Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per maand
  • 07-2016
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 09-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 05-1973

    NEUROBLASTOOM

    Wat is een neuroblastoom?
    Een neuroblastoom is een kwaadaardig kankergezwel (tumor) wat ontstaan is uit een bepaald type zenuwweefsel.  Dit zenuwweefsel wordt het sympathische zenuwstelsel genoemd.  Het sympathisch zenuwstelsel bestaat uit een zenuwstreng die vanaf de hersenen langs het ruggenmerg naar beneden loopt tot in het bekken.  De zenuwen in deze zenuwstreng regelen onder andere de bloeddruk, de hartslag, de activiteiten van de darmen, blaas en andere organen in de buik.  Ook de bijnieren maken onderdeel uit van het sympatische zenuwstelsel.

    Bij wie komt neuroblastoom voor?
    Een neuroblastoom komt met name voor bij kinderen op jonge leeftijd.  Het wordt het meest gezien bij kinderen rond de leeftijd van 2 jaar.  Bij kinderen ouder dan 6 jaar komt een neuroblastoom zelden voor.

    Wat is de oorzaak van een neuroblastoom?
    De precieze oorzaak van het ontstaan van een neuroblastoom is niet bekend.  Ergens tijdens de ontwikkeling van het embryo in de baarmoeder is er iets mis gegaan, waardoor uit normaal zenuwweefsel een neuroblastoom is ontstaan. Tijdens de ontwikkeling van het embryo tot voldragen baby gebeurt er heel veel met alle lichaamscellen.  Cellen moeten op een bepaald moment gaan delen en op een ander moment stoppen met delen en zich verder gaan ontwikkelen tot de functie die de cel zal gaan krijgen.  Dit heel complexe proces wordt gestuurd door bepaalde stofjes.  Bij kinderen die een neuroblastoom krijgen gaat er iets mis met de aansturing van dit proces.  De cellen gaan zich wel delen, maar reageren niet meer op het signaal dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Het is nog lang niet bekend waarom de cellen bij een neuroblastoom niet meer reageren op de boodschap dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Een neuroblastoom is een kankergezwel waarvan gemakkelijk cellen loslaten.  Deze cellen kunnen in andere organen terecht komen en daar gaan groeien tot nog een kankergezwel.  Dit worden uitzaaiingen genoemd.  Een neuroblastoom zaait gemakkelijk uit.  Bij de helft van de kinderen is op het moment van het stellen van de diagnose al sprake van uitzaaiingen.  Uitzaaiingen kunnen overal voorkomen maar worden het meest gevonden in de botten, in de lymfeklieren, de longen, de lever en soms naar de oogkassen.
    Uitzaaiingen kunnen klachten geven van botpijn, niet willen lopen, zwelling van de lymfeklieren.  Daarnaast komen er ook vaak algemene klachten voor als moeheid, hangerigheid, veel huilen, afvallen en bleek zien als gevolg van bloedarmoede.

    Hormonen

    Een neuroblastoom is een tumor die hormonen kan afgeven aan het bloed.  Deze hormonen worden vaak plotseling aan het bloed aangegeven.  Als gevolg van deze hormonen kunnen aanvallen optreden van zweten, een rode kleur krijgen, diarree en irritatie.

    Wat is de prognose van een neuroblastoom?

    Verschillende factoren

    Belangrijke factoren zijn de leeftijd van het kind, de grootte van het neuroblastoom en het wel of niet aanwezig zijn van uitzaaiingen en de mate waarin het mogelijk is om het neuroblastoom tijdens een operatie in zijn geheel te verwijderen.  Ook het beeld van het neuroblastoom onder de microscoop in de mate waarin in het erfelijk materiaal van neuroblastoom veranderingen zijn opgetreden zijn belangrijk voor de prognose.  Prognoses zijn altijd gebaseerd op gemiddelden wanneer er gekeken wordt naar grote groepen kinderen.  Voor het individuele kind kan zo'n gemiddelde prognose zowel naar het positieve als naar het negatieve anders uitpakken.  Kinderen jonger dan een jaar hebben een betere prognose dan kinderen ouder dan een jaar.  Kleine neuroblastomen zonder uitzaaiingen die in geheel verwijderd zijn door een operatie hebben een heel goede prognose, bijna altijd is volledige genezing mogelijk.  Bij grotere tumoren die intensiever behandeld zijn is de prognose ook goed, acht tot negen op de tien kinderen geneest hiervan.  Bij neuroblastomen met uitzaaiingen is de prognose veel minder goed.  Ook na de intensieve behandeling geneest twee tot vijf van de kinderen.  Vijf tot acht op de tien kinderen komt dus als gevolg van deze neuroblastomen uiteindelijk te overlijden.

    Terugkeer van het neuroblastoom

    Ook na een behandeling waarin het neuroblastoom geheel verdwenen was, is het altijd mogelijk dat op een later tijdstip een nieuw neuroblastoom ontstaat.


     

    JENS* EN ZIJN GEVECHT TEGEN NEUROBLASTOOM!
    Jens* heeft neuroblastoom sinds maart 2007, in juli 2009 zijn er terug neuroblastoomcellen.Jens* heeft zijn strijd verloren op 3 juli 2011....
    04-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jens zijn bezoek op PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858


    (soms moet je het filmpje een keer opnieuw opstarten om de 4 min te kunnen zien, anders krijg je de korte versie)


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (14)

    07-11-2009
    wat een mooie dag
    hoi Jens
    Je kent mij niet maar ik jou wel via marit.
    wat een kanjer ben je, ik heb je filmpje gezien toen je bij PSV was. Wat zul je een leuke dag gehad hebben.
    Nou Jens, je hebt er een fan bij, ik volg je al heel lang en vanaf nu zal ik ook eens wat schrijven.
    groetjes en tot gauw

    07-11-2009 om 21:16 geschreven door hetty


    06-11-2009
    Wat een dag!

    Geweldig Jens!

    Dat truitje wil ik wel eens van dichtbij bekijken! Ik zou zeggen, kom zo'n dag ook maar eens op de Vrij nadoen, maar daar ga je waarschijnlijk niet zoveel aan hebben hé...

    groentjes,
    meester Wim

    06-11-2009 om 16:29 geschreven door meester Wim


    Bekende vlaming
    Amai Jens,

    je wordt al een echte BV! Ik heb je deze morgen in de krant zien staan met een supermooie foto! Ik zou zeggen: uitknippen maar en boven je bed hangen! Jij bent een kei dappere jongen en hopelijk gaat het alleen maar de goei kant met je uit! Heel veel lieve groetjes van iemand die je niet kent maar al wel een poosje volgt!

    06-11-2009 om 10:23 geschreven door Ann


    waaaaw
    Jens,
    Wat een kanjer van een beleving zeg, dat is de max.  Je ziet het ook aan je dat je het enorm leuk vindt, je straalt overal.  En hoe je dat veld oploopt , samen met Phoxy, alsof je geen zenuwen hebt.  Ik zou verlegen zijn, maar Jens niet hoor..... , neen, die gaat ervoor.... altijd!   Heel mooi om te zien.  Ook mama, papa, Eline en Merel zitten enorm te genieten.  Het is jullie allen enorm gegund.  Je zal dit filmpje  waarschijnlijk al vaak afgespeeld hebben.  Wij kunnen er ook naar blijven kijken. 
    groetjes van ons allen.

    06-11-2009 om 08:44 geschreven door nadine


    05-11-2009
    Super Tof
    hoi JENS !

    vond je het niet geweldig
    dat is toch de max he


    nog  veel  groetjes van...
     

                        KLAAS 

    05-11-2009 om 21:15 geschreven door klaas


    super!!!
    Dag Jens,
    Ik zat hier met kippevel op mijn armen (terwijl de kachel toch lekker brandt) en met tranen in mijn ogen (en toch was ik geen ajuin aan 't schillen)!Wat was dat prachtig sèg! Ik heb er enorm van genoten, wat moet dat dan bij jou geweest zijn! Ik zag ook dat het voor mama, papa, Merel en Eline een heel speciale dag was. Het is jullie van harte gegund allemaal!!
    Hou je goed en tot de volgende keer (waarschijnlijk morgen hé)
    dikke knuffels van emma,neel,hugo en greet

    05-11-2009 om 10:50 geschreven door greet van der veken


    04-11-2009
    Wat was me dat allemaal
    Jens,

    Wat was dat allemaal ginder bij PSV.  Ik ben zelf geen voetbalfriek, maar bij dit filmpje kreeg ik toch plots kippevel.  Zelfs als niet-voetballer  zou dit iedereen wel eens willen meemaken.
    Het is jullie zo gegund, en geniet er nog maar lang van na.

    Groeten en een dikke knuffel van Tom, Inge, Brikke en Fenne.

    04-11-2009 om 21:23 geschreven door Tom Dijckmans


    Héél Tof !!
    Waaaaaw Jens!!

    Heel mooi filmpje en heel leuk voor heen te kijken!
    Das wel eens de moeite om dat mee te maken!!
    En ik zag dat je er hebt van genoten! (de rest van de familie ook hoor!)
    Echt super !

    04-11-2009 om 19:39 geschreven door Sofie


    Geweldig Jens

    Image and video hosting by TinyPic 
    Dit tijdschrift hebben gekocht.
    Groetjes Koos en Lya,

    04-11-2009 om 19:37 geschreven door Lya


    ontroerend
    Hoi Jens,

    Wat een knap filmpje Jens!! Amai, je hebt nogal moeten kijken denk hé?
     
    Kathleen, een prachtig filmpje, en kei mooie foto's van Jens.. Met tranen in mijn ogen heb ik dan ook genoten van het filmpje.. Héél ontroerend vind ik!  CHAPEAU!!!!!

    Dikke knuffel aan jullie allen,
    Groetjes Bie

    04-11-2009 om 19:36 geschreven door Bie Van der Veken


    wow
    Sjiek zeg, Jens. Ik kreeg gelijk kriebelingen toen ik jou daar op dat veld zag lopen met zo'n massa volk op de tribune. Dat doet raar zeker?
    Jens, ik hoop dat je je intussen ook al een beetje beter voelt zodat je niet teveel tijd in Leuven moet doorbrengen... Maak er nog enkele mooie dagen van in de vakantie!!!
    Liefs van ons allen

    04-11-2009 om 19:35 geschreven door anne


    al die knappe voetballers
    Kei leuk voor je. Ik ben wel een beetje jaloers nu hoor!!
    Wij mogen al die knappe voetballers enkel en alleen op TV zien  en jij hebt ze allemaal in het echt gezien. :
    Jij bent echt wel een grote filmster hoor.

    Daar zul je nog lang van kunnen genieten als je elke keer het filmpje weer afspeelt.

    Groetjes Marie-José

    04-11-2009 om 18:46 geschreven door Marie-José


    super
    Hey bink!!

    GEWELDIG ZEG! Je was helemaal in the match. Je bent een super supporter en ze gaan je nooit vergeten dat weet ik zeker. Zo'n leuke jongen met zijn lieve lach.
    Heel vervelend vind ik dat je bloed weeral niet goed is. Hopelijk gaat het snel weer beter.

    Groetjes van ons allemaal

    04-11-2009 om 09:19 geschreven door therese


    Prachtig
    Kei en kei mooi filmpje!
    En zo te zien hebben jullie allemaal genoten!

    liefs
    marit

    04-11-2009 om 08:51 geschreven door marit







    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Jens op Wii met gitaar

    http://www.youtube.com/watch?v=UgfZLrxfaJM
    Foto

    http://www.youtube.com/user/jenszijnverhaal
    Foto

    Jens op bezoek bij PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858

    Hallo ik ben Jens Adriaensen, geboren op 25 oktober 2001.  Ik ben nu dus 9 jaar jong.  Op 10 maart 2007 ben ik voor de eerste keer opgenomen in UZ Leuven.  Ik heb neuroblastoom in stadium 4.  Een tumor in mijn borstkas en poep en uitzaaiingen in mijn beenmerg.  Na een hele reeks behandelingen, chemo, operatie, stamceltransplantatie, bestralingen,...voel ik mij weer prima.  In december 2008 is mijn behandeling afgerond en moet ik enkel nog op kontrole.
    In juli 2009 krijg ik terug pijn in mijn beentjes.  Op 25 juli 2009 word ik weer opgenomen in UZ Leuven en vinden er verschillende onderzoeken plaats.  Er zijn terug veel neuroblastoomcellen in mijn beenmerg!  Mijn behandeling start opnieuw....


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs