Daar zijn we ook alweer van verlost...was me dat een bewogen weekendje:
- verstopte catheter door de nachtverpleging van dienst in nodige scène gezet. 's Anderendaags problemen opgelost...en het spel marcheert nog steeds !!!
- volledige off namiddag zaterdag waarbij koortsachtig alle foetushoudingen in bed werden geprobeerd om tot rust te komen
- zondagmorgen last van pijnlijke borstkas bij ademhaling , nemen van thoraxfoto en nerveus afwachten wat er uitkomt
- zondagnamiddag allergische reactie na insijpeling van 2de zakje plasma --> jeuk + rode plekken. Assistent van wacht opgetrommeld om situatie in te schatten. Zyrtec moet soelaas bieden en doet het ook.
- ls uitsmijter van het weekend wordt er tijdens het trachten rustig verorberen van mijn zondags kaasplankje 2 extra zakjes plasma aangevoerd. Er staan er 4 op het menu meneer .... om je sterk te maken voor de chemo van morgen. Maar arts van wacht wenst toch eerst nog extra dosis cortisone inspuiten om te vermijden dat je nog eens allergisch reageert. 40mg Medrol wordt in mijn aderen gejaagd...daar gaat mijn slaap!
Zondagavond 22u...rustig languit op bed voel ik een zeker rust weer over me heenkomen. Het zit erop. We hebben de euveltjes overwonnen. Geen jeuk meer....alle uitslag verdwenen. Extra plasma heeft reeds een paar uur tijd gehad mijn lichaam te teisteren maar houdt zich mooi gedeisd. Ik voel me opmerkelijk kalm...EN moe !! Zou het dan toch?? Een zakje chips, doosje cornflakes en lekker petit beurreke zijn de slachtoffers van dienst en worden met veel smaak naar binnen gewerkt!
Jawel, een goed nachtrust is me gegund geweest! Geen kwelduivels...maagzuur perfect onder controle. Geen noemenswaardige spierpijnen die me teisterden. Ti mie deug gedoan!!!
De ochtend start goed....we zijn de laatste week ingegaan! Het zonnetje piept al terug door de zonnewering! Ohja, op miraculeuze wijze was de zonnewering gisterenavond hersteld!! Positive vibes in de kamer gisterenavond???
Goedgeluimd aan het ontbijt komt mijn arts al binnengewandeld met zijn gevolg aan assistenten. Ik ben positief verrast want normaal zie ik hem pas na 17u.
Het loopt hier voorbeeldig, steekt hij van wal. Je verdraagt Asparaginase heel goed! Je bloedwaarden zijn mooi. Lever doet het heel goed.
Perfect op schema. Ook thoraxfoto was perfect normaal. Vandaag je laatste chemo op maandag en nog Asparaginase dagelijks tot en met zondag. En zoals het nu loopt, zet hij zijn good news bulletin verder, kan ik je volgende week al vrij vroeg ontslaan. Enkel even stollingswaarden opvolgen na je laatste Asparaginase.
Hij is een goede psycholoog...wanneer hij zelf nog even aanhaalt: schoolfeest van je dochter op 24/5? Je zal daar zeker kunnen zijn!
Ik loop nog niet te snel van stapel en mik op dinsdag/woensdag naar huis te gaan. Lijkt me realistische target.
Na al het goede nieuws neem ik de gelegenheid hem even te vragen naar zijn verwachtingen van de 2de beenmergpunctie gepland na deze kuur.
Ik verwacht hier niet veel van...je had al het beoogde resultaat na 2 weken! Voor die beenmergpunctie zal ik je niet in ziekenhuis laten. We kunnen dit ambulant doen in de loop van de week. Allriiiiiiiight !!! Het zou anders zijn, vervolgde hij zijn discours, als de punctie na 2 weken wel nog zaken liet zien...dan moeten we eerst weten wat het na deze kuur is. Niet bij mij het geval dus!
We blijven op titelkoers en kunnen stilaan uitkijken naar ons ontslag !!
Uitkijken naar je ontslag in deze barre economische tijden....chemo doet rare dingen met ne mens !!!! :-)
|