Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per maand
  • 07-2016
  • 01-2015
  • 11-2014
  • 09-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 04-2014
  • 12-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 05-1973

    NEUROBLASTOOM

    Wat is een neuroblastoom?
    Een neuroblastoom is een kwaadaardig kankergezwel (tumor) wat ontstaan is uit een bepaald type zenuwweefsel.  Dit zenuwweefsel wordt het sympathische zenuwstelsel genoemd.  Het sympathisch zenuwstelsel bestaat uit een zenuwstreng die vanaf de hersenen langs het ruggenmerg naar beneden loopt tot in het bekken.  De zenuwen in deze zenuwstreng regelen onder andere de bloeddruk, de hartslag, de activiteiten van de darmen, blaas en andere organen in de buik.  Ook de bijnieren maken onderdeel uit van het sympatische zenuwstelsel.

    Bij wie komt neuroblastoom voor?
    Een neuroblastoom komt met name voor bij kinderen op jonge leeftijd.  Het wordt het meest gezien bij kinderen rond de leeftijd van 2 jaar.  Bij kinderen ouder dan 6 jaar komt een neuroblastoom zelden voor.

    Wat is de oorzaak van een neuroblastoom?
    De precieze oorzaak van het ontstaan van een neuroblastoom is niet bekend.  Ergens tijdens de ontwikkeling van het embryo in de baarmoeder is er iets mis gegaan, waardoor uit normaal zenuwweefsel een neuroblastoom is ontstaan. Tijdens de ontwikkeling van het embryo tot voldragen baby gebeurt er heel veel met alle lichaamscellen.  Cellen moeten op een bepaald moment gaan delen en op een ander moment stoppen met delen en zich verder gaan ontwikkelen tot de functie die de cel zal gaan krijgen.  Dit heel complexe proces wordt gestuurd door bepaalde stofjes.  Bij kinderen die een neuroblastoom krijgen gaat er iets mis met de aansturing van dit proces.  De cellen gaan zich wel delen, maar reageren niet meer op het signaal dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Het is nog lang niet bekend waarom de cellen bij een neuroblastoom niet meer reageren op de boodschap dat ze moeten gaan stoppen met delen.  Een neuroblastoom is een kankergezwel waarvan gemakkelijk cellen loslaten.  Deze cellen kunnen in andere organen terecht komen en daar gaan groeien tot nog een kankergezwel.  Dit worden uitzaaiingen genoemd.  Een neuroblastoom zaait gemakkelijk uit.  Bij de helft van de kinderen is op het moment van het stellen van de diagnose al sprake van uitzaaiingen.  Uitzaaiingen kunnen overal voorkomen maar worden het meest gevonden in de botten, in de lymfeklieren, de longen, de lever en soms naar de oogkassen.
    Uitzaaiingen kunnen klachten geven van botpijn, niet willen lopen, zwelling van de lymfeklieren.  Daarnaast komen er ook vaak algemene klachten voor als moeheid, hangerigheid, veel huilen, afvallen en bleek zien als gevolg van bloedarmoede.

    Hormonen

    Een neuroblastoom is een tumor die hormonen kan afgeven aan het bloed.  Deze hormonen worden vaak plotseling aan het bloed aangegeven.  Als gevolg van deze hormonen kunnen aanvallen optreden van zweten, een rode kleur krijgen, diarree en irritatie.

    Wat is de prognose van een neuroblastoom?

    Verschillende factoren

    Belangrijke factoren zijn de leeftijd van het kind, de grootte van het neuroblastoom en het wel of niet aanwezig zijn van uitzaaiingen en de mate waarin het mogelijk is om het neuroblastoom tijdens een operatie in zijn geheel te verwijderen.  Ook het beeld van het neuroblastoom onder de microscoop in de mate waarin in het erfelijk materiaal van neuroblastoom veranderingen zijn opgetreden zijn belangrijk voor de prognose.  Prognoses zijn altijd gebaseerd op gemiddelden wanneer er gekeken wordt naar grote groepen kinderen.  Voor het individuele kind kan zo'n gemiddelde prognose zowel naar het positieve als naar het negatieve anders uitpakken.  Kinderen jonger dan een jaar hebben een betere prognose dan kinderen ouder dan een jaar.  Kleine neuroblastomen zonder uitzaaiingen die in geheel verwijderd zijn door een operatie hebben een heel goede prognose, bijna altijd is volledige genezing mogelijk.  Bij grotere tumoren die intensiever behandeld zijn is de prognose ook goed, acht tot negen op de tien kinderen geneest hiervan.  Bij neuroblastomen met uitzaaiingen is de prognose veel minder goed.  Ook na de intensieve behandeling geneest twee tot vijf van de kinderen.  Vijf tot acht op de tien kinderen komt dus als gevolg van deze neuroblastomen uiteindelijk te overlijden.

    Terugkeer van het neuroblastoom

    Ook na een behandeling waarin het neuroblastoom geheel verdwenen was, is het altijd mogelijk dat op een later tijdstip een nieuw neuroblastoom ontstaat.


     

    JENS* EN ZIJN GEVECHT TEGEN NEUROBLASTOOM!
    Jens* heeft neuroblastoom sinds maart 2007, in juli 2009 zijn er terug neuroblastoomcellen.Jens* heeft zijn strijd verloren op 3 juli 2011....
    20-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 20 december 2011

    Zal ik dan maar wat leven?
    Zal ik dan maar wat doen
    Dan eens dit en dan weer dat
    En nergens iets om geven?

    Zal ik dan maar verder gaan?
    Verder en verder weg van
    Waar wij samen waren
    Waar alles bleef bestaan

    Ik was zo gelukkig met jou
    Een dag was een dag
    En ik dacht dat het heel gewoon
    Nooit anders zou zijn.

    Ik was zo gelukkig met jou
    In elk beeld van wat nog
    Komen moest en warm
    Aanvoelde zonder die pijn

    Zal ik dan maar wat anders doen
    Dan denken hoe het worden zal?
    Zal ik onbewogen zeggen
    Nu is nu en toen was toen?

    Of wil je dat ik huil
    Zonder dat iemand het ziet
    Zal ik blijven treuren
    Waar wil je dat ik schuil?

    Ik was zo gelukkig
    Toen ik nog gelukkig was...



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (7)

    23-12-2011
    Kerstgroeten
    Deze kerst is zo anders het is zo raar het is helemaal anders dan vorig jaar. Er is nog zoveel pijn en verdriet er zijn nog zoveel vragen en nu is het nog erger in deze donkere dagen. Maar Jens* zou niet willen dat je al deze dagen aan tranen en verdriet zou verspillen. Ook al denk je dat het niet kan maak er toch maar het beste van. Met z'n allen bij elkaar wordt het vast een warm en gezellig eindejaar. (Zo probeer ik ze ook door te komen) Aangename Kerstdagen en al het beste voor 2012 x

    23-12-2011 om 17:47 geschreven door Wendy


    warme knuffel

    Hallo daar...

    ik hoop dat jullie de volgende dagen vele mooie herinneringen mogen oproepen en veel warmte ervaren!

    23-12-2011 om 17:44 geschreven door mevr.broeckx


    21-12-2011
    nog een knuffel
    Je tekstje raakt ons en het is wellicht maar een dun laagje van het pak dat op jullie drukt.
    Nu is nu, maar de droom van hoe het was kunnen zijn,
    het verlangen naar "wakker worden en beseffen dat het maar een nachtmerrie was" blijft.
    Het is niet een deur die je dicht kan doen en een nieuwe kamer instappen.
    Het is een deur die altijd op een kiertje blijft staan.
    Een kiertje, net groot genoeg voor een stroom van liefde
    liefde van jullie voor Jens* en liefde van Jens* voor jullie.
    Ik wou dat ik jullie een engel kon schenken
    die de afstand tussen jullie en Jens* kleiner kon maken
    die een brug kan slaan tussen wat was en wat is.
    Misschien zorgt Jens* zelf wel voor zo'n engel
    hij is er vast door omringd.
    Dan stuurt hij zo'n engel naar jullie
    met een beetje vrede voor jullie onrustige harten,
    een beetje balsem voor jullie diepe wonde
    een beetje glans voor de donkere blik in jullie ogen
    een beetje licht om jullie pad te verlichten
    een beetje kracht om dat pad te begaan
    en veel zakdoekjes voor jullie tranen,
    tranen die mogen vloeien, telkens wanneer er nood aan is.
    Ik wens jullie een vredevolle kerst
    met Jens* in jullie hart
    en in het flakkerend vlammetje van elk kaarsje
    warme knuffels
    Hilde, Luc, Wout en Sarah

    21-12-2011 om 12:15 geschreven door Hilde


    knuffel
    Ook van mij een dikke, welgemeende knuffel

    xxx
    Ria

    21-12-2011 om 08:59 geschreven door Ria


    sterkte

    Ik ben eigenlijk bij toeval op de blog van Jens terecht gekomen.

    De tranen staan in mijn ogen, een krop in mijn keel...
    Dit is gewoon niet eerlijk.
    Wat een prachtig kind! Wat een sterke jongen is hij geweest!

    Dit zou geen enkele moeder of vader mogen overkomen, wat moet dit moeilijk zijn.
    De feestdagen komen eraan en ik kan zelfs niet beginnen met me voor te stellen hoe het moet zijn dit zonder hem te moeten doorstaan.

    Doorleven is wat je moet, maar op zijn tijd, nu nog kan dat nog niet.  Ik heb zoveel respect voor jullie als gezin en het gevecht dat jullie samen geleverd hebben was het zwaarste gevecht dat iemand maar kan leveren. 
    Jullie mogen nu treuren en rouwen, dat hebben jullie gewoon verdiend!  Dit verdriet zal nooit verdwijnen, hopelijk komt er een dag dat je eraan kan terugdenken zonder vanbinnen verscheurd te worden.  Hem al zo lang te moeten missen... ik kan me voorstellen dat het alleen maar moeilijker wordt in plaats van beter.

    Ik ken jullie niet persoonlijk, maar na het lezen van dit blog heb ik enorm veel respect voor jullie allemaal.  Ik kan niet anders als jullie een jaar van rust en vrede in jullie hart toe te wensen, rust en vrede over wat jullie nog voor Jens kunnen doen hebben.  Want daar mogen jullie trots op zijn.
    Ik wens jullie heel veel sterkte en ik hoop dat de mooie herinneringen aan deze fantastische jongen jullie dagen mogen kleuren.

    21-12-2011 om 08:43 geschreven door Lotte


    20-12-2011
    Hier ook 1 van mij...
    Ook ik wil je een dikke knuffel geven...
    Kerst en heel de feestdagen zal nooit meer
    hetzelfde zijn voor jullie.
    Ik ben zeer blij dat we Jens* hebben gekend,
    we hebben veel geleerd van hem !
    Hij heeft in heel veel harten een speciaal plaatsje gekregen,
    dat weet ik zeker...

    Katleen, Patrick, Merel, Eline en Dieter,
    probeer toch een beetje van Kerst te genieten.
    Ik weet zeker dat Jens* bij jullie aanwezig zal zijn!
    Veel liefs en dikke knuffel,
    Karin en familie

    20-12-2011 om 22:46 geschreven door Karin M.


    dikke knuffel

    Een dikke knuffel, hoop dat je die voelt Katleen.
    Liefs
    De Weyntjes

    20-12-2011 om 21:02 geschreven door Lieve







    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Foto

    Jens op Wii met gitaar

    http://www.youtube.com/watch?v=UgfZLrxfaJM
    Foto

    http://www.youtube.com/user/jenszijnverhaal
    Foto

    Jens op bezoek bij PSV
    http://www.psv.tv/index.php?item=if&content=player&ProductID=6858

    Hallo ik ben Jens Adriaensen, geboren op 25 oktober 2001.  Ik ben nu dus 9 jaar jong.  Op 10 maart 2007 ben ik voor de eerste keer opgenomen in UZ Leuven.  Ik heb neuroblastoom in stadium 4.  Een tumor in mijn borstkas en poep en uitzaaiingen in mijn beenmerg.  Na een hele reeks behandelingen, chemo, operatie, stamceltransplantatie, bestralingen,...voel ik mij weer prima.  In december 2008 is mijn behandeling afgerond en moet ik enkel nog op kontrole.
    In juli 2009 krijg ik terug pijn in mijn beentjes.  Op 25 juli 2009 word ik weer opgenomen in UZ Leuven en vinden er verschillende onderzoeken plaats.  Er zijn terug veel neuroblastoomcellen in mijn beenmerg!  Mijn behandeling start opnieuw....


    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs