De streek rond Malaga kreeg gisteren de ergste regen sinds 25 jaar op hun dak en straten veranderden in bruine rivieren; In Estepona passeerde een Tornado etc
Ook hier bleef het de ganse nacht regenen maar hevige stortregens bleven uit, deze worden voor vandaag wel voorspeld maar dan eerder ten noorden van Valencia:
Ik kreeg zoals beetje verwacht de melding dat de installatie van de zwembadafdekking vandaag niet doorgaat maar verplaatst wordt naar vrijdag wegens te nat.
Toch ga ik met X naar de pueblo voor de krant en brood maar deze keer had ik wel een paraplu nodig; Er hing al feestversiering aan het kerkpleintje en men was bezig verkeersborden te zetten met parkeerverbod voor een volgend feest hier, waarschijnlijk voor morgen als het Dia de la constitucion is in Espana; want hier viert men elk jaar op 6 december niet Sinterklaas met of zonder zwarte pieten maar de ondertekening van de grondwet op 6 december 1978 dit na een 40 jarige dictatuur van Generaal Franco.
Straks doe ik nog een poging om X moe te maken vooraleer we naar Beni Shopping center gaan om nekeer iets anders te zien dan regendruppels vanachter het raam.
Toen ik opstond was alles nat maar er waren geen hevige buien dus
at ik een banaan, deed men wandelschoenen aan en ging op stap met X zonder paraplu welteverstaan.
Bij 17 grados was het zachter dan de vorige dagen en we kwamen nat thuis, niet van de regen maar flink bezweet.
Tegen de middag begon het wat op te drogen in tegenstelling tot de Costa del Sol waar men van Malaga tot Marbella en Estepona de volle laag kreeg en rivieren en straten overspoelden.
L maakte vandaag de Yam klaar die ze ook van Valencia meebracht en X kon een wortelke versieren, ze denkt dat ze het paard van sinterklaas is.
Nadien maak ik me klaar voor een lange wandeling naar de Rio Algar maar ondertussen is het terug beginnen regenen; onderweg zijn ook de Astanas gestopt om regenkledij aan te trekken en ook Peter Sagan was van de partij.
We volgen de oever van de droge rivier landinwaarts en normaal is er hier geen water te bespeuren maar nu vloeit er hier en daar toch wat richting zee; via de ander oever stappen we terug tot aan het strand van Cap Negret en langs de sportvelden naar de auto;
Op het voetbalterrein is de plaatselijke classico voor de jeugd in volle gang en er wordt net een goal gescoord als we paseren maar volgens X was het nipt buitenspel.
We hangen redelijk vol modder als we thuiskomen, dat moet jaren geleden zijn en X mag eerst wat opdrogen in haar buitenren want ondertussen is de regen heviger geworden.
Normaal komt men morgen de zwembadafdekking plaatsen, we zullen zien of ze opdagen als het zo blijft gieten
Vroeg veel volk op de been bij Ripoll, al is op de been veel gezegd want het zijn vooral de oudere mannen dorpelingen die op het terras zitten en hiervan gaat de helft met krukken of zit in rolstoel.
Er zijn dit week end feesten hier, sinds gisteravond waren er al masclettas te horen, en daarom zijn ze met zen allen nog is uitgerukt om de ochtendkoffie en babbel, als ik terug naar huis wandel hoor in in de verte ook al een fanfare spelen.
De zon heeft het niet gemakkelijk om door de wolkensluiers te geraken en het duurt tot na 12 vooraleer ze wat onbelemmerd gaat schijnen. Ik wil men nieuwe helm wel is uittesten en ga met de motor naar de markt in Xalo; doe er een praatje met Marie die nog altijd op zoek is naar een huis in de buurt en gisteren in Pinos, op de flanken van de Bernia, iets zag dat haar wel beviel.
Wat mij wel beviel was een afrikaans 2koppig masker waarvoor ik thuis nog wel een plaatsje vind. Onderweg stop ik nog efkes aan La Olla voor wat fotos te nemen om naar men Belgische biker amigos te sturen zodat ik ze wat jaloers kan maken nu zij in winterslaapmodus zijn.
Thuis installeer ik me met de krant en een cornetto in het zonneke op het terras en ga in het bos wat droge kleine takjes halen om de haard mee aan te steken. Voor de namiddag wandeling ga ik samen met L en X eens kijken naar de bomenkap werkzaamheden in de buurt en ook een spaanse buurman van helemaal in het begin van de straat is met zijn hond op wandel en vertrelt dat het ook om de brandveiligheid is dat er zo een breden strook bomen gekapt wordt.
Omdat L aan haar 2de dag Egussi soup begint en omdat deze de tweede dag nog harder riekt dan de eerste ga ik maar naar Charlies om een pizzake en kan dan terwijl de 2de helft van de classico meepakken.
Vroeg in de 2de helft komt Barca op voorsprong maar in de 90 ste minuut maakt mijn naamgenoot Ramos gelijk voor Madrid; Ik ben blij dat die prima donna van een CR00 niet gescoord heeft.
Voor morgen en maandag wordt er veel regen verwacht, vanaf dinsdag zou de wind draaien en uit het zuiden komen wat standvastiger beter, droger en zonniger weer voor de komende weken zou betekenen.
Na een koude nacht blijken de regenwolken verwenen en gaan we stappen onder een blauwe lucht en zonneke.
Bij Ripoll zijn de plaatskes op het terras in het zonneke al bezet maar ik heb nog een tafeltje met een halve stoel zon.
Terug thuis blijkt dat L vandaag een behandeling voor haar haar gepland heeft en ze heeft haar vlechtjes al ingesmeerd met soort kokosolie en loopt rond het zwembad met plastiek kapje op het om te laten drogen; Nogal een geluk dat de buren ons niet kunnen zien. Ook blijken er geen rode pepers meer in huis en omdat er Egussi soup op het menu staat rij ik naar de Mercadona voor een nieuwe voorraad, stop onderweg nog aan de car wash en gasflessendepot voor 2 propaanflessen.
Ik maak nog wat mortel klaar om de tegels in de slaapkamer die Manolo enkele maanden geleden plaatste te voegen, ik denk niet dat we die pipo nog gaan terug zien dus voeg ik ze zelf maar; ondertussen is X ervandoor en op bezoek bij mijn buur M die snipverkouden is; ook mijn snotneus wil maar niet over gaan en na het kwarweitje installeer ik mij buiten in het zonneke met een cornetto. X speelt haar geliefkoosde spelletje; balletjesuithetzwembadvissen
Wie we ook niet meer gaan terug zien is Manuel, de geweldige ober uit Fawlty Towers die een paar dagen op 86 jarige leeftijd overleed.
Bij zonsondergang komer er wat wolken maar morgen zou het ook nog mooi worden zodat we de motor nog is van stal kunnen halen om naar Xalo te gaan, vanaf zondag wordt er een 3 daagse regenperiode voorspeld en dan terug beter.
Bij Ripoll zit ik naast Sir David buiten in het ochtendzonneke en hij vraagt of ik in de winter ook met de motor ga rijden; Hij rookt vandaag wel een heel dikke sigaar, waarschijnlijk omdat het de eerste dag van de maand is en zo ook wil L vandaag naar Valencia want er is iets speciaal te doen in haar kerk en dan kan ze tegelijkertijd wat afrocan foodstuff kopen; ze gaat met de bus en zal vanavond waarschijnlijk zwaar beladen thuiskomen want ze maakte zelfs een boodschappenlijstje waarop vooral vis etc, stockfish, catfish en weetikveelnogallemaal welke soorten vis ze gaat meebrengen; het is al duidelijk dat we met kerst niet de gebruikelijke kalkoen op tafel gaan krijgen.
Als ik haar tegen 12 afzet in Beni busstation rij ik verder door naar Ali want ik wil mezelf vandaag een vervroegd sinterklaasgeschenkje cado doen omdat ik zo braaf ben geweest als ik slaap.
Ik ga naar de Harley winkel aldaar want mijn helm die ik in de winter gebruik met langer scherm is helemaal versleten en dus ga ik op zoek naar een nieuwe en vind na enig gepas mijn goesting.
In het naar huis rijden stop ik bij de Macdo voor een Quarto de libra menu en ga is binnen in de ernaast gelegen Nederlandse supermarkt Supercontent en kom buiten met een speltbrood, 2 kauwbenen en een lading ontbijtkoeken van snelle Jelle.
Als ik bijna thuis ben komt de Astana wielerploeg terug vanuit richting Calossa van hun trainingstochtje, ze hadden meer geluk dan de Katuschas die ik gisteren zag en helemaal doorweekt waren;
Ik doe een klein siestake en ga met X het bos in waar men met de grote middelen nog altijd bomen aan het kappen en wegslepen is.
Terug thuis zien we eindelijk nog is een mooie zonsondergang, het bleef vandaag heel de dag droog en af en toe was er al een zonneke te zien.
Dan is het tijd voor een karweitje dat ik al bijna een jaar heb uitgesteld, ik ga de elektrische radiator die achter L haar zetel verstopt zit en dus nooit gebruikt wordt verplaatsen zodat hij tussen de 2 zetels komt te staan en we hem ook af en toe kunnen aanzetten.
Tegen 19 u belt L dat ze op de bus huiswaarts zit en dat ze verwacht rond 21 u in Beni te arriveren dus is het bijna tijd om te vertrekken.
Bij Ripoll zit ik naast 4 Duitsers die daar afgesproken hebben om te gaan golfen, mijn gedacht hadden ze beter een ander dagske gekozen want ik ben nog maar net terug thuis of de hemelsluizen gaan open en het begint te gieten, steeds harder en harder.
Gelukkig geraakte we just op tijd terug thuis, X vond zelfs nog de tijd om een houtblok mee te sleuren die de boomhakkers in de buurt achter lieten.
De regen blijft een 2 tal uur doorgaan en pas na de middag gaat het over en komen er af en toe buien in de plaats bij 16 graden.
Ik ga langs de Masymas en doe een lange siesta vooraleer ik met X naar la Olla vertrek, bij slecht weer ben ik daar meestal alleen en kan ze rennen zoveel ze wil; er staat aan de kust wel meer wind en er zijn hoge golven, zelfs de ganzen zoeken beschutting uit het water maar toch is er nog een moedige fietstoerist die hier zijn tentje aan het opstellen is vlakbij het hondenstrand om te overnachten, benieuwd of die er morgen nog staat.
Bijna terug aan de auto vind X het nog nodig om haar te laten rollen in het zeewier en zo te rieken lag er ook nog iets anders tussen; in de auto hangt al snel een rotte vis geurtje zodat ik haar thuis nog eerst een uurtje in de buitenren laat vooraleer ze binnen mag
Onderweg naar de pueblo begint het te regenen en voor vandaag verwacht men dat de temperaturen niet hoger dan 15 graden geraken; Zelfs Sir David komt met een lange broek zijn koffietje drinken bij Ripoll waar iedereen op het terras zijn beklag doet over de koude temperaturen; Men spreekt hier nu al van een koudegolf. We geraken toch droog terug thuis omdat het een beetje opklaart en ik maak een stevige smootie want wat extra vitamientjes kunnen er altijd bij.
Ik maak de laatste oefeningen vooraleer ik me klaarmaak om naar de spaanse les te vertrekken en ondertussen is het harder aan het regenen en is het slechts 13 grados als ik om 16u in LaN toekom.
Het is duidelijk dat in de spaanse scholen geen verwarming bestaat want het is ook in de klas koud en verschillende zitten er met hun jas aan gedurende de ganse les.
Er zijn maar 17 medestudenten opgedaagd, voor de eerste maal zitten we met minder dan 20 in de klas en tegen einde jaar zal het nog wat minderen want er gaan er een paar terug huiswaarts keren voor de feestdagen hoor ik zo links en rechts waaronder die geweldige trut van een Sonia, duidelijk een ex lerares, die denkt dat ze iedereen moet verbeteren; wat een op de eerste rij zittend strevertje is me dat en het is goed nieuws dat ze dit jaar niet meer terugkomt.
Als we onze oefeningen verbeteren, 4 paginas met por of para als ontbrekende antwoorden, wil zij voor elke zin weten waarom en welke regel er van toepassing is om tot dit antwoord te komen waardoor het meer dan 1 uur duurt eer alles verbeterd is.
Geef me dan maar Dorothy die met haar engelse versie van het spaans best grappig is: "Mi tia ahora vive por el centro" klink bij haar zoiets als: My thea already volvo pouré cientroooo.
Nu volgende week dinsdag is een spaanse feestdag dus is er geen les en om 18u rij ik voorzichtig naar huis want door de vele regen is het glad op de weg. En als ik naar de weersvoorspelling kijk voor de komende 10 dagen staan er maar 2 dagen tussen waar er een beetje zon gaat schijnen; het weer heeft duidelijk een dipje en ik begin mijn gewrichten te voelen protesteren; Misschien toch is kijken om ticketje te boeken naar de canariepietjes?
Gisteravond tegen 21 u werden we getrakteerd op een gratis klank en lichtspel onder de vorm van een onweer dat passeerde met de nodige donder en bliksems die heel de vallei deden oplichten om de 3 seconden; Na een tijdje begon het ook te gieten maar niet zo heel lang.
Toch was vanmorgen alles kleddernat en aan de bewolkte lucht te zien ging er niet veel zon te verwachten zijn; ik las eind oktober dat het jaar 2016 op weg was om het droogste jaar te worden sinds er opmetingen worden gedaan maar ondertussen is dat niet langer het geval en er wordt nog regen voorspeld de komende week.
Dus sloeg ik het terraske bij Ripoll over en drink men koffie thuis bij de haard. Onderweg kwam ik de Spaanse bisabuela tegen met haar kromme beentjes en onafscheidelijke houten stok en ook de katten waren al vroeg aan het ontbijten. Nadien ging het richting Mercadona want L wou nog is Lentejas klaarmaken vandaag en zonder lentejas is dat nogal moeilijk.
L maakte de bonen met kip en patatjes klaar en we aten dit met een stukje stokbrood
Tijdens de siesta keek ik met half oog mee met L naar een antieke film uit 1955 "Callejon Sangriento" met John Wayne, Lauren Bacall, ooit nog getrouwd geweest met Humphrey Bogart en een piepjonge Anita Ekberg als voornaamste acteurs
L deed de wekelijkse kuis tijdens de onderbrekingen voor reclame die op de spaanse TV meestal een zestal minuten duren; Tegen 5 zak ik af met X naar La Olla voor een strandwandelingske en de zon doet voor de eerste keer vandaag haar opwachting met een mooie regenboog en andere kleurencombinaties als resultaat. Een Russische troela staat ook fotos te pakken van de regenboog en spreekt me aan om ze te laten zien maar X heeft geed tijd te verliezen en wil rennen in de hopen zeewier.
Vannacht hebben we onderaan in appartement geslapen, daar is het minder vochtig en koud dan in de slaapkamer boven;
Om 8 u vertrek ik met X voor ochtendwandelingske door het bos en na het ontbijt begin ik met het afladen van de remorque brandhout en stapel ik alles netjes onder de trap; Met deze voorraad beuken hout of haya in het spaans kom ik zeker de winter door en dit voor het zachte prijsje van 115 Euritos; Als ik X ook maar 1 seconde uit het oog verlies sluipt ze op haar kousevoeten weg naar men buren, nu ze 2 huizen heeft waar ze zich thuisvoelt wil ze daar ook elke dag zoveel mogelijk van genieten maar omdat ik toch wat wil doorwerken maak ik haar met een lang touw vast aan de trekhaak van de auto.
Als ik klaar ben breng ik de remorque terug, hier kan je naast branhout ook leuke grote parasols met een strodakje kopen.
Ik passer nog bij de bakker en supermarkt want L wil Brocolisoep maken vandaag.
Ondertussen is het wat beginnen druppelen en sturen men biker amigos dat ze niet in Ondarra zijn geraakt maar dat ze in Portosenso zijn blijven plakken en dat ze al aan hun 5 de fles wijn beginnen.
Na een kort siestake trek ik de wandel/bergschoenen aan voor stevige wandeling met X, via de Finca Santa Barbara wil ik stuk verkennen dat ik nog niet eerder bewandelde tot in Sogai waar ik soms met de fietspasseer en zo verder via de Jardins Alhama en Alhama springs urbanisaties terug naar huis goed voor een kleine 10 kms. Hier in de campo staan leuke huizen, soms leegstaand soms bewoond en bijna overal hebben ze min. 2 honden, dat moet hier nogal een geblaf zijn snachts.
Bij de eerste urbanisatie komt er een Deense dog, blijna een dubbele meter hond, piepen boven de ingangspoort en wat verder komen we voorbij de electriciteitspalen in het bos waar ze van de week bomen gekapt hebben die te dicht bij de leidingen kwamen; Brandhout genoeg maar het zal eerst nog een jaartje moeten drogen.
Terug thuis na de lekkere soep met Brocoli, patatten en kip doe ik nog een dutje en probeer ik mijn nieuwe droge houtblokjes uit in de open haard.
El dia Europeo para el uso prudente de los antibioticos
Een frisse ochtend maar het blijft droog dus gaan we om iets voor 9u richting pueblo waar naast de bank de katten verzameld hebben bij een streepje zon.
Als ik terug vertrek na de koffie bij Ripoll komt Sir David toe, hij was een paar weken naar Monaco geweest maar komt nu hier overwinteren.
Sinds een paar dagen is met in de bossen in de buurt bezig bomen om te zagen die te dicht bij de electriciteitskabels komen en de kettingzagen blijven ook vandaag non stop zoemen.
Ondertussen post mijn amigo Eddy Janssens een fotoke met zijn dubbelganger, de vandaag overleden Fidel.
Tegen 12 vertrek in naar de mercadillo in Xalo, dat was al paar weken geleden maar er is niet zo veel volk dus maak ik een praatje met Marie en Serge die beiden goed ingeduffeld zijn want hier is het altijd wat frisser en ze staan hier al van 6u30.
Nadien stop ik bij de hout marchand waar ik vorig jaar prijzen had gevraagd, een vriendelijke langharige spanjool die ook nu weer mij voorstelt om een remorque hout ineens te kopen wat veel voordeliger uitkomt en ik mag ze gratis gebruiken, we spreken af dat ik 17 u terugkom om ze op te pikken en ga eerst nog langs grizzly's want ook de curryworst met patatas was al een tijdje op me aan het wachten; De zon kwam erdoor en de kerstboom stond hier al te blinken; In het naar huis rijden passeer ik aan hotel Diamante Beach waar die dopingkrabbers van Astana weer zijn neergestreken en ik passeer ook nog 2 lotto renners, één ervan herken ik als Thomas de Gendt die hier ook elk jaar komt kms malen.
Na de siesta doe ik een iets korter dan voorzien wandelingske met X want om 17 u moet in mijn houtvoorraad gaan ophalen en gelukkig was ik op tijd vertrokken want de remorque blijkt nogal gammel en geen lichten enz te hebben; we geraken veilig thuis tegen schemerdonker en het afladen zal dan voor morgen zijn;
Er is morgenvroeg een grote en bekende moto matinal in Ondarra waar ik vorig jaar ook naartoe ging maar deze keer sla ik over want ben nog niet volldige genezen van mijn hoest en sinusitis, en deze keer wil ik er is vanaf geraken zonder antibiotica en er wordt trouwens na de middag regen voorspeld en men amigos willen al om 8u30 vertrekken terwijl het dan nog veel te friskes is mijn gedacht.
Dus ga ik morgen mijn dagske besteden aan het stapelen van mijn houtvoorraad en terugbrengen van de remorque
Bij Ripoll op het terras kan je genieten van het ochtendzonnetje want thuis duurt het nu tot na de middag voor de zon hoog genoeg staat om over de bomen op het terras en de ramen te schijnen.
Mijn bouwvakkers die beloofden naar het dak te komen kijken waren terug maar zaten zonder ladder, de schilders hadden die meegepakt, en nu zouden ze volgende week komen een kijkje nemen, we zien wel of het nog lukt voor kerstmis.
Via de airco heb ik warme lucht laten blazen in de slaapkamer boven en de vochtdruppels op de muur zijn verdwenen;
De temperatuur is aan de lage kant buiten zo een 16 graden behalve als je in de zon zit, dat kan gerust in Tshirt maar omdat vanaf zondag terug een viertal dagen met regen wordt voorspeld heb ik toch maar wat plankskes gezaagd ingeval de open haard aan moet.
Ik zaagde de paletten die ik de afgelopen maanden verzamelde in stukken, daarmee kan je de haard goed aansteken en morgen ga ik is kijken voor remorkse brandhout.
Daarna ging ik met de scoot naar de Mercadona want ik wou hun sushi wel is uitproberen, ik koos de combinatie sushi, sashimi en maki en het was best lekker
Toen ik X ging terughalen bij men buur, ze was weggelopen om hem te gaan begroeten kreeg ik telefoon dat de electrieker op komst was; Eusebio is zen naam en ik schat hem 1.50 meter hoog; Hij zocht naar de reden waarom de electriciteit afspringt als de aparte zekeringskast in het pomphuis opstaat en heeft 1 kabel die het probleem gaf afgekoppeld, voor zover we konden nazien werken alle lichten en stopcontacten terug en het is ons een raadsel waarom die ene kabel dan diende.
Enfin ik moest niks betalen en kreeg nog 10 korting op wat ik hem van vorige keer diende te betalen.
Er bleef maar een half uurtje over voor het donker werd dus ging ik met X, vooraleer het zonneke onderging, nog efkes door het bos en kwam zo aan een dagtotaal van 11.14 km waardoor mijn dag gemiddelde klimt naar 9.91 km.
Morgen gaan we nog is een langer toerke maken zodat dit terug boven de 10 uitkomt
Na de zondvloed van gisterochtend was het vanmorgen iets leuker wakker worden met een opkomende zon onder een blauwe wolkenloze hemel.
In de pueblo had men de kerstversiering opgehangen en zat het terras bij Ripoll terug goed vol, opvallend veel bouwvakkers de laatste tijd maar diegene die naar mijn dak ging komen kijken was er niet; het is nochthans nodig want ik zag terug vochtdruppels op de binnenmuur slaapkamer dus ergens moet er water zijn weg vinden naar binnen; Ook waren er 2 tegels aan de dorpel inkomdeur losgeraakt dus maakte ik alles schoon daar om ze opnieuw vast te lijmen. Daarna haalde ik de ijzerer kettingskes weg bedoeld tegen de vliegen als de deur openstaat maar dat zal de eerstkomende maanden niet meer het geval zijn. Ik nam zelf een kijkje op het dak maar de buitenmuren van het torentje lijken me wel droog te zijn en aan de noorderkant van het dak kan ik niet aan want te hoog.
Voor de namiddagwandeling ging ik met X nog is naar de finca Santa Barbara zodat ik wat kilometerkes kon doen; de afgelopen weken was door de drukke bezigheden mijn gemiddelde onder de 7.5 km/dag gezakt en vandaag konden we dit flink optrekken door 14.61 km te stappen
De zonsondergang was fel en mooi en ik nam enkele fotos zodat jullie kunnen meegenieten.
Ik kreeg bericht van Ta dat ze nog 5 aanvullende verlofdagen had vastgekregen voor dit jaar en ze heeft dan maar een ticketje naar hier geboekt van 10 tot 14 dec. Een beetje later stuurde ze dat ook St mee komt.
In de Mercadona kregen we een foldertje dat vanaf nu er ook een Sushi standje is dus dat gaan we eerstdaags is uitproberen.
Vannacht hadden we al paar stevige plensbuien gehad maar rond 8u30 was er enkel wat gedruppel dus waagde ik het erop en ging met X de krant halen in de pueblo; toen we terug thuis kwamen begon het harder te regenen en gingen de hemelsluizen open voor paar uurtjes. Tegen 14 u begon het wat te minderen en waren de eerste opklaringen in de verte zichtbaar. Ik vertrok met X naar het strandje van La O om ze daar is goed te laten crossen vooraleer ik met haar naar de dierenarts trok voor haar jaarlijkse vaccins.
Toen we vertrokken was het nog amper 12 grados; Bij La O gingen de golven flink tekeer en spoelden grote stukken zeewierstrand weg; ik kreeg een kwak van een golf vermengd met zeewier tegen mijn linkerbeen wat mij een redelijk vuile broek opleverde, X vond het golvenspel geweldig en rende erop los.
Daarna bij de dierenarts vond ze het niet zo leuk en wou er liefst van al snel vandoor, ze wist nog goed dat ze een van de vorige keren hier op de pijnbank lag om de krammen in en daarna uit haar buikje te halen.
Na 2 spuitjes was ze verlost en ik 50 euritos armer en ik kreeg nog gratis pilletjes mee om haar eens te ontwormen.
Thuis maakte L haar pastasaus klaar en nadien deed ik late siesta terwijl X ook ik haar bench kroop om wat te recuperen; Met dit weer ook vroeg donker nu dus kijken we uit naar morgen waar er een zonnerige dag wordt voorspeld vooraleer we aan 4 daagse met bewolking en terug wat regen zouden beginnen. Gelukkig is het in mijn buro lekker warm nu ik ook daar de haard heb aangestoken.
Vanochtend getwijfeld of ik koffietje bij Ripoll op het terras zou drinken of rechtstreeks terug naar casa ging wandelen met mijn krant en stokbrood; ben namelijk terug goed ziek met snotneus, keelpijn etc.
Toch maar gestopt op men vertrouwde plekje en wat bijgepraat met de Belgen uit Tisselt die nogal wielerfans zijn en wouden weten hoe Nibali Jr het had gedaan tijdens de Gran Fondo.
X was opvallend kalm en wou niet eten, ze lost me van geen vin, zo gauw ik richting auto stap vliegt ze naar de deur om zeker mee te mogen rijden, zou ze bang zijn dat we haar weer gaan achterlaten voor een tijdje?
Het blijft droog en af en toe komt de zon tevoorschijn tussen wat wolken dus kan ik buiten de krant verder lezen en men spaanse oefeningen afwerken
Om 15 u zet ik X in de buitenren want ga naar de Spaanse les en pellets halen voor de kachel.
Ik kwam kwartiertje te vroeg toe aan de school en de poort was nog niet open maar er stonden al enkele medestudenten abuelas te wachten; al snel geraakten ze in discussie met elkaar over wat nu de goedkoopste supermercado was in de buurt en het gaat er heftig aan toe want ze willen elk hun gelijk halen; Als 2 van hen tot de constatatie komen dat ze al 14 jaar naar dezelfde hairdresser gaan komen ze wat tot kalmte; Gelukkig komt de lerares eraan met de sleutel en kunnen we binnen; Dorothy is not amused want no heating in the classroom and that's not good for my bones klaagt ze;
We blijven nog met 20 over nu er toch al enige afgehaakt hebben; onze indische restauranthouder die blijkbaar amper kan lezen hoort volgens mij toch eerder in het eerste jaar thuis maar zal ook wel snel afhaken denk ik.
Naast mij komt een nieuwe Nederlandse man zitten en ik had al snel in de mot dat hij niet op de vrouwtjes viel dus volgende week ga ik mij ergens anders installeren.
De oefingen die we thuis dienden te maken worden overlopen en volgens mij blijkt Dorothy een basketball fan omdat ze het spaanse woord El arbol telkens leest als an airball.
Volgende week terug les en dan is het op 6 december vrij want spaanse nationale feestdag.
Terug thuis kunnen we de kachel weer aansteken want ik bracht 5 nieuwe zakken pellets mee voor het zachte prijsje van 36,5 euritos; daar kunnen we efkes mee voort
Vandaag reden we zoals voorzien terug huiswaarts na ons geslaagd verblijf van 4 dagen in Marb. bij de abuelos. Rond 9u30 werd de terugtocht aangevat en werden we in de ondergrondse garage uitgewuifd.
De afgelopen nacht was het immers stevig beginnen regenen en nadat Bobo voor de 94 ste keer had gevraagd of er veel volk in het zwembad was vonden we het welletjes ook al omdat ik mijn zwart schoothondje, voor alle duidelijkheid X genaamd, begon te missen.
Ik verkoos de weg langs de kust om terug te rijden zodat we wat andere panoramas konden aanschouwen maar de heentocht langs Granada en de besneeuwde toppen van de Sierra Nevada was toch stukken mooier; misschien deels omdat toen de zon scheen en alle kleuren onder een azuurblauwe lucht iets mooier tot uiting komen.
Van Malaga tot Motril zijn er veel tunnels waarvan je je afvraagd wie die eigenaardige namen verzint die elke tunnel heeft en eens Motril voorbij tot Almeria is de kuststrook de lelijkste die ik in jaren heb gezien wegens de oneindige plastieken serres die langs de flanken van de bergen tot aan de kust reiken; en zeggen dat een dertigtal km landinwaarts je één van de mooiste streken die ik al zag in Spanje hebt; nl de Alpujarras maar daar geraak je enkel via kleinere bergwegjes tegen de 1.000 m hoog en dat kan je beter doen als je niet op tijd moet thuis zijn.
Eens Almeria voorbij werd het droger en klom de temperatuur tot 21 grados en reden we vlot huiswaarts waar X door het dak ging als ze onze auto zag toekomen; ze was met M in de tuin aan het werk en trok een spurtje om ons te verwelkomen; we hadden ons onderweg afgevraagd hoe ze ging reageren en haar blijdschap maakte ons ook blij.
Zo konden we onze 4 daagse trip met een goed gevoel afronden en ook in Marb hadden we het best naar onze zin gehad; de abuelos hebben ons dik verwend zodat we enkele kilos zijn bijgekomen waarschijnlijk maar de etentjes in de chiringuito in het zonneke waren lekker en de Turbot in de oven die ik samen met bompa at de 2de x is en echte aanrader net zoals de cornetto negreton. L vond het ook fijn, vooral dat ze van in bed kon TV kijken
Gelukkig konden we compenseren door paar keer per dag te gaan zwemmen, stoombaden, zumba en wat te fitnessen en strandwandelingskes te maken.
Vanaf morgen nemen we hier de draad weer op en zijn we terug paraat voor de pueblowandeling en kunnen we stappen in de natuur zonder omringd te zijn door massas witte badjassen
Vandaag kregen we het bericht dat Skip was overleden; hij was een sympathieke hollander, ja die bestaan er ook, en Harley fan die in Benissa woonde.
De laatste keer zag ik hem op 25 september tijdens het verjaardagsfeestje bij Joery thuis en toen was hij nog vol hoop dat hij zijn kanker kon overwinnen met alternatieve geneeswijzen maar het heeft niet mogen zijn. Amper anderhalve maand later heeft hij zijn laatste adem uitgeblazen, wat gaat het soms snel de verkeerde kant uit; zijn vriendin Jacqueline blijft achter dat wordt een zware dobber alleen met hun 3 geadopteerde spaanse honden terwijl zij niet kan autorijden.
In de vroege ochtend kwamen er rukwinden aanwaaien die krachtig genoeg waren om bomen te doen omvallen want toen ik naar de pueblo vertrok zag ik wat verder in de straat een dikke dennenboom die was afgeknakt en enkel nog door de electriciteisdraden werd tegengehouden om niet op de baan te vallen en zo alles te blokkeren. Voor ik vertrok had ik op het terras alles zo veilig mogelijk weggeborgen want de wind had snode plannen met onze terrastafel die een paar keer in de lucht werd getild maar niet hoog genoeg om over het muurke te vliegen.
Toen ik terugkwam was er iemand een poging aan het doen de omgewaaide boom weg te halen van de elektriciteitskabel en in stukken te zagen; het was een wat oudere Belg die aan het begin van de straat woont en op paar huizen van andere belgen let, omdat hij meestal nogal nors is en niet veel goeiendag zegt had ik hem de laatste keren genegeerd maar nu vond ik het een geschikt moment om een praatje te maken en ik vroeg hem lichtelijk sarcastisch bedoeld of hij soms een probleempje had. Hij vertelde dat het niet zijn boom was maar van iemand wiens huis hij af en toe nakijkt, en ik gaf hem de raad naar Iberdola te bellen, de elektriciteitsmaatschappij hier die speciaal materieel heeft om dit op te lossen maar hij zei dat hij geen spaans kon en dit terwijl hij hier waarschijnlijk al 20 jaar woont. Dus besloot ik hem niet te helpen en wenste hem nog veel success.
Het duurde tot na de middag eer de rukwinden wat ik kracht afnamen maar het bleef gans de dag winderig en fris.
Na de siesta en de pasta deed ik met X een wandelingske bergop en ging ik met L nog even naar A om een warm vestje te kopen maar ze vond niks naar haar zin.
De zonsondergang vandaag was weeral niett slecht
Morgenvroeg heb ik om 9 u afgesproken met Mick om X en haar spullen te brengen en kunnen we de auto inladen om naar Marbella te vertrekken
Deze nacht nog stevig geregend en ook overdag vielen er nog geregeld buitjes naar beneden maar geen grote hoeveelheden.
Vanochtend om 7u15 vertrok ik met Th naar Ali airport en nadat ik hem had afgezet reed ik verder door op verkenning naar de stranden van Santa Pola, hier heb je een strook kust van bijna 11 km met afwisselend grote en kleine zandstranden, duinen en mooie lage pijnbomen met grillige vormen, je kan er via klein wegje deze kust afrijden en ik stopte af en toe om wat rond te stappen; Overal was ik moederziel allees en was het rustig en muisstil behalve als er een opstijgend vliegtuig overvliegt of aan het kleine strandje Playa de la Ermita genaamd naar het piepklein kloostergebouwtje waar enkele mobilhomes hadden verzameld om te overnachten vlakbij de zee. Hier kwam de zon op en bleef het droog en pas toen ik terug naar huis reed begon het in de buurt van Beni terug te druppelen en te waaien.
Terug thuis deed ik de wandelschoenen aan en ging ik met X een stevige wandeling maken want dat was er vanochtend niet van gekomen, we kwamen beide nat terug thuis maar het was eens tof bij 16 grados in een mals buitje te hebben gewandeld.
Na een korte siesta ging ik alweer de baan op, deze keer naar La N voor de spaanse les. Zoals gewoonlijk zaten alle ijverige studenten al klaar en was de lerares de laatste die kwam binnengedruppeld.
Er hebben er al een paar afgehaakt heb ik zo de indruk maar ook vandaag kwamen er weer nieuwe gezichten bij wat het niveau niet echt ten goede komt; eigenaardig genoeg zijn de bejaarde engelse tantes nog steeds van de partij en ze hadden zelfs hun oefeningen gemaakt; respect; Wel begin ik mij te ergeren aan Belgische medestudente abuela die nogal dikwijls denkt dat ze het beter weet, met de lerares in discussie gaat, alles wil weten over alle mogelijke uitzonderingen die je toch nooit gebruikt en die als je niet snel genoeg antwoord in je plaats gaat antwoorden; als ze dit bij mij durft te riskeren ga ik haar is op haar plaats zetten dat is gegarandeerd.
Na de les ging ik in het nabijgelegen restaurante Carbon 2 pizzas afhalen, voor mij een peperoni en voor L een Hawai zonder kaas.
25 minuten later waren de pizzas opgekuist en ga ik mij na het updaten van mijn blog in de zetel installeren om te zien wat Espana ervan bakt tegen Englaterra in een oefenmatchke.
Vandaag werd er winderig en nat weer voorspeld en de gure noorderwind was al van smorgens vroeg op het appel, de regen kwam pas na de middag en tot 16u30 regende het pijpenstelen; tegen zonsondergang kwamen de eerste opklaringen en konden we toch een glimp van het ondergaand zonneke opvangen; ondertussen heeft de supermaan zijn opwachting gemaakt en we gaan geen licht nodig hebben mochten we vannacht naar buiten gaan.
Dit kan van pas komen want rond 10 u deze ochtend sprong de elektriciteit steeds uit en ik kreeg de hoofdschakelaar niet direct terug opgezet. Mijn buur wan niet thuis dus zelf wat liggen prutsen aan de zekeringen en als er 2 zekeringen uit werden gezet bleef de hoofdschakelaar wel aan zodat we toch al wat elektriciteit hadden in een paar woongedeelten.
Ik heb uiteindelijk het schakelkastje dat elektrieker onlangs bijplaatste aan zwembadpomp uitgezet en dan kon ik alle zekeringen terug aanzetten, we hebben enkel geen elektriciteit in zitruimte aan tv nu. Het is nu afwachten wanneer de elentrieker terug kan komen, gelukkig had ik hem nog niet betaald.
Rond 11 u kwam Th teruggefietst van C en daarna reden we met de auto terug naar daar om de rest van zen spullen op te halen; ondertussen was het beginnen regenen en zat er niks anders op dan binnen blijven.
Tegen 16u30 ging ik met X naar de sportvelden om wat gehoorzaamheidsoefeningen en rondcrossen zodat ze haar energie wat kwijt kon. We wandeleden voorbij een reuze Ficca boom van enkele meters hoog. De temperatuur buiten was 12 grados, dat zijn we hier niet meer gewoon.
Om 18 u ging ik met Th de laatste keer tijdens zijn vakantie iets eten, we kozen terug voor resto Anna in Alb waar ik me liet verleiden tot het oerbelgisch gerechtje gegratineerde witloof met hespenrolletjes en puree en Th voor de Mexicaanse hamburger koos.
We konden nog wat napraten over zijn fietsprestaties en over de vele klachten die er waren bij de deelnemers over de slechte organisatie, blijkbaar zijn er veel, spanjaarden vooral, in hun wiek geschoten dat de beloofde afstand van 170 km werd ingekort, dat er niet veilig en voluit kon gereden, teweinig drank en eten bij bevoorrading enz... en er werd al een forum gestart om alle klachten te bundelen waardoor er waarschijnlijk geen tweede editie meer zal komen. Spijtig.
Morgenvroeg vertrekken we om 7u15 naar Ali airport
Vanochtend wandel ik met X langs de urb Ravanell zodat we iets meer kilometers in de benen hebben vooraleer we de rest van het dagprogramma afwerken.
Nadien ga ik naar de rommelmarkt in Ondarra, dat was al lang geleden en het is er meestal druk in deze periode van het jaar; iemand verkocht er zijn golfkarretje voor een prikje maar ik ga nog wat wachten.
Ondertussen was Th vertrokken voor zijn gran fondo fietstoer bij windstil en zonnig weer dus dat is een meevaller.
Tegen 13 u zak ik af naar C met wat spullen die hij had klaargezet en wacht ik op zijn aankomst; iets voor 14 u komt hij binnen en zag er nog vrij fris uit; Hij vertelde dat de start vanmorgen met de nodige vertraging en chaos verliep, er waren er die te hard wouden koersen waardoor de begeleidende politie het te onveilig vond en iedereen die vooraan reed deed stoppen en dan ik groep tegen 20 km / u verplichtte verder te rijden tot aan de bergen; sommigen wouden toch ontsnappen maar werden gestopt en dienden hun rugnummer af te geven; hierdoor werd een juiste tijdsopnamen over het volledige parcours niet meer mogelijk en enkel de tijdsregistratie op het eerste colletje de cul del sombre werd officiel gepubliceerd; hier had Th zowaar de 5 de tijd neergezet, later op de col des rates zou hij de vierde tijd hebben kon men hem vertellen maar die uitslag werd wegens de perikelen onderweg niet officiel. Hij had het toch een toffe ervaring gevonden en ook de andere deelnemers dronken een paar pinten om te bekomen van hun inspanningen
Voor alle deelnemers was er een paella op het plein voor de Diamond Beach hotel dus nam ik afscheid want hij blijft in C tot morgen.
Terug thuis volgde een siestake in het zonneke en maakte ik al een deel van mijn oefeningen voor de spaanse les van dinsdag, ge zou van minder zweten.
X vond nog een leuk groen speelkameraadje dat reuzever kon springen tot ze het helemaal plat had getrapt
Vanmorgen wou ik naar de kapper dus vertrok ik rond 10u30 richting A naar Qué Pelo maar ondanks dat ze om 10 u opengaan was er geen kat te bespeuren; ik reed dan maar verder door tot in Alb waar ik nog enkele kapperszaken zag maar ofwel waren ze dicht ofwel ging het niet meer vandaag; dan weer terug naar de casco antigua van A maar ook hier hetzelfde liedje; Op een zaterdagmorgen naar de kapper gaan is blijkbaar niet zo een geweldig idee.
Ik was met de scoot en het was toch wat aan de frisse kant, de zon was niet zo straf in de voormiddag maar toch zette ik koers naar C en jawel hier had ik meer succes; In de eerste peluqueria die ik tegenkwam was geen mens aanwezig behalve de uitbater en ondanks de wat louche naam van de zaak "Peluqeria Tanger" besloot ik, moe van het vele zoeken, het erop te wagen.
10 min later stond ik kortgeschoren en 9 euritos armer terug buiten en na een bezoekje aan de supermercado reed ik huiswaarts om wat ik het zonneke te zitten en de siesta.
X had me blijkbaar erg gemist want wou absoluut op de schoot;
Na de siesta was het zonniger geworden en besloot ik nog tripke met de moto te maken tot aan het Dino park en terug want morgen ga ik niet rijden.
Tegen 13 u wordt Th aka Vincenzo aan de arrivee verwacht tenzij er een duif in zijne derrailleur vliegt onderweg en ga ik klaar staan met wat extra kleren etc.
Eerst ga ik nog is naar de rastro in Ondarra want vandaag ben ik niet in Jalon geraakt.