De redactie heet u welkom op de Crespoblog. Ons credo: het bewaren van de goeie smaak! We geven onze commentaar, met een serieuze korrel zout en zijn behoorlijk maatschappij -en mediakritisch. Alles komt aan bod... Humor, epicurisme, een bourgondische aanpak en visie, fait-divers, nieuws zowel lokaal als (inter)nationaal,...
De wereldpers blijkt een ware heksenjacht te ontketenen op de topsporter. Boonen is een grote naam in het wielersmilieu en dankzij zijn overwinningen én zijn flamboyante levensstijl gespreksonderwerp numero uno.
Als uithangbord voor de Vlaamse wielersport kan je verwachten dat de ogen meer op je gericht zullen zijn dan de gemiddelde mens. Maar dat hij zo aan het kruis wordt genageld, is er misschien toch een beetje over. Het witte Columbiaanse poeder werkt trouwens niet erg prestatiebevorderend.
De reactie van Boonen was erg lauwtjes (zie filmpje). Hij beweerde dat hij in april op stap was gegaan met wat vrienden. Ze deden een terrasje en Tommeke zei teveel gedronken te hebben. In zijn typisch Kempens accent stelde Boonen dat hij waarschijnlijk door den drank die den Duvel is en omgekeerd, toch iets genomen te moeten hebben. Dit gebeurde naar eigen zeggen tijdens een black-out door de alcohol.
Iedereen heeft een mening over zijn gebruik. De critici willen hem levenslang schorsen, terwijl mildere partijen hem nu al vergeven voor de misstap.
In de oude gloriedagen waren we nog oprecht blij als we een nieuw computerspel kregen.
Mozes en ikzelf speelden regelmatig op zijn Vectrex console. Daarna kwam de Commodore 64, met aangepaste spelletjes op floppydiscs. Nostalgie! Vervolgens kwam de NES (de eerste spelconsole van Nintendo, die bij ons op de markt kwam, zie foto).
De kerel in het volgende filmpje test enkele van deze oeroude toestellen uit door middel van enkele sci-fi spelletjes te spelen.
Deze officieuze intro van de Simpsons is waarschijnlijk gemaakt door een science fiction fan met teveel vrije tijd, maar helaas met weinig cartoonesk vermogen.
Om toch in het thema van de dag te blijven, deze post.
Star Trek-fans, beter bekend als Trekkies (letterlijk), vinden de nieuwe film over hun favoriete ruimtevaarders niet passend. (trailer)
Die hards vinden niet dat er zoveel mooie mensen in het concept passen. De plotwendingen, het verrassend goeie script en de extra liefdesscène jagen de Trekkies helemaal de boom in.
Volgens ons zouden de Trekkies blij moeten zijn, want de X-rated scènes in de nieuwe prent zijn waarschijnlijk het kortst dat ze ooit gaan geraken bij de liefde te bedrijven.
In het parodiërend filmpje hieronder 'trekken' ze de conclusies wel erg ver.
De immens populaire acteur Hugh Laurie kan je nu wekelijks aan het werk zien in House MD.
Hij speelt er een neurotische Amerikaanse (!) arts die niets liever doet dan zijn studenten treiteren. Laurie is een Brit en hij probeert zijn accent te verbergen door vooral veel gromgeluiden uit te stoten.
Laurie was in het Verenigd Koninkrijk een gevierd komiek en vormde lange tijd een duo met de manisch depressieve rakker Stephen Fry in 'A Bit of Fry and Laurie'.
Ook in Blackadder speelde hij aan de zijde van Mr. Bean (Rowan Atkinson) een eindeloos domme kloot. Ik zag hem liever in een Britse humorreeks, dan in de pseudo-intellectuele, doch hippe serie House.
Aandachtige kijkers hadden het misschien al opgemerkt, maar voor zij die op het verkeerde moment met de ogen knipperden tonen we hieronder nog eens de bewijzen:
Het Crespoblog Bigarreauxbezoek werd voor gans Vlaanderen in beeld gebracht met een één seconde durende passage op de thuisbuis.
Mysterieus als we zijn blijven we zelf grotendeels onherkenbaar, maar onze tafelgenotes maken er toch nog een mooi plaatje van
Markante details van het montagespel:
De uitzending wekte de indruk dat:
-Het om een middagservice ging.
-Tom niet aanwezig was.
-Er 2 strenge recensenten in de zaal zaten.
In werkelijkheid echter:
-Zaten wij er s avonds
-Liep Tom rond te huppelen als een dartel hert op een frisse lentewei
-Waren wijzelf de enige recensenten die in velden en wegen te bespeuren vielen
Zo zie je maar, op TV is niet altijd alles wat het lijkt (een mens toont zelfs een pak dikker, echt waar)
Hier op de Crespoblog echter houden we eraan om steeds de waarheid te berichten, en niets anders dan de waarheid!
The naughty-files: 'Alles wat je niet kon lezen in onze verslagen en objectieve recensies'.
Nog tijdens ons bezoek aan het restaurant dat nu al een culinaire meerwaarde betekent voor de stad, kregen wij bericht van nonkel Gert. Hij wist ons te vertellen dat uitgerekend ons gezelschap aan de tafel zat die zichtbaar was op de webcam.
Gert daagde ons uit om live de Rudydans te berde te brengen. Wat eerst ontstond als opdracht in vrij gezellige kringen, met beloning middels een handig puntensysteem, groeit nu uit tot een heus fenomeen. Zowel in het trendy uitgaansleven, op Joetoep als op de Vee-Tee-eM-webcam scoort de Rudydans behoorlijk. Moest de redactie ooit trouwen, scoorde ze nu reeds een aantal punten, want de Rudydans werd vlekkeloos en zonder schroom te midden van de andere klanten uitgevoerd. (bewijs: klik op de foto om te vergroten)
Wat je nog niet kon lezen in de verslagen was dat we na afloop van de maaltijd een gesprekje voerden met chef Ann. De aangepaste wijnen werden vlot bijgevuld waardoor onze mening op zijn minst als openhartig kon bestempeld worden. De (volledig terechte) complimenten vlogen richting keuken en Ann wist dit te appreciëren.
De Veiling-Stayen-Bigarreaux-connectie. De Crespoblog zou de Crespoblog niet zijn, moesten we onze stoute (doch keurig opgepoetste) schoenen uitgelaten hebben. We vroegen vrank en vrij naar de band met 't Veilinghuis en diens patron Withofs Luc. Ann beweerde enkel logistieke steun en wijze raad ontvangen te hebben van deze grote speler in de Truiense horeca.
Thuram en ikzelf namen hiermee genoegen, maar begonnen toch wild te speculeren. Withofs, gewiekste zakenman dat hij is, zou wel eens een snood plan kunnen gesmeed hebben. Bij een eventueel verlies van Bigarreaux in het concours dat 'Mijn Restaurant' heet, zou deze roodharige Veilingman wel eens Ann (en bij uitbreiding Tom) durven wegkapen om zo gezwind onder te brengen in zijn nieuwe zaak.
Zoals eerder reeds vermeld zal hij een nieuw restaurant openen met de 'betere keuken', in de nieuwe stadionvleugel van STVV: 'Stayen'. Withofs zou hiermee enorm veel gratis publiciteit wegkapen en bovendien één van de betere chefkoks in de streek onder zijn vleugels nemen. Moest hij er zelf nog niet aan gedacht hebben: bij deze een gratis tip voor je, Luc...
Uiteraard is dit pure speculatie van onzentwege, maar we staan er inmiddels stilaan voor bekend enkele juiste voorspellingen gedaan te hebben. Vooral wanneer het aankomt op lokale intriges en onverwachte primeurs.
Tijd voor een beetje Retro-amusement uit de tijd dat:
- de dieren nog spraken (en blijkbaar ook konden zingen), - alcoholcontroles nog onbestaande waren, - véél te snel rijden nog gewoon verplicht was - bier nog zo goedkoop was dat je eigenlijk betaald werd om je bezatten. - als je iemand wilde opbellen je nog gewoon moest wachten tot hij/zij thuis was. - het populairste café op de markt "Monopole" heette - onze vaders nog haar hadden
Wedden dat jullie dit deuntje de eerste uren niet meer uit jullie kop krijgen?