Vandaag zou de stormdepressie Hugo ons de ganse dag gezelschap houden, het begon met een paar felle regenbuien snachts en daarna kwam de stromwind met rukwinden tot 100 km/u.
Als ik L wegbreng om 7 u slalommen we tussen de afgewaaide takken en omgevallen vuilniscontainers en in Calp kruisen ons verschillende politiewagens, als ik terugrij zie ik waarom, er is een vrachtwagen op weg naar de markt met groeten en fruit gekanteld aan het rond punt en tegen de fontein geland door een combinatie van rukwind en glad wegdek.
Toch wil Th ook naar Calp om te gaan fietsen maar ik probeer hem te overtuigen dat dit gekkenwerk is bij deze weersomstandigheden vooral omdat men voorspelde dat de storm de ganse dag zou aanhouden.
Er waren slechts 10 gekken opgedaagd om hun toerke te gaan rijden en Th kon de begeleiding overlaten aan 2 andere chinese vrijwilligers; Ik wacht even vooraleer naar de pueblo te vertrekken maar X is ongeduldig en we wagen het erop; De elektriciteit is er overal uitgevallen en in de supermarkt heeft men een generator laten aanrukken.
In Calp werden windsnelheden tot 102 km gemeten, even voorbij Moreira aan de Cumbre del sol zelfs tot 145 km, het Noorden van Spanje kreeg de volle laag met meters hoge golven en pakken sneeuw.
Buiten een kapotte bloempot is er hier bij ons geen schade op het eerste zicht. We blijven lekker binnen bij de open haar den maken wat spaane oefeningen en doen een siestake totdat L belt dat ze klaar is met werken.
Met X ga ik voor de lange rond de golf wandeling zodat we vandaag bijna 12 km stapten
In de avond kijken we op tv hoe de Belgische -19 voetbaljeugd door hun spaanse leeftijdsgenoten met 3 -0 ingeblikt worden op een EK pre kwalificatietornooi in een winderig Benidorm








|