Vannacht hadden een paar windvlagen alle wolken verdreven en we werden wakker onder een stralend blauwe hemel.
Ik ging met X naar de pueblo voor de krant maar de koffie sloegen we over want ik had om 11 u afgesproken bij Charlies met Jan om een ritje in de bergen te gaan maken.
Jan is een Noorse biker amigo van mijn leeftijd waar ik goed mee overeenkom en die in La N woont maar nog wel werkt ergens op een boorplatform in de noordzee en telkens 2 weken daar zit en dan voor 4 weken naar spanje komt.
Ik had hem vorig weekend verteld over het leuk restaurantje dat ik toevallig vond in de bergen achter Benimaurell waar de weg lijkt te stoppen in een soort Lord of the Rings decor, zeker nu doordat de regen van vorige week de groene kleur terugbracht in de natuur.
We dronken eerst een koffietje en nadat Suzy was gekomen om dag te zeggen, zij werkt in het kantoor vlak naast Charlies en had onze Harleys gehoord, vertrokken we richting Col des rates en zo verder door naar de Val de Laguar.
Onderweg zagen we dat men al begonnen was met de appelsien of mandarijntjes pluk en ook de olijven zijn rijp op van de bomen geklopt te worden.
We maakten nog een tussenstop in een bar/resto in Benimaurell zelf alwaar de buurtslager zijn vleeswaren kwam afleveren.
Daarna nog 15 min verder tot aan mijn favoriete restoke; Jan wil hier graag eens terugkomen met zijn spaanse vriendin Maria om haar eens te verrassen met een etentje op plaatske waar ze nog niet eerder is geweest.
Ik reserveerde ook al meteen een tafeltje voor dinsdag zodat ik met G & K ook is tot hier kunnen komen als ze op bezoek zijn.
We aten Jabali of everzwijn, een specialiteit uit de bergen hier want overvloedig aanwezig en zetten daarna ons ritje verder via Castell del castells.
Terug thuis had L de keuken een grondige kuisbeurt gegeven en alle vervallen produkten weggegooid, er stond hier nog chocomelkpoeder vanuit B mee verhuisd dat al 6 maand vervallen was etc.
Voor de avondwandeling ging ik met X naar Ravanell zodat er toch wat kilometers op de stapteller bijkwamen; 12.52 km vandaag wat precies overeenkomt met men daggemiddelde.


|