Het schrikbeeld dat wij allemaal wellicht koesteren is weer eens werkelijkheid geworden bij één van onze grootste Vlaamse actrices. xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Story en Het Nieuwsblad berichten :
Dora Van der Groen heeft onlangs haar intrek genomen in Huis Perrekes in Geel, een woonproject voor mensen met dementieverschijnselen. De Antwerpse actrice, die in 2009 door Marcel Vanthilt per ongeluk dood werd verklaard, is intussen 85 jaar. Anderhalf jaar geleden maakte ze haar laatste publieke optreden. Toen kreeg ze, als eerste vrouw en als eerste niet-musicus, de artistieke titel van Maestro Honoris Causa voor haar carrière en haar grote verdiensten.
Van Der Groen is bij het brede publiek vooral bekend van 'Wij, Heren van Zichem' en 'Terug naar Oosterdonk'. Haar bekendste filmrol dateert uit 2001. Toen speelde ze naast Ann Petersen in de film Pauline en Paulette, waarin ze de verstandelijk gehandicapte Pauline vertolkte.
Dementie is een thema dat Dora Van Der Groen altijd na aan het hart lag. Zo speelde ze in de kortfilm Leonie uit 1996 een dementerende vrouw. Ook in Villa des Roses van Frank Van Passel vertolkte ze de rol van een dementerende bejaarde. Bovendien verleende ze ook haar medewerking aan een grootse mediacampagne van Expertisecentra Dementie Vlaanderen in 2006.
|