus van de prins een daad van seksuele agressie te zien. Er is niemand die bij het zien van de bewuste scène ooit ook maar enige ongezonde bijgedachte heeft gehad. De kinderen niet, hun ouders niet. Maar blijkbaar zijn er mensen die daar nu wél een foute daad in ontdekken: een verheerlijking van seksuele intimidatie, het aanzetten tot agressie tegenover vrouwen. Dat zegt volgens mij méér over die critici dan over de gewraakte scène zelf: het geeft aan dat die mensen een ziekelijke obsessie hebben voor foute gedachten. Het lijkt me dat vooral dát soort mensen neigen naar datgene waar ze luidkeels tegen fulmineren. Ik zou zo iemand in elk geval niet in de buurt van mijn kleindochter willen zien!

    Ik heb het al enkele keren aangehaald: er is iets serieus mis met die politiek correcte denkers, die Wokers. Zij menen in alles een fout te ontdekken tegen het politiek correcte denken. Ook waar niemand anders een ongezonde gedachte kan bespeuren, zien zij een zware overtreding tegen hun morele waarden. Het resultaat is wel dat zij zowat alles "lelijk" maken, ook wat verder voor iedereen "mooi" is en altijd "mooi" geweest is. Zélfs een levensreddende kus.

    Ik verwacht dat ze binnenkort tot het besluit gaan komen dat ook mond-op-mond beademing een vorm van ongewenste intimiteit is, want het slachtoffer heeft daar géén toestemming voor gegeven! En dus moet dat voortaan verboden worden, toch?

    11-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    10-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weersvoorspelling

    Als u mij zou vragen wat de gemakkelijkste job ter wereld zou kunnen zijn, dan zou ik nu, begin mei, gokken op "weerman" of "weervrouw".

    Zeg nu zelf... De voorbije maand april was de koudste aprilmaand in 35 jaar, en de eerste weken van mei zijn ook al niet om over naar huis te schrijven. Als 2021 gemiddeld een "normaal" jaar zal moeten worden, dan volgt hieruit logischerwijze dat die bar koude weken zullen gecompenseerd worden door een lange warme periode. Hiervoor hoef je geen hogere studies gedaan te hebben.
    Ik durf dus te voorspellen dat ons vanaf eind mei een lange periode te wachten staat met véél zon en hoge temperaturen. Voilà! Zo "moeilijk" is dat dus, het weer voorspellen.

    Wat ik ook al kan voorspellen, is dat de term "klimaatverandering" of "opwarming van de aarde" al heel spoedig zal vallen na een goeie week vroegzomer met temperaturen "boven het langjarig gemiddelde". En dat zal er ook wel mee te maken hebben. Al blijft het heel merkwaardig dat er over de "klimaatverandering" niet gerept werd tijdens de voorbije winterse aprilmaand. Heeft de "klimaatverandering" een pauze van zo'n zes weken ingelast misschien? Of zou het eerder zijn omdat je aan de mensen niet uitgelegd krijgt dat de aarde aan een fikse opwarming bezig is, terwijl de perenbloesems kapot vriezen? Het is in die omstandigheden niet simpel om de discussie met een klimaatontkenner aan te gaan, vrees ik. En dus is het wellicht wijzer er gewoon het zwijgen toe te doen.

    Het is ook erg menselijk, natuurlijk, dat we een standpunt bij voorkeur verdedigen op momenten dat we argumenten te over hebben om ons gelijk te bewijzen, en dat we het onderwerp liever niet ter sprake brengen als sommige feiten ons lijken tegen te spreken...

    Wat heel zeker ook na enkele hete dagen in de actualiteit zal komen, is het dreigend tekort aan drinkwater en het alarmerend lage grondwaterpeil door de extreme droogte. En wat is de standaard verklaring voor "extremen"? Juist: de klimaatverandering.

    Nu wil het toeval dat ik in een artikel van het KMI, over de klimaatverandering in België, het volgende gelezen heb: "Tussen het midden van de 19de eeuw (rond 1850) en de 3 laatste decennia is de hoeveelheid jaarlijkse neerslag in België met zo'n 9% toegenomen." Het regent de laatste dertig jaar een heel stuk méér dan pakweg honderd jaar geleden in plaats van minder.
    Het is dus niet zo dat de klimaatverandering of de "opwarming van de aarde" schuld zou hebben aan ons lage grondwaterpeil en zomers watertekort. Het heeft wél alles te maken met ons toegenomen waterverbruik, zowel in de industrie als in de gezinnen. En het heeft te maken met de Vlaamse bouwwoede waardoor er zo goed als geen doorlaatbare grond meer overblijft waar het regenwater kan doorsijpelen.

    Hoe dan ook: we mogen ons aan een lange hete periode verwachten, en de verwijzingen naar de opwarming van de aarde zal niet ontbreken. En die is er ook, want in datzelfde artikel van het KMI staat eveneens: "Zo observeert het KMI sinds 1890 een stijging van de gemiddelde jaartemperatuur met 1,9 °C." Daar valt niet naast te kijken.

    Maar ik zou het toch eerlijker vinden van onze weermannen/vrouw om het onderwerp "klimaatverandering" niet te beperken tot die zomerse, uitzonderlijk warme dagen. Zélfs al valt het op andere dagen moeilijk uit te leggen aan de gewone mens.

    10-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    09-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijlpaal

    Ik heb een nieuwe mijlpaal bereikt in mijn leven! Althans toch volgens de stappenteller op mijn smartphone. Ik heb, met mijn gsm op zak, van Boston naar Philadelphia gestapt: 450 km ver.

    Vooraleer u nu steil achterover valt in stomme verbazing omdat ik nooit iets gezegd heb over mijn wandeltocht in het verre Amerika, of  verontwaardigd in  de pen wil kruipen om mij erop te wijzen dat dit ongetwijfeld een niet-essentiële verplaatsing naar het buitenland is geweest: nee, ik ben niet op reis getrokken voor een wandeltocht van Boston naar Philadelphia. Mijn pedometer vertelt mij dat, met een grote smile en met een bruisend compliment. Ik ben daar uiteraard erg blij om. Hij heeft wel heel erg veel fantasie, mijn stappenteller; hij heeft dat verhaal compleet verzonnen. Maar je hoort mij niet klagen. Want al bij al: zó dikwijls krijg ik nu ook geen complimentjes!

    Maar niet dus: ik ben niet van Boston naar Philadelphia gestapt. Ik ben sowieso niet direct happig om naar Philadelphia te gaan. Want daar is het dezer dagen helemaal mis. De sfeer is er de laatste tijd niet bepaald gezellig.

    Het is daar, óók daar, compleet fout gelopen nadat een man door de politie was doodgeschoten, eind oktober vorig jaar. De man liep gewapend met een mes langs de straten, en weigerde zijn wapen te laten vallen toen de politie hem dat opdroeg. Omdat hij zich (volgens de politie) bedreigend gedroeg, hebben twee politieagenten hem neergeschoten. En hij is aan zijn verwondingen overleden. Volgens de familie van de man had hij psychische problemen, en vormde hij eigenlijk niet eens een écht gevaar voor de mensen op straat, noch voor de politieagenten. Iets wat natuurlijk achteraf niet meer kan geverifieerd worden. Jammer genoeg.
    Het jammerlijke toeval, of misschien was dat helemaal géén toeval, wil dat de man zwart was: een Afro-Amerikaan. Wat onvermijdelijk deed terug denken aan de dood van George Floyd, amper vijf maanden eerder. Waardoor de emoties onmiddellijk hoog zijn gaan oplaaien: opnieuw een zwarte Amerikaan die was omgekomen door "onnodig" politiegeweld.

    Of het politiegeweld in dit geval gerechtvaardigd was of niet, ik weet het niet. Niemand weet het. Feit is wel dat er relatief gezien véél meer zwarten sterven door een politiekogel dan blanken (maar misschien begaan de Afro-Amerikanen ook meer zware misdaden dan blanken?). Feit is ook dat er dezer dagen weinig nodig is om het vuur aan de lont te steken in Amerika.

    Hoe dan ook: de "black lives matter" beweging had een nieuw elan gevonden. En Philadelphia werd een belegerde stad nadat de eerste vreedzame betogingen tegen het politiegeweld binnen de kortste keren op rellen en straatgevechten zijn uitgedraaid. Wat voorspelbaar was. Want elke "vreedzame" betoging, weze het voor "black lives matter", of voor het klimaat, of tegen sociale ongelijkheid, of tegen de corona-maatregelen, wordt onverbiddelijk gekaapt door een bende hooligans. Professionele relschoppers, provocateurs, macho ruziezoekers, anarchisten. Elke "vreedzame betoging" wordt op die manier onvermijdelijk een straatgevecht. Een oorlog tegen de politie. Die dan, jammer genoeg, keihard en gestresseerd tegen de provocatie reageert. Waardoor er ook onschuldige slachtoffers vallen. En waardoor de boodschap van de betogers helemaal verloren gaat in de media-aandacht voor de sensationele beelden van het geweld.
    Misschien moet iemand toch eens het idee uitwerken om een cursus te organiseren over hoe je een vreedzame betoging zou moeten opzetten waarbij je de relschoppers er totaal buiten kan houden?

    In elk geval: in Philadelphia is het, zoals in heel veel Amerikaanse steden, sinds die ongelukkige nacht van 27 oktober 2020 zowat elke dag (en nacht) onrustig. Het is er niet meer veilig, het is er nooit meer kalm. De stad is een sluimerende vulkaan die elk moment opnieuw kan uitbarsten.

    En dus blijf ik daar weg. Ook al beweert mijn stappenteller dat ik van Boston naar Philadelphia gestapt ben, ik ben er nooit geweest, en ik ben ook niet van plan er ooit naartoe te gaan.

    Ik ben wel erg benieuwd wat de volgende mijlpaal zou zijn die mijn pedometer voor mij in petto heeft?

    09-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    08-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Genocide

    De kersverse Amerikaanse president, Joe Biden, heeft voor het eerst de slachtpartij van Armeniërs tijdens de Eerste Wereldoorlog, in het toenmalige Ottomaanse Rijk, erkend als een "genocide", een volkerenmoord. Andere landen, zoals ook België, waren hem daarin voor gegaan, maar de Amerikaanse regering had het nooit aangedurfd om dat ook luidop te verkondigen.

    Er kan trouwens weinig twijfel over bestaan: de slachtpartij die het Turkse leger toen heeft aangericht, was een ware "genocide". Naar schatting 1,5 miljoen mensen, burgers, zijn toen vermoord. Mannen, vrouwen, kinderen, zonder enig onderscheid. En zonder enige strategische of militaire reden. Gewoon gedood omdat ze Armeniërs waren, en de Turken met hen nog een eitje te pellen hadden. Want die Armeniërs, dat waren christenen, en ze weigerden zich te assimileren in het islamitische Turkije.

    De Turkse regering, met dictator Erdogan op kop, reageert uiteraard woedend. Turkije heeft altijd ontkend dat het om een genocide ging. Volgens de Turkse versie ging het om geïsoleerde incidenten van een aantal ontspoorde soldaten. En bij die "geïsoleerde incidenten" zouden 1,5 miljoen doden gevallen zijn? Ik vermoed dat ze dat in Turkije zélf niet eens geloven. Maar ja... Hoe zou je zelf zijn? Niemand zal vrijwillig toegeven dat hij, of zijn land, zich schuldig heeft gemaakt aan "volkerenmoord". Er is altijd wel ergens een uitleg te verzinnen, of een excuus. Of het is de schuld van de vermoorden zélf. Zie maar naar de meest recente genocide, in Rwanda.

    Ik moet toegeven dat de Turkse regering wél een punt heeft als ze de Amerikanen aanraadt om eerst eens in de spiegel te kijken. Want ook in Noord-Amerika is er een ware genocide geweest die eigenlijk niet te loochenen valt, maar nooit heeft iemand daarvoor de schuld op zich genomen.

    Over het lot van de Noord-Amerikaanse indianen is héél weinig terug te vinden op het internet. In Wikipedia bijvoorbeeld staat een heel uitgebreid artikel over genocide, met als voornaamste voorbeelden: de Armeense genocide, de Holocaust, de moord op minstens een half miljoen Serviërs door het Nazi-gezinde Kroatische regime tijdens de Tweede Wereldoorlog, de massamoorden door de Rode Khmer in Cambodja, de moord op zowat 800.000 Tutsi in Rwanda. Maar over het lot van de oorspronkelijke bewoners van Noord-Amerika: geen woord.
    Geschat wordt dat er in de jaren 1500, vóór het Amerikaanse continent gekoloniseerd werd, ongeveer 12 miljoen Indianen leefden in Noord-Amerika. Rond het jaar 1900 waren ze nog met amper een kwart miljoen. Maar de wereld komt er niet toe dit als een "genocide" te erkennen. Terwijl het er nochtans vingerdik op lag: Andrew Jackson (president tussen 1829 en 1837) verklaarde dat "indianen inferieur zijn en moeten verdwijnen", en Theodore Roosevelt (president van 1901 tot 1909) vond dat "de enige goede indiaan een dode indiaan is". Alléén de Canadese premier Trudeau heeft recentelijk de moed en eerlijkheid opgebracht om excuses aan te bieden voor de behandeling van de Indianen.
    Trouwens: niet alléén wordt de volkerenmoord op de Noord-Amerikaanse Indianen door geen enkel land als zodanig erkend, bovendien is de behandeling van de Indianen in Noord-Amerika nu nog altijd extreem racistisch en discriminerend. Nog iedere maand sterft een indiaanse taal uit, en Indianen hebben een grotere kans door politie te worden gedood dan zwarte Amerikanen. De meeste Indianen leven ook nu eigenlijk nog in concentratiekampen: ze zitten opgesloten in hun "reservaten", onvruchtbare restjes van de onmetelijk gebieden waarover ze vroeger vrij konden rond zwerven.

    En dus zou het inderdaad niet slecht zijn als de Amerikaanse regering eerst eens in de spiegel zou kijken eer ze met een beschuldigende vinger naar een ander wijst.

    De Mexicaanse president heeft trouwens heel recent het goede voorbeeld gegeven door zijn excuses aan te bieden aan de Maya-bevolking. Niet alléén voor wat de Europese veroveraars indertijd uitgespookt hebben, maar ook voor de manier waarop de inheemse bevolking er nu nog altijd gediscrimineerd en achteruit gesteld wordt.

    Misschien zou Joe Biden eens aandachtig naar Buffy Sainte-Marie moeten luisteren. Zij spreekt (en zingt) immers uit eigen ervaring:

    "You forbid them their languages, then further say
    That American history really began
    When Columbus set sail out of Europe
    Then stress that the nation of leeches that conquered this land
    Are the biggest and bravest and boldest and best
    And yet where in your history books is the tale
    Of the genocide basic to this country's birth
    Of the preachers who lied, how the Bill of Rights failed"

    08-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    07-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het eigen Gelijk

    Ik heb Donald Trump al een aantal keer "een psychopaat" genoemd, een pathologische leugenaar, onveranderlijk overtuigd van het eigen gelijk. Maar Vladimir Poetin is een even grote psychopaat, en jammer genoeg véél gevaarlijker dan Trump.

    Hij is veel gevaarlijker omdat hij een stuk intelligenter is dan Donald, want die is in alle opzichten gewoon een klein kind. Hij is veel gevaarlijker omdat hij véél langer aan de macht kan blijven dan Donald: die moest na vier jaar de baan ruimen, terwijl Vladimir al sinds 2000 aan de macht is en dankzij de recente grondwetswijziging nog tot 2036 aan het roer kan blijven. Hij is ook veel gevaarlijker omdat hij véél meer macht heeft dan Donald: hoe groot de slagkracht van een Amerikaans president ook is, er is nog altijd een parlement om hem te controleren, er is de rechterlijke macht om hem af te remmen, en er is de publieke opinie waar hij rekening moet mee houden. In Rusland is dat alles er niet. Vladimir Poetin is een dictator die door niets of niemand gehinderd wordt: het parlement mag alléén maar "Ja" knikken, de rechterlijke macht is monddood, en er is geen publieke opinie omdat niemand zijn mond nog durft open te doen.

    Maar Vladimir Poetin is vooral veel gevaarlijker door zijn onblusbare ambities en zijn machtswellust. De man ziet zichzelf als de opvolger van de vroegere "tsaren" en hij wil dan ook diezelfde onsterfelijke glorie verwerven. Hij wil ook het grote en roemrijke Russische rijk van het tsarendom in ere herstellen. En daarvoor zal hij zonder aarzelen een paar vervelende hindernissen uit de weg ruimen. En dan vooral aan de Westelijke kant, waar enkele kleinere landen liggen die ooit deel hebben uit gemaakt van het "Tsaardom Rusland": Oekraïne, Letland, Estland, Litouwen. En dan is er ook nog Finland en Polen, maar ik vermoed dat zélfs Vladimir daar zijn handen niet wil aan verbranden.

    Met de herovering van Oekraïne is hij een tijdje geleden al gestart: de Krim heeft hij al geannexeerd, en grote delen van Oost-Oekraïne worden bezet door pro-Russische milities. En al bij al heeft hij dat zonder grote problemen klaargespeeld. Het Westen heeft eens met een vermanende vinger gezwaaid, en dat was dat. Maar hij moet er toch voor waken om niet al té driest te werk te gaan. Hij moet dus zorgen voor een "excuus", een "rechtvaardiging".

    Vandaar zijn "waarschuwing" in zijn recente toespraak voor de partijgetrouwen, maar eigenlijk vooral bedoeld voor de buitenwereld. In die toespraak liet hij duidelijk verstaan dat Rusland onverbiddelijk zal reageren op elke provocatie. Waarbij het in de gedachtewereld van Poetin gemakkelijk is om elke actie of uitspraak die hem niet zint, als een "provocatie" te beschouwen. Dat Tsjechië een aantal Russische diplomaten het land heeft uitgezet na bewijzen dat ze verantwoordelijk waren geweest voor een terreuraanslag in 2014: provocatie. Dat Bulgarije onlangs iets gelijkaardigs gedaan heeft omdat de Russen een aanslag gepleegd hadden op een wapenfabriek die wapentuig leverde aan Oekraïne: provocatie. Dat het Westen sancties oplegt omwille van de willekeurige aanhouding van Navalny en zijn medestanders: provocatie. Dat Oekraïne de grens met Rusland extra in het oog houdt omdat de Russen er massaal troepen naartoe gestuurd hebben: provocatie.
    In de ogen van Poetin is zowat alles "provocatie" en bijgevolg een mooi excuus om zijn militaire macht te gebruiken. Hij heeft het trouwens ook met zo veel woorden gezegd: "Er is een rode lijn die niet mag overschreden worden. Wie dat toch doet, zal de consequenties moeten dragen." En, héél belangrijk: "Wij zullen zelf bepalen, in elk individueel geval, waar die rode lijn ligt."
    Poetin kan dus in om het even welke situatie oordelen dat iemand de "rode lijn" overschreden heeft. Er zijn geen vast-omlijnde regels van wat wel of niet kan, en wat de ene wél mag zal voor een ander dan weer ontoelaatbaar zijn. Wat betekent dat Poetin elke gelegenheid als excuus kan aangrijpen om in actie te komen.
    Het grote probleem daarbij is dat hij zelf volkomen overtuigd is van zijn gelijk en van de justificering van zijn handelswijze. Het probleem is ook dat hij totaal onverschillig staat tegenover de mogelijke gevolgen van wat hij doet. Vermoedelijk ook wel omdat hij heel goed weet dat hij zo goed als onaantastbaar is.

    Als ik in Oekraïne zou wonen, of in de Baltische staten, dan zou ik er in elk geval niet gerust op zijn. Dat die landen in Poetin's vizier liggen, is al langer duidelijk. Het is maar een kwestie van tijd eer hij zijn droom van "Groot-Rusland" zal willen realiseren.

    En dan? Het Westen (Europa, Amerika, de NATO) heeft zich ertoe verbonden die landen te helpen en te beschermen. Maar als ze daadwerkelijk ingrijpen, dan krijgen we een nieuwe oorlog op het Europese continent. Niemand zal dat willen riskeren, denk ik. Zodat het vermoedelijk bij een boze wijsvinger zal blijven. En een reeks sancties, die Poetin als nieuwe "provocaties" zal beschouwen.

    Nee, ik ben niet erg optimistisch. We waren dolgelukkig eenmaal we van Donald Trump verlost waren, maar de ergste psychopaat kan nog vijftien lange jaren ongestoord zijn gang gaan.

    07-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    06-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maai Mei niet

    Ik weet niet of u op de hoogte bent van de hoogst originele campagne-slogan voor deze mooie meimaand? Het is dus: "Maai mei niet", wat eigenlijk een oproep is om ons gazon een hele maand welig te laten tieren.

    Of zoals de wereldberoemde Sam Gooris het lang geleden al formuleerde: "Laat het gras maar groeien." Al vermoed ik dat de motieven van Sammeke niet echt ecologisch van aard waren, maar eerder te maken hadden met zijn luie natuur. Ik vraag me trouwens af of Sam Gooris wel wist dat het liedje waarvoor hij dus die onnozele Nederlandstalige tekst vertolkte, eigenlijk een héél ernstig lied was. Een aanklacht tegen de apartheid in Zuid-Afrika: "Give me Hope, Joanna".

    "Well Jo'anna she runs a country
    She runs in Durban and the Transvaal
    She makes a few of her people happy
    She don't care about the rest at all
    She's got a system they call apartheid
    It keeps a brother in subjection
    But maybe pressure will make Jo'anna see
    How everybody could live as one."

    Maar goed: "maai mei niet". Het gaat trouwens verder dan alléén maar de grasmaaier een maand op stal te houden. De bedoeling is om ons gazon die hele tijd gewoon helemaal met rust te laten, de totale vrijheid te geven.

    Volgens de groene initiatiefnemers zal zoiets wonderen doen voor onze biodiversiteit. Allerlei plantjes en bloemetjes zullen tussen de grassprietjes van ons anders zo monotone gazon komen piepen, en dat zal massaal veel insecten aantrekken. En die zullen dan op hun beurt een ongekend feestmaal vormen voor allerlei vogelsoorten die het in onze streken anders ver voor bekeken hadden gehouden. En de insecten zouden zorgen voor de verspreiding van stuifmeel en voor de bevruchting van onze fruitbomen en tomatenplantjes enzovoort. Om het met de woorden van tv-tuinier Wim Liebaert te zeggen: "Je gras laten groeien is dus met andere woorden goed voor de biodiversiteit. Bestuivers zoals bijen en vlinders vinden sneller voedsel, en water verdampt minder snel uit de bodem dan wanneer gras te kort is. Langer gras is beter bestand tegen droogte en hitte."
    Kortom: terug naar het paradijs. Een heerlijk vooruitzicht, is het niet? Een geniaal idee.

    Let op: ik ben helemaal vóór. Ik ben sowieso al geen liefhebber van al dat gezwoeg in de tuin. Ik ben zeker géén fanatiek voorstander van een piekfijn gazon dat op een biljartlaken lijkt. En ik zou de stilte wel waarderen als we een maand lang niet meer dagelijks gestoord zouden worden door ergens een grasmaaier in de buurt, of een kantboordsnijder, of een heggenschaar van zwaar kaliber. Rust en stilte zouden mijn deel zijn, vier weken lang!

    Ware het niet dat ik mijn gazon nadien nooit meer op orde krijg, na een maand wildgroei. De paardenbloemen die van die vrijheid zullen profiteren, die zijn onuitroeibaar en die zullen voor altijd hun plaatsje opgeëist hebben in ons gazon. En hun pluisjes zullen elk jaar opnieuw met de wind meegevoerd worden naar alle tuinen in de wijde omgeving. Waarop de buren mij met een boze blik zullen komen verwijten dat ik ook hun gazon naar de knoppen heb geholpen.
    En ware het niet dat ons gazon eigenlijk nu al een toonbeeld van biodiversiteit is. De grassprietjes zijn nu al in de minderheid, en ons gazon heeft méér kleur dan een doorsnee boeket: witte madeliefjes, gele boterbloempjes en allerlei andere (hardnekkige) plantjes die wij "onkruid" noemen en waarvan ik de naam niet eens ken.

    Maar als het alléén van mij zou afhangen, ja hoor: "Laat het gras maar groeien..."

    06-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (15 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    04-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DT-Regel

    In principe zouden vanaf volgend schooljaar (2021-2022) de nieuwe "eindtermen" in de tweede graad van het secundair onderwijs van kracht moeten worden (en vanaf het schooljaar 2023-2024 ook in de derde graad). Maar de kans is groot dat de invoering van de nieuwe eindtermen zal moeten uitgesteld worden, want de koepel van het Katholiek Onderwijs is naar het Grondwettelijk Hof gestapt om de vernietiging, of in elk geval de opschorting, te vragen van die eindtermen zoals ze onlangs in het Vlaams Parlement goedgekeurd werden.

    Die "eindtermen", dat is eigenlijk een samenvatting van wat een leerling minimaal zou moeten kennen en weten op het einde van het schooljaar. De bestaande eindtermen dateren van de jaren 1990, en zijn dus voor veel lesvakken compleet achterhaald. Ze zijn duidelijk ook niet ambitieus genoeg, als je bedenkt dat Vlaanderen jaar na jaar achteruit boert in de internationale ranking van het onderwijsniveau: onze leerlingen raken steeds meer achterop, zowel in talen als in wetenschappen of wiskunde. Bovendien stelt men vast dat heel veel leerlingen uit het onderwijs stappen met een groot tekort aan zelfs maar een basiskennis om in het gewone leven te kunnen functioneren: ze begrijpen veel financiële termen en instrumenten niet, ze begrijpen niet hoe politiek werkt, ze weten niet hoe ze met de overheid kunnen communiceren, ze kunnen soms niet eens hun facturen interpreteren, enzovoort...

    De nieuwe eindtermen zijn beter aangepast aan de moderne maatschappij. En ze zijn ook een stuk ambitieuzer dan de oude: de lat wordt een heel stuk hoger gelegd.

    "Iedereen gelukkig!" zou ik denken.
    Maar niet dus. Volgens het Katholiek Onderwijs zijn ze "te gedetailleerd" en (vooral) "niet haalbaar". Ik weet niet helemaal zeker wat ze daarmee precies bedoelen. Zijn de eindtermen "niet haalbaar" voor de leraars, in de (korte) tijd die ze hebben om de leerstof te onderwijzen? Wordt het onderwijs te zwaar voor de leerkrachten? Het zou kunnen. Misschien vinden de leerkrachten dat hun job nu al te lastig is?
    Maar ik neem aan dat de onderwijskoepels vooral het welzijn van de leerlingen op het oog hebben, en dat ze dus bedoelen dat die nieuwe eindtermen te ambitieus zijn voor de leerlingen: "te hoog gegrepen"? En daarmee komen we eigenlijk precies terug waar het begonnen is: het onderwijsniveau in Vlaanderen ligt bedroevend laag, nét omdat we véél te weinig van de leerlingen verwachten! De nadruk ligt al héél lang vooral op "het welbevinden". Met als gevolg dat heel veel leerlingen uit het secundair onderwijs komen zonder de nodige basiskennis om in het leven te stappen, laat staan om aan het hoger onderwijs te beginnen. Blijkbaar vindt het Katholiek Onderwijs dat nog altijd geen probleem? En willen zij de leerlingen in het secundair onderwijs liever "met zachtheid" blijven behandelen en vooral niet té "veeleisend" zijn.

    Een nieuw element in die hele discussie spitst zich nu toe op de noodzaak van een correcte spelling. Er gaan stemmen op om ook daar niet al te streng meer in te zijn. Onder andere Kristien Hemmerechts, docent "Creatief Schrijven", vindt het niet zo belangrijk dat jongeren correct zouden leren schrijven. Want "dat verlamt het creatief denken". Ze stelt ook vast dat jongeren daar minder aandacht voor hebben, en dus moeten we het, volgens haar, dan ook maar minder streng gaan beoordelen. Waarmee ze eigenlijk impliceert dat alles waar de jongeren hun voeten aan vegen, op de schop mag. Jongeren vinden elementaire beleefdheid niet meer nodig? Dan laten we dat maar vallen. Jongeren vinden het niet meer nodig om zich aan snelheidsbeperkingen te houden? Dan laten we die maar vallen.

    De noodzaak is er natuurlijk veel minder dan vroeger. Elke tekstverwerker corrigeert heel veel fouten automatisch. (En de meeste jongeren schrijven sowieso al in een soort "sms-taaltje"...)  Waarom zou je dan nog correct moeten leren schrijven? Maar dat is met alles zo. Rekenen hoef je niet meer te leren, want de computer doet dat wel voor jou. Geschiedenis moet je niet meer leren, want je vindt alles op het internet. Nadenken hoef je niet meer te leren, want anderen doen dat wel voor jou en zetten alles op Facebook of Twitter.

    Ik geef toe dat ik misschien licht overdreven reageer. Dat ligt aan mijn aangeboren allergie voor "dt-fouten". Ik begrijp best dat iedereen wel eens een "dt-fout" maakt; de regels zijn ook niet bepaald eenvoudig. Het is zeker ook helemaal niet mijn bedoeling om een "sneer" te geven naar wie af en toe een dt-fout maakt, want al bij al is het zo goed als niet te vermijden. Dat zeg ook Dominiek Sandra, professor Taalkunde aan de UA: "Jammer voor ons worden we relatief weinig met een dt-probleem geconfronteerd. Op de 100 werkwoordvormen die we schrijven, zijn er maar 8 van het type word/wordt en maar 11 van het type gebeurt/gebeurd. We zijn te weinig getraind in het spellen van werkwoordvormen en laten ons misleiden door de vorm die we het meest tegenkomen in teksten."

    Maar dat men in het onderwijs dan toch tenminste zou proberen om de jongeren correct te leren schrijven! Of is dat ook al té veel gevraagd?

    04-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (15 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    03-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loonoverleg

    In het vooruitzicht van de internationale socialistische feestdag, 1 mei, moest "corona" in die laatste dagen van april toch even wijken voor de perikelen rond het mislukte "loonoverleg" tussen de ondernemers en de vakbonden.

    Voor wie het allemaal niet van nabij gevolgd heeft, even een korte samenvatting.

    Onze Belgische ondernemers klagen al jaren steen en been over de loodzware loonlast in ons land. De loonkost ligt in België inderdaad onredelijk hoog, zélfs vergeleken met onze buurlanden, wat de concurrentiepositie van onze ondernemers ondermijnt. (Het gaat hier, voor alle duidelijkheid, over de bruto-loonlast. Niet over het nettoloon dat op de bankrekening van de werknemers terecht komt. Want dát is niet bepaald overdreven voor de meesten.) Om hier iets aan te doen, heeft onze regering, enige tijd geleden al, de "loonnorm" bedacht: de (bruto) lonen mogen in België niet sneller meer stijgen dan in de omringende landen. In tegenstelling tot de meeste andere landen, kennen wij de "automatische indexaanpassing" van onze lonen. Wat betekent dat de Belgische lonen (en uitkeringen) "vanzelf" jaar na jaar stijgen, zelfs zonder aan de werknemers een loonsverhoging toe te kennen. Het afschaffen van de indexering van onze lonen komt regelmatig op de onderhandelingstafel bij een zoveelste regeringsvorming, maar er is toch niemand die daar écht durft aan te raken. Wat niet wil zeggen dat er niet aan gemorreld wordt, van tijd tot tijd. Zo werken we nu al enkele jaren met de "gezondheidsindex", waarbij de prijsstijgingen van een hoop dingen niet meer mee tellen. Resultaat is in elk geval dat de kostprijs van een winkelkar sneller stijgt dan het loon van de gewone mensen.
    Door die automatische indexering stijgen onze lonen vanzelf zowat even sterk als de lonen in andere landen waar de werknemers een loonsopslag moeten afdwingen. Het gevolg is dus dat er, binnen de vastgelegde loonnorm, bovenop die indexaanpassing zo goed als géén ruimte is voor een loonsverhoging. Om precies te zijn: er is een bijkomende opslag van 0,4 procent mogelijk, gespreid over de komende twee jaar.
    De vakbonden steigeren hierbij, en eisen véél meer. Zéker omdat bepaalde ondernemingen, bepaalde "sectoren" (zoals de farma-industrie), in deze corona-tijden enorme winsten gemaakt hebben. (AstraZeneca bijvoorbeeld heeft vorig jaar de nettowinst zien verdubbelen!) De vakbonden vinden het fundamenteel oneerlijk dat de werknemers zouden moeten inbinden, terwijl de ondernemers ongeziene winsten binnen rijven. En dus kwam het idee naar boven om bovenop de "loonnorm" een soort "eenmalige premie" te voorzien voor de werknemers, zodat ook zij van de corona-winsten zouden kunnen mee genieten. De ondernemers konden zich daar in vinden. Maar dan alléén in die sectoren die inderdaad winst gemaakt hebben, niet in die ondernemingen die onder de crisis geleden hebben. (Je kan van een ondernemer bij wie het water aan de lippen staat, niet verwachten dat die zijn werknemers opslag of een premie zou geven.) Dat idee was echter onaanvaardbaar voor de vakbonden, want die verdedigen het principe van "solidariteit" onder werknemers: het kan voor de vakbonden niet dat een werknemer in de farma-industrie een "bonus" zou krijgen en een werknemer in de horeca, om maar iets te noemen, dan weer niet. En dus zouden alle werknemers zo'n premie moeten krijgen. Wat voor de ondernemers dan weer totaal uitgesloten was.

    Resultaat van dat mislukt overleg: de regering moet zélf de loonnorm opleggen. Dat wil zeggen: plus 0,4 procent loonsverhoging, gespreid over twee jaar. Voor iedereen. En géén eenmalige premies. Voor niemand.

    Klein probleempje voor onze Vivaldi-regering: de socialisten maken daar deel van uit, en die "verdedigen de kleine man". Wat betekent: zij voelen de boze hete adem van de vakbonden, en méér nog van de extreem-linkse partijen, in de nek, en kunnen zich dus niet permitteren om die verfoeide loonnorm op te leggen. Zij vinden, uiteraard, ook dat de werknemers recht hebben op méér. Want die "0,4 procent", dat is een lachertje.
    Waarbij ik meteen al de bedenking heb dat de mensen die het met een uitkering moeten stellen (gepensioneerden, werklozen, zieken, gehandicapten), sowieso tevreden moeten zijn met de indexaanpassing. Die krijgen er géén "loonsverhoging" bovenop, zélfs geen 0,4 procent. De fameuze "solidariteit" waar de vakbonden mee schermen, strekt zich blijkbaar alléén uit over diegenen die aan het werk zijn; al de anderen vallen daar buiten. Het argument van de solidariteit lijkt mij dus een beetje kaduuk en hypocriet. Waarom zouden de werknemers op méér inkomensverhoging recht hebben dan bijvoorbeeld iemand die langdurig ziek is?
    Het klopt niet, hee...

    Maar goed: 1 mei naderde, en de vakbonden zouden van zich laten horen. De linkse partijen moesten dus gespierde toespraken bedenken. En dus kwam wonderboy Conner Rousseau met de stelling dat de aandeelhouders van onze ondernemingen dan ook geen "dividend" mogen krijgen. De aloude egoïstische stelling: "Als ik niets krijg, dan een ander ook niet!"

    Helaas kan niemand een onderneming verbieden om een dividend uit te keren aan de aandeelhouders. De heer Rousseau, ondertussen nagepraat door zowat alle socialistische kopstukken, verkondigde dus zomaar wat loze prietpraat. "Plat populisme", sneerde zijn beste vriend, en coalitiepartner, Georges-Louis Bouchez met zijn gekende tact.
    Los daarvan. Bad Boy Conner is hierbij wel vergeten dat alle politici ons al jarenlang aanmoedigen om te beleggen in de Belgische ondernemingen, onder andere via pensioensparen. Kwestie van de eigen economie te steunen en op die manier ook de werkgelegenheid te stimuleren. En aangezien ons spaarboekje toch niets opbrengt, leek dat een aantrekkelijke suggestie. Maar al die brave burgers, die hun spaarcentjes in de Belgische ondernemingen gestopt hebben, dat zijn ook "aandeelhouders". Het zijn diezelfde noeste werknemers aan wie de socialist Rousseau nu dat beetje extra, in de vorm van een dividend, wil ontzeggen.
    In zijn ijver om met een "1-mei verworvenheid" te kunnen pronken (of liever: om niet té veel kiezers te verliezen aan de extreem linkse concurrent PVDA), is Conner goed bezig iedereen een stukje armer te maken, dus ook de werknemers die hij zogezegd wil verdedigen.

    03-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:Belgische politiek
    >> Reageer (0)
    02-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijenpopulatie

    Het gaat erg slecht met de bijenpopulatie. Wereldwijd, maar vooral bij ons in Europa.

    Wat er precies mis loopt, niemand die het goed weet. Maar feit is dat overal ter wereld bijen massaal sterven. Naar schatting zou in de voorbije 50 jaar het aantal honingbijen gehalveerd zijn. In de zomermaanden van vorig jaar zouden alleen al in Noord-Italië minstens 4 miljoen bijen gestorven zijn op twee dagen tijd. En het aantal hommels zou in de voorbije 20 jaar zelfs met 87% gedaald zijn, zodat die nu al een bedreigde diersoort geworden zijn. Als de trend zich verder doorzet, zijn we binnen afzienbare tijd alle bijen kwijt. En dan meteen ook de oogst van bijvoorbeeld appelen, of aardbeien, of tomaten en ga zo maar door.

    Als grote boosdoener wordt onder andere naar de "Varroamijt" gewezen. Dat is een parasiet die zo'n 30 jaar geleden stiekem vanuit Azië naar Europa en Amerika is kunnen mee reizen, en die bijzonder nefast is voor het welzijn van de honingbij. Die beestjes kunnen op drie jaar tijd een volledige bijenkolonie uitmoorden! Vreemd genoeg lijken alléén bijen die in kasten leven zo kwetsbaar voor de Varroamijt; wilde bijen kunnen er zich (gelukkig maar) blijkbaar beter tegen beschermen.

    Maar we moeten de schuld uiteraard niet alléén bij die mijten leggen, ook de mens zélf heeft schuld aan het instorten van de bijenpopulaties. Door het veelvuldig gebruik van insecticiden, waar ook bijen aan sterven. En door de introductie van de "monoculturen" in onze landbouw, waardoor de bijen niet meer voldoende gevarieerd voedsel vinden. En dan is er, uiteraard, ook de klimaatverandering waardoor ons weer veel meer extremen kent. Die extremen, en dan vooral de winters, worden veel bijen fataal.
    Recent is er dan ook nog het gevaar van de Aziatische Hoornaar bijgekomen, een vraatzuchtige wesp die ook al vanuit Azië zijn weg naar Europa gevonden heeft. De Aziatische Hoornaar is een "exoot", een beest dat hier absoluut niet thuis hoort. En dat vermoedelijk ongewild binnengesmokkeld werd in Chinees aardewerk. Terwijl de bijen de Europese Hoornaar wel herkennen als een vijand die moet aangevallen worden, is dat bij de Aziatische variant niet het geval. Die kan dus ongestoord zijn gang gaan, en hele bijenkolonies vernietigen.

    Indien de bijenpopulatie aan dit tempo blijft afnemen, dan dreigt de soort binnen afzienbare tijd inderdaad volledig uit te sterven. En dan hebben we echt wel een groot probleem, want de meeste soorten groenten en fruit die wij eten, zouden verdwijnen. Honingbijen bestuiven immers naar schatting 70 van de 100 plantensoorten die de voornaamste voedselbron van de mens uitmaken.

    Misschien een idee voor de jongere generatie: niet alléén opkomen voor "het klimaat", maar ook voor de honingbij...

    En alsof dat allemaal nog niet genoeg is om ons zorgen over te maken, lopen er ook vandalen rond die het "leuk" lijken te vinden om bijenkorven te vernielen. Dat is eind vorig jaar nog gebeurd in het West-Vlaamse Kortemark, waar iemand (of een aantal mensen?) wel 11 bijenkasten omver heeft gegooid. Gelukkig was het toen, begin november, nog redelijk zacht weer, zodat de meeste bijen het overleefd hebben. Maar de slachting heeft toch het leven gekost aan minstens 200.000 bijen. Hoe een zieke geest daar in godsnaam bij komt, dat kan er bij mij helemaal niet in. De kans is reëel dat ook dit een geval van "corona-verveling" geweest is, net zoals de onbegrijpelijke vernielingen in het Peutiebos nabij Machelen, heel onlangs, begin april. (Of het zou moeten zijn dat het iemand is die ooit door een bij gestoken is en nu wraak wilde nemen?)

    Dit lijkt zo'n beetje één van de minder bekende symptomen van Covid-19 te zijn (of liever: van de corona-maatregelen): de drang om te vernietigen en te vernielen. Het is datzelfde soort mensen die ook oude eiken en beuken kapot zagen. Of paarden verminken. Zo'n vandalen, zeg maar misdadigers, zouden voor mijn part echt wel héél zwaar mogen gestraft worden.

    De kans is jammer genoeg erg klein dat de daders ooit gevat worden. En dus kunnen dat soort zieke geesten ongestoord verder hun gang gaan. Tot het, zoals kortgeleden in Tielt, compleet uit de hand loopt en één van hen iemand gaat vermoorden als ultieme daad van "vernietiging", gewoon "om te weten hoe dat voelt".

    02-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (39 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    01-05-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cijfergegoochel

    Ik heb indertijd Latijn-Wiskunde gestudeerd, en nadien Fysica. Ik heb dus écht wel een behoorlijke wiskundige basis, ook al is het allemaal al erg lang geleden. Maar bij het cijfergegoochel over corona en Covid-19 kan ik toch niet meer volgen. Dat is klaarblijkelijk wiskunde van een hogere orde.

    Ik weet het wel: ik val in herhaling. Ik heb daar eerder al enkele keren mijn verstomming over neergeschreven. Ik was van plan om het daar verder bij te laten. Maar kort geleden werd het mij echt wel te gortig, en dus moet ik tóch nog een keer mijn gal spuwen.
    Wat we de voorbije weken aan cijfers en bijhorende commentaar te lezen gekregen hebben, was zó flagrant absurd en compleet bij de haren getrokken, dat ik niet kan begrijpen dat de media die cijfers en meningen van de experten zomaar klakkeloos over nemen. Zonder ook maar enige kritische bedenking. Zonder zich daar vragen bij te stellen. Kritische berichtgeving bestaat blijkbaar niet meer in ons land, zeker niet als het over corona gaat. En het lijkt stilaan zelfs ongepast om zich daar vragen bij te stellen.
    Wat is de volgende stap? Worden diegenen die kritiek hebben, binnenkort bestraft met een corona-boete? Of zelfs opgepakt? Ik houd mijn hart vast...

    Waar ik laatst steil van achterover gevallen ben, was de uitspraak, op 23 april, van dokter Van Der Auwera, diensthoofd "Dringende Geneeskundige Hulp" van de FOD Volksgezondheid: "Er zijn in heel België maar 82 bedden Intensieve Zorg meer vrij." Dat ging dan over Covid plus non-Covid afdelingen. En om de paniekstemming helemaal te laten doordringen: "We zitten niet ver af van Italiaanse toestanden vorig jaar." (Ter herinnering: het Italiaanse zorgsysteem is volledig gecrasht tijdens de eerste corona-golf vorig jaar. Daar stevenden we dus volgens de dokter ook op af.)

    Kan iemand mij uitleggen hoe dat te rijmen valt met de vaststelling dat de ziekenhuizen in ons land al van in maart "opgeschaald" zijn naar "Fase 1B" waarbij er in totaal 2000 bedden voorzien werden op Intensieve Zorgen? Waarvan 1000 voor Covid. In de hoop dat we niet al te lang boven 1000 Covid-patiënten op IZ zouden uitkomen (en dat aantal is in maart/april niet bereikt). Ons gezondheidssysteem is dus al bijna twee maanden geleden voorbereid op 1000 Covid-bedden in IZ. Er waren er op 23 april, dag van de paniekboodschap, 910 van bezet. Een klein kind van het tweede leerjaar kan al uitrekenen dat er toen in de Covid-afdelingen alléén al 90 vrije bedden waren. Hoe konden er dan maar 82 zijn over het geheel van Covid plus non-Covid?
    Bovendien is de situatie vroeger al véél erger geweest. Als we even terugkeren in de tijd: 1285 Covid-patiënten in Intensieve Zorgen op 8 april 2020, 1474 op 9 november 2020. Is ons gezondheidssysteem toen gecrasht? Lagen die "overtollige" patiënten in de gangen zoals in Italië? Niet dus. Het was allemaal niet evident, dat zéker, maar het kon.
    Waarom dan opeens die paniekboodschap? En waarom hebben de media de cijfers niet eens met een kritisch oog bekeken? Ik heb géén idee, maar het begint stilaan toch méér dan vreemd over te komen.

    Ik heb trouwens nog een andere aanslepende bedenking omtrent die aanhoudend hoge bezetting van de IZ-afdelingen. En ook daar heb ik in de media nog geen enkele vraag over gehoord.

    Als we de triomfantelijke vaccinatie-cijfers mogen geloven (en waarom zouden we daar aan twijfelen?), dan is ondertussen (op 30 april) al ongeveer 31 % van de volwassen bevolking in ons land minstens één keer ingeënt. En zelfs al bijna 80 % van de 65-plussers. Van de 2,2 miljoen 65-plussers in ons land zijn er al meer dan 1,7 miljoen minstens één keer ingeënt. Er zijn dus, per definitie, minder dan 20 % zieke 65-plussers vergeleken met het begin van het jaar. En, logischerwijze, ook minder dan een vijfde zoveel 65-plussers op IZ, vergeleken met drie maanden geleden. Aangezien het vooral de 65-plussers zijn (of waren) die op IZ terecht kwamen, zou de toevloed van patiënten op IZ ook drastisch moeten gedaald zijn. En tóch zijn er nu nog altijd meer dan 860 patiënten die intensieve zorgen nodig hebben. Hoe kan het dat de IZ-afdelingen tóch blijven vol lopen met doodzieke Covid-patiënten? Waar komen die dan opeens vandaan? Wie zijn die mensen?
    Ik heb de vraag al een paar keer gesteld, maar ik heb nog nooit een geloofwaardig antwoord gelezen. Ik heb zelfs nog nooit de vraag gezien in onze media. Waarom niet? Is het geen pertinente vraag? Is het niet logisch dat die vraag zou gesteld worden? Blijkbaar niet.

    Over corona en Covid-19 worden geen vragen gesteld. Er mogen misschien geen vragen gesteld worden?

    En ik vind dat een bijzonder vreemde gang van zaken...

    01-05-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (19 Stemmen)
    Categorie:Covid
    >> Reageer (0)
    30-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoera, ik ben ingeënt

    Ik heb er lang genoeg moeten op wachten, maar op 28 april heb ik mijn eerste corona-spuitje gekregen.

    Ik was al behoorlijk ongeduldig geworden, en licht geprikkeld. Omdat andere, jongere, mensen wél al eerder ingeënt waren. Zoals apotheker Marc Coucke, bijvoorbeeld, of DJ Pat Krimson. Daar is trouwens een nieuw woord voor uitgevonden, voor dat wrevelig ongeduld: "vaccinatienijd". Ik kan nu al voorspellen dat dit  volgend jaar tot "het woord van 2021" zal verkozen worden. Want ik ben duidelijk niet de enige die er last van had. Meer en meer mensen blijken te lijden aan "vaccinatienijd". Onze regering en de experten hebben het er dan ook hard genoeg ingehamerd dat dit de enige weg naar "de vrijheid" is. En het steekt meer en meer bij de mensen die bijna wanhopig naar vrijheid snakken en er nog altijd niet mogen van proeven. Het heeft allicht ook wel te maken met het tergend trage tempo van het vaccineren in ons land. En met de verwarrende vaccinatie-strategie.
    Eerlijk gezegd mogen wij nochtans niet klagen. Want in heel veel armere landen is er zelfs nog geen begin gemaakt van een vaccinatiecampagne. Om de eenvoudige reden dat ze daar nog geen vaccins gekregen hebben. Want de rijke, Westerse, landen hebben zowat alle geproduceerde of voorziene vaccin-voorraden opgekocht. Genoeg om hun totale bevolking vier keer, of zelfs meer, in te enten. Als het op de vaccins aan komt, is iedereen de veelgeroemde "internationale solidariteit" vergeten. En de plechtige beloftes dat de beschikbare vaccins eerlijk zouden verdeeld worden aan alle landen, zijn al lang onder tafel geveegd. (Als de epidemie in die landen nog lang blijft woekeren, en er mutaties ontstaan waartegen onze vaccins niet werken, dan keert dit ooit als een boemerang in ons gezicht terug. Maar dat is een zorg voor later...)
    Het moet wel gezegd: we leveren wél zuurstofflessen aan die landen.

    Maar goed: eindelijk was het dus zo ver. Een spuitje Pfizer in mijn rechterarm.

    Ik moet toegeven dat het vreemd aanvoelde, zo'n injectie met een vloeistof op -78 graden Celsius. Mijn arm veranderde onmiddellijk in een ijsklomp, en het was in het begin vooral kwestie van nergens tegenaan te stoten want anders zou mijn diepbevroren arm als een fragiele ijssculptuur uiteen kunnen barsten. Thuisgekomen ben ik meteen naar de badkamer getrokken om me tegen de convector te gaan installeren terwijl die hete lucht aan het blazen was. Ondertussen begon mijn hoofd te gloeien, in een ferme griep-opstoot (of iets dat erop leek), omdat mijn lichaam als een gek antilichamen ging produceren. Gelukkig was mijn rechterarm nog altijd ijskoud, zodat ik toch wat verkoeling kon krijgen door mijn hoofd op mijn geprikte arm te leggen.
    Maar niet getreurd: ik behoor vanaf nu tot de "onaantastbaren". Binnenkort kan ik wellicht mijn corona-paspoort verwachten. En dan mag ik naar de cinema. En naar Tomorrowland. En naar het theater. En naar de voetbal.
    Ik ga er uiteraard van profiteren. Mij houden ze nu niet meer in mijn kot. Ik trek er elke dag op uit. Eindelijk weer bij mijn vrienden op bezoek; binnenshuis. Een terrasje doen en daar een peperdure pint drinken, of op restaurant gaan. Of gaan funshoppen en al het geld verteren dat ik door de lockdown heb moeten oppotten.
    Tot spijt van wie het benijdt! Ik heb ook geen neusmondmasker meer nodig, en ik hoef geen afstand meer te houden. Ik kan toch niet ziek worden. Niet door corona, en niet door een ander virus want die zijn er niet volgens de virologen.

    Is er dan geen risico dat ik anderen toch nog zal besmetten? En misschien zelfs ziek zal maken als zij nog niet ingeënt zijn? Natuurlijk! Dat weet ik ook wel.

    Maar dat is mijn zorg niet, hee. Ik ben ingeënt en ik ben safe. "De anderen"... die zullen mij een zorg wezen. "Solidariteit", dat was iets dat nodig was tijdens de crisis. Nu vergeten we die maar weer: het is opnieuw "elk voor zich".

    30-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (19 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    28-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sabotage

    In het weekend van 10-11 april heeft de Iraanse overheid met heel veel show en bravoure de opening aangekondigd van een aantal nieuwe "kerncentrifuges", bedoeld voor de verrijking van Uranium. De voornaamste bedoeling van de show was natuurlijk aan de buitenwereld te demonstreren dat Iran nog altijd de capaciteiten en techniek heeft om zoiets te presteren. Ondanks de jarenlange boycot door ex-president Donald Trump.

    Ik begrijp het concept van een "boycot" trouwens niet, want het is toch altijd de brave burger die de gevolgen moet dragen. Zo ook in Iran. De verfoeide nucleaire installaties bleven gewoon functioneren als voorheen, maar er is geen geld meer over om de bevolking te voeden of om voor geneesmiddelen te zorgen. Het valt trouwens op dat de Amerikanen vooral die landen met een boycot willen treffen die hen ooit ferm belachelijk gemaakt hebben. Iran dus (denk maar aan die mislukte reddingsoperatie van de gijzelaars uit de ambassade in Teheran na de Iraanse revolutie); en Cuba ook.

    De Iraanse religieuze leiders lieten de boycot niet aan hun hart komen, en bouwden ijverig verder aan hun nucleaire macht. Waarmee ze dus fier konden uitpakken in dat glorieuze weekend van 10 april. Tot het de volgende dag compleet fout liep: de nieuwe én de bestaande centrifuges lagen al plat. Spoedig bleek dat er sabotage in het spel was, en dat Israël daarachter zat. Want Bibi Netanyahu heeft gezworen dat aartsvijand Iran nooit of te nimmer de mogelijkheid mag krijgen om kernwapens te fabriceren. Dat volgens Iran die centrifuges bedoeld waren om Uranium te verrijken voor kernenergie en niet voor een kernbom, maakte op de Israëlische premier geen indruk. En dat Israël, tegen alle internationale verdragen in, zélf over kernwapens beschikt, dat bleek nu even niet terzake te doen.

    Dat Netanyahu er alles zou aan doen om het Iraanse nucleair programma te saboteren, is niet verwonderlijk. Maar dat de hele wereld daar zit op te kijken zonder ook maar één kritische reactie, dát is toch wel verwonderlijk. Als een ander land ergens een sabotage-actie durft uit te voeren, wordt er overal met de boze vinger gezwaaid en wordt er gedreigd met "represailles". Al gauw vallen ook termen als "terrorisme" en de boosdoeners komen in het verdomhoekje terecht. Maar niet zo als Israël de "dader" is: het voorval wordt met de mantel der liefde bedekt, en het slachtoffer van de aanval wordt geacht zich koest te houden. Als Iran het ooit zou wagen om op één of andere manier wraak te nemen, of iets gelijkaardigs uit te voeren in Israël, dan is het kot te klein. Daar bestaat geen enkele twijfel over: dan escaleert het hele voorval tot angstwekkende (nucleaire) proporties. Ik vermoed dus dat ze het in Iran bij wat dreigende taal zullen houden, en verder gewoon de brokken zullen lijmen. Ze weten ook wel dat "het beloofde land" onaantastbaar is.

    Het tijdstip van deze sabotage-actie was trouwens heel bewust gekozen. Met een nieuwe president in Amerika werd een voorzichtige poging ondernomen om de gesprekken tussen de USA en Iran weer op te starten in een poging het nucleair verdrag dat Donald Trump had opgezegd, weer tot leven te wekken. Als dat zou lukken, dan zou Iran officieel zijn programma voor kernenergie weer mogen opstarten. Zij het dan onder controle van het Internationaal Atoom Agentschap. Voor aartsvijand Israël, waar ze bij voorkeur zouden verkiezen dat Iran terug naar de Middeleeuwen gebombardeerd wordt, was dat een onacceptabel vooruitzicht. Bovendien zijn de relaties tussen de corrupte foefelaar Bibi en president Joe Biden een heel stuk koeler dan de oude vriendschapsband tussen Bibi en Donald. Het idee dat Joe Biden nu opeens weer vriendjes zou worden met de Iraanse president, was méér dan Netanyahu kon verdragen. En nu zijn de Iraanse leiders boos op de Amerikanen omdat die de Israëlische terreurdaad niet expliciet veroordeeld hebben. Wat precies is wat Netanyahu heeft willen bereiken.

    28-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    27-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tendentieuze Berichtgeving

    Ik zou beter stoppen met het volgen van de berichtgeving op de VRT (online of op tv), want ik erger me elke dag meer en meer aan de kritiekloze, sensatiegerichte en tendentieuze berichtgeving.

    Mijn nieuwste ergernis kwam naar boven bij de reportage over de rampzalige corona-situatie in India, op 23 april. Het verslag ging als volgt: "De voorbije 24 uur zijn er in India opnieuw coronarecords gesneuveld, met 332.730 bevestigde besmettingen en 2.263 overlijdens. India telt nu al meer dan 16 miljoen zieken sinds het begin van de pandemie. Dat is het tweede hoogste aantal, na de Verenigde Staten. De ziekenhuizen kunnen de toestroom aan patiënten nauwelijks aan."

    Het is trouwens niet de eerste keer dat onze Vlaamse nieuwsmakers enigszins meewarig doen over de situatie in andere landen. Zo ging het tot voor kort nog over de rampzalige situatie in Brazilië, waar ze de corona-doden gewoon in massagraven moeten dumpen of op straat laten liggen. En nóg wat langer geleden hadden onze nieuwsankers een brede glimlach op het gezicht bij de vaststelling dat het in de Verenigde Staten of in het Verenigd Koninkrijk compleet in het honderd liep met de corona-cijfers, terwijl wij alles goed onder controle hadden.

    Laten we misschien gewoon eens naar de cijfers kijken, en zien hoe adequaat en objectief de VRT-berichtgeving wel is. Ik heb niet alle landen opgenomen in de tabel in bijlage, alléén die landen die er volgens de VRT echt wel héél erg aan toe waren of zijn. Om de gegevens objectief te kunnen vergelijken, zijn de cijfers herleid tot de aantallen per miljoen inwoners. De gegevens dateren van 24 april.

    Is er iets in deze tabel dat suggereert dat de pandemie op een abominabele manier wordt aangepakt in Brazilië? Is er iets in deze tabel dat aangeeft dat de situatie in India "dramatisch" is? Geven deze cijfers ons het recht om vanuit onze arrogante superioriteit meewarig neer te kijken naar het gepruts in landen als India? Niet dus. Wel integendeel: wij doen het duidelijk ook helemaal niet goed. We behoren zelfs in veel opzichten tot de slechtste leerling van de klas! Wat impliceert dat de epidemie ook bij ons allesbehalve efficiënt werd/wordt aangepakt.

    Maar natuurlijk... Als je als journalist een artikel maakt met als kop: "Méér dan 4000 nieuwe besmettingen in ons land", dan werf je daar geen lezers of kijkers meer mee. Het sensatiegehalte van zo'n headline is nul. Zeker omdat er na méér dan 12 maanden "meer van hetzelfde" een grote mate van gewenning is opgetreden. Als je daarentegen bloklettert: "De voorbije 24 uur zijn er in India opnieuw coronarecords gesneuveld, met 332.730 bevestigde besmettingen en 2.263 overlijdens", dan heb je de aandacht van de lezer of kijker gegarandeerd te pakken. Het sensatiegehalte van zo'n headline is gigantisch veel groter, en dáár draait het uiteindelijk allemaal om: sensatie. Dat India méér dan 100 keer meer inwoners telt dan België, en dat bijvoorbeeld het aantal nieuwe besmettingen of dagelijkse dodelijke slachtoffers er relatief gezien lager ligt dan bij ons, dat wordt gemakshalve niet vermeld.

    Die sensatiezucht bij de VRT (en ongetwijfeld ook bij VTM, en in onze geschreven pers, maar dat weet  ik niet) heeft stilaan een dieptepunt bereikt dat mij misselijk maakt. Het niveau van de berichtgeving in de klassieke media is afgezakt tot dat van de sensatiepers, genre P-Magazine. Van objectieve en eerlijke journalistiek is al lang geen sprake meer.

    Als je bedenkt dat, volgens de journalisten zélf, een eerlijke, objectieve en kritische berichtgeving het fundament is van een gezonde democratie, dan is de conclusie bijzonder pijnlijk. En onrustwekkend!

    Bijlagen:
    Cijfers.JPG (48.3 KB)   

    27-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    26-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zeurpieten

    De trouwe lezers van mijn blog kennen ondertussen al mijn irritaties tegenover "politiek correcte" opiniemakers. Je weet wel: die mannen/vrouwen die vinden dat een grapje over Chinezen of het vermelden van het woord "neger" niet kan, die mannen/vrouwen die vinden dat alle speelgoed en kinderkledij "genderneutraal" moet zijn, die mannen/vrouwen die je met de vinger nawijzen als je het vliegtuig durft te nemen. De behoeders van het klimaat, van het antiracisme en van de non-binaire samenleving.

    Mijn kritische bedenkingen over dat soort pedante prekers heeft heel weinig stof doen opwaaien. Om de simpele reden dat heel weinig mensen mijn blog lezen. Het wordt een heel ander verhaal als een "bekend" iemand publiekelijk gelijkaardige ideeën verspreidt. En dat is wat onlangs radio-presentatrice Anke Buckinx blijkbaar aangedurfd heeft in het nieuwe weekend-magazine "Billie".

    In een column trekt Anke Buckinx fel van leer tegen de "wokers" die ze vlakaf "zeurpieten" noemt: verzuurde en fanatieke wereldverbeteraars.

    Voor wie, net als ik, de term "woke" niet kent: "woke" is een Amerikaanse uitdrukking die afgeleid is van het werkwoord "to awake", of "wakker worden". De term komt van de zwarte activisten, die ook het grammaticaal compleet foute "black lives matter" gelanceerd hebben. "Woke" is trouwens al even slecht Engels, eigenlijk. Het zou "awake" moeten zijn. Blijkbaar hoort "correct taalgebruik" niet tot de bezorgdheden van een "woker". Maar goed...
    Een "woker" is dus iemand die zich erg bewust is van de grote wereldproblemen, zoals de klimaatproblematiek, de rassendiscriminatie, de gender-ongelijkheid, en zo meer. (Nee, sociale ongelijkheid, armoede, hongersnood, zinloze oorlogen en dergelijke, horen daar niet bij. Een mens moet prioriteiten kennen!) En dus ijvert een woker voor het schrappen van "aanstootgevende" afleveringen van "Fawlty Towers", voor het censureren van vrouwonvriendelijke grapjes in "Friends", voor het verbieden van een goddeloze film als "Grease", voor het verplicht "kaderen" van oude Disney-films waarin sommige scènes als seksistisch of racistisch zouden kunnen geïnterpreteerd worden, voor het verbieden van flauwe grapjes in "Thuis". Maar evengoed voor het verbod op vliegtuigreizen. Of het gazon maaien. Of het gebruik van kernenergie. En voor een veto tegen het gebruik van woorden als "hij" of "zijn", of tegen de omschrijving "vrouw" voor "een persoon die menstrueert". En voor een ban van niet-genderneutraal speelgoed, zoals mannelijke ridders in het Leo-assortiment. En voor een taboe tegen de vermelding van een "zwarte Piet" rond Sinterklaas. Enzovoort.
    Het grote probleem met wokers is dat ze zichzelf zo vreselijk "au sérieux" nemen en dat ze hun gevoel voor humor helemaal zijn kwijt geraakt. Het zijn "verzuurde" mensen, "zeurpieten" dus. Er zou al véél meer naar hen geluisterd worden als ze af en toe ook eens zouden kunnen lachen met de absurditeiten van deze wereld. Als er mag gelachen worden met kaalkoppen, of met de Hollanders (of met de Belgen), of met linkshandigen, of met West-Vlamingen, ... Waarom zou een grapje over een neger of over een Chinees dan opeens taboe moeten zijn?
    Het probleem is ook dat zij al te dikwijls iets "fout" noemen omdat zij er persé iets "fout" in (willen) zien, terwijl dat nooit zo bedoeld geweest was en de overgrote meerderheid er ook geen "foute" gedachten bij heeft. Zij creëren juist die negatieve houdingen die ze willen aanklagen, door alles extra te accentueren en in de schijnwerpers te halen. Niemand heeft er bedenkingen bij als een treinconducteur de reizigers begroet met "Dames en Heren", maar een woker valt daar dan wél over. Want die vindt dat het de non-binaire personen discrimineert. Met een beetje moeite kan je overal iets achter zoeken als dát je ingesteldheid is.

    Heb ik er dan iets op tegen als iemand woke is? Nee, helemaal niet: het is goed om zich bewust te zijn van alles wat verkeerd loopt, en het is positief om daartegen te ageren en het aan te klagen. Maar ik krijg de kriebels van die mensen die op pietluttigheden zitten te kankeren, terwijl ze de échte problemen zouden moeten aanpakken. De rassendiscriminatie en het geweld tegen zwarten is heus niet het gevolg van de kleur van de Piet van Sinterklaas, en zal ook niet opgelost worden door zijn Piet niet meer "zwart" te noemen. En het geweld tegen of de onderdrukking van de vrouw is écht niet het gevolg van het geslacht van de ridders in het Lego-assortiment, en zal ook niet verholpen worden als Lego een aantal vrouwelijke ridders introduceert. De haat tegen de Aziatische gemeenschap in Amerika is niet gelinkt aan de flauwe grapjes over "flietjes van de chinees", maar heeft wél alles te maken met de Amerikaanse (gecultiveerde) angst voor het banenverlies en voor de Covid-epidemie.

    Het is goed om woke te zijn, maar dan moet men zijn/haar/diens (?) energie richten op de échte problemen, en niet langer zijn/haar/diens (?) energie verspillen aan onnozel gezeur over het gebruik van persoonlijke voornaamwoorden.

    Als we nu eens allemaal zouden proberen om meer verdraagzaam te zijn, en om onszelf wat meer te relativeren, we zouden al een grote stap in de goede richting zetten...

    26-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    25-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De perfecte Moord

    Ik wil nog eens terugkomen op het blogstukje dat ik op 10 februari geschreven heb, naar aanleiding van de "hetze" vanuit de media, in het bijzonder de VRT, tegen Vlaams parlementslid Sihame El Kaouakibi.

    Die campagne is daarna driftig voortgezet door de media: er was de voorbije weken zowat elke dag een giftig stukje met nieuwe "onthullingen". En de hetze is ondertussen ook overgenomen door de collega-politici van mevrouw El Kaouakibi, haar partijgenoten en vroegere vrienden in de eerste plaats.

    Dat de politici haar compleet laten vallen, en haar "en passant" ook nog eens een mes in de rug steken, dat is niet zo verwonderlijk. Het is niet fraai, het is zelfs "degoutant", maar het is niet verwonderlijk. Mevrouw El Kaouakibi is een "lepra-verstotene", en niemand wil met zo iemand geassocieerd worden. Ook diegenen niet die haar binnen gehaald hebben in de partij, die met haar hebben staan pronken op de foto, die erover hebben staan pochen hoe ze dit "wit konijn" hebben ontdekt. Ook die mannen willen niets meer met haar te maken hebben. Want nu is ze een smet op hun eigen "onberispelijke" reputatie. Het is ook, en vooral, de perfecte bliksemafleider: als de mensen zich verdiepen in de wandaden van mevrouw El Kaouakibi, dan gaan ze (hopelijk) niet dieper graven naar mogelijke malversaties bij anderen. (Zo zijn de mensen nu eenmaal. Het principe van de hulpeloze gladiator die aan stukken wordt gescheurd in de arena, is nog even actueel als tweeduizend jaar geleden: de massa smult ervan, met het verstand op nul, en gaat verder niet moeilijk doen.)
    Dat die "malversaties" er wel degelijk ook zijn bij de andere politici, daar bestaat geen twijfel over. Wat mevrouw El Kaouakibi ook moge misdaan hebben, ze is daarin zeker niet alléén. Ze is heel waarschijnlijk zelfs niet eens de ergste. Wat maakt dat de houding van haar collega's niet alleen degoutant is, maar zelfs ronduit hypocriet. Het wordt echter allemaal zorgvuldig met de mantel der liefde bedekt. Kwestie van alle potjes gedekt te houden. Mevrouw El Kaouakibi had de pech dat een aantal jaloerse en/of zich-tekort-gedaan-voelende bestuursleden van haar organisatie naar de pers zijn gestapt om hun gram te halen. Dát potje kon helaas niet langer gedekt blijven, en dus hebben de andere politici gekozen voor de vlucht vooruit: ze zijn allemaal samen op mevrouw El Kaouakibi gaan schieten, in de hoop dat ze daarmee zelf buiten schot zouden blijven.

    Heeft mevrouw El Kaouakibi gesjoemeld? Ik weet het niet. Waarschijnlijk wel. (Net zoals al die anderen.) Ze lijkt in elk geval bijzonder slordig geweest te zijn met haar boekhouding, en vermoedelijk heeft ze er meer dan eens "de kantjes afgelopen" en is ze erg creatief geweest met haar budgetten.

    Maar wat er allemaal in de pers verschenen is, en wat haar collega's zonder schroom navertellen, lijkt toch behoorlijk overdreven. En nauwelijks op enig waarheidsgehalte gecontroleerd. Wat, dacht ik, toch de allereerste vereiste is bij eerlijke en objectieve verslaggeving? Onze media, de VRT voorop, hebben zich hierbij verlaagd tot riooljournalistiek. Om het even wát werd gepubliceerd, op basis van niet-geverifieerde uitlatingen. En dat allemaal in een onblusbare drang naar sensatie.
    Zo was er het verhaal over de "verdachte" aangroei van de onroerende bezittingen van het parlementslid: haar vermogen in vastgoed zou de voorbije paar jaar spectaculair gestegen zijn met zowat 2,5 miljoen euro. Daar moest wel een reukje aan zitten, niet? Blijkt nu dat zij voor de aankoop van die eigendommen gewoon een lening is aangegaan bij de bank, zoals iedereen. De suggestie dat zij dat vastgoed kon verwerven door haar gesjoemel en door zelfverrijking op de kap van haar organisaties, blijkt nu nergens op gebaseerd te zijn. "Fake news", dus. Maar niemand, ook de VRT niet, lijkt geneigd om zich voor die flater te excuseren. Ook het verhaal over 450.000 euro aan facturen voor privé-aankopen die ze met publiek geld zou betaald hebben, kon de toets met de feiten niet doorstaan. En hoe de onthullingen over de 50.000 euro die ze van Open VLD ontvangen had voor haar verkiezingscampagne konden uitdraaien op een beschuldiging aan haar adres, is mij ook een raadsel: het is niet dat ze dat geld gestolen had...

    Dat mevrouw El Kaouakibi fouten heeft gemaakt en de grens tussen privé- en professionele geldstromen niet altijd even zorgvuldig heeft getrokken, dat lijkt wel duidelijk. Maar daarom heeft ze die haatcampagne nog niet verdiend. Niemand verdient zo'n haatcampagne. Niemand verdient het om doelbewust kapot gemaakt te worden. En dát is precies wat nu al maandenlang gaande is: mevrouw El Kaouakibi wordt systematisch en grondig kapot gemaakt. Ze is door de media en door de politici al lang schuldig bevonden en veroordeeld, nog vóór er zelfs maar een gerechtelijk onderzoek gestart is. Als het ooit tot een rechtszaak komt, dan heeft ze geen schijn van kans meer. Ze is publiek veroordeeld, daar is niets meer aan te veranderen. (Het "grappige" is nog wel dat de VRT die stelling zondermeer ook zélf overneemt, zonder de schuldbewuste bedenking te maken dat het precies de openbare omroep is die dat proces publiekelijk gevoerd heeft.)

    Mevrouw El Kaouakibi wordt niet alleen politiek en sociaal kapot gemaakt, ze wordt evengoed ook fysiek "vermoord". En het is "de perfecte moord", want niemand zal ervoor veroordeeld of aangeklaagd worden. De moordaanslag wordt dan ook erg subtiel uitgevoerd. Beetje bij beetje: een messteek af en toe, een slag onder de gordel. Ondertussen is mevrouw El Kaouakibi er inderdaad al mentaal compleet onderdoor gegaan: door de aanhoudende haatcampagne is ze psychisch bezweken en zit ze nu al een hele tijd thuis: ziek, en dus werkonbekwaam. Wat voor een aantal van haar collega's de ideale gelegenheid was voor een laatste nekslag: het verwijt dat mevrouw El Kaouakibi nog altijd haar parlementaire wedde ontvangt, terwijl ze thuis in ziekenverlof zit. Strikt genomen klopt het "verwijt" natuurlijk wel: iedere werknemer die langdurig ziek is, ontvangt na enige tijd geen wedde meer, of toch veel minder, en moet betaald worden door de ziekenkas. Mevrouw El Kaouakibi dus ook. Maar het getuigt toch wel van een buitengewoon cynisme om er eerst zélf mee voor te zorgen dat iemand zwaar ziek wordt, en daarna te eisen dat die zieke niet langer zou betaald worden.

    Het is een bedroevend, en zelfs misselijk makend, schouwspel dat door de politiek én door de media opgevoerd wordt. En van een bijzonder laag niveau. Het is vooral de hypocrisie ten top.

    Ik ben benieuwd wie de schuld zal krijgen als dit geval van cyberpesten uiteindelijk fataal zou aflopen...

    25-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:Belgische politiek
    >> Reageer (0)
    24-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hersenspoeling

    Een onderzoeksteam van de Universiteit UA te Antwerpen, heeft in het voorbije corona-jaar aandachtig de hoofdjournaals op VRT en VTM geanalyseerd. En ze zijn tot diezelfde conclusie gekomen die ik lang geleden (op 13 april 2020) al eens had geformuleerd: "corona" was disproportioneel aanwezig in zowat alle journaals gedurende het hele jaar 2020 (vanaf de eerste signalen in maart). In elk journaal kwam "corona" uitgebreid aan bod, waardoor de nieuwsuitzendingen bijna altijd 10 tot 15 minuten langer duurden dan voorheen. En soms was "corona" zelfs het enige onderwerp. De UAntwerpen formuleert het een beetje provocerend en karikaturaal als volgt: "Voor even leek het Vlaamse nieuws op dat van Rusland of China. Er was één dominante invalshoek, en de regering domineerde het nieuws als nooit tevoren. Nieuwsdiversiteit is een groot democratisch goed en het is eigenlijk niet gezond dat één frame of nadruk het nieuws zó domineert als wat we gezien hebben in 2020."

    De VRT-redactie voelde zich hierdoor lichtjes op de tenen getrapt, en ze hebben het over "een gechargeerde uitspraak". Ze verweren zich met de bedenking dat ze immers af en toe ook een kritisch bericht hebben gebracht. Dat zal dan wel zo zijn, maar het punt blijft: het ging altijd over corona en het ging al te dikwijls alléén over corona. (En nu nog altijd, trouwens...)

    Wat de precieze (bij)bedoelingen van die overdaad aan "corona-nieuws" waren, dat weet ik niet. We zullen het vermoedelijk nooit weten. Maar wat het resultaat is, dát weet ik wel: de angst voor de pandemie en voor de verschrikkelijke ziekte Covid is er bij ons allemaal in gehamerd. De onafgebroken stroom aan berichten en reportages over de vreselijke toestanden in de ziekenhuizen en (vorig jaar) in de woonzorgcentra, de dagelijkse cijfers met de besmettingen/ziekenhuisopnames/IC-belasting, de pakkende verhalen van doodzieke mensen, de beelden van patiënten die moesten beademd worden, de massagraven in bijvoorbeeld Brazilië, ... 
    Hoe hard de VRT-redactie ook moge protesteren tegen de "beschuldiging" vanuit de Antwerpse Universiteit dat onze nieuwsuitzendingen in 2020 leken op "nieuws in Rusland of China", het klopt wel. Misschien was het onbewust of ongewild, maar het voortdurend herhalen en benadrukken van altijd maar diezelfde dringende boodschap had inderdaad veel weg van een vorm van "hersenspoeling". Zoals bijvoorbeeld het nieuws op de Noord-Koreaanse tv.
    Het resultaat was in elk geval dat we allemaal, willens nillens, doordrongen geraakt zijn van de ernst van de situatie. En dus van de noodzaak en gepastheid van de door onze regering opgelegde (of opgedrongen) maatregelen. En van het essentieel belang van "het vaccin".

    Iets gelijkaardigs zien we trouwens ook als het gaat over de klimaatverandering.

    Nee, ik ben geen "klimaatontkenner". Ik geloof écht dat ons klimaat drastisch aan het veranderen is, en dat de mens daar een grote rol in speelt. En dat dit een serieus probleem dreigt te worden. Maar ik kom in opstand als de media die boodschap er absoluut willen "in stampen". Als de media mijn overtuigingen en ideeën proberen te "sturen", dan ga ik dwarsliggen.
    En dat "sturen", dat is wat ze (lijken te) doen. Is het u nog niet opgevallen dat bij een reeks warme dagen, dagen waarop de temperatuur beduidend hoger ligt dan het "langjarig gemiddelde", telkens consequent verwezen wordt naar de klimaatverandering? Altijd wordt een "klimatologische uitleg" gegeven voor een reeks warme dagen. Bij de winterse periode in de eerste helft van april, waarbij de temperaturen lange tijd diep onder het "langjarig gemiddelde" bleven hangen, werd met geen woord over een mogelijk "klimatologisch" verband gerept. En er is eigenlijk ook geen noodzakelijk verband. Het heeft alles te maken met de (toevallige) ligging van een hogedrukgebied, ten oosten dan wel ten westen van ons, en met de bijhorende windrichting. Hoe reëel de klimaatverandering ook is, enkele zomerse dagen in maart bewijzen niets, evenmin als enkele winterse dagen in april. Maar tóch wordt bij een warme periode systematisch naar de "opwarming van de aarde" verwezen. Kwestie van hard en lang genoeg op diezelfde nagel te blijven kloppen om zéker iedereen te overtuigen.

    Daar bestaat dus een term voor, voor dat soort praktijken. Dat heet "indoctrinatie" of "hersenspoeling": "Hersenspoeling wordt soms gebruikt in de zin van indoctrinatie. Bij indoctrinatie ligt de nadruk op het kritiekloos overtuigen van doelgroepen of personen. Het begrip heeft dezelfde negatieve bijklank als hersenspoeling, maar is beter geworteld in de realiteit. De meest gebruikte manier is een persoon confronteren met een eindeloze stroom van input, in de vorm van lectuur, films en praatsessies die vaak uren of dagen kunnen duren. Doel is de weerstand te overwinnen en de persoon zijn oude denkpatroon te doen loslaten."

    En dat zijn dus inderdaad praktijken zoals we die associëren met China of Noord-Korea.
    Hoe hard de VRT-redactie dat ook probeert te ontkennen, de Vlaamse journaals hebben in deze corona-tijden heel veel weg van het nieuws dat met veel vurige overtuiging in Noord-Korea gebracht wordt.

    24-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (16 Stemmen)
    Categorie:De wijde Wereld
    >> Reageer (0)
    23-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Studenten

    Ik geef grif toe dat mijn standpunt erg subjectief en persoonlijk is, en totaal niet gefundeerd. Maar ik heb het niet voor studentencantussen en nog minder voor studentendopen. Ik vermoed dat mijn afkeer voor dat soort bijeenkomsten en activiteiten veel te maken heeft met mijn "sociale fobie", mijn angst voor grote massa's. Waarbij "massa" in mijn geval staat voor méér dan 5 personen.

    Maar nee dus: ik vind studentencantussen sowieso maar niets. Ik heb een heel goede vriendin gekend die in haar studententijd dol was geweest op cantussen. Ze kon daar heel lyrisch over vertellen, en ze keek er met weemoed op terug. Ze had haar "codex" nog altijd, en die stond vol met lieve boodschapjes aan haar adres; het deed mij een beetje denken aan het "poëziealbum" van toen we nog klein waren. Maar ze heeft haar enthousiasme niet op mij kunnen over dragen.

    Ik blijf een cantus nog altijd in de eerste plaats als een zuip-festijn beschouwen. Bij een cantus heb ik een beeld van lallende en brullende studenten die grote pinten bier naar binnen kappen en tussendoor één of ander onnozel lied "zingen". Een cantus wordt verondersteld een feest van samenhorigheid te zijn, een gelegenheid om je medestudenten (beter) te leren kennen. Maar in mijn subjectieve gedachtewereld is het vooral een gelegenheid waarbij de jongeren helemaal los gaan en het laatste laagje vernis van beschaving verliezen.
    Als ik cantussen al niet kan appreciëren, dan is mijn aversie voor studentendopen nog véél sterker. Ik gruwel van het concept van zo'n doop. Die oude vriendin had zich als eerstejaarsstudente ook laten dopen, en ze had dat een leuke ervaring gevonden. Zij het dat ze zich niet zomaar alles had laten welgevallen. Maar mijn beeld van studentendopen is uiterst negatief. En de beelden en berichten die ik ervan gezien heb, hebben dat negatief beeld alléén maar versterkt. Het verhaal van de faliekant afgelopen dooprituelen van studentenclub "Reuzegom" hebben mij bevestigd in de overtuiging dat studentendopen best zo vlug mogelijk uit de wereld gebannen worden. Een "doop" is in mijn ogen niets meer dan een ritueel waarbij mensen beledigd en gepest en vernederd en "ontmenselijkt" worden. Het is in de eerste plaats een excuus voor sadisten en machtswellustelingen om hun duistere wensen te realiseren en hun vuige lusten te kunnen botvieren.
    Maar ik moet bekennen dat ik niet uit ervaring spreek, en misschien een volkomen foutieve voorstelling heb van "het echte studentenleven".

    Hoe het ook zij... Bij het bericht dat de "codices" zullen aangepast worden om er de "foute" passages uit te halen, heb ik toch even de wenkbrauwen gefronst. Want wat maakt het nu uit wat er precies in die studentenliederen "gezongen" wordt? Is er één student die, tussen twee ad-fundums door, nadenkt over die teksten en beseft wat hij/zij aan het zingen is? Het gaat toch gewoon om het mee brullen met de groep? De tekst heeft geen enkel belang. En de meeste teksten zijn trouwens te onnozel om langer bij stil te staan. Of wat denkt u hiervan?

    "Hier zijn wij te zamen om leutig te doen
    Sa broederkens 'Ergo Bibamus'
    De glazekens lachen, toe geeft ze 'nen zoen
    En hertlijker 'Ergo Bibamus'
    Dat is nu het eerste en het enige woord,
    Dat past in 't begin en het past immer voort
    De lustige echo van 't feestelijk oord."

    Ik vermoed dat de studenten nood hebben aan het oppoetsen van hun imago. Of ze willen bij een aantal proffen op een goed blaadje komen.

    En dus wordt het "n-woord" uit de codex geweerd, waarbij het "n-woord" staat voor "nigger": "And I jumped upon a nigger for I thought he was a hoss". Ook alle referenties naar het Naziregime worden geschrapt. Waarbij ik onwillekeurig bedenk dat het sowieso al erg vreemd is dat een hedendaagse codex liederen bevat die uit het Naziregime stammen. Zoals dit, wat erg populair was bij de SS, naar het schijnt:

    "Ta-ra-la-la, ta-ra-la-la, des Försters Töchterlein ganz frisch heraus, ta-ra-la-la, ta-ra-la-la, des Försters Töchterlein heraus.
    Lore, Lore, Lore, Lore, schön sind die Mädchen von siebzehn, achtzehn Jahr."
    Als een studenten-codex SS-liederen bevat, zou dat dan betekenen dat de gemiddelde Vlaamse student uiterst rechts van signatuur is?
    Ook alle teksten die geweld tegen, of gebrek aan respect voor, de vrouw insinueren, moeten eruit. Onder andere dit moet dus ook gecensureerd worden:
    "Wel Annemarieken, waar ga je naar toe?
    'k Gane naar buiten al bij de studenten.
    Hopsasa, falala, Annemarie.
    Wel Annemarieken, wat ga je daar doen?
    Haspen en spinnen, studentjes beminnen.
    Wel Annemarieken, heb jij er geen man?
    Heb ik geen man, ik krijge geen slagen.
    Wel Annemarieken, heb jij er geen kind?
    Heb ik geen kind, ik moete niet zorgen.
    Wel Annemarieken, heb jij er geen lief?
    'k Heb er niet één, maar 'k heb er wel duizend."
    (Terloops: Dat Annemarieken met wel duizend mannen naar bed gaat, is voor de politiek correcte studenten géén probleem.)

    De codex wordt dus "politiek correct". Goed zo.

    En nu ook die vernederende en/of sadistische, mensonterende en/of vrouwonvriendelijke dooprituelen in de vergeetput kieperen, en we komen er nog.

    23-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    22-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Allemaal aan het Raam

    Ik herinner me nog ons eerste jaar als student in Gent. Wij trokken de zondagavond al naar Gent, en het gebeurde regelmatig dat de vader van mijn vriend Paul als chauffeur wilde fungeren. Wat voor ons een stuk gemakkelijker was dan met de trein te moeten sukkelen.

    We spreken over 1972, en toen was de E17 er nog niet, of de E3 zoals die in het begin genoemd werd. De rit van Kortrijk naar Gent moest dus langs "de oude baan", de N43. Omdat ook de vrachtwagens toen nog langs die gewone weg reden, waren er onderweg nogal wat "caberdouchekes", hoerenkoten dus, waar de eenzame trucker even halt kon houden als de nood hoog was. De dames van plezier zaten aan het raam, om hun "koopwaar" te showen. Voor ons was dat een ongezien schouwspel waar wij met open mond in het voorbij rijden naar zaten te kijken.
    (Bedenk dat wij nog tieners waren, en bedenk ook dat er toen nog geen internet was waar, zoals nu, dat alles open en bloot te zien is.)
    Blijkbaar hoorde het bij de functieomschrijving van de hoertjes, dat zij in hun vrije tijd in lingerie aan het raam gingen zitten om de klanten te lokken.

    Tegenwoordig is er langs "de oude baan" tussen Kortrijk en Gent veel minder te zien. Dat was al heel fel verminderd toen de "E3" open gesteld werd en zowat alle vrachtverkeer de snelheid van de autostrade verkoos boven het mooie uitzicht langs de vroegere weg. Met de opkomst van het internet is de populariteit van de "huizen van plezier" nog verder weggezakt. En nu in deze donkere corona-periode is het helemaal "game over": de resterende "chalets" waar er extra verwenning geleverd werd, zijn nu allemaal dicht en dikwijls tot ruïnes vervallen. Nee, er zitten geen verleidelijke halfnaakte dames meer aan het raam langs de oude baan tussen Gent en Kortrijk.

    In Gent zélf zijn ze er misschien wel nog? Het "Glazen Straatje" had alvast de reputatie dat er daar veel te zien was in de vitrines: schaars geklede jongedames die de voorbij slenterende toeristen met een verlokkelijke blik aankeken. Ik weet niet of dat nog zo is; ik heb eerlijk gezegd nog nooit de moeite genomen om in het Glazen Straatje voorbij te komen. Ik vermoed dat ze ook daar niet ontsnapt zijn aan de corona-ellende, en dat er ook daar niet erg veel dames meer aan het raam zitten.
    En hoe zou het zijn op de beroemde Amsterdamse Walletjes? Elke zichzelf respecterende toerist moest daar toch minstens één keer voorbij wandelen om het fenomeen te kunnen bewonderen. Een hele straat lang, huis na huis: dat gelijkaardig schouwspel van jonge (?) dames aan het raam. Wij zijn ooit één keer naar Amsterdam geweest, en ik moet bekennen dat ook wij niet aan de nieuwsgierigheid hebben kunnen weerstaan. Al stelt het, al bij al, eigenlijk niet erg veel voor. Na een paar ramen heb je het wel gezien, toch? En de meeste van die dames zaten er duidelijk verveeld bij.

    Hoe dan ook: bij de meest recente maatregelen, waarbij de niet-medische contactberoepen weer de deur moesten sluiten, zijn ook de raamprostituees getroffen. Ze hebben geen werk meer, en dus had het voor hen ook geen zin meer om aan het raam te gaan zitten. Ik vrees dat het fenomeen misschien wel voorgoed verleden tijd is.

    En wellicht daarom heeft onze regering, vermoedelijk in een nostalgische bui, een nieuwe raam-regel uitgevaardigd: voortaan moesten de treinreizigers allemaal aan het raam zitten. Zo hadden onze politici, die waarschijnlijk heimwee hebben naar de goede oude tijd, toch nog een beetje het gevoel dat het raam-zitten niet helemaal verdwenen was.
    We konden ons daarmee vergapen aan wie er in de voorbijrijdende trein aan het raam te zien was. Zij het dan alléén in de treinen die náár de kust reden.
    Maar ondertussen zijn onze leiders ook daar al weer op terug gekomen. Ik vermoed dat het effect een beetje tegengevallen is, en niet écht kon tippen aan het "raam-kijken" van de goeie ouwe tijd...

    22-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Cursief
    >> Reageer (0)
    20-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorrang

    Het gebeurt niet zo vaak, maar nu ben ik echt kwaad!

    Onze Olympische atleten zullen ergens begin mei met voorrang gevaccineerd worden tegen Covid-19. Dus nog vóór veel 65-plussers, en vóór de risicopatiënten. De atleten vragen al heel lang om een voorkeursbehandeling, en blijkbaar hebben onze ministers van Sport ervoor gezorgd dat ze die ook krijgen.

    Het was de hoofdarts van het BOIC die voor het eerst met het idee is komen aanzetten. Zijn belangrijkste argument was de hoge besmettingsgraad bij onze topsporters: dat ligt om en bij 22%, wat véél hoger is dan de globale besmettingsgraad van 8% in België. Dat er zó veel topsporters besmet raken, was voor de dokter een argument om te pleiten voor een snelle vaccinatie. Niet alleen is dat complete nonsens, want daarmee suggereert de dokter precies dat die groepen die zich slecht aan de maatregelen houden, voorrang zouden moeten krijgen bij het vaccineren. Bovendien is dat de wereld op zijn kop: het toont, nog maar eens, dat het veel beter was geweest om ook de professionele sportwereld in lockdown te zetten, evengoed als de andere contact- of niet-essentiële beroepen. Des te meer omdat de professionele sporters zich, afgaande op de hoge besmettingsgraad, duidelijk niet aan de protocollen houden of aan de beperkingen die ons, en ook hen, opgelegd zijn: ze knuffelen er nog altijd op los, ze reizen naar het buitenland en weer terug zonder ooit in quarantaine te gaan, ze zitten met veel te veel samen, enzovoort. Als die 22% voor iets een aanbeveling zou zijn, dan is het wel om het hele circus een tijd op slot te doen. Eerder dan om hen een voorkeursbehandeling te geven.
    Maar het idee is ondertussen ook opgepikt door onze Olympische atleten, zoals Nina Derwael en Jolien D'hoore. Ook zij vinden het nu nodig, en vanzelfsprekend, dat de atleten die naar Tokyo mogen, voorrang zouden krijgen bij de vaccinaties. Want, zeggen ze: "Anders hebben atleten van andere landen (zoals Nederland, Polen, Duitsland) waar de topatleten wél prioritair ingeënt worden, een groot voordeel." En, gaan ze verder: "Door een snelle vaccinatie krijgen we die mentale rust die we nodig hebben om goed te presteren." Want zonder vaccin lopen ze het risico om op een kwade dag positief te testen en dan worden ze huiswaarts gestuurd: einde van de Olympische droom. Ik zou zeggen: "Neem gewoon de nodige voorzorgen om niet besmet te raken, dan kan je ook gerust zijn."
    De ministers van Sport, Ben Weyts op kop, hebben het verhaal ondertussen ook op hun agenda gezet.De teneur is nu: "Als de Belgische sporters het komende zomer op de Spelen uitstekend doen, leeft ook het hele land met hen mee. Voor ons is dit een goede besteding van een zeer klein aantal vaccins."
    En verder: "Het gaat om topsporters die zich jarenlang op dit moment hebben voorbereid. Voor hen zijn de Olympische Spelen vaak 'a-once-in-a-lifetime-opportunity'. Met hun prestaties en medaillekansen hebben ze een zeer groot belang voor de promotie van de sport, en van Vlaanderen en België in het algemeen."
    Als arrogant statement kan dit wel tellen, vind ik. De "helden van de zorg" hebben blijkbaar in de geest van onze ministers al plaats moeten maken voor de "helden van de sport".

    De atleten en de minister en de BOIC-arts benadrukken dat het maar om een heel kleine groep gaat, hooguit 300 mensen, en dat dit de vaccinatiecampagne in ons land niet of nauwelijks zal verstoren. Maar dat is het punt niet. Het punt is dat een elitaire en bevoorrechte groep zich het recht toe eigent om voorrang te hebben op alle anderen. Het punt is dat dit een slag in het gezicht is van al diegenen die in spanning en angst, omdat ze, omwille van gezondheidsproblemen, grote risico's lopen, moeten wachten op het verlossende spuitje. Het punt is ook dat als men één groep gaat "vóór trekken", er gegarandeerd andere groepen zullen opstaan met de even (of véél meer) gerechtvaardigde eis om óók voorrang te krijgen. Zoals het personeel in de gevangenissen, zoals het onderwijspersoneel, zoals de kinderverzorgsters en kleuterleidster, enzovoort enzoverder.

    Het spel zit nu trouwens al op de wagen: de cipiers hebben na een stakingsdreiging eenzelfde privilege verkregen. Want als één elite-groepje het nu toch voor elkaar kon boksen om voorrang te krijgen, dan was het hek uiteraard helemaal van de dam. En de volgende groep die dan met harde acties kan dreigen, zal dit als een expliciete uitnodiging beschouwen om ook voorrang te forceren. Het is het klassieke verhaal: wie het hardst op de tafel kan kloppen, komt op de eerste rij. (De sportcoaches zijn trouwens al aan het roepen dat ook zij prioritair moeten ingeënt worden. Uiteraard...)

    20-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Belgische politiek
    >> Reageer (0)
    19-04-2021
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vaste Grond

    Er schijnt (nog maar eens) licht aan het einde van de tunnel! Er zijn een hoop versoepelingen aangekondigd tussen nu en 8 mei. (Geheel toevallig het weekend van Moederdag...) Tenminste als "de cijfers" tegen dan goed genoeg zijn. (Een kleine voorspelling: "de cijfers" zullen niet goed zijn, maar de versoepelingen komen er tóch.)

    Ben ik daar blij om? Niet bijzonder, eigenlijk. Voor mij maakt het allemaal niet zo veel uit: ik ben toch niet van plan om te gaan shoppen, ik sta niet te springen om ergens op een terras iets te gaan eten of drinken, en ik heb geen buitenlandse vakantie gepland. Al vind ik het wel leuk dat ik weer meer mensen kan/mag ontvangen in mijn tuin.
    Maar de grote massa, en zeker de jongeren, zullen hier wel gelukkig mee zijn, vermoed ik. Tot de beloftes opnieuw moeten gebroken worden omdat "de cijfers" slecht zijn.

    Ik vraag me toch af: "Vanwaar nu opeens die versoepelingen?"

    Het is amper een paar weken geleden dat sommige eerdere versoepelingen alweer ongedaan werden gemaakt en andere beloofde versoepelingen uitgesteld werden. De fameuze "paaspauze", weet je wel. Wat toen een gigantisch gezichtsverlies betekende voor onze premier, want die had gezworen dat als de kappers eenmaal open mochten, het voorgoed zou zijn. Het was ook een smadelijke nederlaag voor onze Vlaamse minister van Onderwijs, die gezworen had dat het contactonderwijs niet nog een keer zou wegvallen. Maar het moest nu eenmaal. Omdat "de cijfers" veel te slecht waren.
    En hoe zijn "de cijfers" nu? Exact dezelfde als toen. Er is geen enkele verbetering geweest in "de cijfers", wel integendeel. Wat er op wijst dat de wisselende maatregelen, versoepelingen of verstrengingen, al bij al héél weinig met "de cijfers" te maken hebben. Wie gelooft die ministers nog als ze met hun pokerface staan te beweren dat ze zich "laten leiden door de cijfers"? Onze regering is haar geloofwaardigheid helemaal kwijt.
    De fameuze cijfers zijn dus niet de motor van versoepelingen of verstrengingen. Het ligt gewoon aan het humeur van de leden van het Overlegcomité, denk ik. Of misschien eerder aan wie het laatste woord mag hebben. Ik vermoed dat ze daar met een soort beurtrol werken, en de belangrijkste ministers mogen elk om beurt eens de eindbeslissing doordrukken. De vorige keer was minister Frank "alles-moet-dicht" Vandenbroucke aan de beurt, deze keer zal het wellicht de beurt geweest zijn van één van de Franstalige "alles-moet-open" ministers.

    Maar onze premier verdedigt de beslissing met het argument dat we nu "vaste grond onder de voeten hebben": de vaccinaties. Want, zegt onze immer enthousiaste premier: "Tussen nu (15 april) en 8 mei zullen één miljoen spuitjes gezet zijn en tegen 8 mei zal 70% van de 65-plussers ingeënt zijn." En dus zal het helemaal okee zijn om vanaf 8 mei ferm te versoepelen.

    Mag ik nog een keer "averechts" zijn?
    We zijn al van in januari aan het vaccineren, en die "vaste grond" is tot nu alléén maar "drijfzand" gebleken. Het gaat van kwaad naar erger in de ziekenhuizen en in de Intensieve Zorgafdelingen: "Katrien Bervoets, medisch directeur van ZNA (Ziekenhuis Netwerk Antwerpen) benadrukt dat de druk op de afdelingen intensieve zorg hoog blijft." Het lijkt me een beetje "naïef" om te verwachten dat het drijfzand opeens in "vaste grond" zal veranderen.
    En voor wat betreft de vaccinaties in de periode tot 8 mei? Die "één miljoen" van onze premier, dat is ofwel "wishful thinking" ofwel bewust gelogen. Want we halen die langs geen kanten. Na drie en een halve maand zitten we aan twee miljoen vaccinaties, hoe zouden we er dan één miljoen bijkomend kunnen laten zetten in drie weken tijd? En het wordt al helemaal twijfelachtig nu er niet alleen ongerustheid is over AstraZeneca, maar ook over Johnson & Johnson. En die 70% 65-plussers? Op 18 april waren er in Vlaanderen 36% mensen tussen 65 en 74 met minstens één inenting. Dat is nog altijd bitter weinig, niet?
    En trouwens: volgens de experten duurt het zeker 10 tot 14 dagen na het spuitje eer die verhoopte immuniteit optreedt. Dat betekent dus dat de mensen die pas in de laatste dagen vóór 8 mei ingeënt werden, ten vroegste vanaf 18 of 22 mei beschermd zullen zijn. Dan zou het, in de logica van Alexander De Croo, verstandiger geweest zijn om tot 22 mei te wachten met die uitgebreide versoepelingen. Toch?

    Hoe dan ook: de kans is groot dat die "vaste grond" gewoon drijfzand zal blijven. Want wat hebben we gezien eens de 80-plussers ingeënt waren? Zij werden niet meer ziek, en ze kwamen niet meer in de IZ-afdelingen terecht. Maar tóch bleven de ziekenhuizen en de Intensieve Zorgafdelingen vol lopen. Nu met jongere mensen: 60-plussers. En als ergens in mei de 60-plussers zullen ingeënt zijn, dan komen zij niet meer in het ziekenhuis. Maar dan worden de 40-plussers ernstig ziek; dat is trouwens nu al aan het gebeuren: veel nieuwe, zwaar zieke, patiënten zijn dertigers of veertigers. En als die zullen ingeënt zijn, dan ...

    Kortom: het is een strijd die we gewoon niet kunnen winnen. Want we vechten tegen een "intelligent" virus. Weet je nog? We worden aangevallen door de Aliens!

    19-04-2021 om 00:00 geschreven door Eric_Kerkhove  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (17 Stemmen)
    Categorie:Covid
    >> Reageer (0)


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs