Gepeperd, zalvend of komisch autogezever. Deze blog leest van onder naar boven.
Vriend worden op Facebook? https://www.facebook.com/vroum.vrouumm?ref=tn_tnmn
04-12-2010
Bleng.
Ik heb een nieuwe barechok nodig voor mijn voiture. Veel uitleg hoeft er niet bij. Sneeuw, handrem, paaltje. Meng dat met enkele Jupilers, een would be rallypiloot en een enthousiast cafégesprek. Zet er een nieuwbakken copiloot nevens en het is van dadde. 'k Ga mijn bazin d'r gat moeten likken. Figuurlijk, figuurlijk.
Valà zè. Moet maar tegen negen op 't werk zijn. Vanmorgen al een depanageke gedaan. De baas heeft een klandizie die gemiddeld dichter tegen de honderd dan de twintig is en daar zitten nogal rare vogels tussen. Zoals de komieken van vanmorgen. Hij kon niet slapen en had het lumineus idéé om te zien of zijn krakkemikkig vervoermiddel wel zou starten. Hij rijdt nog met een model vanuit de tijd dat ik mijn plechtige communie deed en mijnheer wilde persé weten of hij nog startte bij min negen! Om vijf uur in de morgen! Den halve gedraaiden. Nu, werk is werk en depanagekes brengen veel op. Toen ik toekwam stond èm buiten te wachten! Met een kegel van vijf centimeter aan zijn neus! 't Vriest dat kraakt, halve zot! Zijn uitleg? Bang dat ik zou voorbijrijden! Het is te hopen dat ik zo niet word.
Van eersten keer, samen met veel show, een nieuw batterij verkocht. Na de gedane arbeid, de uren lopen toch door, nog genoten van een pot koffie of drie met een zestal druppels. En blij dat hij was. Ik ook. 't Is te hopen dat ik de blauwe gestreepten niet tegenkom.
Ik mag van de groeze van mijne copain niet meer binnen bij hen. 't Is allemaal mijn schuld zegt ze. Haar veranda is naar de vaantjes volgens haar. Kan ik er aan doen dat haar onnozele tuit altijd honger heeft als hij gezopen heeft. Ik heb de bbq niet in brand gestoken. Ik heb er geen thinner opgegoten. Ik heb hem niet omver gestoten. En van haar gordijnen moet ze niet zeveren, die waren zo oud als de straat. En dat het nu binnenregent? Ja war wil je met gesmolten raamlijsten.
Meer dan een week geen internet! Wegens niet betaald! Ik heb het mogen horen van de kleine. " Je bent nog geen drie maand alleen en je zit al in de shit. Vind maar gauw een nieuw lief." "Of ne vent" Lachte ze. De teve. Nu, ik heb mijn financiën weer overgedragen aan haar. Dat zal gezonder zijn voor bibbi.
Dat part time werken bevalt me anders wel. Tijd zat om aan mijn nieuwe hobby te werken. Nu nog een geschikte oude ketel vinden. 't Zal beter gaan met tinternet. Vandaag eens rondneuzen.
Gans het weekend, of toch bijna, verkloot aan het pinten drinken. Mijne copain zijn wijf was naar Londen met enkele vrienden en hij had het kot alleen. Zondagochtend tot vijf uur, bij schoon volk gezeten en zondag van armoe thuis bij hem enkele sixpacks de nek omgedraaid. Plannen gemaakt om volgend jaar zelf rally te rijden. Het begint toch te kittelen. Vooral na een dosis Jupiler. Ben, copain's zoontje, kan de pot op, we gaan er zelf voor. Schol.
Op het net naar enkele koopjes gemaild. Een paar lelijke mails teruggekregen. Ofwel konden ze het niet lezen ofwel was ons bod te laag. Ne Mitsu voor honderduizend frank, dat hadden we er wel voor over. Na een paar keer over en weer gemaild te hebben hadden we het door. 't Waren Euro's. Onze fout mannekes, ge moet geen zo lelijke dingen zeggen via e-mail. Voor hetzelfde geld rijden we die luls volgend jaar naar huis.
Na dat voorvalletje beter gekeken. We hebben er enkele afgeprint en we gaan ze deze week bekijken. Op ons succes alvast het laatste sixpack soldaat gemaakt. O, we hebben 's avonds lekker gegeten ook. BBQ in de veranda!
De kleine kindjes op het forum hebben een nieuw topicske uit hun duim gezogen.' Top of Flop rally' Ja, goen dag ier. Bende nestkakkers. Ze gaan gans het jaar zo goedkoop van de ene rally naar de andere, gebruikmakend van alle mogelijke omwegen om maar niet te moeten betalen en als ze niets te doen hebben en het te koud wordt breken ze alle organisaties af. Pamperdragers. Let op, je hebt er tot achttien kilo. Bij velen zitten ze iedere dag vol, me dunkt. Nestbevuilers.
Mag zeker drie weken geen zwaar werk doen. Toch een beetje gaan helpen in de garage. De Louis is nu ook zo gene slechte gast. Een beetje dom, maar geen slechte. Was onozel blij dat zijn kallut gedaan was. Stond daar al twee weken en de super carrossier's van ons zagen het niet zitten. Hun handjes zouden vuil worden. Paneeltjes af en opvijzen, ja dat. Maar als een beetje moeilijk word, naar de baas zijn broer. Die heeft een carrosserie. En als niet veel mag kosten en er moet met de hamer en beitel gewerkt worden mag den dezen het doen.
Binst te wijle het briefje van de doktoor afgegeven. Heb beloofd om alst echt nodig is toch een handje toe te steken. De bazin lachte mooi naar me. De valse teve.
Rond negen uur gisterenavond lag ik nog op de tafel bij de dokter. Na me eerst de levieten gelezen te hebben over mijn laatste bloedtest, meer Jupiler dan bloed volgens hem, melkte hij nog een tijdje door over het feit dat ik te vroeg begon te werken. 'Je bent toch niet zelfstandig?' Zou hij een socialist zijn? 'Morgen om negen uur hier voor een nieuwe test. Nuchter!' 'En nog gans de week thuis, ik bel je baas wel!' 'Wat is het nummer van die klotegarage weer? Ik bel direct' Hij was niet goed gezind. Nee, niet mijn baas. De dokter!
Toen ik gistermorgen in de kleedkamer kwam was de stilte veelzeggend. Er was niemand. Normaal is er voordat we in de garage gaan een kwartier koffieklets en beginnen we een minuut of vijf later dan we moeten. Gewoon om mensen te kloten. Maar daarvoor moet ge op tijd komen. En ik was rijkelijk te laat. Het beste moment van de dag gemist.
'Of ik met mijn kop aan 't spelen was?' De bazin had me laten naar de bureau komen. 'Ba nee' 'Waarom peist ge dat?' ' De batterij van mijn oude bak was weer plat. Mag ik hem dan aan de chargeur leggen?' Daarmee was ze gepaaid, de kalle. Meer moet ze niet weten. Het zijn haar zaken niet dat ik vroeg op was en na het eten van mijn stuutjes weer in slaap gedommeld ben. De compreseurdarm zal voor morgen zijn.
Zoals verwacht hadden ze de klotewerken gespaard tot ik weer aan de slag was. Tegen elf kwam me grote baas, eeuwen niet gezien, me vragen of de auto van de Louis kon gereed zijn tegen vanavond. Ik mocht doorwerken tot ik gedaan had. 'Ik ga mijn best doen, patron maar ik moet vanavond naar de doktoor van de ziekenkas, of ist den deen dat jij gezonden hebt?'
Je zou dat toch gewend geraken zulle. Niets doen. Een beetje vroeg opgestaan om me psychologisch voor te bereiden op de nakende dag. Skoon gezeid hé?
Volgens ik zaterdag gezien heb, zullen ze de strondjobs wel voor mij gespaard hebben. Al was het uit gewoonte. Maakt niet uit, dan kan ik lekker de boel rekken. De baas verdiend er aan zodat hij welgezind blijft en ik maak overuren. En de klanten moeten het maar weten. Het zal hen leren kamelot te kopen. Van sommigen is het hun derde. Ezels der ezels.
Voor het eerst in drie jaar in mijn garagekot geweest. Krijg weer goesting om iets te doen met mijn tijd. Had de poort niet meer open gedaan sedert mijn ex vertrokken is. Zat meer in da kot of bij haar, zei ze. En twas nog waar ook. Je zou voor minder.
Buiten enkele kobbenetten en een niet werkend daglicht is er niet veel nodig geweest om de boel weer in gebruik te nemen. Morgen moet ik gaan werken en zal een nieuwe darm meebrengen voor de compresseur. Hé, ik zal die wel vragen zulle. Wat peis je wel?
Ik ga het nog een tijdje verzwijgen voor mijne copain. Anders staat er morgen een rallywrak. En als er iets zal staan, zal't voor Bibbi zijn. En niemand anders.
Tijd zat nu om op het net te zitten. Op het forum is het wat gekalmeerd. Jammer. Ook gezien dat er een jonge kerel een nieuwe fotosite is gestart. Wat heet nieuw? Het zijn dezelfde foto's zoals op al de andere fotosites, waar ze het nr 50 niet kennen. Mooi, maar eenheidsworst.
Een mail had van een kerel via facebook. What the fuck is facebook. We gaan dat straks eens aan de kleine vragen.
Verleden week bij de baas geroepen geweest. Beter gezegd, de bazin. Hemzelf was in geen kilometers te bekennen. De lafaard. Zij draaide, zoals gewoonlijk, poeslief rond de pot tot ik vroeg waarover het ging. 'Of ik geen zin had om part time te werken?'
'Oe wil je zeggen; part time?' Mijn breinke schoot razendsnel, in a matter of speek, op gang. Moest ik een nieuwe baas zoeken? 't Syndicaat, is da wel betaald? Al zuks.
Na de uitleg van de schoonste van Vlaanderen, denkt zij toch, viel het allemaal wel mee. Ze wilden, hadden reeds volgens mij, een nieuwe aanvaarden die gespecialiseerd is in èllentriek. Met al die miserie die we de laatste tijd hebben met het plaatselijke kamelot is dat geen overbodige luxe. Ze hadden berekend hoeveel ik zou verdienen en een voor mij aanvaardbaar compromis klaargestoomd. Na enkele door mij aangevraagde veranderingen is het zelfs beter dan ik dacht. Moet ik nu zeggen dat toch geen slechte bazen zijn? Nee dus.
'Ge zult toch tijd hebben om aan Ben's rallykot te werken.' Was het eerste wat mijn copain zei toen ik hem gisteren op de hoogte bracht. Hij vat het nog niet, de klunten. No Way Joséé. Of Amadéé. Of wie dan ook.
De pompiers van Neufmaison waren beter gisteren bij ons ma langs geweest. Ik was nog geen uur thuis of mijn broer stand aan de deur met een paar botten in zijn hand. Mijn maat. Of ik wilde komen helpen de kelder ontruimen. De visput van ma's gebeur was overgelopen en bij haar krioelde het van de goudvissen in de garage. Koi"s? Wij hebben geen koi gezien.
Gans de namiddag bezig geweest met die stront op te kuisen. Hoe meer we uitschepten hoe meer er bijkwam. Nee, gebeur, nog geen koi gezien. Tot zusterlief vroeg waarom ik mijn dompelpomp niet meehad. Ja, zeg. Ze denkt daar pas aan als we al twee uur bezig zijn. Ik moet toch niet aan alles denken? Tegen zessen was de boel geklaard en konden we aan tafel. Want! Moeder had hutsepot gemaakt. Met zwijnepoten op de ouderwetse manier. Heerlijk. Daar kunnen gasten als Goosens en Herman een punt aan zuigen. Klooiers.
Juist terug van tweehonderd km, voor de honds zijn kloten, rond rijden. We gaan ieder jaar naar de rally in Neufmaison kijken. Nu, ik was dat vergeten en lag om zes nog in mijn tweemeterbak toen ik wakkergebeld werd door mijne copain. 'Of ik niet wilde rijden? Hij kreeg de auto niet van zijn groeze.' 'Rijden? Wat? Waar? Hoedadde?' Word zo ne keer wakkergemaakt als je daags voordien half tonneke Jupiler hebt soldaat gemaakt.
Een half uur later zat ik half gewassen, half wakker en half droenke in mijne slee. Aan de rechterkant. Alachtere. De Ben wist het zijn en zijn vader rijdt graag met mijn tuut. Zodus, nog een uurtje maffen. Joepi!
'Mijnheer heeft zijn gordel niet aan, zie ik?' 'Wat? Waar? Hoedadde?' Dat was de tweede keer dat ik bruusk uit mijn slaap gewekt werd op een uur tijd. Het mag gaan stoppen. Nu waren het overijverige flikken die me uit dromenland haalden. Water gieten en de mensen toch lastig vallen op zondagmorgen. Je moet er je moeder en vader voor omgebracht hebben.
'Papieren in orde maar mijnheer hier geen gordels aan.' 'Lul' zei ik in mijn zelven, niet luidop., 'Kom een keer mee in de camionette.'
Een kwartier later zat ik terug in de auto met mijn 'zantje' in mijn pollekes. Vijftig Eurokes lichter gemaakt door een bende gauwdieven.
Niet meer geslapen tot in Neufmaison om daar te constateren dat de rally afgelast is. Wegens geen pompiers. Water genoeg anders, ze gingen kunnen spuiten, die gasten. Kloteflikken.
Het nieuws op de site van Nieuwsblad gelezen. De klakken gaan nu een spelletje in je auto kunnen steken als je te veel drinkt naar hun gedacht. En slim dat ze zijn. Je laat gewoon iemand anders blazen als je er één te veel op hebt. Of vat ik het plaatje niet?
Ook mee gedaan aan de verkiezing van de Sportman van het jaar. Voor ne rallypiloot gekozen. Of wat denk je? Den dezen die ik wilde zetten staat er niet bij. Te weinig in beeld geweest waarschijnlijk. Of gewoon sandwiskes in de plaats van kreeft geserveerd in de VIP tent zeker? Al weet ik niet zeker dat hij zo een tent heeft. Ze steken al hun geld in de koers zelf. En niet in profiteurs hun magen.
Dan maar op de Freddy gestemd. Is wel de beste van de bende. Wereldklasse. Zoals ik zou geweest zijn moest ik.........
Vertrek straks naar mijn werk. Niet om te werken. Mijn bazin heeft gevraagd of ik eens langs wil komen. Mijn baas durft waarschijnlijk niet. De loozer. Mijn maat denkt dat ik mijn c4 zal krijgen. Pfff, dat em maar doet. Werk zat. En eigenlijk voor de moment nie nodig. Ik verveel me soms wel maar het is best leuk. Tegen acht-dertig om je pistolékes te gaan en die op je gemak met een tas koffie binnen te spelen terwijl je collega's onder zeiknatte kutwagens staan te klooien. Er bestaan slechtere vooruitzichten. C4. Loeb is er en paar keer wereldkampioen mee geworden. Zo slecht kan da niet zijn.
Veel te vroeg wakker. Het word tijd dat ik iets om handen heb. Een depanageke of zo. De baas mag bellen.
Weer op da forum zitten kijken. Ze zouden het beter 'Demolitionforum' heten. Wat ze daar al afgebroken hebben! Piloten. Auto's. Organisaties. Persmensen! En nu zijn ze bezig met de Walen de grond in te boren. Het word zielig.
Gisterenavond zitten brainstormen. Bijna ambras had met mijne copain. Over dat rallygedoe van zijn zoon. Zo een drie kwartier. Niet langer. Daar kunnen onze hersenen niet tegen. En de Jupiler was op.
Ik wilde gisteren niet meegaan en heb hem de waarheid gezegd. Zijn zoon heeft de poen niet om rally te rijden. Zoals zovelen. Een auto kopen. Klinkt simpel. Maar wie gaat hem onderhouden? Zijn Benneke kan met moeite z'n eigen nagels knippen. En naar mij moeten ze niet kijken. Als ik thuis kom kan ik geen auto meer zien. Ik kan net zo goed mijn baas zijn klanten afdoen en hier olie beginnen te verversen. No way! Al lijkt me dat een beter idéé dan aan een rallykot werken. Vo niet, ton nog zekere?
Ik heb hem eens uitgelegd hoeveel het kost nog voor hij een meter gereden heeft. Ja, ik heb een paar jaar ook eens willen starten. Helm, intercom, rallypakje en ondergoed waarschijnlijk ook nu. Als mijn vriend de kost en inwoon van zijn oudste wil laten vallen dan moet hij er nog twee maand voor werken. En hij werkt er nog maar drie. 't Onnozel kieken.
Ik begin me hier zwaar te vervelen. Maandag ga ik werken. De doktoor kan de pot op. Nergens rally in het weekend?
Kom juist van de dokter. Nog een week ziekenkas. De baas is content. Hij weet al dat ik niet naar de Condroz geweest ben en dat ik gisteren de ganse dag thuis ben geweest. Das goed. Zijne gatlekker is het komen controleren. Waarschijnlijk met de velo want zijn tuut verbruikt te veel.
Ben ik blij dat de Freddy gewonnen heeft. Het zou weer wat geweest zijn moest de meest gepamperde gewonnen hebben. Pas op! Hij kan met een auto rijden. Maar 't is mijne maat niet. Waardoor? Ik weet het niet. Misschien omdat ik in zijn plaats had willen zijn? Het kan. Maar ik zou geen tweede geworden zijn.
Mijn maat wil vanavond weer naar een rallyauto gaan kijken voor zijn zoon. Ik ga niet mee. Ik lijd aan het Juliette-syndroom. Nog voor een tijdje, vrees ik.