Woensdagochtend stappen we naar de pueblo en drinken we een koffietje bij Ripoll; als L wakker is gaan we naar A om haar feestkleedje af te halen dat al sinds december bij de droogkuis lag.
Men Duitse buurvrouw Senata heeft een briefje aan men brievenbus gehangen omdat zze zonder elektriciteit zit en ik ga even kijken maar verder dan de hoofdschakelaar aan en uit zetten reikt men kennis niet.
We nemen een kijkje op de dijk waar men volop bezig is met puin ruimen na de doortocht van Gloria; Een van de grote drijvende viskwekerijnetten werd losgeslagen en spoelde 20 km verder aan. Ondertussen zet de storm zijn weg verder richting noorden en krijgt men in Catalonie de volle laag terwijl een stuk storm afsplitste en richting zuiden koerst. Door al die turbulenties is er een pak woestijnzand aangezogen en dit hangt als een soort mistgordijn voor de zon. Erger is dat er elke dag meer slachtoffers vallen, al 9 doden en nog 11 vermisten tot nu toe.
Na een bezoekje aan de Mercadona beginnen we thuis aan het opkuisen van de terrassen.
We gaan met X naar playa la Olla, het is te zeggen naar wat er van overblijft want grote stukken strand zijn ook hier weggespoeld en de dikke keien werden door de golven op de weg gesmeten. Benieuwd wanneer men het hondenstrand hier terug gaat aanleggen.
Donderdag ga ik na de pueblowandeling naar la doctora omdat de pijn in men pols niet verdwijnt. ze maakt een afspraak in het ziekenhuis bij een traumatoloog maar dit kan pas op 6 februari.
Ik ga een beetje verder de jaarlijkse huur van men brievenbus aan de golf betalen, en zijn 30 euritos armer; we wandelen richting Albir tot aan chiringuito Tsunami die ook flinke klappen kreeg van de hoge govlen en keeien.
Na de middag kan de zon eindelijk door de woestijnzand bewolking breken en kunnen we buiten een siestake doen, dat leek wel een eeuwig heid geleden.
Daarna hebben we nieuwe energie om aan de ruitenkuis te beginnen en doen verder aan het poetsen van de terrassen; daarna volgt nog een wandeling met X zodat we ook vandaag ruim 10 km halen








|