Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per maand
  • 07-2016
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 09-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 05-1973

    NEUROBLASTOOM

    Wat is een neuroblastoom?
    Een neuroblastoom is een kwaadaardig kankergezwel (tumor) wat ontstaan is uit een bepaald type zenuwweefsel.  Dit zenuwweefsel wordt het sympathische zenuwstelsel genoemd.  Het sympathisch zenuwstelsel bestaat uit een zenuwstreng die vanaf de hersenen langs het ruggenmerg naar beneden loopt tot in het bekken.  De zenuwen in deze zenuwstreng regelen onder andere de bloeddruk, de hartslag, de activiteiten van de darmen, blaas en andere organen in de buik.  Ook de bijnieren maken onderdeel uit van het sympatische zenuwstelsel.

    Bij wie komt neuroblastoom voor?
    Een neuroblastoom komt met name voor bij kinderen op jonge leeftijd.  Het wordt het meest gezien bij kinderen rond de leeftijd van 2 jaar.  Bij kinderen ouder dan 6 jaar komt een neuroblastoom zelden voor.

    Wat is de oorzaak van een neuroblastoom?
    De precieze oorzaak van het ontstaan van een neuroblastoom is niet bekend.  Ergens tijdens de ontwikkeling van het embryo in de baarmoeder is er iets mis gegaan, waardoor uit normaal zenuwweefsel een neuroblastoom is ontstaan. Tijdens de ontwikkeling van het embryo tot voldragen baby gebeurt er heel veel met alle lichaamscellen.  Cellen moeten op een bepaald moment gaan delen en op een ander moment stoppen met delen en zich verder gaan ontwikkelen tot de functie die de cel zal gaan krijgen.  Dit heel complexe proces wordt gestuurd door bepaalde stofjes.  Bij kinderen die een neuroblastoom krijgen gaat er iets mis met de aansturing van dit proces.  De cellen gaan zich wel delen, maar reageren niet meer op het signaal dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Het is nog lang niet bekend waarom de cellen bij een neuroblastoom niet meer reageren op de boodschap dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Een neuroblastoom is een kankergezwel waarvan gemakkelijk cellen loslaten.  Deze cellen kunnen in andere organen terecht komen en daar gaan groeien tot nog een kankergezwel.  Dit worden uitzaaiingen genoemd.  Een neuroblastoom zaait gemakkelijk uit.  Bij de helft van de kinderen is op het moment van het stellen van de diagnose al sprake van uitzaaiingen.  Uitzaaiingen kunnen overal voorkomen maar worden het meest gevonden in de botten, in de lymfeklieren, de longen, de lever en soms naar de oogkassen.
    Uitzaaiingen kunnen klachten geven van botpijn, niet willen lopen, zwelling van de lymfeklieren.  Daarnaast komen er ook vaak algemene klachten voor als moeheid, hangerigheid, veel huilen, afvallen en bleek zien als gevolg van bloedarmoede.

    Hormonen

    Een neuroblastoom is een tumor die hormonen kan afgeven aan het bloed.  Deze hormonen worden vaak plotseling aan het bloed aangegeven.  Als gevolg van deze hormonen kunnen aanvallen optreden van zweten, een rode kleur krijgen, diarree en irritatie.

    Wat is de prognose van een neuroblastoom?

    Verschillende factoren

    Belangrijke factoren zijn de leeftijd van het kind, de grootte van het neuroblastoom en het wel of niet aanwezig zijn van uitzaaiingen en de mate waarin het mogelijk is om het neuroblastoom tijdens een operatie in zijn geheel te verwijderen.  Ook het beeld van het neuroblastoom onder de microscoop in de mate waarin in het erfelijk materiaal van neuroblastoom veranderingen zijn opgetreden zijn belangrijk voor de prognose.  Prognoses zijn altijd gebaseerd op gemiddelden wanneer er gekeken wordt naar grote groepen kinderen.  Voor het individuele kind kan zo'n gemiddelde prognose zowel naar het positieve als naar het negatieve anders uitpakken.  Kinderen jonger dan een jaar hebben een betere prognose dan kinderen ouder dan een jaar.  Kleine neuroblastomen zonder uitzaaiingen die in geheel verwijderd zijn door een operatie hebben een heel goede prognose, bijna altijd is volledige genezing mogelijk.  Bij grotere tumoren die intensiever behandeld zijn is de prognose ook goed, acht tot negen op de tien kinderen geneest hiervan.  Bij neuroblastomen met uitzaaiingen is de prognose veel minder goed.  Ook na de intensieve behandeling geneest twee tot vijf van de kinderen.  Vijf tot acht op de tien kinderen komt dus als gevolg van deze neuroblastomen uiteindelijk te overlijden.

    Terugkeer van het neuroblastoom

    Ook na een behandeling waarin het neuroblastoom geheel verdwenen was, is het altijd mogelijk dat op een later tijdstip een nieuw neuroblastoom ontstaat.


     

    JENS* EN ZIJN GEVECHT TEGEN NEUROBLASTOOM!
    Jens* heeft neuroblastoom sinds maart 2007, in juli 2009 zijn er terug neuroblastoomcellen.Jens* heeft zijn strijd verloren op 3 juli 2011....
    16-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag 16 januari 2010
    Jens voelt zich super goed!  Je zou echt niet zeggen dat hij een zware chemoweek achter de rug heeft. Hij eet terug goed, is heel actief, goed gezint,...
    Vandaag wou hij en Merel graag een pyjama dag.  Dus hebben ze met z'n 2 heel de dag in pyjama gelopen.  Ze hebben wat gekleurd, dvd van kampioenen gekeken en natuurlijk weer veel op de wii.
    We hebben rechts een link bijgezet waar jullie kunnen meegenieten van Jens met het gitaar spel op de wii.
    Zoals je ziet heb ik niet overdreven.  Een echte popster!!:-8)


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (11)

    20-01-2010
    marcelleke
    Hallo daar...

    Blij te lezen dat het deze week goed verlopen is.
    Ook goed dat je ervaringen hebt kunnen delen met andere mama's.
    Jens in zijn marcelleke is echt cool! Een echte rocker! Je mag er terecht fier op zijn!
    Veel plezier nog...


    juf van Eline
    Ook op Eline mag je fier, ze is een vrolijke meid die altijd klaar staat!

    20-01-2010 om 15:29 geschreven door lies broeckx


    19-01-2010
    Ola Jens
    Beste Jens,

    Amai Jens gij zijt inderdaad een echte popster aan 't worden .

    Geweldig doe je dat en de streken om een echte BV te worden heb je ook al,
    maar daar heeft je papa aan meegeholpen zeker. (hahaha)
    Voor héél het gezin wens ik nog véél optredens want daar genieten wij allemaal
    van Jens, om je zo in actie te zien. Hoe zeggen ze dat "verborgen talenten",maar
    die zijn bij dit optreden naar buiten gekomen.

    Vele groetjes
    Chris ( collega papa)

    19-01-2010 om 21:24 geschreven door Chris


    Hallo Jens
    Goed zo! We hebben je hier horen gitaar spelen. Wel hebben we het heel erg koud gekregen. Al de ramen open! Maar ja, het was het waar. Lya is ziek, dus kom ik even bij je kijken. Koppie op, zou Lya zeggen:
    Groeten Koos en Lya.
    12.gif

    19-01-2010 om 20:12 geschreven door Koos en Lya


    Veel talent
    Hey Jens,

    Jij kan echt goed gitaar spelen en hebt veel talent! Je moeke is ook fier op jou, ze vertelde vandaag meteen hoe goed je wel gitaar kon spelen.

    Groetjes Viki en Jeannine

    19-01-2010 om 17:04 geschreven door Viki


    18-01-2010
    Knap Jens
    Ik zat samen met ons Leny en ons Anke je filmke te bekijken van de Wii
    en weet je wat ons Anke zei?

    Amai, wat ziet Jens er toch stoer uit hé, zo in zijn hemdje.

    En ik moet zeggen, ze heeft nog gelijk ook .
    Ge kunt dat wel kei goe hé.
    Ge bent voor't ne echt pop ster.
    Ik weet zeker dat we van jou nog meer gaan horen in het muziek-wereldje.

    Groetjes Karin

    18-01-2010 om 21:51 geschreven door Karin M.


    kei knap!
    Hey Jens,
    Het was maar eens om te horen waar we moeten zijn voor boekingen?
    Als we nog eens een dansfeest hebben weet ik waar ik moet zijn voor de muziek! Kei knap seg!
    Doe zo voort jongen!
    groetjes

    18-01-2010 om 09:14 geschreven door greet van der veken


    17-01-2010
    kei goed
    hoi jens

    kei schoon en als je ergens een optreden geeft laat het weten maat dan kom ik zeker kijken
     
      grtjes
         luc;seppe en marie

    17-01-2010 om 23:10 geschreven door luc


    suuuuuuuuuuuuuuuuper
    Amai jens,

    Echt super vent,...
    Ik krijg er kippevel van,jij bent zo moedig hé,...
    Aan jou mogen er heel veel een voorbeeld nemen,....Echt chapeau en wie weet vraagt Koen Wauters je nog eens,!!!!!

    Dikke knuffel,Ann

    17-01-2010 om 21:16 geschreven door ann vanmoen


    super
    Wow, dat is al het een en 't ander. Knap, zeg...Dat lijkt me inderdaad heel erg leuk zo'n wii.
    Daar kun je nu precies eens echt alles mee...
    Blijven oefenen ,hé Jens en dan zien we jou binnenkort wel eens op 't een of ander festivalletje verschijnen.
    Groetjes Anne

    17-01-2010 om 18:51 geschreven door annne


    Rock Werchter?
    Een nieuwe artiest om de weide van Rock Werchter plat te spelen.  De looks heeft hij er ook al voor.  Super!

    Groetjes
    Marjan

    17-01-2010 om 17:48 geschreven door Marjan Wens


    WAAAAAAAAAAAAAAW
    Jens,
    Geweldig om je bezig te zien.  Ik krijg er direct goesting in om het ook eens te komen proberen.  Wie wil dat nu niet..... ik snap niet hoe dat allemaal kan.  Je bent een echte vedette.  Niet te geloven.  Knap man.
    gr
    Nadine

    17-01-2010 om 01:11 geschreven door nadine







    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Jens op Wii met gitaar

    http://www.youtube.com/watch?v=UgfZLrxfaJM
    Foto

    http://www.youtube.com/user/jenszijnverhaal
    Foto

    Jens op bezoek bij PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858

    Hallo ik ben Jens Adriaensen, geboren op 25 oktober 2001.  Ik ben nu dus 9 jaar jong.  Op 10 maart 2007 ben ik voor de eerste keer opgenomen in UZ Leuven.  Ik heb neuroblastoom in stadium 4.  Een tumor in mijn borstkas en poep en uitzaaiingen in mijn beenmerg.  Na een hele reeks behandelingen, chemo, operatie, stamceltransplantatie, bestralingen,...voel ik mij weer prima.  In december 2008 is mijn behandeling afgerond en moet ik enkel nog op kontrole.
    In juli 2009 krijg ik terug pijn in mijn beentjes.  Op 25 juli 2009 word ik weer opgenomen in UZ Leuven en vinden er verschillende onderzoeken plaats.  Er zijn terug veel neuroblastoomcellen in mijn beenmerg!  Mijn behandeling start opnieuw....


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs