Wat hebben we geleerd vandaag?
- ga niet fietsen zonder je in te smeren met muggenmelk
- geloof het weerbericht niet
- af en toe een donkergrijze wolk betekent niet per definitie dat het gaat regenen
- 17 C (voorspelling) voelt aan als minstens 22 C
Op de camping hebben we onze draai ondertussen volledig gevonden.
Onze buren zijn Denen, dus op vlak van "communicatie", blijft het zeer beperkt...
Gisteren testte de echtgenoot zijn Deens....ik kwam niet meer bij...
Waarmee ik wil zeggen: onbegonnen werk om het zonder "verstuikte" tong gezegd te krijgen...
Gelukkig kent de bazin van de camping een mondje Engels...haar echtgenoot daarentegen...
Ik denk niet dat hij één woord Engels verstaat...
Dus het klopt écht wel: Denen spreken Deens...punt
Maar goed, we kregen de info die we vroegen en na een lekker ontbijtje en een verfrissende douche, verkenden we deze voormiddag de directe omgeving: de haven en de fjord.
Aan de haven vond een rommelmarkt plaats waar we eventjes rondkuierden.
Er werd opvallend veel Lego aangeboden...
In de namiddag maakten we een fietstocht, op zoek naar de zee...
Gewapend met verrekijker, vogelgids en fototoestel....
De vogeltjes waren talrijk aanwezig...
Waarnemingen:
Met stip op één: een RUIGPOOTBUIZERD!!!
Man, man, euforie alom (vooral bij mij dan), (voor de twijfelaars...de echtgenoot nam er een, prachtig gelukte, foto van), een visarend (jawel!), bonte kraaien (had ik ook nog nooit gezien).
Mijn amateurornithologisch hartje, maakte dolle sprongen vandaag!
Voir de rest nog heel veel blauwe reigers, witte kwikstaartjes,musjes, geelgorzen, scholekster,veel meeuwen uiteraard en tenslotte boeren-huis-en gierzwaluwen.
Aan zee trakteerden we onszelf op een ijsje...due calorieën fietsten we er nadien toch gewoon weer af... 😉
Zo meteen ga ik nog een beetje lezen als afsluiter van een, op alle vlakken, zonnige dag 😊
Het is gelukt! We zijn écht in Denemarken! Eindelijk, na jaren van enkel dromen...
Ondertussen is het half negen 's avonds en de hoogste tijd voor mijn verslagje van deze dag.
Dat loopt niet écht van een leien dakje... Er is Wifi.....meestal, soms, toch niet, haja, nu weer wel. Hopelijk krijg in mijn stukje gepost....
Maar goed,we gaan ons er zeker niet laten door opjagen want vandaag is de vakantie écht begonnen.
De caravan is geïnstalleerd, de luifel staat, de zon schijnt....en meer moet dat voorlopig niet zijn.
De tocht van uit Duitsland verliep vrij vlotjes, minder files dan gisteren....
Op heel veel autowegen worden werkzaamheden uitgevoerd, vandaar...we voelden ons meteen thuis
Toen we de Deense grens bereikten, kreeg ik warempel de kriebels , zo spannend vond ik dat...
Er waren grenscontroles maar wij mochten vrolijk door....
Na 13 uur rijden, weliswaar verdeeld over twee dagen, bereikten we de camping van Bork havn. Bork havn ligt in Midden-Jutland, aan...: een haven inderdaad en ook aan een fjord.
Morgen zullen we de omgeving verkennen... Nu is de pijp uit....
Deze morgen rond half tien vertrokken.Op weg naar alweer nieuwe kampeeravonturen. Voor ons is deze reis inderdaad iets meer avontuurlijk. We treden volledig buiten onze comfort zone. Voor het eerst kiezen we voor een Scandinavisch land.Het was al jaren de droom van de echtgenoot. Dus : Denmark , here we come. We doorkruisten vandaag : België, Nederland om op zo'n 530km van huis te overnachten op een camping in Duitsland. Camping Sturberg is heel rustig gelegen, het sanitaire is kraaknet. De baas oogt zoals een échte Duitser hoort te ogen: rood aangelopen gezicht en wallen onder zijn ogen.Hij praat heel snel....te snel voor mijn school Duits...gelukkig is er de echtgenoot...Ik pleit verzachtende omstandigheden...ik hoor ook gewoon onvoldoende wat de Duitser zegt. Hopelijk kunnen we in Denemarken uit de voeten met ons " beste Engels". Daar kan ik mij alleszins beter verstaanbaar in maken.
Terwijl de echtgenoot aan het fornuis staat , schrijf ik snel mijn stukje.Door een misverstand is de maaltijd vandaag redelijk ongewoon: Spirelli's met vol-au-vent.
Zoals vroeger op kamp, daar smaakte ook alles...😉
De vaat , die is straks voor mij. Dat hoort bij mijn takenpakketnet zoals het bijhouden van een"dagboek" en eerlijk....afwassen op een camping is veel leuker dan thuis
Ik ben Lieve
Ik ben een vrouw en woon in Buggenhout (België) en mijn beroep is juf op pensioen.
Ik ben geboren op 29/05/1959 en ben nu dus 66 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: lezen, toneel, wandelen in de natuur, vogels observeren en SCHRIJVEN.
Ik ben gehuwd, heb twee kinderen en twee stiefkinderen, twee (stief)kleinkinderen , één kat en een vijver vol vissen :-)