Woensdagochtend begint met regenbuien die in Calp een stuk feller zijn dan hier dus ga ik met X en paraplu richting pueblo voor de krant en koffie.
Tegen 11 u komt Onno langs voor de betaling te ontvangen voor het zwembadonderhoud en dat kost mij 382,50 voor de afgelopen 6 maand.
Daarna begin ik buiten de zetels in het jacuzzi huisje te zetten en af te dekken en maak alle afvoerputjes schoon. Voor morgen verwaacht men de doortocht van veel regen en er is een grote kans op gota fria enkel weet men nooit precies waar die terechtkomt. Volgens de laatste berichten zou het eerder in de buurt van Valencia, Baleraeren en Murcia zijn maar ook daar rond kunnen ettelijke liters op korte tijd neerpletsen. De brandweer en politie zijn in hoogste staat van paraatheid gebracht.
In de grote villa aan de kant van mijn zwembad waar die ambetante hollander woont is men begonnen met renovatie, ik vermoed uitbreken van de terrastegels rond het zwembad aan het lawaai te horen.
Als ik klaar sta om te vertrekken met de scoot iets voor 15u30 naar de eerste spaanse les stopt er een camion voor Mick zen huis, hij is niet thuis en de chauffeur vraagt of ik de 2 pakken die hij wil afleveren wil in ontvangst nemen. Maar op de bon die hij wil laten tekenen staat niet de naam van Mick vermeld maar van één of andere firma dus bel ik Mick op, Hij zit op resto met familie die op bezoek is en heeft al enige cervezas uit maar hij bevestigt dat hij inderdaad op een pakket wacht dat hij had besteld dus neem ik de goederen in ontvangst. Het blijken 2 dozen met tegels komende van Ceramica Saloni.
In de spaanse les verwelkomen we een pâar nieuwe recruten; de meeste zijn bekende van vorig jaar en andere hadden afgebeld maar komen wel één van de volgende weken zoals Braven Hendrik en zijn lelijke trulla Ann die van mij best hadden mogen verdampen tijdens de warme zomerdagen.
Het duitse overjaarse echtpaar Brune & Ursula zijn ook weer van de partij en dit voor het twaalfde jaar op rij, ze doen Nivel 3 nu al voor de zevende keer en ook de oude Hollandse taart hippie Willehmina is terug opgedaagd.
Bij de nieuwelingen veel interessante gezichten; Pim & Toby, een oerhollands echtpaar waarvan je al op een kilometer kan zien dat het hollanders zijn die al 9 jaar in A La V blijken te wonen maar die ik nog nooit tegenkwam. Pim is gepensioneerd, heeft vliegangst en heeft nog maar 1 x gevlogen in zijn leven dus gaat niet meer terug naar Nederland want met de auto is dat zo duur. Zijn vrouwtje Toby werkt nog halftijds in een immokantoor hier in de buurt. Dan hebben we Esteban, spruit van een spaanse vader en hollandse moeder die werd geboren in Sevilla en tot zijn 8 ste daar woonde en school liep, daarna verhuisde de familie naar NL waar vader werk vond in de Philips fabriek. Ondertussen is Esteban 100 kg zwaarder en pendelt wekelijks tussen Holland en Spanje met Ryanair want wil hier een zaak opstarten in keukens.
Verder hebben we John, een oudere engelsman die al 46 jaar in Benidorm woont en werkt als verzekeringagent want je aan zijn boeventronie duidelijk kan aflezen. Hij praat razendsnel en vlot spaans maar zeer onduidelijk en zou beten naar een cursus logopodie gaan; Als laatste nieuwkomer begroeten we Leo, geen hollander maar wel met een blond professor ringbaardje geboren in Praag, dertig jaar in Munchen gewoond en ondertussen al 17 jaar in spanje en gepensioneerd; Hij had een winkletje in Benidorm waar hij cristal de bohemia verkocht, alle soorten glazen, karaffen en lusters uit glas uit de Bohemen, één of andere lelijke streek uit Tsjechie.
Aan rare vogels geen gebrek dus en dat is altijd wel leuk, op naar volgende les. Terug thuis ga ik Mick de bon brengen die ik aftekende voor ontvangst; bleek dat hij geen tegels had bestelde maar een pakket verwacht met onderdelen voor een automatische visvoederbak.... We doen nog een blokje om met X zodat we ook vandaag ruim boven de 10 km uitkomen. De lucht kleurt oranje en het is windstil, stilte voor de storm waarschijnlijk.



|