Donderdagochtend valt de regen met bakken uit de lucht, we blijven liggen tot 8 u en ook X rekt zich nog is uit op haar bed en heeft geen haast of zin om op te staan.
Om 10 u regent het wat minder hard en stappen we toch naar het bronneke en terug, met 15 grados is het gevoeliger frisser geworden. Het blijft regenen tot na de middag maar rond 16 u kunnen we met X de deur uit voor een lange wandeling langs de golf en bij thuiskomst schijnt het zonneke terug.
Morgen vrijdag de 15de is het in de comunidad Madrid een feestdag en om te vermijden dat de Madrilenen hun stad ontvluchten zijn er heel wat controles want de inwoners vinden dat ze lang genoeg opgesloten zaten, niet in het mist hun presidenta van de comunidad Madrid, de mediageile arrogante Isabel Diaz Ayuso;
Deze truttebel werd 2 jaar geleden tot presidenta gebombardeerd door haar partij de PP, Partida popular, waar ze als communicatieverantwoordelijke werkte; haar voorgangster uit dezelfde partij diende ontslag te nemen toen bleek dat ze haar universiteits dipolomas had vervalst en bovendien niet vies was van een winkeldiefstal.
Maar Isabel Diaz Ayuso lijkt me geen haar beter te zijn; Ze beweegt hemel en aarde om de comunidad Madrid per direct van Fase 0 naar fase 1 te laten springen alhoewel er in haar regio 9000 doden vielen, zowat 30 % van het totale spaanse aantal en er daar nog altijd 3500 patienten op intensieve liggen; Toch wil Isabel dat de Madrilenen ook teraskes kunnen doen en daar waar elke avond om 20 u op de meest plaatsen op het balkon geapplaudiseerd wordt voor de mensen die in de ziekenzorg werken wil la presidenta dat men in Madrid op straat komt om te betogen tegen de regering en het aftreden eist van Pedro Sanchez & C°. Dit terwijl ze zelf besmet geraakte tijdens de betoging voor de vrouwenrechten begin maart en hierdoor een maand op hotel verbleef om haar nieuw vriendje thuis niet te besmetten.
Natuurlaijk koos Isabel voor een luxe suite in het chique hotel Room Mate maar ze vertelde erbij dat ze een gunsttarief verkreeg en dit uit eigen zak betaalde; Wat ze er niet bij vertelde maar nu wel uitlekte in de pers is dat er 3 dagen voor la presidenta inchekte een contract werd getekend tussen de Com Madrid en het hotel Room Mate ter waarde van 565.000 Euro om tijdens de alarm status open te blijven zodat er eventueel ouderen konden opgevangen die niet in rustoorden meer mochten verblijven; Dat dit zaakje stinkt kan je tot in Jamaica rieken maar Isabel wast haar handjes in onschuld zoals de meeste corrupte partijgenoten van haar.
Vanmorgen wandel ik met X nog is tot in de pueblo voor stokbrood en ook het krantje de Week is terug verkrijgbaar; terug thuis ga ik aan het schilderen, eerst nog wat spleten opvullen en daarna de witte verf op de gevel van het jacuzzihuisje smeren.
Na de siesta ga ik naar de mercadona en schilder nog wat verder tot het begint te druppelen en we doen een toerke door het bos met X.
Vanavond werd bekendgemaakt welke regios in aanmerking komen om een fase op te schuiven en de ontbrekende departement van de Com Valencia die vorige maandag geen groen licht kregen mogen nu wel naa fase 1 vanaf volgende maandag wat meteen betkend dat we ons in de ganse provincie Alicante kunnen begeven dus ook zonder problemen naar Calp kunnen. Voor onze vriende van de Com Madrid en Catalonie was er minder goed nieuws, zij mogen niet naar fase 1 maar om onlusten te vermijden werd een kleine toegeving gedaan en een nieuwe fase in het leven geroepen; nl Fase 0.5; Bij hun mogen kleinere handekszaken open maar de terassen van bars en restos dienen nog dicht te blijven. Benieuwd hoe de impusieve spaanse furie Isabel hier gaat op reageren.








|