De redactie heet u welkom op de Crespoblog. Ons credo: het bewaren van de goeie smaak! We geven onze commentaar, met een serieuze korrel zout en zijn behoorlijk maatschappij -en mediakritisch. Alles komt aan bod... Humor, epicurisme, een bourgondische aanpak en visie, fait-divers, nieuws zowel lokaal als (inter)nationaal,...
10-04-2009
KAJ
Vandaag, 10 april 2009, voert de KAJ actie voor een gelijke kansenbeleid voor jongeren op de arbeidsmarkt.
Het stelletje ongeregeld staat (zoals het meestal eraan toegaat op een betoging) amok en lawaai te maken, as we speak aan het station in Sint-Truiden. Dit allemaal met het goede doel in het vaandel-dragend uiteraard.
Merkwaardig is dat op de officiële website niets terug te vinden is over de actie.
Zoals jullie allemaal konden nalezen op de blog was het optreden van Marco Borsato eerder lauwtjes, door het heersende griepje in diens lijf. Waarschijnlijk heeft Marco Thuram aangestoken. Onze trouwe redacteur was immers aanwezig tussen het kruim van de Vlaamse showbizz in den backstage na de show, maar ligt al geruime tijd plat met een aanzienlijk verhoogde lichaamstemperatuur. Via deze weg wens ik Thuram veel beterschap! De redactievergaderingen werden noodgedwongen uitgesteld naar een latere datum.
Marco's vrouw, Leontien Ruiters-Borsato, was niet aanwezig bij het Belgische optreden van de zanger-entertainer. We zien haar hier aan het werk bij het ter zielen gegane improvisatieprogramma "De Lama's". Het programma ging duidelijk de mosterd niet halen bij Abraham, maar wel bij een Amerikaanse variant die een tijdje terug in de late avond op onze commerciële zenders het mooie weer maakte: "Whose Line is it anyway?". Mijn favoriete stukje is toch wel met stip: The Irish Drinking Song". Yajdieyajdiejoow! De Lama's lieten zich echter opmerken door een interessante of op zijn minst controversiële special guest uit te nodigen.
Gordon Ramsey is een controversiële Britse topchef die met de regelmaat van de klok met zijn verrimpelde tronie op televisie verschijnt.
In programma's als 'Hell's Kitchen', 'The F-word' en 'Kitchen Nightmares' schuwt hij geen schuttingtaal en durft hij de zowel de man als de bal te spelen. Leuk weetje: ooit speelde Ramsey zelfs voor het reservenelftal van Rangers FC. Kwatongen beweren dat hij niet goed genoeg was om met de eerste ploeg mee te draaien, de officiële versie houdt het op een knieblessure. De waarheid zal waarschijnlijk ergens in het midden liggen.
In het volgend filmpje wordt hem een aprilvis opgespeld. Op 00.52 maakt chef Ramsey een grapje over... ons.
Het Pausje-Bene heeft weer eens een stelling de wereld ingestuurd. Volgens de kerkelijke leider is het condoom een gevaar voor de maatschappij, helpt het helemaal niet het aids-probleem in te dammen in de derde wereld en versterkt het zelfs de gevolgen ervan.
Iemand met een beetje gezond verstand verwerpt deze stelling ten zeerste, al denk ik dat veel gelovigen de pauselijke woorden voor onvoorwaardelijke waarheid nemen.
...want dit zijn toch wel een beetje wraakroepende beelden!
De scène speelt zich af ergens op een bus in Parijs.
In de voorsteden (les banlieues) maakt de 'lokale jeugd' het al langer "gezellig" door vuurtjes te stoken met geparkeerde auto's. Dit filmpje stond bij Break.com geclassificeerd onder 'funny videos', al ontgaat mij het grappige gedeelte volledig.
De redactie heeft sinds jaar en dag een nauwe band ontwikkeld met Zeeuws-Vlaanderen. Tijdens de vaste zomervakanties durfden we al eens aan 't zeetje vertoeven (Knokke) met de familie en bij wijze van vaste traditie werd er dan uitgeweken naar het Nederlandse Sluis en in mindere mate Cadzand, om eens lekker te gaan eten of om te gaan shoppen in de gezellige straatjes. We namen af en toe de veerboot, richting Vlissingen, waar vooral de lokale zoetigheden uitermate in de smaak vielen.
Vlag Zeeuws-Vlaanderen is het meest zuidelijke gedeelte van de Nederlandse provincie Zeeland en heeft sinds 5 februari van dit jaar een eigen vlag (zie filmpje). Ter ere van deze gelegenheid mochten drie topchefs het stuk textiel in Axel inhuldigen. Sergio Herman van restaurant 'Oud Sluis' stond aan de zijde van Sjef De Cock ('Onder De Linden') en Edwin Vincke ('De Kromme Watergang') tijdens het hijsen van de vlag.
Sergio Topkok Sergio Herman is dit jaar uitverkozen om eenmalig te jureren bij het programma 'Mijn Restaurant'. De genomineerde restaurants kennen we aanstaande donderdag en met zijn allen hopen we natuurlijk op een vrijgeleide voor de Truiense Bigareauxkes. Toevallig zaten JP en ikzelf op het terras van taverne 't Hert op onze prachtige markt, toen Herman met een veel te grote zonnebril en twee begeleiders kwam aperitieven op het aanpalend terras. De reacties bleken gematigd positief, al blijft het wachten op het verdikt.
In de rand Ann en Tom zorgen voor een nieuwe trend en wie weet zelfs voor een nieuw woord in de Dikke Van Dale. Wanneer een hetero-vrouw een homo-vriend heeft, kan de vrouw bestempeld worden als een 'fag-hag' of 'flikkerfeeks'. Dit is geen hersenspinsel van de Crespoblog, maar bestaat blijkbaar al langer. Sinds de film 'Fame' zou het publiek bekend geworden zijn met het fenomeen. Uitleg: in een relatie tussen een sociale hetero-vrouw en haar beste homo-vriend is er geen constante spanning door kans op sex, maar wel een diepgaande, alleszeggende verhouding. Vandaar de populariteit. Een synoniem zou bovendien 'fruitvliegje' zijn, wat in onze streken erg toepasselijk is!
Wie loopt er vandaag heen met de bedenkelijke eer van rotzakjes van de week op de Crespoblog? Read and find out!
- Mensen zonder respect zoals de dief van grafbeeldjes in Zepperen. Al voor de derde keer worden er beeldjes ontvreemd op hetzelfde graf. Bij deze wensen wij de dader een welgemeende pukkel op intieme plaatsen.
- Tektonik in al zijn vormen. Zowel de dansvorm, die gelukkig geen al te lang populair leven beschoren was, maar die toch nog zorgt voor een ongeziene kakafonie van kleuren en schmink in de Vlaamse scholen, als de tektonische platen (de Afrikaanse en de Euariatische) die zorgden voor de Italiaanse aardbeving. Meer dan 150 doden en 1500 gewonden zijn inmiddels al geteld in en rond het centrum van Italië.
- Gene Thomas, die als volksheld nummer 1 werd gebombardeerd door de redders van het mannelijk ras: M!LF. Wij doen uiteraard mee met de hetze en zetten Thomas op de troon van onze toorn. Gene, jongen, waar zijde gij mee bezig?
- Dr. Luc Beaucourt, die in navolging van Flor Koninckx een loopje nam met de verkeersregels. Flor had een glaasje teveel op achter het stuur, terwijl Beaucourt het niet zo nauw nam met de snelheidsbeperking. Hij waande zich op de Duitse autosnelweg en reed maar liefst 186 km per uur. Beaucourt trekt al jaren als urgentiearts van het Antwerpse UZ Vlaanderen rond met gruwelijke foto's van slachtoffers in autowrakken. Hypocrisie ten top, vandaar een terechte ereplaats in onze schijtlijst!
De Sikhs zijn normaal gezien een vredelievend volk. Maar wat zich zondagmiddag afspeelde in Sint-Truiden laat ons echter andere dingen vermoeden.
Meerdere aanhangers van deze monotheïstische godsdienst gingen gisteren met mekaar in de clinch, waardoor twee sikhs gewond werden.
Het leed werd toegebracht door de 'Kirpan', oftewel het zwaard dat behoort tot de basisuitrusting van een gelovige sikh. In de naam van folklore werden er lustig messteken uitgedeeld. Zowel de politie, de brandweer als de ambulance kwamen ter plekke om respectievelijk de gemoederen te bedaren, de gewonden naar beneden te halen en om ze naar het ziekenhuis te brengen.
Voor mijn liefste schat: een plaats op de blog om haar even een gelukkige verjaardag te wensen.
Op de vierde van de vierde werd ons Astridje 22 lentes jong. Bij deze een welgemeende proficiat!
Als passend filmpje, zien we het meest beroemde verjaardagsliedje gebracht door Norma Jean Baker (beter bekend als Marilyn Monroe), voor de toenmalige president van de VS, Kennedy.
...is een drinkspelleke dat vooral bekend is in Amerikaanse studentenkringen. Het is een kruising tussen pingpong en adfundums drinken.
Misschien is het toch eens tijd om dit in te voeren tijdens de cantussen in Leuven, Antwerpen, Diepenbeek,... al zal er waarschijnlijk geen Kournikova aan de andere kant van de pingpongtafel staan te wachten.