We konden naar de pueblo wandelen en terug zonder regen, de wolken waren dreigend aanwezig en ook een regenboog was er te zien maar geen gedrup in de morgen; Een paar van men bikervrienden lieten zich verleiden om toch maar een ritje te wagen wat ze zich later op de dag zouden beklagen.
Omdat het maandag hier een feestdag is besloten we iets na de middag naar de mercadona te gaan vandaag en onderweg was het behoorlijk druk, omdat ook volgende donderdag een feestdag is maker velen er blijkbaar nog een vakantieweekje van. Onderweg naar de Mercadona langs de kust valt de kleur van zee op, die ziet pekzwart en er hangen vieze wolken boven dus dat beloofde niet veel goeds; Terwijl we aan het inladen zijn begint het te regenen en we rijden naar huis op de glibberige wegen. Het blijft regenen tot tegen zessen maar hier vielen de hoeveelheden mee, het was vooral de kuststreek en rond Benidorm dat men de volle laag kreeg met de gekende ondergelopen straten als reslutaat.
Mijn bikervrienden zitten ondertussen vast in een bar waar ze met moto en al konden schuilen binnen, Suzy die toch erdoor reed omdat ze thuis moest zijn kon het water uit haar botten laten lopen.
Ik kijk naar de ronde van Chokodije, een kermiskoers als afsluiter van het wielerseizoen waar Niksbali bij gebrek aan deftige courreurs nog is als eerste over de streep mocht bollen.
Ik doe een blokje om met X, nam een balletje mee om aan de sportvelden wat te spelen maar er zijn een groepje kids die er rondhangen en bommetjes aan het gooien zijn dus stappen we verder en spelen wat in de straat.
Bij ripoll op het terras is het heel druk nu de grote bar naast de farmacia dicht is wegens vakantie en als Luc en Tina eraan komen is er geen plaats meer dus inviteer ik ze aan mijn tafeltje, morgenvroeg vertrekken ze met de wagen richting Belgica met tussenstop in de buurt van de Ventoux en waarschijnlijk zullen ze tot volgend jaar moeten wachten om terug te komen naar hier todat Luc eindelijk met pensioen kan bij de vrt.
Ook al staan ze beide vol muggenbeten toch kijken ze er tegenop het mooie weer hier te moeten inruilen voor de Belgische herfst en winter. Voor velen hier begint er een lang weekend want maandag is dia de la comunidad Valenciana, de feestdag van de Valenciaanse regio voor de verjaardag te vieren van de bevrijding van de stad in 1238 met tal van processies waarin La Senera, hun Valenciaanse vlag een hoofdrol speelt; deze vlag lijkt trouwens verdacht veel op de Catalaanse.
Ook op volgende maandag stond er een zitting van de regionale Catalaanse regering gepland om hun onafhankelijkheid uit te roepen maar een hooggerechtshof in Madrid heeft die zitting nu verboden; ondertussen verplaatsen meer en meer grote bedrijven hun hoofdzetel vanuit Catalonie naar elders in spanje uit schrik anders niet meer van de europese vetpotten te kunnen profiteren maar ik denk niet dat dit de Catalanen kan stoppen want ze proberen nu in een nieuwe geplande bijeenkomst volgende week dinsdag hun onafhankelijkheid door te drukken; En die oude bok van een Rajoy doet als premier van spanje alsof zijn neus bloed, weigert bemiddelingsvoorstellen van andere partijen en negeert de Catalaanse wensen alsof het huisstofmijt is. Het verblijf van de guardia civil in Catalonie werd verlengd en het hoofd van de Catalaanse Politie moest zich vandaag komen verantwoorden waarom zijn agenten zo laks waren opgetreden zondag bij het door Madrid verboden referendum. Ergens voel ik aan mijn kleine teen dat dit niet meer goed komt.
Nu is mijn kleine teen één van de weinige ledematen die geen pijn doet, mijn tuinwerkzaamheden van gisteren hebben mijn schouder, nek, rug, knieen en armen geen goed gedaan en ik begin serieus te twijfelen aan mijn geboortedatum die volgens mij eerder net voor de 2 de wereldoorlog moet liggen.
Dus houden we ons vandaag enkel bezig met wat opruimen, het afbreken van de zonnewering aan de car port en afdekken van alles wat niet nat mag worden want morgen zeggen de weersvoorspellingen dat er een regenzone voorbij komt.
Na de siesta en een cornetto doen we een zwemmeke want alhoewel er meer en meer bewolking komt blijft het warm en tegen 17 u ga ik met X toch maar de Bernia op voor een flinke wandeling; op onze vaste stop/zit plaats blijkt een hippieachtige wietrokende jongeling te zitten en ik besluit hem niet van mijn rots te duwen maar maak een praatje met hem en we stappen nog wat verder omhoog waar ik nog een platte steen weet liggen om op uit te blazen.
Terug thuis blijkt dat we 13 km hebben gestapt vandaag en we kunnen nog een glimp van de zonsondergang opvangen vooraleer de dikke grijze wolken komen opzetten
En ja, vanmorgen kwam de verhuiswagen toe en begon men met uitladen van meubleltjes en kartonnen dozen dus hebben we nieuwe buren in de gerenoveerde villa en volgens ik aan hun taaltje kan horen uit Nederland nog wel.
In de pueblo zit ik bij ripoll naast de bouwvakkers die al 5 keer beloofd hebben te komen kijken naar het probleem met binnenkomend water in de living tijdens de gota fria maar ik vraag er niet meer achter; ook Fernando de bouwvakker die alle klusjes opknapt bij men duitse onderburen geeft geen kik en ik ben het stilleksaan beu dus besluit ik zelf de handen uit de mouwen te steken.
Eerst kuis ik het raam van men bureel met een zelf inelkaar geflanste steel van een zwembadkuisgrief waar ik een raamhandtrekkertje aan vasttplakte; Het reslutaat is nog niet wat het moet zijn maar toch al iets beter en ik kon ook de slak die al 4 maand tegen raam plakte eindelijk loswrikken en verwijderen.
Daarna ga ik aan de slag met pikhouweel en schop om een talud te maken waarlangs ik het regenwater kan laten weglopen naar de betonnen afvoergoot voor de ramen, er zitten een paar rotsen in de weg dus moet ik ook de hamer en beitel erbijhalen en na een half uurke druip ik van het zweet en hou ik een eerste pauze; Men schouder protesteert ook al dus ik spring maar in de pool en ga erna naar de masymas met de scoot want L zat zonder aceite de oliva en wou lentejas klaarmaken.
Na de lentejas doe ik men siesta al dobberend en nadien ga ik met X door het bos langs urb ravanell goed voor 11 km stappen vandaag.
We kijken samen naar de ondergaande zon en zien dat het goed is.
Wat is het rustig en kalm vanochtend, voor het eerst sinds maanden is er niemand opgedaagd om aan de gerenoveerde villa verder te werken; geen aan en af rijdende camionetten of brullende bouwvakkers meer want gisteren was er een kuisploeg aan het werk dus waarschijnlijk zit de renovatie er zo goed als op.
L wandelt mee naar de pueblo want wil bij de farmacia binnenspringen voor hoestsiroop en neusdruppels want is snipverkouden; bij Ripoll zit ik nog is naast de oostendenaars en we geven mekaar een update van onze medisch dossier.
Terug thuis neem ik een douchke en ga naar Beni hospital alwaar ik een afspraak had gemaakt met Dr Valiente voor mijn schouderprobleem; ik geef hem de resultaten van de echo en RX die ik in Belgica liet nemen en vertel want de docter mij hierover meedeelde maar Dr Valiente blijft bij zijn diagnose en zegt dat de kalkaangroei te zien op de echo niet van die aard is dat dit mijn pezen etc kan afknellen, volgen hem blijft de pijn van een afknelling komen waar de pezen door een holte lopen tussen schouderblad en bovenste rib; omdat dit op termijn de pezen zou kunnen gaan beschadigen besluiten we tot actie over te gaan en boek ik een afspraak om een artoscopie te laten uitvoeren waarbij dan een stuk kraakbeen kan weggehaald zodat de pezen en spieren meer plaats krijgen om heen en weer te bewegen. Enkel een geschikte datum vinden is niet zo simpel en uiteindelijk boeken we de 28 ste november als dag van de ingreep; deze gebeurt onder volledige narcose en normaal gezien kan je de volgende dag terug naar huis waarna een 3 tal weken revalidatie volgen.
Volgende week dien ik ter voorbereiding eerst bloed te laten nemen, dan een RX van hart en longen en een elctrocardiogram van men hart en de week daarna op onderzoek bij de anestesist dus dan worden een paar trajectjes Benidorm.
Ik passere nog langs Leroy Merlin voor een nieuwe douchekop en breng tegelijk een nieuw thermometerke mee voor in het zwembad.
De poolboy komt langs en vertelt me dat hij ruzie heeft men zijn baas en waarschijnlijk nog deze maand zijn ontslag zal geven en dan voor eigen rekening zal beginnen.
X wil de nieuwe zwembadthermometer waar een plastieken haai bovenopstaat zodat het blijft drijven wel is testen door erin te bijten.
We halen weer 28 graden vandaag en stappen 9.8 km in totaal; Na het laatste zwemmeke gaat het zonneke slapen en ik ga dat voorbeeld snel opvolgen.
Met het weer gaat het nog steeds goed in espana, met de rest iets minder; na het tumult op zondag was het vandaag terug prijs want Catalonie staakte en demonstreerde oa tegen de aanwezigheid van de vele spaanse politieagenten op hun grondgebied; Op sommige plaatsen werden hotels belaagd waar de guaria civil verbleef en vroegen de Catalaanse hoteluitbaters de spaanse politie hun koffers te pakken waarop die oudbakken premier Rajoy het bevel gaf dat ze moesten blijven waar ze zaten en om 21 u kwam El rey Felipe zich moeien in een rechtsteekse TV toespraak. Ook die conservatieve prutsers van de Europese commissie deden hun duit in het zakje door het leiderschap van de spaanse premier Rajoy te gaan prijzen;
Je zou voor minder sympathie gaan krijgen voor de Catalanen zeker als je weet dan daar in 2010 als eerste spaanse provincie een verbod op stierenvechten werd uitgevaardigd maar na vele jaren heen en weer getouwtrek vernietigde een gerechtshof in Madrid dit verbod vorig jaar omdat het om een spaanse traditie gaat waarover zij alleen kunnen beslissen. Hoog tijd voor een revolutie zodat die conservatieve zandzakken kunnen opgeruimd.
Om 8u30 steek ik men fiets in de jeep en rij naar de garage waar ik men autoke achterlaat voor nazicht en een onderhoudsbeurt; i rij met de fiets langs Albir, waar men de dijk defintief aan het herstellen is 10 maand na de gota fria van januari en langs de kust terug naar huis en maak een tussenstop in Altea op de dijk voor hier de krant te kopen en een koffietje met tostada te drinken, wat was het fijn nog is te kunnen fietsen, dit was maanden geleden en men schouder deed niet teveel pijn tijdens het hobbelen.
Bij thuiskomst is X heel blij mij zien toe te komen op men tweewieler, en terwijl ik de krant verder lees zoekt ze het zonneke op.
Na een zwemmeke volgt de siesta en lees ik wat, terwijl L kip met rijst maakt ga ik al een wandelingske doen met X want straks moet ik terug naar de garage voor de auto op te halen;
Iets na 18u bellen ze dat hij klaar is en rij fiets ik terug nadat ik in Cap negret voor de slagbomen van de paserende trein diende te wachten;
De remblokken achteraan dienden vervangen, net zoals de olie en luchtfilter en 7 liter nieuwe olie maakten mij 335 armer vandaag.
Maar men karretrje bolt terug als nieuw en ik profiteer ervan dat de achterbank eruit is om een deel snoeiafval naar de containers te brengen en op de terugweg schaar ik nog 2 houten paletten mee die iemand niet meer nodig had.
We doen een laatste zwemmeke bij een mooi gekleurde zonsondergang
Bij Ripoll is het druk en er zijn maar 2 tafeltjes meer vrij, omdat ik niet naast die blaaskaak van een Gregory van het immokantoor die weer gewichtig aan het rondbellen is wil gaan zitten zet ik me aan het kleinste tafeltje aan de andere kant van het terras. Sir David zit ook in de buurt en omdat zen vrouwtje er niet bij is heeft hij een dikke sigaar opgestoken en geniet erop los. Hij komt X een streeltje geven als hij vertrekt en ik ga wat later ook huiswaarts want ik wil langs de garage gaan met de auto als hij start tenminste. Na het ontbijt probeer ik de auto te starten en het gaat prima van de eerste keer dus rij ik richting garage waar men mij vandaag niet direct kon verder helpen want ik wou tegelijk ook de onderhoudsbeurt laten doen dus maken we een afspraak voor morgenvroeg, dan kan ik de wagen daar laten en kom met de fiets terug naar huis.
Ik stop onderweg aan de Mercadona en ben op tijd this voor de maandagsiesta, ik weet niet waarom maar dit is meestal de zaligste siesta van de week. Erna doe ik een zwemmeke en haal de achterbank uit de auto zodat men fiets erin kan.
Ik stuur X naar Mick die met zijn schoonbroer een muur aan het herstellen is aan hun terras want sinds eergisteren doet de boiler het niet meer; Ik vraag aan Mick of hij er is kan naar kijken en even later komt hij er al aan beginnen; er blijken 2 batterijen in de boiler te zitten en deze zijn aan vervanging toe maar Mick maakt voor de zekerheid de contacten proper en daarna werkt hij terug maar het lijkt beter toch nieuwe baterijen te gaan halen morgen.
Het zonneke doet deugd en ik lees wat verder in men spaanse boek en na het late middageten doe ik een toerke met X maar nog voor we afdalen aan de muur voel ik dat de balletjes in tomatensaus op afrikaanse wijze mij niet goed bekomen zijn en maak ik rechtsomkeer om tijdig thuis te geraken.
Morgen had ik terug een lange bergwandeling gepland maar door de autoperikelen zal ik deze maar uitstellen tot later deze week.
Op 1 october was er het referendum gepland in Catalonie met de vraag aan de inwoners of men ja of nee voor de onafhanklijkheid wou gaan maar in Madrid wou de regering daar niets van weten en besloot met alle middelen het referendum te gaan verhinderen. De fierheid en geschiedenis van de Catalanen kennende kon je dus vuurwerk verwachten en spijtig genoeg was het niet fraai om te zien hoe de guardia civil buitensporig geweld gebruikte om mensen uit kiesbureaus te sleuren enz.
Op verschillende plaatsen waren er zelfs schermutselingen tussen de lokale Catalaanse politie Mossos d'Esquadra die zich afzijdig hielden en de andere spaanse politiemachten; Bijna 500 gewonden in totaal bij het sluiten van de kiesbureaus momenteel; Ook koning voetbal deelde in de klappen want Barcelona vroeg aan de spaanse voetbalbond de voor vanmiddag geplande wedstrijd uit te stellen maar die weigerde en dreigde zelfs met 6 punten aftrek als sanctie waarop Barcelona besloot te spelen zonder publiek toe te laten en 90.000 supporters de dupe werden.
Wij vertrekken tegen 9 u en bij 20 grados naar Valencia en buiten wat spaanse vlaggen links en rechts gaat alles hier zijn gewone zondagse gangetje, Nadat ik L afzet ga ik naar de carwash waar 2 hondjes braafjes wachten tot hun baasje buitenkomt uit de cafetaria, en ik haal men bomba de chocolate als ontbijt die ik bij een koffietje nuttig. Ik lees wat in men boek en tegen 12 ga ik om 2 porties paella in één van de vele afhaalzaken hier in de buurt en aan 3.50 per portie kan je der niet zelf aan beginnen. Nadien rij ik naar de parking aan de kerk en wacht tot L eraan komt, omdat het vandaag de eerste zondag van de maand is hebben de meeste hun traditionele Nigeriaanse kledij bovengehaald; L heeft nog een vergadering ivm toekomstige activiteiten en laat op zich wachten maar ik luister muziek en lees verder; als ze eraankomt wil ik de auto starten maar meer dan een "klik" komt er niet uit; problema...
L kan nog net Palacio uit zen auto halen, een vriendelijke landgenoot vanhaar en ze trommelen nog een paar rondhangende kerkgangers op men men auto in gang te duwen maar dit lukt niet natuurlijk want het is een automaat dus gaan ze om de hoek in een chinese shop startkabels kopen; een andere kennis parkeert zijn jaguar naast de mijn maar de startkabels zijn te kort waarop alle aanwezige nigerianen een discussie beginnen hoe dit moet opgelost.
Palacia parkeert zijn nissan vlak naast mij en dan lukt het wel de kables aan te koppelen maar starten wil niet lukken dus ofwel deugen de kabels niet ofwel is er een ander probleem. Geluk dat ik bij men spaanse verzekering ook pech assistentie dus bel ik voor hulp terwijl de baterij van men iphone zo goed als plat is; ik kon gelukkig L's tel nr doorgeven als contact want even later bellen ze terug dat ze de straat niet vinden op hun plan; Na 1 u wachten komt de grua er eindelijk aan en de vriendelijke spanjool probeert ook met zijn batterij men autoke te starten zonder succes. Hij krijgt hem even later toch aan de praat en denkelijk is er een probleem met de startmotor dus we vertrekken direct en rijden in 1 ruk huiswaarts waar we na 17u aankomen; Morgen zullen we zien of mijn beestje nog start zodat ik hem naar de garage kan brengen.
We eten onze paella op terwijl de zon al begint onder te gaan en doen een toerke met X in het bos en gaan vroeg slapen.
Na de pueblowandeling maak ik me klaar om met de Harley naar Jalon te vertrekken en ik plan daarna nog een ritje over de col des rates tot in La Nucia om ietsd te gaan drinken in Bar Overdrive.
Omdat we morgen naar Valencia gaan wil ik vandaag wat toeren; In Jalon is er tamelijk veel volk op de markt en ik koop er een spaans boek voor 3 en ga in de masymas afwaszeep, brood en een pasteitje met kaas en tomaat kopen voor onder weg. Even voorbij Tarbena stop ik even en eet men tussendoortje; het slaperige bergdorpje ligt er maar kalm bij nu het bekenste restoke Casa Pinet hier de deuren sloot na 40 jaar wegens een meningsverschil met de gemeente over hun huurcontract; Casa Pinet was een begrip in de streek maar ondanks meer dan 3000 handtekeningen gingen de deuren dicht eind april en verhuisde de familie Pinet hun resto naar Alcali.
Het resto was een museum vol met attributen uit de burgeroorlog, linkse revoluties, communistische fotos, vlaggen en slogans voor de Catalaanse en Valenciaanse onafhankelijkheid en uitgebaat door de éénarmige Geronimo Pinet een attractie op zich.
Laat de catalaanse onafhankelijkheid nu net het topic van dit weekend zijn want morgen probeert men in gans de provincie rond Barcelona een referendum te organizeren om te stemmen voor of tegen deze onafhankelijkheid. In Madrid probeert men deze stemming met alle middelen te verhinderen wat de nodige spanningen met zich mee brengt; vandaag werd er in alle grote steden, maar ook bvb in Benidorm tegenbetogingen gehouden en in Barcelona zijn scholen bezet door inwoners om te beletten dat men de stemming daar zou tegenhouden om nog niet te spreken van de 4000 guardia civil agenten die Madrid naar Barcelona stuurde om de orde te handhaven; deze slapen op 2 grote cruiseschepen in de haven want in de stad was geen plaats genoeg. Hopelijk laat men morgen de boel daar niet ontploffen.
Als ik in Lanucia aankom zijn Jan, Rune, Nick en Suzy ook net daar en we blijven tot 15 u plakken vooraleer we naar huis afzakken; L had toch een kuisdagje gepland en dan loop ik liever niet in de weg; Omdat er meer bewolking kwam na de middag wordt er niet gezwommen maar een siestake kan nooit kwaad.
Met X ga ik nog is tot aan het bronneke van StAnna en terug; morgen dacht ik ze mee te nemen naar Valencia maar wegens de mogelijke betogingen die er nog gepland zijn zal ik ze maar rustig thuis laten
Deze morgen onderweg naar de pueblo zoeken de katten de eerste warme zonnestraaltjes op en ik kan ze geen ongelijk geven.
Na het ontbijt kan L niet zwijgen over die leuke schoenen met hoge hak (Coco shoe in haar taaltje) die ze gisteren zag en omdat we toch niks beter te doen hebben besluit ik met haar met de scooter naar Beni centrum te rijden waar ze bij het Mango filiaal aldaar wel nog haar maat in de juiste kleur zouden hebben.
Als we aankomen parkeer ik me op het voetpad terwijl zij naar binnen gaat; op 2 minuten zie je hier meer rare vogels passeren dan in een gans dagje zoo, uit een taxi stapt een zwerver die geen geld heeft om zijn rit te betalen, verder de een na andere stoet vrijgezellen partyvierders; In Beni zijn er heel wat hotels die dit als package aanbieden en vooral de engelsen zijn hier grote fan van.
Als L na 5 min buitenkomt met lege handen weet ik hoe laat het is, blijkbaar konden ze de schoenen in hun magazijn niet vinden dus wil ze hier in de buurt nog is rondkijken maar ik pas en ga ondertussen een Macdo menuutje eten.
Als ze even later nog haar goesting niet heeft gevonden geeft ze het op en rijden we huiswaarts; lekkere temperaturen vandaag en we doen beide een zwemmeke in het 29 grados warme zwembad thuis.
Nadien werk ik wat in de tuin, enfin ik beperk me tot het afzagen van 2 takken en doe een toerke met X door het bos zodat we juist 10.1 km halen
Nu de laatste Moren weggetrokken zijn keert de rust terug in Altea en ook al omdat Luc en Tina zonder hun bezoekers op het terras bij Ripoll zitten; zelf zijn ze ook blij dat ze is onder hun tweetjes een dagske hebben, hun gasten zijnn aar Guadelest, want hadden de afgelopen 2 weken constant bezoek.
Als ik terug naar huis wandel tel ik 11 autos/camionetten aan de werf; bijna 20 werkmannen lopen mekaar voor de voeten, schilders, metsers, dakwerkers, vloerders, ramenplaatsters,enz zorgen voor een spaanse fiesta lijkt het wel, wat een kabaal, geroep, gevloek en geratel; niet verwonderlijk dat, ondanks ze van 7u30 tot 19 daar zijn er niet veel vooruit gaat.
Tegen 13u30 moet ik in Beni hospital zijn voor mijn uitslag echo schildklier bij dr Wang te bespreken maar zoals verwacht is er niks gewijzigd en is het voldoende binnen 6 maand een nieuwe echo en bloedafname te doen. L wou wel mee naar beni want had nylon kousen nodig en als ik van het hospitaal richting centrum rij valt het op hoeveel volk er hier nog is, de terrassen zitten vol en ook op de dijk loopt er een pak volk; als ik me wil parkeren dicht tegen het centrum staan er een aantal autos van de Policia Nacional en L wil liever niet gecontroleerd worden dus rijden we verder richting shoppingcenter La marina;
In een winkel ziet L een geweldig paar schoenen maar haar maat hebben ze niet meer maar de verkoopster kan zien dat men in hun andere winkel deze nog in voorraad heeft, enkel is deze winkel in het... centrum van Beni waar we juist vandaan komen en ik heb geen zin in een terugrit dus gaan we maar huiswaarts waar L pasta maakt die ik binnen eet wegens teveel muggen buiten.
Savonds ga ik met X naar Urb ravanell en terug goed voor 11.1 km vandaag en als het donker wordt ga ik nog is tot aan de werf/Villa in de bocht om een houten palet scheef te slaan die men daar had laten staan voor de poort.
Vanmorgen viel het factuur van de maand september voor het water in de mailbox en zoals ik had gevreesd is het dubbel zoveel als anders, geluk dat het waterlek aan de straat nu opgelost is.
Als ik bij ripoll op het terras zit men krant te lezen komen Luc en Tina eraan, maar er is geen plaats meer in mijn hoekje dus ze gaan aan de andere kant zitten en daar was ik al gauw niet rouwig om; ze hebben namelijk vrienden of familie op bezoek, 2 koppels van die belgische turistas die ik liever niet tegenkom; Het bezoek komt even later toe, het is te zeggen ze rijden voorbij het terras in hun huurautoke en roepen al door het openstaande raampje; bestel al maar 2 sangrias met luide stem; die luide stem behoorde zo bleek later toe aan Josianne, een soort manwijf brulboei die niet moet onderdoen voor de spaanse decibels en haar man was uitgedost met grote strooien hoed etc dus ik had al spijt dat ik geen spaanse krant had gekocht om me achter te verstoppen.
Ik besluit het resultaat van hun sangriaverbruik niet af te wachten en maak me gauw uit de voeten zodat ik thuis in alle rust kan ontbijten en krantje lezen.
X laat het ochtendzonneke op haar buikje schijnen
Ik lees wat in men spaanse boek, doe een zwemmeke en siesta en maak een praatje met de poolboy.
In de vooravond gaan we met zen allen nog is wandelen aan playa La Olla waar het nu ook rustig en verlaten is, enkel de strandstoelen staan er nog maar geen klanten meer te zien. L kan niet voorbij de schommel zonder is te gaan zwieren.
We halen 9.7 km vandaag, de spiertjes waren nog wat stram na de bergwandeling van gister
Na de aankomst van de kruisvaarders zaterdagavond was het gisterenavond aan de Moren om hun optocht in Altea te houden, even ging het fout wanneer een te hoge praalwagen vastreed in een overhangende elektriciteitskabel maar de stoet kon zonder ongelukken afgewerkt.
Rond middernacht komt er een stevige noorderwind opzetten en ik beslis op te staan om het muskietennet samen te binden en wat andere zaken op te bergen; De wind gaat stevig tekeer de ganse nacht door dus veel slapen zit er niet in en smorgens zijn de temperaturen gevoelig frisser.
Als we vanmorgen naar Altea rijden is men de straten nog aan het opkuisen dus er is geen markt, maar straffer nog zowal alle winkels zijn dicht zelfs de Mercadona in het centrum; er zit niks anders op dan verder te rijden richting Albir waar nog een Mercadona is maar ook deze is potdicht dus gaan we nog een etappe verder en rijden ineens naar de nieuwe mercadona aan het shoppingcenter La Marina in Finestrat; deze supermercado heeft ruime parkeerplaatsen en binnen is er ook veel ruimte en keuze.
Tijdens het oprollen van de zwembadafdekking zie ik een baby hagedis die zich nog net op tijd in veiligheid kan brengen voor hij in de pool zou belanden.
Na de siesta ga ik met de wagen en X richting pickniktafels op de Bernia om nog is een wandelingske langs hett wandelpad richting kust; hier wijst de thermometer slechts 19 graden en er valt een zachte motregen of zijn het de laaghangende wolken; maar het is hier zalig rustig, we wandelen bijna 2 uur zonder een levende ziel tegen te komen, enkel wat bergeiten gemekker is er in de verte te horen; door de regen ruiken de planten en dennenbomen lekker en ook de geur het hars van vers omgehakte bomen is duidelijk aanwezig. We krijgen afwisselend zon, regen en wolken onderweg en stappen zo een totaal van 16 km bijeen vandaag.
De feesten in Altea zijn nog niet afgelopen, sinds vanmiddag klinken er geweerschoten vanuit de oude stad waar op het kerkplein de aanval van de Moren wordt nagespeelt en vanavond staat hun intrede in de stad bij wijze van stoet op het programma; Zaterdagavond was de stoet, die 3 uur duurde en duizenden toeschouwers lokt, gewijd aan de intrede van de kruisvaarders met steeds mooie kostuums etc. en met als finale de aankomst van de koningin Reina Christiana Feli Saiz Zaragozi wie dit ook moge zijn;
Het wordt weer 30 graden vandaag en we houden onze activiteiten en inspanningen beperkt, na de pueblowandeling draaien we een wasmachientje en lezen de krant, er wordt gedobberd en gezwommen en de siesta doet weer deugd.
We stellen ons bezoek aan de Mercadona uit tot morgen zodat we kunnen combineren met een bezoekje aan de wekelijkse dinsdagmarkt.
In de avond ga ik met X langs de sportvelden goed voor een totaal van 10.4 km vandaag.
Zaterdag op de middag ging ik naar Alicante aeropuerto om Nele en Bart op te halen die vanuit putje Limburg naar espana kwamen om het verjaardagsfeestje van Joery bij te wonen, Nele is de dochter van Letty, de vrouw van Joery en had ondertussen al 3 jaar haar mama niet meer gezien; Letty had gevraagd of ik ze kon afhalen want Joery wist niet dat ze gingen komen en omdat het niet zeker was of ze er wel op eigen krachten gingen geraken want wereldvreemde limburgers kan je zomaar niet laten loslopen; Als ze na 5 minuten wachten in de aankomsthal arriveren vraagt Bart direct of hij eerst een sigaretje mag gaan roken vooraleer we vertrekken en onderweg vraagt hij van nog is te stoppen voor een farde sigaretten te kopen want op de vlieger ging da niet.
Rond 14 u lever ik ze af en keer terug naar huis voor een zwemmeke en siesta alvoor we tegen 18 u naar de party vertrekken.
De overgrote meerderheid van de uitgenodigden zijn zware kettingrokers, onvervalste zuipschuiten en bij de meesten zit er wel ergens een vijs los.
Joery neemt de kadeautjes in ontvangst voor zijn 50ste verjaardag in zijn gescheurd hawaihemd, sportbroekske en teensletsen en we hebben plaats zat want uiteindelijk hebben er wel 15 gasten afgebeld.
Tegen zonsondergang zijn de eerste slachtoffers al flink boven hun theewater, zo ook Rune de noorman die gisteren arriveerde uit Noorwegen en sindsdien nog niet nuchter was; Als Alex als eerste vertrekt, want zijn dochter van nu 1.5 jaar moest gaan slapen vergeten ze haar papfles maar die komt later nog van pas om Rune nog wat extra cerveza te laten binnengieten.
Ook de cremefreche spuitbus wordt niet gebruikt om het dessert mee op te fleuren maar om elkaar gezicht vol te spuiten; L heeft gelukkig veiliger oorden opgezocht want die smurrie in haar krullen zou ze niet kunnen aprecieren en wat later gaan wij ook maar naar huis; ik had me al een tijdje over de muziek ontfermt want Joery zijn installatie deed het niet meer maar ik denk niet dat iemand het nog opmerkte dat bij mijn vertrek ook de muziek wegviel.
We komen veilig thuis en staan vandaag vroeg op want gaan naar Valencia, X blijft thuis want het wordt tot 30 graden warm.
Nadat ik L afzet ga ik tanken en ga mijn spaanse koffiekoeken kopen en een koffietje drinken, overal op de teraskes veel volk maar ook veel vliegen dus ga ik na een blokje om terug naar de auto en lees daar wat in men nieuw spaans boek; Tegen 13 u ga ik een kip aan het spit afhalen en even later komt L buiten en rijden we huiswaarts; Vanuit de luie zetel kijk ik met een half oog naar het WK wielrennen maar veel opwindends valt er niet te beleven zeker niet nadat de noorse TV de laatste kms niet meer live kan filmen.
In de avond doe ik met X een wandeling tot aan het waterdepot van de Berniaflank, goed voor 11.1 km vandaag en bij thuiskomst spring ik nog is in de pool bij een mooie zonsondergang
Na de pueblowandeling en het ontbijt thuis ga ik naar La Nucia om bij Mel een geschenkbon te kopen voor Joery die morgen 50 wordt.
We zijn met alle bikers uitgengenodigd op zijn birthdayparty met BBQ bij hem thuis en er komen in totaal een 50 tal genodigden.
Met de meeste bikers legden we elk 25 samen en ik haalde een deel van de centen op, en Suzy een deel hetwelk ze in een omslag bij Mel afgegeven had gisteren want vandaag vertrok ze naar Zweden voor haar werk.
Alleen als ik haar omslag opendoe bij Mel blijkt er niet genoeg in te steken, 7 euritos te weinig... een raadsel hou dit kan en ik kan haar niet bereiken want ze zit op het vliegtuig. Ik rond het bedrag van de giftcheque dan maar af naar beneden en hou 3 voor mezelf om nog een verjaardagskaart te gaan kopen waar ik de namen vandiegenen die hebben bijgelegd kan opschrijven. In de bikerbar zitten Ziggy en Nina met Zweedse vrienden die een weekje op bezoek zijn en ik drink een koffietje met hun vooraleer ik terugkeer naar huis. In Altea is het zeer druk want de feesten van Christianos y Moros zijn begonnen en men knalt er op los.
Vandaag staat er wat wind en voelt het frisser aan dus kan er maar één zwemmeke af en na de siesta gebruik in een paar oude dozen die hier nog stonden om het cadeau voor morgen in te pakken zodat het wat groter lijkt.
X doet haar dutje op de zwembadrand.
Ik kijk nog naar de laatste kms van het WK bij de beloften in Noorwegen waar het weeral regent. Nadien ga ik met X een blokje om via de sportvelden goed voor 9.1 km stappen vandaag
L blijft me verbazen en gaat al vroeg op pad voor weeral een grote toer, ik hou het met X bij de gewone pueblowandeling nadat ik eerst haar prooi had afgenomen, X was smorgens ervanonder gemuist nadat ze Mick had gehoord en had daar een pluchen stier die ze kochten voor hun kleinzoon Herby gevonden en mocht hem houden van Mick; Maar ik vond dat toch niet zo een geweldig idee ze daar mee te laten spelen dus kon ik de toro verwisselen voor een snoepje en in de vuilbak kieperen.
Ondertussen gaan de werkzaamheden aan de villa in de bocht onverminderd door, vandaag liepen de vele bouwvakkers elkaar weer voor de voeten, de metsers, schilders, vloerders, elentriekers, stukadoors en ramenplaatsers waren allen tegelijk bezig van smorgens vroeg tot savonds laat.
Na de siesta doe ik een eerste zwemmeke en erna maakt L Lubina in de oven; we doen savonds nog een wandelingske tot aan het bronneke met zen allen en zo haalde ik 9.5 km vandaag.
Daarna nog een laatste zwemmeke en wat plantjes water gegeven want de zon scheen de ganse dag
Al een paar dagen had ik bij het begin van mijn wandelingen aan de oprit een sissend geluid gehoord waarvan het me leek alsof het vanuit de tuin van men buren kwam maar deze ochtend als ik terugkom van de pueblo besluit ik toch maar is mijn watermeter aan de straat te checken; en inderdaad het geluid kwam vandaar, er ontsnapte water dat uit de aansluiting met de leiding spoot. Omdat Mick aan een muur van zijn terras aan het werken is kon ik hem direct vragen om is te komen kijken en hij zei dat het beter was de plastieken koppeling die lekte te vervangen door een koperen die ik in de pueblo bij de loodgieter wel kon vinden als ik vertelde dat ik een tres cuarrto hembra 25 laton nodig had. Nog voor de siesta ga ik deze bij de loodgieter halen wat mij 10 uritos kost en na het middagdutje kijk ik eerst naar het WK tijdrijden alvorens ik Mick optrommel voor de nodige reparaties. X is maar wat blij dat ze mee mag komen helpen.
Op een klein uurtje is het gefixt waarvan Mick zeker dertig minuten nodig had om al zijn grief bijelkaar te zoeken dat overal rondslingert en zoals steeds moet ik niks betalen.
Aan de poolboy die vanmiddag langskwam betaalde ik vandaag de tweede helft van het jaar zodat ik weer voor 6 maand gerust ben.
Savonds ga ik met X voor een niet te lange wandeling naar het bronneke en terug.
L gaat al vroeg de deur uit want ze wil bij een drietal hotels aan de kust haar cv gaan afgeven in de hoop dat ze vroeg of laat wel een jobke voor haar hebben
We spreken erna af in de pueblo waar we bij ripoll ietske drinken, als wat later bijna alle belgen uit de buurt tegelijk aankomen maken wij graag plaats, trop is teveel.
Na het ontbijt hou ik me bezig met muggengaas aan te brengen op het verluchtingsrooster dat ik eerder aan het badkamerraam installeerde, er kwamen regelmatig nog muggen door de gaten dus was een extra kleiner gaas geen overbodige luxe.
Daarna is het siesta time onderbroken door een zwemmeke in het 25 graden warme water wat nog steeds best aangenaam is.
Ik krijg telefoon van Merche, mijn spaanse lerares diekan bevestigen dat de klassen voor het derde niveau starten op woensdag 11 oktober.
Na een pastake met zalm doeik nog een zwemmeke en ga met X, die op hete kolen zit, voor een stevige wandeling naar de Berniaflank goed voor 10.6 km vandaag
Maandag dus platte rustdag vandaag en na de pueblowandeling doen we onze foodshopping in de Mercadona waar de rust is weergekeerd nu de meute turistas vertrokken zijn en de schooljaarstart achter de rug is.
Op het menu staan vandaag lentejas (linzen) met kip en brood en dit geeft me toch genoeg energie om mijn plastieken tuinstoelen af te spoelen zodat ik ze deze week naar Joery & Letty kan brengen, zaterdag hebben ze 50 amigos uitgenodigd om Joery zijn 50 ste verjaardag te vieren bij hun thuis en ze konden nog wat stoelen gebruiken; Normaal gezien komt zaterdag Letty's dochter vanuit Belgie met Ryanair als verassing en zou ik ze gaan afhalen in Alicante airport als hun vlucht niet gecancelled is.
We doen een siestake in het appartement want buiten zijn de muggen overactief en mijn muggennet heb ik nog niet terug opgehangen; nadien doe ik een zwemmeke en dobber wat op het zetelke; als ik X haar nieuw balletje op de zetel leg wil ze iets te enthousiast het eraf halen en beland in de pool maar ze zwemt er netjes uit op eigen kracht en via het trapje geraakt ze terug op het droge.
Voor de avondwandeling gaan we naar urb Ravanell en zo halen we 10.4 km vandaag.
We zijn net op tijd thuis voor een mooie zonsondergang en blijven nog even buiten genieten tot we genoeg muggebeten verzameld hebben
Na een korte wandeling met X ga ik om 9u30 richting Benissa waar we met de bikers afspraken om daarna door te rijden naar Xavea.
Jan komt met zijn roze chevrolet oldtimer; In Xavea zijn er minder Harleys dan vorig jaar opgedaagd, eerst gaan we ons gratis ontbijt binnenspelen dat voor alle deelnemers klaarstaat en na de gezamelijke rondrit begeleid door de plaatselijke politie door de stad en langs het strand parkeren we ons aan het evenment Big heart of Javea.
Oldtimers genoeg en veel kijklustigen maar voor de bikers niet veel interresant dus gaan we na een tijdje maar de bergen in voor een stevig tochtje tot in Quatretondeta waar toffe smalle wegjes zijn tussen de bergen en valleien.
Als ik terug thuis kom heeft X een hoopje kots voor me klaargelegd naast ht zwembad.
Ik doe een wandelingske met haar en kijk tegen 20u30 naar de finale van het EK basketbal waar het kleine Slovenie, amper 2 miljoen inwoners zowaar de titel behaalde in een spannende finale tegen rivaal Servie. Als je de ogen van sommige spelers bezag kan het bijna niet anders dat die serieuze peppillen hadden gepakt, de agressiviteit sprong eraf bij momenten maar alles bleef al bij al binnen de perken.