Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per maand
  • 07-2016
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 09-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 05-1973

    NEUROBLASTOOM

    Wat is een neuroblastoom?
    Een neuroblastoom is een kwaadaardig kankergezwel (tumor) wat ontstaan is uit een bepaald type zenuwweefsel.  Dit zenuwweefsel wordt het sympathische zenuwstelsel genoemd.  Het sympathisch zenuwstelsel bestaat uit een zenuwstreng die vanaf de hersenen langs het ruggenmerg naar beneden loopt tot in het bekken.  De zenuwen in deze zenuwstreng regelen onder andere de bloeddruk, de hartslag, de activiteiten van de darmen, blaas en andere organen in de buik.  Ook de bijnieren maken onderdeel uit van het sympatische zenuwstelsel.

    Bij wie komt neuroblastoom voor?
    Een neuroblastoom komt met name voor bij kinderen op jonge leeftijd.  Het wordt het meest gezien bij kinderen rond de leeftijd van 2 jaar.  Bij kinderen ouder dan 6 jaar komt een neuroblastoom zelden voor.

    Wat is de oorzaak van een neuroblastoom?
    De precieze oorzaak van het ontstaan van een neuroblastoom is niet bekend.  Ergens tijdens de ontwikkeling van het embryo in de baarmoeder is er iets mis gegaan, waardoor uit normaal zenuwweefsel een neuroblastoom is ontstaan. Tijdens de ontwikkeling van het embryo tot voldragen baby gebeurt er heel veel met alle lichaamscellen.  Cellen moeten op een bepaald moment gaan delen en op een ander moment stoppen met delen en zich verder gaan ontwikkelen tot de functie die de cel zal gaan krijgen.  Dit heel complexe proces wordt gestuurd door bepaalde stofjes.  Bij kinderen die een neuroblastoom krijgen gaat er iets mis met de aansturing van dit proces.  De cellen gaan zich wel delen, maar reageren niet meer op het signaal dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Het is nog lang niet bekend waarom de cellen bij een neuroblastoom niet meer reageren op de boodschap dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Een neuroblastoom is een kankergezwel waarvan gemakkelijk cellen loslaten.  Deze cellen kunnen in andere organen terecht komen en daar gaan groeien tot nog een kankergezwel.  Dit worden uitzaaiingen genoemd.  Een neuroblastoom zaait gemakkelijk uit.  Bij de helft van de kinderen is op het moment van het stellen van de diagnose al sprake van uitzaaiingen.  Uitzaaiingen kunnen overal voorkomen maar worden het meest gevonden in de botten, in de lymfeklieren, de longen, de lever en soms naar de oogkassen.
    Uitzaaiingen kunnen klachten geven van botpijn, niet willen lopen, zwelling van de lymfeklieren.  Daarnaast komen er ook vaak algemene klachten voor als moeheid, hangerigheid, veel huilen, afvallen en bleek zien als gevolg van bloedarmoede.

    Hormonen

    Een neuroblastoom is een tumor die hormonen kan afgeven aan het bloed.  Deze hormonen worden vaak plotseling aan het bloed aangegeven.  Als gevolg van deze hormonen kunnen aanvallen optreden van zweten, een rode kleur krijgen, diarree en irritatie.

    Wat is de prognose van een neuroblastoom?

    Verschillende factoren

    Belangrijke factoren zijn de leeftijd van het kind, de grootte van het neuroblastoom en het wel of niet aanwezig zijn van uitzaaiingen en de mate waarin het mogelijk is om het neuroblastoom tijdens een operatie in zijn geheel te verwijderen.  Ook het beeld van het neuroblastoom onder de microscoop in de mate waarin in het erfelijk materiaal van neuroblastoom veranderingen zijn opgetreden zijn belangrijk voor de prognose.  Prognoses zijn altijd gebaseerd op gemiddelden wanneer er gekeken wordt naar grote groepen kinderen.  Voor het individuele kind kan zo'n gemiddelde prognose zowel naar het positieve als naar het negatieve anders uitpakken.  Kinderen jonger dan een jaar hebben een betere prognose dan kinderen ouder dan een jaar.  Kleine neuroblastomen zonder uitzaaiingen die in geheel verwijderd zijn door een operatie hebben een heel goede prognose, bijna altijd is volledige genezing mogelijk.  Bij grotere tumoren die intensiever behandeld zijn is de prognose ook goed, acht tot negen op de tien kinderen geneest hiervan.  Bij neuroblastomen met uitzaaiingen is de prognose veel minder goed.  Ook na de intensieve behandeling geneest twee tot vijf van de kinderen.  Vijf tot acht op de tien kinderen komt dus als gevolg van deze neuroblastomen uiteindelijk te overlijden.

    Terugkeer van het neuroblastoom

    Ook na een behandeling waarin het neuroblastoom geheel verdwenen was, is het altijd mogelijk dat op een later tijdstip een nieuw neuroblastoom ontstaat.


     

    JENS* EN ZIJN GEVECHT TEGEN NEUROBLASTOOM!
    Jens* heeft neuroblastoom sinds maart 2007, in juli 2009 zijn er terug neuroblastoomcellen.Jens* heeft zijn strijd verloren op 3 juli 2011....
    22-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 22 januari 2010
    Gisteren zijn we op bloedcontrole geweest in Turnhout.  Gedaan met de pret.  Witte staan onder de 1000, dus dat wordt geen school meer.
    Hemoglobine is gezakt tot 8,8 en plaatjes tot 23000.  Dat is nog een klein beetje te hoog om bij te krijgen.  Na een telefoontje met de dokter in Leuven wordt er beslist om morgen toch naar Leuven te rijden voor plaatjes en misschien ook bloed.  Jens gaat maandag namiddag schaatsen met school en dan moeten we wel een beetje zeker zijn indien hij zou vallen.  Deze morgen zijn we al om half 8 vertrokken richting Leuven, 9u waren we er.  Eerst vlug bloed laten trekken dan kan dit al opgestuurd worden, daarna gaan we nog even een bezoekje brengen boven aan Niels en Patricia (mama Elke).  Niels zat flink rechtop in zijn bedje en heeft ons eens heel flink laten zien hoe hij zijn handje al terug kan opsteken.  Jens had colaflesjes mee voor hem.  Die vindt hij lekker en die verkopen ze toch weer juist niet in het winkeltje in Leuven zeker.  Elke mag vandaag eindelijk van intensieve naar een kamer na 2 lange maanden.  Jens heeft voor haar een fleurige ballon mee om haar kamer een beetje op te vrolijken.
    Daarna vlug terug naar beneden want de plaatjes liggen weeral te wachten.  Hij speelt er met een kindje uno en voor hij het goed beseft zitten zijn plaatjes er al in.  Bloed krijgt hij niet bij want dit was nu weer lichtjes gestegen tegen gisteren.  De plaatjes eigenlijk ook, maar ze hadden deze gisteren na mijn telefoontje al besteld.  Maar dit kan zeker geen kwaad, vooral uit veiligheid als hij maandag gaat schaatsen.  De dokter heeft hem nog wel eens goed gezegd dat hij wel heel voorzichtig moet zijn op het ijs.  De plaatjes die hij nu gekregen heeft werken 3 dagen dus we weten niet wat deze maandag gaan doen.  Terug zakken of al terug vanzelf stijgen.  Het is te hopen van wel want 1 februari zou hij al terug moeten starten met de volgende chemo kuur van een week.
    Maar het belangrijkste is: Jens voelt zich nog steeds super goed!!  Hij kijkt weeral uit naar zijn gitaarles morgen.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (5)

    24-01-2010
    Dagverslag vrijdag
    Dag Jens,

    We hebben toetsen gemaakt.
    We hebben geknutseld.
    We hebben een toneeltje gedaan.
    We hebben dictee gedaan.
    Sara is jarig.
    We hebben een toets over de maal-en deeltafels gedaan.
    We hebben een toets gemaakt over de maanden van het jaar.
    Er was een nieuwe juf gekomen.
    We hebben een grote kalender van tutti frutti.
    We hebben een verjaardagskaart gemaakt in onze schrift.
    We hebben in onze rekenschrift gewerkt.
    Groetjes,
    Kaat en Dries

    24-01-2010 om 23:31 geschreven door juf Kristel


    23-01-2010
    Hallo Jens en familie
    Fijn , maak maar muziek.
    Allemaal er een zo goed mogelijk weekend van maken. Groeten Koos. Helaas geen ander plaatje nu dus even gepakt van tinyp


    en Lya.

    23-01-2010 om 15:44 geschreven door Koos en Lya


    Cola Flesjes
    Hallo Jens

    Bedankt voor de colaflesjes, Niels heeft er al lekker van gesnoept.
    Amuseer je maandag tijdens het schaatsen! !

    Groetjes

    Vanessas en Niels

    23-01-2010 om 10:10 geschreven door Vanessa en Niels


    22-01-2010
    Hallo Jens
     Weeral naar Leuven geweest,maar wat ben je lief  voor je lotgenootje,om haar lekkere cola snoepjes mee te nemen.
    Speel maar zoveel mogelijk op je gitaar,dat is heel goed voor je moreel,alé dat denk ik toch.
    Ik hoor dat ook heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel graag !!
    Alle goeds voor de komende tijd he Jens!
    Mooie foto met je gitaar trouwens.

    Goed weekend voor jullie allemaal.

    22-01-2010 om 23:39 geschreven door Ma Elly


    Hey Jens
    Wat lees ik, ga je schaatsen !!! Tof zeg.
    Alé, voor jou toch want ik kan het niet.
    Ik ben met school ook eens ooit gaan schaatsen, 2 uren lang, dat duurde en dat bleef maar duren. Maar uiteindelijk waren de 2 uren om en had ik ook één rondje gedaan.
    Jij zal wel meer rondjes doen.
    Verzorg je nu dus maar goed zodat je maandag zeker meekan.
    Een heel fijn weekend en tot blogs.

    22-01-2010 om 18:55 geschreven door Wendy







    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Jens op Wii met gitaar

    http://www.youtube.com/watch?v=UgfZLrxfaJM
    Foto

    http://www.youtube.com/user/jenszijnverhaal
    Foto

    Jens op bezoek bij PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858

    Hallo ik ben Jens Adriaensen, geboren op 25 oktober 2001.  Ik ben nu dus 9 jaar jong.  Op 10 maart 2007 ben ik voor de eerste keer opgenomen in UZ Leuven.  Ik heb neuroblastoom in stadium 4.  Een tumor in mijn borstkas en poep en uitzaaiingen in mijn beenmerg.  Na een hele reeks behandelingen, chemo, operatie, stamceltransplantatie, bestralingen,...voel ik mij weer prima.  In december 2008 is mijn behandeling afgerond en moet ik enkel nog op kontrole.
    In juli 2009 krijg ik terug pijn in mijn beentjes.  Op 25 juli 2009 word ik weer opgenomen in UZ Leuven en vinden er verschillende onderzoeken plaats.  Er zijn terug veel neuroblastoomcellen in mijn beenmerg!  Mijn behandeling start opnieuw....


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs