Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per maand
  • 07-2016
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 09-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 05-1973

    NEUROBLASTOOM

    Wat is een neuroblastoom?
    Een neuroblastoom is een kwaadaardig kankergezwel (tumor) wat ontstaan is uit een bepaald type zenuwweefsel.  Dit zenuwweefsel wordt het sympathische zenuwstelsel genoemd.  Het sympathisch zenuwstelsel bestaat uit een zenuwstreng die vanaf de hersenen langs het ruggenmerg naar beneden loopt tot in het bekken.  De zenuwen in deze zenuwstreng regelen onder andere de bloeddruk, de hartslag, de activiteiten van de darmen, blaas en andere organen in de buik.  Ook de bijnieren maken onderdeel uit van het sympatische zenuwstelsel.

    Bij wie komt neuroblastoom voor?
    Een neuroblastoom komt met name voor bij kinderen op jonge leeftijd.  Het wordt het meest gezien bij kinderen rond de leeftijd van 2 jaar.  Bij kinderen ouder dan 6 jaar komt een neuroblastoom zelden voor.

    Wat is de oorzaak van een neuroblastoom?
    De precieze oorzaak van het ontstaan van een neuroblastoom is niet bekend.  Ergens tijdens de ontwikkeling van het embryo in de baarmoeder is er iets mis gegaan, waardoor uit normaal zenuwweefsel een neuroblastoom is ontstaan. Tijdens de ontwikkeling van het embryo tot voldragen baby gebeurt er heel veel met alle lichaamscellen.  Cellen moeten op een bepaald moment gaan delen en op een ander moment stoppen met delen en zich verder gaan ontwikkelen tot de functie die de cel zal gaan krijgen.  Dit heel complexe proces wordt gestuurd door bepaalde stofjes.  Bij kinderen die een neuroblastoom krijgen gaat er iets mis met de aansturing van dit proces.  De cellen gaan zich wel delen, maar reageren niet meer op het signaal dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Het is nog lang niet bekend waarom de cellen bij een neuroblastoom niet meer reageren op de boodschap dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Een neuroblastoom is een kankergezwel waarvan gemakkelijk cellen loslaten.  Deze cellen kunnen in andere organen terecht komen en daar gaan groeien tot nog een kankergezwel.  Dit worden uitzaaiingen genoemd.  Een neuroblastoom zaait gemakkelijk uit.  Bij de helft van de kinderen is op het moment van het stellen van de diagnose al sprake van uitzaaiingen.  Uitzaaiingen kunnen overal voorkomen maar worden het meest gevonden in de botten, in de lymfeklieren, de longen, de lever en soms naar de oogkassen.
    Uitzaaiingen kunnen klachten geven van botpijn, niet willen lopen, zwelling van de lymfeklieren.  Daarnaast komen er ook vaak algemene klachten voor als moeheid, hangerigheid, veel huilen, afvallen en bleek zien als gevolg van bloedarmoede.

    Hormonen

    Een neuroblastoom is een tumor die hormonen kan afgeven aan het bloed.  Deze hormonen worden vaak plotseling aan het bloed aangegeven.  Als gevolg van deze hormonen kunnen aanvallen optreden van zweten, een rode kleur krijgen, diarree en irritatie.

    Wat is de prognose van een neuroblastoom?

    Verschillende factoren

    Belangrijke factoren zijn de leeftijd van het kind, de grootte van het neuroblastoom en het wel of niet aanwezig zijn van uitzaaiingen en de mate waarin het mogelijk is om het neuroblastoom tijdens een operatie in zijn geheel te verwijderen.  Ook het beeld van het neuroblastoom onder de microscoop in de mate waarin in het erfelijk materiaal van neuroblastoom veranderingen zijn opgetreden zijn belangrijk voor de prognose.  Prognoses zijn altijd gebaseerd op gemiddelden wanneer er gekeken wordt naar grote groepen kinderen.  Voor het individuele kind kan zo'n gemiddelde prognose zowel naar het positieve als naar het negatieve anders uitpakken.  Kinderen jonger dan een jaar hebben een betere prognose dan kinderen ouder dan een jaar.  Kleine neuroblastomen zonder uitzaaiingen die in geheel verwijderd zijn door een operatie hebben een heel goede prognose, bijna altijd is volledige genezing mogelijk.  Bij grotere tumoren die intensiever behandeld zijn is de prognose ook goed, acht tot negen op de tien kinderen geneest hiervan.  Bij neuroblastomen met uitzaaiingen is de prognose veel minder goed.  Ook na de intensieve behandeling geneest twee tot vijf van de kinderen.  Vijf tot acht op de tien kinderen komt dus als gevolg van deze neuroblastomen uiteindelijk te overlijden.

    Terugkeer van het neuroblastoom

    Ook na een behandeling waarin het neuroblastoom geheel verdwenen was, is het altijd mogelijk dat op een later tijdstip een nieuw neuroblastoom ontstaat.


     

    JENS* EN ZIJN GEVECHT TEGEN NEUROBLASTOOM!
    Jens* heeft neuroblastoom sinds maart 2007, in juli 2009 zijn er terug neuroblastoomcellen.Jens* heeft zijn strijd verloren op 3 juli 2011....
    10-09-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 10 september 2010
    Gisteren morgen was Jens toch een beetje misselijk.  Hij had geen honger.  We hadden ook weer wel heel weinig geslapen.  Ik denk dat de vermoeidheid ook een beetje mee begint te spelen.  Maar vandaag gaat hij toch mee naar de les.  Na de les speelt hij nog met Guust op de gang een spelletje, hij gaat wat bij Pieter naar de speelzaal en kijkt vooral weer veel FC De Kampioenen.  Lieven van de circusschool komt ons nog eens een bezoekje brengen en ook zijn vorige juf van op de ziekenhuisschool.  Juf Katleen is nog thuis op bevallingsrust en kwam even met haar baby'tje op bezoek.
    Fijn om haar ook eens in ander omstandigheden te zien.  Dan wordt het wachten op papa tot die klaar is met werken en ons komt halen.  Jens was nog  heel boos geweest.  Woensdag was ik gaan vragen hoe lang hij moest spoelen en toen was me gezegd tot 2u.  Om 2u Jens natuurlijk met zijn paal naar de verpleegpost, maar bleek het pas 4u te zijn dat hij eraf mocht.  Jens was heel boos op mij en op verpleger Raf, op iedereen die hem aansprak.  Hij ging alleen vanachter op de gang in de zetel een strip zitten lezen.  Daar heeft hij toch zeker een uur zitten mokken.  Half 4 hebben ze hem dan toch al maar van zijn paal verlost.  Tegen half 5 was papa er.  Hij kon niet vlug genoeg in de auto zitten.  Spijtig genoeg stonden we in de file en was het pas half 7 door voor we bij bomma waren.  Daar moest hij eerst nog braken, maar vlak erna heeft hij toch nog genoten van zijn fritten.
    Jens wou deze nacht nog eens graag bij mij slapen.  Ik was iets vroeger met hem naar boven gegaan, maar toen papa hem stilletjes in zijn eigen bedje had gelegd hoorden we hem wenen.  We zijn hem dan toch maar terug gaan halen en tussen ons in gelegd.  Papa had niet veel plaats deze nacht en is midden in de nacht toch maar van bed verhuist.
    Vandaag is hij nog niet naar school geweest.  Hij was nog veel te moe van de afgelopen dagen.
    Maar deze morgen om 7u kreeg ik al telefoon van de opvoedster van Dieter zijn internaat.  Dieter is ziek, heeft deze nacht moeten braken en heeft koorts.  Blijkbaar zat het op internaat goed binnen er waren verschillende zieken.  Dus papa vlug de auto in en Dieter in Antwerpen gaan halen.  Nu maar hopen dat Jens ook niet ziek wordt.  Gelukkig valt het al bij al nog goed mee bij Dieter en paar daagjes rusten en dan zal het weer wel in orde zijn.
    Deze namiddag is Jens mee zijn uitnodigingen voor zijn verjaardagsfeest gaan halen en nog wat broeken voor hem.  Groeien dat hij doet!  Hij heeft genoten van de aandacht van mama en papa voor hem alleen.
    Nu is hij volop aan het kleuren voor Eline.  Zij is morgen jarig, 13 jaar!  Jens heeft zelfs een liedje voor haar gemaakt.
    Hij gaat het straks zingen voor haar met zijn gitaar.  Dit weekend is het aandacht voor Eline!


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (3)

    12-09-2010
    JARIG
    DAG ELINE

    Speciaal voor jou van uit Mol
    Hip ,hip,hoera!
    En 13 knuffels!
    XXXXXXXXXXXXX

    12-09-2010 om 13:28 geschreven door Ma Elly


    11-09-2010
    Eline
    Eline

    EEN GELUKKIGE VERJAARDAG ! !

    Maak er een fijne dag van!
    Een superdikke verjaardagsknuffel van Niels.

    Groetjes

    Niels, Ellen en Vanessa

    11-09-2010 om 08:55 geschreven door Vanessa en Niels


    gelukkige verjaardag !
    dag Eline, gelukkige verjaardag toegewenst van ons roosje en co ! we wensen je nog een zeer prettige dag toe, en geniet ervan , mijn kleine schat, zoen zoen zoen zoen , roos

    11-09-2010 om 00:11 geschreven door roos ghys







    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Jens op Wii met gitaar

    http://www.youtube.com/watch?v=UgfZLrxfaJM
    Foto

    http://www.youtube.com/user/jenszijnverhaal
    Foto

    Jens op bezoek bij PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858

    Hallo ik ben Jens Adriaensen, geboren op 25 oktober 2001.  Ik ben nu dus 9 jaar jong.  Op 10 maart 2007 ben ik voor de eerste keer opgenomen in UZ Leuven.  Ik heb neuroblastoom in stadium 4.  Een tumor in mijn borstkas en poep en uitzaaiingen in mijn beenmerg.  Na een hele reeks behandelingen, chemo, operatie, stamceltransplantatie, bestralingen,...voel ik mij weer prima.  In december 2008 is mijn behandeling afgerond en moet ik enkel nog op kontrole.
    In juli 2009 krijg ik terug pijn in mijn beentjes.  Op 25 juli 2009 word ik weer opgenomen in UZ Leuven en vinden er verschillende onderzoeken plaats.  Er zijn terug veel neuroblastoomcellen in mijn beenmerg!  Mijn behandeling start opnieuw....


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs