Volgens de geschiedenisboeken werd het eerste rockconcert die naam waardig ergens in Maart 1952 in Cleveland US georganiseerd. Dat was nog voor mijn tijd dus zal mij eerder de datum 19 december 2019 bijblijven alszijnde mijn eerste optreden waar ikzelf aan deelnam als gitarist.
Maar eerst hadden we nog een bijkomende repititie gepland op woensdagavond, iedereen was er behalve Sergio die waarschijnlijk liever naar de classico keek die avond; Dario legt er de pees op want er is geen tijd meer te verspelen en nadat we de nrs in stukken en brokken oefenen sluiten we af met de volledige versies achter elkaar; Na een 5tal pogingen lukt het een degelijke versie te spelen dus dat geeft goede moed.
De volgende dag worden we om 19u verwacht in de muziekschool waar wij, als top of the bill, als laatste gaan optreden.
Donderdag begint bewolkt en het zou zo de ganse dag blijven, van kerstsfeer is in de pueblo niet veel te merken buiten een versierde auto hier en daar.
Thuis oefenen we voor de laatste maal de partituur die Dario ons meegaf gisteren maar de lettertekens zijn zo klein dat ik ze amper kan lezen en dus nog een eigen versie maak met zwarte alcoholstift.
L wil nog naar A om haar feestkleed naar de drycleaning te brengen want na het kerstfeestje was het behoorlijk vuil.
Stipt om 19 u zijn we in C en we zetten ons samen met de andere gitaarstudenten in en lokaal waar we ons matieraal kunnen klaarmaken; Nadat de kinderen hun danspasjes afgewerkt hebben is het de beurt aan de klassieke gitaristen die ons voorprogramma mogen verzorgen; Daarna help ik mee het drumstel klaar te zetten en kan al een blik in het zaaltje en op het publiek werpen.
Dan is het moment van de waarheid aangebroken en stap ik samen met Sergio en Pepe Garica met de elektrische gitaar, Noelia Cano op de piano en José Mayo aan de drums in de arena met men flamenco gitaar.
Bij het eerste nr, All of me moet ik beginnen en het eerste akkoord alleen spelen todat de andere inpikken en het lukt me op het juiste ritme te beginnen; Ergens halverwege bij een akkoordwijziging raak ik even de tel kwijt na een aarzeling en moet ik wat vals spelen maar hier komt mijn rijke ervaring in luchtgitaar spelen goed van pas. Bij de start van het 2de nr Kashmir ben ik terug bij en we zetten een goede versie neer aan het luide applaus te horen. Ook Dario was best tevreden en nog een paar andere "kenners" komen mij feliciteren.
We rijden dan ook tevreden huiswaarts en zijn, ondanks we nu kerstvakantie hebben tot 7/01 vastbesloten verder te ploegen tot we een foutloos repertoire kunnen spelen.
Vandaag vrijdag sta ik om 6u30 op en ga om 7 u Luc & Tina oppikken om ze naar de aeropuerto te brengen; nadien wandelen we naar de pueblo met X en volgt een recuperatiedagje. Er werd storm verwacht maar buiten dikke wolken blijft het weer ok.
Vanavond ga ik met L naar de wok in La N om ons buikje rond te eten en morgenavond plannen we een avondje ciné.





|