Rond 8u30 vertrekken we naar Valencia, thuis is het nog droog bij 7 grados maar eenmaal voorbij halfweg begint het te regenen; In Valencia zelf is het kletsnat en de parking aan L haar kerkzaaltje staat voor de helft onder water, gelukkig deed ze haar coco shoe (hoge hakken) aan en geraakt zonder natte voeten op haar bestemming.
Ik waag het erop en ga met X naar de panaderia voor 2 napolitanas con crema maar we keren erna terug naar de auto want het begint herder te gieten; Nadat ik mijn koffiekoekjes heb opgegeten zit er niks anders op dan te wachten dot het wat droger wordt en X verveelt zich. Tegen 12 ga ik een koffietje drinken in een nabijgelegen bar zodat ik mijn grote boodschap kan maken en koop in een china shop een paraplu voor 5 euritos.
Dus kunnen we aan onze wandeling naar de Turia beginnen, we gaan door het park van Marxalenes en anders krioelt het hier van de wandelaars en spelende kinderen op zondagochtend maar vandaag zijn we gans alleen;
Ook in de Turia is er weinig activiteit, enkel de stoere rugbyspelers laten zich niet afschrikken door regenbuien en kou; de baseball, skate en voetbalvelden liggen er verlaten bij. Aan de hondeweiden, waarvan de meeste nu op een modderpoel lijken is er geen viervoeter te bekennen; Ik ga met X wat balletje gooien op een ernaast gelegen grasveld als er nog een wandelaar met hond aankomt, een stevige mooi donker bruin zwart hyenagekleurde pitbull achtige die meteen X haar balletje afpakt maar uiteindelijk een super vriendelijke en lieve speelse hond blijkt waarmee X rondjes kan rennen terwijl ik een praatje maak met zen baasje; Hij had een Harley Davidson jack aan dus wist ik waarover te beginnen en we raken aan de praat over koetjes en kalfjes; Deze spaanse ex truck chauffeur is al 25 jaar Harleyrijder en we wisselen wat fotos uit, daarna vertelt hij over zijn nieuwe job die hij 2 jaar geleden voor eigen rekening begon: camaras frigorificas para la maduracion de carne, ofterwel verhuurt hij koelkamers waar vlees van hoge kwaiteit zoals de carne de buey of Angus beef gedurende een aantal weken kan "rijpen" in een gecontroleerde omgeving op gebied van temperatuur, vochtigheid enz.
Hierdoor krijgt het vlees een beter aroma, smaak en wordt het malser en ik krijg er zowaar honger van en neem afscheid van men nieuwe kennis en ga en kippetje aan het spit afhalen.
Om 13u45 is L klaar en rijden we huiswaarts en ben ik nog net op tijd om het WK veldrijden te volgen. Nadien doe ik met X nog een toerke door het bos zodat we vandaag ondanks de regen 10.5 km stapten.
Morgen is het weer vroeg uit de veren want L wordt om 7u30 verwacht op haar werk, althans dat hoop ik toch.








|