Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
{TITEL_VRIJE_ZONE}
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Luik-Bastenaken-Luik 2011.
Tilff-Bastogne-Tilff 2011.
30-07-2009
Oudenaarde.
Hey,koersblogger, Oudenaarde dus.Daar is het 'm te doen in april.Daar,in een straal van 20 km.ongeveer,liggen ze allemaal op een hoop.De hellingen uit de Ronde van Vlaanderen.Dat heet daar niet voor niets 'de Vlaamse Ardennen'.De komende maanden zullen dan ook veel van mijn trainingen in die regio afgewerkt worden.Vandaag was de eerste.Mijn vast startpunt zal steeds Leupegem-even buiten het centrum van Oudenaarde- worden,dit is zowat het middelpunt van die hellingencirkel.Vanuit Leupegem reed ik naar Berchem,met sterke wind op kop, via de 9 km.lange,vervelende weg van Oudenaarde naar Kluisbergen.Deze weg kan goed de vgl.doorstaan met de Provinciebaan tussen Torhout en Diksmuide,ook zo'n vervelende weg.In Berchem ging het naar Ruien waar de E.Merckx-fietsroute start.Onmiddellijk wordt de Kluisberg beklommen(39x21) en na een kort lusje doorheen het Kluisbos opnieuw afgedaald via een brede weg waar het kilometertellertje tegen de 70/u.aanloopt.Niet veel verder is het de beurt aan de Oude Kwaremont.(39x21)Niet zo steil maar wel lang.Doorheen een prachtig landschap fiets je daarna richting Paterberg.Voor het eerst reed ik die 'vlot' omhoog.(39x23).Nu ja,wat heet vlot bij een helling met een stijgingspercentage van 22%.Na nog wat op en neer gerij komt men dan aan een oude spoorwegbedding waar ze nu een kaarsrecht fietspad aangelegd hebben.Hier verlaat ik de EM-route en volg dit fietspad tot in Melden waar de 'Bult van Melden' ligt,de meest gevreesde helling uit de Ronde,nl.de Koppenberg.Stijgingspercentage eveneens 22% maar wat langer dan de Paterberg.En de stenen liggen er ook slechter bij.Hier was het trekken en duwen om boven te geraken(39x23)maar eens je uit de bomenrij bent krijg je moed om de laatste tientallen meter te overbruggen.Na de afdaling kom je dan uit op de N60 tussen Oudenaarde en Ronse,waar ik in Maarkedal afsloeg richting Schorisse.Een paar kilometer verder ligt de Eikenberg.Nooit eerder reed ik deze naar boven per fiets maar spectaculair is deze helling niet.Lang,dat wel maar niet steil.(39x19).De stenen liggen er op een bepaald moment heel schoon bij en halverwege is zelfs een laagje tarmac gegoten.Er is ook een strookje in tarmac naast de stenen maar die ligt vol kiezel wat dan weer niet aangewezen is voor de bandjes.Beter op de stenen blijven dus.Eens boven op de Eikenberg gaat het neerwaarts via de Edelare tot in Leupegem.Amper 55 kilometer maar ze kunnen tellen met 5 van de 20 bergjes uit de Ronde.Morgen zou ik nog eens willen gaan lopen,het is 3 weken geleden,benieuwd of ik het nog kan!Ciao. Logboek:Afstand:55,6 km.Tijd:-.Snelheid:24,1/u(een paar keer het EM-Routebord moeten zoeken en uit een patattenveld moeten klauteren na het missen van een bocht,zonder schade evenwel,zowel aan mijn fiets als aan mezelf...).YTD:136400 meter. Medisch rapport:-. GHS:149. MHS:177. Kcal:1443.
Reacties op bericht (1)
31-07-2009
wielermomenten
Hoi Guy,
Ja man , ik ken ze daar ook allemaal hoor. Zondagnamiddag zal ik daar met Sabine ok enkele bultjes overwinnen. Maar we willen boven de 80km geraken ; dus zal ik er niet te veel mogen insteken voor haar. Alvast nog vele vakantiekm's toegewenst. Je mag ook eens met uw koersfiets richting Pittem komen hé!!! Dat is ook een mooie training heen en terug ong 60 km's.
Ik ben Guy Devreker
Ik ben een man en woon in Varsenare (België) en mijn beroep is comm.afgevaardigde.
Ik ben geboren op 12/08/1962 en ben nu dus 62 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: wielrennen,lange afstandslopen,levensgenieter en nog zoveel meer.
Het huis wordt gedeeld met een schat van een dochter,Latoya(°11.08.1992)en,tot voor kort, Minou,de poes°1998- +10.08.09
Aangekomen aan station 45 even teruggeblikt naar wat verwezenlijkt werd en ...wat niet.Enkele sportieve uitdagingen wilde ik toen graag nog aangaan.Target One: het lopen van een Marathon: gelopen op 14 IX 2008 én op 19 VI 2009.Target Two: het fietsen van de Ronde van Vlaanderen: gereden op 03 IV 2010.
Hieronder enkele foto's met buurman/trainingsbuddy Rudi,in loondienst bij Bianchi...
Aantal gefietste kilometer als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen 2010, vanaf 1 juli 2009.
juli : 654,8 km augustus : 771,8 km september : 395,7 km oktober : 587,5 km november : 407,5 km december : 386,6 km januari : 492,7 km februari : 51 km (knieontsteking) maart : 826,8 km
aantal gelopen kilometers als voorbereiding op de NVV-Marathon,vanaf 20 september 2008.
september: 33,00 oktober: 112,20 november: 59,50 december: 31,30 blogverslagen van december leren jullie waarom de klm.in november en december zo laag liggen. januari: 152,00 februari: 166,50 maart: 187,20 april: 168,70 mei: 290,40 juni: 136,30 totaal aantal gelopen kilometers t/m 17 juni: 1337,10 + 42,195 op 19.VI.2009.
aantal gelopen kilometers als voorbereiding op de IFF-Marathon,vanaf 01 november 2007.
Niks dan lachende gezichten voor de start,een uurtje of twee later was dat al heel wat minder... Vlnr.:Gert Luyckx,ikzelf,mijn superb-coach-begeleider Luc Duyck.
Afzien als nooit tevoren op weg naar Ieper,samen met een supergeconcentreerde 'coach-begeleider' Luc Duyck.